Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Icik

Ano, to je pravda, stále si musíte připomínat, že bude zase dobře. Optimismus po naběračkách si naordinovat. Já vím, někdy to nejde, ale všichni přece máme dobré a i výborné dny. A ty špatné jsou nám přiděleny, abychom si těch dobrých víc vážili. Prostě jsme trošku citlivější. Psychoterapie je moc dobrá věc. Ne jenom léky. Obvodní doktorka zná psychiatry i psychology v okolí a někoho doporučí. Nebo na netu se jich dá pár vyhledat, ti jsou ale většinou drazí. Pěkné velikonoce.Icik

Icik

Tak jsem si zaplatila poznávací zájezd od 29. dubna na 6 dní : ostrov Capri, Vesuv, Pompeje a Řím. Lůžkovým busem s kámoškou. Mám se na co těšit a jsem doma hodňoučká a tichoučká. Můj muž by asi řekl něco jiného. Mají ještě volná místa, kdyby jste někdo chtěl. Přidali totiž další autobus. Co vy? Ploužíte se, nebo už plánujete co v létě? Napište .Icik

Peter

Prosim o skusenosti z uzivanim Noverillu a Kventiaxu.Ja ho uzivam uz druhy mesiac na noc oba po jednej tabletke ale akosi nemam z toho dobry pocit okrem toho ze mi naburalo niektore fyziologicke procesy / zapcha,slabost a niektore dalsie ....../.Bol som lieceny v ustave na hlboku depresiu a ani po pol roku nevnimam ziadne zlepsenie. Mozno som netrpezlivy ale som niekedy sam sebe na pritaz a tazko hovorit o nejekej radosti alebo peknej buducnosti.Nie som urcite sam a ked to takto napisem sa mi trocha ulavi. Peter

Icik

Petře, nevím, neznám, zkus zadat názvy léků do vyhledávače a přidej tam "diskuse". Musíš si k tomu sednout na pár desítek minut a hledat a číst. Nebo se ti možná i zde někdo ozve, ale každopádně zkus internet. Víc hlav, víc rozumu. A troška nežádoucích účinků je u každých bobulí, to zvládneš. Nebo požádej doktora o změnu léků. Ahoj Icik

Peter

Iciku,dakujem za odpoved aspon takto cez NET mam dobry pocit ze niekto reaguje na moj problem.Inak sa priznam ze moc doktorom neverim lebo vzdy ked nieco s liekom nevyjde maju poruke odpoved ze vela zavisi aj od pacienta a tym sa zbavuje zodpovednosti za nevrieseny problem.Na druhej strane asi naozaj vela zavisi od pacienta nakolko doveruje svojmu terapeutovi avsak niektore rady su su skor opakovane frazy o podiele pacienta na pevnej voli a chceniu sa vyliecit.Asak ked uz idem doktorovi tak preto aby som sa liecil a vyliecil.Momentalne som si dal cez den Lexaurin 3 mg a citim sa skoro normal.

Moon

Tak jsme se dopracovali k příspěvku č.500! No to jsem opravdu nečekal, když jsem tuhle diskusi zakládal. Takže díky všem přispěvatelům. Je to téměř rok co jsem po nemoci začal zase chodit do práce a od té doby jsem nemarodil ani den - super. Takže přeju všem ať se daří - zejména nově příchozím. Věřím tomu, že tahle diskuse bude i nadále pomáhat, i když ti co s ní začali a rozjeli ji jsou už v pohodě. A to je vlastně dobrá zpráva pro všechny nové účastníky, kteří třeba nevěří, že bude dobře. Bude dobře, uvidíte! "tatíček" zakladatel Moon.

Martina

Ahojky Moone a všichni ostatníííí,krásně si to napsal:tatíček....to mě pobavilo.Dobře,že si tady takto sdělujeme své pocity a dojmy,je to super.Je nás dost,také bych nikdy nevěřila,že se to takhle skvěle rozjede.Dnes nemůžu moc psát,tak to bude krátké.Měla jsem migrénu,jako prase,takže jsme skončila na pohotovosti,už to nešlo-děsnýýý.Mám teď zadek,jak cedník,ale bolest ustoupila.Mám to od krku,jak sem po té operaci.Říkala doktorka,že mám trapézy napnuté,mám to cvičit-aaaach joo,to mě neba.Tak písněte,Iciku závidím dovču a mám výčitky,že jsme ještě neposlala slíbené fotečky.Polepším se.Slibuji.páček všem.Mamča Martina

alda

Ahojte všichni a tatíčku zvlášť. Musím znovu poděkovat za tuhle diskuzi a přeji všem věrným přispěvovatelům pohodu a klid. U mne zatím celkem dobrý, tak snad se to nepokazí. Jinak mne čeká zítra poslední den ve staré práci a od 1.4. nastupuji do nové. Minulý týden jsem zvládl čtyři dny na cestách, dokonce v klidu i letadlo... uf ale byla to dřina. Tak se mějte moc fajn a držte se.

Martina

Tak sem nakukuji a zjišťuji,že se nějak všíchni flákáte?Iciku,Moone,Aldo,Mar celka po dlouhé době přispěla...Pevně jí držím palečky,ať už konečně tu mrchu přemůže.Začne být pěkně,tak nám všem bude dobře.Koukněte pííísnout,vy potvory.Páček

ICIK

Ano, pochvalme se, zasloužíme si to. Jsme docela zdraví jedinci, ikdyž ta léčba trvala pěkně dlouho, kam se hrabe nějaká rýma. Marti, nechtělo by chodit plavat? Kvůli zádům, víš? Teda já ještě takovou bolehlavku neměla, abych musela na injekci. Zalezu do postele a pospím, poklimbám, případně zobnu Valetol. Hlásím, že v půli května letím s našima do Istanbulu na 4 denní poznávací zájezd. Manžel nechce nikam, neobešel by se bez počítače a já jsem s ním sedávala doma spoustu let. Tuhle mi řekla známá, máš recht, jen jezdi, rubáš kapsy nemá, peníze si do hrobu nevemeš a aspoň si užij. Tedy : užívejte si všichni , pa a pište hezky. Icik

Pavel

Ahoj všichni. Chtěl jsem se zeptat, pokud někdo zažil situaci, kdy nevěděl, zda začít bojovat s depresí nebo to vzdát, co Vám pomohlo v tom začít něco dělat pro tu lepší možnost? Ono pokud je člověk ovlivněn depresí, tak to všechno vidí jinak, těžko se do něčeho nutí (léčba), než když uvažuje s jasnou zdravou hlavou. Děkuji Pavel

optimista

Ahoj Pavle. Musím ti napsat, abych ti trochu pozměnil myšlení. Byl jsem v té situaci, kdy jsm si říkal, ať už je konec, hlavně mě to přepadalo v noci, spal jsem tak hodinu, max 2 , a potom to začalo. Ale jednou v noci jsem se rozhodl, že kvůli našim dětem i tomu co se mělo narodit ješte nějaký týden, nebo měsíc budu bojovat. Děti za to přece nemůžou a způsobil bych jim bolest. Píšeš, že lepší možnost je žít, to je pozitivní myšlení. Léčení se neboj, když tě bolí noha jdeš na ortopediia a léčíš se, když je bolavá duše jdeš na psychiatrii a léčíš se. , je to normálka (to jsem musel také pochopit). Neboj se a jdi k lékaři. Nechci tě strašit, ale může nastat chvíle, že budeš rád, že nějaká psychiatrije je, že ti má kdo pomoct. Optimismus na závěr: deprese je prý dobře léčitelná, co mají říkad lidé, pro které léky nejsou? a bojují. Takže jseš chlap tak se k tomu tak postav. A věř že bude líp. Musíš věřit a ono to tak bude. PS. běž k lékaři-třeba jen poklábosíte a bude lip.

katka

Zdravim .S velkym zajmem jsem si precetla vase prispevky. Nikdy by me nenapadlo ze budu mit stejne problemy.Deprese me prepadla prvne v zivote . Prosim o radu.Doktor me predepsal CITALEC po kterem me bylo zle.Tak me dal ASENTRU 5O.Beru ji 5 den a zda se me ze je mi jeste hur nez obtize zacaly.Doufam,ze to jsou jen vedl.ucinky leku-palcivost v zadech,neklid ap. Prosim Vas , kdo berete Asentru jake s ni mate zkusenosti a kdy opravdu zacina zabirat Preji hezky den a dekuji.Katka

optimista

Ahoj Katko. Když jsem začal brát citalec, tak mi bylo blbě, ze začátku to tak může být, ale neboj se říct lékaři, ať najde to vhodné pro tebe. Postupem času jsem zjistil, že to nemusí být z léků, ale deprese, ůzkost, strach, dokážou navodit mnoho stavů, na které pomyslíš a o kterých přemýšlíš. Takže rada: svěř se opět lékaři, od toho tam je!, nemysly na to, že je ti trochu zle po lécích, nehledej nic špatného, snaž se myslet pozitivně, špatná myšlenky pouštěj pryč. Ješťě písnu Petrovi, nechat to tak nemohu. Měj se krásně a klidně napiš.

Martina

Ahojky Káťo,asentru jsem brala,zpočátku 2x denně,postupně sem přešla na 1x denně.Před Asentrou jsem též brala Citalec,který byl asi nic moc,byl mi naordinován na neurologii a když sem se přes všechny překážky dostala až na psychiatrii,tak mi lékař tam předepsal místo Citalecu Asentru.ty obtížné začátky jsou myslím u všech AD,ale neboj,postupně to odezní a bude zase dobře.momentálně jsem bez léků,brala jsem Asentru 7 měsíců .Deprese se u mě objevila také poprvé a musím zaťukat,že jsem OK.Pa

Katka

Ahojky Martino a optimisto.Diky Vase povzbudiva slova. Vim ze musim byt optimista. a tak verim ze bude lip. Zdravi Katka

Marcela

Zaráží mě, že všichni po Citalecu popisujeme, jak se naše potíže zhoršily a jak nám z něj bylo zpočátku špatně. Je fakt, že většina z vás u něho zůstala a pak se to upravilo. Přitom doktorka, když mi ho na začátku psala, říkala, že se vedlejší účinky projevují málo, že je spíš lidem špatně od žaludku,Ale pamatujete všichni, jak to s náma zacloumalo. Je ale fakt, že znám kamaráda, kterýmu pomohl bez toho, že by si jeho nástupu nějak všiml. Když mi Citalec vysadili, dali mi Efektin, a po tom jsem se složila za několik hodin. Teď mám od listopadu Esprital, kromě toho, že přibírám mi nic jiného není, ale shodli jsme se s doktorkou, že mi tu dopresi jen lehce překryl, abych mohla fungovat, ale nevyléčil. Přidala mi tedy ještě Zoloft, zatím jsem ho nebrala, byla jsem nachlazená, tak jsem nechtěla začít když mi nebylo dobře a teď čekám, až se vrátí muž ze služebky, aby mi kryl v případě potřeby záda. Raději ani nehledám, jaké má vedlejší účinky, abych si to nevsugerovala. Děti, manžel a rodina jsou ti, kteří mě drží a kvůli nimž se každý den přemlouvám, že zase bude dobře. Hrozně obdivuju lidi, kteří zázemí nemají a perou se s tím. Já už začínám být i pro koktorku záhadou, proč se to u mne tak dlouho vleče - říkají tomu rezistentní deorese, tvrdí, že to musím mít někde v genech. Ale říkala, že v současné době to není možné nevyléčit. Jen to chce asi víc času, tak čekám, doufám, věřím. Iciku, ať se ti v Istanbulu líbí. Byla jsem tam s manželem v únoru. Píchli jsme do mapy, že se tam poletíme na víkend ohřát. Byly tam dva stupně, padal sníh a byla taková fujavice, že to způsobilo dopravní kalamitu. Naštěstí ale letadla startovala, takže jsme se v neděli vrátili jen s dvouhodinovým zpožděním. Překvapilo mne, jak je Istanbul šedivý. Teď už to bude možná jiné, protože tam bude víc zeleně a stromy už určitě budou kvést. Tak si to moc užijte, klidně zajděte i do místních lázní, ale kupte si jen základní balíček. Polévat se vodou a mýt mýdlem zvládnete sami, nejpříjemnější bylo ležet na tom teplém mramoru a hezky se ohřívat. Všechny vás moc zdravím a držím palce. Marcela

Martina

Tak sem psala příspěvek a koukám,že se vložil někam výš,co to?Snad to tam najdete.Ahooooj

mici

Ahoj všichni,jsem ráda,že tato diskuze je,protože mi strašně pomáhá ji pročítat.Citalec beru 4 týden na depresi a PP.Docela se to zlepšilo,ale pořád to není ono,ikdyž se snažím to zvládat. Chtěla bych zeptat jaký je váš názor na kouření a pití kafe?Jaksi se toho zlozvyku nechci zbavit.Myslíte že to může moje stavy zhoršovat?Díky za odpověd

mici

Ahojky,ještě jsem zapoměla na hroznou bolest hlavy.Prý to mám ze svalů na krku,jak je mám ztuhlý.Ráda bych věděla kdy už to konečně přestane.Nemáte někdo nějaký recept co by zabralo díky moc mějte se papa

Moon
1x

Ahoj Mici, jsem moc rád, jestli ti tahle diskuze pomáhá. Vůbec bych nečekal, že vydrží tak dlouho a že budou přicházet stále noví účastníci. Můj názor na kouření je naprosto negativní. Nicméně si myslím, že pokud právě procházíš depresí, není zrovna nejlepší čas přestat - mohlo by tě to ještě víc rozhodit. Ale je to jenom názor nic víc. Řekl bych ať toho necháš až odezní depka a podobné "slasti". Co se týče kafe tak nevím. Jestli vypiješ hrnek nebo dva denně tak se nic neděje. Jesli to do sebe leješ po litrech tak to asi není ten správný pitný režim. Naprosto ale nevím jestli kafe nějak může ovlivňovat depku!? Kažkopádně platí, že všeho moc škodí. Jinak přátelé, po více než roce marodím - ale nelekejte se s depresemi to nená nic společného. Jen děti přinesli nějakého bacila, vyblili se z toho a tatínka to drží trochu déle.Mějte se.Moon.

Icik

Mici, na kouření se vykašli, jen z nás tahají peníze a sami by si to svinstvo nikdy nezapálili ti šéfové fabrik na cigára. Z tvých peněz leží u svého vyhřívaného bazénu a popíjejí to nejlepší vínko. Sama jsem kouřila a přestala před pár lety a jsem za to na sebe moc pyšná. Všechny možné studie potvrzují, že pití kafe zdraví nevadí. Rozumně samozřejmě. Ale většina lidí s depkou nemá zpočátku na kafe chuť. Pár měsíců pijí čaje a jen se zlepší, začne jim kafčo opět vonět. Zkoušíš i ovocné a různé směsi ? - ale jen vážené čaje? To je dobrota, jsou sice trošku dražší, ale stojí to za to. A ztuhlost? Chodila jsem na masáže, stálo to spoustu prachů, tak jsem se dala na jógu. Nejdřív pod vedením pár měsíců, teď si sama doma 2x týdně zacvičím a super. Záda ani krční páteř nebolí. Moone, muž má ošklivou rýmu druhý týden, nos celý rozedřený, asi toho řádí víc. Odpočívej, promaž kolo, brzy se bude jezdit . Já nemůžu najít to počítadlo najetých kilometrů. Icik

mici

Ahoj,jsem moc ráda,že jste mi odepsali.Kafe piju 2krát denně a cigaret vykouřím tak pět až deset.Já vím,že bych neměla,ale když je to tak dobrý!!!Jinak dnes je to celkem fajn,ale včera to bylo šílený.Strašně se mi motala hlava asi tlakem,u nás bylo hrozný počasí.Musela jsem si vzít Lexaurin a potom to celkem šlo.Už se těším až mi bude dobře?!Doufám,že už to bude brzo.Iciku mám taky hrozně ráda čaje-třeba MATE nebo PAU-ER-ty jsou výborné.Mějte se moc hezky a Moone brzo se uzdrav papa

jANA

Ahojte, jsem tady poprvé. Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s citalecem. V prosinci mi byl nasazen Citalec 10, poté za čtrnáct dní Citalec 20. /trpím depresí). Citalec 20 zabral do čtyř týdnů a zabral dobře, bylo mi už O.K. Poslední tři týdny jak kdyby se mi přihoršilo a deprese se vrátila.(což mně dost překvapilo, myslela jsem si, že už to bude dobré. Minulý týden v pátek jsem byla za doktorkou a vše ji pověděla a ta nasadila Citalec 30. (říkala, že kdyby to nepomohlo, tak změní lék a právě z toho mám strach/. Citalec 30 mg beru od minulé soboty a zatím nevidím při tom zvýšení dávky nějaký pokrok. Chci se zeptat, za jak dlouhu u Citalecu u navýšené dávky na 30 mg by bylo vidět zlepšení stavu? Nevím, zda ještě počkat, než Citalec 30 zabere nebo zda se poradit s doktorem, zda už měnit léky. Logicky si říkám, že když Citalec 20 zabral tak snad i to zvýšení by mělo pomoci. Máte s tím někdo zkušenosti? se zvyšofáním dávek u citalecu? děkuji moc za vaše odpovědi a těším se. Ahoj Jana

optimista

Ahoj Jano. Kolik jsi toho citalecu brala? Já jsem měl nejdříve 1/2 cit. 20mg, potom 1, potom 2 cit. ale stále 20 mg. Cítíš se špatně,zvednoů ti dávku.Co se dá dělat. Ale prý se to tak dělá, že nejdřív ti dají menší dávku a potom upravují dle potřeby.Trvá to tak podle mě ten týden až dva než to dostaneš do sebe(tu vyšší dávku) potom to chce chvilku času,2 týdny? Když je ti hůř, nesmíš se tomu poddávat, stahuje to dolů. Taky jsem měl ten pocit že je to super a najednou to stálo za nic. To tak bývá, ale nic si s toho nedělej, bude to zase dobrý. Ale těť trochu mojí filozofie: doktor okamžitě vycítí podle toho co říkáš jak se chováš jak ti je a proto volí jistotu a zvedne ti léky, to je v pořádku. Ale je potřeba aby jsi to TY neřešila, kolik čeho bereš, psát si o tom klidně můžeš, ale neřeš to. Píšeš, jako kdyby se mi přihoršilo, mám strach ze změny léků. To je právě to. Taky jsem měl dost špatný pocit když mi zvýšil doktor dávku, a trápil jsem se a někdy jsem se cítil hůř, než z menší dávkou. Proč? Po zvednutí dávek byli moje myšlenky - je to horší, mám vyší dávku to se budu léčit zase o mesíce déle, já se těch léků nezbavím, jsu psychouš, jde to proti mně atd. STOP. Je třeba se se svým problémem smířit, smířit tím ,že to tak je neřešit to. To je jeden odrazový můstek k tomu aby bylo lépe, a ono bude! Přemýšlej nad tím co ti delá dobře(dříve dělalo) a hledej to, tím si budeš postupně narovnávat svoje myšlení k normálu. Co tvoje koníčky, radosti, sport, příroda, atd. Tímto se "musíš" zabývat a přemýšlet nad tím. Víš co napiš nám všem třeba něco co ti dělá radost jo?Prosím. Ahoj a těším se.

Jana

Ahoj optimisto, děkuji moc za krásné psaní. Je v něm kus pravdy. Já se zabývám stále svým zhoršeným zdravotním stavem a pořád se v tom plácám. Nemůžu se zbaviit té myšlenky, že mi bylo OK a teď zase jsem dole. Já brala od prosince Citalec 10 14 dnů - 1 tabletu, pak byl zvýšen na Citalec 20 - 1 tabletu ten zabral do měsíce O.K., ale teď zvýšen na Citalec 30. Ráno mám jednu tabletu 20 a večer si dvacítku půlím. Už si připadám jak blázen, jak pořád čučím na diskuze o antidepresivech. Nyní jsem od pondělka na nemocenské protože opravdu jsem byla unavená tak, že jsem sotva lezla do schodů. Mám docela frmol v zaměstnání, nezvládla bych to. V práci sice nadřízená "nasraná", že mi to tam bude stát, ale já se musím dát hlavně do kupy. Poprvé na mně přišla deprese před dva a půl roky, a to jsem vůbvec nevěděla, co se to se mnou děje.Měla jsem tehdy Zoloft, který zabral. Po roce a půl jsem ho vysadila a poté klid dva a půl roku, až teď zase problémy. Myslím, že mi k tomu pomohl i stres v práci. Já jsem hrozně ctižádostivá, všechno si moc beru a to mně ničí. Ráda vařím, peču různé moučníky. Máme doma velkou zahradu, ráda jsem na ní. Ale v poslední době mám pocit, že se ani na nic netěším, ráno jsem jak mátoha. Manžel mi stále říká, začni sportovat, najdi si koníčky, ať se mi ten serotonin vylučuje. On je hrozný optimista narozdíl ode mně.Já si ze všeho dělám hlavu. Jo, mám ještě dvě holky 5 let a 8 let. Jsou to hrozné třeštidla. Ještě jednou děkuji moc za dopis a budu se zase těšit. Pěkný den. Ahoj Jana

optimista

Ahoj Jano, doufám že nevadí ,že už zase píšu, mám dnes nějakou pisací náladu. Nejsi v tom poprvé, tak máš zkušenosti. Tak se zkus sebou nezabývat, jakmile se přistihneš tak měj něco kam můžeš svou mysl obrátit, vím je to nelehké, ale půjde to! Mě to taky trápilo, to samé, měl jsem takové delší období kdy se střídalo 14 dní dobře, 14 dní špatně a pořád dokola, až jsem přišel na to, že jak jsem již očekával to ,že je moje 14 denní lhůta je u konce, tak jsem myslel na to že to přijde a ono to přišlo, ať deprese, nebo relativní pohoda, jó je třeba si to nejdříve uvědomit, potom s tím jde něco dělat. Co když ti napíšu, že ti může být lépe, už třeba zítra nebo za 4 dny, divíš se? Zkus ty rady s tím pozitivním myšlením, ale vydrž a věř tomu! Nechci ti radit, ale sedět u počítače a číst si o depresích, nebo sedět u televize je dle mého názoru dost nedobré,. Seber se a jdi ven na tu zahradu, ono se ta radost časem vrátí, nebo upeč optimistickýmu manželovi bábovku, on bude mít truchu radost a maličko ji přenese i na tebe aniž si to uvědomíš, najdi si nenáročnou činnost. Teť vypadám, že ti pořád radím, taky mě napiš co dělám blbě, jsu často ve stresu a celkem to bolí. Třeba mám odpověď i pro jiné, chci toho v životě moc a hned, jsu moc ctižádostivý, moc všechno žeru,nedokážu se něčeho vzdát ..........................., chci být v životě šťastný, tak musí něco změnit i v sobě, ve svém vnímání, konání. Nebo jak je to vlastně? Máte někdo jiný názor, melu hlouposti? Ahoj všem, napište.Ahoj Jano.písni. .

Jana

Ahoj, hrozně jsem se moc těšila, jak mi odepíšeš. Určitě je to hodně v psychice, jak píšeš, že si řekneš je mi dobře a začne být, ale když je opravdu člověku zle, tak to jde těžko, než se člověk odrazí s AD, ale pak už to pomalinku jde a člověk se musí snažit sám. Píšu ze své zkušenosti, ale bez AD, když je zle, to nejde, že? Vždycky jak mi je zle, si říkám, nebudu už taková, že si dělám hlavu ze všeho snad, ale stejně taková pořád jsem. Je to i v povaze. Třeba jak jsem jela autobusem z práce domů, už jsem se deptala, zda jsem v práci vše dobře udělala a neudělala jsem nějaký sek a pořád jsem tu svoji palici zaměstnávala blbostma. Jo, manžel je jiný než já. Mám pocit, že jak jsem zase do toho v poslední době spadla, že to nechápe, co mi vlastně je a jeho rodina taky ne. Ani jsem jim to neřekla, že zase beru AD. Oni to vůbec nechápou. Nejvíce mi pomohla moje mamka a mlá ségra. Dnes mi je lépe. Šla jsem se před chvíli ostříhat, úplně na kratičko a ještě na to hodím nějakou barvu. A jak se daří tobě optimisto? Ať pořád nepíši jen o sobě. Ještě bereš Citalec? Hrozně hezky píšeš dopisy. papá zatím. Jdu si nachystat něco na večeři. Poslední týden jsem zhubla, mám při výšece 162 cm 53 kg. Už mám i trošku chuť na jídlo, tak mám radost. Papá zatím a ozvi se zase, moc se těším.

Moon

Ahoj, tak mám pocit, jako bych tvůj příběh znal. Prožil jsem si (několikrát) něco podobného s úplně stejnými příznamky. Lidé kolem mě taky nechápali co se to se mnou děje. Ale časem se s tím smířili a hlavně manželka byla vždycky při mě. Vždycky byla na mé straně a pomáhala jk se dalo. Co se týče práce - jestli si nemocná tak se na práci vykašli. Já taky zkoušel při nemoci pracovat a nebylo to k ničemu. Když je zle tak je zle a pracovat se nemá. A je to jen práce - i když důležitá. A shubnutím mám taky "bohaté zkušenosti". Když jsem byl marod poprvé zhubl jsem na 59 kg při výšse 181cm..... Teď mám něco přes 70 a jsem v klidu. Citalec beru už víc než rok a asi ho budu brát dál, možná už pořád. Deprese je zákeřná nemoc, těžko se chápe, ale dá se s ní naučit žít. Moon.

Jana

Ahoj všichni, ¨díky za psaní. To je s náma práce, co? Venku se přihoršilo počasí. Včera bylo tak krásně a dnes zima. Před chvíli jsem s mou mamkou umyla okna na baráku, ale dělalo se špatně, je venku kosa. Přiadám si ještě jak nějaký důchodce, jsem zbitá jak kůň. Ale díky Bohu cítím, že je mi lépe. Už i ráno trošku jsem měla v srdíčku jisku. Špatně se srovnávám s tou nemocí a štve mně to´. Manžel teď kňučel, že ho bolí v krku a že je unavený a já mu říkala, jo, to přejde, to jsou malé věci , je to jen nachlazení a řekla mu, že tak jak je jemu teď jeden den, tak já jsem s tím takhle chodila do práce a zvládala ji měsíce, než se mi navýšil Citalec. (U mne se deprese projevuje jak nějaká hnusná chřipka). Ještě že jsou na to díky Bohu léky. Káčo a tobě Citalec nezabral? Moon a na tebe působil dobře? V pondělí jdu na kontrolu a asi od úterka už nastoupím do práce. |Jsem zvědavá, co v práci, všichni ví, že mám psychické potíže a určitě se to roznese všude. Teď tu byl můj děda (bydlíme s dědou v rodinném domku) a volá mně k němu o patro níž na domácí klobásu, tak jdu a zase se ozvu. Mějte se všichni a hodně zdravíčka přeji. Ahojte

Jana

Ahoj všichni, ¨díky za psaní. To je s náma práce, co? Venku se přihoršilo počasí. Včera bylo tak krásně a dnes zima. Před chvíli jsem s mou mamkou umyla okna na baráku, ale dělalo se špatně, je venku kosa. Přiadám si ještě jak nějaký důchodce, jsem zbitá jak kůň. Ale díky Bohu cítím, že je mi lépe. Už i ráno trošku jsem měla v srdíčku jisku. Špatně se srovnávám s tou nemocí a štve mně to´. Manžel teď kňučel, že ho bolí v krku a že je unavený a já mu říkala, jo, to přejde, to jsou malé věci , je to jen nachlazení a řekla mu, že tak jak je jemu teď jeden den, tak já jsem s tím takhle chodila do práce a zvládala ji měsíce, než se mi navýšil Citalec. (U mne se deprese projevuje jak nějaká hnusná chřipka). Ještě že jsou na to díky Bohu léky. Káčo a tobě Citalec nezabral? Moon a na tebe působil dobře? V pondělí jdu na kontrolu a asi od úterka už nastoupím do práce. |Jsem zvědavá, co v práci, všichni ví, že mám psychické potíže a určitě se to roznese všude. Teď tu byl můj děda (bydlíme s dědou v rodinném domku) a volá mně k němu o patro níž na domácí klobásu, tak jdu a zase se ozvu. Mějte se všichni a hodně zdravíčka přeji. Ahojte

Katka

Ahoj Jano. Kdyz procitam tvuj prispevek, jako bych videla sama sebe. Jsem taky az zbytecne zodpovedna a vsechno si moc beru. Vim, ze je to spatne a ze se tim jen stresuju. Poprve jsem taky zacala uzivat AD, Beru Asentru, CITALEC mne nesedl.Dnes je to uz 20 den. Urcite je to lepsi, ale porad to nejsem ja.Nekdy si musim dokonce vzit ctvrtku lexaurinu. Verim, ze nam bude vsem lip, holt musime se ozbrojit trpelivosti.Ted se budu vracet do prace a jsem zvedava jak to budu zvladat. A hlavne jak na me bude koukat okoli.Ale pak si rikam, kdyz nejde o zivot... Cetla jsem peknou knizku CTYRI DOHODY. Skoda, ze se tim neumim mnoho by me to pomohlo. Jedna z tech dohod je nebrat si nic osobne. Jano mas pravdu, ze je to i o povaze cloveka.Ja mam nekdy na sebe vztek, ze jsem takova, taky si slibuju, ze budu vetsi flegmo ale skutek utek.Muj muz je pravy opak a ma ten zivot jednodussi.Vydrzat.Ahoj Katka

Jana

Ahoj všichni, ¨díky za psaní. To je s náma práce, co? Venku se přihoršilo počasí. Včera bylo tak krásně a dnes zima. Před chvíli jsem s mou mamkou umyla okna na baráku, ale dělalo se špatně, je venku kosa. Přiadám si ještě jak nějaký důchodce, jsem zbitá jak kůň. Ale díky Bohu cítím, že je mi lépe. Už i ráno trošku jsem měla v srdíčku jisku. Špatně se srovnávám s tou nemocí a štve mně to´. Manžel teď kňučel, že ho bolí v krku a že je unavený a já mu říkala, jo, to přejde, to jsou malé věci , je to jen nachlazení a řekla mu, že tak jak je jemu teď jeden den, tak já jsem s tím takhle chodila do práce a zvládala ji měsíce, než se mi navýšil Citalec. (U mne se deprese projevuje jak nějaká hnusná chřipka). Ještě že jsou na to díky Bohu léky. Káčo a tobě Citalec nezabral? Moon a na tebe působil dobře? V pondělí jdu na kontrolu a asi od úterka už nastoupím do práce. |Jsem zvědavá, co v práci, všichni ví, že mám psychické potíže a určitě se to roznese všude. Teď tu byl můj děda (bydlíme s dědou v rodinném domku) a volá mně k němu o patro níž na domácí klobásu, tak jdu a zase se ozvu. Mějte se všichni a hodně zdravíčka přeji. Ahojte

optimista

Ahoj Jano. Tak si čtu tvoje psaníčka a myslím , že jsi na dobré cestě, byla u tebe jiskřička tak to je super, nezapomeň křesat a´t se rozhoří plamínek. Jak píše Moon, do práce zase tak moc nespěchej, ale nějakou činnost to chce, aby jsi zaměstnala hlavu. Jinak si starosti s tím co řeknou lidi v práci nedělej, pokud ti můžu radit, nech si to, co ti bylo a co to je deprese, pro sebe, řekni jim, že ti bylo zle a více to s nikým neřeš. To co jsou psychické problémy, můžou pochopit jen lidé, které to potkalo nebo jsou trošku zasvěceni do problému. Ale toto je pouze můj názor, nikomu ani tobě ho nevnucuji. Dřív jsem se také trápil co na to řeknou lidi, ale postupem času už to vůbec neřeším! Když je člověku lze, tak přemýšlí proč a co všechno musí udělat, aby se změnil, když je dobře tak rychle zapomene. Nejkrásnější ovšem pro mně je, když je mi krásně a dokážu se ohlédnout zpět a potom si to poravdu užívám. Co napsat o sobě? Teť jak se mám? Jo baštím citalec, tet mám trochu těšší období (pracovní) tak přichází nervozita a nepohoda, ale musím to obrátit a vidět pozitivně, protože pokud to dokážu (přestat myslet na práci když v ní nejsu) bude to další krok ke zdravé duši. Co ty "první " den v práci?

Jana

Hezké dopoledne optimisto, tak já ještě prdím doma, nejsem v práci. Včera jsem byla u lékaře a říkal, ať ještě spočnu tento týden. Zatím beru pořád 30 mg, ale optimisto, nezlob se, že tě pořád zatěžuji svými problémy, ale jsem hrozně unavená. Mydslíš, že to patří k léčbě? Těch 30 mg beru od minulé soboty, ale jak mi zabvrala předtím dvacítka a měla jsem aspoň měsíc úplně jasno a tolik energie, tak to teď zdaleka nemám. Mám pocit, že je mi zase hůře. Já už se z toho zblázním. Já už se teď děsím toho, že příští týden, to už mám nastoupit do zaměstnání, tak že mi nebude dobře. Teď jsem převlíkala povlečení (malá Barunka se v noci počůrala) a jsem úplně hotová, hned mi začala bušit srdíčko z únavy. Říkám si, jestli mi ten Citalec opravdu pasuje. Za chvíli půjdu uvařit oběd. Nic se mi tak nechce. Nezliob se, že pořád si stěžuju. Jen se chci zeptat, taky ti to všechno tak trvalo než ses dal do kupy? Přeji krásný slunečný den. ahoj a těším se.

Jana
1x

Ještě bych chtěla poprosit, jak poznám, že na mne citalec nepůsobí? Děkuji moc. ahoj.

optimista

Hele mě nezatěžuješ, já se nenechám. Myslím , že ta únava je spíš k depresi, ale kdo ví, jen tak rychle ti tu dávku snižovat doktorka nebude, nejdřív musí být dobře, potom dobře a potom se začne o snížení uvažovat. Tak ten nástup do práce odlož, taky tě to nervuje a jseš z toho rozladěná. Srdíčko může bušit i z citalecu, i z deprese.Znám to moc dobře. Než jsem se dal do kupy (z toho nejhoršího) no, nějakej měsíc to bylo, hlavně taková tenze (nerv. napětí) to byla síla k té depresi. Když mi bylo nejhůř, a dlouho po té, vůbec jsem se neodvážil jít a něco hledat na internet cokoli o depresi, cokoli negativního bych asi neunesl. Citalec pomůže neboj, ale je třeba taky hodně na tom pracovat sám. Ale jak říkám , pořád nad tím nepřemýšlej a jdi se projít ven. Ale hlavně věř ,že ti bude zase dobře.

Jana

Díky moc za vše. Jen bych se chtěla zeptat z tvé vlastní zkušenosti, jestli mám zkusit změnit lék nebo ještě zkusit s Citalecem. Už se mi to zdá dlouho. Ty optimisto taky jak ti zvýšila dávku u Citalecu, tak jsi u té zvýšené dávky začínal jak kdyby nanovo, zase než zabrala nebo to šlo rychleji ten postup k lepšímu? Za chvíli jdu pro Barču do školky. měj se a dík moc za informace. Ahoj Jana.

Martina

Ahoj,pročítám si tady tvé příspěvky a musím reagovat.zdá se,že Citalecu nějak nevěříš,že máš pocit,že nezabírá.Ze své zkušenosti ti mohu poradit-vydrž,brala jsem ho též,sice mi ho lékář později změnil na Asentru,ale pocity,které popisuješ patří k té mršce depresi.za sebe mohu říct,že pocity bušení srdce sem měla příšerný,motala se mi hlavatak,že sem nebyla schopná skoro chůze,jen se mi chtělo ležet a spát,nic mě nebavilo a všechno mi to připadalo strašně dlouhé.Nejedla jsem,zhubla jsem,ale donutila sem se postupně k tomu,že sem se zaměstnávala různou činností a všechno pomaličku,ale fakt pomalu odeznívalo.Dnes jsem bez léků,chodím do práce,běhám po obchodech,jezdím autobusem,chodím mezi davy lidí a jsem OK.Pevně doufám,že se mě štěstíčko bude držet i nadále a že už mě nic tak ošklivého nepotká.Držím ti pěsti,také ostatním "nemocným" a Moone.Iciku,napište,vy darebáci,nějak se flákáte.Všem přeji hodně sluníčka.Páááček Martina

Jana

Ahoj Marti, dík. Jsem už z toho nešťastná, proto se tady pořád ptám. Mám právě strach, jestli nejít za doktorkou ať změní léky. Myslíš, že když mám od ledna ten citalec tak že ještě mám počkat s měněním léků? Myslela jsem si, že to tedy půjde rychleji. Dr. taky říkala, že by mi dala Asentru, že prý je silnější. Já už musím být fit, tak proto jsem z tono nervózní. Je mi divné, že citalec zabral (dvacítka( dobře, ale bylo mi dobře asi jen měsíc a pak zase zhoršení, tak mi ho dr. zvýšila. Spíše mám strach, jestli mi třeba na něho nevznikla tolerance, že tělo už si na něho zvyklo. A proč tobě měnil doktor Citalec na Asentru, jestli se mohu zeptat? Budu ráda, kdyz odepíšeš. Vždy mně to povzbudí. Pěkný den přeji. ahoj Jana

Martina

Ahojík Jani,Citalec mi nasazovali na neurologii a po návštěvě psychiatra mi byl ponechán,přesně už nevím,jak dlouho,ale asi tak přibližně 3 měsíce.To už jsem nastoupila po třech měsících do práce a chodila jsem k psych. na kontroly.Nevím,vždycky jsme tak nějak spolu probrali,jak je,v tu dobu to ještě nebylo úplně ono,cítila sem to,tak sem mu to popsala a on mi to změnil na Asentru.Najela jsem na ní pěkně ze dne na den a můžu říct,že super,obrat o 100% k lepšímu.Opravdu to bylo jiné,než s Citalecem.Brala jsem dvě tablety ráno a postupně jednu denně,no a vidíš,po 6 měsících jsem úplně bez léků:-)))Taky měla Asentra jednu moooc dobrou výhodu,měla sem krásný prsa po ní:-)))Teď když jí neberu už to je zase,jako předtím(myslím prsa),ale mě je OK.Doufám,že to vydrží,cítím se v naprosté pohodě a věř mi,že mě bylo hodně ouvej.Moc ti držím pěsti a zkus to probrat s lékařkou,třeba ti změna prospěje,ale osobně si myslím,že by jsi měla ještě chvilinku zkusit vydržet na Citalecu.No,od toho tu máme naše věrné pomocníky,ty se tím přestaň hlodat,něco pěkného dělej,vegetuj a odpočívej,sportuj a bude dobře.Věř,že jo.Já mám taky holčičku,už sice větší-12 let a v období toho nejhoršího sem se na ní hodně upla a dělala s ní spoustu věcí,které teď už třeba nedělám:-)Žij,raduj se a věř,že se vše otočí alespoň o 360 stupňů.Tak pa,pa,musím pracovat:-))).

optimista

Ahoj. To co ti napsala Martina jen podtrhnu. Deprese je deprese trvá to dýl než se z toho člověk vymotá. Uvaž, když by se to dalo do měsíce nebo dvou přeléčit jako zlomená noha tak o tom tady nebudou diskuse. Jde li o mně, tak po zvednutí dávky to trvalo asi 1 měsíc než se to pomalu zlepšilo, ale často se mi nálada měnila, tj. někdy se mi i vrátily depr. stavy, ale za pár dnů zase "dobře", potom přišla zima, zas to bylo horší.... Co chci ale napsat tak to.že je mi teť relativně fajn ,je změna způsobu života (to jsem již popisoval). to teť nevyřešíš, možná až později, možná tvoje příčina deprese je jinde. K tomu citalecu, někdy jsem měl pocit, že už mě nic nedává, že si tělo zvyklo, ale není to pravda. Musíš se s tím smířit, že to jde pomalu a po krůčcích nahoru, jindy zase kapánek dolů, ale přece jenom jde to tím dobrým směrem. Smířit se s nemocí, i s tím že je to na delší dobu je důležité, léky pomohou, největší krok musíš udělat TY. To je nejtěšší. Nejsou ty tvoje pochybnosti o působení citalecu tak trochu z nedávného článku na seznamu o antidepresivech?

jana

Ahoj optimisto, mám trošku pochybnosti. Je to tím, že mi bylo O.K. a teď zase dolů, tak mám strach, zda to působí. dnes je mi úplně mizerně, buší mi srdíčko jak o závod. Nevím, zda se jít neporadit s doktorkou o změně AD. Poraď.

optimista

Máš ještě nějaký lék pro případ kdy je ti mizerně?třeba neurol? Citalec působí určitě, to tak bývá, že se to třeba může zhoršit, nic si z toho nedělej. Víš co, k doktorce si zajdi, promluvit si, postěžovat, pomůže ti. Víš že bude zase pěkně? Travička se zelená, stromy kvetou,ptáčci zpívají, jseš statečná ženská, tak se ničeho neboj. Zbal se a zajdi si k doktorce. Ahoj.

Jana

Děkuji moc, Moc mi to pomáhá. U nás prší. Jsem i protivná na moje dvě děti, protože mám pocit, že je to nekonečné. Víš optimisto, třeba si říkám že teprve teď do to moje tělo začíná to zvýšení na těch 30 mg zpracovávat a třeba se to dočasně zhoršilo. 30 mg beru dnes dvanáctý den. Ráno dvacítku a večer půlku dvacítky. Myslíš, že to nevadí ta dávka navečer? Špatně i spím a ještě předevčírem jsem sapal o.k. Třeba to opravdu moje tělo začíná zpracovávat. Ani nevíš, jak mi to pomůže, když mi někdo odepíše. měj se krásně a ahoj.

optimista

Teť jsem z toho jelen i já. Ty vlastně bereš ten samý citalec co já tj. oranžový pruh na krabičcce označení 20mg. bereš 1 tabl. ráno a 1/2 večer , je to tak? Nebo bereš silnější ten snad není?

optimista

Jo, oranžový pruh - je to Citalec 20mg. 1 tabletu dvacítky beru ráno a večer si dvacítku půlím, takže beru deset mg. Tak celkem beru 30mg. Dělá se to tak, že se dává i dávka navečer?Dala mi to tak doktorka, snad ví co dělá. Já jsem hrozná jak furt otravuju, že?

optimista

Optimisto a prosímtě i při navýšení dávky se může deprese prohloubit, než to tělo přijme? Mi říkala dr. že za týden bych měla cítět účinky ale je to už dvanáctý den a já cítím i hůř. díky moc za tvou trpělivost se mnou. ahoj

optimista

S tebou je ale legrace. V lécích už mám jasno, ona dr. ti to zvedla o 1/2 večer, ty to jako sčítáš, to máš večer místo čokolády aby se ti dobře spalo, no a ráno na dobrou náladu. Nejsem lékař! Jsem samouk, dle mě se může deprese zhoršovat i při braní léků, ale určitě to má své meze, právě proto, že ty antidepresiva musí být v těle nějakou dobu. Já ti naordinuji tento můj lék:1*denně běž něco uvařit, nezapomen jít alespoň na hodinovou procházku, vnímej vše okolo sebe-to pěkné, přírodu, pokecej s kamarády, pohlaď pejska nebo kočičku, natrhej si nějaké květinky domů, ..............dál dělej to co máš ráda= toto je citalec 100 mg od optimisty. Možno podávat i víckrát denně-předávkování nehrozí. Pokud ti ty moje psaníčka udělají alespoň trochu dobrý pocit, jsem rád. Co ta doktorka jdeš tam?

Jana

S tebe opravdu číší samý optimismus. Dík za naordinovaný lék - samá příroda. Manžel už má ze mne dost. Včera jsem byla na třídních schůzkách a s p. učitelkou od moji Elišky se známe a nějak přišla řeč na to, že taky bere AD, ale Citalon /to je asi podobné Cialecu, že/? Tak jsme vykládaly a manžel tam byl s námi a jen převracel oči v sloup. Optimisto, uvidím s tou doktorkou. Dnes je tam totiž doktor (a je nový), ale mi zahájila léčbu doktorka a ta tam bude až zítra, tak asi s ní bych si povykládala. Sice ten doktor mi napsal nemocenskou, protože tam zrovna byl, jak jsem tam byla minulý týden, ale víc mi k tomu poví asi doktorka. Za chvíli jdu pro Barču do školky a pro Elišku do školy. Přeji dobrou chuť k obědu. Co máš na oběd? Já nemám vůbec hlad, ale musím se překonat. Já mám polévku (kuřecí s nudlama). Dík moc za vše a zase napiš.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce