Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Moon

Ahoj pacoši! Přeju vám všek krásné vánoce s rodinou a přáteli. K tomu aspoň něco malého pod stromeček. Hlavně v klidu a pohodě, bez stresů a podobných jiných ošklivostí, které dobře známe. Moon.

Martina

Hezké vánoční svátky, ať máte čas na pohádky, ať se na Vás štěstí směje, ať Vás láska stále hřeje, ať Vás úspěch provází i v roce, který přichází. Krásné svátky Vám všem přeje Martina

Icik

Klid, pohodu a hezké chvíle strávené s vašimi nejbližšími. Do nového roku vykročte zdraví a silní. Krásné svátky přeje vám všem Ilona.

alda

Hezké vánoce všem zdravým i léčícím se. Hodně klidu, pohody a zdraví všem přeje Alda.

Marcela

Moc vás všechny zdravím a jsem skutečně ráda, že jste v pohodě. Hlavně Levance držím pěstě do něvěstinýho období, které ji čeká. Já se koncem listopadu vrátila z nemocnice po šestitýdenní kúře, kde jsem prošla magnëtickou stimulací. Určitě to mělo efekt, jenže, když skončili, museli mne převést na prášky - Efektin a stejně jako u Citalecu jsem z toho byla hotová, bylo mi bídne. Teď už jsem přes měsíc na Espritalu 45, ale abych přiznala, nic moc. Neumím se radovat, smát, vztekat - úplně jako prázdná dutá nádoba. Z toho teď poslední tři dny se mi zase vrací ještě ty horší stavy, takže jsem nucena si vzít tu a tam neurol. Od ledna jdu do práce, už půl roku na mne čekají s novým místem, takže už to nemůžu odkládat. Všichni jsou na mě hrozně hodní a já se jen modlím, abych se už z toho dostala. Byla jsem dokonce už i za léčitelem, chytám se všech stébel a stébélek. Ještě že mám skvělého muže, děti, rodinu, přátele a kolegy. Přeju všem všechno dobré, klidné vánoční svátky plné pohody a míru v duši a v roce 2008 pevné zdraví, nervy, hodně štěstí a lásky. Marcela

Moon

Ahoj všichni. Všechny moc zdravím a nejvíc samozřejmě Marcelu. Přeju úspěšný návrat do práce a vše dobré. Já mám takové divné období. Moc jsem se těšil na volno a ono nic. Žádná velká radost z volna a svátků. Spíš jsem pořád myslel na to, že se blíží moje krizové období a zvlášť po ránu (jako obvykle) mě bylo dost blbě. Takže jsem začal zobkat trochu Neurolu a zvedl jsem si Citalec na 15mg - bez konzultace s doktorem, protože ten má volno. Ale byli jsme domluvení, že dávku případně v krizovém období zvednem, tak snad to bude OK. Teď už je to lepší i když ne úplně optimální. Včera jsem se sešel s pár kolegy ze studií a jeden z nich už "zobe" bobule čtyři roky. Má za sebou taky dost divná období. Čím dál tím víc zjišťuju, že lidí jako my je opravdu spousta. Jen se o nás tak nemluví a pořád jsme v povědomí mnoha lidí divní. Ale nejsme. A potkat to může kohokoliv.Já jsem teď momentálně rád, že jsem zůstal na minimální udržovací dávce a tak se vyhnu všem vedlejším účinkům při opětovném náběhu (zvýšení dávky) braní léků. Všichni víme co se s námi dělo prvních 14dnů po náběhu AD - i ten můj známý má stejnou zkušenou. Takže přeju všem úspěšný celý přístí rok, hodně klidu a pohody, hodně zdraví (jak fyzického tak psychického) a vůbec ať se všem aspoň částečně plní přání a přáníčka.Moon.

Martina

Ahojky všichni,připojuji se k Moonovi a ráda vítám Marcelku konečně zpátky,snad se vede dobře-koukej dát častěji vědět,jak je.Jinak postrádám ostatní.....Iciku,kde si,Aldo,Levanko????...Jinak Moone,to mě docela tedy mrzí,že se to takhle kazí,ale ty se z toho vyškrábeš,neboj,věřím tomu a držím pěstičky,ty zakladateli této diskuse:-)))Jinak...Já jsem zatím stále OK,takže doufám,že se to nepokazí.Teď jsou u nás šílené inverze,tak využíváme toho,že jsou volné hranice a jezdíme do Německa do Altenbergu s holkou lyžovat.Já sice nemůžu s tou páteří,ale ona jezdí sama a já jsem šťastná,když se tam sluním a vegetím.Je to tam paráda,azurové nebe,sníh,taková ta zimní idylka,moc si to užíváma.Jakmile dorazíme domů,tak je to opět a zase jen mlha,smrad a děs.Miluji sluníčko.Takže všem Vám přeji krásný zbytek tohoto roku a do toho příštího pro všechny horu zdraví,štěstí a spokojenosti.Mějte se a pište,darebáci:-)))Martina

Icik

Dárkování je za námi. Dcera si pořídila další kočku, sfinxku, ta je vám ošklivě divná, taková celá holá, růžová, každý třetí den se musí koupat, opečovávat dětskou kosmetikou. Na pohlazení je její kůže teplá, nepřirozená. Divný zvíře, fakt. Chovala jsem jí celou návštěvu, vybrala si zrovna mě. Moone, den se začíná pomalinku prodlužovat, brzy bude jaro a polezou rostlinky, tak se těš a žádný depky k sobě nepouštěj. Vy ostatní buďte v bezva náladě a do nového roku ZDRAVÍ přeju všem. I těm, co nepíšou pravidelně. I.

Levanka

Ahoj všem, Moone, myslíš, že děláš dobře, taky nejsme žádní začátečníci a když přijdu k psychoušovi, obvykle mi doporučí to, co už si dávno předtím myslím. Uvidíš, jak to bude pokračovat. Já teď o svátcích navštěvuji spousu známých a vůbec, máme s přítelem spoustu akcí, tak ani nestíhám přemýšlet a to je někdy fajn, taky tak jak teď jsem se už dlouho nenasmála. Taky pojedem na hory a to se moc těším. Mám pořád 25 mg citalecu a po Novým roce chci jít na 20, zatím dobrý. Nejhorší je, jak je ta depka vždycky plíživá, než si člověk uvědomí, že se něco děje, to je nevyzpytatelný, aspoň já to tak mám.

Levanka

Všem přeji štěstí, zdraví a POHODU do nového roku 2008.

Marcela

Ahoj vespolek, tak se zítra chystám k nástupu, až do teď jsem se těšila, teď mě z toho trochu přepadla úzkost a obava, ale to je normální. Takhle jsem to měla, když j¨sem se vracela po p¨mateřské, ale to jsem byla ve fyzické i psychické pohodce. Když to porovnám s před půl rokem, jako bych teď žila jiný život. Jsem na tom pořád stejně, tedy nic moc. Není to sice až tak zlé, abych si musela brát neurol (i když se jím raději jistím), ale radost žádnou necítím. Zítra mne čeká rozhovor s psychiatričkou, tak jsem docela zvědavá, co vymyslíme. Vypadá to, že jsem se stala závislá na stilnoxu na spaní. Bez něj neusnu, přitom, když si ho vezmu, tak se mi ráno hůř vstává. Zvláštní je, že po ránu je mi teď nejlíp. To se cítím dobře, pak mne to přepadne trochu před polednem a kolem čtvrté odpoledne - asi když se začne stmívat - doufám, že to ty delší dny zaženou. Moonovi držím palce, vlastně i vám všem ostatním, to je přece jasné. A pak mám problémy se soustředit delší dobu na rozhovory, což je zrovna v mé profesi dost blbý. Ale říkám si, že to snad musí jednou skončit, že se z toho hrozného snu probudím a zase bude nádherj¨nej den. Tak se mějte. Marcela

Levanka

Držím moc palce! Já jedu dnes na zkoušku a zítra na hory. Už se těším, ale taky mám takovou tu předcestovní úzkost, snad je to normální:-)

Martina

Marcel,tak jak se dařilo po dlouhé době v práci?Snad to proběhlo alespoň trochu v poklidu,ono se to zažije a najedeš do starých kolejí,neboj.bude určitě jeden den zase dobře a postupně se to dostane do normálu,já se v tom plácala taky šíleně dlouho,kdyýž si zpětně vzpomenu na tu hrůůůzu,tak raději rychle přecvaknu a nemylím na to.To bych nikdy nevěřila,že človíčci,jako my,můžou takhle ze dne na den spadnout na dno ,to je úplně,jako by jsme se ocitli v jiném světě.Pozitivní je na tom to,že to netrvá věčně,sice je to dlouho takové,jakoby na houpačce-dobré,horší,špat né,ale 100% se z toho člověk pomalinku vyvlékne a pak nechce ani věřit,že se mu něco takového přihodilo.Takže,hodně odvahy a síly zvládnout to a ono to půjde,neboj.Moc držíme všichni pěstičky...Iciku,co je to za mrchu ta cizokrajná kočka?Fuuuj,to musí být asi hodně ošklivé,co?:-)))Nedávno sem viděla v časopise morče bez srsti pro alergiky,no a někde to na mě vyběhnout,tak mě určitě trefí šlak.No nic,mějte se pěkně,užívejte nový rok a pište.Pa,pa,pa,Martina

Martina

Čtu to po sobě a omlouvám se velice za chyby a překlepy.Stydííííím se:-))) :-))))

Moon

Tak koukám, že nám to tu zase poněkud zamrzlo. No co už. vypadá to, že vánoční krizovk je pryč. Neurol jsem už asi tři dny nepotřeboval - dobré znamení. Čekají na mne asi nějaké změny, protože jsem kromě práce začal trochu podnikat a tak uvidím jak to všechno půjde. Dám vám všem vědět jak se to vyvíjí. Doufám, že marcela nastoupila do práce aspoň trochu v pohodě a že i všichni ostatní se mají fajn. Moon.

Marcela

Díky za podporu, v práci je zatím rozjezd dobrý, všichni jsou na mě hodní, trochu mne začaly bolet záda, s tím jsem počítala a taky mi natekly nohy patrně z podlahového topení. Přece jen je to změna. Snažím se žít jako dřív, jen mi k tomu zatím schází ta radost. Jestli jsem to dobře pochopila, moc z vás nemělo k té hnusné depresi tělesné obtíže - to mě pořád něco bolí, možná proto se mi z toho hůř vyvléká. Na druhou stranu si říkám, že je tolik lidí, kteří jsou na tom ještě hůř, tak nemám proč fňukat. Doufám, že sis lLevanko hory užila, Moonovi držím palce, ať se daří a ode všech odháním chmury. Hezký Nový rok. Marcela

Icik

Vidím, že si všichni vedete dobře. Jen tak dál. A napořád. Mám spoustu práce, vytírám regály na krámě, než je zase naplním novým zbožím, ale mě to baví. Od 27.12. beru ráno jen kousek Cipralexu, chci konečně vysadit. Ve čtvrtek jdu k doktorce, tam to probereme. A ten den má muž šedesátiny. UŽ. Ten bude starej, jejda. Obávám se, že na něj padne splín a depka, jak mu bude každý říkat, že je dědek. Slavit se bude i o víkendu, o zábavu a práci mám postaráno. Škoda, že není léto, sedělo by se venku, grilovalo masíčko, pilo a kecalo. Už ať to mám za sebou. Mějte se. I.

Icik
1x

Marcelko, po práci, když dorazíš domů, odpočívej trochu. A radosti ? Pusť si dobrou muzičku a popřemýšlej, na co se těšit. Stačí maličkost, ale cokoli pozitivního a bude budoucnost. Psychosomatické potíže snad to doktoři nazývají. Pozitivní náhled na žití a pořád si říkat, že je líp a líp.

alda

Ahojte všichni. Po delší odmlce se hlásím do "služby". Vánoce jsem prožil vcelku klidně, ikdyž dnešní vánoce klidem moc nehýří. Na nový rok s rodinkou, hráli jsme člověče nezlob se, popíjeli pravé šampaňské, chtěl jsem to zkusit, ale myslím, že sekt je lepší..., když ne to, tak aspoň levnější :) Alkoholu se ve větší míře vyhýbám, měl jsem nejvíce asi 3 dcl vína, nebo panáka slivovice, více raději nezkouším. Nevím co by to se mnou udělalo, tak to raději nehrotím. Nijak mi to zvlášť nevadí, ale občas se na mne kámoši dívají jako na ufona:) Říkám, že jsem vyhlásil rok boje proti alkoholizmu. Co se týká nemoci, tak to jde pomalu k normálu, aspoň se to zdá, někdy jsou krizovky, Neurol zatím neberu, nějak ty vždycky přejde. Na těchle nemocech je fakt zvláštní, že úzkost přijde a zase odejde bez nějakých příčin, prostě tomu nejde přijít na kloub. Tenhle víkend jsem měl skoro bez úzkostí, v sobotu volejbal, pak posezení z kolegy do noci, mastili jsme karty, bylo to super, jako normální člověk. V neděli odpočinek, rodina, prostě paráda. Tak snad to je na dobré cestě. Zítra mne čeká dvoudenní cesta do německa, už to ani neřeším, prostě to beru normálně, jako kdysi. Ale pořád mi v hlavě vrtá ten červík, nedaří se ho úplně zničit... zatím... ale já mu dám co proto :) Tak se držte lidi, Moone drž se chlape, určitě to byl jen malý hup dolů, bude to dobré. Nakonec ještě jednou všem přeji pevné zdraví v tomhle roce. Alda

Levanka

Ahojte, hory byly bezva, měla jsem ale úzkosti a to jeden den a to hned první - při příjezdu na chatu, tak jsem z toho byla trochu nesvá a víc jsem se pozorovala - jako "jak se teď vlastně cítím? nejsem nervózní? chce se mi na tu sjezdovku určitě jet?" Ale u mě dělají dost hormony, mám to vypozorovaný a bylo to den před menses, takže jsem to přisoudila tomu. Teď jsem 14 dní v poho a tak jsem šla z jeden a čtvrt tablety citalecu na jednu, takže beru normálně dvacítku.

Moon

Ahoj všichni, mám za sebou pár docela náročných dní a každý den padl nějaký ten Neurol. Rozhodoval jsem se jak dál v zaměstnání, bylo to docela divoké, ale nakonec to vypadá, že přece jen zůstanu pracovat tam kde doposud. Hlavně aby už byl klid, protože na takovéto situace opravdu nemám náturu. Byl jsem taky na kontrole u doktora a momentálně beru 20mg. Jak přejde zima zase spadnu na 10mg. A příští rok zase a zase - vypadá to na dost dlouhou story. Moon.

alda

Zdravím všechny. Asi je teď nejaká krizovka, včera jsem polkl Neurol, jsem v podobné situaci jako Moon, rozhoduji se o mé další práci. Zdá se, že by to mohlo vyjít, ale jsem z toho jaksi nesvůj. Rozhodnout by se mělo příští týden, byl jsem na pohovoru, snad to klapne. Jak jsem psal někdy před čtvrt rokem, měl jsem z mé současné práce nervy a zdá se, že se situace nemíní lepšit. Tak proto ta snaha přejít jinam. Ale nechávám to otevřené, mám čas do konce měsíce. Já beru stále 40mg, příští týden jdu na kontrolu, ta jsem zvědav jestli mě nechá na téhle koňské dávce, jak to kdysi označil Icik, anebo mi to sníží. Jsem stále rekordman co se týká dávky, co?:) Levanka jde dolů. Moon malinko nahoru, Martina je na nule.... Pořád si říkám, jestli po 6-ti měsících braní by to mělo být 100% v pořádku, anebo je ještě čas... Začal jsem chodit do sauny, každou středu na dvě hoďky. Zkuste to taky, na druhý den se cítím uvolněně a odpočatě. Chce to ale delší dobu, stejně jako boj s depkama a PP. Tak se všichni mějte moc fajn a držte se.

Martina

Zdravím všechny kamarády.Co to tady panebože čtu?Moone,Aldo????Dejte se do kopy.Práce je na prd,když není v pohodě,ale neměla by člověka deptat,takže se nedejte,hlavu vzhůru a ono to bude dobré.Docela mě to mrzí,že se vám nedaří.To je tedy pech,ale brzy bude také lepší počasí,více světla a sluníčka,lidičky budou milejší a veselejší......Snad:-).A zase to bude dobré,uvidíte.Já jsem zatím v naprostém pořádku,neberu vůbec nic,u doktora sem nebyla a nechybí mi to.Modlím se,abych to dál už všechno zvládala.Snad to bude už napořád OK.Všem bych přála to samé,takže se držte,zkuste taky nebrat si tu práci tolik na bedra,ono nějak bude a pečujte o sebe.Jooo,sauna Aldo,ta je super.Pište všichni,jak se vede a ICIKU,kde tě máááááám???????

Icik

Ahojky, moc jsem přemýšlela o práci, jak se vám tam nelíbí a jestli to mám napsat. těžko radit, ale aby se člověk celý dny užíral v blbý práci je nanic, i kdyby bylo za to fůra prachů. Nebojte se změny, jestli se vám v zaměstnání nelíbí a koukejte si najít jiný. Strávíme tam moře času a je lepší mít menší plat mezi příjemnýma a milýma lidma, než se třást hrůzou každý pondělí, ale mít na kontě o pár stováků víc. Žádný strach z novoty a šup do hledání lepší práce. I.

Icik

c

Icik

Popsala jsem vám dopodrobna mé odvykání od AD, takový krásný dlouhý psaní a ono se to nevložilo. Kopla bych do toho! Prostě jsem 16 dní poctivě ubírala kousíčky z AD a už jsem čistá. Leccos mě i dojme a to krááásný milováníčko, to si ani nedovedete představit. Po roce a půl mít požitek ze sexu, kdo z vás to zažil ??? Zato teď mi stačí pár vteřinek a užívám si to. Při odvykání mě opil jediný loček alkoholu, nemohla jsem vůbec ani líznout, navíc měl muž šedesátiny a já pak svátek, bylo to náročný, hlava se mi pořádně a pořád točila. Všecičko je už srovnané.Doktorka se docela zlobila, že jsem s ní nekonzultovala, ale já jí ujistila, že jsem si postup prostudovala na netu a opravdu ubírala pomalu. Zajdu za ní za 2 měsíce a uvidí se. Jinak k psycholožce chodím dále každé 3 týdny. Řešíme, proč se mi nechce chodit mezi lidi, doma je mi fajn a maximálně zaskočím pro jídlo do krámu a jinak nikam. Snad kouknu na ceny Holiday on ice, kdysi jsem chodila, bývalo to bezva, nádherné kostýmy, příjemná muzika. Znáte to ? Docela bych koupila lístky a šla s celou rodinou. Jdu to skouknout. Mějte se a pište. Jo a bude jaro. Vím to, protože jsem dneska zasela 2 pytlíky paprik pro otce na chatu. A už mám malinkaté fíčky na keřících. Čauky, lidi. Icik

Martina

No neříkej,Iciku,taky koukám na lístky na lední revui.Už sem měla i objednané lístky na 15,ale nestihla sem to vyzvednout,tak číhám znova.Lucinka bude mít 11.2. narozeniny,tak jsme to chtěli,jako dárek,protože hmotných věcí má dost a dost,tak taději nějaký kulturní zážitek.Já už to objížděla,jako dítě a moooc se mi to líbilo,tak třeba tam budeme někde spolu a ani o tom nebudeme vědět.Ozvy se,jestli si pořídila a na kdy.Pa,p,pa

Moon

Ahoj všichni, tak píšu jak se daří. Docela to jde, začínající podnikaní se jeví nadějně, akorát v práci mám pořád problém. Blíží se konec měsíce. Něco mě bylo slíbeno a pořád nic. Si opět připadám jako idiot. Chtěl jsem věřit, že tentokrát proběhne vše podle domluvy a opět skutek utek. Až to všechno nějak dopadne tak vám popíšu celou "story". Zatím z toho mám akorát nervy.... Těším se až přejde únor, začne jaro.... i když některé dny to už vypadalo úžasně. Zimu bych zrušil. Dlouhé noci, málo slunce, zima.....ble. Asi to moje dnešní psaní není nic moc, ale co už teď. Nejpozitivnější zprávou je, že letos touhle dobou nemarodím a jen pár týdnů mě chybí k tomu, abych byl rok v kuse bez neschopenky - a to už se mě dlouho nepodařilo. Moon.

Levanka

Ahoj Moone a ostatní, to není tak neoptimistické, rok bez neschopenky, to bych šla oslavit:-) No hlavně v práci, aby se to už trochu hlo kk lepšímu! Já mám starostí taky nad hlavu, naštěstí docela příjemný starosti s chystáním svatby, vybíráním kachliček do koupelny apod. Někdy na mě padají úzkosti, nebo blbá nálada, ale není to často, tak na to dlabu - taky jsem dost vypozorovala souvislost s menstruačním cyklem, tak si říkám, že je to třebas normální úplně. Citalec mám dvacet a vidím to tak, že nějakou dobu na tom zůstanu. Do práce chodím čím dál víc, odešli ženský na mateřskou tak mám z jednoho dne v týdnu tří-čtvrteční úvazek, ale aspoň můžu přispět do rodinného rozpočtu zlatíčkovi, aby to netáhl celý ze svýho. Co Aldo ty, jak žiješ? Mějte se všichni.

....

nevíte náhodou někdo co způsobí požití většího množství citalectu najednou?

Icik

Moone, rozhodni se , co je pro tebe lepší ohledně práce a jdi za svým. Troška nepříjemností bude, to zvládneš a potom se věci uklidní, ale nemá cenu se trápit a tápat. Uvidíš, že rychlým vyřešením situace si usnadníš žití. Mluvím z vlastní zkušenosti, řez a řešit. I.

Icik

Omluva za přerušení. Pokračuju. Za chviličku bude jaro, dny se prodlužují, vydržte, i ty Moone, letošní zimu jsi zvládl, už víš jak na to. Levanka se těší na svůj velký den, ať ti všechno skvěle vychází a i ty ať jsi v pohodičce. Marti, na lední revue nejdu, 7 lidem bych musela koupit lístky, za ty prachy bych měla nový okna do 1/4 baráku. Hlavně : hala je ohromná, já malinkatej človíček se bojím lidí a takový dav mě děsí. Prostě mě přešla chuť. Sotva vylezu ven nakoupit, jednou měsíčne k Dr. Jinak bez AD je mi skvěle !!! Jsem vtipná, veselá, spokojená. Šíleně mě baví život. Kéž bych vám mohla každému kousíček dát, aby jste pocítili, jak mi ve dne, v noci je báječně. Proto vám přeju totéž. Měte se. I.

Moon

Ahoooj, tak jsem dneska podepsal novou smlouvu v zaměstnání. Z nového platového výměru nejsem nijak moc nadšený, ale zase tam jsou věci které jsem chtěl aby byli. Můžu v klidu podnikat a zárověň pracovat - takže když se to všechno sečte mohlo by to ve výsledku být dobré. Hlavně už chci mít klid.Levance přeju šťastnou ruku při výběru kachliček a podobných "blbostí" do bytu. Já mám v plánu letos udělat základy, takže na kachličky mám zatím čas. mějte se a držte se.Moon.

miaky

ahojky všem.tak nějak vcelku jsem přečetla skoro celou Vaši diskusi.Pár dní beru citalec. jsem uplným nováčkem a začátečníkem a tak jsem moc ráda, že jsem se zde něco dozvěděla. mám problém s neustálým myšlením na nemoci a smrt. pořádný strach, vlastně pořádně nevím z čeho. kde je příčina či jak to vlastně začalo. I když možná začátek znám. Byla jsem 3 týdny v lázních. totálně vypadla z obou prací, domácnosti, shonu....možná ten klid to vše nakopl. Doufám, že nevadí že sem píšu, ale tak nějak nevím pořád čí jsem a jak vše bude dál. přeji všem hezký den

alda

Po delší době zase píšu. Na úvod zdravím miaky, věřím, že ti tahle diskuze pomůže stejně jako mi. Daří se mi vcelku dobře, srovnám-li to z obdobím před půl rokem. Mám za sebou také rozhodování o pracovních věcech a výsledek je, že jsem dal výpověď u současného zaměstnavatele a jsem před podpisem nové smlouvy u nového. Tenhle krok asi musel přijít a věřím, že jsem udělal dobře. Takže jsem teď dva měsíce ve výpovědní lhůtě a od 1.4. nastupuju do nové práce. Minulý týden proběhla návštěva dokorky, řekla že vypadám dobře, že léčba probíhá standartním tempem a zváště u mužů inteligentních a technicky přemýšlejících se táhne déle. Že by jsem to byl i já?:) Dávkování Citalecu mi ponechala stejné tj.2tbl., Neurol už neberu, na noc Miabene 1tbl. Není to ještě úplně ono, přepadají mne občas ty hnusné myšlenky a nálady, jak psal Icik že až po 9-ti měsících to je ono, takže uvidím. V každém případě už to je snesitelnější. Těším se na okamžik, kdy už tohle budu mít za sebou. Mám skvělou rodinu, přede mnou skvělá pracovní příležitost, tak se to kurňa musí zlomit, že? ;o) Levanko je to dobré, myslím, že už to máš za sebou. Zdravím zbytek bandy, Marcelka se už dlouho neozvala, ale asi je ok, když nepíše. Takže se držte a klídek v duši přeji všem! Alda

miaky

prosím ještě o jednu radu. beru citalec teprve 4 den a není mi nějak zvláště dobře, tedy točí se mi hlava nechutná jíst, na zvracení.......a další a další nepříjemné pocity. Je tohle začátek a může býti lépe. prosím moc o zkušenost zkušených. ahojky miaky

Icik

Miaky, všichni jsme se pozorovali a tím víc si uvědomovali všechny vedlejší účinky léků. Neboj se, vydrž, však jsi to tu četla, že bude líp. Já vím, jsou to jen slova, nakonec ale taky troška zkušeností. Myslím, že bys měla vypozorovat, co ti teď nebude chutnat. Spousta z nás nesnesla týdny kafe, alkohol, některé jiné potraviny. Drž se a ber prášečky, však zaberou. Pa Icik

miaky

Děkuji moc za tvá slova. snažím se. je to složité a rozhodně věřím, že budu líp i když zřejmě je to běh na velmi dlouhou trať. člověk si najednou připadá hodně sám a bez pochopení druhých. proto díky za všechna vaše slovna na těchto stránkách.Pa Miaky

Martina

Ahojky všichni,koukám,že máme novou kamarádku,zdravím ještě jednou.K těm Tvým pocitům na začátku léčby dost dobře rozumím-točení hlavy,pocit na zvracení,nechutenství....Tohle všechno hnusný,co člověka potká zmizí.Musíš věřit,je to ze začátku peklo,ale zakousni se a vydrž.Když jsme to četla vzpoměla jsem si na sebe před více než rokem a jako bych četla svůj příspěvek.Díky Moone,že si to tu založil,vidíš,kolik se nás tu slejzá:-)))Zjišťujeme tu všichni,že se v tom neplácáme sami a už to si myslím každého z nás postrčí o krok dopředu.Miaky-já baštila ze začátku jen samé banány,pudinky,polévky a to vše s přemlouváním sebe samé.Zhubla sem myslím kolem 6 kilo.A jednoho dne ouha a jako by si mávla kouzelným proutkem a vidíš-momentálně sem bez léčby a jsem OK.Takže:hlavu vzhůru,hodně sil do překonávání překážek,jestli si na neschopence,zkus hodně spát a najdi si nějaký bod,ke kterému se budeš nějak pravidelně vracet,třeba nějakou činnost,nebo program v TV a věř,že se vše dostane zase pěkně tam,kam má.Držím pěstičky a všechny moooc zdravím.A pište:-)AHOOOJ

miaky

Ahojky Martino a díky. Ne zatím nejsem na neschopence, snažím se vydržet, ale nevím nevím zda to v práci zvládnu. Mám dvě práce, takže v té jedné jsem prostě zatím přerušila ale do své normální chodím. Je to kancelářská práce ale i tak nic moc. Snažím se zklidnit bývalé nastoupené tempo, ale je jasný že to jde špatně. I když ono samo se to prostě tak nějak brzdí a já se snažím myslet na sebe a program prostě přizpůsobit jen tak sobě. Horší je to vysvětlit dětem i když už jsou velký, tak to asi moc nechápou. Dneska v noci jsem spala uplně super, minulá noc děs. Zřejmě to tak teď prostě bude. Dostala jsem Lexaurin, pro případ kdyby přišla úzkost, zatím jsem si ho nevzala. Také mám guajacuran. Ten jsem si již asi 3xvzala. Nemám dřívější žádné zkušenosti, takže nevím co a jak. Ale snažím se. Vaše diskuse je velmi zajímavá a jste stateční, hlavně že tu prostě jste a podělíte se o zkušenosti pro ty, kteří stejně jako já nevím skoro nic. přeji hezký den ahoooj Miaky

agnes

nazdarek lidicky.tak si to tady procitam, protoze jsem dnes zacala uzivat citalac.chci se zeptat: rano jsem po tom byla desne unavena, zaviraly se mi oci, bylo mi na zvraceni, nemohla jsem zaostrit, motala se mi hlava.do auta bych si nesedla, v praci taky nevim jak bych to zvladla.pusobi to tak porad, nebo to odezni? vubec nevim jestli v tom mam pokracovat, protoze depresi jsem sice nedostala, ale dobre se teda necitim. od vas jsem cetla neco o tom, ze jste dokonce na neschopence, na to me nikdo neupozornil....zkratka:pusobil o to na vas ze zacatku taky takhle?jde mi spis o ty fyzicky obtize

Moon
1x

No koukám, že po drobném útlumu se nám to hezky rozjíždí. Vůbec jsem netušil, že nám diskuse vydrží tak dlouho a poslouží tolika lidem. Bezva. Vždycky mám pocit, že vše už bylo npsáno, ale opakování nezaškodí. Pro nově příchozí mám vdě zprávy. Špatnou a dobrou. Když začnete brát antidepresiva tak se váš stav zhorší - a někdy dost. Dobrá zpráva je, že to přejde a pak bude dobře. Jen to prostě docela dlouho trvá než se ty pitomý chemikálie v mozku srovnají. Takže zhoršení je normální, nejhorší stavy po ránu jsou normální, nechuť k jídlu je normální, z toho vyplývající hubnutí je normální, pocit, že člověk má nějakou vážnou nemoc je normální, pocit že nic nemá smysl je normální a NEJNORMÁLNĚJŠÍ JE, ŽE TO PŘEJDE. Mám to za sebou několikrát, pokaždé jsem si myslel, že to nepřestane a ..... přestalo. Takže se držte, zatněte zuby a uvidíte - půjde to. Pomalu ale půjde. Lexaurinu (nebo Neurolu) bych se nebál - pomůže překonat nejhorší a já ho občas beru i teď. Teď v zimě dokonce docela často. Ale chce to s doktorem zkonzultovat maximální dávku a tu nepřekročit - za žádnou cenu.Moon.

Karel

Pěkně si to napsal Moone hned mě to uklidnilo seroprám už beru 7 týden a nemužu se už dočkat až najede zatím nic moc doufám inač seropram je tostejný lék jak ten citalec tak uvydím a zajak dlouho tobě zabral ? moc děkuji za povzbuzení a přeji at se daří a hlavně pohodu Karel

miaky

Mám za sebou 5tý den.včera pocity jako Agnes. dnes trochu lepší ale fakt jen trochu. a to jsem teprve na 10, tedy polovině tablety. Až přidám bude ještě hůř? Lexaurin mám, ale ještě jsem si ho nevzala. Ale možná na to také dojde. Snažím se, nevím opravdu jestli to budu zvládat v práci, občas se mi hlavně dopoledne počítač rozpije a musím se prostě projít. Přeji i Agnes hodně zdaru ahojky Miaky

Moon

Pokud jsi využívala jednu krabičku Citalecu tak to nemělo žádný význam. To je tak akorát na zhoršení. A pokud ti ke "štěstí" stačí občas Neurol tak nemáš deprese, ale je to jen nervozita. Každopádně buď rád, že to funguuje a že nemušíš tobkat jiné dobroty.Moon.

beruška

Ahoj říkáš nervozita?To taky ma něco společného ,ale nebude to jen ona jen se prostě snažím dělat spoustu věci jem abych na to nemislela mam pořád pocit cizího tělesa v krku nemužu jezdit autobusem A to mužu byt naprosto v klidečku nikdy jsem to neměla milovala jsem jízdu autobusem tak co to je??

wena

ahoj nemate nekdo skusenost s asentrou50 beru ji 13 dni a nic moc motanice divne stavy jako bych byl uplne nekde jinde atd ale obcas je to v pohode tak nevim jesli ji nemam prestat brat nebo vydrzet.beru ji na pp a uzkoust ale nemam to tak strasny zvladal jsem to 2roky bez prasku beru je poprve a nemam z toho dobry pocit,a taky se bojim ze ayz je vysadim tak to bude jeste horsi nez doted,a kdyz je berete delsi dobu a pak pomalu vysazujete tak je to v pohode nebo se vam mota hlava atd....beru zatim trictvte tablety mel bych celou ale uz tak mam kotel tak musim pomalu..a vubec nevim mam brat ci nebrat .....diky za rady moc..

agnes

ahoj lidicky.tak ja jsem to hned po tom prvnim dnu vzdala.ne, ze bych se tim nechtela prokousat, ale na tohle jsem pripravena nebyla.nedovedu si predstavit mit ty stavy treba mesic, na to aby si clovek vazne vzal neschopenku. ja sice ted nepracuju, ale chci brzy zacit a dohromady by to teda neslo. zkusim ten horcik s vapnikem, porad doufam, ze to pujde nejak prirodne. taky je pravda, ze bych mnohem vic nez nejaky prasky potrebovala s nekym mluvit. ja vim, ze mam jit za psychologem, jenze ja jim neverim, ze jim na me opravdu zalezi. a taky ty penize za to....porad doufam, ze nekoho najdu, kdo si me opravdu poslechne, a zkusi mi pomoct. jen nevim kde hledat. zatim uz musim koncit. drzte se

miaky

ahojky lidičky. tak já tedy stále bojuji. po přidané dávce na 1tab. občas motanice hlavy, občas průjmík, slabá chuť k jídlu, ale snad bude lépe. Bolí mi hodně noha, tak nevím jestli zlobí žíly nebo to je také k tomu. ale bojuji a věřím. dneska bylo tak strašně krásně venku sluníčko svítilo jak na jaře a vzdoušek no jak stvořený pro dlouhou procházku. Tak jsme jí prodloužili na 2 hoďky a bombička. Dokonce jsem zvládla dcerce pomoct i s úkolem s pedagogiky, který byl fakt dost náročný. Jen jsem v noci měla divoké sny a včera i dneska byla brzo vzhůru, ale nevadí, pak jsem zase odpočívala. Tak já uplně všem přeji ať sluníčko hodně svítí a hlavně ať je mnohem líp pro všechny.prostě ať je jaro a pak léto. zdravím všechny a držte se lidičky. pa

alda

Ahojte všichni. U mne momentálně nějaká krize, dohodl jsem se s doktorkou na braní Neurolu týden až dva, abych se dostal do pohody, jak doktorka řekla. Moone, psal jsi, že bereš taky celkem často Neurol, kolik je podle tebe max. dávka nyní? Víkend byl celkem náročný, oslava narozenin kolegů v práci, vypil jsem asi 3 tequilly, tak nevím, jestli to nemůže být tím. Podotýkám, že beru Citalec asi půl roku, čekal bych, že už by to mělo být v klidu, tak jsem nervní co to zase přišlo... Mějte se fajn. Alda

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce