Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

ráno. Já taky nekouřím a to již 18 týdnů. Dnes začínám 19 týden. Husu jsem si prohlídla na webové stránce a na dnešek mám upečené kuře s okurkovým salátem (bez vína) :-( Tak zas někdy příště.... Lubane ty už jsi krásně za vodou - gratuluji móc. Všem přeji voňavý víkend.

Ivča

smradlavých cigaret přeju moc a moc Končo, ať už vydržíš bez dalších pauz. Držím palečky. Vy tady o té huse tak básníte, že jsem na ni dostala šílenou chuť. Ale v mrazáku není, tak budou řízky. Ale v dohledné době určitě koupím a přežerem se. Všem co nehulí gratuluju, jsme fakt dobří. Není to žádná sranda. A my padesátníci, co jsme hulili 30 let a více, tak to už je zázrak, že se nám to povedlo. Mějte krásný víkend a nehulíme!!!

Ládík

Konči a osmnáctka je pryč. Dospělačko. Jen tak dál

Konča

Dnešek se opravdu vydařil. Tady u nás byl krásný slunečný den. Ve stínu 15 stupňů. ´Byla jsem na chatě. Poslední spadané listí shrabáno, kuře zlikvidováno a k odpolední svačince jsme si opekli Svatomartinské buřty s chlebem a hořčicí. Super den i bez cigár:-)

Ivča

ale zato celý den téměř léto. Mohlo by to tak hle vydržet do vánoc a pak by se mohlo oteplit. Zahradu už máme zazimovanou, takže bylo celý den leháro v lehátku venku. Všem krásný zbytek víkendu. A nekouříme!!!

Konča

Ivčo a to leháro v lehátku bylo na sucho? Nebo se něco čepovalo? U nás bylo nádherně i včera. Ozvala se mi Kakamila a mám všechny moc pozdravovat. Kvůli viróze neměla na cígo ani chuť.

Ivča

pak procházka do lesa a pak groček. Už jsem objednala hole na nordic walkingk ať jsou ty tůry po lese taky užitečné a prý se u toho i hubne. Páč už mám další kilčo nahoře, tak jsem vyhlásila poplach. Jinak všem přeju krásné ráno, celé pondělí a celý týden. Máme pouze 4 pracovní dny, tak to bude příjemnější.

Konča

dny mě velmi těší:-) Jak bylo Monči v Rakousku?

Konča

Asi jsou všichni přejezení té Svatomartinké husy:-(

Ivča

všichni někde asi kouřej nebo co. Dobře, že Kakamila nekouří. Nedávno jsem se vrátila pár stránek zpět a zjistila jsem, že hodně lidí napíše jednou, dvakrát, že by do toho šli taky a pak už se neozvou. Tak to asi vzdaj. Je to škoda. Myslím, že s Champixem má šanci každý, kdo to myslí s nekouřením vážně. Ale musí se chtít. Vidím už dnes, že nejtěžší je pak vydržet. Tak jsem se nějak zamyslela a už mám být na obědě. Abych náhodou neumřela hlady nebo neshodila nějaký deko. To by byl malér:-)))

Konča

já už tady taky hlady lezu po zdi. Ještě 5 minut a jdu též něco zdlábnout:-)

Konča

dala ondráše s kuřecím. Tak já určitě nezhubnu.

Ivča

a k obědu hranolky, kuř. plátek s nivou a šunkou. Též nic dietního. Snad příště...Seděla jsem v hospodě u zrcadla a málem mě přešel hlad, když jsem "to" v tom zrcadle zahlídla.

Konča

taky tohle můžu. V práci sedím naproti vchodu a rovnou vidím přes ulici, jak se lidi ládují chlebíčkama a saláty a dorty. Ale když se trochu nahnu, tak přímo v kanclu mám po obou stranách vchodu obrovská zrcadla. Naučila jsem se je ignorovat. Já si dala 2 dortíky v sobotu na chatě. Nevěsta je udělala a já na ně kupodivu dostala chuť. A měla je výborné:-)

Megan

Tak čtu, čtu¨. V sobotu jsem ,, Vyhořel´´ a musel jsem pořádně zapařit. Samo sebou bez cigaret, páč to je stašný svinstvo. Mějte se a hlavně nehulte:-)

Mona

Tak v Rakousku bylo super. Pěkně,hezky Svatomartinská husička,vínečko,dovezená slivovička /medová/-příště ji beru na sraz. Kdo neochutnal,jako by nic neznal. I abstinent podlehne!!!! No zkrátka takhle by to nešlo. Jsem byla dnes tak líná,že mi dělalo zatěžko jít i do práce!!! Zítra mě čeká posilovna a to se asi zbláznim!!Sraz je opravdu až na jaře?????? :-))))))

Ivča

Mono, takový chutě hned po ránu, medová slivovička, husička, já se picnu. Teď jsem řešila s kolegyní svoje kila, otevřu diskusi a sliny mě tečou až na stůl. Včera jsem koupila aspoň krááásný bůůůůček. Tak bude asi zítra upečen a sněden s knedlíkem a se zelím. Mňam, už se těším. Všem krásný den. A nekuřte (a pro mě ještě nežrat!!!)

Konča

Dnes už od rána myslím na cigarety. Vůbec netuším proč. Pro jistotu jsem si lupla půl šampíku a v poledne přidám další. Úplně to sžírá mou mysl. I tu husu bych dnes měnila za cigáro. No nic, musím počkat, až zabere prášek a bude opět dobře. O medové slivovičce slyším poprvé. Že by to byla přepálená medovina? To je specialita v Rakousku? Ta asi bude vonět po medu. No za okoštování by jistě stála. Já mám v tašce květák a zítra ho budu smažit. Megane tvé "vyhoření" je stavební nebo pracovní či jiné? A kdy budou fotky ze srazu? Nechceš je poslat Moně, aby je dala na rajče? A nekuřte, ani já nebudu. Prášek už zabírá:-)

Ivča

je velice zrádná, nevím, jestli je to ono, ale my ji vyrábíme doma. Zahřeje se slivovice asi na 60 st, pak se do toho dá med a míchá do rozpuštění medu. Nebo to jde obráceně, ohřeje nebo rozpustí se med a naleje slivovice a zahřeje, až se to všechno pěkně spojí. Ale bacha, my jsme se se sousedama jednou tak strašně ožrali tímto lektvarem, že už to nechci nikdy ani vidět. Ale v rozumném množství je to dobré a hlavně zdravé. A Končo na cigára já myslím stále, je to vlezlý, protivný a nevím, jak se toho zbavit.

Konča

za vysvětlení. Tak to nebude nic pro mne:-( Slivka přerazí vůni medu vždycky a navíc je to sladké:-(

Megan

Končo, mé ,, vyhoření´´ bylo z toho i z toho. Ale už je to dobrý. Ohledně fotek, manža mi slíbila, že mi je stáhne na PC a pak to dám na Rajče. Fáááááááákt:-)

Konča

Tak to ráda slyším, že jsi v pohodě.

Konča

oběd jsem už dlouho nejedla fůůůj. Donesla jsem si chlazenou hotovku kuřecí roládu. Dušená (nepečená) v hnědé univerzální omáčce. Něco takového jsem snad naposledy jedla ve školní jídelně. Pohlreicha poslat na tu firmu.

Ivča

dnes žádný oběd. Už jsem magor, teď sháním už hodinu 3 papíry, nemůžu je najít asi jsem je sežrala nebo co. Už někdy fakt blbnu. Jestli to nebude z hladu.

Konča

Jako ve Faunovo velmi pozdním odpoledni:-D Houska s jogurtem byla určo chutnější.

Ivča

Končo už mě asi šibe nebo co, prohledala jsem jedno šuple snad desetkrát a než jsem jela domů, tak jsem tak jen tak hrábla a ty ztracený papíry tam byly. Tak už vážně nevím...A to jsem v kanclu sama. Asi nějaký šotek či co. Už se Ti taky blíží konečná a zítra máme volno, tak hurá. Všem přeju krásný volno a nekuřte!!! A vůbec, kde jste všichni? Irenka, Ládík, Fridu a další a další???

Ládík

Kontroluji a vy jste stále fantastičtí. Jak to děláte ?.

Konča

Dnes se musím donutit z okna zlikvidovat 3 truhlíky s muškáty. Jinak by mohlo býti leháro a klídek bez cigár. Ládíku nebýt šampíku, tak fantastická nejsem.

Ivča

že šampík je zázrak. Já bych to taky nikdy bez něj nedala. Též krásný sváteční den. Tady je pochmurno, mlhavo, mrholí. Ale na procházku to snad bude. Ráno jsem dotáhla manžu na váhu a zjistila jsem, že ho pomalu, ale jistě dotahuju. Jdu skočit z okna:-(

Megan

Ahojky. Vy se teda máte. Celý den odpočívat a válet se. Já byl od rána na stavbě, teď jsem do rána v práci a po práci jedu s manžou do Jihlavy. Se picnu. Mějte se krásně a nehulte. PS - na fotkách se již pracuje:-)

Mika

Potřebovala jsem pomoc - tak jsem zabrousila sem, čtu a držím všem palce!!!! Já měla cígo ve čtvrtek večer naposled. Je středa, vlastně už další čtvrtek a já nehulím? Nechápu, prostě ze dne na den, najednou mě trochu bolelo v krku a v pátek už nic a od tý doby se mi spíš nadavuje, když přichází manžel z balkonu po cigaretě......... Ale mám strach sama ze sebe. I když - nesmrdí mi z pusy ani kolem, nebudu páchnout, budu hezčí, zdravější.......... vydrřím??? pomožte pls ;-)

Ivča

Dnes je den nekuřáků a tak si to všichni užijte. Sláva, že mezi ně patříme. A snad vydržíme. Ládíku, ty mezi ně jasně taky patříš. Fridu, jak pokračuješ?? Miko přestala jsi sama nebo s champixem? Důležitý je vědět, že opravdu nechceš kouřit a tvrdě jít za tím. Ta mrcha droga nás mám ototaný kolem prstu a dělá si někdy co chce. šapmík je zázrak a strašně pomůže a je lepší ho brát déle, nic nepodcenit. Záleží taky jak dlouho kouříš. Tak se drž a dej vědět, jak ti to jde. Držím palce

Konča

a já měla za to, že nekuřáci to mají někdy v květnu - koncem? Ale to jsem ještě nemohla slavit. Vítám mezi námi Miku a posílám gratulaci k prvnímu týdnu BEZ. Miko pokud si to cigáro sama nedáš do pusy, tak samo ti tam neskočí (jsem použila výrok Laury ze sousední diskuze). Chce to pevnou vůli, popřípadě nějakého pomocníka do začátku (náplast, žvýkačka, champix....) nebo beznikotinové paipo. Vše je lepší než si znovu zapálit. Dáš šluka a jedeš vtom znovu. Úplně nejhorší je první měsíc - nejvíce recidivujících. A taky tato diskuze hodně pomáhá. Jsou tady fantastický lidičky. Takže písni pokud budeš chtít poradit. Megánku velmi moc vám držím pěsti. Blíží se vánoce tak už to přece musí vyjít. Já snad udělám ohníček a hodím do něj přáníčko - i když není slet čarodějnic. Jdu něco vymyslet. Všechny zdravím a hlásím že NEKOUŘÍM!!!

Konča

Čarovala jsem v práci. Ohniště nahradil popelník, ohníček svíčka, červenou mašli nahradila ze šitíčka vínová nit. Postup vyfocen mobilem a poslán Meganovi do mailu. Letos se moje čarování na slet čarodějnic 100% vyplnilo, tak snad se vyplní i to dnešní:-)

Mona

Ahojte všichni. Včera jsem byla v lese běhat,nějak mi to šlo,tak jsem běhala tak usilovně,že dneska je ze mě lazar!!! Mám jít odpoledne do posilovny,ale to fakt netuším,co tam budu dělat-bolí mě nohy jako kráva.. A všem co se ještě rozhodují zda přestat,či ne,tak vzkazuji ANO zlepší se vám o 100% kondice. Když jsem hulila,tak bych nedoběhla ani na parkoviště k autu. Je to fakt úžasný. Hezký voňavý den všem. U nás je teda mlha jako kráva..

irena

vyplní ,my všecky ježibaby držíme pěsti a uvidíš!!!! A jinak od pátku se válím , napřed u dětí ,které onemocněly ,tak jsem tam na prodloužený víkend jela a pak na chatě, bylo nádherně tak poslední hrabání a podobné srandinky.Podzimní práce já můžu pěkně jsem si to užila ,ale nastal problém. Protože beru celý měsíc antibiotika tak nepiju a chtěla jsem začlenít i manžu ,když má tu cukrovku, ale on se brání a vzdoruje. To je divný, že? Vmetla jsem mu, že jsem k vůli němu přestalas kouřit a on není schopný měsíc............atd.....a pohádaliá jsme se a nebavíme se a máme po ptákách.

Ivča

to bude nádhera Irenko. Jinak k tomu co psala Mona, já nechci mít pesimistický řeči, ale já mám někdy dojem, že mě bylo líp, když jsem hulila. Teď jsem tlustá jak prase, nemůžu se ohnou, pálí mě žáha (před tím nikdy) a snad už ani nebudu pokračovat, abych někoho, kdo právě přemýšlí o tom, že přestane kouřit, neodradila. Kdysi jsem někde četla, že je to přechodné, ale já po roce nekouření stále tloustnu a tloustnu, Dřív jsem se ráda pěkně ohákla, ale teď vypadám ve všem jako blbec. Přesto Vám přeju pěkný den. Aspoň jsem se vykecala a budu mít chvíli klid.

Konča

Že on koštoval víno od Adámkových? Ze solidarity ho však mohl koštovat až za měsíc:-( Já jedu zítra do sklípku ve Velkých Pavlovicích. Porovnám Chvalovice a Pavlovice. Můžu zavřít z technických důvodů o 2 hodiny dřív. Technické důvody = ožrat se ve sklípku do bezvědomí s dalšími spolupracovníky. Dobrý ne? Mohlo by to být častěji než jedenkrát za rok☺

Konča

Na nás širší v pase není žádný výběr. Já si v katalogu opět již po několikáté prohlídla stepper. Nabízejí dva druhy. Oba s 50% slevou. Jeden že šlapeš tak jak bys na místě chodila a druhý šlapeš do boku. A fakt pořád nevím, po kterém zhubnu víc:-DDDD Koukáním do novin asi nezhubnu. A ty máš jaký typ???? U nás na náměstí již vztyčili vánoční strom a už taky dělají výzdobu a stavějí dřevěné stánky na vánoční punče. To zas bude ožralej.

Ivča

Končo, asi si myslím, že ten do boku je divný. Já nevím, mám ten jak píšeš "chození na místě" a to je asi lepší. Ale myslím, že z toho moc nezhubnu. Sice šlapu téměř denně, ale asi to bude spíš na formování nohou a zadku. Denně šlapu, chodím do lesa, točím se na talíři, dělám lehy-sedy na zemi, v křesle, skáču přez švihadlo a výsledek je ten, že mám zase o kilo navíc. Tak teď jsem ještě objednala ty hole na nord walking, tak uvidíme. S tím šetřením to není taky tak divoký, když jsem musela vyměnit celý šatník. Ale já mám dnes opravdu blbou náladu, už sem rači nebudu dnes psát, abych Vás nenakazila.

Konča

já se nakazit nedááám:-), zato děsně se stydím. Ty tolika cvičíš a já jen koukám na cvičební stroje v časáku:-(

irena

ne my, kdo nám kazí postavu , padlo toho na nás moc najednou.Ivčo , to je strašný co píšeš o tom kouření, já to cítím kolikrát taky tak, ale kdybycvh si zapálila tak učitě zdechnu už teď cítím tan naskutečnej smrad.....ale radost a pohoda se jaksi vytratily. Naštěstí to netrvá pořád , to jsou jenom takový chvíle , když nevím co na sebe ,Když mi uletí knoflík od riflí, když všichni kolem chlastají a kouří , když prší, bolí mně noha nebo mám hlad.

Konča

Krásně napsaný, líp bych to nesvedla. Jejda zrovna jsem si všimla, že jsou nová pravidla tady na diskuzi. Jdu si je přečíst.

Ivča

Teď jsem vám děvčátka napsala takový pěkný děkovný příspěvek, jak mě pěkně podporujete a utěšujete a když jsem ho chtěla odeslat, tak zmizel. To je vrchol. Od rána sedím v práci v legínech, který mě ještě loni byly a teď mě řežou do břicha, další hadr na vyhození. Už se těším domů, až si navlíknu něco v mé obrovské velikosti. Irenko, možná máš pravdu, asi jsem přestala v blbým přechodovým období a to všechno dohromady má za následek jednu velkou kouli.

Konča

konečně na světě. Jupíííí. Ivčo, tak to jsi na tom ještě dobře. Na mne už legíny ani nedělají, ale tepláky na sebe ještě seženu.

Konča

Tak jsem si ráno sbalila svých 5 švestek a v 15.00 odjezd do sklípku. Budou tam kuřáci, tak věřím, že mne nezlákají. Dnes končím 19 týden a to by byla škoda podlehnout. Pomalu, ale jistě, se blíží má osudová 168.

Ivča

Končo, se máš, užij si to a nééé abys kouřila. Raději si dej o litr vína víc. Nebo máš sebou fernet? A velká gratulace k začátku 20. týdne. Super. Já to mám zítra přesně rok, ale pocity nic moc. Tak se mějte krásně přez víkend, já mám zase hlídací. Budu vzorná babička.

irena

ty vydržíš ,musíš,nějakej trapnej kuřák ve sklípku tě nemůže rozhodit. Hlavně aby bylo dost červeného , abys nemusela abstinovat jako u Adámků. Ještě jsem přemýšlela o tom srazu na jaře :myslíte si že by nás tam Adámkovi nechali spát 2 dny? To znamená 2 prohlídky sklepa , neblokovali by jsme jim jeden večer?

irena

...teda zítra taková sláva a ty máš hlídání.... Přeju ti nekonečno dalších nekuřáckých dnů a co možná nejmíň pochybností a depresí. Ono je na světě krásně i s nějakým tím kilem navíc...hlavně že krásně voníš.

Ivča

Irenko, moc děkuju. Ty umíš vždycky tak hezky povzbudit. Mě manža taky říká "hlavně zdraví". Já to všechno vím, ale stejně jsem na sebe někdy hodně naštvaná. Přišel mě jeden nechutný mail, tak jsem Vám ho děvčata hned přeposlala. Ať v tom nejsem sama.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce