Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
irena

3 dny tu nejsem a už se málem nevyznám Tak napřed blahopřání- na asi úplně všem co tu jsou , všichni si to zasloužíme,. Jani já přestala kořit hlavně k vůli vnučce ,taky jsem se styděla , ona plakala a prosila ,že nechce abych kouřila a já byla jeden čas radši když nepřijela . A pak jednou jsem dostala rozum a dala jí to moje nekouření k narozkám . Ona měla hroznou radost a já trpěla aspoň půl roku. Ale jde to , stojí to za tu svobodu i když těžké je to moc.Přibrala jsem dvacku a nehne se to . ale důležité je nekouřit ,jak píše Ivča ,radši tlustá než nemocná a zahulená.

Jana

Irenko,jsem ráda, že jsem se dostala mezi tuto partu statečných,kterým se vesměs daří s kouřením skoncovat.Musím se aleporadit s lékařem kdy začít,protože nyní mám vyhřeznutou plotýnku a podstupiji léčbu. Tak asi se to nedá všechno zkloubit dohromady. Jak jen to bude možné, ihned začnu.Díky za motivaci. Čauki Jana

rimankaaa

Tak sa hlásim, dnes to mám za 30 !! a prvý deň bez CH, tak uvidíme.. cez víkend som prežila "pijatiku" bez ujmy na zdraví, ale chuť bola, to vám teda poviem :)) no určite by som to nezvládla v krčmičke či pri nejakej väčšej spotrebe alkoholu :) to bolo len také to domáce popíjanie :D a s každým, kto si šiel pofajčiť som vybehla na balkón sa aspoň nadýchnuť, takže mám pred sebou ešte dlhúúú cestu.. no dá sa to, treba sa síce trošku viac potrápiť, ale pomaly ma opúšťa tá ľútosť za cígami a ten skvelý pocit stojí za to!!

irena

seš bomba-gratuluju!!!!!!!!!!!

Konča

Zdravím a hned posílám vééélkou gratulačku Rimance. Jsi dobrá, žes odolala. Jen tak dál.

Miš

Ahoj všichni, FRIDU za bukem nekouřím, dnes 12 dní bez..., MIKULÁŠI skloňovat můžeš třeba Miško, Míšo , ale nemusíš , Miš je také pěkné. Jinak všem děkuji za podporu a hlásím , že depky se už odploužily pryč a utekly docela překvapivě rychle. V pátek jsem si totiž udělal radost, přemluvila jsem se vylézt z nory a šla nakupovat dárky a také něco pro sebe (zasloužím si to , ne?). Co mi však udělalo největší radost bylo to, že jsem si s chutí dala poprvé, co nekouřím, kafe v kavárně a , že mi chutnalo i bez cíga. Nejdřív jsem nad ním seděla a říkala si , co mám tak asi dělat , tak jsem vytahla paipo a musím říct, že mi při tom dost pomohlo. Super. No a o víkendu jsem už normálně fungovala pekla perníčky, vařila, zdobila, dělala věnec , dobrá nálada , tak z toho mám takovou radost.... Na cigára jsem ani chuť neměla , jen okrajove jsem si vzpoměla -ZÁZRAK. Dnes ale jak je všední den je to horší, asi tím ,že je člověk v pracovním stereotypu a tím , že jsem sama doma. Hned se tu a tam vkrádá ta myšlenka a nostalgie. MY ALE KOUŘIT NECHCEME , ŽE? Omlouvám se za delší příspěvek, ale ono to pomáhá.

Miš

.... a ještě co mi pomáhá. Bohužel jídlo (žravá hlavně navečer a v noci), s tím ale budu bojovat později, na to teď nemám. Knížka (na tu je méně času než bych chtěla) a paipo (vždy při ruce). Ale nejvíce ze všeho (což me překvapuje) mi pomáhají čaje. Kopila jsem si takovou krásnou kulatou konvičku, která sedí na hrnečku , je veselá s ovečkou , vejde se do ní překvapivě půl litru a na výběr mám snad 3O druhů čajů a tak si to hezky užívám a piju a piju. Tak myslím , že to stačilo a už musím letět. Dcery chtějí, abych s nimi šla pořídit ván.dárky a koukneme se rovnou na Staromák na stromeček....a dám si tam svařáka. Pa pa a držte se.

Skoky

Gratuluju a drzim palce. Ja jsem zacal 8 den, nekourim 2. den. Champix mam uz podruhe, bohuzel po prvni odvykacce jsem cca po 3 mesicich zcela nesmyslne si zapalil na srazu ZS po cca 15 letech a byl jsem v tom znovu. Takze dulezite je proste uz nevzit cigo do pusy nikdy. To je moje zkusenost. Jinak Champix je super na potlaceni abstaku i na to ze znechuti ty cigara natolik, ze uz v podstate clovek nechce. Nejhorsi je vydrzet tak ty 4-5 dni, pak uz je to lepsi.....aspon minule mi to tak pripadalo (coz uz je zhruba 3 roky).

Konča

Miško tak to je bomba. Moc moc ti gratuluji. Jo jo něčím pěkným je třeba se odměnit. Já si ráno například koupila hubnoucí čaj a psyllium, zatím to potěšilo mou peněženku neb je lehčí, ale možná to časem potěší i mě že díky tomu taky zhubnu :-D

Friduča

Zdravím všechny a moc gratuluju ! Vítám Skokyho a jen tak dál drž se a nepokaž si to .. sama vím.. tento pokus je už čtvrtý... Miš ty jsi z PHA ? A dokud pak ? Já taky :)))) Je pravda, že moc nás tu není, ale pár se najde... :) Jsi šikulka, jo to jsou okamžiky, kdy člověk to cígo potřebuje asi nejvíc... Pravda je, že já jsem začala kávu pít, až když jsem začala kouřit a to bylo okolo 20 let.. do té doby jsem pila čaj..Dnes si dám s manželem na půl ( spíš si od něj párkrát cucnu ) po obědě a tím to vadne... prakticky kávu vůbec nepiju.. Čaj ostatně kávu statečně nahradí.. a jinak pozor - je třeba pít čaj zelený.. Černý čaj sen počítá do pitného režimu !!! Končí já jich mám taky hodně... Ale nějak si jen stíhám ráno vařit :(((( Ale když začínám i snídat( cvičení ráno před prací, takže musím ), tak začnu i pít čajík... Tak jsem zvědavá... Mám cca 57-8 kg..což jetak o 4 kg víc, než dřív... Ale ono to asi dolu nepůjde, když budu cvičit, tak se mi jen bude formovat postava... I když .. no uvidíme :)))) Opírám se do toho, tak doufám, že tempo vydrží... Miš nechceš chodit se mnou ? Kdžy jsi z té PHA ? Tedy pokud nejsi z druhého konce :)))) Taky Rimance moc, moc blahopřeju.. takových nástrsh ještě bude hodně... Musíme se držet !!!! Nerada bych si tedy pokazila zítřejší dva měsíce :) Normální je nekouřit kamarádi !!!!!

Miš

SKOKY drž sea je super, že to zkoušíš znova, toho nesmyslného zapálení v budoucnu se bojím, nebo nějaké slabé chvilky, ale to my asi všichni, co? No, ale budeme věřit a bojovat, protože jsme bojovníci. FRIDU jsem z Hostivaře a ty? Včera jsem se vybičovala a šla běhat s tím, že začnu pravidelně, tak jsem zvědavá. Cvičit bych určitě potřebovala. Konstitučně jsme na tom asi stejně , váha 58 (byla 55), výška 172. Potřebuji formovat (sundat pneumatiku) , ani ne hubnout, byla jsem moc hubená. Jinak čaj piju zelený , ovocný, černý vůbec.

Miš

...nešlo mi dál psát? Na Staromáku je to nádherné a takhle ve všední den málo lidí. Samozřejmě jsem si vzpomínala, jak jsem jsem si tam loni pokuřovala, nebylo to ono, něco (my víme co) chybělo. Přesto je to SUPER a dělá mě to veselou, vyjma chvilek, kdy si říkám , že je to všechno na ........... pa pa jdu večeřet, hlad je stále.

Jana

Ahoj Ivčo! Do lékárny si teď skáču pro jiné léky, mám zdravotní problém, jak už jsem popsala Irči.Ale jak to půjde, hned začnu. Všechny příspěky pročítám a ty mi dodávají odvahu začít. Zatím díky za povzbudivá slova.Jana

Friduča

No nepovídej !!! Miš já taky :)))) To je mazéééc a náhoda :))) Jsi na FB ? Tak pojď svičit se mnou... :)))) Svět je malej...Ráno v osm na značky.. dneska se sotva hejbu... takže brouuuuu :))) A zítra dva měsíce...

Megan
129x

Ahoj všici. Fridučo, tak dráček mráček je doma. Díky moc. Vánoce se blíží. Letos bude nejkrásnější dárek, jestli chuj Cidrychuj zmizí z diskuse. Mějte se všichni krásně a čau

irena

Friduč tak ti přeju k 60ti,jsi hvězdička , paráda. Miš se už zařadila mezi voňavé nekuřáky a Skoky se taky snaží.Jani ty se honem uzdrav ať můžeš začít ještě letos. Tak se nám ta rodinka krásně rozrůstá. Držte se všichni , jsme borci že nekouříme.

rimankaaa

Ahoj, ahoj! ďakujem za gratulačky, FRIDU, KONČO, IRENKA !! Hlásim, že začínam pociťovať to, že druhý deň neberem CH (alebo je to len psychika?! ), ale nijak výrazne.. no musím to, samozrejme, zvládnuť a nefňukať :) MIŠ, gratulujem k sľubnému začiatku - ono aj mne pomáhali dlhé príspevky, vykecať sa a posťažovať :) po 3týždňoch už bude lepšie (mne aspoň bolo) ;) SKOKY, držím palce aj tebe!! majte sa mi všetci krááásne!!

rimankaaa

FRIDUČA - gratuluem k 6O. tke !! :)

Konča

Fridu k 60 ti posílám fanfáru ♫♪♫♫♫ a gratulačku. Moc pěkně ti to jde :-) Dále mezi námi vítám nováčka SKOKY. Dnes 3 den bez tak se drrrž :-) Jani s lékařkou určitě promluv co nejdříve. Champix se dle příbalového letáku snáší i s jinými léky a prý je ani neovlivňuje. Akorát ti šapík vysaje peněženku neb ho stále zdražují :-(

Ivča

Všechny zdravím, jste všichni dobří, Fridu, gratuluju ke kulatinám:-)), Rimanko, to bude dobrý, spíš asi pracuje psychika. Nevím, jak dlouho jsi brala champix, snad jsi to nepodcenila. Omlouvám se všem, nemám teď moc času číst, ale snažím se. A Janě přeju, ať se zdravíčko vrátí a dáš se do toho nekouření. Skoky, Miš, všichni se držte. O zdejší inventář už strach nemám:-)))

Skoky

Dik, uz je to mnohem lepsi. Ja mam vzdy nejvetsi problem ty prvni 3-4 dny, pak jsem v pohode (hlavne diky Champixu). A potom druhy problem je proste to vedomi, ze uz ja osobne to nikdy nesmim vzit do pusy to cigo - to mi vzdy privodilo pri odvykani i po mnoha mesicich to, ze jsem zacal postupne znova (sice pozvolna po par kusech denne, ale do tydne/dvou jsem byl zase na 20)

Denis

Dobrý den vespolek, dnes 47.den, 18.12. dobírám poslední CHMP a potom už to asi přestanu počítat. Váha se stabilizovala na normálu, stále 3 - 4x týdně intenzivně sportuji, ale mnohem méně se zadýchávám než před tím. Nemůžu se dočkat jara až zase nasednu na kolo. Na tom spiningovém to není ono. Jediné co mi trápí, jsou opakované chvilkové intenzivní chutě a taková skoro lítost, že už to nesmím ochutnat.To si vždycky na chvíli vlezu na kurakovaplice.cz (kdo tam nebyl - vřele doporučuji) a zase se srovnám. Všem, kteří úspěšně bojují držím palce a hýbejte se, všechno je potom snažší.

Konča
1x

Skoky "a vo tom to je" opravdu už nikdy ani jednoho šluka :-) Dnes jsem si udělala radost. Koupila jsem si 5 kusů OLOMÓCKYCH DRŽGREŠLÍ. Olomouc je ¨po Jablonci a Plzni třetí město v republice, která má vlastní měnu. A tou je krásná ražená mince ze žlutého kovu velikosti padesátikoruny. Na jedné straně je vyražena Nejsvětější trojice s nápisem 40 OLOMÓCKÉCH DRŽGREŠLÍ a na druhé straně je vyražen znak Olomouce. Vyraženo je celkem 20.000 kusů. Držgrešlí se dá platit ve vybraných obchodech až do konce roku 2012. :-) Pak už to bude jenom sběratelská lahůdka :-)

Konča

Denisi posílám gratulačku. Kurakovu plici znám. Ty ataky nebudou tak časté a tak intenzivní. Jsou dny, kdy na cígo nevzpomenu vůbec. Přeji pevnou vůli a drž se.

Denis

Ano, ano ty ataky se snižují a jsou i dny, kdy si člověk nevzpomene, Každý ty stavy asi pociťuje zejména v situacích , kdy to prostě bez cíga nešlo. U mě zejména stresové situace v práci. Ale už i to opadá a přistihl jsem se, že už vypiju kafe a ani si na tu mrchu bílou nevzpomenu. Díky a přeji nápodobně. P.S: Kurakovuplici jsem přečetl komplet celou než jsem s tím seknul.

Friduča

Ahojky, měla jsem dneska hroznej forfr.. takže jsem nestíhala... všem vám moc děkuji za gratulace !!! Dav měsíce je už pěkné číslo a valím si to na půl roku !!! Já vám všem také gratuluji k vašim výkonům a chválím vás ! I vy se chvalte každý den, protože si to zasloužíte !!! Tohle je těžký boj a každý den, kdy nekouříme je dobrý !!! A pokud to vydržíme už navždy, pak je to naše největší výhra !!! Právě jsem dovařilo kuřecí čínu - naprosto bez tuku, jen na vodě ( kuře, lusky, cibule, porek a čínské zelí ) a rejže.. Někteří se můžou divit, ale je to dobré :)))) Už u nás doma není ka nalezení nic jiného než žitný chleba - je trochu dražší, ale doufám, že mi to vydrží a budeme zdravě jíst... nejvíc je to vždycky vidět na manželovi... Já nehubnu, jen je to pro mě taková detoxikace :) A cvičení - opírám se do toho a denska cítím celého člověka ( což je velice příjemné ). Člověk najdenou zjistí, že má i svaly :))) Tak Miš copak je s tebou ? Hostivařačko :))) Musím se smát....Jaká je to náhoda..

Miš

......nakupuješ ve Špáru, se psem chodíš na Hostik, ...viď?

Miš

Dnes 13 DBC. Supeeer. Fridu to je fakt neuvěřitelný, jak je svět malej, myslele jsem , že napíšeš, že jsi někde z tramtárie, třeba Stodůlky apod. a ono tohle. FB nemám , tak jak se spojíme? Jinak všem ostatním gratulace- za každý den se musíme pochválit. Já dnes měla dost často myšlenky a chutě , no nic moc. Trochu mě to překvapilo, protože předchozí dny byli už lepší, ale hlavně, že není ta depka, to bylo fuj tajbl. Jak píšeš ty Denisi " ....taková skoro lítost, že už to nesmím ochutnat nikdy" a teď ten kuřák ve mě nahlodával....." taky jsi mohla ještě pár let počkat a pokuřovat, pak bys přestala, aj. ",raději ta moudra nebudu psát. Ale už je to dobré. Nemám ráda ránaa vstávání a pro mě je vždy nejhorší právě ráno a dopoledne, snad to bude brzy odeznívat. Denisi , jestli dobře počítám , nebudeš tedy brát CH ani ty 3 měsíce? Já bych se bála to dříve vysadit, ale každý si asi jinak věříme.

Denis

Takhle mi to naplánovala doktorka v centru, Já jsem chtěl ještě 2 týdny brát startovací balení pozpátku jako do vytracena, ale doktorka si myslí, že už to nebude potřeba.Zobu zatím celé-nepůlím, ale možná i na to dojde. Kouřil jsem "jen" 10 denně ale 20 let. Tady jsou tací, kteří vysazují už po měsíci. Já bych ty 3 měsíce rád dokončil i třeba s půlkou denně, uvidíme.

Friduča

Tak se zaregistruj na fifinky.eu - tam se dají posílat SZ a tam si domluvíme kontakt, ju ?

irena

Skoky seš na dobré cestě,jen tak dál. Gratuluju k třetí dcerce i k tomu nekouření.Byla to parádní volba pro tebe i tvé holčičky.

Skoky

Ja jsem v pohode uz celkem. Nastesti jsem si vybral dobre obdobi - narodila se nam treti dcera, takze nemam vubec prilezitost nekam zajit trebas na pivo apod., kde si myslim by mne to aspon v tech pocatecnich stadiich lakalo. Zjistuju ze to je idealni doba na to odvykani - Aspon mam cas na holky a muzu si to srovnat vice v hlave. Ale abstaky uz temer nemam , protoze Champix je v tomto genialni. Uz nekourim treti den a myslim ze tentokrat jsem v pohode - mam mentalne v hlave uplne jinou situaci nez predtim, proste to citim.

Konča

Skoky též se přidávám s gratulací. Pivko neuteče . Všechny tvoje holky budou náležitě pyšné na voňavého taťku. Držím pěsti :-)

Evik

Ahoj lidicky, tak se pridavam mezi vas. Dnes 10 den BEZ. Kourila jsem 12 denne o vikendu a na akcich i vice. Je to muj uz asi ctvrty pokus, nejdele jsem vydrzela 5 dni, tudiz 10 dni je pro mne rekord. V prvnich pokusech jsem brala Champix, ted u tohoto posledniho jsem si vzala jen jedinou tabletku prvni den a nic vic. Nemam za to zadnou nahrazku, tak doufam, ze to vydrzim. Nejdulezitejsi je byt ODHODLAN/ROZHODNUT UZ NEKOURIT. Abstaky pocituji, sem tam se mi mota v hlave a mam jakesi stahy na hrudi. Dam si sklenicku vina a jsem v klidu, tak mam jen strach aby se ze mne misto kuraka nestal alkoholik, protoze se kazdy den tesim na sklenicku vina k obedu. Vsem drzim palce.

Skoky

Nejdulezitejsi je , abys k tomu nepristupovala systemem "at vydrzim" . Naopak bud rada, ze ses zbavila otroctvi te cigarety. Protoze to je presne naopak - ty vitezis nad tim ze to ovlada. Mne pomaha scena s filmu Pan prstenu, kdy Gandalf vypudi z krale Rohanu Sarumana - to je podobne jako s tou zavislosti. Mozna detinske, ale mne to pomaha. Musis mit proste naopak radost ze uz te to neotravuje a neovlada ta cigareta. To je zaklad uspechu - takhle jedine se da uspet. Pokud to budes brat jako nejake odrikani neceho dobreho (coz je samo o sobe nesmysl), tak to budes mit o dost tezsi.

Evik

Skoky, jasne, mas pravdu, ale sam prece vis, ze Ti cigaretka kdysi chutnala, ne? Mne se po ni jeste porad styska. Njehorsi je to behem dne, je desne dlouhy, naopak jsou lepsi rana a vecery kdy se mi jen z pomysleni zapalit si dela spatne a pritom jsem byla kurak co si sel do 5 min. po probuzeni zapalit. Kazdy to mame jinak. Na pana prstenu se mrknu, ted zrovna stahuji holubi se vraceji. :-))))

Skoky

No byl jsem na tom podobne - po probuzeni prvni co jsem udelal - dal si cigo. Kupodivu ted fakt nemam chut vubec ani rano ani vecer. Spis obcas mam spis socialni potrebu pres den v praci, ale to uz mam pod kontrolou :-). Takze celkove jsem spokojenej,.

Friduča

Vítám Evu - Evčo mě tedy a speciálně posledích pár let cigereta vlastně ani nechutnala.. Těch pár opravdu vychutnanejch se snad ani nevyplatí počítat...Jinak je ščlověk věčně přehulenej a kouří v situacích kdy nemá co dělat.. Je to šílená závislost a i když má někdo pocit, že mu cígo chutnalo a protot kouřil = není to tak.. Potřebu další cigerety vyvolává jednoduše závislost na nikotinu at ělo si o něj říká... :) To je jeden z důvodů ( mimo jiné ) proč mi vadilo kouřit... nerozhoduju o tom co budu dělat sama ( i když si to při hledání místa kdese s mí kouřit jak zloději myslíme ), ale ta podělaná závislost... To už nechci opakovat.. Pomalu se situace ve společnosti obrací a za shvilku nebude moc míst kde se bude smět kouřit... A já to kvituju.. ale stát někde potupně za rohem ??? No tak snad nejsme takový zoufalci !! ? nebo já už nechci být takový zoufalec.. Chci o sobě rozhodovat sama... A vy určitě taky - tak bojujme přátelé !!!

Evik

Ahoj Friduco, docela mne pobavilo jak jsi napsala, ze by pro Tebe bylo potupne stat nekde za rohem. :-))) Vis proc? Posledne kdyz jsem letela 13 hodin v kuse a na letisti jsem mnela 4 hodiny na dalsi prestup, tak jsem zioufale hledala mistecko kde si zapalit. Nasla jsem, byla to mala uzavrena mistnost o rozmeru asi 5x4 metry, hlava na hlave, bilo ze neslo videt. Dovnitr jsem se uz nevesla, tak jsem bojacne postavala u pootevrenych dveri aby se neobjevil nekdo a nenasolil mi za prestupek pokutu. Cigaretku jsem vykourila asi za pul minuty, mnela jsem z toho motaka, ale byla jsem klidnejsi. Vim, ze je to o zavislosti, jenze prave te zavislosti se chci zbavit, chci se zbavit toho pocitu potreby cigarety. Ze zacatku jsem si pripadala jako bych prisla o nejvetsi kamaradku, blbost, vim, ale to je proste ta zavislost, droga, ktera cloveka oblbuje. :-(((

Les

Ahoj lidi :-) Tak slavím první týden. Nejhorší jsou rána, to se nechce vůbec vstávat, motivace kafe a cigárka je pryč. Ale čaje jsou lepší :-). Spousta vůní , přecpávání dobrotama, člověk si může zajít zaběhat... Prostě paráda.

???

Opravdu mají zdejší programátoři problém se zablokováním jednoho IP 90.176.129.91 ???

ela

Na několika diskuzích už to udělali.

Evik

Tak jsem se vcera tak radovala, ze uz jsem na 10 dni BEZ a prijdu domu, neskutecna hadka s manzelem (asi se budeme rozvadet) a musela jsem si zapalit a to hned dve po sobe. Tak nevim, asi jsem si nevybrala to spravne obdobi. Nejradeji bych si zapalila a uklidnila se tim, vim, ze to problem nevyresi, ale s cigaretou jsem byvala ve vetsim klidu. Ach jo lidicky, co ted????

irena

i já zdravím Evču a držím palce .Mě na rozdíl od Friduč cigareta hrozně chutnala , nebo jsem si to aspoň namlouvala.O to byloy těžší začátky a fungovat jsem začala až jsem přišla na to ,že nastartovat můžu taky skleničkou. Ale že by to bylo dobré řešení , to bych neřekla , tenkrát to ale pomohlo.A jinak má Frida ve všem pravdu...konec potupného schovávání , škemrání o pauzu......svobodně jednat a rozhodovat .. to jde všechno jen díky nekouření.

Evik

Ahoj Irco, takze Ty jsi ze zacatku take kompenzovala cigaretu sklenickou? Mne to prijde jako vymena jedne drogy za druhou a mam strach abych se nestala zavislou na alkoholu coz je jeste horsi nez cigarety. Jak dlouho nekouris?

Konča

Eviku odvykačka s champixem je těžká, ale bez champixu je příšerně těžká. Bez nikotinu je člověk vzteklý nejenom sám na sebe, ale i na celé okolí i své bližní. Snadněji se odvyká, když je člověk v jakési psychické pohodě než když je pod tlakem rozvodového řízení. Každá nevykouřená cigareta je výhra. Stres je spouštěč. Asi bys měla začít užívat champix. Držím pěsti. Bojuj, stojí to za to:-)

irena

...napsala jsem pozdě...no a ta cigareta něco pomohla vyřešit,oddálí rozvod , zmírní hádky?..to vím já, že ne, po 3 letech nekouření , ale ty si myslíš opak, krásně se za ní schováš a dá ti prostor znovu zmobilizovat sílu. Takže kde je pravda? ......jestli to doma stojí opravdu za .......tak rozhodnutí nekouřit klidně odlož. Asi teď není nejvhodnější doba. a za nějký čas třeba začneš novej život bez cigára. V každým případě ti přeju hodně síly a pevné nervy.

Evik

Diky za povzbuzeni Irco, ale po Tvem prispevku mam opravdu chut vlitnout do kramu a koupit si cigarety. Problemy byli i behem tech 10 dni a ja byla na sebe tak hrda, ze jsem to ukocirovala bez zapaleni si, sama svou vuli i bez toho Champixu. Tak a ted nevim, nechce se mi porad zacinat, donekonecna, ale zase se do mne vryva myslenka, ze bych si to mohla dat jako az novorocni plan. Zatim mne ta cigareta jeste ovlada.... Jak je to u Tebe? Po trech letech uz na cigaretu vubec nemas chut? jak ejsou Tve pocity nyni?

Tomáš M.

Taky jsem párkrát přestával a bez Champixu je to horor a do pár dní jsem kouřil jak ucpanej komín.. Trochu větší výkyv v psychice a dáš si cigaretu. To není prohra, ber to spíš jako pochopení, čeho se příště vyvaruješ.

Evik

Diky Konco, asi si opravdu dojdu pro recept, uvidim jak to budu zvladat. Chtela bych s tim prastit uz kvuli detem. Starsi syn mi porad chodil do kabelky a schovaval cigarety. Jednou jsem se s nim kvuli tomu i pohadala a jak jsem si pak za to nadavala, ze jsem na neho rvala kvuli cigaretam. :-(((

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce