Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

sigrid

:-)!

Jana

Ahoj... všechny Vás moc zdravím!!! Mám velikou radost, že to Radka zvládla:-) Užívej si Radko už jenom té euforie z nekouření, už to bude jenom a jenom lepší! Fridučo, Ty už máš hodně dobře našlápnuto, je to jistý, že to dáš... vydrž!!! Je dobrý, když Vás je víc... podržíte se vzájemně!!! Ireno, Tobě také moc fandím... nejsi těžký případ, stačí a hlavně potřebuješ, aby Tě něco,( někdo) nakoplo!!!! Luboši.... ono to tak samovolně asi opravdu nejde... šampík není všemocný...chce to taky tomu trošku pomoci a hlavně si být jistý a přesvědčený, že kouřit nechci! Sigrid, vítám Tě zpět mezi námi, chyběla jsi tu. Pokaždé když napíšeš.... je to něco hodně moudrého a pravdivého, tak na nás mysli... Všem nám to pomáhá.... Samozřejmě zdravím všechny ostatní spolubojovníky, ale nebudu vyjmenovávat, protože bych nerada někoho vynechala,nebo jméno popletla :-)!!!!!!! Velikánský pozdrav naší slavné pětce s Danem v čele :-) Ten to opravdu " má na háku" :-))) Takže se mějte moc krásně :-) Ireno, Fridučo, Radko..... myslím na Vás!!!! Zvítězíte!!! Jsem si jistá!!!!

Radka

koukám,Fridu......už si docvičila a...?Být tebou,tak si zatím neubírám.Počkej na zítra.Mě bylo taky blbě a co nekouřim tak je to o hodně lepší.

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Radka

Tak zííííítra!!!!!!To víš,že mám chutě,ale od soboty.....kde se kouří-TAM NEJDU.Doma taky nikoho nenechám kouřit.Tak silná nejsem,takže kdyby přede mnou někdo kouřil...nevím,nevím. Mám dobrý,že manžel přestal 14.dní přede mnou.A vy se nemůžete domluvit,že doma né.....vlastně,vůbec né....?Já si vždycky vzpomenu jak mi bylo po cígu zle a je fakt,že když se to vydrží 1.den tak pak je ti to líto zkazit a začít znova (sběrnej autobus!!)Janina(myslím)mi psala,at vydržím den D a druhý den se uvidí.Říkala jsem si, že když to vydržím,tak si dám druhý den ke kávě,ale už jsem si nedala. Tak ZÍTRA........hezky se nato vyspinkej,bud v klídku a připrav se.... !!!!!čus

IFKA

Pozdě, ale přece Ti chci mooc blahopřát k Tvým narozeninám, ktaré jsi oslavila-doufám žes to neodflákla-2.3. Takže mooře zdraví, lásky, štěstí a vneposlední ředě pohlavní svěžesti. Prostě vše nej do dalších nekuřáckých let přeje-ifka

F

Napsal jsem sem dlouhej vzkaz a nezaznamenal se ...úúúúúúúú:(

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

sigrid

když jste pod champixem, klidně vydržíte i s kuřákama, nanejvýš, že Vám smrdí. Já jsem tu sice většinu času sama a manžel a děti jezdí na weekendy, ale nakonec jsem stejně přestala kouřit v Praze, protože mi přišlo, že mezi rodinou mi bude líp. A to mi mužskej smradí celej barák doutníkama a syn tu krabku denně taky vytáhne. Irenno, já kouřila se champixem rovnej měsíc a taky jsem přestala. Nezoufej, ono to přijde. Někdo tady psal, že 50ti kilové žrenské stačí poloviční dávka než 90ti kilovýmu mužskýmu. Tak tohle bohužel u tohodle léku neplatí. Nejsou to antibiotika, která se dávkují na kilogram váhy. Tady záleží na počtu nikotinových receptorů, které musí vareniclin nasytit a těch může mít myška víc než mamut. Tak se držte a já jdu makat. Sluníčkový den přeju :-D.

Radka

Nalad se na jinou notu.Napiš si zápory kouření!!!!....mám jich plnou lednici....a né..co před barákem,po večeři apod.My jsme věčně seděli venku,grilovali,pokuřovali... .nato nemysli..většina kuřáků nadává, jak je to drahý, jak chtějí přestat....budou ti Závidět...že to máš za sebou.A ještě ti řeknu a VŠEM jeden velký důvod.CHOPN ???? Čeká všechny kuřáky.Hnusný dávivý kašel.....představ si že na starý kolena budeš nosit u sebe kyslík,aby si se mohla nadechnout !!!!Manžel začal pomalu a jistě pěkně krchlat(je nám 38)bylo to pěkně hnusný.Co by bylo za 20.let????Kyslík!!!!Sám uznal,že tudy cesta nevede.NEKUŘ A SKOČ !!!! ps:Jsem na matěřský skončila jsem loni školu.Chtěla jsem změnit povolání.Jsem....sestřička ....takže mi poslechni a NEKUŘ....ZVLÁDNEŠ TO !!!!!A IRENKA SAMOZDŘEJMĚ TAKY !!!!

Radka

za chvíli jdeš na oběd.Běda ti !!!!!!

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Klokoň

mám pauzu na oběd, tak ti zas píšu. Už jsem tě tu dlouho neviděl. Jsi v pohodě? Jak to zvládáš? polykáš šampík? Držím ti pěsti a napiš mi.

Iwa

Ahoj vsem, musim rict ze me vsechny prispevky moc tesi. Podle vseho se zda, ze lek opravdu funguje :) . Ja jsem dnes rano snedla druhou tabletu. V prispevcich se obcas zminujete o nevolnostech. Rada bych vedela, kdy jste je zacali pocitovat. Hned po prvni tablete nebo az pozdeji, pri vyssich davkach? Priznam se, ze nevolnosti se trostu obavam, ale vysledek lecby je o dost silnejsi motivace. Diky

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Radka

Fridučo,budu asi muset hubnout.Už mám o 3.kg navíc.Taky ti budu psát a všechny ostatní povzbuzovat.Pořád holkám děkovat jak mi pomohly a dlouho nato nezapomenu....Dneska v rádiu říkali,že závislost na nikotýnu je větší než na heroinu-síla. Doufám,že nekouříš !!!!! Iwo,mě začalo být blbě asi až 4.den.a to si piš,že cham.funguje.Jak mi holky psaly zobej,zobej a kuř.Irčo,dlouho si se neozvala??

Mona

Taky nevím,co bude dělat,ale včera to byl teda den, Já bych snědla snad i něco gumovýho,kdybych na to narazila.Ještě v 9 večer jsem dělala klukovi minutku a musela jsem si vzít taky. Pak jsem zase od 3 ráno skoro nespala. Zdály se mi ty divný sny,nic hororovýho,ale zmatený. Pak jsem zase poslouchala,jak náš pes venku štěká. No hrozný. A ráno jsem se zvážila a zase o 20 kdg víc. Ale divím se,že ne o 5 kilo na to,co jsem snědla. Budu si muset vypracovat nějaký dietní program. Kamarádka takhle zhubla za 3 měsíce 10 kg a už 4. rok nenabrala.Kde jsou ostatní,dlouho taky nebyla Bobina,Standa,Sysi a další. Všechny zdravím a není vůbec na škodu,když se ozve nějaký vyléčený jako IAN nebo Klokon. Alespon nás zase přesvědčí,že to jde. Co se mě týče,mám dnes 32 dní bez a chut skoro nemám. Horší je to s tím jídlem. Pa..

IAN

Jenom trochu rekapitulace , champix jsem začal brát 1.9.07 , poslední cigareta byla 30.9., od 1.10.konec s kouřením , champix jsem skončil užívat 1.3.2008 , i když poslední dva měsíce jsem ho bral jen tak nějak pro jistotu po 1/2 tabletky. Nikdy mi po Ch. nebylo špatně , vyskytlo se jen pár mírně erotických snů , žádné horory. Kouřil jsem před Ch. 35 let min 20 denně , často při stresu i mnohem více. Bez Ch. bych to nikdy nedal.Všem , kteří právě s odvykáním zápasíte přeju moc a moc úspěšný boj. Ch. má jedinou nepříjemnou vlastnost , že zároveň nesnižuje chuť k jídlu . Pak už by byl úplně dokonalý.( Mám +6 kg). IAN

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

LUBIK

AHOJKY.DNESKA JE TO TŘI TÝDNY CO JSEM OMEZIL KOUŘ Z 50 NA 0.NA ODVYKÁNÍ POUŽÍVÁM ELEKTRONICKÉ CIGARETY A FAJFKU,PASTILKY NIQUITIN A ŠPIČKU NICORETTE,ALE STEJNĚ SE S TÍM HROZNĚ PERU.HLAVNĚ MĚ TO DRTÍ VEČER KDYŽ JDU NA PIVKO.JSEM PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPEN JAK TO VĚTŠINA Z VÁS DOBŘE ZVLÁDÁ S CHAMPIXEM.JDU DO TOHO TAKY.DRŽTE MI PALCE.ZAJÍMALO BY MĚ,JESTLI JEŠTĚ NEKOUŘÍ MARTINA SE ZDEN´KOU.

Jiřina

Lubiku, nemůžu psát za Martinu, i když si myslím, že určitě nekouří, ale přestaly jsme den po sobě, Martina 3. a já 4. srpna, takže sedm měsíců. Určitě zkus Champix, je zbytečné se trápit, když existuje tahle alternativa.

LUBIK

Jiřko,děkuji za vzkaz,potěšil mě,protože bitva s tím hnusem potřebuje podporu.Čím déle nekouřím,tím větší mám chut´.dneska jsem se dozvěděl,že existujel lék na předpis VELBUTRIN.je to antidepresivum,ale má to prý úplně stejné složení jako CHAMPIX a je podstatně levnější.víte o tom někdo něco?

irena

Ten lék se jmenuje Welbutrin, je to antidepresivum, může ho předepsat pouze odborný lékař a doplatek je asi 290 Kč. Stejné složení jako Welbutrin má lék ZYBAN, ale tato značka se prodává právě na odvykání kouření a stojí řádově víc/asi ke 3000 na měsíc/. On ten welbutrin měl u psychiatrických pacientů vedlejší účinek, že zanechávali kouření. Tak si to nechali prý patentovat jako Zyban k odvykání kouření :). Zyban může napsat i praktický lékař, Welbutrin pouze psychiatr nebo prý dietolog.

irena

Welbutrin nemá stejné složení jako CHampix, ale jako Zyban. To jsem zapomněla podotknout.

Lenka

Zdravím všechny, kouřím 20 denně a zkoušela jsem přestat asi tisíckrát, samozřejmě bezúspěšně, když tak sleduju vaše příspěvky, jdu taky do toho, ať to stojí ,co to stojí, jen jsem se chtěla zeptat, jestli vážně stačí zajít k obvodnímu lékaři? Protože ptala jsem se už v několika lékárnách a nikde o podobném léku neslyšeli. Díky,díky. A obdivuju vás všechny!

Máfos

Zdravím svého kontrolora. Nekouřím už 47 dní. Vypadá to se mnou dobře. Na cigaretu si tak 2x denně vzpomenu, ale rychle myšlenku zapudím. Už se to dá dobře snášet. Hledal jsem v historii namátkově tvé příspěvky, ale nennašel. Napiš mně alespoň termím, kdy jsi začal polykat .Jinak se mám dobře, ale málem jsem skončil na infarkt při té vichřici Emma. Kdyžjsem se díval ven, tak mně před domem přistála 1/2 oplechování střechy. Myslel jsem , že je má. Byla naštěstí souseda. Máme řadovku. Tak mně Emma rozflákala skleník. Stálo mě to 1.300 Kč.Tak to je vše. Odpověz.

Klokoň

nekouřím od 1. září - to je dobré datum, děti jdou do školy. Champix jsem bral asi 12 dnů předtím a bral jsem ho do konce listopadu. Kouřil jsem až 30 kousků a můj problém byl v tom, že se pohybuju v kuřáckém prostředí. Ale teď už na to fakt ani nemyslím, ani ve chvilkách pohody, který jsem měl s cigaretou spojený. Tedy s tím skleníkem je mi tě fakt líto, ale vem si to tak - jsou to necelý tři kartony cigaret. To bys normálně prokouřil za dva týdny. A aspoň, že ta střecha nebyla tvoje. Já to chápu, že důchodce si už nemůže tolik vyskakovat. Jo a tady mě najdeš tak kolem pátý stránky? Určitě mezi prvními deseti. Ale zas tolik jsem nepsal, spíš četl. Měj se a napiš.

Radka

u nás to taky neznal ani doktor ani v lékárně,ale já se nedala.Doktor napsal a v lékárně to objednali.Tak dej vědět...Fridučo....tak jak???

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Míša

Friduč,Ty se teda držíš té jedné zatrápené cigarety a těch nervů co tě stojí.:-))))Je vidět,že si ale bojovnice,tak už skoč,nebo se z toho zblázníš.Ukaž i doma,že když si řekneš,tak to tak bude.Pěkně se zítra utahej a večer si brzo hupni do peřin a zaspi to-třeba,nebo si ji dej ráno místo večer.:-)Držím pěsti a stále Ti věřím,že to dáš.Raduš si úžasná,to Ti ty dny letí.Gratuluju Ti a zároveň cítím s Tebou,mám 4kg+,ale není to tím,že bych se cpala vším možným.Bylo mi řečeno,že je to tím,že tělo nemá už nikotin.Ten prý urychluje "zpracování"potravin,ty pak nejsou v těla tak dlouho,aby z nich tělo stále bralo.Čekám,že už se to přibírání alespoň přibrzdí,ale dostala sem radu od lékařky,pro případ,že by ne.Koupit si jako doplněk NiQuitin pastilky,já mám 2mg z těch si prý tělo vezme tak 1mg.Trošku mi to hlava nebrala a 4kg se ještě dají,ale vzhledem k tomu,že nemůžu žádnou zátěž,bylo by to řešení,jestli-že to funguje.:-)Podrobnosti nerozepisuju,byl by to román a časem to prý tělo zvládne,ale mě se pak zase bojovat s nadváhou nechce.:-)Jinak se prý děsně plní nekuř.poradny,to půjde Champix na dračku ještě víc,to se bude čistit vzduch.:-)Zdravím další spolubojovníky a moc jim fandim a držim pěsti.Já mám dnes 3.nekouřící týden a 4.týden na Champixu.Leni,podívej se na net na "centrum léčby závislosti na tabáku",najdeš tam i tel.,mohou Ti poradit kam a jak pro Champix.Jinak všem krásný večer a napsanou.:-)

Radka

Fridu.Tak ZÍTRA...DO TŘETICE všeho dobrého,nebo si urči jiný datum? 1.cigareta...! Blbý 4.min.Ale stejně si dobrá.Víš kolik cigaret jsi měla za poslední 4.dny..????Hrozně malilinko.Vydrž 1.den a uvidíš jak je to super pocit!!!!!!!!Já vyhulila krabku denně !!!!!! a mám už 4.dny-NIC !!!!!Jupíííí

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

sigrid

myslím, žes na to přišla sama. To zaklínací slůvko je "spolu". Člověk prostě rád dělá věci s tou svojí druhou půlkou. Dodneška je mi líto, když po obědě uvařím kávu, naleju do šálků a mužskej si zapálí svého doutníka, zatímco já žmoulám párátko nebo palec. Nemám už chuť, ale je mi líto, že to neděláme spolu.

Leňa

MIlá zlatá ...chtělo by se říct boubelatá....ne,ne!Nenavážím se do Tvých tvarů,ani tvarů nikoho jinýho.To mi jen trošku (možná už i hodně) hrabe.Kdo občas koukne na diskuzáka,tak ví o čem mluvím.Úplně jsem propadla všem těm slovním ,souslovním a větným kopaným..a tak nějak už mi uniká původní záměr založení klubu na "Déčku".Rodinní příslušníci tvrdí,že kouření bylo v mým případě menší zlo-bylo to levnější(počítač žere proud)častěji jsem byla k dispozici(čas tady strávený/24h =vykouření asi 4krabiček cigaret).Já si to ale nemzslím a přes všechny negativa současného stavu jsem šťastná "NEKUŘAČKA"!!!Tak Sigrid promiň,že jsem se tak dlouho neozvala,snad se to dá léčit a já jednou budu zase normální.(Chybí mi tady smajlíci)Móóóc Tě zdravím zpět doma a móóóć díky za dopis.Až budeš mít chvilku čas,napiš jak se Ti za vodou líbilo a vůbec jak ses měla (vlastně z hlediska tohoto fóra jsi byla "za vodou" dvojnásobně :D) Ahoj Leňa

Lenka

Ahojky všichni vytrvalci i zatím váhající.Fridučo,snaž se nekouřit za sebe...........Ty sama musíš chtít a než si s manželem zapálíš, zkus se přesvědčit,že si lepší než on.Určitě to zvládneš,uvidíš...........A budeš na sebe pyšná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! Fakt!!!!!!!!!!!!!!Já nekouřím od 17.2 a můj manžel přestal až 1.3.Kam jsem se hla,měla jsem pocit,že se ten kouř táhne za mnou. první dny jsem myslela,že se zblázním.To jsem ještě odpovídala na otázky:::Jak se cítíš bez cigarety?Zabila bych.Ale všechno se obrátilo,když já byla v pohodě a začínal s odvykačkou manžel. Lepí si náplasti a moc to na něj neúčinkuje,takže mu není moc dobře.Dalo by se říct,že provokujeme jeden druhého a zároveň se podporujem.Držím palečky , neboj zvládneš to.Radko-šikovná holka.Gratuluji.

Leňa

Lenko,jak vidíš,jméno Lenka je asi zakletý a nějaká vyšší moc si řekla,že kdo se jmenuje Lenka,ten musí kouřit-asi proto se nás teď tolik snaží přestat.Pokud budeš chtít být i nadále identifikovatelná,musíš k "té Lence"něco přidat.Jinak za obvoďákem běž,nech si předepsat Champix (čteno šampix),ani to nemusí být startovací balení,může to být balení 56 tablet ,utíkej s tím do lékárny a nenech se odbít,oni to objednají.Návod na užívání je v letáku.Jdi do toho,držím palečky....

Lenka Brontík

Dobře Leni, od teď budu už jen Brontík, stejně mi tak říkají a jménem mě moc neoslovují,hahaha. Už jsem s doktůrkem domluvená, takže tam co nejdříve zajdu, asi v pondělí a dám vědět. Docela si nevěřím, protože jsem zkoušela různé přípravky s nikonitem, na ruce jsem měla nalepenou náplast, žvýkala jsem žvýkačku a v klidu kouřila, takže vím , pokud je někdo silný kuřák, že ho nadmíra nikotinu nemůže zlomit... Aspoň zkušenosti všech ostatních mi dávají naději. Už se těším, jak se vám budu taky chlubit, jak dlouho nekouřím :-)))

Leňa

Dobrá Brotníku.Bereme Tě do party,tak se hleď co nejdřív ozvat.Jak sis všimla,je tady zvykem podávat hlášení.To víš,nic není zadarmo a psychická pomoc je k nezasaplacení.Tady se platí písmenkama :D.Jo aněco napiš o sobě...Ahoj,pěkný den a po hlavě do toho!!!

Leňa

PS:s těma písmenkama to neber tak doslova,to"nezasaplacení"je překlep (k nezaplacení je správně)

Brontík

S písmenkama si hlavu nebudeme lámat, co bych tak měla o sobě napsat? ..Míry? Váhu? :-)) Leni a Leni , určitě poreferuju, jak to vypukne, docela mi nahání hrůzu ty depky, nevím, nevím, ale i tak to samozřejmě zkusím, už mě to nebaví furt hulit a furt a furt.

Lenka

Ahojky jmenovkyně. Vítej mezi náma a hodně úspěchů

Leňa

všem,kteří se chystají na dráhu normálního nenarkomana,nebo už jsou na trase,přeju jen a jen příjemné zážitky a hooooodně velikou podporu okolí.Nebojte,tady je prima partička a při jakýmkoliv volání o pomoc se vždycky někdo vynoří a bolavou dušičku pohladí...A NEKUŘTE!!!

Jana

Ahoj všem lidičkám tady :-) Dnes budu stručná...Pořád Vás sleduji, myslím na Vás...Všem novým fandím a držím palce! Myslím, že už tady bylo hodně "řečeno", jen si každý musí vybrat tak nějak to svoje, co mu pomůže nebo nakopne nadobro odhodit to svinstvo! Možná bych měla ještě jednu radu - jednoduše číst a číst pořád dokola všechno, co je tady psáno....!!!! Mně to pomohlo hodně ..... Fridučo musíš to dát! Přece Tě nepřemůže jedna taková malá smradlavá tyčinka???? !!!! VŠEM co se odhodlávají přeji hodně síly, odvahy a zdaru! Opravdu to stojí za to!!!! Mě ta euforie ještě nepřešla, to nekuřáctví si s gustem vychutnávám!!! Je to skvělý! Takže zlomte vaz!!!!!!!!!!!!

Radka

dneska jsem tady celý den nebyla,tak jsem zvědavá co mi (nám)napíšeš nového.Musím říct,že jsem dneska měla co dělat,abych si nezakouřila.Po 8.letech bydlení na chalupě(je tu konec světa)mi manžel řekl,že se teda vrátíme do města.Huráááá.Chtěla jsem tak kouřit!!!!!!Takže né jenom z nervů,ale i z radosti.....jsou chutě.Já to zvládla a ty Fridůůůůů??????

Máfos

Tak jsem si tvé příspěvky přečetl. Už věřím, že nekouříš. Věř mně nebo ne, já si myslel, že se nějaký kuřák a nebo dokonce nekuřák vloudil na naše stránky a říkal si : " Koho bych tak mohl naštvat a vybral si mě." Skleník je opraven, saláty, ředkvičky,kedlubny, květáky to přežily. Já to přežil také. Zítra jdu k doktorce pro příspěvek. To bude zase horor. Oni si myslí, že bez nich není vůbec možné přestat kouřit. Že by na tom měl zásluhu Champix asi neunesou. Dám jí adresu na na naše stránky a ať si počte, jestli bude chtít. O výsledku budu informovat všechny.

Danuse

Ahojky.zdravim vsechny kdo prestavaji kourit a drzim jim moc palecky.Jani mas pravdu,ta euforie je porad super.chut na cigaro nemam vubec.Jenom si obcas vzpomenu,treba u kafe.Budu asi hrozny odnauceny kurak,protoze mi to hrozne smrdi.zdravim nasi petku asi jste vsichni taky v pohode ze jo?

Mona

všechny odvykače i ty již odvyklé.Včera jsem na netu hledala nějakou dietu,ale nic kloudnýho,než kalorické hodnoty potravin jsem nenašla. No a taky ty různé zázračné pilulky za tisíce. Ale těm ted nevěřím.Kdybyste měl někdo něco konkrétního,kromě NEŽRAT tak napište. Budu vám vděčná. Za chvíli bude léto a já nechci vypadat jako pavouk. Jinak nekouření mi docela jde. Dneska to mám za 34.Máfosi,proč bys neunesl,že Champix má zásluhu na tvém nekouření. Mě osobně je to jedno i kdyby to byl Belzebub,hlavně,že nekouřím. Mějte se pěkně a pište,já vás čtu každý den.

soňa

Všechny Vás mooooc zdravím,asi si na mne už nepamatujete.Beru CH.6 týdnů,nekouřím 5 týdnů.Moc se omlouvám,že jsem nenapsala tak dlouho ani řádku.Byla jsem nucena navštívit psychiatra,teď beru druhý týden antidepresiva,je mi líp na duši.Život mě zase začíná bavit a hlavně nekouřím!!!!! Zase se ozvu

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce