Inzerce https://www.lekarna.cz/chovatelske-potreby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=chovatelske-potreby

Tentokrát zhubnete: za pomoci vibrací

( Renata Vyšínová | přečteno: 16689x )

Nechce se vám hodinu křepčit v posilovně nebo tělocvičně – pak by vás mohlo zajímat cvičení na posilovacím vibračním stroji. Patnáct minut na něm vydá za hodinu normálního cvičení. Výrobce i trenéři slibují, že díky němu posílíte celé tělo, získáte ohebnost, pomůžete správnému krevnímu oběhu a lepší kondici. Ovšem pozor, vibrace se nemají rády například s epilepsií, umělými klouby a několika dalšími nemocemi.

shutterstock.com

Jak přístroj funguje

Přístroj vibruje a vibrace přenáší do svalů, které jsou tím pádem nuceni se reflexivně stahovat a posilují. A dělají to daleko rychleji, než kdybyste jen cvičili. Prý to díky vibracím zvládnou až 50krát za vteřinu, kdežto při obyčejném cvičení to udělají jen dvakrát. I proto stačí deset až patnáct minut místo hodiny v posilovně nebo tělocvičně. Používáním vibrační plošiny dosáhnete až o 30 % vyššího nárůstu svalové síly než u jiných forem cvičení. A to za podstatně kratší dobu. Jedno desetiminutové cvičení pomůže spálit až 350 kcal.

Na power plate můžete dělat kliky, sklapovačky, ale můžete jen stát na jedné noze a držet rovnováhu. Můžete zkrátka protáhnout celé tělo, nebo jen jednu partii. Posilujete na něm i hluboké svaly, které normálním cvičením neposílíte – právě díky pohybu plošiny do všech stran. Můžete posilovat, protahovat, relaxovat nebo si dopřejete masáž. Záleží na frekvenci, kterou si navolíte. Pro ženy je dobrou zprávou, že tím posílí i svaly pánevního dna.

 

Co vyste měli vědět dopředu. Před prvním cvičením si dobře pročtěte instruktáž nebo ve fitnessu dobře poslouchejte instruktora. Nejdřív se ale musíte naučit dobře na něm stát – základní pózu, protože jinak cvičení nebude mít potřebný efekt. Cvičení je sice jednoduché, ale je lepší, když víte jak na to.

Cvičení na vibrační plošině

 Na tomto přístroji lze posílit svaly stejně jako bojovat proti celulitidě – tento trénink totiž působí pozitivně na oběh a okysličování krve, čímž pomáhá z těla odstraňovat toxiny.

Pro koho cvičení není vhodné

„Cvičení není věkově omezeno, je vhodné pro muže i ženy, rekreační sportovce i profíky, hubené i tlusté. Vibrace v těle zvyšují tvorby růstového hormonu, proto by měl začít cvičit až člověk po dovršení 15 let. Pozor na cvičení, pokud máte aktuální žilní trombózu, kardiovaskulární onemocnění, onkologické nález, těžkou cukrovku, migrény. Necvičte na něm, jestliže máte umělé klouby nebo kovové implantáty, epilepsii, kýlu. Nevhodné je i cvičit v těhotenství.  V případě, že si nejste jisti, konzultujte vhodnost cvičení na vibrační plošině s lékařem,“ říká Jitka Košínová, trenérka fitness.

Cvičení můžete zaměřit na jednotlivé partie

Máte své zkušenosti se cvičením na vibrační plošině? Podělte se s nimi prostřednictvím diskuse nebo nám napište na tento mail.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Zuzana
1x

....ja cvicim na power plate sice len 5mesiacov,ale svaly na sa mi spevnili,viditelne.Milujem to cvicenie,neni nudne a vzdy z fitka odchadzam uuuplne ,,hotova,, .......


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/chovatelske-potreby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=chovatelske-potreby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 527 lidí

Mohlo by vás zajímat

Máte problém s nadváhou?

S problematikou nadměrné váhy se potýká spousta lidí zejména ve středním věku, kdy úroveň fyzické aktivity klesá vinou např. rodinných závazků, ale - přiznejme si - i vinou zvýšené tendence k pohodlnosti. Obezita se proto stává čím dál více chronickou nemocí zejména v ekonomicky vyspělých státech západní Evropy a ve Spojených státech ...

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Dieta - co vše se skrývá pod tímto slovem?

Řecké slovo původně znamenalo životní styl, vše, co lze ovlivnit. Dnes jím rozumíme přechodnou nebo trvalou odchylku od obvyklého stravování nebo způsob stravování vůbec.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce