Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Existuje opravdu účinná dieta? Najděte ji s námi! (díl 6.)

(PhDr. Iva Málková | přečteno: 11912x )

Hledali jsme dietu, která by zatočila s našimi kily jednou pro vždy. Bohužel ani po měsíci hledání jsme takovou nenašli. Takže výsledkem je stará známá pravda, kterou většinou nechceme slyšet: Bašti méně, o to víc se hýbej, pak zhubneš. Není tedy divu, že ani v tomto posledním díle moc "hvězdiček" neudělíme. A to se loučíme vznešeně - dietami slavných, filosofií a zázraky...

shutterstock.com

Znovu opakujeme, že odborníci hodnotili každou dietu hubnutí podle toho, jak škodí či prospívá tělu a duši. Celkové hodnocení se pohybuje na škále od * nejhorší až po ***** nejlepší. V celkovém hodnocením odráží to, jak konkrétní metoda škodí či prospívá tělu i duši a jak rychle se při ní hubne a následně zase přibírá.

Diety podle celebrit

Celkové hodnocení:*

Princip:Zakládají se na teoriích jednotlivců. Nemáme zde na mysli fakt, že význačné osobnosti šíří určitou dietu jako např. Urbanová chrom, ale že dotyčný sám dietu vytvoří. Např. Hana Horecká vytvořila "barevnou dietu". Dieta spočívá ve svícení silnou červenou stowattovou žárovkou na solar plexus (břicho) a chodidla zespoda za poslechu agresivní hudby s výrazným rytmem bicích nástrojů. Konzumovat můžete veškeré potraviny, na které máte chuť, v jakémkoliv množství, pouze s tou podmínkou, že potraviny musí mít červenou, oranžovou, růžovou, žlutou, zlatou nebo bílou barvu.

Pozitiva: Nesmyslnost této teorie bije tak do očí, že této dietě snad nepodlehneme a zasmějeme se. Pokud by si všichni obézní začali svítit na břicha, pozitivně by se to odrazilo hlavně na výdělku energetických firem.

Negativa:Utratíte zbytečně za speciální žárovku a okolí vás může považovat za podivína. Víra sama o sobě nenechává zmizet kila. Bez omezení kalorického přísunu se nehubne.

Diety spojené s nějakým filosofickým směrem

Celkové hodnocení:* až***

Princip: Diety ovlivnující jídelníček jsou spojeny s nějakým filosofickým směrem (vegetariánství, makrobiotika, mazdaznan, frutariánství apod.)

Pozitiva:Většinou dojde k omezení energetického příjmu, zvýšení vlákniny.

Negativa:V nejradikálnějších provedeních chybí některé důležité živiny, vitaminy, minerály.

Hubnutí pomocí zázraků

Celkové hodnocení:*

Princip:Jsou popírány zákony zachování energie, kdy všechny nabídky mají společné heslo - pro hubnutí nemusíte nic dělat, můžete jíst co hrdlo ráčí, nemusíte se hýbat a zázrak zhubne za vás, protože nějakým způsobem "požírá tuk". Mnohdy slibuje i to, že výsledek vydrží navždy.

Pozitiva: Udrží vás dobře propracovanou reklamou pár dní v iluzi, že dosáhnete bez práce svého cíle. Většinou tím, že zde není žádný mechanismus, který by vedl k hubnutí, a vy se normálně stravujete, neškodí tělu. Roli může však hrát i placebo efekt. Vždy, když zaplatíme horentní sumu za nějaký přípravek, zamyslíme se nad tím, co jíme a někdy trošku pozměníme stravovací návyky, a tudíž i zhubneme.

Negativa:Další zkamání, že to zase nevyšlo. Při dlouhodobém nošení náušnic může dodjít k zhnisání ucha, zeštíhlovací pásy mohou způsobit kožní nemoci, ekzémy se zapaření apod.

Uvěřili jste někdy některému "zázračnému hubnutí"? S jakým výsledkem? Dejte nám vědět v diskusi nebo nám napište!

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 165 lidí

Mohlo by vás zajímat

Podváha

Nedostatečná výživa je důsledkem nepoměru mezi energetickými požadavky organizmu energií z potravin.

Máte problém s nadváhou?

S problematikou nadměrné váhy se potýká spousta lidí zejména ve středním věku, kdy úroveň fyzické aktivity klesá vinou např. rodinných závazků, ale - přiznejme si - i vinou zvýšené tendence k pohodlnosti. Obezita se proto stává čím dál více chronickou nemocí zejména v ekonomicky vyspělých státech západní Evropy a ve Spojených státech ...

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Dieta - co vše se skrývá pod tímto slovem?

Řecké slovo původně znamenalo životní styl, vše, co lze ovlivnit. Dnes jím rozumíme přechodnou nebo trvalou odchylku od obvyklého stravování nebo způsob stravování vůbec.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.