Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Standa

Ahoj po ránu, jak vám závidím, venku 1-2 cm hnusu, teplota venku kolem nuly. Teplota uvnitř 17°C. Asi sme si měli přinést své dřevo, uhlí a rozdělat uprostřed kanclu ohýnek.

Konča

Pavluš, já vím, že jsi byla už dále, ale musela jsem si aspoň takto do tebe RÝPNOUT. Momentálně však jsi 1 den před Evkou. Takže děvčata bojujte. Držím pěsti. Nevím jak mimo město, ale u nás naštěstí lehký sněhový poprašek co se drží na trávě. Řepu s tatarkou taky vyzkouším. Předpokládám, že se musí velmi najemno nastrouhat (nudličky jako na mrkvový salát)? Stando, tak to máš tedy hnusnou zimu - třeba mají v kantýně na zahřátí grog. Leilo, beru tě za slovo a na jaře se těším, že tě na srazu poznám:-) A stále nehulím:-)

Mona

Tak čau taky od nás z Kladenska. Já jsem nemocná,tak ležim a nejsem v práci.Ten sníh je fakt humus,souhlasim s Meganem a nenávidim zimu.

Konča

jak je pod Řípem???? Tady u nás momentálně malilinko sněží. Po dopadu na zem roztaje - takže mokro. Monči přeji brzké uzdravení.

Konča

jsem pojedla. Šla jsem za vůní až jsem zastavila u selátka co se otáčelo na roštu nad dřevěným uhlím. Akorát bylo dodělané tak jsem neodolala a donesla si porci do kanclu. Foto jsem umístila na fifinky. Konečně i já si na těch vánočních trzích na náměstí něco našla pro sebe. A váha dolů nepůjde a nepůjde. Než trhy skončí budu přežraná selat.

Ivča

selátko bych si taky dala říct. To tady určitě na trhu namají. Já ani nevím, jestli v Trutnově nějaký trhy jsou. Pošta mě do práce valí balíky, mám vše k vánocům přez internet, nějak nestíhám ani si skočit do města. Jinak jak je pod Řípem nevíme, ale tady v Krkonoších se to valí a valí a valí celý den. Je to brutální. Nevím, jestli najdu auto, až pojedu domů.

Konča

taky mi dnes do práce došel balík jako kráva velkej. Na aukru jsem za 50,- vydražila hračku dětský jeřáb. A zřejmě je ten jeřáb v balíku vcelku ve složeném stavu 60x60 cm. Rozbalím a zkontroluji až doma. Snad jsem vydražila dobře, večer uvidím. Tady sice sněží, ale hned to taje. Zítra můžeš do práce na běžkách:-)

Mona

No já mám dneska taky velký den,co se týče aukra. Dneska končí dražba jedné lahůdky,co se už nedá nikde sehnat. Zatím jsem se tam nezviditelnila,ale těsně před devátou se chystám přihodit.Tak mi držte palce-jsem obrovská fanynka Guns N Roses a ta knížka se jinak nedá sehnat!!!

Konča

Tak palce držím. Ale jsou to někdy nervy, hlavně když těch dražitelů je povícero. Ale pokud jsou "love", tak nasadíš cifru a je to tvoje.

Mona

myslím,že je to sběratelská lahůdka tady asi o love nejde. No zí´tra poinformuji...

Ivča

to je dobrý, mě zrovna včera přišla z Aukra čepice. Ještě jsem tam nic neprodávala, neumím to nebo spíš jsem to ještě nezkoušela. Když potřebuju něco prodat, řeknu synovi, on to zařídí. Jinak počasí dnes už dobrý, nechumelí, nefouká, ale je totálně bílo. Sněhu dost. A nehulím. Vy taky nehulte. Mono, tak dopadla auce, máš knížku??? Pěkný den.

irena

...konečně zase sama , ale za týden to začne znovu...zaučování...che che ...to jsem zvědavá co mně ještě naučí.....( A hlavně jak) Třeba to aukro , to ještě neznám,já chci taky něco vydražit , poraďte...

Konča

sněhu u nás ve městě poprašek, mimo město netuším. Já na aukru taky ještě nic neprodávala, zatím jsem pouze bezproblémů kupovala. Nejlepší včerejší hračka pro manžu - jeřáb. Se picnu, furt s ním něco nakládal - ani na bednu se nedíval. Irčo, abys mohla cokoli na aukru - musíš se tam zaregistrovat a vymyslet svůj nick. Není to složité když jsem to zvládla i já. Nejsložitější pro mne bylo vymyslet přezdívku, ale na to, co jsem nakonec vymyslela jsem hrdá.

Konča

co je s vámi???

Ivča

Ládík s náma taky nemluví??? A co Fridu??? Takhle nemáme ani přehled o počasí v různých koutech naší země:-) Končo, jeřáb dobrý. Mohlas ho zabalit manželovi pod stromeček. Vnouček třeba takovou radost mít nebude:-)))

Konča

Roudnice stav 10 cm. Spojení na fifinkách. Pořád mi spouštěl kontejner na klávesnici noťasu, aby mi rozčílil. Musela jsem udělat foto, jak je 56 letý chlap zaujatý hračkou. Ale pak mi začala jít huba šejdrem a vzpomněla jsem si, že ještě nebylo Mikuláše a já mám pro malého schované čokoládové figurky a sáček s čokol. dukáty. Tak abych manžu zaměstnala, dotáhla jsem ten pytlíček dukátů a mohl mi tu čokoládu spouštět rovnou do huby. No měli jste nás včera kolem 22 hodiny vidět. Dám foto na fifinky.

Ivča

Jestli Ti to nevadí, tak mě ho radši pošli do mailu. Já na fifinky nelezu a už zase nevím heslo a přihl. jméno, prostě nevím nic. Pokaždé si to tam pořídím vše znova, abych zase za měsíc nevěděla nic. Děkuji

Standa

potkává občas každého, ale tam je to udělané tak, že když zapomeneš, tak si to heslo necháš poslat a pošle to heslo na ten registrovaný email. A funguje tam taková věc, když se neodhlásíš, tak si přihlášená stále a nemusíš stále psát nějaké heslo. Já to tak dělám, že sem přihlášený stále a nic nepíšu, ovšem jak dlouho to tak vydrží, nevím jestli to není nějak ohraničené časem.

Friduča

Ahojky, nepsala jsem neb nemám co :( Myslím, že všem je jasné, že jsem se na měsíc nedostala - bohužel :( Nicméně jsem stále rozhodnutá přestat !!! Čtu vás a držím palečky !!! Fotečky jsou super, zavzpomínal jsem si na časy, kdy jsem mezi vás patřila i já :) Ale stále jsem rozhodnutá bojovat ! Držte se !

Ivča

Fridu, to mě mrzí, ale bojuj. Champix nechceš nebo nemůžeš? Je to s ním snažší. Ani nepíšeš, jak se rozjíždí tvoje živnost. Určitě mám diář do konce roku plný. Jinak u nás vichřice, drobně chumelí, nic pěkného. Končo včera jsem dělala ten salát z řepy, je super. Udělala jsem i ten podle Irenky, taky dobrý. Držte se, nehulte, já jedu 1 rok a 11. den.

irena

u nás sněžit přestalo jenom mrzne, já už to vlasně taky nemusím ...tu zimu... přišla jsem na to cestou do práce ..uvědomila jsem si , že už dlouho líp nebude..fuj!... Ivi máš krásný tři jedničky ..jsi hvězda a ještě k tomu voňavá. ...a zase ti lidi....musím končit

Konča

ty mezi nás totiž stále patříš a patřit budeš. Zraješ jako to vínko ve sklípku. Až dozraješ, tak to pro tebe bude brnkačka. Každá nevykouřená cigareta je dobrá. Kšefty se už rozhýbaly? Škoda, že nemáme působnost v PH, dala bych ti gratis reklamu. Zrovna včera jsem přijala, že nabízejí dárkové vánoční poukázky na modeláž nehtů. Ivčo krásné čísílko:-) blahopřeji. Jsem ráda, že vám chutnalo. Já dělala z 1,5 kg vařené řepy, rozdělila jsem se mladýma a už pomalu, abych dělala další dávku. Mám tam ještě na jedenkrát a šlus. My budeme ale zdraví:-D a co teprve, až k tomu příští rok přidáme ačokču:-DDD Jo a nehulím ani za bukem ani čouda - prostě nic. Tady u nás mrzne -6 a nesněží.

Pavluš

..hezké mrazivé ránko..předevčírem jsem psala příspěvek který se neuložil opět...chjo.. nekouření dodržuju na 1*...v pátek jsem trošku nahlodala kamarádku a včera jsme byly na plicním..champix jí teda nepředepsala a to je to poradna..kterou tady v Litvínově máme...:( ..Mě výsledky vyšly..prý hodnoty úplně v normálu...nějaká spirometrie...nějaká čísla kterým nerozumím..tak asi dobrý teda :))) U nás je krásně bílo..ale hlavně namrzlo.. Friduč nevzdávej to....stojí to za vše...tayk jsem podlehla o sobotách..bo pátcích ale stojí za to vydržet :)))

Konča

super zpráva. Blahopřeji. Já bych recept tedy vyžadovala. Recept ale může napsat jakýkoliv doktor. Klidně obvoďák, gynekolog.... nemusí to být zrovna z plicního. Už jsem myslela, že jsme tady zůstaly psát samy holky začínající na I. Megan už taky asi nestaví v tom mrazu a prdí na nás.

Konča

a už jsem byla 1x zametat chodník fůůj.

Ivča

na fialovou sračku. Padá a padá a fičí a fičí a mrzne až praští. Já už toho mám v práci plný zuby. Za chvíli končím a jedu domů. Na silnicích klouzačka, nestojí to za nic. A bude líp až na jaře. Tak všem krásný zbytek dne a nekuřte!!! Stojí to prachy.

Pavluš

..u nás kydá v jednom kuse...v sobotu pustí už i vlek...tak půjdem jezdit...ale pořád se mě chce spát..a to dost :( Končí to jí předepíše ale neproplatí...všude jsem četla že když půjde přímo do poradny dostane první balení zdarma...ale ono prd....já si to nechala od obvodáka..:)

Ivča

Podle mě je to tak, že když chodí do poradny, tak 1000 Kč proplatí její pojišťovna. Ale nevím, jestli to tak maj všechny. Já jsem u MV a tam to tak funguje. Ale to jí mohli poradit v poradně. Je to nějaká vychytaná poradna:-((

Konča

je velká a všady šetří a možná už to proplácení u zdravotních pojišťoven skončilo. Možná - je konec roku-je už finanční limit na šampík vyčerpán. Na webovkách té které zdrav. pojišťovny by se to měla dozvědět co se ještě klientům proplácí. No já jdu zítra na transfuzku a když mě nevyhodí, tak budu mít volnóóó:-)

Standa

Už sem to tu psal někde v červenci nebo srpnu. Opravdu to přestaly pojišťovny proplácet, či přispívat. A je to na stránce www.champix.cz/zdravotni-pojistovny-prispevky-na-lecbu

Standa

taky tu padá hnus ale fialové to není, že vy v těch Čechách musíte mít vždycky něco extra :-DDD

Ivča

tak kafebraundozelena. Co se tady děje teď, to je šílený. Řádí tajfun a strašně chumelí. Možná, že ráno ani nevyjedu. K večeři byl ondráš - týmová práce - manža udělal těsto, já jsem do toho kydla naklepanou kotletu a k tomu salát z červené řepy. Vynikající!!! Všem pěkný večer a pro jistotu ani nechoďte nikdo ven, ať vás to neodfoukne. Aspoň tady v Krkonoších je to šílený. A nekuřte. Koukám, že naše zdravotnictví opravdu "pomáhá" kuřákům, jak může. Je to brutální. Alkoholiky léčí zdarma, narkomany zdarma a závisláci na nikotinu aby si všechno platili sami. Na to jsem vždycky poukazovala, ale nikdo mě neposlouchal. Hlavně, že závislost na nikotinu přirovnávaj k závislosti na tvrdé droze. No, tak jsem se vykecala a jdu asi na panáka, když to vidím venku...

Megan

Ahoj všici. Tak u nás je toho hnusu bílého, fijalového plná pr...del. Snad půl metru. Ach jo. Jinak já stavím pořád. Včera jsem měl na stavbě jeřáb a dávali jsme traverze na balkony a pak jsme ještě svařovali věnec. Taky souhlasím s tím, že Fridu k nám pořád patří, stejně jako hulibald Ládík. Tak se mějte krásně a čau.

irena

,,řekli mi (VZP) že mi propletí 1000 Kč když budu mít potvrzení , že 3 měsíce nekouřím, ale že to proplácí jenom než jim dojdou peníze .Já to dostala v dubnu a pak jim ty peníze fakt došly.Hodně pojištoven má akce , u kterých mají doložku ..dokud budou peníze...asi přibližně nějak tak. Jinak u nás včera taky kalamita zatím se mi to líbí protože nejezdím autem a zastávku autobusu do práce mám naproti domu.Včera v 18 hod na dvojce ukazovali různé srandinky s cigaretou , když ji nechali shořet nedokonalým hořením , jak z ni kapal krásně dehet , jak je filtr nanic a jak se kuřákům všechno obaluje dehtem ,jak je kuřák plný kadmia a zemře strašlivou smrtí ....Tak , tak a z toho všeho jsme už venku . To se panečku máme. Tak se mějte i nadále a nekuřte!

Standa

teď v TV říkali, že nikotin je zdravý, že zabraňuje odumírání mozkových buněk, a je vhodný proti Azl. (ČT24) právě teď

eva

Ahoj vsichni,vcera jsem zklamala a jsem na sebe nastvana.Moc me to mrzi,ale vysazuji diazepam,ktery jse mela na panice ataky a jestli mate nekdo s vysazovanim techhle leku zkusenosti,ta vite,o cem to je.Vcera jsem byla na plicnim,spatne se mi dychalo,ale vysleky dobre a tak mudr. rekla,ze to mam abstinencni stavy z toho vysazovani leku a kdyz jsem ji rekla,ze jsem jeste do toho prestala kourit,tak mi rekla,at si radsi zapalim a az vysadim leky,at to zkusim znovu.Ze neni dobre vysazovat obe veci nejednou.Tak jsem vcera prisla domu a vykourila zase pul krabicky,ale uz mi to opravdu nechutna a moc smrdi,taze dneska zacinam od znovu,nechci kourit a hotovo.Ikdyz je mi priserne,ale ja to dokazu,zbavit se obou veci najednou,ikdyz je to peklo. Tak mi drzte znovu palecy,tentokrat nezklamu.Dekuji a krasny den vsem:-)

Pavluš

..taky jsem zklamala...ale jedu dál..dnes 11-tý den...ale mě to fakt nic neříká...polevila jsem vždy jen u alkoholu..když nepiju ani nevím že nekouřím...tak se drž...jo nervy jsou o nervy..diazepam je na uklidnění..viď....Kup si v lékárně třezalku bo něco jiného na nervy...:))) No já sněhu teda hnus fialovej neříkám...já šla večír z práce a tak se vše nádherně třpitilo..že mi to zvedlo náladu..a dnes ráno to stejné..svítí slunce a opět se vše třpití... Takže v neděli prkno a hurá na kopec.....krásný den přeju...a bacha na uši..ráno mě málem umrzly..:)))

eva

Ta ty mi asi umrznou,neb mi vcera nekdo na poloklinice ukradl cepici a aby toho nebylo malo,tak jsem nechala v pearne plinky:-)))Jinak diky Pavlus,my to uz zvladnem:-)

irena

,ale nelámej to přes koleno.Ty tvoje pan. ataky nejsou žádná sranda,seš si jistá že zvládneš obě závislosti? Co tak dát si ty cíga jako novoroční předcevzetí? Máš děti , blíží se vánoce ,nervy dostanou zabrat ,tan měsíc nekouření tě už nevytrhne. Popřemýšlej. A když začneš znovu tak jsme tu pro tebe!

eva

Uz jsem zacla:-)

Ivča

dnes nějak nestíhám, ale musím si přece udělat čas si vás tady přečíst. Evi, asi bys to opravdu měla zbytečně stresující. Až se dostaneš z jedné závíslosti, začneš s druhou. Držím ti taky pěsti. Škoda, že ten pořad v TV neviděl můj manža. Ale ten o škodlivosti, né, že je nikotin zdravý. Ale ta škodlivost hulení je hlavně v tom dehtu. A nikotin je zase návykový. Je to svinstvo všechno. Mějte se krásně a nekuřte a nebo hodně málo a ne jako já jsem stíhala 2 krabky denně. Hrůůůza.

Standa

oni to ale hned dementovali, že prý to není pravda, ale ten chlap ve studiu říkal, že to pravda je. No už je stejně pozdě, 4 měsíce nehulím. A sklerozu sem měl i když sem hulil.

Konča

Stando i mě to před 2 lety řekla jedna doktorka, že nikotin mě chrání před tím Němcem alzheimrem. Ivčo, my u nás taky týmově vaříme. Otevřeme ferneta, muž dělá pomocné kuch. práce a já vařím. Zabijeme 2 mouchy jednou ranou. Pěkně se picneme a ještě je navařeno několik chodů. Včera na transfuzce doktorka zjistila, že mám propadlý RTG plic, tak jsem musela jít na snímek - snad to budu mít v pořádku, to se teprve uvidí, až snímek skoukne doktor, ale bojím se, co tam uviděj.Taky tam mají vánoční nabídku na zakoupení oxygenoterapie - 10 kůr za 800 Kč. 1 kůra = 1 hodina dýchání vzduchu obohaceného kyslíkem. Asi si koupím a vyzkouším. Evi, skoč si pro recept na Champix. On bude taky antidepresivum. Já jsem teď na 14 dnů šampík vysadila a po týdnu byl ze mne děsnej nervák a nestačila jsem polykat hořčíkové tablety. Zklidní tě a ještě nebudeš mít absťáky.

irena

..on nám ten šampík pomohl ale evka má psyhické problémy , doteď brala psychofarmaka a ten ch. dovede s psychykou zatočit , já si myslím ať si dá nějkou dobu oddech. Ale je to jenom můj názor, já bych v její situaci šampík neriskovala , pokud je přesvědčená tak ji to nekouření neuteče a když si zatím sem tam zapálí...já fakt nevím...Evi toto by chtělo doktora ,zkus poslechnout tu doktorku co ti taky radila atˇpočkáš,píšeš že to dokážeš obojí ,ale je to peklo,tak si to peklo nepřipravuj a měj na sebe trochu ohled, musíš fungovat kvůli dětem a už jednou tě to peklo dohnalo k práškům . Skus o tom popřemýšlet.

Ivča

Ještě k tomu nikotinu, ono to bude asi jako s trávou, To je přímo zakázaná droga a přitom jsou prokázané pozitivní účinky na některé zdravotní problémy. Jinak nehulím, dnes nestíhám ani jíst, ale doma večer si to určo vynahradím.

Konča

Daizepam jsem neužívala, akorát mi slabou 50-ku dali vždycky před operací dásní. Prý na zklidnění. Se mnou to ale vůbec nehlo. Žádné zklidnění se nekonalo. Místo patáku mi měli dát pantokem do hlavy. Jinak včera jsem zakončila 5 měsíc a dnes jsem začala měsíc 6 . Pokažená 168 se kvapem blíží. K obědu jsem si z domu donesla hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi a vinnou klobásu s brambotovou kaší a salát z řepy. Včera večer jsme s manžou kolektivně vařili a padl 1 fernetek :-)

Konča

padá ten sajrajt shora:-((((

Mona

Jsem sice v presu,ale tady se vždycky na chvíli za vámi zastavím. Nemohu než reagovat,nedá mi to. Končo,z tvých příspěvků na mě vždycky dýchne úžasná pohoda a VŽDYCKY se mi o několik stupˇnů zlepší nálada. A za to ti děkuju. Všem ostatním kamarádům přeju hezký víkend a hlavně VOŇAVÝ!!!!

Konča

:-O :-O pokud ses nespletla - tak není zač. A co MM 07 (moravský muškát ročník 2007) pokud si dobře vzpomínám - ještě je schovaný nebo už ho máš vyslopaný? Já mám ještě schovaný Cuvé Astronaut a z toho druhého sklípku co jsem byla později jsem dovezla Muškát Otonel.

Standa

děvčata vy jste samý astronaut, prostě ve svých 53 začínám nestíhat, přeji vám to

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce