Inzerce

Jak se spí barmanům

( Komerční prezentace | přečteno: 4735x )

Práce za barem či v restauraci je jedním z nejnáročnějších povolání. Jste neustále na nohou, často do pozdních nočních či dokonce časných ranních hodin. Po takové „šichtě“ tělo potřebuje důkladný odpočinek a ten zajistí jedině dlouhý a kvalitní spánek.

shutterstock.com

Vzpomínáte si na Toma Cruise ve slavném barmanském filmu Coctail? Sofistikované drinky míchá „levou zadní“, vždy s úsměvem a působí, jako by přitom byl stále ve skvělé formě. Hollywoodský hrdina by něco takového – na filmovém plátně – určitě bez problémů dokázal předvádět třeba 24 hodin nonstop. Obyčejný smrtelník si ale potřebuje důkladně odpočinout a především se pořádně vyspat.

Dobrý spánek prodlužuje život


Dostatečný a plnohodnotný spánek je zcela zásadní pro udržení dobrého zdraví a fyzické i psychické kondice. Jak se cítíte po probuzení a následně celý den závisí ve značné míře na tom, jak jste se vyspali. V průběhu spánku tělo regeneruje, dochází k podpoře srdečních a cévních funkcí, imunitního systému, atd. Dobrý spánek nejen obnovuje fyzické zdraví, ale také zlepšuje mozkové funkce: paměť, pozornost, kreativitu, produktivitu, schopnost učení a řešení problémů. A navíc snižuje stres. Naopak nedostatek spánku zvyšuje riziko srdečních onemocnění, způsobuje vysoký krevní tlak, cukrovku, sníženou imunitu a přispívá k obesitě. Kromě toho negativně ovlivňuje způsob, jak přemýšlíte, reagujete, ovládáte emoce a vycházíte s ostatními. Mnoho vědeckých průzkumů prokázalo, že dobrý spánek významně prodlužuje život.

Čtěte také: Kolik hodin spánku denně potřebujeme, abychom byli zdraví?

Osm hodin denně

Určitě jste někdy spali na rozkládací sedací soupravě, nebo starém proleženém gauči. A nejspíš jste se na nich nevyspali právě dorůžova. Pro kvalitní spánek je třeba mít vhodné podmínky, především dobrou matraci, která pomáhá při zdravotních problémech, s nimiž se často potýkají nejen barmani: s páteří, klouby a zádovým svalstvem. Matrací je dnes na trhu nepřeberné množství, některé už za ceny kolem 5000 Kč. Za tyto peníze ale „hodně muziky“ nepořídíte. Skutečně kvalitní matrace s optimální anatomickou a ortopedickou podporou páteře, zdravotní certifikací a atesty, stojí asi 10 – 15 tisíc Kč. Měla by mít certifikaci na základě zkoušky Öko-Tex, která zaručuje nepřítomnost alergenních a dalších škodlivých látek a záruku na neproležení. Další důležitou podmínkou kvalitního spánku je vhodný polštář, ideálně anatomický model s paměťovou pěnou, který podpírá páteř v přirozené poloze.
Spánkem strávíte osm hodin denně, to je třetina života. Přitom jste v nejtěsnějším kontaktu právě s matrací a polštářem - šetřit na nich je proto holý nesmysl.

Čtěte také: VÝBĚR POLŠTÁŘE hraje v regeneraci těla také důležitou roli

Noční strečink

Průkopníky v oboru zdravého spánku jsou Italové, konkrétně proslulá značka Magniflex, která je jakýmsi Rolls-Roycem mezi matracemi a polštáři. Výrobky této rodinné firmy se prodávají ve více než devadesáti zemích. Má velice široké portfolio od dostupných až po exkluzivní vícevrstvé modely. Matrace Magniflex mají různé patentované „vychytávky“, jako např. dual comfort - možnost zvolit si odlišnou tuhost každé poloviny. To je ideální řešení pro páry, v nichž muž raději spí na tvrdším, zatímco žena preferuje měkčí. Jádra matrací dual comfort jsou oddělená, avšak není mezi nimi žádná mezera. Systém funguje tak, že když se jeden z partnerů v noci převaluje, pak toho druhého vůbec neruší, protože pohyby se na vedlejší polovinu matrace nepřenášejí. Žhavou novinkou, kterou ocení nejen ti, kdo pracují dlouho do noci a/nebo nemají čas na cvičení, je řada Magnistretch: tyto matrace jemně natahují páteř, podobně jako kdybyste cvičili strečink. Princip je prostý: tlakem tělesné hmotnosti se vrchní vrstva matrace roztahuje, přičemž části pod horní a spodní polovinou těla se pohybují opačným směrem (od sebe). Tak dochází přímo při spaní k aktivní regeneraci těla.
Kvalitní spánek je nesmírně důležitý. Přistupujte proto k němu tak, jak si zaslouží a věnujte velkou pozornost výběru toho, na čem spíte. Vyplatí se to.

Čtěte také: Patentované matrace Magnistretch určené pro aktivní regeneraci těla během spánku

Spánek po italsku

Špičkové italské matrace si můžete na vlastní kůži vyzkoušet (poležet si na nich) v showroomu Magniflex v pražském Karlíně v Šaldově 1, v Magniflex shopu NLC v Šafránkova 1238/1 v Praze 5, nebo v síti certifikovaných partnerů.

Jejich seznam a další informace najdete na www.magniflex.cz.

Komerční sdělení
magniflex_KS.jpg
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce
Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 224 lidí

Mohlo by vás zajímat

Melatonin

Melatonin podaný člověku působí jako chronobiotikum. To je jediný účinek, který byl dosud jednoznačně prokázán. Může ovlivňovat denní řád organismu. Melatonin podávaný před usnutím může zkrátit dobu usínání a případně snížit roztříštěnost spánku...

Nadměrná denní spavost je často opomíjený problém

Podle odborníků na spánkovou medicínu se potížím s nadměrnou denní spavostí věnuje málo pozornosti. Nadměrná denní spavost se vyznačuje chorobným sklonem k usínání během dne. Může se vyskytovat jako důsledek nedostatečného nočního spánku, nebo jako neurologická porucha.

Psychosomatická onemocnění - tělo a duše volají o pomoc

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Psychosomatická medicína chápe člověka jako komplexní celek a neodděluje tělo (sóma) a duši (psyché). Tento přístup k medicíně vám může být užitečný, když zdravotní problémy i přes intenzivní léčbu přetrvávají nebo se příznaky nemoci stále vrací. Je možné, že je za tím právě psychosomatické onemocnění.

Spánková obrna nažene strach

Spánková obrna (též spánková paralýza) je velmi stresující spánková porucha, která umí vyvolat velkou úzkost a obavy. Po probuzení totiž můžete otevřít jen oči, ostatní svaly jsou vyřazeny z provozu – nemůžete promluvit, pohnout se, jen se dívat. Se stavem spánkové obrny se podle údajů setká za svůj život asi 30 % lidí. Ti, kteří spánkovou obrnu zažijí, se často obávají, aby děsivou situaci neprožili opakovaně.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.