Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Optimista

Musim ti Jitulíno ještě napsat, že se nemáš za co stydět, co jsi napsala. Doktoři jsou zvyklí na jiný kafe. Neodkládej toho doktora!!!

Ivana

pro Jitulínu: s těmito stavy mám sama bohaté zkušenosti. Naštěstí jsem z toho už dost dlouho venku. Věř mi, že to byla cesta dlouhá a složitá. Určitě začni tím, že navštívíš odborníka. Léky a alkohol jsou nejkratší cesta do pekel. Všechny ty fyzické problémy souvisí se stresem, který momentálně prožíváš. Musím, říct, že mě pomohla zásadní změna života a nakonec jsem úspěšně dostudovala psychologii. Ale to by bylo na dlouhé povídání. Zkus nějaké fyzické aktivity ( jóga, pilates, tai tchi ), vycházky, kolo, plavání.Je důležité uvědomit si, že záleží hlavně na tobě samotné, naučit se být tak trochu sobec a myslet na to, co je pro Tebe nejlepší, co máš ráda a po čem se cítíš dobře . Sama vím, co to je, když odejde partner a sebevědomí ja na bodu mrazu. Ale chlapi nejsou v životě to nejdůležitější. Držím Ti palce, hlavně opravdu vyhledej psychoterapeuta,( nemusí to být hned psychiatr) a zkus si věřit. Uvidíš, bude líp. Ivana

optimista

Ahoj Ivano. Ta Tvoje reakce pro Jitulínu mě zaujala. Rád bych se trochu o Tvém "boji" něco dozvěděl více.Pomohla ti zásadní změna života? Můžeš mi to trochu vyjasnit? tady nebo v emailu.?

Icik

Marti, čtu, ale nestíhám psát, jsem lenoch. Já doufám, že tvůj " protivný" zub se rozhodneš dát pryč. Víš taky sama dobře, že jedině tak budeš mít pokoj. -------- Alda , to je pašák. Bez anxiolitik zvládá !!! To já je venku vždycky musím mít, aspoň 2x za pobyt, jinak bych se nehnula z pokoje. Bojuju, nechci zobnout, ale s Lexošem pak funguju. Prostě jsi dobrej, čím míň toho budeme jíst, tím líp. ------------- Jitu, objednej se k psycholožce, promluvíte si, jednou, dvakrát do měsíce tam zajdeš, proberete tvoje nálady a jak z nich ven. Většina je na pokladnu, však se zeptáš a žádné doporučení mít nemusíš. Vyhledej, kde u vás v okolí cvičí jógu a přihlaš se . Jóga ti změní myšlení, vnímání, upravíš si i jídelníček. Dodá sebevědomí, na jógu přísahám. A něco si každý týden slib a pak si to dopřej. Lexaurin beru ráno, bacha, je návykovej. Dej nám vědět, jak jsi se objednala k doktorce. Piš, proto tu jsme. Pa lidi všichni , Icik

nany

Jiťo, určitě se objednej k doktorce. Věř, že se ti pak uleví. Brát prášky, který ti doporučí známí je na nic. Každému sedí něco jiného. S tím svírání žaludku, pocitem na zvracení si nezahrávej. Mohla by jsi se pak dostav do stavu, který se bude léčit mnohem déle, než když uděláš první krok nyní. Lexaurin, Neurol a další tabletky tohoto typu zaberou, ale postupně si na ně vytvoříš návyk a pak je o to hroší se toho zbavit. Přeji Ti, aby jsi byla zase v pohodě. Já zobu Citalex a Neurol už nepotřebuji vůbec. Změnila jsem také hormonální antikoncepci a řekla bych, že je mi mnohem líp. Pocity, které jsi popisovala dobře znám, během 14 dnů jsem měla 5 kg dole a nervy na pochodu. Jsem ráda, že je mi líp a doufám, že to tobě se udělá lépe taky.Zdravím

Moon

Zdravím všechny více či méně známé. Jsem docela v pohodě, nemoc "nezlobí" a tak pořád jen pracuju a pracuju. Nějak se mě to všechno nakupilo tak trošku nestíhám. Snažím se co nejvíc jezdit na kole, abych nezlenivěl a nejvíc se těším na dovolenou - ale ta je až za měsíc. Nejstarší dcera dnes byla naposled ve školce a půjde do školy. Podivný pocit, ještě nedávno byla tak malá..... asi to znáte. Jítě radím, ať neblbe a dá si poradit. Zobat něco od známých není příliš dobrá cesta. Kdyby ti někdo dal jeden prášek na uklidnění tak proč ne, ale dva už je moc........ a víc.... pak budeš shánět léky všelijak a bude to na houby. Takže se všichni držte a užívejte si léta.Moon.

Gabrielka

Zdravím všechny "depresáře", máte někdo zkušenosti s užíváním léku Lamictal?

Alfa

Ahoj všichni ,v těžkých depresích žiju už hodně let, díky mému dnes již bývalému muži ( alkoholik + gambler ). Před dvěma lety jsem se po 28letech úspěšně rozvedla a loni se muž odstěhoval. Je mi víc než padesát a těšíila jsem se na to jak si teď budu užívat klidu beze strachu co se zase bude dít až muž přijde domů. Když se skutečně odstěhoval v dubnu / 07 tak jsem se úplně sesypala. Už asi 5 let jsem brala Citalec, Neurol, Diazepam a chvíli i Rohypnol. Teď mám nasazen Citalon a Neurol. Doufám, že se z toho dostanu, protože do důchodu daleko ! ! !

Icik

Ahoj lidi, zase jsem měla pár záchvatů úzkostí, dokonce ani k dceři se mi nechtělo vyjet , tak jsem se objednala na 22. 7. ke své psychoušce. Ať mě řekne, co s tím. Alfo, ty mě děsíš. Deprese z manželova hraní jsem jakž takž zvládla, pár let už nebyl v herně, ale ten blbej strach, že tam zas půjde, ten mi sedí za krkem. Taky občas uvažuju o tom, že ho pošlu bydlet jinam. Dětičky jsou samostatné, dospělé, no neměla bych se líp? Proč taková reakce? Lidičky, dokáže te mi to vysvětlit někdo??? pa Icik

Martina

No Iciku!!!!!Ty,ty,ty-co to tady čtu?????Co se děje?

Icik

Marti, nic se neděje, jen holka se po 7 letech tento týden rozešla se svým klukem a má nového, podle vyprávění suprového, moje kamarádka si našla skvělého milence, no a co já? To mám umřít nudou? A po 29 letech manželství vězte, že to žádné velké vzrůšo není. Co říkáte létu? Já se ještě nebyla vykoupat a už psali, že sluníčko moc svítit nebude. Srpen má být taky chladnější a deštivější, spíš počasí na kolo.

marcela

Tak jsem se vrátila z dovolené, bylo tam nádherně, nepamatuju si, že bych si to takto užila. Dívala jsem se z moře na nádherné skály, modrou oblohu bez mráčku a nedělala si vůbec s ničím starosti. Prima. Teď už jsem zase nějaký čas v práci, občasnou pohodu vystřídá krize a krizi zase zažehnají lepší dny. Bohužel do deprese upadla i tychyně. Ona ale na to na rozdíl ode mne má právo, už je jí 78 let, má za sebou těžké dětství a další nepříjemné věci. Tak si říkám, že je to jak mor. Psychiatrička mi zase pooupravila léky, místo třicítkového espritalu beru půlku a 200 zoloftu. Přibírám a přibírám, a to se ještě kontroluju. Prostě z extrému do extrému. Ale zaplať Pánbůh, že je mi alespoň takhle. Tak vám všem přeju hezké léto. Marcela

paprika
1x

Ahojky lidi,chci se zeptat z ničeho nic se me udelalo zle až me vyskočil tlak je me zle nazvracení,mdlo atd.Byla jsem v nemocnici a nic nezjistily a tak prý trpím uzkostí.Moje doktorka me napsala neurol a ted po čtrnácti dnech me napsala citalec 20 a beru druhý den a přijde me že je my ješte víc zle třesu se a buší me srdičko ale vždy jen chvilku a nevím jestli to přejde a hlavne se chci zeptat jestli to nekdo taky mel a jestli me ty prášky pomužou chci normálne žít a né čekat,kdy me bude zase zle je to strašné a překvapilo me kolik lidí to má ani jsem to netušila,nejhorší je ten tlak pak je me hrozne zle.Tak prosím o nejakou radu nebo zkušenost,Dekuji Pája

nany

Všechny Vás zdravím velmi pečlivě pročítám Vaše články, které jsou pro mě takovou malou útěchou, že v tom nejsem sama. Léky - Citalec 20 beru již přes tři měsíce. Dnes mám jít k doktorce na kontrolu a nechat si předepsat nové balení léků. Při poslední návštěvě mně dala jen 1 balení, protože se u mě problémy objevily znovu, tak, když se to nespraví, asi mi bude muset změnit léky. Celý měsíc byl v pohodě až v pátek v noci jsem se probudila, návaly, třes, ale po chvíli to přešlo. Tak nevím jak u doktorky dopadnu. Pájo, tvé příznaky velmi dobře znám. Myslím, že ti prášky pomohou, ale ne hned. Antidepresiva zabírají později, já jako berličku k překonání obtíží, než se to upraví samo používala neurol. Později jsem ho vysadila úplně. Jak píši, po třech měsících je mi o hodně lépe, ale někdy to není ještě ono. Doufám, že se to zlepší úplně, abych byla zdravá a nemusela do budoucna brát žádné léky. Ta úzkost, třes, pocit pálení po těle, špatně od žaludku, to jsou příznaky, které by měly postupně se správnou léčbou odeznít a mělo by ti být zase dobře. Naštěstí nejsem ten případ, že po antidepresivech přibírám. Když mi bylo špatně shodila jsem asi 5 kg, teď jím normálně, přibrala jsem asi 2 kg, ale váhu si držím. Všem přeji ať jsme zase zdraví a je nám fajn. Mějte se!!!

optimista

Ahoj papričko. Jasně to co popisuješ je nám všem dobře známé. Snaž si z toho moc nedělat, bude to zase OK. Citalec a vlastně všechny AD, chtějí pár týdnů čas, potom zaberou. Jinak více odpočívej, spi, raduj se, směj se, prostě více žij a to je ten nejlepší lék. Myslím si , že jsi to chytla celkem ze začátku, tak budeš brzy ok. Ahoj.

optimista

pro papričku: to bušení srdce může být po tom citalecu, ale brzy se to upraví, hlavně si nedělej z toho hlavu. Musíš se smířit s tím že máš problém, potom popojdeš dál.

lukas

ahoj vsem jsem tu uplne poprvi,a lecim se na uzkosti a deprese je mi 20 let a dodneska jsem myslel ze jsem blazen a ze to mam jen ja.Ale cetl jsem si tady ty vzkazyky a uplne jsem koukal jak se otom v pohode bavite.Porad to nechapu mam psychycke problemi uz dva roky a rikam si proc zrovna ja,nemuzu do kramu,nemuzu do prace kvuly tomu nemuzu nic celi den jsem,zavrenej doma,na notasu a porad premyslim jak utect z tech depresi,nevim jak popsat ten pocit ale urco ho kazdy zvas zna.Proste navaly strach bolesti bricha nervozita ,strach z omdleni klepani nohou,je to hruza dostal jsem prasky prothiaden 75 beru to mesic asi a porad nic k tomu mi predepsal psych. diazepany 5. ty me z blbnou a jsem jak magor tak je odbouravam ,no a spanek chodim spat kdyz jde venku videt ,je to hrozny dostal jsem tedkon i na spani buronil25 tak uvidim co to semnou udela preju vsem krasny dny a hodne stesti v lecbe.palukas

kočička

ahoj, léčím se teprve asi 2 měsíce Citalecem a k tomu užívám(hlavně s potížema se s pánkem) Neurol. Ze začátku to byl děs a hrůůůza. Postupně časem cítím zlepšení.Jde o to mít hlavně režim a taky radost ze života!Pomáhá to strašně moc!Pořád ještě trošku cítím malou úzkost na hrudi když usínám a ranní vstávání.Máte to někdo taky tak?

Martina

ahoj,jsem tady uplně poprvé..je mi 22let,mám malou dceru a o to více je to horší..mám deprese,návaly horka,pocit na zvracení,třesou se mi ruce,hlavou se mi honí ty nejhorší scénáře a nikdy bych netušila,že vůbec něco takového dokáže člověk vymyslet....strach uplně ze všeho,když manžel zrovna není doma,musím spát s rozsvíceným světlem,mám šílenou hrůzu,že se dceři něco stane..mám super náladu a najednou vybouchnu,hromosvod je bohužel manžel a já mám strach,že o něj přijdu..absolutně vůbec nevím,co stím....zítra mám volat na objednání na psychiatrii...děsím se,co se tam bude dít..nemůže mi prosím někdo poradit,jak to probíhá,na co se ptají atd????prosím prosím prosím..mnohokrát díky..

Moon

Ahoj všichni, to co popisujete si prožila spousta lidí - i všichni co se zůčastnili téhle diskuze. A všichni dříve příchozí se více, či méně vyléčili..... i já. Znám vaše pocity a to víc než dobře. Nikdy nevím jestli se "to" nevrátí, ale to už tak prostě je. Desprese je prostě nemoc jako každá jiná - a člověk se sní musí naučit žít a především zacházet. Způsobem života, léčbou...A vzkaz pro Martinu - taky jsem měl hrůzu, nebo spíš divné pocity z návštěvy psychiatr,ale úplně zbytečně. Prostě pokecáte, řekneš mu (jí) co tě trápí a pak se to pokusíte vyřešit. Nic divného v tom nehledej, protože na tom nic divného není! Jinak, já jsem se vrátil z dovolené, nasypala se na mě opět práce a tak se snažím vrátit do pracovního tempa - moc mě to nejde, strašně se mě nechce - asi to znáte. Všichni by chtěli všechno hned .... Takže se držte a napiště jak se daří.Moon.

lukyn

AHOJ MARTI STIM PROBLEMEM CO MAS SI NELAM HLAVU JA NEMUZU BYT SAM DOMA ANI VEDNE MUSIM MIT USEBE MIHO PSA JINAK MAM STRACH VECER JEN LEZIM A PREMYSLIM CO BUDU DELAT JE MI 2É LET A MAM TAKY DCERKU SERE ME VSECKO TY STAVY NAVALY ATD.. NEMUZU ANI DO KRAMU ANI NA KOUPALISTE NO PROSTE HNUS.byl bych rad kdyby jsme spolu byly vic v kontaktu a delyly se ovse co den da martino.

Martina

Čauky všichni,tak jsem se na chvíli začetla do nových příspěvků a koukám,že je nás lidiček s problémama víc a víc.Je fajn,že se tu takhle potkáme:-)Lukáš mě celkem pobavil svymi "chybičkami",nechtěla jsem to psát,ale snad se neurazí:-)je to úsměvné:-)Martino,ty určitě k psychiatrovi zajdi,mě samotné se tam vůbec nechtělo a pokud tě zajímají příběhy nás ůstarších",tak si to pročti a uvidíš,že nic na tom,že navštívíš doktora na dušičku není.nejsme cvoci,ani pitomci...jen nejspíš citlivější a vnímavější,než ostatní a z toho všeho pramení ty naše stavy.Já sama za sebe můžu říci,že nic lepšího,než zajít na psychiatrii jsem udělat nemohla.Přes stud,který z počátku převažoval jsem se postupně a pomalinku přehoupla zpět do naprosto normálního kolotoče života a jsem spokojená.Léky už žádné neberu a to jsem nevěřila tomu,že se to někdy podaří.Takže krátce-vyškrábej se výš,zajdi,pokecej a všechno vyklop...co na srdci,to na jazyku a pokus se sama si najít styl,který tě bude uspokojovat a bude to OK,uvidíš.Věř tomu.musíš a ono to půjde,to ti tady můžu odpřísáhnout.Jinak Moone,často jsem vzpomínala,kde se touláš???A co Icik?Nečti jen,přemož se a pííísni,potvůrko.Páček a všem hodně pohody a sluníčka.

Martina

Omluva,ty překlepy-hrůůůza:-)

Martina

jste všichni moc zlatí....děkuju moc...jdu tam v pondělí,tak pak napíšu,jaké to bylo...už se ale klepu ted...tak držte palce,prosím...

lukyn

ahoj to na ty chyby jsem uz zvyklej na chatu mi rikaj blb hahaa ale co je pro me dulezitesi mit zdravi v pohode nez naky pismenka hlane ze to prectes haha.jinak nevim co bych napsal jsem tak bez nalady ze me to ani nebavi uz me nebavi nic.to jsou ty depky .svinstvo,no fakt nevim co bych napsal vsem co tu jsou a pisou si tu snami.preju hezky dny bez navalu hhii.ja si delam sranud ale kdyz to prijde tak jsem jak mys. hahh stricek naval .. a karel deprese..mam to pojmenovany uz .. vsechno chce hazet do srandy smich leci fakt jako ale tak se mejte lidi drzte se neperte se a nemrac te se nebo znate to tlak poceni rukou brnavky atd... ja mizim cau vsemmmmm depresarum mi co mame deprese jsme spis srdcaři nez psichycky nemocny kazda hloupost nas boli no tak cus srdcaři bai bai.

jANA

Ahoj optimisto, už jsem tu dlouho nebyla, bylo mi dobře před třemi týdny jsem snížila Citalec 30mg na Citalec 20 mg. Jen bych se chtěl podělit o tvou zkušenost s tímto lékem. Snížila jsem na dvacet, protože už mi bylo dobře i dr. říkala, že můůžu snížit jestli mi je dobře, ale od středy mám zhoršení stavu, mám šílenou úzkost a nevolnost a únavu, nevím zda je to následek toho snížení nebo toho, že mám myšlenky zase na práci, protože teď jsem měla čtrnáct dnů dovolené a před dovolenou jsme zůstaly na oddělení jen dvě a už nějak v podvědomí myslím na pondělí, co mne čeká v práci. Tobě se daří dobře? Nevím, zda mám počkat jestli to je jen přechodně a zůstat na dvacítce nebo sama zase zvýšeit třeba na 25 mg. Děkuji moc za povzbuzení a eventuélní slovní pomoc. děkuji a přeji pěknou sobotu

optimista

Ahoj Jano, no je vidět , že jak je ti dobře tak nepíšeš. Já bych také snižoval opatrně a pomalu (zůstaň na 25mg)a hlavně se snaž být v pohodě, tu práci pořád neřeš-nepšemýšlej nad věcma co ti dělají zle (to je moje zásadní pravidlo) stejně nic nevyřešíš. Asi tě ta práce nervuje, protože to máš v sobě trošku takto zafixované. Neber tu svou práci tak vážně a uvolni se trošku. Nechceš se nad tou svojí prací trošku zamyslet? Ano v průběhu mojí léčby bylo kolísání celkem běžné, takže si s toho nic nedělej a přemýšlej a dělej pěkné a příjemné věci :))). Já jsem v poho a cítím se po letech moc dobře. Prostě žiju! Čau a napiš.

Jana

Ahoj optimisto děkuji ti moc za krásné povz buzení. Dnes je mi lépe, před chvíli jsem přišla z autobusu a jdu nakládat manželovi zítra na oběd maso. Jsem ráda, že se ti daří dobře. Měj se hezky Jana

lukáš

Ahoj vsem jen v kradkosti.Kazdy z vas tu ma nejaky problem nekdo,dlouhodobí nekdo,kradky, chtel bych vam vsem napsat lék který vas dokaže uzdravit /deprese, uzkosti ,strach, nevolnosti,motani hlavy,lenosti vseho co te toho tyka.Bude se vám to zdát šíleny ale tohle je presne to misto kam to napisu.Spousta lidi ted ceka co precte a uz neveri nicemu ale tabletky jsou jen holicka ktera udrzuje ale nevyleci,a nebo se to z lepsi na dva tri oky ale pak se to zas vrati jeden lek ale pres to existuje lek ktery jsem sam vyzkousel bral jsem leky na uzkosti,a nevedel jsem uz kudy kam bal jsem se jit i do kramu ze se mi udela zle ale je tu nekdo kdo vam muze fakt na sto procent pomoct je to na vas nic vam nenutim jen oznamuju.Kdyz jste zkusily leky ,muze te zkusit i tohle.Je to JEŽÍŠ KRISTUS to co se nam deje to jaky mame dny stavi uzkosti a deprese tohle vsechno od nekud prislo ma to zacatek i konec a ten konec deprersim je JEŽÍŠ KRISTUS uzdravil mnoho lidi a vsechno to co kazdy z vas proziva muzete jednoduse prekonat i bez leku ,vite cim? slovem obicejnym slovem JEŽÍŠ KRISTUS zemrel za nas prolil svoji krev na krizi aby ty co v nej uveri mely vecny zivot po smrti kdokoliv z vas by chtel uzdraveni dusevni fizicky jakykoliv obrat te se na me kdyby chtel nekdo vedet vic uvidite jednoznacnou zmenu ne jen vasi uzkosti a depky ale celiho vaseho zivota ja jsme mladej kluk je mi dvacet let a kdyby me chtel nekdo videt at se podiva na nick na libimseti.cz mam nick katany.k nechodim dokostela nenosim ruzence nemodlim se zdravas maria nic CISTE ,jen jezis kristus.Jezis vstal z mrtvich a chce te uzdravit uz te nechce videt trpet otevri mu dvere do tviho zivota a budes spaseny a budes obnoven ježíš žije a chce te miluje te moc zemrel za tebe i za tvoje deti ozvy.se.buh vam zehnej vsem kdokoliv, by chtel napadnout pravdu kterou tady pisu at mlči a ten kdo chce poznat pana jezise krista osobne a byt uzdraveny.napis budu moc rad budes uzdraveny.LUKÁŠ

Moon

Ahoj, zdravím všechny. K předchozímu příspěvku jen krátce. Lukáše neznám a ani nechci znát. Proti víře vůbec nic nemám, však mám taky doma věřící manželku...... Tenhle člověk naprosto neví o co v téhle naší debatě jde a o čem je naše choroba. A vzkaz pro Janu - zkusil bych to co píšeš - snížit na 25mg a třeba za měsíc na 20mg. Ale z vlastní zkušenosti zase vím, že to opravdu muže být prací. Ale jak zaběhneš do pracovního stereotypu tak se to srovná. A vzkaz všem ostatním - napiště jek se vede. Já mám po dovolené, opět pořád pracuju (což pravda není ideální) a opravdu začínáme stavět vysněný dům...... Moon.

Jana

Ahojte všichni, děkuji Moonovi za radu. Ještě bych se ráda zeptala, zda deprese může kolísat tzn. tři měsíce fajn a po třevch měsících zase pád dolů, ach jo. To mně právě znepokojuje když je člověku dobře, tak úplně zapomene jak mu bylo špatně a najednou zase pád dolů. Možná mi ta nemoc chce ukázat, ať myslím taky na sebe. Moone a myslíš, že když teď zase zvýším na 25mg tak budu cítět ty nežádoucí účinky? Pořád si říkám musíš být v pohodě a zdravá, k mé práci potře buju být zdravá, potřebuji dělat na plný výkon. A jheště Moone bych chtěla poprosit o informaci, jak jsi papal Citalec, za jakou dobu ti bylo úplně dobře a nestřídala se období dobrá a zlá? Já už to zobu od ledna a stále střídavě oblačno. Děkuji moc za povzbuzení. Přeji pěknou neděli. ahoj.

Moon

Deprese kolísat asi může, ale mě se to nestalo - vždycky po nasazení léků jsem se zhoršil a pak se to pomaličku spravovalo. Když Citalec zvýšíš tak se s největší pravděpodobností nestane nic. Ke zhoršení dochází, protože organismus si musí na lék zvyknout. Proto třeba já beru pořád preventivně 10mg (při opakování nemoci je to prý běžný postup) - a když bych měl pocit tak můžu navýšit bez rizika zhoršení. Minulou zimu jsme taky navyšoval na 20mg a na jaro zase hups dolů na 10mg. Vím, že potřebuješ makat naplno, ale nesmíš to lámat přes koleno. Já jsem na tom byl vždycky tak, že jsem marodil - když jsme se pokoušel pracovat bylo to horší.... Drž se.Moon

Jana

Ahoj Moone, děkuji moc za odpověď. Ahoj.

lukáš

Cau moone uplne naprosto te chapu,a fakt nevim oco tady jde akorad ze jsem mel drive navaly,delalo se mi v autobuse zle,sviral se mi krk klepaly,se mi nohy,kdyz jsem mel nekam jit uz jsem premyslel co budu delat pul roku jsem jedl prothiaden75mg plus diazepan 3 denne.posíral jsem se nez jsem dosel domu na zachod tak jsem to nestihl ,byl jsem liny ,mel jsem prevraceny spani,v noci jsem mel celej byt rosvicenej ,bal jsem se jit na zachod chodil jsem na zachod z nozem, a kazdy den jsem asi snedl jogurt a to jsem jeste nedojedl protoze se mi zvedl zaludek ,mel jsem sebevrazedny sklony chtel jsem se predakovat pervitinem cim koliv ,na mamu jsem kricel kdyz udelala neco spatne jako schyzofrenik a ty mi napises ze ja nevim a neznam vasi chorobu docela smesny moone trochu vic nez zacnes psat o lidech nejdriv je poznej nez je zacnes soudit ja byl ve vezeni dva roky a vim co je dno ty nemas paru co je to sracka ty nevis co je to byt zavreny 11 mesicu v mistnosti velky jako koupelna z clovekem kteryho jsi nikdy nevidel a musis cuchat to co on vysere kazdy den a mas zadubeny deky a policajti s tebou jednaj jako ze psem byla to moje chyba ale nepis uz prosim te ze neznam vasi chorobu dostal jsem tu zachvat smíchu z toho.lidi ver te mi ze ve vsem mi pomohl buch BUDE TO PRO TEBE BLAZNOVSTI ALE DOVEDE TE TO K VITEZTVI nikomu viru necpu ale znovu pisu kdo by chtel byt uzdraveny napis te a moone tohle je opravdova pomoc ne rada na kolik ma clovek snizit davku atd..... to nikoho nevyleci kazdy je rad ze tahle debata je tu protoze je rad ze v tom neni sam a vidi ze je to prosta nemoc v hlave ale ty lidi potrebujou byt zdravi ne byt pokusny kralici kterym poradis snizit NA 25mg atd.. to ti reknou i na psicharne mej se .LIDI piste vase problemi sto pro vim jak a co vam poradit aby depka uzkost odesla na porad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! na porad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! byl jsem jeden zvas chodil jsem na psicharnu stridaly na me leky atd...vim ocem pisu.vsem krasny den.

optimista

Lukáši to jak popisuješ léky (docházka k holiči) s tím částečně souhlasím, ale léky nám všem pomáhají dostat se z toho svého dna ( bez léků to nejde). Nedovedu si představit, že by jsi ty, já , nebo někdo jiný dokázal dostat z těchto stavů (z této nemoci) bez léků a odborné pomoci. A po vyléčení je otázka, co nám ta nemoc DALA, ty jsi začal věřit že JEŽÍŠ ti pomohl, ta tvoje víra v něj. Jsou lidé kteří nahlíží na svět i nadále stejně jako před touto nemocí, ale ty jsi došel ke svému závěru. Nejdůležitější je že tomu 100% věříš a to je dobře. Já svoji cestu našel (také tomu věřím) ale to je na delší povídání. Určitě ji nemohu takto specifikovat jak jsi to udělal ty. Takže díky za tvé myšlenky(upřímě), ale nech každého dojít tam kam míří a hlavně nech druhé věřit v to co chce věřt .Ahoj.

jarmila

Ahojte všichni přispívající a diskutující. Objevila jsem dnes tuto diskuzi úplně náhodou. Žiju už asi 8 let s mojí "přítelkyní depkou". I když si myslím, že jsem ji v mírnější formě měla dlouho dlouho před tím, jen byla nepoznaná. Začalo to onemocněním celého člověka, bolelo mne všechno co na sobě mám a k tomu ty stavy jako bych měla "odejít", křeče, hřebíky v hlavě (pocit), zhubla jsem o 8 kg, prázdný obličej, no hrůza. Po všech peripetiích s vyšetřeními paní doktorka usoudila, že je to deprese. Nejprve jsem brala Jarsin (přírodní AD - hypericum-třezalka) Dělal mi velice dobře, ale.... jsem fototyp 1, tedy bledá pokožka a třezalka je zrádná v tom, že působením slunce způsobuje poškození kůže, což se stalo. Takže pak Citalec (Citalopram, Cita - podle výrobce.) Beru ho asi 5 let, teď pouze 10 mg, měla jsem 20mg. Zkoušela jsem opakovaně postupně snižovat tu desítku, třeba jeden den v týdnu 1/2 pak dva dny apod. Ale když hladina dostatečně klesla,nastaly známé problémy, nejde to. Je mi 59 roků, končím asi letos v zaměstnání, které jsem si o dva roky prodloužila. Bojím se, že když zůstanu doma, bude problém s úzkostmi vštší, takhle sice mne práce vysiluje, ale aspoň nemám tolik možností se nořit do svých bubáků. Snažím se na sobě pracovat, jak už tady padlo. Spoustu věcí jsem za tu dobu pochopila. Díky dnešním možnostem v informacích, jak na netu, tak v knihách a pod. se člověk může posunout, ale úplně zvládnout "to" nemůžu. Takže berlička v podobě Citalecu zůstává. Teď mám v poslední době velké problémy s koncentrací a zapomínáním. Máte to taky? Nevím jestli je to obecný jev dnešní doby nebo vliv léků nebo jestli těch 10 mg je málo.Bráním se ale zvyšování dávek.Teď jsem narazila na úžasnou knížku od Anthony de Mello: Bdělost. Pokud ji seženete, moc doporučuji. Tak se mějte krásně a radujme se, že je ještě léto, nabíjejme baterky. Pan doktor Cimický prohlásil, že duše je jako baterie, kterou musíme pořád něčím dobíjet: zážitky, setkáními s milými lidmi, krásou přírody atd. Něco na to je.

lukáš

Ahoj jasny ze souhlasim se vsim co jsi napsal a znovu opakuji nikomu to nevnucuju ale to uz bylo napsany nahore kdyz jsem psal minule ja to nikomu nedavam jen nabizim to je celi jinak jsi fajn/urpimne.ahoj

Icik

Tak se hlásím. Opravdu jsem neměla čas, ale zato jsem byla v ZOO, na Vyšehradě, na Troskách, v Českém ráji, v Prachovských skalách atd. Jak tu psala Jarmila, dobíjím baterky. Letím vyndat prádlo z pračky, ale brzy zase písnu. Mějte se, lidi, dobře !!! pa icik

Moon

Lukáši, když jsi psal poprvé, měl jsi napsat co jsi prožil. Asi bych se na to díval jinak. Takhle to vypadalo, že píše zase nějaký magor co se snaží někomu vnutit jeho víru.... Pokud ti to pomáhá tak buď rád, že jsi v pohodě.... Mě pomáhá manželka, děti, rodina, přátelé - to je to v co věřím. Bez nich bych byl v háji. Bez nich by nic nedávalo smysl. Moon.

lukáš

Ahoj moone to mas naprostou pravdu ze kdyz jsi znekym koho milujes pomaha ti to ja mam taky pritelkyni a dite a vim ze na svete nejsem zbytecne.Jinak znal jsem pripady jako jsi psal ze nutily viru a mluvily o bohu mely hodne kecu ale zkutky nikde rikaly jak je dobry chodit do kostela atd.... ale byla to hovadina kdyz clovek nema ten problem sam si to nezkusil nikdy nebude vedet co to je ja zkousel mnoho veci uz.Jsem na tom o dost lip proti tomu nez jsem byl drive a ani to neni o vire ale je to otom proste prijde den kdy zacnes myslet na veci uplne ktery bys nikdy neresil buh jezis atd... cetl jsem si novej zakon a v tom jsem se docetl kdo byl co udelal proc to udelal odkud prisel a jak a kde je dnes vsecko mi davalo smysl a zacal jsem se oto zajimat a poznavat ze kdyz se clovek ridi podle toho je to fakt jinej zivot je to takovi navod bible jak zit z bohem proto ta bible je na svete je to navod a nepoznal jsem jen pismenka z bible a nestojim jen na pocitech a na bajich a vypraveni ale poznal jsem neco co jsem celi zivot nevedel ze existuje a drive bych poslal doprdele vsechny verici lidi protoze jsem rikal dokud neuvidim neuverim ale nevedel jsem ze vira je verit v neco neviditelnyho to mu se rika vira poznal jsem strasne moc krasnych i hnusnych veci.Ale nebudu nikomu cpat boha ja nejsem sám svatej ale fakt kdyz clovek hledi k bohu spoliha se na nej a da mu veskeoru duveru nestidim se napsat ze buh je protoze to je jako bych se stidel za svoji matku ktera me porodila vim oni a je to moje mama nikdy ji nezapru tak je to i z bohem.Jinak budu koncit a znovu opakuji kdyby chtel nekdo i ty kteri maji tu nemoc zakorenenou nevadi napis te uvidite sami.Vsem hodne krasnych dnu.Lukas

aurum

Ahoj lidi. Ctela bych se take pripojit se zkusenostmi s citalecem. Beru ho uz asi rok a pul nekdy je to horsi nekdy lepsi asi podle pocasi muj psychiatr tvrdi ze na lidi s panickou psychozou pusobi zmena tlaku a tak. Na zacatku jsem k cital. brala jeste xanax sestihodinovej dvakrat dene a chodila jednou tydne na akupunkturu. Zacala jsem zase po dvou mesicich fungovat a zvladala jsem vsechno. Ted uz beru jenom citalec 20. Nekdy to neni ono, ale zjistila jsem ze to mam pouze v hlave.Kdyz nemam cas o tom premislet jestli to zvladnu nebo ne tak to zvladnu uplne v pohode nesmim o tom premislet. Jsem moc rada ze jsem si mohla precist vase zkusenosti a vedet ze nejsem sama kdo ma stejne problemy. Jeste jsem chtela dodat.Co jsem se sesypala prestala jsem ridit auto.Bohuzel stale neridim bojim se. Preji vsem hezky den.Aurum

malasu
1x

Vážení ,jsem překvapená kolik nás je.Beru 5 let.celou dobu jsem ok.Zdraví Vás Malasu.

eliška

Prosím o radu.Můj muž má plný invalidní důchod celou noc je vzhůru.jde si lehnout až tak kolem 6 -7hod.ranní.Ve 15.00-16-00hod.když stává mi přeje dobré ráno. To už mám uvaříno,a nakoupíno,víc dělat nesmím jinak bych ho zbudila a bylo by zle. Lečit se nehodlá a prášky na spaní odmítá...... Prosím poradte,ja sama si nevím rady a začínám byt z toho dost neštastná.

lukáš

Ahoj elisko ten problem ktery ma tvuj muz ten mam taky kome toho duchodu.Ja chodim spat nekdy i v 9 hodin rano vstavam v 17-00 18-00 hod.Je to uplne stejny moje pritelkyne kdyz me vzbudi tak ji reknu takovi slova ze se tomu pak kdyz jsem vzhuru smeju a rikam ze si to nepamatuji,Napsaly mi uz prasky na spani ale ,nejim je udelalo se mi zle kdyz jsem sel jenou na wc a od te doby,mam strach ze se to bude opakovat nejelpsi rada odeme je at vidrzi jeden celi den nespat kdyz jde treba kolem 6 spat at nechodi at vidrzi do 21-00 hod a uvidi jak bude uz kolem desate unaveny a vstane rano musi to zkouset ja uz chodim spat ve dve to je krok pro me.Mej se hezky a bud trpeliva mi nocni tvorove to nemame lehky kdyz vy si pres vecir spite.INTERNET A JIDLO to je moje bud na nej hodna a nerikej mu otom nech ho byt on si to sam srovna ver mi me taky nadavaly doma,a kdyz me nechaly sam jsem se rozhodl. Mej se krasne.pa

Verča

Ahoj, vyzkoušel tu někdo z vás Citalec a taky Effectin? Jaké máte zkušenosti? Já brala rok Citalec 20mg, na jaře jsem přestala, ale časem se mi zase vrátila depka. Na vině je především práce, celkem náročná, hlavně na myšlení a psychiku. Přes léto to začalo být čím dál horší, přidala se úzkost, v práci jsem přestávala fungovat. Začala jsem brát Effectin (75mg), ale nástup byl mnohem silnější než u Citalecu, hlavně jsem nemohla spát a ráno hrozná úzkost. Tak jsem ho po třech dnech odmítla dál brát a jsem zpátky na Citalecu dvacítce, zatím týden. Trošku se to zlepšilo, ale čekala jsem, že mi bude líp. Asi to chce brát delší dobu - ? Nebo vyšší dávku? Jaké máte zkušenosti s návratem k AD? A rozdílem mezi Citalecem a Effectinem??

Moon

Nazdárek, tak nám končí léto a počasí stojí za prd. V kombinaci se spoustou práce mě to nějak nedělá dobře a tak začínám brát opět 20 Citalecu a zatím si pomáhám Neurolem. No a to je vše.Nejhorší je myšlenka na možný návrat "oblíbené" nemoci.Protivně se to vkrádá do podvědomí - znám to a přesto se té myšlenky občas nedokážu zbavit.No uvidím, zase to nějak dopadne. Držte se a dejte vědět jak jste na tom.Moon.

Martina

Čauky i všem ostatním,taky postrádám Icika.Já sem chodím číst a nějak jsem líná psát.Stěhovali jsme se do nového bytečku,v baráčku jsme byli jen v pronájmu a stačilo mi to-práce nad hlavu,takže barák ani zadarmo:-)Máme krásný,veliký byt,je náš a makáme a makáme,ale mě tohle baví...Jsem stále dobrá a je mi Moone líto,že tě to znova otravuje,ale jseš silný,tak makej,ať je to pryč.Budu ti držet palečky,já teď běhám po psychiatrech s mamkou,je to starší dáma-77 a začala s tím,že jí nad ní sousedi špehují a chtějí její důchod a tak jsem neváhala a frčela s ní k doktorovi.Bere léky a je to celkem lepší,ještě to není ono,ale pomalu se zklidňuje a je se vším spokojenější.Už se to nedalo občas poslouchat,trápilo to i mě a tak jsme udělali to nejlepší,co jsme udělat mohli,snad se jí chuděrce uleví.Pádím do hajan a napiště,budu se těšit.Ahojda Martina

Market

Ahojte všichni, moc vám všem děkuju za vaše příspěvky! Moc mi to pomohlo a dodalo aspoň trochu sil k překonání mé "milované kamarádky". Už potřetí začínám brát Citalec v kombinaci s Neurolem (prozatím). Nejhorší je vždycky pocit, že se to už nezlepší, že už nikdy nebudu "normální" a užívat si života jako dřív...smutné je, že už mě to trápí od 18 let...teď je mi 21. Navíc si to vybere vždycky v nejmíň vhodnou dobu....studuji totiž na VŠ a zrovna nám začal zimní semestr...super...týden zůstanu doma a budu doufat, že se to zlepší aspoň do pátku, protože máme laboratoře a tam musíme mít 100% účast....nevím, který chytrák to vymyslel...navíc mě to trápí už tam silně, že jsem šla dnes ke svému lékaři...no tak mě poslal na krev a moč...výsledky budu vědět v pátek...ale stejně si myslím, že nic nezjistí...ani vlastně nevím, proč jsem tam chodila...asi proto, abych se ujistila, že mi opravdu nic není...Tak zatím ahoj a budu ráda, když napíšete...

Market

Ahojte všichni, moc vám všem děkuju za vaše příspěvky! Moc mi to pomohlo a dodalo aspoň trochu sil k překonání mé "milované kamarádky". Už potřetí začínám brát Citalec v kombinaci s Neurolem (prozatím). Nejhorší je vždycky pocit, že se to už nezlepší, že už nikdy nebudu "normální" a užívat si života jako dřív...smutné je, že už mě to trápí od 18 let...teď je mi 21. Navíc si to vybere vždycky v nejmíň vhodnou dobu....studuji totiž na VŠ a zrovna nám začal zimní semestr...super...týden zůstanu doma a budu doufat, že se to zlepší aspoň do pátku, protože máme laboratoře a tam musíme mít 100% účast....nevím, který chytrák to vymyslel...navíc mě to trápí už tam silně, že jsem šla dnes ke svému lékaři...no tak mě poslal na krev a moč...výsledky budu vědět v pátek...ale stejně si myslím, že nic nezjistí...ani vlastně nevím, proč jsem tam chodila...asi proto, abych se ujistila, že mi opravdu nic není...Tak zatím ahoj a budu ráda, když napíšete...

Market

Omlouvám se za opětovné odeslání zprávy...!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce