Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Icik

Právě jsem se vrátila z Prahy, byly jsme ( samý baby) na výstavě BODIES v Lucerně. Hásili, že bude končit, tak tak jsem to stihla. Fronta byla šílená, jak na lupeny, tak na samotnou výstavu, všichni musí čekat 2x. Ráno jsem měla zase ten divný pocit a úzkost, byla jsem ale na sebe tvrďák a v metru mi kousek Lexaurinu docela scházel. Přežila jsem a příště to zkusím taky rozchodit a rozdejchat. Pocity mám smíšené, stálo to za to, ale koukat se do opravdickýho lidskýho těla je síla. Jeden chlap i omdlel, navíc se kácel dozadu, takže málem přepadl přes zábradlí, lidi ječeli, všude zmatek a šero, vydýchaný vzduch a atmosféra jako v hororu. Nejošklivější je rakovina plic. Nikdo nekuřte !!! Naše "rozhašený hlavičky" jsou proti tomu nic. Vy se vylepšíte ale ti tam to mají za sebou. Nevím, chtěla jsem aby to znělo povzbudivě, ale asi moc ne. Snaha byla. Mějte se dobře, co nejlíp to jde. I.

Moon

Ahoj všichni, první pár odpovědí. Co se týče "žebříčku" dávkování léků tak beru jen 10mg denně - je to jen údržba. Při předchozích atacích jsem touhle dobou už nic nebral, ale protože se ta mrcha vrací tak beru udržovací dávku, i když se cítím dobře. Zatím nestavím - vyřizuju věci kolem - hlavně pozemky. Je to trochu složité a musím sepsat nějaké smlouvy se sousedam. Pak povolení, atd...... No kdoví jak to dopadne. Jinak se blíží krizová doba takže uvidíme co bude. Zatím to vypadá docela dobře. Občas padne nějaký ten neurol (0,25mg), ale to je tak 2x za měsíc. Užijte si zbytek neděle a držte se. Bude líp!Moon.

Levanka

Ahojte, minulý týden byl fakt o.k., do školy jsem se snad i těšila, přednášky mě bavily a po obědě jsem si dala často kafíčko jako siestu a měla jsem radost, když jsem potkala někoho známýho. Tento týden zase o trochu horší, jsem občas nesvá + polívá mě semtam to moje známý horko, dnes se mi to stalo hned třikrát. Ptala jsem se psychiatra při poslední návštěvě a říkal, že to má souvislost, že je to psychika a říkal mi právě o té panické atace (jak tady má Alda s Marcelou a Marťa si tím taky prošla myslím), takže já mám jakoby asi takové náznaky ataky, kdy mě "jen" polije horko od hlavy k patě( příjemný to není, ale ještě že to negraduje:-) Jeden kluk ze školy, co měl 1,5 roku deprese a nemohl se z toho dostat (vystřídal šestery léky) do mě teď ryje, že si mám léčbu nechat změnit, když to není úplně ono. Že se přece nemám spokojit s tím, že je to jakš takš. Jsem z toho dost zmatená. Přítel teď na mě nemá moc času (kvůli práci) a doma a na koleji dělám, že jsem normální, takže si moc nemám komu postěžovat, tak aspoň tady. Zdravím všechny a držím pěsti nám všem (i sobě).

alda

Ahojte, u mne zatim dobry. Sice to jeste neni 100% ono, ale prace me zacina bavit, ziju tak nejak normalne. Vcera jsem byl u psychouse, ponechal mi medikaci beze zmeny, rekla ze vypadam dobre, takze myslim ze to je na dobre ceste. Vcera pracovni vecere, dneska cely den prezentace v nemcine a celkem dobry. Neurol jsem mel naposledy minulou stredu tusim. Levanko, myslim ze by bylo predcasne ted menit leky, myslim, ze na optimalni pusobeni a bavrat do uplneho normalu si musime pockat dele. I "depresivni" :-) Moon psal o 4 mesicich, u PP je to dele. Myslim, ze pokud zvladas skolu a pomalinku se sunes kupredu tak to je dobry. Ja si ted nedokazu predstavit, ze bych menil leky a to je beru 3,5 mesice. Hezky vecer vsem, jdu cucet na fotbal. Drzte se vsichni. Alda

Levanko

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, co to s vámi udělá, když citalec vynecháte? Mně se to stalo včera (nějak jsem se přepočítala a měla v praze málo citalecu), úzkost taková normální, která chodí se mnou všude, no ale k tomu se mi celý den chtělo brečet (ačkoli jsem nemohla - celý den ve škole). Je teda fakt, že jsem ten den dostala menses, tak to mohlo být i z části tím. Když jsem citalec vynechala dřív - to jak jsem ho brala 1,5 roku - tak se mi to stalo kolikrát, že jsem vynechala a nikdy to se mnou nic zvláštního neudělalo. Aldo, máš můj obdiv, prezentace - to já si teď na jednom předmětu vybrala raději esej, než prezentaci, přitom dřív pro mě byla prezentace hračka a jednodušší řešení než esej. Před chvílí jsem vzala lexoš, spíš na zkoušku, co to se mnou udělá - s úzkostí a tak, měla jsem ho naposled před 3 týdny. Moje 82-tiletá tečička bere lexaurin 3 x denně po dobu 15 let a dávky nepotřebuje zvyšovat, ačkoli závislá asi je, ale kdo by ji dnes chtěl léky vysazovat? To by byl asi blázen, Je to pohodová ženská s nadhledem, ačkoli je dvakrát vdovou. To ale nepíšu proto, že bychom měli brát tyto léky pořád. Je to jen světlý a asi ojedinělý příklad, kdy dlouhodobé braní anxiolytik neskončilo závislostí a šílenou odvykací kůrou. Mějte se J.

Moon

Ahoj, když zapomenu na Citalec tak se nic neděje. Stalo se mě to mockrát a někdy to dělám na schválně - třeba když vím, že bude nějaká akce s alkoholem. Jedno vynechání nemá na nic vliv. Tak jak dlouho trvá "náběh" léku tak to může být i s ukončením. Jinak se na mě hrne zajímavá, ale docela náročná práce tak jsem zvědavý. Je to zase trochu výzva, ale trochu v nevhodný čas. Zase vyzkouším co se stane při zvýšené zátěži v blížícím se krizovém období. Jo Levanko - z toho rejpala co měl deprese a teď je příliš chytrý si nic nedělej a dělej co ti říká doktor a co ty sama chceš. On taky nebyl v pohodě hned - akorát je teď chytrý jak rádio. Užijte si víkend a napiště jak se vede. Moon.

Icik

Před týdnem jsem 3 dny nebrala AD. Přiznám se vám, že jsem konečně chtěla něco mít z milování. Už druhý den se mi parádně motala hlava. Třetí den bych za volant nesedla, jakej kolotoč to byl. Tedy na mě vynechání účinkuje dost. Ale alkohol na AD piju. Občas, příležitostně, pití mi nesnižuje účinnost léku ani trošku. Jinak každý den něco podnikám, jsem zase aktivní a spokojenější človíček, jen ta blížící se zima mě netěší. Moone a ostatní depresáci pozor. Tohle zkracování dne je zlé. Koukejte se něčím zaměstnat a odměňovat se hezky a příjemně. Čau. I.

alda

Ahojte, já jsem zatím Citalec nevynechal ani jednou, snažím se poctivě zobat. Někdy si jej vemu třeba později a sama doktorka mi říkala, že klidně můžu dávku 40mg rozdělit na dvě a zobat nadvakrát. Stejně tak mi říkala, že pokud jednou vynechám nic se neděje. Látka zůstává v těle ikdyž jednou zapomeneme. Levanko, myslím si, že ta brečící nálada nebyla z vynechání Citalecu. Jinak já se mám jakž takž. Byl jsem teď dva dny na školení, poprvé od začátku nemoci jsem byl na delší čas z domu. Skoro to bylo na Neurol ale nějak jsem to přečkal bez něj. Teď už zase sedím v práci a zvykám si zase na normální práci. Chtěl jsem se zeptat, zda neměl někdo z vás problémy z jakoby rozmazaným viděním. Zdá se mi, že nějak hůře zaostřuji a mám oči dříve unavené něž dříve. Trochu mě to štve tak se chystám k očnímu co on na to. Mějte se všichni faj. Marcela už dlouho nepísla, tak snad je ok. Držte se. Alda

Moon

S rozmazaným viděním jsem problémy neměl i když na oči občas trpím - počítač je holt prevít. Možná by to mohlo být tím, že jsi znovu začal pracovat a namáhat oči čučením do PC. Přece jen jsi byl doma a oči odpočívaly. Jinak vše při starém, akorát jsem přestal jezdit na kole, protože se nám trochu pokazilo počasí. Tak jsem přesedlal na rotoped. A vůbec. Co je s váma, že nepíšete. Mějte se. Moon.

Levanka

Ahoj já se měla naprosto příšerně, ve čtvrtek jsem měla tu krizovku, tak jsem z toho nebyla nadšená. Víkend byl dost v pohodě, i přes den, večer vždycky nějaká akce - narozky kamaráda, s holkama v hospůdce. Parádní sex (a to i s citalecem), všechno dobrý. V neděli po procházce jsem si šla na chvíli zdřímnout, a probudila se do nějakýho si šílenýho světa, divně od žaludku,...o doma jsem začala zvracet a zvracet a průjem a nepřestávalo to až do druhýho dne, sotva jsem stála na nohách, jak jsem byla dehydrovaná.Byla to střevní chřipka, protože to teď má segra, bracha, švagr... no nemůžu se z toho nějak vzpamatovat a jak psychicky nejsem úplně ok, tak se to samozřejmě odráží, co vám mám povídat...taky problém se soustředěním mám furt, učit se ekonomii, to je pro mě pořád ještě dost oříšek, po chvilkách sem tam něco, ale že bych u toho mohla sedět třeba 3 hodiny v kuse jako dřív, to vůbec ale vůbec nehrozí. Mějte se a ty Moone máš deprese ve spojitosti s ročním obdobím, nechceš zkusit tu fototerapii (léčba silným světlem?), nejsem žádná dealerka, jen mě to tak napadlo, někde jsem to četla, že je to vhodné pro prevenci deprese u lidí, u nichř je to spojeno s ročním obdobím.

Icik

Usmívejte se, dělejte si radost, protože tohle počasí by vyvolalo depresi i u optimisty. Jdu na výstavu, abych se trošičku hýbala. Pa Icik. ------------------ Mladý pilot přistává poprvé v noci letadlem a místo obvyklého hlášení kontrolní věži jen frajersky řekne do vysílačky : „ Hádej kdo? „ Pracovník na kontrolní věži se nedá rozhodit , zhasne mu světla na přistávací dráze a taky mu frajersky řekne: „ Hádej kde? „

Martina

Tak jak,lidičky?Já jsem zatím v poho....Musím to zaťukat.Přiznávám,že pro léky jsem ještě nebyla,tak snad se mi to nevymstí a neudeří mě to s nějakou větší silou.Ale jsem optimista,snad to budu dál zvládat bez ničeho a alespoň Vám půjdu příkladem,že to jde:-))).DOUFÁM:-)))Moc bych si to přála a vůbec všem,co jsme se tu takhle pěkně spolu seznámili.Sice jen virtuálně,ale i to se cenní.Přemýšlím pomalu,co komu na vánoce,čas letí,nerada to nechávám na poslední chvíli.I když každý rok si slibuji,že začnu brzy vše pořizovat a každý rok se opakuje,že je to na posledním nervíku:-)Přemýšlíme,že možná raději zaplatíme nějaký pořádný eurovíkend,třeba Paříž,nebo Londýn,no uvidíme.Jooo,dneska jsem s Lucinkou dloubala velikánskou dýni,už nám straší na balkoně:-)))Pište,pište darebáci,já tu teď hodně jen čtuu a jsem líná psát,ale polepším se.Slibuji a držím pěstičky,ať je Vám všem OK.Pa,pa

Marcela
1x

ahoj, konečně jsem se dostala k počítači, takže pár zpráv o tom, jak to se mnou dopadlo. Jedním slovem blbě. Citalec mě tak rozhodil - jak jsem naposledy psala - že už jsem se z toho sama nemohla vyhrabat a doktorka mě okamžitě poslala do PCP v Bohnicích. Takže si tady kroutím už druhý týden. Citalec mi vysadili a po pěti dnech přesadili v rámci studie na novou léčbu (nová antidepresiva a magnetickou stimulaci - to je něco jiného než elektrošoky, zatím je to unás v plenkách). Musím říct, že to zabírá, cítím se teď o 200 procent líp, asi tak, jako když jsem si začala pomalu ovědomovat, že problém nebude jen v těle ale taky někde jinde. Těch prvních pár dní to bylo docela zlé, ale překvapilo mě, jak rychle jsem si zvykla. Je tu nabitý program - od skupinových terapií, přes ergoterapie, muzikoterapie, pořád relůaxace - no skoro jako v lázních. Mám propustky i mimo areál a na víkend jezdím domů, což byl teď pěkný šrumec. Navíc si tu člověk uvědomí, jak jsou jeho problémy malé oproti těm ostatním lidem, kteří se sem dostali - i když se to tak nedá říct, protože to bych tady asi nebyla. Ale spousta lidí mi tu říká, že jsem tady mimo. Taky xanax mi vyměnili za neurol a dávají mi ho pravidelně ráno a večer 0.25. Jen se spaním mám pořád problémy. Spím maximálně 5 až 6 hodin a bez stilnoxu neusnu. Zhubla jsem na 46 kilo, ale začínám mít už chuť i k jídlu, takže čekám, že se brzy vrátím do původních kalhot a nebudu hledat na půdě ty, co mi ještě zbyly z vejšky. Jsem ráda, že se vám daří. Z Martiny mám trochu obavy, přece jen se možná měla před tím vysazením někde poradit. Ale snad to dobře dopadne. Určitě se zase ozvu, až se dostanu k počítači, to ještě na pokoji nemáme a člověk si to musí naplánovat. Přeju všem - držte se, zahánějte chmury radostí a pokud to přijde, zkuste si vzpomenout, že zase bude líp. Pa Marcela

Pavel

Zapojuji se prvně. Léčím si depresi 9 týden, Mirtazen 45 mg večer, ale : můj problém je Neurol. Ten jsem začal brát 0,25-0,50 Xanax náhodně při aritmii (extrasystolách - dala mi ho na zklidnění internistka) od června. Od půlky srpna mi na psychiatrii dala doktorka Neurol 0,25 při potížích. Než zabral Mirtazén, bral jsen Neurol 0,25 2x až 3x deně, jednou 4x tj. 1 mg. Te'd ho chci vysadit a ono to nějak nejde. Je možné, že když jsem 3 měsíce bral denně 0,50 - 0,75 mg Neurolu, že mám na něj závislost ? Zkoušín 0,25 taky půlit, tak beru ráno 0,37 a večer 0,25. Ale někdy to nestačí, přemáhám to spaním, projevuje se to taky slabostí v rukou a za krkem ..... Jde skutečně při této dávce o závislost ? Nebo mi AD ještě po 9 týdnech nezabrala ? Moc děkuji za Váš názor.

Levanka

Ahoj Pavle, vůbec s tím nemám zkušenosti, ale brouzdáním po netu jsem narazila na lidi, kteří měli problém léky tohoto typu vysadit. Musí se prostě opravdu postupně, kdybys vysadil naráz. Takže myslím, že to děláš dobře takhle postupně, že jsi na správné cestě. Ale jinak radím porada s lékařem samzřejmě. Marcel, díky za zprávy od Tebe, určitě nám občas písni. Je dobře, že se to konečně někam ubírá už. Byla jsem o prázkách v lázních, 3 týdny a musím říct, že už mi pak bylo hrozně smutno po všech, i po psovi, ale když jezdíš na víkendy, tak to máš lepší. Marti, opravdu pozor na to vysazování, přikláním se k Marcele. Já jsem z euforie, že budu mít o tabletku míň vysadila v lednu 2007 a jak vidíš, jsem tu s váma. To ale neznamená, že ty bys to neměla zvládnout, ale aspoň mít doktora za zády, aby sis pak neříkala, to jsem ale blbá, co mě to napadlo. Já jsem při vysazování teda ignorovala některý varovný příznaky, to musím přiznat a taky to bylo v době, která nebyla úplně v pohodě - po smrti přítelova otce, všechno se na mě valilo. Aldo, co ty? Mně je teď zase o dost líp, ale nejradši bych to nikoli zaklepala, ale zamlátila ohromnou palicí do vzrostlého dubu, protože už jsem se kolikrát musela vrátit o krok či o pár zpět, abych mohla zase dál. Kývla jsem na práci při škole ale je to opravdu jen pár dní v měsíci, tak to bych snad mohla zvládnout. Loni jsem touhle dobou makala na půl úvazku a k tomu vejška a jazykovka. Už jsem taky zkoušela svatební šaty (v dubnu svatba, jestli jsem to ještě nezmiňovala) a to mi zlepšilo náladu ještě víc, protože mi většina sluší a mám z čeho vybírat. Tak se mějte a držte se všichni, vyléčení, i léčící se, já jsem o.k. teď, ale na tenkém ledě!!

Icik

Pavle, asi AD ještě naplno nezabraly, ubírej si Neurol, jen když jsi v pohodě, pomaloučku snižuj dávky. Marcelko, to je tedy síla, tvoje váha, pobyt v léčebně. No ale dají tě tam dohromady a pak začneš baštit a přibírat. Brzy nám zase o sobě napiš. A co vy ostatní? Jak trávíte večery? Já jsem hrozně líná, jakmile se setmí. Byla jsem na kontrole u psychiatričky, řekla jí, jak mi je dobře a domluvily jsme se, že přijdu až v lednu. Kdybych potřebovala, mám se stavit kdykoli dopoledne, nebo jí zavolat. Cipralex mi napsala na 3 měsíce, což může, nechci jí zbytečně ubírat čas před vánočními svátky, myslím si, že bude mít plno lidí, kteří jsou sami, opuštění a těm je třeba se věnovat víc. Na terapie chodím stále, jen interval návštěv se prodlužuje. Lexaurin nezobu, zvládám. Pa I.

Moon

Ahoj. Pavle, myslím si, že 9 týdnů je ještě málo a že AD ještě nejsou úplně "v oběhu". Myslím si, že ze závislostí na Neurolu je to stejné jako s jakoukoliv jinou závislostí. Někdo potřebuje k zácislosti rok, někomu stačí měsíc. Pokud nemáš tendence dávku zvyšovat tak o nic nejde. V okamžiku, kdy by jsi bral víc a víc je to problém. Pro začátek stačí zůstat pořád na stejné dávce, kterou si vemeš ve stejnou dobu. Postupně ubereš čtvrtinu tablety, atd...... Martině přeju hodně štěstí. Osobně tě vlastně obdivuju, že zvládáš pobyt v léčebném zařízení. Já osobně nemocnice a podobné ústavy nesnáším. Takže držím palce! A Levance držím taky palce. Svatba chce taky odvahu! Moon.

Martina

Moone,Moone,ty si mě pořád pleteš s Marcelkou:-)))Jak to? Jinak,Marcele přeji,ať to všechno zvládne,je na dobré cestě,podle toho ,co píše,koukej začít hlavně baštit.Já jsem také dost zhubla a vypadala sem děsně,sama sobě jsem se vůbec,ale vůbec nelíbila.Musíš to tam vydržet a hlavně slib,že se ozveš,jak jen to půjde,ať víme,jak si vedeš.Já osobně jsem zatím v pohodě(bez léků),tak snad mě štěstíčko neopustí a kdosi se nade mnou slituje a nechá mě už být v klídku.Loni,touto dobou jsem prožívala peklo,tak snad už bude dobře.Jinak,Iciku,já jsem taky pěkně nemožná,ale celý den,jak se ten čas vrací vždycky zpět,tak jsem mimo.Ale celkem dost "zdravých" lidiček kolem mě je na tom stejně.Takže ,všem hodně síly a pohody a já jdu už hají,nebo ráno nevstanu do rachoty.Pa a písněte.

Moon

No obě jména začínají na "M", obě jste ženské a já to po sobě nečtu.....

alda

Ahojte po delší odmlce hlásím se :-) Mám za sebou dosti náročný týden. Byl jsem odvolán na třídenní služební cestu do Bruselu... co vám mám povídat, jak jsem se těšil. Nakonec to celkem šlo, ale ta obvyklá pohoda jako dříve to není. Zobu poctivě citalec ikdyž jeden den jsem vynechal, to bylo na cestách a já na to prostě ráno zapoměl. Ale jak už jsem dříve psal nic jsem neočekával a taky se nic nestalo, fungoval jsem beze změny. Toliko má první zkušenost z vynechání dávky. Přes víken přišla menší krize, bolela mě šiška, vždy jsem se těšil do postele až ulehnu. Celkem mě bolesti hlavy trápí, je to častěji něž dříve a tak nevím jestli to je normální... Marceli přeji ať je to lepší a to za jakoukoli cenu, stejně jako Moon obdivuji, že to zvládáš. Já by sem to nedal. Martině vzkazuji, ať to vynechání dávek konzultuje z lékařem, já jsem poprvé zobal Espriatal, byl jsem v pohodě a tak jsem přestal a výsledek po dvou měsících znáte. Nechci trě strašit, třeba to bude dobré, ale určitě bych to probral z lékařem, jestli už si to neudělala. Iciku, napiš mi nějaké tipy na dárky pro ženy a děti, potřebuji inspiraci a podle toho cos psala, už musíš mít dárků plnou skříň. Moone, ty se drž taky. Levanko, na tebe bych zapoměl... svatba je taky záhul ale ty to zvádneš. Bojovat z PP či depresema je o dost horší, že? Pavle, myslím, že léky ještě plně nezabraly tak bych klidně ten Neurol bral v tom množství co bereš myslím, že se nic nestane. Já jsem taky Neurol z počátku zavrhoval, ale nakonec jsem na něj přistoupil a občas si jím pomáhám i teď. Teď už jsem sice asi tři týdny nebral nic, ale situací kdy jsem ho zvažoval bylo mooooc. Sice odolám, ale možná by to s ním bylo snazší. Ale peru se, to přiznám.

Moon

Hej, hola! Kde jste všichni? Jak se daří? Podle toho, že nepíšete předpokládám, že se všem vede dobře. Aspoň doufám. Takže se držte a třeba se zase ozvěte.Moon.

Icik

Nudný a líný podzim. Jakmile se setmí, jen živořím. Koupila jsem si digi. foťák, tak se učím fotit, stahovat do počítače a uspořádání foteček. Já, technický antitalent. Myslete na krásné jarní dny a napište, jak se vede. I.

Martina

Poslušně se Vám všem hlásím.Podzim začíná být pěkný hnus,blééé Ráno leje a leje,když dupu do rachoty,pak se mi chce celé dopoledne spát-v kanclíku si pěkně topím a to stačí sednout na chvíli,vzít si něco na přečtení a hlavička padá a padáááá:-))).Ach joooo.Doma pak už za tmy řešíme slovní úlohy s Luckou,tak to je zábava.Tak schválně:V místnosti je 231 lidí,4x více děvčat,6x více chlapců.Kolik je dospělých,kolik děvčat a kolik chlapců?........No holka nad tím asi hodinu nešťastně seděla,já ječela,že není možné,že to ještě nemá(aniž bych se na to koukla),tak sem jí šla,že jí jako pomůžu:-))),no a ono mi to trvala snad 20 minut,než sem to vypočítala.Ostuda,tak sem se dcérence omluvila,že to bylo i na mě moc a to jsem měla matiku stále za 1.Ale to už je hodně dááávno.Tak zase napište,Iciku,pošly nějaké foto,když máš foťáček.Dám Vám tu mijí novou mejlovou adresu.Pa,pa [email protected]

Moon

Tak jestli se nepletu tak 21dospělých, 84 děvčat a 126 chlapců. Na základce jsem vyhrával matematické olympiády... A na vysoké sem na matice málem skončil.Předpokládalo se, že máme znalosti jako gymnazisti a hodně nás bylo z průmyslovek.... Pak se to nějak zvládlo. Jo počasí nic moc, taky mě chytá "lenora". Občas mám náznaky problémů, ale ztím se to dá zvládnout. Občas zobnu neurolíka a je klid. Je to tak 2x za měsíc tak mě to ani neva.Moon.

alda

Ahoj všem. Jsem zatím celkem v poho, ale dneska je den blbec. Vcera jsem se vratil ze SC, leky jsem mel ulozene v takove te tasticce na cesty. Nejak se mi behem cesty stalo, ze jedna bila tabletka vypadla /podotykam ze nevim jaka/ a nase zvedave ditko ji zblajzlo. Mohl to byt budto Neurol nebo Miabene. No proste dilo!!! Hnedka jsme jeli k doktorovi no a vysledek je, ze je tedka spolu se zenou na pozorovani v nemocnici. Ted jsem se od nich vratil, vse se zda byt dobre, ale rikam si, ze nase mala s AD zacina tedy brzo:) Podle vseho vzala Neurol, po MIabene by asi spala jako dudek, ale ona je nabuzena, radi v nemocnici jako tajfun, tak to byl asi Neurol:) Ja uz Neurol nemel asi 4 tydny, ale obcas me to chytne a ja odolavam. DOufam, ze se vam dari taky dobre a neco pisnete. Iciku, co ty darky pro holky, nemas tip?

Levanka

Ahoj, já i na vejšce matiku za 1, ale teď si nemůžu poradit se zvláštním úkolem. "Je autobus a v něm 7 dětí, každé dítě má 7 batůžků, v každém batůžku je 7 velkých koček, každá velká kočka má 7 koťat, každá z koček má 4 nohy, otázka je :kolik nohou se nachází v autobusu?" Ve škole, doma o.k. teď chodím ještě navíc jeden den do tý práce, dopoledne v pohodě a pak odpol, kolem půl třetí najednou z ničeho nic na mě padne naprosto šílená únava a i se mi trochu točí hlava jakoby, tak nevím, co to je, jestli psychika nebo prostě ereska, nebo snad jen obyčejná únava. Kafe na to nepomáhá. Šaty na svatbu už mám zamluvený a mám z nich velkou radost, jinak v Praze si začínám užívat a zajdem s holkama i do divadla, na výstavu, plavání - bydlím na vesnici, takže doma tyto příležitosti nemám. Teda Aldo, to máš dítko aktivní, slupne na co přijde:-)

Icik

Jsme tu pěkná banda. Někdo i dětičky vykrmuje AD. Ba ne, to musel být strach, dovedu si živě představit ! Tip na dárky se dává těžko, každý jsme jiný. Obě moje dcery už bydlí ve svém, tak dostanou mixéry, Tefal pánve, hrnce, nějakou tu toaletní vodu objednám z práce jim i jejich chlapům, ručníky, ložní prádlo atd. Holka k svátku dostala i poukaz na návštěvy na kosmetice. V sobotu jsme slavili mladší dcery 25 let narozky. Mikrovlnku a zimní pneumatiky a voňavku vyfasovala. Každý bude mít 2 l olivového oleje na smažení ( je drahý, ale zdravý) a lístky do divadla, nebo na koncerty. A tak, drobnosti doladím. Jen si lámejte hlavinku sami. S Martinkou jsme si vyměnily fotky svoje a rodiny, je to bezva holka, a co vy? Nechcete se taky vzájemně ukázat? Martina má maila nahoře, já : [email protected] Odpovědně užívejte krátkých dnů, žádné depky ať na nikoho neskočí . Icik

Anča

Dobrý den, nemám vlastní názor ale dotaz. Jsem po třech operacích páteře a nyní mám znova velké problémy (bolesti). Na CT se nic význačného nenašlo. P. doktorka mi předepsala mimo jiného CITALEC a Rivotril. Jsou tyto léky návykové? Mám z toho obavy. Žádnými depresemi netrpím. Děkuji za odpověď. A.

Pauli

Asi te moc neoitesim,ale ja taky dostal do operaci patere antidepresiva na bolest a deprese jsem nemel a ted se lecim na deprese. Tak s tim bych si to rozmyslel, jestli neni uz pozde. Napis,jak jsi dopadla.

Icik

Aničko, nevíme kolik ti je let, jestli máš za sebou třeba nějaké rodinné neshody, školní neúspěchy, úmrtí v rodině, ztrátu dobrého zaměstnání, cokoli, co by mohlo prohloubit vnímání negativních věcí a tím pádem větší citlivost na bolesti. Co ti doktrorka o těchto lécích řekla? Jak je máš brát? Napiš víc, pa I.

Martina

Ahojky,Iciku,fotečky mi na mejlíka došly,jak bude čas,pošlu ti také něco nového.16.11. jedeme na toho Jacka Rozparovače od 19:00,tak sem zvědavá,akorát tam nebude Zagorka,což mě docela mrzí,ale třeba to bude dobré i tak.Ozvu se hned,jak bude čas.Páček Martina

Icik
1x

Marti, napiš jaké bylo divadlo, kdo tam hrál a zpíval a jestli to stálo za ty peníze. Aspoň se všichni trošku vzděláme. V pátek jsem si vysypala na stůl puzzle a báječně se bavím. Manžel obstarává jídlo a já si skládám a skládám. 5 let jsem to nedělala. Báječný relax. Pa I.

Moon

Každý lék je svým způsobem návykový, ale... Jde podle mě spíš o tom, že člověk věří, že mu něco pomáhá. Reálně vzato nejsou léky co máš návykové. Já bych se jen zeptal doktora proč mám brát zrovna tyhle léky. Všechno souvisí se vším a psychika je potvora. Občas se hledá příčina potíží všude a nakonec je to psychika. Mám s tím "bohaté" zkušenosti.Moon.

Martina

Ahojky všichni,nejdříve se omlouvám Icičce:-),že jsem ještě neposlala fotečky-napravím.Slibuji,jen co bude víc času.Jack Rozparovač byl krásný,můžu doporučit,Iciku,když si z Prahy.Chytli jsme Ivanu Jirešovou (Lucka z Ordinace v růžové zahradě),Zdeňka Podhůrského,Tesaříka,Říčaře v roli Jacka a Janu Feriovou.Fakt supeeer,nejdříve mě štvalo,že tam nemáme Zagorku,ale Feriová byla skvělá a "Lucka" taky,dost dobrá herečka.Takže jsme byli rádi,že jsme se vypravili a viděli.Holka chce jít ještě jednou:-)Nejdříve mi to přišlo divné,že jsme jí na to vzali sebou,ale je myslím už dost velká a plno věcí chápe,moc se jí to líbilo.Takže Iciku,lístky jsme měli za polovinu,což je za 350,-Kč,jinak stojí 699,ale zaregistrovala sem se na www.kalich.c z do klubu a hned mi přišla nabídka,zda-li nemám zájem právě o lístky na tenhle muzikál za 50% cenu.No tak nekup to.Jinak vždy platíme 699.Kleopatra,Mušketýři....Ale nelitujeme peněz,pro nás z Teplic je to zážitek.Seděli jsme v 1.řadě,měli jsme ty herce,jak na talíři:-)Před divadlem sem ještě viděla Kateřinu Hrachovcovou.jooo a k těm puzzlím,já jsem taky skládala,sice nedobrovolně,ale přece.Dostala jsem od kamarádky do práce na zeď už poskládané,takový velikánský obraz a trošku se mi sesypaly,když sem to věšela na zeď.Šikulka,no.Zase písněte a Iciku,fotečky pošlu,jo?Mějte se fajn a pa,pa,pa

Levanka

Ahoj děcka, jak to jde? Já mám zase specialitku (to bych nebyla já, kdybych neměla něco extra). Nějaká alergická reakce, mám svědivou kopřivku, tak papám antihistaminika a k tomu různé masti a další zázraky, doufám, že se to spraví, jinak nevím už. Kvůli akutní návštěvě na kožní jsem tudíž vynechala domluvenou kontrolu na psychiatrii. Dávám si teď zatracenýho majzla na jídlo. Psychika drží i s touto překážkou, doufám, že tomu tak bude i nadále. Mějte se, já se těším, až mě to pustí, ani nevíte jak. Všem zdraví a pohodu, napiště.

Icik

Tak se pořád chválím, jak jsem dobrá a dnes měl být sraz na Smíchově s pár lidma a já, jak se to včera dozvěděla, rostl ve mně děs a úzkosti a začala jsem se děsně potit. Před vánočním schonem mě do žádného " chrámu konzumu " nedostane nikdo. Toho se asi nikdy nezbavím, musím se s tím naučit žít. Je zajímavé, dřív bych si vzala Lexaurin a nějak se zklidnila, ale já na něj šíleně nemám chuť. Stejně bez prášků je líp. Vzpomněla jsem si na Marcelu, ona je stále v léčebně v Bohnicích? Asi ano, když se neozývá. Marti, díky za info, je pravda, že jak máš někam permanentku, výhodné lístky dají když je divadelní obsazení bídnější. Znám z Karlínského divadla, ale i s neznámými herci a zpěváky je to zážitek. Levanko, máš sníženou imunitu. Musíš chtít ! zbavit se vyrážky a půjde to líp. I.

Levanka

Dneska zase na kožním, už mi hrozí špitálem, nálada v tahu, ještě štěstí, že beru ten citalec, jinak nevím, nevím. Když se to nezačne do konce týdne zlepšovat, tak hospitalizace. Chjo, že já musím vždycky mít něco extra. Co Alda, Marcela, Moon? Dlouho se neozýváte. Jestli po tomhle nespadnu zpátky do depky, tak si teda budu gratulovat. Co se týče divadla, byla jsem na Palmovce na Ubohém vrahovi a taky můžu jen doporučit.

alda

Ahoj Levanko a zbytek naši grupy. Nejdříve bych rád popřál Levance co nejkratší kožní problémy, ono to zase nějak půjde uvidíš. Co je nějaké svědění proti depce, co? Nechci to zlehčovat, ale myslím, že pokud psychika drží tak to je dobrý. Jinam u mne se střídají slabší a silnější dny. Neurol beru tak jeden za 14 dnů. Většinou pokud je v práci nějaký záhul, tak to na mne padne. Zajímalo by mě, jestli ten Neurol prostě jednou nebudu potřebovat vůbec. U doktorky na kontrole jsem jen dostal balík léků, abych vydržel do nového roku. Uvidíme se až po svátcích /doufám/. Pořád na sobě cítím, že to není úplně ono, sice už makám v práci, ale prostě to ještě není ono. Většinou ráno to je dobrý, odpoledne slabší a večer zase dobrý. Prostě s tím nic nenadělám, ale připadá mi to nekonečné, jak se to tělo opravuje. Iciku, myslím, že u tebe to je jen chvilkové zaváhání. Už si zdravá! Moone, co ty? Držíš se doufám chlape:) Marci, u tebe je asi vše ok a to je dobře. Ale písnout bys něco mohla:) Mějte se fajn.Alda

alda

Ted to po sobe ctu a vidim, ze jsem uz jako Moon. Pletu si Martinu z Marcelou... Ale verim, ze jednou uz to bude jedno komu to napisu, protoze vsem nam bude dobre.

Moon

Zdravím všechny "pacienty"! Včera jsem se objednával na kontrolu k "chocholouškovi" a tak jsem se od něho dozvěděl, že trochu nestíhá. Začíná zima a depresivní nemoci útočí. Mě se to zatím snad netýká. Občas mám "nervózní" chvilky, ale zatím to jde zvládnout. Na kontrolu jdu v pondělí, ale nečekám nic nového. Možná proberem možnost zvýšení dávky Citalecu v krizovém období, ale předpokládám, že zatím ještě zvyšovat nebudem. Jinak předpokládám, že všem se daří přiměřeně dobře, protože příspěvků v naší diskusi nepřibývá - když jsme v pohodě nemáme takovou potřebu se někomu svěřit. A to je dobře, ne? Takže se džte a občas dejte vědět jak na vás působí zima a pošmourné počasí. Moon.

markos

berem citalec 2 mesiac,bez neho by som to asi neprežil.učinky ,ktore som si všimol su človek je kludnejší,vie sa lepšie sustrediť ma väčišiu odvahu a nemá myšlienky o nejake starosti. robim aj na nočne smeny.ked som doma vstavam pravidelne o 4,30. do 7,00 ked deti idu do školy sa prevalujem a jemi hrozne,potim sa asom napnuty nič sa mi nechce ani vstať.zlepšenie stavu sa začne po použiti citalecu.stale mam hrozu,ked myslím ,že pride rano.bral som aj neurol je to ako diazepan na ukludnenie a je navykovy.odkedy beriem citalec tak neurol neberiem.jednu nevyhoda u citalecu je ,že je menšia chuť na sex a ťažko sa človek urobí však viete čo.pominuli pocity strachu a neistoty do buducnosti.uvidim ako dlho ho budem musieť brať. napište ake mate skusenosti s tým liekom. čaute košice

Martina

Ahojky všem,koukám,že to nějak vázne,to bude asi tím časem (předvánočním),že?Marcelka se dlouho neozvala,copak se dějě????Iciku,ty to taky nějak lajdáš.jinak,já jsem v poho,neberu nic,u doktora sem nebyla,tak snad bude pohodička.Pevně v to doufám.Zrovna tu pobíhám a dávám světýlka na okna a mám radost,že letos snad budou vánoce v pohodičce.Když si vzpomenu na loňský rok,tak je mi ouveeejjj.Markos.ty si přečti diskusi od začátku,všechno důležité tam najdeš.Moone,jak jde život,co dětičky?naše Lůca bodovala ve škole,přestupovala do sportovní třídy,mezi nové spolužáky a je v šestce,tak to od září nějak ve škole konila,ale už se dává do kopy,tak snad najede do svých kolejí...Zdravím a jdu něco upéct (buchtu),ne cukroví.Na to je času dost.Tak ahojík a napište,darebáci:-)))

Martina
1x

Čtu to po sobě a skoro se stydím...Jaké "i" "y" s epíše ve slově světýlko?Mám to dobře,nějak se mi nad tím nechce přemýšlet.Pa,pa,pa

alda

Ahojte všici. Vidím, že už máme mezinárodní obsazení. To asi Moon nečekal. Účinky Citalecu jaké Maroš popisuje neznám. na mne Citalec ze začátku účinkoval spíše opačně a i dnes se mi zdá, že tak po třech hodinách od zobnutí se úzkost zvýší. Ranní problémy jsem míval spíše na začátku braní, potom už rána byla ok. Ono to dost souvisí s biorytmy, proto u mne ráno ok, odpoledne horší, večer ok. Podle sebe můžu doporučit, vydržet zobat AD minimálně 5 měsíců, protože třeba u mne až po 5 měsících můžu říci, že Citalec mne léčí nikoli "ubližuje". Všichni mi tady radili vydržet a ono to tak opravdu je. Chtěl bych vám všem od srdce poděkovat, zvláště Moonovi, že to tady koučuje od začátku. Zbytku bandy posílám zimní pozdrav ze Severní Moravy. Sice zima to není, dnes je u nás sluníčko ale ráno pršelo. U mne asi počasí nemá vliv na PP a podobné "srandy". Chodím normálně do práce, víkend byl nabitý, byl jsem se kouknout na futsal, pak návštěva u našich, nálada dobrá, úzkost minimální. Neurol neberu a doufám, že už nebudu muset. Tak nejak jsem klidnější a nenervuju se tolik. Snad to vydrží co nejdéle. Dnes se musím objednat u psychložky, nějak jsem na poslední návštěvu zapoměl a prošvihl jsem termín schůzky. Bude mít radost:) U Martiny jenom nevím, jestli to vysazení AD je v pořádku. Mám svou zkušenost a na netu jsem taky četl o lidech co byly v poho, ale vydrželo jim to chvíli. Nechci malovat čerta na zeď, ale doktora bych se na to jistě zeptal, zda to je správné. Icik, asi nakupuje dárky, ale když nepíše je v poho a to je dobře. Levanko a Marcelko, věřím že jste taky dobré když nepíšete. Mějte se fajn Alda

Levanka

Ahojte, tak se mi ta "vyrážka" - teď už vím, že se jmenuje kopřivka - rozlezla po celým těle a začala jsem k tomu otíkat, takže už to bylo akorát na udušení, takže do špitálu se mnou. Pobyla jsem si na kožním celkem 12 dní, ale teď už jsem druhý den doma. Sice té chemie, co mnou proteklo...no fuj, ale úleva se dostavila a teď už léky pomalinku snižuju. Strašně jsem se bála, co psychika, ale musím říct, že dobrý. Máma říká, že když už jsem vydržela tohle, tak už vydržím všechno. Neví se přesně příčina, protože všechna vyšetření mám o.k. Takže nevím, čemu se snad vyhnout, aby se to znova neobjevilo. V nemocnici nakonec byla super parta a užili jsme si tam nakonec i dost srandy, ale jsem ráda, že jsem doma. Citalec mám pořád 30 mg a mám trochu pokušení ho začít snižovat na 20 ale vím, že bych se radši měla objednat k psychoušovi a poradit se (poslední kontrolu jsem zmeškala právě kvůli kopřivce a teď mám v plánu dost běhání po doktorech, musím roznést zprávy z nemocnice a domluvit se s obvoďákem, neurologem apod....tak nevím, kdy to stihnu, když k tomu doháním školu a musím se ukázat v práci). Jinak myslím, že mě citalec dost podržel, stát se mi ta kopřivka o prázdninách, tak mě můžou převézt z nemocnice rovnou do blázince. Konečně taky můžu začít nakupovat vánoční dárky, pro příště vím, proč začít dřív:-) Tak ať se vám všem daří a užijeme si v pohodě čas předvánoční. Aldo, tak vidíš, že jsme se z toho nakonec taky dostali, snad to bude na pěkně dlouho! Pa všem.

Icik

Dnes jsem dokončila třetí puzzle. Tak takhle já trávím víkendy a odpoledne, víte. Byla jsem u psycholožky a debatovaly jsme o tom, jak nejsem schopná před vánoci vylézt do davů lidí ale asi si budu muset zvyknout a nelámat nic násilím. Mám lidí plný krám roky a tak spíš začínám milovat ticho, klid a přírodu. Navíc asi tak poslední 3 roky je všechno zboží pěknej šmejd. Samá Čína a rozvojové země a kvalitka je v pr... Otec přišel s dárkem pro mě a muže. Prý zamluvil zájezd do Vídně, projdeme nazdobené město, nakoupíme si dárky a přespíme v hotelu, kde nás pozve na večeři. Musela jsem odmítnout a přiznat svojí fóbii z obchoďáků. On to pochopil, ale máti remcala a prý co si to vymýšlím. Po novém roce chci přestat brát AD, Martina je v pohodě, ne každému se potíže vrátí a těch je většina. O nich se nedozvíme, je jim dobře a na diskuse se nevrátí, aby popsali svoje pocity. Čau lidi.

Moon

Ahoj lidičky, jak se vede? Nějak nám ta diskuse opravdu vázne, ale to bude opravdu tím, že většina z nás je aspoń relativně v pořádku. Ve srovnání s tím co se blížilo loni touhle dobou to vypadá nadějně. Byl jsem na kontrole u doktora, pořád beru svých 10mg a vypadá to docela dobře. Občas mám slabší chvilky, ale zatím nic hrozného - aspoň si to namlouvám. Všechno tak nějak samovolně utíká, vánoce moc neřešíme (nějaké dárky máme) a hlavně se těšíme, že budeme všichni spolu. V práci už jedu jen setrvačností, chce to trochu orazit. Levaka si opravdu "užívá". Holka, máš můj obdiv, že to zvládáš. I když co už ti zbývá. Tak se drž. Vůbec všichni se držte, a pamatujte na to, že vánoce jsou svátky klidu! Moon.

Martina

Zdravím všechny lajdáky,to to vázne,to to vázne!!!!Není moc času,co?Já sama pořád někde lítám,teď sem si vzala tři dny staré dovolené.V létě po té operaci páteře sem marodila,tak sem ani neměla možnost si nějakou dovolenou vybrat,tak teď se to hodí.Jsem nastydlá,polykat nemůžu,tak se trošku vykurýruji,abych nelehla přes svátky.Jinak,zatím sem u psychouše :-))) nebyla a ani se tam nechystám.Je to všechno v pohodě,tak snad mi to vydržííí.Kdepak se nám zasekla Marcelka a ostatní????Icik,Moon ten se sem tam ozve,ale už je to takové uloudané.Iciku,co ta Vídeň?Vyrazíš,nebo neee?????Koukejte písnout,já se jdu nabaštit,mám hlad,jak vlk.Tak pa,pa,pa a pohodičku všem....Martina

Icik

Kdepak do světa obchodů teď, tam mě nikdo nedostane. Naši se dnes vrátili. Jeli do Vídně včera a přespali u sestřenky. Otec byl nadšenej z výzdoby ulic, domů a obchodů. Já toho mám dost z práce. Hodně lidí marodí, chybí nám sluníčko a teplíčko...Martinka si asi doma moc neodpočine. Uklízení, pečení, vaření. Marcela psala naposledy při propustce z léčebny, snad se ozve. Nebo možná ne, nebude se chtít vracet sem k problémům, co my víme? V úterý 18. 12. by jsem měla jít s kamarádkou do divadla Radka Brzobohatýho, ale nechce se, dala jsem jí lupeny, aby šla s tím svým chlapákem. Po vánocích to doženu. Vyrazím do centra, nakoupím lístky a budu žít kulturně. Holt se mi můj strach z lidí trochu prodraží, ale co. Mějte se dobře, báječně a dejte nám vědět o sobě občas. čauky, Icik.

Levanka

Ahojte, tak jsem byla včera poctivě za psychoušem, poradit se jak dál. Říkala jsem mu, že jsem v pohodě a zvládla jsem nemocnici a všechno, že si myslím, že dobrý. Takže další strategie, snižovat, ale pomaličku, na 20, pak na 10, takže zhruba do dubna bych se měla dostat na 10 a být na tom stabilně a pak v létě by se vidělo. Před případným těhotenstvím vysadit úplně, ale to zatím ještě tak rok neplánuju. Já jsem ještě tak opratrná, že budu snižovat a prášky si klidně čtvrtit, teď teda čtvrtím a beru každý ráno 1 a čtvrt tablety, což je sice vtipný, ale mě to psychicky pomáhá, takhle si říkám, že si toho tělo ani nevšimne, pak třeba tak za 3 týdny snížím o další 1/4, takhle aspoň vždycky uvidím, jestli jsem třeba nesnížila už moc, kdyby to "nebylo ono" (jak my často říkáme:-), tak zpomalím snižování. Nedělají mi nic ani lidi, ani nemocnice, ani stres, ani dopravní prostředky, nic mi prostě nevadí a je to pro mě samozřejmá věc, nevím proč jsem se o prázdninách bála jet např. do Prahy (nevíte to někdo?:-)) To už trošku vtipkuju, do smíchu mi teda nebylo:-(.... však víte, vždyť jste byli se mnou. Lexaurin už ani nevím, kde mám. Takže teď, když se snad nic nepo...., tak by to mělo být o.k. a v dubnu bych se snad mohla vdávat jako každá úplně jiná psychicky i fyzicky (relativně) zdravá holka. Pro Marťu: Marti nic proto vysazování, určitě jo, ale nechceš chodit aspoň jednou za čtvrt roku zatím k odborníkovi, abys měla nějako zpětnou vazbu? Nám, komu se depky vrátily jsme už opatrnější (že jo Moone:-) Jo a už i kopřivka se umoudřuje stále víc, tak snad se úplně zbavím i toho. Ve škole jsem všechno dohnala a dokonce jsem v nemocnici vymyslela bezva téma diplomové práce, docent je ze mě překvapen a fandí mi, pořád jsem nevěděla a až tam mě něco osvítilo, už má schválený projekt a pracuju na tom - vidíte? Všechno zlý k něčemu dobrý:-) Isicu do davů se nežeň, nestojí to za to! Však si to vynahradíš, až se budeš cítit - teď jsou všichni jak kdyby se snad zbláznili. Všem pohodu a žádný předvánoční stres!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce