Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

na mne nefunguje :-( . Na plech to zvládnu, ale kouřím dokud dejchám - klidně i dvě naráz. Čím víc alkoholu, tím větší chuť na cigáro - už mám odzkoušené. Fungl nové pyžama mám na sobě a jdu otevřít. Klika, že ten večírek není v létě:-D

Marja

Končo, velká gratulace, to už musíš teď zvládnout navždy.Pamatuj,ani jednu. Já mám dnes také další večírek, u sanitek,tam to bude v pohodě, musí se chodit kouřit do kumbálu k oknu a stejně pak jeden smrdí a ještě mrzne. Budou ale v šoku, že nejdu kouřit. Tak jsem rozhodnutá.Tomu pití, já zase až takt tolik nedám,to bude v pohodě.Končo, ještě přes den je cigaret hodně, ale už jsem odbourala ty venku, ráno a při těch setkáních. Já nespěchám, zatím jsem spokojená, že jsem se již konečně nějak rozhodla. S tím hlasováním jste zlatíčka.Ale už vás to asi nepustí znova.Zkusím, jak to udělala Konča.A dále rozesílám emaily s odkazem a ať to rozesílají dále. Už těch kontaktů ne mám moc, ale snad ta 11 nenechává hodně hlasů nakonec.Jinak to je jedno, jestli devátá nebo desátá, těch deset vyhrává stejně. Jen je lepší co největší náskok, kdyby si někdo nechával hlasy na poslední den. A od zítřka začínám finišovat s nákupy a dodělávkami.Budu ráda, až bude prosinec za námi. Držte se nekuřáci.A moc vám děkuji.Jsem ráda, že jsem tady znova mezi vámi. Mono, už je lépe?

irena

ale už jsem si to udělala podle pořadí a mám 339 No a Ifce přeju : jen tak dál , to nejhorší máš za sebou už jsi překonala sama sebe a bude to v poho a dnes i ten večírek vydržíš v pyžamu se přece nekouří tak to ani nepřijde

irena

musela jsem to honem ukončit ,zase práce... Mono , antibiotika už neberu a začnu znovu až v novém roce ,protože börelioza se mě drží jako to klíště. Moje depka se trochu zklidnila a jak píšeš nejsme žádný ořezovátka tak kouřit nebudem Sigrid je asi někde na Šumavě na chalupě a určitě vaří dětem hrachovku a nekouří.Mohla by se ozvat , mě taky moc pomohla. A náš nováček ať se pěkně snaží ,co poradit já v těch začátcích nemohla nikam chodit (ani alkohol, ani společnost) jednou ještě s šampíkem jsme trochu popíjeli, opravdu snad 2 sklínky vína a probudila jsem se na zemi v kuchyni a nevěděla které je století.Takže alkohol asi určitě ne.Ale neboj ,to zvládneš, držím ti pěst! Ifko a ty nám potom musíš popsat tu louku zelenou,motýlky, ptáčky......

Pavluš

..teda Končo fax byl dobrý..nasmála jsem se...tak večírek tě čeká...pyžamo párty...tak si to užij a na cígo nemysli....to říká ta pravá viď...ale už se taky zdolat nenechám..:) ..dneska máme v plánu vyjet u nás do horního města a sjet dolu na prknech...tak kdybych se náhodou dlouho neozvala.....budu v nemocnici...)))))) Jinak jsem zkoušela taky hlasovat hned poprvé a nešlo mě to...že prý z této webové stránky bylo již hlasováno..:/ Jo a jinak jsem teda vymyslela pro ty rodiče že jim zaplatíme předplatíme večeři v hezké restauraci a dostanou to jako poukázku....co holky dobrej nápad...?????

irena

je to dobrej nápad, já,jako tchýně bych z takovýho dárku radost měla

Konča

páteční šílenství je za mnou. Pavluš já bych taky tu večeři brala. Zasportuj si i za mě. Já tomu sportu dnes moc nedám:-D Za chvíli si půjdu pro něco dobrého k obědu a pak budu mít leháro. Si budu moct dát šlofíka, když už jsem v tom pyžama, ale nemám tady bohužel gauč:-DDD

Konča

na ty začátky to opravdu chce pevnou vůli a vydržet. Zničit cíga je taky obrovsky těžké a tys to sama dokázala super!!! Taky jsem mívala ten pocit, že ten celý paták odpoledne nefunguje jak má. Zkus ty prášky brát 4x denně po půlce. Odpoledne přátelům řekni, že už nekouříš, aby tě pordželi a nenabízeli cigára. Hlavně se musíš zabejčit a vydržet. Stojí to za to a kamarádi ti nakonec budou ve skrytu duše závidět. Říkej si, že máš zdárně 1 den za sebou, tak přece si to nepokazíš. Mě pomáhalo i paipo - japonská náhražka za cígo - není v tom nikotin a navíc budeš mít vonný dech. Dá se sehnat v některých lékárnách či obchodech se zdravou výživou. Já kupovala v e-shopu. Cena za kus cca 50 Kč. Vydrží strašně dlouho, dá se zašpuntovat a znovu používat. Teď už ho nepotřebuji, ale nosím ho pořád v kabelce - pro jistotu. Ze začátku mi hodně pomáhalo. Držím ti moc pěsti ať to dnes zvládneš. Nejsi v tom sama. Morava zvítězí!!!

Marja

Morava zvítězí a i ěhcy. Mám večírek za sebou, během šesti hodin, jen tři.Pro mě to je obrovský úspěch.Ale za to, toho jídla, co jsem spořádala.

Marja

Mělo tam být Čechy. No, nemám psát po večírku. Držte se a krásný zítřejší den.

Konča

a dnes jedu 169:-) jupíííí. Včera jsem zvýšila šampík na 1 a půl tablety a ustála jsem to bez jediného čouda. Ze začátku mi cíga smrděla a chuť na ně žádná nebyla, ale s čím dál vyšší hladinkou alka v krvi, mi to vonělo, čím dál více a chutě se zvětšovaly. Dokonce jsem si pohrávala s myšlenkou si vyškemrat alespoň malého čoudíka. Byla jsem skoro pořád ve společnosti kuřáků. Ješte po příjezdu taxíkem domů jsem párkrát zkusila před mužem nadhodit, že mám slinu si zapálit, ale dělal, že mne neslyší. Naštěstí ponoukači žádní nebyli, protože nevím nevím jak bych byla silná v kramflecích, kdyby někdo byť jen nabídl nebo dokonce sváděl ke kouření. Marjo tak 3 kousky je nádherný výsledek. Za to jsem ti přidala další 1 hlas do hlasování na 361. A jak Sunny včera dopadla? Jsi dnes na 3? Všem přeji krásný, hlavně nekuřácký víkend.

Sunny

Ahoj Končo, no pila jsem vino, ale ne moc, chut na cigaro byla silena, ale nezapalila jsem si, ale ochutnala jsem elektronickou cigaretu. Mam trochu vycitky.. dnes jsem nekourila, abstak zadny, ale jak se blizi vecer, tak chut je. Vzala jsem si navecer jednu pulku prasku a ted si vezmu druhou. Snad to nejak zvladnu, navic mi pratele vcera rekli, ze jak me znaji, tak mi to dlouho nevydrzi a ja to chci dokazat, ze vydrzim ale ted citim, ze je to silene tezky.

Ládík

Tak Konči to dokázala. Paráda. Když se něco moc chce, tak by se to podařit mělo. Blahopřeji

Konča

DÍÍÍKY. Já věděla, že jsi už vzhůru. Jak je u vás? Tady sněží a je -6 fuj. A já místo abych něco uklízela, tak hraju na PC karty. Stejně musím být potichu, polovička ještě spí.

Marja

Končo, ustála jsi to, výborně.Já jsem už také dlouho vzhůru a jsem jak praštěná pytlem.Násilím probuzená mobilem, přivezou vnuka.Měla jsem toho naplánovaného hodně, tak všechno bude jinak. To násilné probuzení není dobré. Náskok u soutěže se snížil, jde se do finiše, nevím, nevím. Ještě jsem získala pár kontaktů, odpoledne budu rozesílat. Kdyby to někomu ještě šlo, moc prosím, ještě o zahlasování. http://www.kojeneckavyziva.cz/soutez_vanocni_nadilka_detail.aspx?prispevek=48

Ema

Ja si to ani predstaviť neviem že by som bola toľko hodín medzi fajčiarmi a dokonca aj doma že by som mala v dosahu cigarety. Tak toto považujem za prekonanie samej seba Konči, vážim si Ťa a blahoželám.

Konča

Jsem ráda, že jsem nezklamala ani sebe ani vás přátelé. To loňský zklamání je za mnou a letošní novoroční předsevzetí "překonat letos tu 168" jsem splnila. Tak Marjo já ti pomyslně předávám štafetu. Nyní je to na tobě, abys i ty pokořila ty smradlavé cigarety. Přeji ti silnou vůli a pevné nervy.

Ládík

Konči, jsem vzhůru již od šesti. Jak je venku nevím, musel bych jít k oknu. Líná jsem. Marjo, snažím se hlasovat skoro každou hodiny, ale nepustí mě to již. Čtyřikrát to vyšlo, teď již nejde. Tak Konči, když slavíš to vítězství, tak jsem se šel podívat, dřina veliká = nic nepadá, trochu to i světlá a je asi -8°C. Mějte se. jdu čučet na lyžování ve všech formách. Jo a kdyby vás to zajímalo tak víc , jak 250 dní držím čtyřku a v těchto zimách i jen dvojku, trojku (blbě se v té zimě hledají důvody proč jdu ven a kam zase jedu)

Ládík

Tak jsem dobrák , šel Konči k oknu zkouknout počasí u Prahy a dala se u okna do mě zima, chci se zahrabat do peřin a koukat na lyžování , a ono je tam plavání. Si dělaj srandu, v prosinci (je to v hale).

Konča

pobolívala mne hlava po včerejšku. Po fernetu by mne nebolela, ale zase bych dnes neslavila:-) Zrovna jsem dodělala silnou česnečku, tak si půjdu naložit. Ládíku tobě rovněž blahopřeji, fak borec toto držet tááák dlouho. To již máš krůček k tomu, abys taky nesl štafetu společně s Marjou a Fridučkou. Co ty na to? Ještě na mne včera doma čekalo příjemné překvapení, přišlo roční vyúčtování za plyn a máme přeplatek 2,5 litru:-) rovněž výsledek mého nekouření. Když jsem hulilaa, tak jsem vstávala klidně i před pátou hodinou raní a v kuchyni zima jak v rusku, tak jsem si zapnula troubu aby mi nebyla zima a pila kafe a kouřila jednu za druhou. Teď celý podzim jsem troubu nemusela pouštět. Kafe piju v obýváku:-)

Marja

Končo,ani mi není dobře. Ahojte všichni.

leila

a neboj šlapu Ti na paty-11 tého jsem měla 4 měsíce bez cigár,měsíc bez Champíku-přepočteno na dny dnes zhruba 129 dní bez. Lubane zdravím do Kolína od Čelákovic )) Také to mám k tomu Labi kousek ;) Jak jste zde psali-také mám pocit,že mne mé nekuřáctví změnilo-možná měl pár výbuchů vzteku na svědomí i Champík?Pořád ještě doufám,že se to srovná . Pavluš také se mi zdá,že se mi lépe prokrvují ruce i nohy.Přestala jsem být zimouřivá,méně se oblékám.V baráku jsem stahla teplotu o dva stupně dolů .Loni mi byla zima ve třiadvaceti stupních. Před pár dny jsem našla při úklidu zapadlé cigáro a nic to se mnou neudělalo.Leží už čtyry dny na stole a žádný blbý nápad se nekoná.Jen je tu stále takový divný pocit ,že něco chybí a tak to zajídám a zapíjím ))

Mona

po firemním večírku. Přišla jsem domů asi ve 2. Fotky hodím teď na rajče,ale není to žádná sláva-asi vám to nic neřekne. Jen možná uvidíte náš bar. A hele ještě zkušenost-z 15ti lidí pouze 2 kuřáci. Napřed chodili ven a já jim to pak dovolila vevnitř. Celí se klepali a smrděli....:-))))

Konča

Vše děkuji za podporu a Leile gratuluji ke 130. Jsme holky šikovný:-) Marjo, tak dnes mi to pustilo hlasovat na 386 a víc ani ťuk. Sunny, přátelé ale neví, že nyní máš velikého pomocníka v šampíku a s ním ti to půjde. Možná jsi odložila cígo moc brzo. V letáku píší, že během druhého týdne užívání s tím máš praštit a tys s tím sekla po týdnu. Jsou lidičky, kteří šampík překuřovali i několik týdnů až měsíců - např. já. Po šampíku cigarety vůbec, ale vůbec nechutnají, chuť se dostaví a ty si zapálíš, ale dáš si tak 3-4 šluky a cígo zahodíš, že je to hnusné, že se to kouřit nedá. taky jsi to tak měla po tom jednom týdnu? Já myslím, že ne. Vždyť v tom prvním týdnu bereš poloviční denní dávku a až teprve ve druhém týdnu užíváš plné dávkování = 2x 1 mg. Dle mne jsi skončila brzo a proto se trápíš možná víc než bys musela. Piš jak se cítíš, držím palce. Mončo, fotky prohlédnuty. Hnedle bych si místo úklidu zaházela. Já šipky nehrála ani nepamatuji. Místo pro příští sraz vynikající - pokud je v blízkosti kde složit hlavu. V podroušeném stavu daleko neujdu:-) Krásnou zlatou neděli přeji a nekuřme!

Sunny

Ahoj Konči, možná máš pravdu, že jsem s tím brzo sekla, ale na druhou stranu už druhý den po braní champixu mi cigáro nechutnalo, musela jsem to tipnout. Včera jsem byla na soukromém večírku, sedmičku vína jsem vypila a vydržela bez cigára, chuť byla, ale dalo se to docela v poho vydržet. Dneska mam čtvrtý den bez cigára (vyzkoušení elektronické cigarety to neberu jako až takové selhání , nemá to s cigarem co společného, vůbec) a citím se dobře, zatím žadné absťáky. Tak doufám, že to tak bude pořád. Kamarád mi říkal, že jeho strýc nekouřil pět let a pak si dal jednou jednu cigaretu a zase začal. Jsem netušila, že až tak lze do toho spadnout. Je zajímavé, že mám spoustu přátel, co přes týden nekouří a o víkendu si daji krabičku, nechápu to, jak to dělají..Každopádně si objednávám Paipo, jak jsi mi doporučila. Jinak moc děkuji, že si tu s mnou píšeš, hodně mi to pomáhá. A také gratuluji, jak tady čtu, tak s tím bojuješ výborně, tolik dní bez cigára - zavidím:-)

Ládík

Tak jaké to je být rekordmankou ? 170, to je nářez. Jinak já jsem již na černé listině. Na Martínkovi, mi to hlásí zakázaný přístup. Já neurvu již ani jeden hlas. U nás -9°C, brrrrr

Marja

Ládíku, to nic, mi to také nejde, sháním hlasy, kde se dá, už je desátá, zítra to končí, snad ta jedenáctá nesežene tolik hlasů.Končo, díky, že jsi na to myslela a že ti to šlo. Já se pořád držím v omezování, venku už vůbec ne.Budu pracovat dále na sobě. Kdybych byla jako Ládík, 2-4. to by bylo.A jak to prosím tě děláš, myslíš celou dobu na cigarety nebo ne.A kdy si je dáváš. Dnes jsem potkala bývalou kolegyni, o dost starší a přišla řeč na kouření.Její manžel má 78 let a po pěti letech nekouření opět nyní začal.A doktor té paní řekl, ať ho nechá.Tak opravdu i po mnoha letech není z toho nikdo venku.Držím palce Sunny a všem ostatním samozřejmě také. Mono, na fotky se také podívám.

Marja

Fotky prohlédnuté, krásně se tam směješ.A jsou tam pěkní chlapi, to jsou kolegové? Šikovní.Máš tam ještě hodně fotek postupně prohlédnu všechno.Také už uvažuji o Rajčeti, když mi vypoví počítač, tak mám vždy hrůzu, že přijdu o všechny fotky.Vypálit to neumím a nikdo jiný na to nemá čas.

Ivča

vnoučka už snacha odvezla, tak mám čas nehlédnout, co se tady děje a čumím. Konča zvítězila sama nad sebou, super, gratuluju, Leila se drží skvěle, Ládík to drží taky super, to je fakt těžký to držet na 2 - 4 denně. Marja taky zmenšuje dávky, jste všichni skvělí. Marjo, mě už to taky nepustí hlasovat, měla jsem snahu, ale bohužel. Takže ode mě jenom 2 hlasy. Maj to bestie dobře vymyšlený. Tak si užívejte zbytek neděle, všichni jste flámovali, já tentokrát ne, tak si to možná teď vynahradím. Ale zítra zase ráno jedu, tak se musím držet zpátky. A nekouříme!!!! (nebo jenom trošku)

Megan

Ahoj všici. Tak já mám zase noční, ale budu končit o dvě hodiny dřív (už v 04:30 hod.), páč mám zbytek náhradního volna, který musím vybrat, jinak by mi po novém roce propadlo. Mějte se krásně a hlavně nehulte PS, Fridučáku, napiš tak něco ne? PS 2 Včera jsem potkal známou, která přestávala hulit v té samé době co já. Vydržela to několik měsíců (ale prej si u vínka jednu či dvě pukla) a hulí znova. Jó, prostě už nikdy ani šluka.

irena

..no nemá cenu psát ,že jsi hvězda, to my už všichni víme , ty to taky ví š "tak seš teda hvězda!!!...a cíga máš už daleko za sebou. Marjo mě se podařilo 6 hlasů ,ale ze tří počítačů, dnes poslední 415. Sunny ,tak pomaloučku ti to jde. On to měl nebo má každý jinak , já bych si třeba paipo dát nemohla a nedokážu vysvětlit proč měla jsem ho i el cig. zablokovné a možná jsem zbytečně trpěla ani do žvýkaček jsem nechtěla jít .Ale jak čtu tobě to jde celkem dobře, to nekouření tak snad jen bacha na alkohol a večírky. Leilo tobě přeju ke 4 měsícum je to už pěknej kusanec cesty. Mono večírek byl pěkně rozesmátej ..když píšeš u nás v baru , to je jako u vás ve městě nebo u vás doma?

Konča

Irčo díky. To jsou ovace, že si je ani nezasloužím. Ládíku jaká rekordmanka:-) ale fakt jsem ráda, že se mi to podařilo znovu. Však vzpomeňte jak mi to pořád nešlo a nešlo. Trápila jsem se skoro celý rok. Ale už je to za mnou a já mohu opět začít pěkně počítat takže 171:-) Sunny zdravím samozřejmě i do Brna. Tak jak se držíš kočko? Konec prvního týdne se blíží tak vydrrrž:-)

Ivča

a všem držím palce, ať vydrží v tom předvánočním blázinci nekouřit a neblbnout jako blbnu už já. Každý rok stejný scénář. Od září nakupuju dárky, stále jsem v klidu, jak mám vše nakoupené a 3 dny před Štědrým dnem jsem hysterická, že mě všechno chybí. Klasika. Už se strašně těsím, až budu doma. Dělám do středy, pak snad bude chvíli klídek. Jinak Konči, dobrý start do 170, 171 a za chvíli nám budeš hlásit 365. Máš na to nakročíno. Držím pěsti tobě i všem ostatním. Irence bych přála, aby si alespoň ten groček mohla dát na svátky, bez toho by to bylo fakt smutný. Sunny bojuj, stojí to za to. Prostě držte se všichni. A nechci to zakřiknout, ale už jsem snad přestala přibývat na váze. Delší dobu je to stejné a teď bych řekla, že kilčo je dole. Ale uvidíme. Vánoce jsou před náma. Takže tasím hole a každý den vyrazím do lesa na tůru. Jen co budu doma a bude čas.

Konča

Já taky dělám tento týden do středy bo si poprvé kromě 31.12. máme vzít placené volno i 23.12. a 30.12. Ivčo super zpráva s kilčama, už bylo načase, takže po více jak roce začínáš hubnout. Držím pěsti ať to jde rychle dolů. já dnes objednala pro malého dětskou trampolínu (našla jsem na aukru novou, do 45 kg i se sítí), tak doufám, že to dojde. Objednávku potvrdili a prý do 48 hod. to doveze kurýr z GP. Tedy vůbec nikdy jsem o takové kurýrní službě neslyšela, ale je to na dobírku, tak bych o penízky neměla přijít. Jestli to dojde, tak malej z ní nesleze.

Ivča

to máš super dárek, ale hlavně jestli maj doma vysoký stropy. Si to neumím představit třeba v paneláku. Na Aukru se daj asi koupit dobrý věci, ale chce to čas a ten já v práci moc nemám a doma už se mě k počítači moc nechce, když jsem u té bedny celý den v práci. Asi jseš ještě v práci, to je taky na bednu takhle dlouho. My už jsme s manžou vypili 2 gročky a k večeři moje drahá kouřící polovička vaří brambory na loupačku. Prý budou bezmasé dny. To nevím, jak přežiju. Hezký večer.

Marja

Já dnes měla vnuka, tak nebyl vůbec čas na nic. A pořád jsem ještě sháněla hlasy, dnes to končí, nevím, nevím, jestli bude ta desítka. ještě by to chtělo hlasy,ale nikomu to už nejde. Končo, ta trampolína to je bezva,ale kde ji budete mít? Každý má te´d asi fofry, já budu ráda, až bude po prosinci. Tak všem vám přeji nekouřící dny.já se stále držím v omezování, nekašlu na to. Ale bude to na delší dobu. Jestli tady ještě někdo budete, zkuste prosím ještě zahlasovat. A kdo hlasoval, moc děkuji, oplatím komukoliv a kdykoliv. Snad to utnou o půlnoci. A snad to vyjde.

Sunny

Ahoj lidicky, dnes byl opet narocny den, po praci jsem byla s zenskyma u spolecne kamosky, vsechny kourily v druhe mistnosti v byte. Ja tam sedela a zjistovala, ze mi nechybi ani tak to cigaro, ale ze moji pratele vsichni kuraci se bavi u cigarety a ja sedim ve vedlejsim pokoji a premyslim, ze se uz tak nebavim, bojim se pit vice alkoholu, radeji se vidim uz v posteli u tv, jelikoz doma zadny cigara nemam a nikdo mi nedela chute.Moji pratele jsou zvykly, ze jsem spolecenska osoba, kterou znaji se sklenickou vina a s cigarem :-))) Pripadam si takova jina, ale asi to je tim, ze ted bojuji s totou zavislosti, ale tim vice, chci dokazat ostatnim, ze se da bavit i bez tech hnusu, ale je to sakra tezky...nedokazi si predstavit vecirek bez cigara... Bojim se jit do hospody a uz vubec nevim co silvestr (vsichni mi budou kourit pod nos), asi budu doma. Mnoho z vas tu pise, ze pribirate, ja mam za 14 dni 4 kg dole. Nemam tak chut na jídlo, myslim ze za to muze ten champix, beru ted po pulkach jak mi Konči doporucila a je to lepsi. Jinak jsem si koupila dnes Paipo, tri ruzny prichute, no je to sranda :D Je to uplne jine jak cigareta, takove nijake ale dobry neco drzet v ruce :-)))) Krasny zbytek vecera vsem preji. Zatim papa Sunny

irena

... už se tak nebavím , bojím se pít víc alkoholu..připadám si taková jiná...asi budu doma. Ale jak říká Mona nejsme žádný ořezovátka.Protože víme určitě co chceme ,nesmrdět, nebýt otrokem cíga mít na sebe čas a hlavně neumřít na nějakou veselou nemoc , kterou nám kouření přivodí.Nekouřit je hrozně veliká svoboda , než se k ní kuřák prohrabe tou hromadou smradu s závislosti ,nějkou dobu to trvá,a dost dlouhou dobu trvá než si na ten novej život bez ciga zvykneme,vždyť 10,20,30 i více let jsme všechny svoje smutky i radosti všechny emoce řešili s cigaretou v ruce .... a teď konečně ji už na nic nepotřebujem, ten prvotní impuls...zapal si tam pořád je ale už si nezapálíme ,nemusíme i když někteří na tu sviňku smradlavou budou myslet až do smrti. je to hrozně těžká a dlouhá cesta ,člověka to asi fakt trochu zmnění , ale stojí to za to . Jen si vemte kolika lidem jsme udělali radost.

Standa

Jo jo, letos bylo i víc peněz na dárky, ušetřilo se hodně za cíga. Ale je fakt, že do hospody už nechodíme. Koupíme si něco dobrého domu. Mimochodem, na šlapohybu dřu jak mezek (hodinu denně) a začínám uvažovat nad tím co sním.

Ivča

Mluvíte děvčata jako kniha. Každý slovo je svatá pravda. Já jsem se teda od začátku nekouření účastnila všech akcí a i pila dost alkoholu i při champixu. Prostě jsem se v ničem neomezovala. Vždyť mám doma kuřáka, tak musím umět vegetovat mezi kuřákama a flámovat s nima. Možná kombinace alkoholu a champixu mě tenkrát způsobila ten zkrat, jak jsem tady jednou psala a vrhla jsem se na manžu. Určitě to nebylo dobrý kombinovat, ale přežila jsem (a manžel taky). Jinak všem přeju krásný start do nového dne, už se nám krátí ty předvínoční dny. Je to blázinec, ale my ženský musíme vydržet. Moje drahá polovička je úplně v poho a já nevím čí jsem. V příštím životě chci být chlap:-)

Míša M.

Ahoj všem. Začala jsem brát champix a moc mi nesedí. Bolí mě z něj žaludek. Zůstalo mi celé druhé balení (1mg) a část prvního. Pokud by měl někdo zájem, určitě se domluvíme. Držím palce všem, co se pustili do odvykání. Míša M.

Konča

Ahoj Míšo. Nepíšeš, jestli znovu kouříš. Aby ti nebylo špatně od žaludku, stačí 1 mg tablety rozpůlit a za den zobnout 4x půlku tablety a je po problému s nevolností.

Iw

Ahoj Misi, ja bych mela zajem, pokud champix prodavas. Uz nekourim par mesicu ale radeji v zasobe bych nejaky mela. Pokud tva nabidkla plati, tak napis [email protected] DIky pa Iveta

Konča

Sunny, to je jenom přechodné období - těžký začátek - první měsíc. To se časem spraví a ty budeš klidně moci sedět vedle kuřáků - tedy pokud ti nebudou páchnout. Ten první měsíc se fakt zabejči a vydrž. Jsi mladá a máš za sebou krátkou kuřáckou kariéru tak bys to měla zvládnout lépe než my dříve narození a déle kouřící. Máš za sebou krásných 5 dnů bez toho smradu a já ti blahopřeji. Stando já na tom sedět denně hoďku, tak mám od sedla boláky a puchýře mezi nohama. A kolik kiláčků máš ujeto? Irčo krásně napsané - tleskám:-) jo a pozdravuj Miloše. Dnes je zimní slunovrat a od zítřka se budou dny prodlužovááát. Hnedle je mi veseleji. A taky jsem ráno pověsila na informační tabulku, že příští číslo vyjde 3. ledna 2011 a tudíž si v práci můžu hodit nohy na stůl.

Standa

Zatím se jen rozcvičuji. Včera 20 a celkem 70. Vůbec mu nebude vadit, že budu vážit stále stejně. Hlavně když ten batoh zmizne a objeví se svaly :-DDD ne že tomu zase všichni uvěříte :-)

Míša M.

Ahoj IW, poslala jsem Ti @ Jinak hulím opět jak bouchlá kamna. Vyzkoušela jsem všechny výrobky, které jsou na trhu a nějak se nedaří. Dávky jsem si zkoušela rozdělit a Champix mi nesedí. Kamarád kouřil 28 let a teď už 7 měsíců nekouří. Ani nevíte jak vám všem závidím :-(

Konča

hmmm, tak to máš blbý. Nezbyde, než počkat na nějaký nový vynález proti nikotinu. Přeji ti, ať nečekáš dlouho, aby ses mohla přidat mezi nás a zabojovat s námi s tou sviňskou drogou. Ale jsou i tací, co překonali sami sebe a bojují bez jakýchkoli berliček. Zkus popřemýšlet o této variantě. Možná si zkus přečíst knihu (dá se půjčit v knihovně) od Allena Carra - Snadná cesta jak přestat kouřit. Hulil i 100 kusů cigaret denně, x-krát přestával a zase začal, ale nakonec vyhrál. Jo a vyřiď kamarádovi, že mu posílám gratulaci.

irena

..šampík nesedí nikomu, je to vlastně svinstvo , ale dokáže tě odnaučit kouřit ,musíš ale chtít

Ivča

Míšo, blbě je po tom asi každému. Chce to vychytat, nejíst ho moc ráno, spíš až po sváče dopoledně, hodně zapít, min. půl l vody. Chvíli je žaludek jak na vodě, ale dá se to přežít a za to nekouření to opravdu stojí. No snad jsi vyzkoušela všechno. Je pravda, že moje známá když viděla, jak jsem přestala, tak jí přítel koupil k vánocům champix na půl roku a ona po měsíci užívání měla takové bolesti žaludku, že ji odvezli do špitálu a tam zjistili, že má zánět žaludku. Ona to svádí na champix, ale já myslím, že to byla náhoda. Samozřejmě ona známá hulí stále. Už se k tomu pak nevrátila. Ale je možné, že to opravdu někdo nesnáší. Tak držím palce do dalších pokusů.

Konča

se tlemím, jak jsme se svorně vrhly na Míšu jako na kořist, kterou musíme chytit do pasti. No jo, když já se tu nudím. Lýtka mám již od hrany stolu otlačená, bo tu od rána byli 3 lidi. A taky jsem zvědavá, jestli se nám ozve Marja jak pokračuje se snižováním. A taky se tu dlouho neukázala Fridu. Nováček Eva taky nepíše:-( Ach jo.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce