Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

Emi velmi moc držím pěsti. Uvidíš, že strach má velké oči. Přátelé další voňavý den je za mnou a další přede mnou. Už v 7 ráno jsem ležela na masérském stole a užívala si masáž zad a šíje:-) A nyní se už těším na obědovou pauzu. Evo, jak válčíš????

Ivča

včera zase bylo trochu alkoholu, hlavně smícháné různé a dnes trpím. Už jsem spolkla prášek, tak snad bude líp. A nekouřím. Všem pohodový den a nekuřte.

Konča

to by chtělo ČESNEČKŮŮŮ..... a příště NEMÍCHAT!

eva

Ahoj onco a ostatni,valcim,valcim a zatim dobry,az na obcasnou agresi vuci detem,ale oni tay zaslouzi:-)))

Konča

skvělé. Pozor na třetí den, tělo už je zbavené veškerého nikotinu a absťáky přitvrdí. Nadále ti moc držím obě pěsti:-) A jak máš stará děcka?

Ivča

bez cigaret a Champixu. Evo jseš fakt borec a držím opravdu pěsti, ať vydržíš. Končo, psala jsi, že máš na lednici stav organizmu po např. roce nekouření. To by mě fakt zajímalo, v jaké fázi se mé zhuntované tělo po 35 letech hulení nachází teď po roce nekouření.

Konča

haló kde jste kdo???? V polední 1/2 hodinové pauze jsem oběhla obě náměstí, abych zjistila nabízený sortiment vánočního zboží a opět úprkem zpět do kanclu. K obědu jsem si dala kebab v pitě. Ale nic moc. Jedla jsem lepší. A nyní si jdu uvařit kafčo a samozřejmě bez cíga:-)

irena

...ifko, co to máš na lednici? To bude něco zajímavýho , napiš. Už musím zase táhnout....zdravím váás a nováčci držte se!!!!!!!

Konča

papírový graf, jak se cítí člověk, který přestal kouřit: za 20 minut, 1 hodinu, 2 dny, 1 týden, 1 měsíc, několik měsíců, 1 rok, několik let.... Ivčo já se na to doma podívám, bo si to moc nepamatuji neb jsem se nikdy tak daleko nedostala jako ty. Já si dobře pamatuji ty začátky - minuty, hodiny, týdny a měsíce....:-)

Konča

prohrabala jsem mail a našla co jsem hledala. Tak jsem vám to poslala a můžete se kouknout co mi visí doma na očích.

Ivča

já už vím díky Konče, že pokud neumřu na obezitu anebo se neupiju k smrti, tak umřu úplně zdravá. Krásná zpráva! Takže všichni vydržte, stojí to za to!!! Já se budu snažit též vydržet i nadále a dohnat Megana, Irenku a další, co už jsou hooodně za vodou. Krásný zbytek dne.

Konča

chachacha :-D a já se budu snažit dotáhnout napřed tu svou zkaženou 168, která se již blíží a potom dotáhnout ten vysněný 1 rok.

Pavluš

..klídek..paipíčko...zítra mi příjde nová dávka....a propaičíčkuju večír...:))) ..jde to normálně...žádné velké strasti nejsou...poslušně hlásím že nedala...a nedám...klobása však povolena..:))) Na vánoce se přece nemůžeme omezovat..na jaře probereme diety...:))) ..procházky s čoklíky...sluníčko..po návratu kafíčko + buchtička......Cigareta zažehnána....zítra podám další hlášení... přeji hezký den přátelé ;)

Konča

díky za hlášení:-) Držím palečkýýý.

eva

Konco,abstacek,neabstacek,musim vydrzet.Jina mam cerstve dvoulete dvojcatka:-)

Ivča

Pavluš, hlavně ať ti to takhle vydrží. Paipo je dobrý, že neobsahuje nikotin a závislost se nepřikrmuje. Evo tobě držím opravdu moc pěsti, to musíš dát uhlavně kvůli těm dvojčáktům. Kluci nebo holky nebo páreček? Moje děti mě kouření vyčítaly strašně moc a mě to tenkrát nedonutilo přestat. Prostě ještě nebyl na trhu Champix, ten neskučený zázrak. Ale ty jseš lepší a zvládneš to i bez něho. Tak bojujte všichni, Končo, ty to už taky máš v hlavičce srovnaný a uteče to jako voda a budeš mít taky rok. Jenže se žádný zlom nekoná. Ale možná se mě to zdá už lepší s těma myšlenkama. Už to tak neřeším a beru to jako samozřejmost, že prostě se mě povedl ten náhherný zázrak a nekouřím a kouřit už nebudu. Mějte všichni krásný pátek.

Konča

my tady máme Lexu a ta má dokonce dvoje dvojčátka, jedny taky dvouleté. Už semka skoro nepíše neb o prázdninách se taky zařadila do statistiky ročních abstinentů - nekuřáků. Ani mě syn nedonutil přestat hulit. Nyní nechci dávat špatný příklad svému 2,5 letému vnoučkovi. Já to mám srovnaný do té doby, než chytnu stres a nervy, ale zatím to jde. Pomalinku končím 5 měsíc:-) Paipo jsem měla naposledy v hubě někdy před 2 měsíci - nepotřebuji ho. Dnes je tady u nás už 1 st. pod nulou:-( , ale máme sucho, žádná sněhová sra..ka. Tak se bojovníci pěkně držte a nehulte.

eva

Ahojky,ta jedu ctvrty den a je to den ode dne lepsi.Chci jeste jen napsat,jak strasne moc obdivuji Lexu,ze ma dvojcatka hned dvakrat,mne staci bohate ty jedny,ale ono uz je to asi potom o zvyu,aspon maji doma veselo,idyz je to nekdy na masli:-)))

Pavluš

..dneska 5-tý den teda hehe...nu což můžu si za to sama...:///........ale čeká mě večír opět velká zkouška...ale jsem tak pevně rozhodlá že už nesklamu...paipa mi ted přišla zásoba...učinkuje na mě dokonce i vyprazdňovacím efektem...takže mě velmi pomáhá... Jinak Evičce moc držím palce..určitě to pro tebe bude obrovská úleva..a hlavně zdravá a voňavá...:))) Holky snad vydrží uvidíme...budu si věřit až po dnešním večeru...:)...a dnes opravdu musím..páč je to rok plánovaná akce....kde budou všichni lidičky a bude se jezdit na sněhu na prknech a promítačka filmu...no akce s velkým A...:)))

Pavluš

..* vydržím...jako já..

Konča

tak si to pěkně užij. A cígo máš ZAKÁZANÉ - STÁLE TO MĚJ NA PAMĚTI!!!

eva

Lidicky,mam krizi,ted jsem mluvila s tatou,je po tretim infarktu a kouri porad,mene,alše kouri.Rikal mi,ze na to kasle,ze vedle nej lezel pan,ktery v zivote nekouril a taky uz mel nekolikaty infarkt.Tak si vyber:-(

eva

Myslite,ze se opravdu tak zlepsi zdravi,kdyz clovek prestane kourit po tolika letech?Nemuze to byt pro zdravi jeste horsi,kdyz zazije takovy sok?

Standa

Kuřák i jiný závislý, si najde tisíc výmluv, jen aby nemusel přestat. To je fakt. Věř sama sobě. Co si myslíš sama, že je pro tebe nejlepší. Nejlepším rádcem je ti tvé vlastní tělo, jen to chce mu naslouchat. Proti tomu, je tisíc cizích rádců nevěrohodných. Věř si!

eva

Ja vim,jen je hrozne,ja kazdy odbornik pise neco jineho.Nejhorsi je,ze u nas v rodine jsou kuraci skoro vsichni,vcetne meho exmanzela,se kterym bydlime.Sice kouri na chodbe,ale i ta to jde vsechno do bytu.A kdyz prijedu s detmi treba k nasim,tk tam je uplna mlha.Pak ctete,ze pasivni koureni zabiji lidi stejne jako kuraci.A ja se tolik bojim infarktu nebo rakoviny,hruza.Mas pravdu,verim sama sobe a ja nebudu ta,co ma spatne svedomi za to,ze skodi nici zdravi detem...

Standa

nezbývá než vzít rozum do hrsti. Do těchto prostor buď děti nebrat nebo dotyčným říct, že tam děti nepůjdou dokud nebude zdravé ovzduší. O to je to těžší, když to začne vadit až po delší době a doteď to nevadilo. Tuto situaci nezávidím ale nějak se začít musí.

Standa

Mně spíš mrzí, že ti co si uvědomují tu škodlivost a sami chtějí něco dělat, už mají přes padesát let. Je to přirozené, v tomto období už si je člověk dost dobře vědom toho, že tu není navěky a chce udělat cokoliv jen aby tu byl déle. Nejsem vyjímka a není to úplně z mé hlavy ale je to tak. O to si víc vážím těch, co si to uvědomují ještě mladí. A řekl bych, že tu jsou v menšině, bohužel. Rád bych se mýlil.

Konča

20 minut - váš krevní tlak a tepová frekvence se vracejí k normálním hodnotám. 8 hodin - hodnota oxidu uhelnatého ve vaší krvi je poloviční a nasycení krve kyslíkem se vrací k normálním hodnotám. 24 hodin - oxid uhelnatý je vyloučen z těla. Vaše plíce se začínají zbavovat nečistot a obnovuje se samočistící funkce sliznice. 48 hodin - ve vašem těle už není žádný nikotin. Chutě a čich se výrazně zlepšují. 72 hodin - lépe se vám dýchá. Vaše dýchací cesty se začínají čistit (kašel a vykašlávání proto mohou krátkodobě zesílit) a vaše energie stoupá. Potom následuje 2 až 12 týdnů, ale to sem napíši, až tam Evka a Pavluška budou. Zatím to je zbytečné. Přestat kouřit je pro tělo a mysl opravdu ŠOK ALE POZITIVNÍ. Existuje kniha od Allena Carra - Snadná cesta jak přestat kouřit. Sám spisovatel kouřil až 100 cigár za den a x-krát se pokoušel s tím seknout. Je to útlá knížečka plná dobrých rad a nápadů. Já jí 2x měla půjčenou z městské knihovny. Ale dá se taky koupit přes internet. Paipo - japonská náhražka cigarety. Neobsahuje nikotin a nezapaluje se. Plastová špička obsahuje vonné oleje, které si krásně šlukuješ a navíc máš vonný dech. Dá se koupit v některých lékárnách či zdravé výživě nebo pře e-shop. Cena za kus cca 50 Kč. Vydrží hodně dlouho. E-shop účtuje dopravu, tak já si to objednávala po 10 a více kusech. Pokud si dobře vzpomínám, tak tady všichni stateční mají doma partnera kuřáka. Výiímkou je Megan. Každý kuřák má až do nevím kterého kolene předky taky kuřáky. Silní kuřáci již mají ve svém těle zmutovaný chromozon 15 Q 24 a ten samozřejmě předávají svým potomkům, kteří jsou velmi náchylní k závislosti na nikotin. Lépe se odvyká ve dvou nebo v partě - podržíte se navzájem. Jo a naši mladí k nám do zakouřeného bytu malého nevodili. Zastavili se pouze pod oknem. Až jsme přestali v bytě kouřit a vymalovali jsme, tak chodí na návštěvy. Manžela mám taky samozřejmě kuřáka, ale kouřit chodí už před barák. Pavluš a Evko držím pěsti. Jsem se nějak rozepsala:-) Mějte krásný voňavý víkend. Ještě, co se mi stalo včera večer. Řekla jsem manžovi "tak si zapálíme" ale já tohle vůbec říct nechtěla. Já chtěla říci "tak si nalejeme"......no hrůza, podvědomí myslí na ten hnus smradlavej pořád.

eva

Ahojky Konco a Stando za to,co jsem potrebovala slyset.Vcera jsem krizi prekonala,takze uspesne pokracuji.Jsem sice na zacatku,ale zvladli to ostatni,zvladnu to taky.Ostatne nejhorsi uz mam myslim za sebou.Jsem rada,ze jsem zavitala na tuhle diskusi a ze vas tu mam.Krasny vikend preji

Ivča

Evi, pokus se vydržet nebo si nech předepsat Champix, uvidíš, že to bude daleko jednodušší. Já jsem snad ani nepřestávala kvůli zdraví, ale mě vadilo, že mě to omezovalo v životě šíleným způsobem. V práci jsem byla nervozní, když chodili lidi a já nemohla honem na ciháro, v autobusech, v autě jsem nevydržela hodinu bez cigára, stále nervní, kdy si zas zapálím. Něco strašnýho. Praštila jsem s tím díkyChampixu v 51 letech a teď už jedu druhý rok a jsem šťastná za to rozhodnutí. Idyž zase nadávám, že jsem přibrala, ale to se napraví lépe než to kouření. Jinak u nás 10 cm sněhu a stále sype, hrůza. -Tak mějte krásný víken a nováčkům držím palce, nakonec i nám mazákům. Selhat můžeme kdykoliv. Končo to co se stalo tobě, to se mě taky stávalo. Sahala jsem po krabičce, kterou jsem neměla, ap. Máme to hodně zarytý pod kůží.

Konča

blahopřeji a vydrž. Nakonec ti bude závidět nejenom exmanžel, ale i tatínek, který by s tím měl seknout v prvé řadě. Vlastně měl kliku, že ho postihl srdeční infarkt. Až ho stihne infarkt mozkový (mrtvice) tak v lepším případě skončí na vozíku. Nikdy není pozdě s cigárama neknout. Ivčo u nás je zatím lépe. +3,2 stupně, fouká vítr a slunko se snaží vykouknout mezi mraky. Vařím drůbeží polívku a kuře udělám půl na půl. Na smetaně a alá bažant. Dále vařím červenou řepu a odpoledne budu dělat vynikající salát z červené řepy s křenem. To si zase navru břicho:-)

Konča

oprava s cigárama seknout.

Ivča

Končo, písni mě prosím recept na ten salát řepy s křenem. Řepu máme moc ráci, sama ji vypěstuju a pak zavářím, což je u mě něco vyjímečného - zaváření Jinak já peču králíka, špenát, bramborový knedlík. Jo a včera jsem poprvé vyrazila do lesa s holema, moc se mě to líbilo. Dnes vytáhnu manžu a jdeme oba.

Konča

1 kg uvařené nakrájené řepy, 5 dkg nastrouhaného křenu, 1 dcl octa, 8 dkg krystal cukr. Řepa se vaří dlouho alespoň 1,5 hodiny ve slupce. Nať a kořínky ukroutit, aby nebyla porušená slupka neb potom se červená barva vyvaří a řepa je růžová. Zbytečně do řepy při vyření nepíchat. Na krájení používám WS struhadlo a na strouhání křenu kuch. robot. Nastrouháno rychle a bez slz. Ingredience smíchat a dát do sklenic. Nezavařovat. V lednici několik dnů vydrží. Dobrou chuť. Taky mám super recept na zavařenou řepu. Pošlu v pondělí z práce. Škoda, že bydlíme daleko od sebe. Chůze s hůlkama je bezva. Já bych se k tobě ráda přidala.

Konča

Po uvaření řepu oloupat:-)

Ivča

Končo díky moc, Jenom nevím, jestli teď v zimě řepu seženu. Hned v pondělí se mrknu. Křen mám. Může to být hodně dobrý. Já mám zavařenou řepu taky dobrou, alespoň nám chutná, ale ráda vyzkouším zase něco jiného příští rok, až budu zavařovat. Pokud se mě podaří vypěstovat. Snad jo. Zatím se vždy zadařilo. Dnes jsem vyrazila s hůlkama opět sama s naší Atinkou (fenka bílého pudla). Můj chlap se rozhodl, že se v zimě asi nebude hýbat nebo co. A že bys měla bydlet blíž, to je jasný, Nejlépe ve vedlejším baráku. Nám se jedna vynikající sousedka odstěhovala a druhá si našla chlapa, tak už tady tak nemám s kým podrbat. Uvidíme jaký budou nový sousedi, Zatím už druhý rok budují a ještě nebydlí. Všem přeju krásný voňavý sobodní večer.

Konča

1/2 l vody, 1/4 l octa, 15 dkg cukru, 3 dlkg soli, anýz + křen. Vše svařit, nalít na uvařenou nakrájenou řepu a 24 hodin nechat stát. Potom anýz vyndat, křen ponechat, dát do sklenic a 15 minut sterilovat při 60 stupních Celsia. Anýz mít buď v čajítku nebo v plátýnku, aby se to mohlo vyndat. Já jsem řepu koupila v Bile. Jo a nehulím ani za bukem:-)

eva

Ahoj,tak dneska jedu sesty den a jdou na mne nejake spliny.Asi teprve ted prichazi abstacek.Nejak mi prijde,ze mi bez tech cigaret zase tolik lip neni.Mam pomalejsi zazivani,jen zeru a jsem nervozni.Ach jo,kdy to skonci?:-(((

eva

Ahoj,tak dneska jedu sesty den a jdou na mne nejake spliny.Asi teprve ted prichazi abstacek.Nejak mi prijde,ze mi bez tech cigaret zase tolik lip neni.Mam pomalejsi zazivani,jen zeru a jsem nervozni.Ach jo,kdy to skonci?:-(((

leila

Pro mne bylo toto období nejhorší- pátý den jsem si i jednu zapálila /byla zbatečná- to nedělej/Bylo mi zle ,nízký tlak,nebyla jsem schopná nic dělat,depka,žravost strašné- a to vše s champixem.Pokud jsi bez champixu vydržela až sem,tak to zvládeš určitě bez něho - má také svá negativa/vedlejší účinky/. Vydrž a uvidíš-den dva a začne být lépe,Po druhém týdnu to bude zase snažší,po měsíci ti to začne smrdět.Po dvou měsících se začneš cítit lépe.Když jsem kouřila tak jsem ráno vstávala stylem kafe cigáro.Než jsem vypila kafe a dala si svou dávku 2-4 cíga,tak jsem se motala ,potácela,nemluvila.Po třech měsících jsem schopná fungovat bez kafé- ráno ho již nepiji,někdy ho nedám ani za celý den. Stačí mi tak o dvě hodky méně spánku. Přestala jsem být zimouřivá.Zlepšila se mi pleť. Cítím se svobodně. Vydrž a příjemné změny za tebou brzy přijdou!!! Už jenom to,že člověk nemá starost o ty dvě,z pohledu nekuřáka, směšné rekvizity-krabka cíg a zapalovač

eva

Diky za prispevek a ver,ze ikdyz mam ted obcas ty krize,nezapalila bych si ani za nic,nechci,jsem rada,ze nejsem pro deti uz ta smradlava mama a mam na ne i vic casu.Ted se jeste zbavit antidepresiv,ktere uz ctvrty mesic uzivam a pak mi bude fajn.Musiiii:_)

leila

a koukám jak jste se tu rozepsali.To bude asi tím počasím))) Když jsem Vás začínala v létě číst přibyla zde tak sotva strana týdně. Zkoukla jsem drze vaše fotky,sympatická parta.Až budete dělat příště nějaký srazík asi se přidám) Pavluš,jsem ráda ,že jsi zpátky.A už se na to hulení vykašli,vždyď ti to nic nedává-maximálně výčitky.

leila

Jsi dobrá,já bych to bez champíku nezvládla.Možná to máš o něco lehčí,protože těch odkouřenýc let máš o něco méně ,soudě dle dvouletých dvojčátek. Já jsem si odkouřila zhruba 28 let a mám čtyři roky po čtyřicítce. S tím vysazováním antidepresiv vůbec nepospíchej!!!Už to že jsi přestala,je na nervy docela slušný nápor-alespoň se mnou to docela slušně zacvičilo a ještě teď po třech měsících z toho zdaleka nejsem úplně venku.Přestala jsem brát před 14 dny šampík,který je částečně také antidepresivum a rovnám se znovu. Dva roky jsem se snažila omezovat kouření-snižovala jsem na deset cigár,pak jsem zase vylítla na svou minimálně dvacku.Nebo jsem začala kouřit modré slimky Petry,pak je někde neměly a zase jsem dala oblíbené a silnější zlaté malborky.Tak jsem neustále lítala s dávkami nikotýnu nahoru dolů a spolu s tím mí lítali i moje dobrý a blbý nálady,špatný a dobrý dny. Jak mne ten nikotýn dokázal rozhodit a jaký je to svinstvo .mi vlastně došlo až po třech týdnech nekouření,když jsem byla po šíleném absťáku a z nejhoršího venku.

Ivča

rodinko. Evo, strašně tě obdivuju a držím pěsti. Bez champíku bych to v životě nedala. Jseš borec. Jen si myslím, že to ještě chvíli potrvá a absťák bude měnit tvář. Musíš se s tím porvat. Ale jak tě čtu, tak to určitě dáš. Končo díky za recept, určitě příští rok, až vypěstuju, tak vyzkouším. Ten salát s křenem bych chtěla udělat hned, zítra zapátrám. Dnes se mě nikam jezdit nechce. Teda jestli vůbec zítra vyjedu, To co hlásí v předpovědi, vypadá strašně. Dřív jsem to měla do práce 5 minut pěšky, pak jsme se odstěhovali do baráčku 15 km za Trutnov. Jsme moc spokojený, ale je to vykoupený zase dojížděním. A někdy v zimě to není nic příjemného. Vloni ráno, když jsem zapadla hned u baráku nebo prorážela cestu lopatou bych si kolikrát zapálila, až bych brečela. Naštěstí jsem vydržela. Tak se všichni opatrujte, užívejte advent. Já od rána lítám po baráku a hledám ubrusy, věnce atd. Manže zase natahuje světýlka venku, je to sranda. Museli jsme si k tomu dát pivko. Odpledne zase vyrážím do lesa, tak pak přijde punč nebo groček.

Pavluš

..Končo já už ale přece málem dva měsíce nekouřila...a vlastně nekouřím stále..jen občas nějakou sobotu ale v týdnu ani ťuk...nemám to zapotřebí....nekouřila jsem...v pátek byly holky hlavně nekuřačky až na Petru a tu jsem přesvědčila a jdeme spolu v úterý na plicní...:)))....Takže pozitivní to zpráva..jsem šíleně zvědavá co se dozvim..jinak já odvykat nepotřebuji....ani šampíka nemám a ani si ho předepsat nenechám.....takže to holky dám...:)))

Paluš

...hm to smrdí samochválou...né tak zhurta....uvidim jestli to dám...ale představa kouření po ránu a během dne a po jídle atd....je teď pro mě nepředstavitelná......už bych se nikdy nechtěla vrátit...zpátky do dní kuřáckých...:)))

Megan

Ahojte všici. Tak u nás je boží dopuštění. Celý den sněžilo, tak napadlo přes 20 cm. Hnus bíléj fijalovej :-( Já zimu fakt nesnáším, už aby bylo jaro. Mějte se všichni krásně a čauky PS nekuřte

Ivča

a zdravím všechny po ránu. Po včerejších katastrofických zprávách jsem měla strach, jestli vůbec prorazím těch 30 - 50 cm, kterými vyhrožovali na Nově. Na 1. programu pak řekli 1 - 6 cm, tak jsem se uklidnila. Takže ve skutečnosti napadlo cca 5 cm, ale je tady šílený vítr. Megane, souhlasím s tebou, je to hnus fialovej. Též nesnáším zimu. Tak se opatrujte, jezděte opatrně a nehulte.

irena

...my spali na chatě ,večer jsme ještě jeli přes pole ke známým na samoru v lese a nic a ráno 10cm určitě....ale nádhernej bílej jiskřivej neporušenej....my byli první auto , co ráno projelo , strachy jsem ani nemukala......no jsem v práci živá , ty kopce jsme projeli i když se tam smykem.. No a ve městě fialovej hnus. Vidím ,že jste pilně vařily, salát z řepy udělám určitě taky . Někdy dělám i ze syrové , nastrouhám ze křenem a znehodnotím to tatarkou a je to výborné. Evčo , drž se , začátky jsou fakt na prášky , člověk není schopný nic dělat.jenom si zoufale cpát držku. ( já tada určitě) Před dvouma rokama jsem začínala s champíkem a vánoce byly hrozný a to jsem ještě kouřila přestala jsem až v lednu.

Ivča

jiskřivý bílý sníh (hnus fialovej). Když je to půl metru, není to nic příjemnýho. Ale když jedu domů, na hlavní silnici hnusná rozsolená břečka, u nás bílo, je to pěkný, ale to nic nemění na tom, že zimu nesnáším. Řepu s tatarkou taky vyzkouším.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce