Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Tentokrát zhubnete: se zumbou

( Renata Vyšínová | přečteno: 15936x )

Rytmus, který vás nepustí, zábava, ale i slušná "makačka" - to je zumba. Cvičení, které by vás bude bavit a pomůže "střást" nějaké to kilo navíc.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Zajímalo nás, proč si získala zumba tak rychlou oblibu. Zašli jsme proto do fitness BBC a ptali se těch, které jsme na hodině zumby potkali. Se svojí zkušeností se nám svěřila Klára, třiadvacetilá účetní z jedné pražské stavební firmy:

Byla jsem snad už ta poslední, která od nás z práce nevyzkoušela zumbu. Holky ráno doslova vtančily do kanceláře plné dojmů z včerejší lekce a já jen koukala a nenacházela dostatek odhodlání začít chodit taky. Jenže pak jsem zjistila, že už nezapnu další kalhoty, takže jsem udělala zásadní krok a také vyrazila do Fitness BBC, na zumbu s Luckou Pastuchovou.

A teď to všechno začalo: první tanec, druhý tanec… katastrofa. Vůbec jsem nevěděla, kde mám ruce, kde mám nohy. Měla jsem chuť odejít. Vždycky jsem se ale podívala kolem sebe na ten dav ženských, tenkých, tlustých, všech věkových skupin, dokonce i mladých kluků - to mě motivovalo a říkala jsem si, když oni všichni tančí, tak proč ne já.

Lektorka byla velice usměvavá, nevadilo jí, že mi to nejde, naopak mě natolik vtáhla do atmosféry hodiny, že jsem odcházela rozhodnutá, že přijdu zas.

Druhá moje hodina už byla mnohem lepší. Opakovali jsme tance z minula, pak teprve přidali jeden nový. Hlavní na tom všem byla hudba - je tak melodická a "chytlavá", snad i návyková. Už třetí hodině jsem zumbě a jejím rytmům propadla a teď už je to měsíc, co jsem v BBC dvakrát týdně pravidelným hostem. O to spíš, že jsem se protančila k dvěma kilům mínus - a to se moc nehlídám v jídle, jen jsem omezila sladké a večer si dávám pozor na velikost porce.

Co je na zumbě tak přitažlivé? Podle těch, které jsme potkali na hodině Lucky Pastuchové, to je strhující hudba, na kterou se tančí merengue, salsa, reggaeton, flamenco, tance indické, africké… S každým to "šije", i když není zrovna typ na aktivní pohyb. "Při tanci si ani neuvědomuji, že vlastně cvičím, vydržím o moc déle a baví mne to." řekla Klára.

Pro koho je zumba tím pravým sportem

A jak se dívá na zumbu trenérka fitness Jitka Košínová z www.bodytrainers.cz. "Není to jenom zábava, spalují se při ní tuky. Při zumbě si protahujete celé tělo, zapotíte se. Střídají se rychlé části s pomalými, a přitom dochází ke spalování tuků, tvarování těla. Procvičuje nohy, paže, hýždě, trup, břicho."

Před tím, než se přihlásí na zumbu, by se měli s lékařem poradit všichni, kteří mají potíže se srdcem, problémy s pářeří a bolavé klouby. Není také vhodná pro lidi čerstvě po operaci nebo všechny, kteří mají od lékaře zakázán aktivní pohyb.

Jak probíhá hodina

Hodina začíná krátkým zahřátím při pomalejší hudbě. Nejrychlejší pohyb je uprostřed hodiny. Velmi záleží na intenzitě cvičení, ale za hodinu byste měli spálit 300 - 1000 kalorií. Podle zkušeností cvičících není potřeba umět tančit. Začíná se s jednoduchými sestavami, které zvládne každý. Je vhodná pro ženy i muže, pro všechny věkové kategorie, ale abyste ji udýchali, musíte mít alespoň nějakou kondici. Jestliže máte velkou nadváhu, pak byste měli zvolit spíš aqua zumbu, která je šetrnější ke kloubům.

Protože jste celou dobu na nohách, je velmi důležité, abyste měli pevné boty, které ochrání nohy a klouby.

Jestli jste také vyzkoušeli zumbu a máte s ní své zkušenosti, podělte se s nimi prostřednictvím diskuse nebo nám napište na tento mail.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Joja
1x

Na zumbu chodím druhý mesiac. Mám 54 rokov a možem sa zaradiť do kategorie obéznych. Nesmierne ma ZUMBA baví a hormon ŠŤASTIA sa vyplavuje " na litre". Som v posilovni 4x za týždeň ( zumba, zumba, heat,heat) už tretí rok. Pred zumbou som navšteovala fitko 3x za týždeň. Nič lepšieho ako ZUMBU pre pohybovú aktivitu nepoznám. V momente, keď zahájim správnu životosprávu začne sa upravovať aj moja hmotnosť. Všetkým radím NEBOJTE SA ZUMBY - je to úžasné, hlavne pre tých, ktorí majú rytmus v tele. Joja ( dvojnásobná babička)

Jerry_M

Pracuji ve fitku mj. dělám aerobik 14 let a zumbu 4 roky. Stejně jako to říkám holkám na hodinách tak to písnu i semhle: Zumbou se nehubne. Zumba je fajn taneční záležitost, při které se vyřádíme, odreagujeme a vyblbneme v rytmu latino a ano získáme kondičku. Ale nezhubneme! Pokud chce někdo skutečně cvičení, které mu pomůže při hubnutí a dietě k formování postavy a zpevnění těla tak doporučuji jednoznačně aerobik, holky. Jednoduše si vybrat aerobik nebo třeba step, aqua, jump apod. tudy vede cesta ke krásné postavě. Kdo dělá zumbu i AEčko tak ví o čem mluvím. Při aerobiku se splaují tuky., při zumbě bohužel cukry( tím jak je cvičení nastaveno) a to je špatně. Chceteli zhubnout tak jednoznačně aerobik .


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Máte problém s nadváhou?

S problematikou nadměrné váhy se potýká spousta lidí zejména ve středním věku, kdy úroveň fyzické aktivity klesá vinou např. rodinných závazků, ale - přiznejme si - i vinou zvýšené tendence k pohodlnosti. Obezita se proto stává čím dál více chronickou nemocí zejména v ekonomicky vyspělých státech západní Evropy a ve Spojených státech ...

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Zdravou výživou ke zdravé hmotnosti

V našem dnešním článku začneme hovořit o základních zásadách zdravé výživy a o tom, jakým způsobem si může každý vytvořit zdravý jídelniček podle svých jídelních zvyků. K lepšímu porozumění tohoto tématu se však musíme nejprve seznámit s důležitou pomůckou - potravinovou pyramidou.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce