Inzerce https://cukrovka.lekarna.cz/?utm_source=ordinace&utm_media=leaderbord&utm_campaign=cukrovka
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

10 výmluv, proč skončit s dietou, a 10 důvodů, proč to neudělat!

(PhDr. Iva Málková | přečteno: 8064x )

Rozhodli jste se víc hýbat, zdravě a méně jíst, ale najednou je tu ten potměšilý vnitřní hlas, který vám našeptává: "Nechoď cvičit! V práci byl frmol, to vydalo za celou posilovnu… Raději rychle dojez tu čokoládu, nechceš přece, aby tě načatá tabulka pořád sváděla?" Poradíme vám, jak své slabší já rychle odkázat do správných mezí, aby vám přestalo podsouvat nevhodné myšlenky.

shutterstock.com

Na každou výmluvu existuje správná odpověď, kterou byste měli mít připravenou v zásobě. Na deset nejčastějších vám je rovnou nabízíme… Vždy, když to línější, mlsnější a neukázněné ve vás začne vymýšlet, proč byste měli vzdát snahu zhubnout, mějte pár pádných argumentů. Nabízí vám je Iva Málková, odbornice na hubnutí a zakladatelka STOBu (společnosti STop OBezitě), která už od svých klientek a klientů slyšela hodně důvodů, proč ve snaze shodit pár kil nedošli úspěchu…

Výmluva: Za tu dřinu to nestojí: už se trápím týdny a shodila jsem sotva dvě, tři kila.

Odpověď: Nezáleží na tom, jak rychle hubnu: když budu pokračovat ve správném způsobu stravování, dříve či později zhubnu na potřebnou váhu a tu si udržím.

Výmluva: Nezvládnu to. Prostě nemám dost pevnou vůli.

Odpověď: Pevná vůle není to, co rozhoduje o mém úspěchu či neúspěchu. Je to jen otázka dobrého či špatného plánování jídla. Když se mi podaří postupně každý den něco málo změnit k lepšímu, budu úspěšná.

Výmluva: Kdybych neměla tolik starostí, děti, které neustále vyžadují mou péči, a manžela k ničemu, určitě bych něco shodila.

Odpověď: Já jsem ten, kdo o sobě rozhoduje, ovládá se a kontroluje se, kdo rozhoduje o rozdělení prací v domácnosti. Jen já rozhoduji o tom, co budu jíst, jaké množství a jakým způsobem.

Výmluva: S takovým pracovním zatížením, jaké mám, je prostě vyloučené jíst správně.

Odpověď: Můj pracovní rozvrh není o nic horší než kohokoliv jiného. Co mi ale chybí, je snaha být trochu nápaditější a vymyslet, jak na to, abych šlo vše zvládnout a zapojit rodinu a okolí, aby mi pomohli.

Výmluva: Nemůžu vařit zdravě, protože by to ostatní členové domácnosti nejedli.

Odpověď: Nemusím nikde hlásat, že začínám vařit zdravěji. Když budu změny zavádět pomalu a nenápadně, nikdo si toho ani nevšimne.

Výmluva: Jsem pořád tak nervózní, že musím jíst, jen to mne uklidní.

Odpověď: Jídlo problémy neřeší, ale naopak je následně vytváří.

Výmluva: Nemám čas cvičit. A kdybych ho náhodou chuť byla, po celém dni v práci nastupuje taková únava, že na pohyb nemám ani pomyšlení.

Odpověď: Každý má k dispozici 24 hodin a je jen na mně, jaké si stanovím priority dne. Když k nim bude patřit cvičení, určitě ho zvládnu. Pohyb je pro tělo stejně důležitý jako jídlo nebo spánek. Moje únava je ostatně spíše duševního charakteru a pohyb mě jí zbaví.

Výmluva: Nacvičím se až až při úklidu doma, na zahrádce, při pobíhání za dětmi. Je zbytečné ještě utrácet peníze za fitko.

Odpověď: Ano, každý pohyb je lepší než sezení nebo ležení, ovšem pokud nehážu lopatou nebo nehrabu celý den listí, nemůžu počítat s nějakým spalováním tuků. Ve fitku navíc najdu spřízněné duše a odpočinu si od běžných starostí!

Výmluva: Nesnesu pomyšlení, že když zhubnu, už nikdy se nebudu moci normálně najíst nebo si dát nějaký ten dortík.

Odpověď: Slovo nikdy nemá v mém slovníku co dělat. Když budu chtít, klidně si dám třeba belgickou pralinku, Mozartovu kouli či dortík. Vychutnám si je bez výčitek svědomí a i z malého kousku pak budu mít větší požitek, než když jsem někde doma ve stresu potají dojídala bonboniéru s odhodláním, že od zítřka již nikdy.

Výmluva: Když už udělám nějakou stravovací chybu, můžu se klidně nacpat – už je to stejně jedno.

Odpověď: Není to jedno a nic není ztraceno. Prostě si příště dám o něco menší porci a půjdu třeba na delší procházku. Člověk přece není stroj, aby pořád jedl podle přesného programu a nikdy se od něj ani malinko neodchýlil.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

62%
38%
Zatím hlasovalo 167 lidí
Inzerce https://cukrovka.lekarna.cz/?utm_source=ordinace&utm_media=adbox&utm_campaign=cukrovka
reklama https://www.lekarna.cz/vanocni-darky-pro-dedecka-a-babicku/?utm_source=ordinace&utm_medium=intext_scyscraper&utm_campaign=Vanoce_prarodice

Mohlo by vás zajímat

Diabetik: Nechci si píchat inzulín, proto krotím kila

Bohumil Veselý je aktivní muž v důchodu studující univerzitu třetí věku. Jeho diagnóza zní: diabetes 2. typu. Kvůli cukrovce musí zhubnout ať chce, nebo ne. Spoustu let se snažil svoje kila zkrotit, podařilo se mu to až pod pohrůžkou inzulínu.

Příčiny obezity: Proč nejdou kila dolů nebo je naberu zpátky

Nelze prostě a jednoduše konstatovat, že Marie či Tonda jsou zkrátka tlustí – za obezitou a nezdravým životním stylem se schovává celá řada příčin, které je třeba postupně všechny řešit a odstraňovat, pokud chceme obezitu léčit a nastartovat dlouhodobou cestu ke zdravému životnímu stylu.

Léčba obezity: nevěřte na zázraky, ale sobě

Zbavit se lehce a bez práce nadbytečných kil je přáním mnoha lidí. Existují léky, které nám mohou pomoci. Ale hlavně se musíme rozloučit se svými špatnými stravovacími a pohybovými návyky nebo spíš zlozvyky. Pak povede léčba k cíli – trvalému udržení váhy, která nás nebude ohrožovat na zdraví.

Co na talíř? Napoví pyramida

Přemýšlíte o tom, co by mělo být ve vašem jídelníčku, aby byl zdravý a vyvážený? Nemusíte se trápit správným výběrem, pokud znáte tzv. potravinovou pyramidu. Odborníci na výživu ji sestavili ze šesti potravinových skupin, které poskládali do čtyř pater přesně podle toho, kolik jich máme sníst. Základem jsou obilniny, které bychom měli mít na talíři nejčastěji, a špičkou pak tuky, cukry a sůl. Ty bychom měli jen "uždibovat".

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce