Inzerce https://www.lekarna.cz/pripravte-se-na-leto/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pripravte-se-na-leto

Eva po měsíci hubnutí: zatím ubývají spíš centimetry

( Renata Vyšínová | přečteno: 11687x )

Eva vstupovala do projektu Hubnutí online! s velkým odhodláním. Už jednou se jí podařilo shodit 11 kilogramů a teď ji nutriční terapeut "naordinoval" shodit deset. Jak se jí to po měsíci daří? Zatím hubne spíše na centimetry, než na kila. Komentář k její snaze přidávají lektorky společnosti STOB.

shutterstock.com

Eva není v hubnutí žádný nováček - ale bohužel ani v tom, jak rychle se mohou jednou ztracená kila zase objevit zpátky. Už o sobě v tom směru ví hodně a měsícem se v tom jen uvrzuje. "Potvrdilo se jen to, co jsem celou dobu tušila. Když dodržuji pitný, stravovací a pohybový režim, tak se daří a jde to. Pokud jedna ze tří složek nefunguje správně, tak to prostě nefunguje ani jako celek", říká Eva a rekapituluje svoji snahu po jednotlivých týdnech. Další komentáře najdete na blogu.

Rekapitulace po týdnech:

  1. 1.týden – všechno fungovalo tak jak mělo – ½ kg bylo dole a svaly se začaly pomalu vzpamatovávat.
  2. 2.týden – pracovní vytížení (10-11 hod. denně a k tomu dojíždění Pardubice – Chrudim – 1 hodina tam a 1 hodina zpět), nestihla jsem si připravovat vhodnou stravu, pohybu bylo minimálně – takže váha byla beze změny:stále dole ½ kg a 2 cm přes pas (alespoň jsem nepřibrala).
  3. 3.týden – pracovní vytížení stejné jako 2. týden – obědy jsem si připravit stihla, ale pohyb byl bohužel jen o víkendu – žádná změna v kilech ani centimetrech.
  4. 4.týden – pracovní dobu se mi podařilo trochu zkorigovat. Zvládla jsem 3 hodiny rychlé chůze a k tomu 1 hodinu tenisu. Kila se nezměnila, ale dolů šly dva centimetry přes hrudník a přes boky.
  5. Za největší úspěch považuji výrazné zmírnění bolestí hlavy – pouze úpravou pitného režimu (před hubnutím jsem pila necelý litr denně – teď piju 2 – 3 litry).

Pokud chcete znát podrobnosti, mužete pokračovat na Evin blog.

Evě pomáhá hubnout specialistka na výživu

Ing. Jitka Štěpánková se zabývá:

  • celostní výživou
  • řešením zdravotních problémů stravou
  • úpravou hmotnosti
  • herbální medicínou

Kontakty: www.jitkastepankova.cz, tel:608265568

Doporučujeme míč a menší porce

A jak komentují výsledky za první měsíc odbornice Iva Málková a Jana Divoká ze STOBu (společnosti STop OBezitě)? "Je dobře, že si paní Eva zvolila cestu, kdy jí při snaze zhubnout podporuje odborník. Všechna doporučení, která jí byla předána v poradně, jsou velmi správná. Ještě bych však doporučila, aby se Eva trochu zorientovala v energetických hodnotách a složení potravin. Je nutné poněkud přemýšlet i o množství jídla respektive velikosti porcí, které konzumuje. Myslím, že by jí tak hubnutí mohlo jít i lépe.

Moc chválím zvýšení pohybové aktivity, především denní zařazování chůze. Snad by mohl jako motivace k chůzi pomoci krokoměr? Denně je doporučeno udělat okolo 10.000 kroků! Do práce by si možná mohla Eva pořídit na sezení velký gymnastický míč. Sezením na míči se aktivizují stabilizační svaly, které při jiném pohybu až tak nezapojujeme, a tudíž je tím i zpevňujeme. Sezením na míči tak vlastně cvičíme".

Eva si dala celkem přiměřený cíl – hubnout cca 2 kg do měsíce a je si i velmi dobře vědomá pozitiv, která jí hubnutí přinese. Měla by si je napsat na cedulku a připevnit na lednici nebo jiné místo, kde je bude mít na očích, aby si je častěji připomínala! Připomenutí je vhodné zejména ve chvílích, kdy má tendenci "hřešit". Z Evina popisu je vidět, jak mnoho naše jídelní a pohybové zvyklosti ovlivňuje psychika. Problém s odpoledním jedením, kdy člověk přijde vyhladovělý, unavený z práce a poté sní vše, co mu přijde pod ruku, nemá Eva rozhodně sama.

Velmi dobře začala tyto situace řešit tak, že si bere s sebou do práce i odpolední svačinu. Doma by měla mít pro chvíle, kdy se z práce vrátí vyhladovělá, vhodné potraviny - např. nakrájenou zeleninu, jogurt, ochucený tvaroh apod. Následně by měla mít v záloze nějakou činnost, která odvede její pozornost od jídla. Může pomoci například sprcha, procházka, luštění křížovek, četba pěkné knížky nebo se vhodná relaxační metoda.

Když se člověk učí některým jídlům (např. sladkostem) odolávat, je zpočátku vhodné se jim zcela vyhnout. Pokud Eva často neodolá sladkostem, neměla by je mít nadosah – tedy ani doma. Vždyť ani ostatní členové rodiny nemusí jíst sladká a tučná jídla, i když jsou třeba štíhlí. Také je vhodné, aby se Eva učila nabízené jídlo asertivně odmítat. Nestačilo by jen říci kolegyni, která přinese sladkosti: „Děkuji, já nebudu, protože se snažím hubnout a žít zdravěji?"

Držíme Evě palce do dalšího snažení!

Pokud chcete Evě něco vzkázat nebo sledovat její další snažení, k dispozici je vám její blog.
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce