Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

já to samé, ale ještě mám možnost otevřít to doma na noťasu. Už na výlohu napsali, že je brokolicová polívka - tu já zrovna 2x nemusím. Jdu otevřít tu bombošku:-(

Konča

jsem si všimla, že právě probíhá živá diskuze na téma zimní depky. Na této straně vpravo nahoře.

Megan

Končo, jak nepíšu? Píšu min. obden. Častěji nemám čas, páč ještě furt makám na stavbě. Místo komisňáků mám sice brusle, ale to nevadí. Na podzim u mě ne? Holky, vy jste všichni stejní. Chlapa prostě nesmíte buzerovat, pak je zle. Ta moje mě taky furt buzeruje a to jsem pak strašně nasranej. Buzeruje pořád a stále. Nejvíc když si dám panáka. Ona moc dobře ví, že se nikde nebudu válet, ale vrtá a vrtá. To prostě NESMÍTE!!!!!!!!!!!! Uf, to se mi ulevilo. Fridu, moc si to užijte na horách. Snad mi to příští rok vyjde a pojedu se za vámi podívat. Neplánujete něco na jaro? Mějte se všichni krásně a nehulte PS 1, Ládíku, jak upadá nálada? Jo, dlouho tady nebyl Cidrych, aby tady bylo veselo:-) PS 2 Tento příspěvek píšu už podruhé, páč se mi poprvé nějak ztratil

Ládík

Megan, co ještě děláš na stavbě. Ti naši dědkové nevymysleli zimní přestávku, že se jim nechtělo dělat, ale aby vše promrzlo, sedlo si, odešla voda. Původně jsem na tu Moravu a nekuřáckou kolaudaci chtěl, ale teď se skoro bojím. Z čeho to stavíš. To zdivo z toho zmrzlého sněhu sice vypadá nyní dobře, ale dlouho nevydrží. Sice již jsem v invalidním důchodu, ale abych skončil pod stavbou, to by již bylo moc. Trocha humoru sorry. Já Třebíč miluju. V sobotu mě remíza Třebíče s Chomutovem přinesla dva litry. Třebíč je boží.

Konča

Megane až si budeš potřebovat znovu ulevit, nezapomeň a napiš:-) Ládíku - gratuluji k výhře. Ač jsem nikdy nic nestavěla, tak mám taky nějak v podvědomí, že když mrzne, tak stavbaři mají volno.

irena

....a o tom to je ....ty zmněny v hlavě ....já taková nikdy nebyla až teď co nekouřím........ .....teda Ládíku ty se do něho pustil,on chudák dře jak magor a ty na něj pouštíš hrůzu,ale když na tebe dá tak si aspoň trochu odpočine,má toho až po stařečkovo..... P.S. Cyrdu si nechte až pod stromeček

Konča

abych pod stromečkem viděla zlat.....jenom nejmenovat.

Ivča

takže udělejte příští sraz, až bude Megan kolaudovat, říkám to tady od začátku, že mu to zkolaudujem. Megane, ani koberce ti nepropálíme, slibujem. Děvčata, horoskop by bylo třeba otevřít, ten je přesně pro ná:-))) Jedu domů, jestli prorazím ty kupy toho svinstva. Tady od rána padá.

Konča

na Hané naštěstí nepadá. Mrzne, fouká, ale je sucho:-) Do oběda jsem snědla 4 bonbóny a pak jsem si donesla čočkovou polívku a ondráše s kuřecím masem. A jdu si uvařit kafčo - bez cíga!

LUBAN

Všechny Vás moc zdravím!!! Děvčata jak to tady čtu,je tady docela prča.Megane máš pravdu u nás je to to samé.Furtt je něco špatně!!!! Ládíku taky sem tam sázím,ale nic moc.Končo zbylo něco z bombošky? Leilo kde to lítáš kolem Labe na běžkách?Já to mám k Labi 2 km. Velká gratulace Marje k narozkám a Irče k 700 bez cigár!!!!! Tady u Kolína mrzne a krásně padá. Pozor na ty zimní depky.Buďte před Vánocema v pohodě,jako u nás v restauraci Na POHODĚ!!!!!! Takže hlavně zdraví a NEHULTE !!!!!

Marja

A jsem zase tam, kde jsem byla.Závislá na téhle diskuzi.Po té delší době jsem ani nečekala, že tady jsou ještě pořád ti stejní lidé. A jsou a sranda pořád.I Luban se ozval - díky za gratulaci. Já musím psát opetrně, přece jen jsem kuřák,abych vás nedráždila. Spíše já od vás čerpám nekuřádkou atmosféru. A funguje to. Já jsem na čtvrtek pozvána na předvánoční setkání, přijala jsem jen ze slušnosti, proto že, co já kuřák tam budu dělat, zase se jen trápit a čekat, ať mohu odejít. Ale teď už se těším a budu tam spokojená, proto že tam kouřit nechci a ne, že nemohu. A co se týká Končo bonbńů, to je dilema.Já dostala tolik bonbonier, že si opravdu mohu vybírat. Připomněla jsi mi je, tak jdu vybírat. Mějte se fajň. Ještě jsem si vzpomněla, tehdy tady byla jedna, co začínala a celkem ji to šlo dobře.nevzpomínám si na jméno,ale hodně chodila na zahrádku a to ji dost pomáhalo v nekouření.

Ivča

prý všude samá buzerace. To jsme vám nahrály na smeč. Jestli ono to s tou buzerací není obráceně :-) Lubane, super, gratuluju!! Táhneš druhý rok. pomalu tě doháním. Marjo, drž se!! A co champix? Ten by ti pomohl. Mějte hezký večer a nekouříme!!!

Ivča

jasně, že chlapi. Omlouvám se. To je v zápalu boje.

Konča

Lubane, to je dost, že ses ozval. Samozřejmě i já posílám gratulaci a kdyby šlo poslat bonbón, tak i bonbón. Z 15 bonbónů jsem fakt snědla jenom 4 a 11 jich zbylo. Když jsem kouřila, tak mi stačil jeden bonbón za dva roky a teď tohle a i na ten jsem neměla moc chuť. Za to na cigáro byla chuť vždycky a to obrovská. Marjo pěkně znovu nasávej a nemusiš jen tady tu atmosféru. Nasávat se dá taky alkohol:-) Se mi zdá, že zahrádka dost pomáhala Ivče - nebo se pletu? Doufám, že dnes ta první bude o hodinu později než ta včera. Čekáme na hlášení. Jinak je úspěšně za mnou 165. A stále nekouřím. Dlouho se tady neozvala EVA a PAVLUŠA. HOLKY, CO JE S VÁMI???? A TAKY CO JE S FRIDUČOU???

irena

...ta taky chodila na zahrádku a měla králíky a les za humnama a začínala nějak a ivčou...není to ona?..Andulko ozvi se. No s těma chlapama jsme si to pěkně zavařily ale to hlavní nepochopili,za ty naše stavy vlastně vůbec nemůžeme je to vlastně těžké poškození mozku v důsledku dlouhodobého příjmu nikotinu a jeho náhlá a úplná absence . Tak. Včera jsem v papírech našla vytisknutý kousek diskuze když jsem před 2 roky začínala.15,12,2008píšu:dnes šestý den po ch. a nemyslím na nic jiného než na cigáro...........sedím a čekám až to začne účinkovat.........asi mi dali blbé prášky.......no sranda. A v tu dobu tam byla krom greeny ,janiny ,Sobolky a No-One(které moc a moc zdravím)i Ivana,ktera tenkrát nekouřila asi 40 dní .Ifko ,bylas to ty? A už přestaňte psát o těch bonbonech nebo přiberu jenom z toho čtení!

Konča

Já začala psát v lednu 2009 na vedlejší diskuzi. Tady jsem vůbec nepsala. Semka jsem si dovolila poprvé napsat až v říjnu 2009. A vlastně tehdy k tomu přispěl Ládík. Nějak jsem z jeho příspěvků cítila, že se moc lituje a proto jsem se tady odvážila napsat svoje čerstvé zážitky ze svého selhání po 5,5 měsících nez cigár. No jó na Andulku jsem jaksi pozapomněla. Mohla by to býti ona. "Těžké poškození mozku z dlouhodobého užívání nikotinu". Tak tos napsala perfektně. Emo - už jsme dneska dvě s tímto názorem. Něco v tomhle smyslu jsem dnes psala na fifinkách.

Andula

Byla jsem to já co jsem začínala kvůli Marje, že to potáhnem spolu. Je to škoda Marjo 28. prosince bys měla 9 měsíců. Třeba se ti to podaří teď. Já vás čtu pořád, ale jaksi nemám o čem psát. Na to, že jsem kouřila skoro celý život jsem si odvykla celkem rychle a dá se řict, že i dost bezbolestně. Nemívám takové chutě, jak píšete vy a ani to nějak nenahrazuju jídlem ani alkoholem ,ten nepiju vůbec. Asi je to tím, že jsem pořád mezi nekuřákama. V práci i doma. Je zvláštní, že pracuju se samýma chlapama a ani jeden nekouří, byla jsem jediná ženská a k tomu ještě kuřačka. Nějaké to kilo jsem přibrala, ale pořád je to v normě a snad se to i ustálilo. Jak píše Marja taky jsem o hodně klidnější když nekouřím, problémy řeším až nastanou, zbytečně se ničím nestresuju. Takže jsem vám o sobě řekla asi tak všechno. Kouřit snad už nebudu (aspoň letos ne). Všechny vás moc a moc zdravím, gratuluju k vašim úspěchům v nekouření a hlavně vám všem přeju krásné a pohodové vánoce a v novém roce budeme zase nekuřáci ne?

Marja

No, jo poškození mozku, to jsi Irenko trefila.šibe nám, když kouříme a šibe i když se přestane. Do chlapů se tady moc pouštět nemůžeme, jsou tady prima, takové mít doma, to by bylo hej. U mě to jde velmi pomalounku,ale myslím, že tahle taktika mi bude vyhovovat.Matně si ještě vzpomínám, že Ládík pak začal kouřit,ale málo.Jak jsi na tom teď,ano či ne? Končo, tak to já v ten večer snědla těch bonbónu dost,ale zase budu uspokojená na dost dlouho. Mějte se dobře, čtu vás.

Marja

Než jsem napsala příspěvek, ozvala se Andula. Ahoj, jsi dobrá a gratuluji. Je vidět, že diskuzi čte asi více lidí,ale nepřispívají. A další nováčce nejsou? Blíží se Nový rok, to se plno lidiček odhodlává.

Konča

k blížícím se 9 měsícům. Fakt jsi dobrá. Já taky doufám, že letos už kouřit nebudu a ani příští rok nechci kouřit. Snad to zvládnu jako vy a ten rok taky zdolám. Marjo tady to čte víc lidí než si myslíme. Nový rok se blíží, tak počítám, že bude těch nováčků víc včetně tebe Marjo:-)

Ivča

za chvíli budeš mít rok. To já už mám za sebou, ale žádný zlom nenastal. Teď jsem vypila kafe samo, že s dortíkem. Doma se mě chechtaj, manže si dá ke kafi cigáro, já musím zakousnout něco sladkýho. Prý se cpu v jednom kuse. Jo, když jsem kouřila, tak mě taky žádný dorty, bombony nezajmaly. Když jsem měla hlad, tak jsem si šla zapálit a bylo. Kdeže loňské sněhy jsou:-( Ale aby to nevypadalo, že jsem nespokojená, že nekouřím. Opak je pravdou. Jsem šťastná, že se mě to povedlo. Jenom mě zaskočilo, jak dlouho mě to pronásleduje. To bude tím trvale poškozeným mozkem. Marjo, ať se ti daří snižovat. Za chvíli budeš na nule. Držím palce.

Standa

všem gratuluji k úspěchům i budoucím. Ani sem nechtěl psát, ale vidím, že řešíte to samé co já. Nahradil sem čika bonbonama. Dnes sem byl u dochtora, bo mně píchá na levé straně pod žebrem. Tak sem prý tlustý, to mi řekl novinu měsíc starou, posledně to říkal taky. Prohmatal a říká nežrat a cvičit. Sem mu řekl že ten batoh vepředu se udělal sám, že sem měl vždycky o 20 kilo míň, že to udělal ten jeho prášek CH. A sestra přikyvovala, že sem byl vždycky podviživený. A ještě sem říkal že nevím co s tím batohem, že si ho tam může nechat, nechtěl, nacpal mi do ruky plno poučných knížeček jak se bránit obezitě. Já kterému celý život říkali žer, jsi průhledný, dopadnu takto. A to jenom kvůli blbému nekouření. To je hnus velebnosti.

Standa

Bože bože, ty to vidíš, co já mněl problému se přehoupnout přes 64kg abych nebyl jak z Maudhaussenu. A když mám krásných 84kg, tak je to zas špatně.

Konča

:-DDDDDDDDDDDDDDD taky jsem se už asi dopracovala na krásných 84:-DDDDDDDD naposledy jsem při vážení měla 81-82 a zase jsou mi rifle těsnější. Ale na oběd jsem si dala asi po roce langoše s česnekem, tatarkou a sýrem. Velebnosti Mňam!!!

Standa

V lednu se mám dostavit a předvést jak sem shodil a slezl mi cholesterol. Bych shodil, někoho ze schodů, ale žádné tam nemá :-( Přece mně kvůli toho nenechá zavřít, když se mu na to vybodnu. Co budu běhat ve sněhu? Ani nakonec nevím jak se to dělá, běhání.

Konča

Nemusíš běhat. Pořiď si trekingové hůlky (nordic walking) a do práce a z práce choď s těmi hůlkami. Na netu si o tom přečti. Je to vhodné jak pro nesportovce, tak i pro starší. Procvičíš celé tělo a budeš hubnout víc jako kdybys běhal. Akorát na tebe budou lidi volat kdeže jsi zapomněl lyže.

Standa

Do práce to mám 15 minut. To bude stačit? Sem šel koupit šlapohyb, jen mám problém to někam umístit, máme jen 42m2 :-D

Ivča

se tady svíjím smíchy. Stando, já byla to samý - vyzáblík, nedochůdče hubený a teď? Se stydím ukázat před zrcadlem. Ale od ledna jsem objednaná na VACU SHAPE, mám ze všech stran info, že se zpevní břicho, zmizí celulitida (taky jsem ji před tím nikdy neměla) a tak 5 kg prý zmizí. Kolegyně má 10 návštěv za sebou a opravdu pohubla, hrozně si to chválí. Chtěla jsem už teď, ale pak jsem uznala, že to nechám na leden, ať si ještě o vánocích užiju. Končo, kolik měříš? Zdáš se mě podle fotek malinká a 82 kg, to je dost dobrý. Já mám +-79 - 80 a měřím 175. Dřív za dob hulení jsem mívala max. 70 kg. Kde jsou ty časy. Takže, budu v lednu informovat, jak hubnu a pak vám to taky doporučím. A hlavu vzhůru!!! Zatočíme i s těma kilama.

Konča

♫♫Maličká su (163 cm), objemná su(cca83)♪♪♫, ale NEKOUŘÍÍÍM☺. Jdu kouknout na net na co jsi se objednala - bo mi to pranic neříká.

Marja

jak se začínají ozývat ztracené,ale nekouřící ovečky.Končo, hůlky mám ve skříni, když přijde vnuk, tak si s nimi chodíme po bytě, jako, že hledáme houby.Také dobrý, ne. Váhu teď neřeším, protože ji mám pořád stejnou,ale vím, že pak budu také naříkat a hodně. Co ten Ládík, kouří či ne. Dělá mi problémy tady luštit ty kódy, kvůli odeslání příspěvku. Jo, zrak už také tak neslouží.

Konča

Ani mě už zrak neslouží jako za mlada, ale když ten blbej kód nemůžu vyluštit, tak na něj tak dlouho klikám - měním jej, až ho přečtu a opíšu. Tomu mýmu se taky ty hůlky líbí, musím je sklapnout na nejmenší velikost a pak s nimi chodí, ale sám. Je s těma dětma sranda - někdy.

Konča

myslím že to bude stačit. Já to mám do práce 4 zastávky šalinou a s těma hůlkama jsem do ušla za 20 minut.

Standa

No jo, ale už teď chodím pěšky.

Konča

pokud budeš správně šlapat, zapojíš i ruce a automaticky zrychlíš tempo chůze. Mě po týdnu chození, kromě jiného, bolely i bříška chodidel:-)

Standa

Ale to už je otrokářství, to se zrušilo dávno, není to protizákonné? Jdu skládat šlapohyb :-) prý odborně rotoped

pavluš

...pořád...a na fb..pod kontrolou...nekouřím a nebudu...to nepočítám..prostě ani nemám chu´t...občas mě teda přepadne.... ..u nás v Litvajzu je kalamita...mazéééc všude tuny sněhu....a já mám radost páč budeme jezdit...já si teda takovou zimu nepamatuju... Marjo držím pěsti...holky vy jste výborné..pořád se držíte...a pořád to stojí za to...to dýchání ta vůně..no nádhera... a musím říct že to v zimě smrdí neskutečně moc....fůj...ble ...tak se držme všicí...zase písnu...papáááá

Megan

Ahojky, tak já jsem dnes začal zazimovávat stavbu. Ach jo. Chtěl jsem mít letos tu hrubou hotovou, ale bohužel. Marjo, Ládík kouří, ale tak max. 2-3 denně. Kouří tajně, aby to rodina nevěděla. Mějte se všichni krásně a ahojte PS, Lubane, to je taky dost, že jsi se ozval

Marja

Tak Ládík kouří 2 -3.To bych byla navýsost spokojená.Ale musím se pochlubit, dnes jsem už nekouřila po cestě do práce ani z práce.pro vás možná nepochopitelné,ale bylo to tak, kouřila jsem i venku při chůzi. Tak pěkně mi to jde i když je toho ještě hodně. Dnes začnu odbourávat kouření během reklamy. Končo, jo ten kód musím někdy opakovat hodněkrát. Nekuřáci milí, pomozte mi prosím v jednom hlasování.Nerady obtěžuji,ale pomáhám jedné mladé mamince, má to na dosah, ale je to těsné, vyhrává deset, byla osmá,ale už je desátá a ta za ní ji má na dosah.Tak sháním hlasy, kde se dá. Moc vás prosím, je to jedno kliknutí, jenže tady když dám odkaz, tak si ho musíte zkopírovat. A pak jen dát Hlasuj.Konča už mi odhlasovala, Asi v práci, doma by ti to asi šlo zase. Tak moc prosím, kdo je ochotný, pomozte. http://www.kojeneckavyziva.cz/soutez_vanocni_nadilka_detail.aspx?prispevek=48

Nextex

Vím že to sem moc nepatří, ale právě zkouším e-cigaretu (už asi týden) a v jedné věci mají nekuřáci naprostou pravdu. Tabák při hoření neskutečně smrdí. Sám nechápu jak jsem mohl 20let tak spokojeně smrdět. Pořád jsem v podstatě kuřák, tedy závislák na nikotinu. Plánuji si to tak že časem budu snižovat dávky nikotinu až na nulu (mám na to půl roku kdy budu odebírat kapsle do e-cigarety v dotované sadě). A pak už mi zůstane jen kuřácký rituál, ale s báječnou chutí :) U e-cigaret totiž dávám přednost sladké příchuti, tedy vanilka a podobný ňamky. Takže, všem co mají sílu přestat smrdět s tabákem, držím palce ...

Ivča

Tak tady čtu, že Standa bude šlapat s hůlkama, vřele doporučuju, je to super, ale mrkni nejdřív na net na nějaký video, ono to není jen tak, aby to mělo ten správný účinek. Zadej si severská chůze, ono ti to nabídne spoustu videí. Marjo, jak včera u reklam, odolala sji? Je teda fakt, že já jsem dřív nikdy za chůze nekouřila, ale i přesto jsem stihla vyhulit i 2 krabky, někdy i 3 když se večer zapařilo. A našemu nováčkovi přeju hodně úspěchů s e-cigaretou. Taky jsem ji kdysi koupila za 3 tisíce!!!, když to začínalo, ale mě to nepomohlo. Až kozelný champix zabral. Takže mily nextex, když ti e-cigáro nebude pomáhat, vrhni se na champix. Možná to přijde dráž, ale zabere. Mějte krásný den. Já jdu makat. Teda nejdřív si dáme s kolegyní decinku vína, aby se nám lépe makalo. To máme ráno takový rituál.

Standa

Ne ne, pěšky šlapat nebudu. Mám nový rotoped a už sem včera ujel 10km. Zároveň trénuji na kolo v létě.

Marja

vám všem přeji.Jo,jo,dařilo se, jde to lepší než jsem čekala. A ještě jsem večer viděla jak mluvili o Galatíkové, zemřela díky kouření. To mě také dost nakoplo, že jsem s tím chtěla přestat okamžitě. U mě je největší problém, když mi docházejí cigarety, to zpanikařím.Já asi budu muset mít pořád zásobu a přestat i když je budu mít doma.Dnes jdu na ten oběd, tak jsem zvědavá, jak to ustojím, jaké budu mmít pocity. Pište, pořád dokola, jak je vám dobře bez cigaret a všechna pozitiva.Moc to pomáhá.

Konča

Taky jsem se dívala na ten pořad:-( Na ten oběd si cíga vůbec neber. To ustojíš neboj. Budeš mít nějaké dobrotinky, tak si je nezkaž smradlavýma cigárama. A kolik máš už dneska v plicích???

Konča

na příjmu a všechny zdravím. Ahoj e-kuřáku. Já měla dokonce 2 typy e-cigaret, náplně voňavé i obyč., s nikotinem i bez něj. Taky mi nepomohly. Taky na mě zabral až Champix. Přeji ti úspěch s odvykáním. Je jedno, jak se toho docílí. Hlavně přestat a nekouřit!!! Pavluš dík za hlášení. A blahopřeji. 10 km Stando je mazec, mne by nohy dnes neudržely. A kolik kcal jsi spálil? Určo má ten bicykl měřák? Ivčo horoskop jsem doma otevřela, ale už to znám:-D Já si uvařila kotel horkého čaje bo bych alko takhle po ránu vůbec nepolkla. A kdybych náhodou polkla, tak to mají ne jenom někteří klienti, ale všichni co by přišli, ZADARMO.

Standa

to bych taky rád věděl, ještě sem nepotřeboval tyhle jednotky počítat, tak nevím jak se to značí a počítá. Znám kcal ale tam je na displeji jen cal nebo calorie, možná pro zjednodušení. Tak těch bylo 271. Třeba to bylo 271 kcal. To se ještě někde podívám pro srovnání jak to vlastně je. Jinak sem zvyklý sedět na kole i šest hodin denně. Naposledy před dvěma třemi lety. Ale už uvažuju, jak si na to dát normální sedlo, ten originál není na mou prd.. dělaný. A taky normálně se na kole nešlape stále ale s přestávkama a na tomhle mučícím nástroji se obvykle šlape v kuse :-(

Ládík

Zdravím Ano Marjo, Ládík bohužel kouří. Snad sice "jen" čtyři denně, ale zase již jenom čtyři již 250den. Hlasování mám úspěšně za sebou. Jestli tomu dobře rozumím, tak zoo je v této chvíli na devátém místě se shodným počtem 305hlasů. Více nepomohu. Mám jen jeden PC, u mě je počítač doma , zároveň počítačem v práci. Navečer jedu k sestře na kafe, tak to zkusím ještě z dalšího počítače.

Konča

jsem zjistila. A za pár minut dobrých 271 cal dole.

Standa

Dnes už se všechno píše v kilech, takže to bude 271 kcal

Standa

Vytrženo z jednoho článku: Spálené kalorie na kole: průměrně 680 kcal za hodinu (chůze okolo 400 kcal) – přesněji záleží na vaší tělesné hmotnosti a intenzitě jízdy. Takže by to vycházelo. Mamka měla míň kcal, jela pomaleji a dýl ale stejnou vzdálenost.

Ládík

ale kolo asi pro mě nebude. Jestli jeden celozrnný rohlík má 630kJ neboli 150,57 kcal. Tak jsi Stando, jestli alespoň trochu umím počítat, vyjezdil necelé dva rohlíky. Nebo - káva s mlékem bez cukru (malá) má 29,88 kcal, takže skoro devět kafí pryč. To je skutečně lepší ta metoda, kterou jsme probírali na srazu. Spát v méně vytápěné místnosti. Tělo pracuje, aby tě zahřálo i při spánku a ty hubneš. Je to vlastně bez dřiny a o cestách na kole si můžeš nechat příjemně zdát.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce