Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Tentokrát zhubnete: za pomoci vibrací

( Renata Vyšínová | přečteno: 16794x )

Nechce se vám hodinu křepčit v posilovně nebo tělocvičně – pak by vás mohlo zajímat cvičení na posilovacím vibračním stroji. Patnáct minut na něm vydá za hodinu normálního cvičení. Výrobce i trenéři slibují, že díky němu posílíte celé tělo, získáte ohebnost, pomůžete správnému krevnímu oběhu a lepší kondici. Ovšem pozor, vibrace se nemají rády například s epilepsií, umělými klouby a několika dalšími nemocemi.

shutterstock.com

Jak přístroj funguje

Přístroj vibruje a vibrace přenáší do svalů, které jsou tím pádem nuceni se reflexivně stahovat a posilují. A dělají to daleko rychleji, než kdybyste jen cvičili. Prý to díky vibracím zvládnou až 50krát za vteřinu, kdežto při obyčejném cvičení to udělají jen dvakrát. I proto stačí deset až patnáct minut místo hodiny v posilovně nebo tělocvičně. Používáním vibrační plošiny dosáhnete až o 30 % vyššího nárůstu svalové síly než u jiných forem cvičení. A to za podstatně kratší dobu. Jedno desetiminutové cvičení pomůže spálit až 350 kcal.

Na power plate můžete dělat kliky, sklapovačky, ale můžete jen stát na jedné noze a držet rovnováhu. Můžete zkrátka protáhnout celé tělo, nebo jen jednu partii. Posilujete na něm i hluboké svaly, které normálním cvičením neposílíte – právě díky pohybu plošiny do všech stran. Můžete posilovat, protahovat, relaxovat nebo si dopřejete masáž. Záleží na frekvenci, kterou si navolíte. Pro ženy je dobrou zprávou, že tím posílí i svaly pánevního dna.

 

Co vyste měli vědět dopředu. Před prvním cvičením si dobře pročtěte instruktáž nebo ve fitnessu dobře poslouchejte instruktora. Nejdřív se ale musíte naučit dobře na něm stát – základní pózu, protože jinak cvičení nebude mít potřebný efekt. Cvičení je sice jednoduché, ale je lepší, když víte jak na to.

Cvičení na vibrační plošině

 Na tomto přístroji lze posílit svaly stejně jako bojovat proti celulitidě – tento trénink totiž působí pozitivně na oběh a okysličování krve, čímž pomáhá z těla odstraňovat toxiny.

Pro koho cvičení není vhodné

„Cvičení není věkově omezeno, je vhodné pro muže i ženy, rekreační sportovce i profíky, hubené i tlusté. Vibrace v těle zvyšují tvorby růstového hormonu, proto by měl začít cvičit až člověk po dovršení 15 let. Pozor na cvičení, pokud máte aktuální žilní trombózu, kardiovaskulární onemocnění, onkologické nález, těžkou cukrovku, migrény. Necvičte na něm, jestliže máte umělé klouby nebo kovové implantáty, epilepsii, kýlu. Nevhodné je i cvičit v těhotenství.  V případě, že si nejste jisti, konzultujte vhodnost cvičení na vibrační plošině s lékařem,“ říká Jitka Košínová, trenérka fitness.

Cvičení můžete zaměřit na jednotlivé partie

Máte své zkušenosti se cvičením na vibrační plošině? Podělte se s nimi prostřednictvím diskuse nebo nám napište na tento mail.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Zuzana
1x

....ja cvicim na power plate sice len 5mesiacov,ale svaly na sa mi spevnili,viditelne.Milujem to cvicenie,neni nudne a vzdy z fitka odchadzam uuuplne ,,hotova,, .......


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Podváha

Nedostatečná výživa je důsledkem nepoměru mezi energetickými požadavky organizmu energií z potravin.

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Zdravou výživou ke zdravé hmotnosti

V našem dnešním článku začneme hovořit o základních zásadách zdravé výživy a o tom, jakým způsobem si může každý vytvořit zdravý jídelniček podle svých jídelních zvyků. K lepšímu porozumění tohoto tématu se však musíme nejprve seznámit s důležitou pomůckou - potravinovou pyramidou.

Dieta - co vše se skrývá pod tímto slovem?

Řecké slovo původně znamenalo životní styl, vše, co lze ovlivnit. Dnes jím rozumíme přechodnou nebo trvalou odchylku od obvyklého stravování nebo způsob stravování vůbec.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce