Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
sara

Ahoj všichni, u mě celkem dobrý .I když opravdu celkem. Od ledna běhám po doktorech, něco prevence ,něco aktuálně. No a to ,jak my všichni víme, nám naše hlavy fungují trochu jinak ,takže trochu na nic se cítím. K tomu ještě to počasí...Jinak očkování mám pouze dvě dávky a do třetí se mi zatím nechce. Ale máme už na léto rezervovanou dovolenou, tak uvidím jak to bude v Itálii, co tam budou požadovat. Jsem ráda ,že je vám všem docela dobře ,i když Alwin ještě čeká a Janča taky ještě není úplně vyladěná. Nikdo z nás ,snad není v tom úplném háji který všichni známe. Já už se strašně těším na jaro, je to pro mě nejkrásnější období. Taky si začínám dělat kurz pracovníka v soc. službách, tak jsem zvědavá, jak mi půjde učení :-). Mějte se všichni fajn, držte se co to jde . Sára

Jana

Ahoj zatím stále odolávam.Vsichni kolem padly v práci i doma.Jak jste na tom vy.,Jen se cítím hodně unavená kolegyně opět marodí tak jsem zas na vše sama.Uz mě to začíná zmáhat .Víte co se říká zdraví v háji do důchodu daleko.Kolikrat závidím mojemu že už nikam nemusí.No snad se také dočkám.cJinak jsem docela v pohodě.Tak se držte.J

Jana

Nikde nikdo.

Katarina

Ahoj Jani, ako sa mi mas? Hlasim sa sice po dlhej dobe ale predsa... mam sa fajn a som velmi rada :-)

Jana

Ahoj Kati mám se docela fajn i když někdy vykyvy jsou.covid mě letos minul.Jak ty .

Jana V

Ahoj všem po dlouhé době. Léky zabraly, už je to mnohem lepší. Zase pracuju každý den. Mám z toho radost, ale už nemám tolik času na další věci. Začala jsem běhat. Musím zhubnout. Těch 20kg nahoře je fakt dost. Výkyvy mívám stále ale to už asi jiné nebude. Teď mě překvapila doktorka, prý sem moc veselá a živá. Sestra mi nabízela léky na stabilizaci nálady, to jsem odmítla. Jsem ráda, že mám radost ze všeho. Všechno mě baví. Jsem jako v pubertě. Dívám se po dlouhé době na svět jinýma očima. Jako dřív. A hlavně makám na zahradě. To je vselek. Jak se daří Vám?

anonym

:-)

Jindra

Ahoj, mám rychlý dotaz, snad někdo odpoví. Mám PP a generalizovanou úzkostnou poruchu a beru 20mg Citalecu ráno. Dnes v práci jsem si nemohl za boha vzpomenout, zda jsem si ho už vzal (v práci nemám dávkovač, ale pořídím si ho). A i přesto jsem si prášek vzal. Teď ale panikařím, protože nevím, co to se mnou udělá, pokud jsem měl dvounásobnou dávku :( Máte někdo zkušenost?

Jana

Ahoj píšu asi pozdě ale neudělá ti to nic možná ti bude trochu blbe a budeš jako opilý ale jinak nic.Taky jsem to tak mela

Jindra

Děkuji za odpověď Jano :) Nakonec jsem nepoznal skoro žádný rozdíl, až na ten šílený stres a nervozitu :D Takže buď jsem ho fakt neměl nebo to nemělo vliv :)

Jana V

Ahoj všichni, léto se pomalu blíží. Jak se Vám daří? Věřím, že dobře....

Anonym

Zdravím,jak je

Anonym

Zdravím všechny

sylva

Dobry den ,citalecmi pred casem velice pomohl.Zapusobil temer do tydne,brala jsem ho dlouho.Ale ted se mi stav zhorsil Dr.mi napsala Asentru.beru asi mesic,ale vysledek 0.mate nekdo zkusenost za jak dlouho zabere,

Alena

Měl někdo z vás při braní ad šumění v uchu? Já mám citalec 20 a to hučení a šumění je hrozné.

Jana

Ne ale můžeš to met i od patere

Petr

Neurol je z rodiny benzodiazepinů a poskytuje úlevu lidem, kteří trpí panickýma atakama. Lidé, kteří mají zkušenost s benzodiazepinem většinou poskytnou pozitivní feedback a nejenom to, také obvykle dodají, že benzodiazepin v nějaké formě už požívají nějaký čas a že je to jediné co jim poskytne úlevu, protože bez benzodiazepinů už by to prostě nedali. Efekt benzodiazepinů není štěstí. Je to Otupělost jelikož benzodiazepin v jakékoliv formě je sedativum. Stejně tak jako alkohol dokáže vytáhnout člověka čestně do jiné nálady tak to dokáže i benzodiazepin, ale když se potom na opilé šťastné lidi podíváte ze strany, tak si povšimnete snížené koordinace, problému s plynulou mluvou, problému se soustředěním. Opilý lidé mají pocit, že jsou na vrcholu, ale my víme, že to tak není a podobně se cítí lidé po požití benzodiazepinů. Naneštěstí efekt benzodiazepinů a pravděpodobně i jiných antidepresantů je snížení mozkové funkce, zpomalení neurotransmiteru což se projeví zcela zjevně u studentů, kteří mají normálně vysokou mozkovou aktivitu. Méně zřejmé to potom bude u lidí s nižší mozkovou aktivitou (starší lidé, lidé v nestimulativních, monotónních zaměstnáních). Nižší mozková aktivita vede k utlumení. Mozek přestane přijímat ty děsivé vjemy a vedle toho všechny ty informace, které normálně umožní zdravý lidský kontakt asociální interakci. Se sníženou mozkovou aktivitou přijde ztráta sebevědomí, protože ve skupině stejně starých lidí, mozek na benzodiazepinech bude tak o 30 let starší. Člověk ztratí schopnost rozumět rychlé konverzaci, nebude schopný rychlé reakce, zhorší se mu paměť, a procesní paměť, a schopnost učení. Doba rekonvalescence po požití benzodiazepinů, co se kognitivních schopností týče jsou dlouhý dva roky. Dlouhodobá předpověď chování člověka, který používá benzodiazepin je nedůvěra v lidi. Izolace. Strach jít do společnosti, ven, nakupit, být mezi více lidmi. Důvod strachu je nižší mozková aktivita a neschopnost udržet krok v potencionální konverzaci, neschopnost sebeobrany. Když se člověk dostane do takového stavu tak jediným řešením na tento strach ze sociální aktivity je si vzít benzodiazepin. Naneštěstí tohle je teprve začátek. To co je na tomhle nejbolestivější je kritika v pracovním prostředí a kritika lidí, které normálně milujete a kteří neví o vašich depresích, a bolestivých situacích a tak z jejich pohledu vypadáte jako člověk na alkoholu se kterým není rozumné diskuse, ale vám to tak nepřijde a tak jdete do boje s plnou vervou dokud vás nevyhodí z práce a doté doby než ty lidé které milujete vás začnou navštěvovat méně a měně dokud nesedíte doma v křesle pobírajíc důchod na fobie a utápíte se v izolaci v depresi větší, než kterou to začalo. My všichni trpíme. Všichni se bojíme, a přesto jdeme a bez jakýchkoliv pohnutek nasedneme na letadlo a třeseme se několik hodin do té doby než dorazíme do finální zastávky. Riskujeme život a jsme s tím smířený, protože na druhé straně jsou ty lidé, kteří nerozumí naším vnitřním bojům, ale které milujeme a kteří nás milují zpět za tu oběť, za překonání strachu. A tak z mé zkušenosti vám povím, abyste si benzodiazepiny nenechali nikým předepsat, protože se tím odsuzujete na několik let a možná tím ztratíte všechno na čem vám kdy záleželo. Jediná vaše šance, je naučit se čelit těm monstrum proti kterým stojíte, postavit pevnou barikádu začít je vytlačovat ven. Tohle je váš osobní boj, boj o rodinu, přátelé a dobrý život. Vemte si to co je vaše. Najděte si práci v kolektivu, musíte komunikovat. Dejte prostor kritice vašeho úsudku. Čtěte nahlas! Hodiny a hodiny, a sledujte, jak se vám vrací výmluvnost. Dělejte aktivační cvičení (sčítání čísel pod časovým limitem). Rychlé volné psaní. To co chcete zpět je vaše sebevědomí.

Anonym

Pokud se Neurol nebo jeho obdoba bere v malých dávkách a nezvyšuje se,pak to jde v pohodě

Jana

Jsem tu po delším čase ale nikde nikdo asi je všem dobře a to je fajn.

Jana

Každý tě má na háku.

Jana

Oprava myslím tím našeho anonyma.

Anonym

Zdravim

Dáda

Ahojky,bere prosím,někdo z vás Přechodně Lexaurin.Dostaka jsem 1.5 mg a moc nezabírá

Jana

Ahoj mě nezabírá spíš mě povzbudí než utlumi

Dáda

Jenom koukám,jestli tu někdo nepíše

Dáda

Je tu někdo

Cvrček

Ahoj, předně jsem ráda za tuhle diskuzi, nicméně bych se ráda zeptala na pár věcí... Před pár týdny jsem se sesypala (nevyřešené trauma z minulosti, ale hlavně šikana v práci ze strany nadřízené) a dostala jsem citalec 10 a Neurol. Začala jsem docházet do RIAPSu kde mi Citalec paní doktorka zvýšila na 20. Beru jej ráno a hrozně mě bolí hlava, je možné, že je to z toho? Mám to brát v jinou hodinu? Já vím, nejlepší by bylo se zeptat přímo psychiatra, ale toho sháním, nikam zatím k lékaři nechodím... Taky se bojím, že bez Neurolu už jen tak neusnu, snažím se ho nebrat každý den (0.25 před spaním), ale když si jej nevezmu, tak neusnu. Myslela jsem, že je mi líp už, ale není, zase na mě padla úzkost z té práce. Odejdu z tama, dám výpověď, ale děsím se toho, že si tam ještě budu muset jít pro věci. I teď jak to píšu je mi zle úplně. Taky se bojím, že až za několik měsíců například nastoupím do nové práce, tak mě tahle zkušenost se šikanou z práce poznamená do té míry, že se budu chovat nevhodně a o práci přijdu a zase budu v hajzlu. Já vůbec nevím co mám dělat, řešil jste někdo prosím něco podobného? Co vám pomohlo? Děkuji!

Jana
1x

Ahoj ptej se odpovím na co budeš chtít.

Dada

Pořád nikdo

Dada

Pořád.nikdo

Jana

Ahoj

Jana

Ahoj jsem tu znova po dlouhé době.Moc diskuzi tu není tak je všem dobře.Pro cvcka až budeš brát ad delší dobu bude to lepší každý jsme to zažily.jetly bude chtít něco vědět ptej se já s tím žiju už 8 let tak o tom něco vím.

Cvrček
1x

Ahoj! Díky:) Mám problém s Citalec lékem, 10 mg - tedy dávka, co mi napsala praktická doktorka moc nezabíral, respektive trochu, následně jsem skončila v krizovém centru, kde mi hodně pomohli a tamní psychiatryně mi doporučila zvýšit dávku na 20 mg, ale to jsem přestala spát (nepomáhal ani Neurol!), začala se potit jako prase... Sice na náladu tahle dávka super, ale ta nespavost ani pocení nepřestaly ani po dvou týdnech, tak jsem to zase snížila postupně na 10:( blbý je, že jdu k Dr. až 11. července, do té doby mě nikdo nikde nevezme (volala jsem do nemocnic, na kliniky nic...), takže nevím jak s těmi léky. Četla jsem, že lépe účinkuje Cipralex, nemáš s tím zkušenost? Možná bych mohla ukecat praktickou aby mi jej napsala a já bych postupně přešla z Citalecu právě na Cipralex... Trpím teda na úzkosti a deprese, teď hlavně na úzkosti no:( Díky moc za čas:)

Jana

Je tu nekdo

Darina

Je tu někdo,s.kÿm se mohla poradit,jak dál

Jana

Ahoj promiň že až teď píšu byla jsem mimo internet citalex i citalex jsou stejně,Měla jsem oba dva neseděl ani jeden zabralo mě až triticco.

Jana

Oprava cipralex.

Jana

Co potřebuješ vědět teď již budu na prijmu

Jana

Ahoj

Andonym

Je tu někdo,potřebuji.radu

Jana

Co potřebuješ nikdo stěnou nemluví.

Jana

Oprava s tebou

Hana

Jj

Jana

Ahoj po dlouhé době jak se všichni máte.

Janina

Moc bych potřebovala si popovidat

Jana

Ahoj jsem tu pro tebe dlouho jsem tu nebyla co potřebuješ nebo jen si pokecat klidně nápis budu tu i večer J

Helena

Psala jsem sem před 5 lety s moc mi to pomohlo. Doteď střídavě oblačno,ale teď nějak horší,mám i různé fyzické problémy,bez.nejake příčiny

Janina

Jste tady někdo

Janina

Jano budu koukat až tady.budeš,potřebuji tvoje rady

Janina

Ahoj

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce