Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
pavluš

to je dobrá rada teda netopit v místnosti...to jsem nevěděla... Nemáte někdo dobrou radu co koupit tchýni a tchánovy..?......napadla mě společná večeře....ale nevím... Marji jsem se chtěla zeptat..že přestává znova že jo,...mám pocit že jsem tu její odvykačku již četla... Lidičky mě je bez toho cíga tak báječně...sama se divím že to celkem jde...mě je totiž teď v zimě poprvé v životě teplo...páč se mě konečně prokrvujou končetiny a nemám ruce a nohy jak led....na zdraví je to vážně moc znát..a zdraví se nedá ničím nahradit....na sjezdovce mě nezebou nožky a dýchání no nádhera...a za to se vyplatí vydržet....tak hopla do dalších dní..a nekouření zdar..:)))))))

Standa

to je teprve začátek, nemůžu hned napoprvé ujet 100km, to uznáš. A pak, já zimu nesnáším v jakékoliv podobě a nedělá mi dobře na klouby :-)

Konča

tedy už se opět chechtám Ládíku. Marjo, představ si, že mi dnes PC pustilo znovu hlasovat. Tedy jenom na tu adresu zoo, na tu druhou adresu to dnes nešlo. Takže na adrese zoo nemůžeš hlasovat za den vícekrát, ale zato každý den jedenkrát. Pavluš bohužel neporadím, ale něco ti přepošlu do mailu.

Ivča

u nás sloužil jako věšák na hadry a když jsme se stěhovali, tak jsem ho nechala sousedce. No a teď nemám na čem hubnout. To je prekérní. S těma kcal je to zapeklitý. Když jsem dělala fitbox, tak jsme si to měřili a za hodinu, kdy z nás lije pot opravdu celou hodinu , tak to dalo na jeden rohlík. Jenže já jsem to tenkrát dělala né kvuli hubnutí, ale abych zpevnila figuru. To bylo tenkrát před deseti kily. Marjo, jdu taky hlasovat. Ještě jsem se k tomu nedostala, ale už jdu na to. Všem dobrou chuť k obědu. Já se dnes asi postím, jenom doufám, že neuvidím nic zlatýho:-)))

Ládík

Má to asi i jiný princip. Teď jsem přidal druhý svůj dnešní hlas = 319. Zkusím to za hoďku. Původně jsem myslel, jestli to nefunguje na každé otevření stránky , ale ne. Zkusím jestli to nemá nějaký časový podnět = asi hoďka

Ládík

Stando , já to nemyslel zle, jen jako podnět. Nedá se , nedá se. Právě jsem zhltnul sekanou svíčkovou se třemi. To bude nejmíň 325km na rotopedu. Ještě štěstí, že je to rotoped. Kdyby nestál na místě, tak musím hledat pas na hranicích s Německem. A ještě Stando dotaz. Kam se odkládají berle , než nasednu na roto ? Kašlu na to, jdu počítat kalorie.

Ládík

Upevňujeme si pořadí. 9.místo s 319hlasy. Trapná hrazdička ztrácí celých 14hlasů (jen 305). Další dílčí výsledek bude oznámen ještě dnes. Hlasujte. První místo je zatím jen na 515hlasech. Nekuřáci, kde jste ? To je nekuřáků tak málo ? Podpořte Martínka.

Standa

zkus mazat sušenky

Standa

ale je možné že to sleduje poslední ip, jak je stejné tak smůla

Standa

a kolik se dá shodit kcal ležením na sněhu 24h při -10°C ??? nebo jak to máš spočítané? kolik rohlíků v nevytopené ložnici do rána spálíš?

Ládík

Další hlas = 320. Té 5měsíční mršce před námi to však naskakuje nějak více. Najednou má 352. To by bylo, aby jsme ji společně nepřekonali. Desátá hrazdička stále jen 305.

Standa

321 byl můj

Ládík

Já to nějak vážně nesleduji a spím pěkně v teplíčku. Jen vím, že na vojně, kdy jsme kvůli zimě na ubikaci spali vlastně skoro jeden na druhém, tak jsem shodil skoro deset kilo (PS: a to jsem byl výrazně nižší váhová kategorie než dnes). Já jen, když někdy vypráví o dietách, tak se mě vnutí tato prověřená myšlenka, že hubnout se dá i bez trápení (PS: jestli pro někoho není zima utrpením). Jen nevím, proč ty, takový drobek chceš hubnout, doktoři ať si říkaj co chtějí. Jestli se cítíš dobře, tak proč se trápit. A když, tak Konči musíš zakázat její jídelní popisy.

Ládík

321. A kdo další ?

Konča

zase mi to dovolilo hlasovat:-D teda Ládíku, tys na to přišel. Ona tam fakt asi bude nastavená 1 hodina:-D Jinak já po dnešním obědě bych musela šlapat až do Hamburku... a tam ještě nejmíň týden ve šlapání pokračovat.... bo jsem měla hovězí polívku, sekaný řízek a bramborový salát. Sakra ale svíčkovou jsem nedělala ani nepamatuji. Taky dobrá mňamka. Doma prohrabu mrazák....myslím, že tam najdu vhodné maso k její přípravě.

Konča

dopíšu, vyřídím pár klientů a odkliknu, tak je tady půl stránky napsané. Ta 320 byla moje.

Ládík

kde jsi ? Honem hlasovat. Že ty jsi zase přes ulici na jídle ?

Ládík

promiň. Vidíš, že se dá hlasovat i vícekrát za den. Teď musíme sehnat Marju. Potřebujeme další hlas.

Standa

jistě že se dá shodit i nadměrnou produkcí tepla, možná i naopak v sauně, ale to není nic pro mně. Ládiku já bych to až tak neřešil, ale mně ten batoh vepředu překáží a jak se sehnu tak mně tam píchá, s tím sem taky šel k dochtorovi, takže to chci já, a taky snížit ten cholesterol, který sem žádný neměl, když sem jezdil na kole. Bo z práce chodím pěšky a nic to neřeší, a poflakovat se po ulicích mně taky nebaví. Navíc si udělám formu na příští rok na kolo. Stačí mi jak zhubnu jen tolik aby mně nepíchalo to žebro v břiše. Přece kvůli toho, že sem tlustý jak prase, zase nezačnu kouřil, jak před dvěma lety. Už sem o něco zmoudřel :-DDDD stejně sem kouřením shodil jen pár kilo (4) ale bez výrazného (žádného) cvičení.

Ivča

hlasovala jsem cca v 11.30 a teď jsem chtěla znova a nejde. Sprostě to na mě řve, že již bylo hlasováno. Tak jedině z domu ještě jeden hlásek přidám.

Konča

podruhé na 320 mi to šlo a najednou nic:-( Budu to tedy zkoušet. Stando taky mi ten batoh překáží.

Standa

přestat kouřit je celkem sranda, horší jsou ty následky a není jich málo, jen třeba ta psychika a zblblý metabolismus. No metabolismus asi moc ne ale žravost.

Ivča

Mě nikdy nenapadlo, jaká to je rasovina nosit ten bágl vepředu a obouvat si kozačky. To se válím po zemi a nic. Ale já s tím zatočím. Už v lednu. Končo, omrkla si vacu shape? Já už jsem od ledna naobjednaná na 10 návštěv, abych si to náhodou nerozmyslela. Stando, on se asi opravdu změní metabolismus, protože já před tím mohla sežrat, co jsem chtěla a nikdy problémy s váhou nebyly. A žravá jsem teda byla dost. Je pravda, že nebylo sladký ke kafi, ale cigáro, asi jsem se cpala o trochu míň, ale stejně 10 kg navíc, to je v pr..li.

Konča

děvče do pasu zavřené v jakémsi bazmeku kde shazuješ faldy. No jó, ale co s tím zbytkem od pasu nahoru??? Já bych se tam musela zavřít celá i s hlavou a to zřejmě nejde. A na kolik to hubnutí od pasu dolů přijde?

Standa

323, 324, 325, 326, 327

Konča

teď jsem klikla a nic:-(

Standa

a mně nejdou teď fifinky :-(

k

u mne jdou, ale já je vytáhla otevřené z lišty.

Standa

zas byl výpadek

Ládík

329, ale princezna zase dostala nějakej hlásek. Marjo funguje to. Sice možná po 2hodinách a dalším přihlášení, ale jde to. Tak sežeň všechny nekuřáky a jestli mohu já malokuřák. Noc je dlouhá a to by bylo abychom tu 5měsíční princezničku nedostali. Vždyť z toho ještě nemá pojem. To je den. A to ještě na Třebíčsku spadlo letadlo a piloti se katapultovali. Jen , aby netrefili Meganovu stavbu.

Konča

no vidím 329. A já pořád nic.

Sunny

Ahoj lidicky, narazila jsem na tyto diskuze a diky Vam a Vasim prispevkum jsem se rozhodla prestat kourit. Sehnala jsem si Champix. Beru ho terpve tyden a vcera jsem si rekla, ze si zapalim naposled. (Kourim 8 let, 5 - 10 cigaret denne, kdyz jsem vecer nekam sla, tak i krabicku a vice jsem dala). Zatim je to dnes v pohode, akorat mi byva spatne pul hodky, kdyz si ten prasek vezmu a pak je to docela dobre. Zhubla jsem za ten tyden, co to beru 3 kg, nevim zda je to praskama, ale mam dny kdy nemuzu jist a dny kdy se cpu. Hrozne si preji to zvladnou a zbavit se tech hnusnych cigaret:-( Nedokazu si predstavit, ze bych sla ted s prateli do hospody (vsichni kuraci) a nezapalila si. Je to moc tezky a nejhorsi je, kdyz si clovek da vinko nebo alkohol. Takze premyslim, ze budu radeji po vecerech doma. ak vy jste zvladali tyto vecery? Chodili jste nekam se bavit apod? JInak vsem, co prestali kourit, moc gratuluji a doufam, ze i ja budu mezi vami :-)

Ivča

dobrý začátek, hlavně, že ses rozhodla. S champixem to jde dobře. Důležitý je brát dostatečně dlouho, abys potom vydržela. Špatně po každém prášku mě taky bylo, ale jenom chviličku. Chce to brát ne na prázdý žaludek, ale po jídle. Já brala první až dopoledne po sváče. Tak pěkně pokračuj a neboj, i do tý hospůdky si zajdeš. Já jsem chodila a byla stále mezi kuřákama a celkem to šlo. Dá se to přežít. A jdu hlasovat. Mrknu, jak to tam vypadá.

Ivča

Končo, 1700 Kč 10 návštěv po 30 minutách. Šlapeš 30 minut na běžícím pásu a na břiše, stehnech jseš nějak zabalená nebo co. Prý je to super, tak uvidím. V lednu budu chytřejší. Mě to teda stačí od pasu dolů. Možná, kdyby ses postavila na hlavu, že bys pak hubla i od pasu nahoru. Na střídačku, třeba:-)))

Konča

mezi námi. Nevolnost od žaludku po spolknutí celé tabletky jsem vyřešila půlením tabletek. Vždy sníst po jídle a hodně zapít tekutinou. Dávkování 2 tablety denně rozložit na 4x půl tablety za den. Nejhorší je první měsíc a během něj jsem raději moc alkohol nepila - u mne je to spouštěč zapálení cíga. Omezit schůzky s kuřáky. Ten měsíc se dá vydržet docela dobře. Vždycky se tady nejde někdo, kdo ti rád poradí, když budeš potřebovat. Takže piš jak ti to jde a jak se cítíš. A odkud jsi? Ivčo díky za info:-) Jsem doma na jiném počítači a hlasovat mi to nedovolilo. Tak já nevím proč.-( Zítra mne čeká osudová 168. Pěkný večer a nekuřte, ani za bukem.

Sunny

No terpve druhy den bez cigara, ale mam abstak, vzala jsem si prasek rano a prijde mi, ze odpoledne to uz tak nepusobi. Nastesti jsem doma a vsechny cigarety co jsem doma nasla jsem zlomila a vyhodila. Je opravdu potreba mit vuli, jinak to nejde. Vecer se uvidim s prateli, ale v hospode nebudeme, tak doufam, ze to zvladnu. Jinak jsem z Brna, je mi 24 let a rikam si, ze mam zivot pred sebou a je skoda si ho nicit takovym svinstvem. Hlavne dekuji za tyto stranky, docela me ty prispevky tady uklidnuji :-)

Konča

už jsme na další straně. Písnu ti tam. Já su z Hané z OL.

Mona

Tak mám čas s váma pokecat. V práci to teď nejde,je tam toho moc.. No podělím se s váma o zkušenosti v poslední době. Tak za prvé-teď jsem měla nějaký horší období a fakt mě napadlo,že získám ztracenou rovnováhu znovu kouřením. Říkám napadlo,ale nezrealizovala jsem to. No a zatím jsem za to moc ráda. Myslím,že kdybych si teď zapálila,tak je to z trucu a to je hrůza. Já si to vlastně ani neumim představit,jak bych tady kouřila ale je fakt,že člověk s tím laškuje-NE NE NE!!! Všechny,koho napadne taková kravina zakažte si to!! Nejsme žádný vořezávátka a prachy umíme utratit jinak!! Končo,ty jsi hybnou silou týhle diskuze vytrvej a hlavně pokoř tu 168!! My zítra máme firemní večírek-u nás v Tenis klubu. Dám pak fotky na Rajče-držte mi palce,ať se moc neopiju,protože pak je mi několik dní blbě. Jo a koukněte na FB Tenis klub Žilina-tam jsem vás zvala,mohli bychom v létě něco udělat u nás. /Samozřejmě mimo Adámků,s tim počítám/ Mrzí mě,že se neozvala Sigrid-ta má v týhle době 3 roky a moc mě inspirovala-tenkrát. Ireno,ještě bereš anribiotika?

Marja

To je síla s tím hlasováním.A já se divila, že přibylo tolik hlasů i když jsem to dala vědět více lidem. Od vás jsem čekala tak čtyři. To hlasování nechápu.Já hlasovala před třemi týdny a od té doby mi to už nešlo. Některým holkám to šlo znova, těm které mají notebook napojený přes O2. A pak to mají být spravedlivé soutěže. No, snad to do té výherní desítky udržíme.Sháním další hlasy.Bylo by škoda, přijít o výhru kvůli jednomu místu.Tak, aby to nebylo tak dlouhé, přeluštím kód apak napíši znova.

Marja

Mluvíte tady o jídle, tak vás trošku podráždím.Byla jsem na tom pozvaném obědě, začalo se aperitivem, pak jsme si většina vybrala medailónky z panenky s bramborovými placičkami, přelité hříbkovým přelivem. Moc dobré to bylo. Po jídle jsem se začala rozhlížet, jak je to tam s kouřením. Nekuřácké prostředí. Po alžírské kávě jsme šly s jednou zubní doktorkou před hospodu a jednu jsme vykouřily. A pak už nic. Tak to jde, ne. U alkoholu mi to tak nechybí,ale po jídle, ta chuť je. Nakonec jsme na Vánočních trzích popily teplou medovinu. Ani tam jsem nekouřila a bylo to venku.Jsem spokojená. Překvapili jste mě, že v chladu se hubne. Já nejsem zimomřivá,ale v noci mám ráda teplo i když se doporučuje jinak. Tak kvůli hubnutí to zkusím.Končo, drž se a vy ostatní také. Ten smrad je fakt hnusný. Mono, copak jsi smutná, nebuď.Bude lépe.Udělej si tu koupel, zapomněla jsem, jak se to jmenovalo ,víš jakou. Nebo si to aspoň představ a zasměješ se. Dnes jste toho hodně napsaly, asi se k tomu vrátím, jen jsem to rychle přelítla. Mějte se krásně a díky za hlásky.Už vám to asi nepůjde. Jen aby ta 11 nedala hlasy na poslední den.To by byla smůla.

Mona

Jo jo,ta koupel mě rozesměje vždy!!!Držím ti palce moc moc!!!!

Standa

po Konču, a teď už napořád Končo

Ládík

slyšel. To byla rána, Konči překonala stoosmašedesátku, paráda, gratulace.

Ládík

Ježíši marja Marjo ? Jaká jedenátka ? Vždyť jsme devátí. Dnes mě to již nepustilo, takže ode mne máš jen tři včerejší hlasy. S tou 11 jsi mě tedy dostala. Já sleduji hrazdičku za námi a přitom ještě se na nás tlačí ta mrška Natálka ? Ta ještě nedala ani 300. To bude dobrý. Tak a mohu jít znova jít spát. Tak brou.

Standa

sem dal zatím dohromady 8

Konča

Stando, já musím vydržet dnes odpoledne na firemním večírku. Musím přežít ten dnešní raut. Vstup máme pouze v pyžamu:-D Už mám nachystané do dnešního mrazu -12 stupňů froté kalhotové pyžama:-D Stoly se budou prohýbat a kuřáci budou ponoukat. Marjo, když jsem si vytáhla adresu z tvého mailu, tak mi to nedovolilo hlasovat ani včera ani teď ráno. Tak jsem napsala do vyhledávače adresu a ejhle pustilo mi to dát hlas na 337. Popisovaný obídek musela být fakt luxusní mňamka. Píšeš, že sis dala 1 po jídle, ale nepíšeš kolik jich bylo za celý den? A jestli se ti daří snižovat. Mončo co to tady píšeš? Takové myšlenky si zakaž! To bych už asi nerozchodila, kdyby i ty sis zapálila. NEEEESMÍÍÍÍÍŠŠŠŠ!!!

Standa

Končo na to mám fígl, setnu se pořádně hned na začátku (nejlépe do půl hodiny). Pak už jenom někde ležím v koutě (podle toho kam mně zrovna odtáhnou a mají místo), ale to hlavní nekouřím až do konce akce (někdy i do druhého či třetího dne) bo spím.

Ládík

Tak mě to dnes asi hlasovat nepustí. Dokonce mě to nepustí dát ani hlas někomu jinému. Konči ty bys , ale dnes asi neměla hlasovat. Víš, že dneska máš jen jedno číslo a to.....168...., na to se musíš zaměřit a hlavně překonat a potom je již jen zelená louka, ptáčkové, motýlci, sluníčko a nekuřácký ráj.

Ivča

vůbec na to nemysli, že máš důležitý 168. den a dělej jako by nic. A hlavně nekuř a užij si to v tom pyžamu. Všechno vzládneš. Já bych se během půl hoďky raději nezhulákala, jak radí Standa, pokus se to vydržet dýl:-) Dnes pátek, tak si to všichni užijte. Já mám hlídací víkend, tak se ani nevyspím ani neopiju. Musím to stihnou dnes. Jdu se pokusit hlasovt

irena

..našla jsem ty děti ale nto číslo 48 tam nikde nevidím ,která je to stránka?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce