Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Friduča

Dobré ránko všem... :) Tak já jsem stále na jedné cigeretě ... Přesně večer ... :( V sobotu jsem se pěkně opila ... A měla jsem dvě cigety ... Já ví m, že Vámco nekouříte se to nelíbí ... Alejá zase když jsem o tom přemýšlela, jse ma nto pyšná ... kouřila jsem fakt hodně a při večerech, kdy se pilo jsem vykouřila i dvě krabičky a možná víc .. Takže dvě cigerety jsou vlastně malej dílčí úspěch ... Je to jen krůček ... Já vím, že jedna cigereta je furt jedna cigereta, ale nikdy jsem to takhle nevydržela .. v momentě kdyjse msi dala jednu jse mdo toho sklouzla ... teď ne .. držím furt tu jednu ... Nechci tím říct, že jí nechci odbourat ... Chci a třeba už dnes se mi to podaří ... Ale chci tím říct, že njějaký 20 den Radu ? Teď nevím přesně... jsem na jedné cigeretě za den ...A to je pro mě prostě úspěch ... Fakt je... že na cigeretu jako takovou chu´t nemám ... ale chybí mi v ruce ... nechci jí nahrazovat nějakejma umělejma cigeretama ... prostě to musím zvládnout sama ... takže se budu snažit odbourat tu jednu cigeretu ...Co mi síla bude stačit ... :)

Friduča

Tak Radu dnes 1 den ... Nemám s tím problém ... až večer pro mě bude zlomovej ... Tak budeme vidět ... :)

Friduča

Omlouvám se za ty chyby .. píšu rychle a nečtu to po sobě ...

Dan

Ahoj človíčci - kouřící i nekouřící. Dnes začínám 29. den bez cigarety a je to krásnej pocit - nemusím mrznout na balkoně, nikdo neohrnuje nos, když mu chci dát pusu, nepřemýšlím, co na sebe, aby to mělo kapsu do které se vejdou cigarety (kabelku na rozdíl od většiny z vás nenosím), nemusím myslet na doplňování zásob cigaret a navíc.... mám v pokladničce 1400 korun navíc. Docela to letí - kouřit jsem přestal na straně 97. Tak se mějte a bojujte, i když u mě se to bojem nazvat nedá - jde mi to tak nějak samo už 14 dní i bez šampíku. Hezký den ;-)

Simi

Dane,prestoze to snášíš všecko dobre,máš muj obdiv a gratuluji nejen k témer 30 dnum bez cigaret,ale i ke 33 stránkám!!!!! !!! (ale myslím,ze nekde kolem 77,hm ???),kde jsi nám vsem prubezne psal o svých pocitech pri zbavovani se zavislosti na nikotinu,a nezapomnel,vzdy povzbudit ostatní ci cokoliv vtipne zhodnotit a okomentovat.Dost me Tvoje prispevky pobavily a verim,ze i dal pobavi a nejen me.-))))).

Dan

:-)))))))))))))))))))))))))))) )))))) Mě zase bavíš Ty, Simuško - nejenom že víš kdo kdy začal brát, přestal kouřit, dostal chuť na cigaretu, přibral další kilo nebo se mu o cigaretě aspoň zdálo, ale teď ses prozradila, že si dokonce i pamatuješ, na které straně téhle diskuze to na sebe prásknul... Ty jsi prostě boží ;-)))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))

Franta

Tak jsem si dneska dopřál hoďku, abych se podíval, jak bojujete a přelítl Vaše příspěvky. Mám za sebou půl roku bez cigaret a občas se "blbá" myšlenka snaží to zvrátit, ale když si v hlavě přehraju odvykací proces, tak je pokoj. Zdravím svoje spoluodvykače, pokud sem ještě zabrousí a všechny nové, kterým držím palce, aby vydrželi. Za čas se zase ozvu. Franta

Friduča

Pěkný den všem ... tak já si včera dala práska ( zapálila cígo, své už jediné tradiční večerní .. ) a poprvé mi fakt nechutnalo, takže prvním práskem to také skončilo ... a je to teda super pocit !!! Když to fakt nechutná ... od té doby co beru CHMP, tak má to cígo jinou chuť to ano .. ale furt se dalo kouřit .. včera mi opravdu nechutnalo .. jako kdysi, když jsem začínal .. ani mi to do toho krku nešlo a pálilo to .. :) Možná si tělo prostě odvyká ... nevím ...:) Každopádně je to super !!!

irena

Co to "nelámat přeskoleno", jak to radili mně? Já jsem byla nejdřív vynervovaná, že nesplním "úkol" daný v Centru a pak jsem poslechla radu moudrých a pilně užívala champix a čekala a čekala. A najednou jsem si rano řekla..zkusím, jak dlouho to vydržím a vydrželo mi to už pátý den. A na cigára ani nemám myšlenky -teda alespoň takové ty nutkavé. Občas si vzpomenu, ale hned si vynadám a je to v poho. Tak tedy: jak se tady říká- zobej a čekej, příjde to samo. Držím palce!

Máfos

Dnes je to 55 dní, co jsem si odepřel kuřácké slasti. Je mi dobře. Sem tam si na cigaretu vzpomenu, ale dá se to už dobře vydržet. Prášek beru přes den. Pochvalte mě někdo.!!!!! Za projevený obdiv předem děkuji. Já se také divím.

Mate

Chválím, chválím, chválím!!! A jen tak dál, pokračuj :-) Zdravím všechny, hezký večer :-)

irena

Tak jo! CHVÁLÍM :) jsi přesně o 50 dní přede mnou :-o. Kéž bych už taky měla padesát dní, ALE - to zas budu o 50 dní starší :(

Míša

to musíš a jde Ti to báječně.:-))Tak se drž,protože si dobrý a budeš ještě lepší.:-)Chváááááááá lííííííííííím si hvězda,úžasný,báječný,n ekouřící a .... .Velká gratulace a díky za psaní a krásné pošťouchnutí k napsání.Na psanou.:-)Zdravím všechny HURÁ a SLÁVA nováčkům.Držte se gratuluju.

Máfos

Děkuji Míše, Mate a Ireně. Přeji všem totální nechuť k cigaretám, fajfkám, čibukům, vodním dýmkám i žvýkacímu tabáku. Prostě k jakékoliv formě nikotinu. My na to máme!!!!!

Simi

Máfosy,sice jsem prispechala s gratulaci krapet po pul noci,ale to má svuj úcel.Tedy Tobe do Pardubic provolávám 3x hurá za zacínající 56 den bez kourení,hodne sil a výdrz do dalších dnu,týdnu,mesícu a rokuuu..-))) Taky posílám velikánskou gratulaci (snad se nepletu) Líde k 7 mesícum bez cigaret a taky Aji k 5 mesícum a uz za dva dny 14.3. tak Lene ke 3 musícum...Jste dobrý!!!A my ostatní budeme taky!!!(Jo a tohle nebylo od té 71 ci 97 strany..-)))))).........Já dneska 41dni bez a 11 dní nic neberu.Muj obdiv patri i všem,se kterými si na techto stránkách sdelujeme své vzájemné pocity a zkušennosti....Pár lidicek se rozhodovalo ze se k nám pridají,tak kde jste??,Napište....Hanko..,Ewi czku,Tamaro,Pavlínko,Lubiku.. .Ten pocit z nekourení a vítezství sama nad sebou stojí za to!!!!!!

Lída

Zdravím moc všechny na této diskusi, děkují Simi za přáníčko zítrá to bude 8 měsíců co jsem bez cigaretky. Také moc pozdravuji Frantu který je také jeden šťastný který to vydržel už tak dlouho. Jinak něco k tomu jak to probíhá: cigaretka ´= 0, váha = -2kg, chuť = (jen občas a to skutečně jen malinká) mám štěstí,že se nepohybují v kolektivu kde se kouří , když se tak stane tak mě to neláká a když někdy zahlodá taková ta myšlenka (co to vyzkoušet třeba jen jednu, no tak to si ani neumíte představit jak si sama sobě začnu nadávat , vzpomenu si co mi to dalo práce, jakou jsem měla radost,že se to povedlo a chuť pomine tak rychle jak rychle nastala.Tak nemějte strach,vše se časem urovná a budete si žít životem zdravým a nebude vám poroučet tabákový průmysl. Hlavně si vždy vzpomeňte jakou jste měli obrovskou radost když jste vydrželi první den . A pokud byla skutečně obrovská tak vám Všem pomůže ty (choutky) překonat. Přejí Všem co nekouří ať jim to tak jen zůstane no a ti co se chystájí tak ať to neoddalují a skočí do toho. Stojí to skutečně za to. Moc pěkný a veselý den Všem, přeje Lída

Friduča

Dobré ránko, všem .. :) Přidávám se také ke gratulaci !!!!!!! :) :) Já jsem měla včera svůj asi první den úplně bez ... Takže se mi podařilo odbourat i svou večení jednu cigeretu ... Irčo , nelámu to ... mě to dokonce ani nedělá tak strašněj problém .. jako, že bych měla během dne myšlenky ( dám si cígo, ale neblbni - nemůžeš !!!!!! atd ) to fakt ne, ale jedinej problem byl, že manžel vykouří ( jak tvrdí :) ) 3 cíga za den ( i to je úspěch,ale já mu moc nevěřím ) a večer si sedne a řekne : dáme cígo ???? Včera jsem řekla, že ne ... A co ? Nedal si ani on a v podstatě od 5 od večera taky vydržel .. je to jen a jen vůle a zvyk !!! A to je to nejhorší .. ten podělanej zvyk ... Tak uvidíme, jestli nad ním vyhraju ... :) :)

Champixman

Zdravim vsetkych.Ako sa mate? :-) Musim sa s vami podelit o jednu haluz. Uz tak moc nekourim ze som zabudol ist minuly tyzden do centra na kontorlu! Dnes mi to len tak prebehlo hlavou takze som sa objednal zase, predsa chcem dodrzat ten rok, ved to dlzim sebe a doktorke taky. Asi zabudam na cigaretky. Neda mi niekto páva? hehe :-P (joke) Krásny den. Champixman

Iwa

Ahoj vsem, tak uz 9. den zobam a stale palim. Posledni dva dny mi je ale vzdycky po cigu zle. Ale za chvili to prejde a zase mam na nej chut. Tak nevim, jestli to mam nasilim utnout, nebo to opravdu prijde samo, jak tu nekteri pisete. Snazila jsem se prestat uz mockrat. Nekdy jsem vydrzela i mesic. Ale pak jsem vzdycky strasne snadno spadla zpet. Jinak je mi sem tam zle od zaludku, ale nevim, jestli je to z tabletek nebo z jidla, ktere vari nase chemicka (kantyna).

evva

Ahoj,já měla ze začátku dojem,že mám po CHmpx ještě větší chuť na cigáro :D

Lenka

Žaludek může dělat neplechu po prášcích.Hodně zapít a nezobat na lačno.Časem to přejde nic se neboj.Zobej , kuř, všechno chce čas.

Máfos

Děkuji Friduše a Šimi. Ona to gratulace potěší i když jsem si o ní vlastně řekl. Přeji Vám totální nechuť k nikotinu v jakékoliv formě. Iwo, pokud jsem bral 2 tablety, tak jsem měl trvale potíže se žaludkem. Začal jsem brát 1 tabletu a je to dobré. Určitě to není vaše chemická kantína. Pokud jsi vydržela i 1 měsíc bez cigaret a Champixu, tak to vydržíš trvale. Máš docela silnou vůli. I když mě překvapuje, že po měsíci do toho může člověk spadnout , pokud nechce. To bude asi náš dlouhodobý problém.

evva

zašlapána moc hluboko...:( Asi už je vám jasný co bude pokračovat dál...někde jsem to tu už myslím i psala.....Dlouho mě provázela myšlenka, jak by teď chutnalo cigáro...několikrát za den jsem si na to vzpomněla....No a dneska....byla jsem dopoledne asi hodinu sama,bez "dozoru",starší dcerka ve škole,malou hlídali naši a já čekala na syna v pedag.poradně kvůli odkladu do školy,no a jak jsem napsala-hodinu jsem neměla co dělat a to se mi tak často nestává:).Vyšla jsem ven,tam byla trafika a aniž bych o tom nějak zvlášť přemýšlela,najednou jsem si kupovala cigára...Vzala jsem si z krabky jedno cigáro,ostatní jsem tam nechala(trafikant tak divně koukal :)),sedla jsem si na lavičku a zapálila si...teda to vám bylo NĚCO tak HNUSNÝHO,bleee.Při druhém prásku jsem to zahodila,chtěla jsem se postavit ,ale zatočila se mi hlava,tak jsem opět usedla...Cigáro mi chutnalo úplně přesnětak,jak mi chutnalo poprvé,no prostě hnus.No teď mi můžete začít lát....Ale mám takový pocit,že teprve dneska jsem udělala TEČKU za kouřením.Potřebovala jsem se tu z toho vypsat a tak dík za tu možnost :)neboť,jen tady mi pořádně rozumí :)))))))Jsem moc ráda ,že jsem se toho pomocí CHmp zbavila a že je tady ta možnost si o tom pokecat.JOOOOOOO a nechcete udělat sraz?

Yva

Ewo,já si myslím,že jsi udělala dobře,že jsi to zkusila,já jsem to tady již psala, udělala jsem to samé,chuť na cigaretu žádná,ale ty myšlenky,jaké by to bylo,tak jsem si také zapálila,jeden šluk,nic mi to neříkalo.A od té chvíle jsou to asi 3 týdny/nekouřím 31 dnů/žádná myšlenka na cigaretu jako kdyby se mi až touto zkouškou vymyzala cigareta z hlavy.Tak žádné vyčítky.

Yva

Opožděně, ale MOC chválííííííííím.Jsi borec a pro nás následující odvykající, VELKÝ VZOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Friduča

Dobré ránko všem, no já to mám úplně stejně .. teoreticky nekouřím už 14 dní :) :) Teoreticky ( furt mi nikdo neřekl, zda se jedna a následně půlka a pak jen šluk při zapálení počítá ? Když jsem předtím kouřila dvacet i víc ??? :) ). Takže pokud budu počítat opravdu naprosto BEZ, tak začínám druhej den ... :) Ale furt sim yslím, že byse mi mělo počítat i to předtím .. :) A mám to stejně a hlavně - měla jsem to, už nějakou dobu .. prakticky od začátku co jsem začala brát prášky mi ta cigereta chutnala JINAK .. prostě měla jinou chuť .. :) A v pondělí mi přesně jak psala Ewa ten šluk nešel ani do krku .. přesně, jako kdysi ta první .. .:) Takže doufám, že už mám taky na půl cesty vyhráno ... Musím říct, že mě myšlenky na cígo moc neprovázejí .. v práci vůbec, podařilo se mi to odbourat ...A už mě tu ani nikdo neprudí abych šla ... :) A pak jen trošku doma ... ale taky je to jen lepší a lepší ... A beru pouze půlku ráno a půlku večer ... a světe div se - bolesti žaludku jsou pryč a jde to i s tou půlkou ... :) :) Jinak já pro sraz jsem .. Moc ráda ... :) :)

Dan

Fridu, jasně že se počítá celých 14 dní, tady totiž vůbec nejde o nějaký porovnávání, kdo je lepší a o pravidla co se jak počítá, ale o to, povzbudit a popostrčit k cíli. Takže nekouříš už 14 dní - a to už by byla škoda nevydržet a začínat znova. Ale na druhou stranu by to nebyla ani žádná tragédie - jestli si ještě jednou dvakrát v životě šlukneš...jednou to stejně přijde a šampík Tě udolá ;-))))))))

Dan

Jana si taky počítá půl dne navíc, ale ona to dělá proto, aby mohla říkat, že je lepší než já :-D

Mona

všem přeju krásný den. Musím se s vámi podělit o jednu zkušenost. Včera mi bylo blbě celý den. Nějaká střevní chřipka nebo co,i jsem zvracela. Ale důležité je,že jsem se rozhodla,že si nevezmu Champix,aby mi nebylo ještě hůř. Celý den celkem v pohodě,ale večer,když už mi bylo líp a ležela jsem v posteli,tak mi pomalu kapaly sliny,jakou chut jsem měla na cigáro. Jen si myslím jako varování pro ostatní,co jsou závisláci jako já-nevysazovat zbytečně brzy. Dneska jsem si zobla ráno půlku,nic mi nebylo a je to dobrý. Jinak už jsem bez cigaret 41 dní.Jinak zdravím všechny staré gardy/myslím v odvykání/ Všem gratuluji. Máfosi ,Sigrid a Champixmane máte ještě chut na cigáro? Mě to včera celkem překvapilo a kouř mi VONÍ JAKO BLÁZEN. Pa,jdu dělat daně a routingy pro řidiče.

simi

Ahoj vsem,Mony jen v krátkosti,jsem jen o jeden den dál s nekourením,ale i ja mela vcera totalni krizi...poprve jsem pocitila po 41 dnech, co je to abstak....,ale nemyslim si,ze to az tak souvisi s vysazenim CHMP,protoze ja ho uz neberu,tusim vic jak deset dni...ale urcite by ho mel porad brat ten z nas,kdo si az tak neveri,byla to vcera sila,fakt JOOO....Nastesti jsem to s pomoci nekolika spolubojovniku zvladla..-)))).Fridu,Tobe hodne sil a gratulace k druhemu dni úplne bez cigaret.Taky Misa dnes 30 dni bez,vid?Gratuluji!!!Jinak vsem ostatnim krasny a pohodovy den.....-))))

Friduča

Tak to jsi mi udělal radost Dane !!! velikou .. Manžel, byť je neustále na třech kouscích, tak tvrdí, že nekouříme ... :) Asi záleží na úhlu pohledu .. :) Ale je fakt, že je to úspěch - nikdy dřív takovou dobu nevydržel ... Já se pomalu začínám smiřovat s tím, že ze mě budekuřák - abstinent ( neb nekuřák již nikdy nebudu a jsem si toho vědoma ) a pod mojím dohledem manžel bude mírný kuřák .. a třeba mě mile překvapí .. .:) Neustále mi opakuje, že to není možný, jak mi to jde snadno a že jsem určitě nešlukovala ... :) :) :) No jo, to jsme mi ženský ... :) :) To víš půl dne se taky počítá .. kde ho najdeš ??? :) :) Jinak mě kouř nevadí .. ani nijak nezačal a protože jsem realista a je mi jasné, že to budu potkávat na každém kroku, tak jsem ani nezakázala kouřit doma atd ... Myslím si, že tohle radikální řešení je pak ve výsledku horší .. Pár lákadel a jsme v háji .. Raději budu víc trpět a pak to mít snažší ... A zatím mi to trabl nedělá ... Kolegyňka, která kouří mi po návratu do kanclu z cigára trochu smrdí,ale to je tak vše ... :) :) Já už chci,aby to bylo půl roku !!!!! A je to teprve 14 dní ( 2 dny :) :) :) )ú.....

Leny

zdravím všecky všecičky a mám velkou radost, jak se to tady rozrůstá. Abyste byli v obraze, dnes je tomu 109 dní, co nekouřím (+4 kg). Začala jsem na champixu, ten už neberu, pár dní po vysazení se objevila chuť na cígo, ale brzy to přestalo úplně. Na tomto fóru jsem již dlouho nebyla, takže se hůř orientuju. Jsem moc ráda, že je nás nekuřáků čím dál víc a doufám, že už nikdy nezačneme. Fridučo, Dane a ostatní, moc vám fandím. Já jsem na začátku taky záviděla Míle a dalším, kteří nekouřili delší dobu. Musím vás ale ujistit, že to uteče jako voda, za chvíli to máte měsíc, dva a pak vám to už ani nepřijde. Ty chutě jsem v prvních dvou měsících měla taky a dokonce jsem si párkrát potáhla a vždycky se ujistila, že už to nechci. Když pak přestal kouřit i můj manžel (kouřil i 40 denně a champix ho stejně dostal ha ha), měla jsem po problému. Na cíga už si téměř nevzpomenu, jenom nepiju víno, zatím. Takže držím palce, zdravím Sigrid, všechny Lenky, Champixmena a vydržte všichni!!!

Mařena

Jste fakt dobrý,všichni tady.Loni v létě mě to naštvalo(15let 20cig.denně)a rozhodla jsem se přestat.Champix a ostatní berličky mám za sebou a nemůžu se zbavit pocitu,že vždycky když chceš skončit s nějakou závislostí,automaticky hledáš jinou.(nikot.žvýkačky,nápl asti,pilulky)Tak si myslim že si stejně nepomůžu,když začnu zobat nějakou náhražku,nemluvě o jídle.Je to strašně strašný,měsíc jsem nekouřila vůbec,Teď jsem na 3 denně,takže pro mě úspěch.Někdo mi to vysvětlete,myslím že už jsem jen malý krůček od vytouženého cíle.

Leny

No, nevím nevím, Mařenko. Mylím, že nikdy není pozdě znovu začít. Já začínala také několikrát (žvýkačky, náplasti). S champixem jsem na tom zatím nejlépe, sice jsem trochu přibrala, ale teď, po těch 3 měsících, se začínám i v tom jídle umírňovat, takže myslím, že i těch pár kil zase schodím. Jsem přesvědčená, že ty bys v pohodě dokázala přestat, když už jsi to vydržela ten měsíc. Nejhorší je vždycky začátek, potom už to je hlavně o vůli a o disciplíně. Já jsem byla taky nešťastná z toho, že se pořád cpu jídlem, ale zase jsem měla dobrej pocit z toho, že nekouřím. A to je silnější. Zkus to znovu. A hlavně vydrž. Champix určitě doporučuju.

Friduča

Ahoj Máří, nebudu ti nalhávat, že i já jsem přesvěčena o tom, že veškeré tyhle věci jsou placebo ... Ale CHMP beru a fakt je ten, že chuť prostě nemám a cigereta jako taková mi nechutná ... nejprve měla jinou chuť a teď mi vyloženě nechutná .. s nutkáním a zvykem a vyplňováním času místo kouření se ještě trochu peru .. ale je to opravdu zvyk a věřím, že za čas si prostě odvyknu .. .:) A krůček určitě jsi ... Já zobu CHMP cca 3 týdny... necelých 14 dní jsem si dávala jednu večer a dnes jsem druhý den úplně bez .. předevčírem mi prostě vyloženě nechutnala a nemá smysl to dál skoušet !!! Jsi blízko a s CHMP je to prostě jednodužší ... Ale stejně je minimálně 50 % na tobě a tvé vůli ten zvyk překonat ... :) :) Takže se snaž a nevzdávej to ...!!!!!! !!!!!

Friduča

Ahoj Máří, nebudu ti nalhávat, že i já jsem přesvěčena o tom, že veškeré tyhle věci jsou placebo ... Ale CHMP beru a fakt je ten, že chuť prostě nemám a cigereta jako taková mi nechutná ... nejprve měla jinou chuť a teď mi vyloženě nechutná .. s nutkáním a zvykem a vyplňováním času místo kouření se ještě trochu peru .. ale je to opravdu zvyk a věřím, že za čas si prostě odvyknu .. .:) A krůček určitě jsi ... Já zobu CHMP cca 3 týdny... necelých 14 dní jsem si dávala jednu večer a dnes jsem druhý den úplně bez .. předevčírem mi prostě vyloženě nechutnala a nemá smysl to dál skoušet !!! Jsi blízko a s CHMP je to prostě jednodužší ... Ale stejně je minimálně 50 % na tobě a tvé vůli ten zvyk překonat ... :) :) Takže se snaž a nevzdávej to ...!!!!!! !!!!!

Friduča

Pardon - omylem jsem to tam píchla dvakrát !!!! To, aby jste mě všichni četli ... :) :) :)

Jana

Ahoj všem milým lidičkám vespolek :-) Tak to letí, dneska jsem se už ani málem nedopočítala (potřebovala bych Simušku :-))), kolikátý den nekouřím. Každopádně je to od 10.února v poledne a musím jen a jen potvrdit, že jsem skutečně o půl dne lepší než Dan :-)))))))))))))) Jinak mám asi 6 kilo nahoře, ale rozhodně to není žádným zpomaleným metabolismem v souvislosti se zanecháním kouření, nýbrž zcela jistě z neustálého přežírání . Žádný absťák jsem nikdy necítila, nejvíce mi dělalo problém vyplnit ty chvilky v těch mých rituálech.... když jsem se rozčílila, šla si zakouřit, když jsem něco skončila- zas hulit, když bylo kafe, když přišla návštěva, když se někde čekalo.... mnooo a tyhle situace jsou pořád stejné, tak jsem to řešila tím, že jsem si do té pusiny pořád něco strkala na cumlání, na žužlání, na chroupání a taaaaaaaaak :-) Co se týče champixu, tak já tak odvážná nejsem, ještě jsem nevysadila...a Fridučo, já posledních asi pět dnů taky kouřila už asi jenom pět denně, co kouřila, prostě potáhla šluka, udělalo se mi šoufl, tak jsem to típla:-((( A myslím, že kdybych se sama ovšem za pomocí Vás všech nevyhecovala ( a nechtěla být o fous lepší než Dan:-))) tak ty hnusy šlukuju dodneška :-)) Mono, tak o tomhle se mi jednu noc zdálo, ale jenom zdálo.Normálně jsem se probudila zpocená a vyděšená, já si totiž rozbalila tu jednu krabku co mám schovanou a zkusila to, jak to chutná.... Byl to hnus.... já v tom snu i cejtila, jak to chutná... a možná máš pravdu, tedy zcela určitě...asi to musí každý potom zkusit....a pak teprve je to ta opravdová tečka - já to "zkusila " jenom ve snu a stačilo mi to!!!! Jak píše Leny, děsně to utíká a je pravda, že už si na cigarety ani nevzpomenu, teď se soustředím na "zdravou výživu, začínám chodit na Pilates, začnu jezdit na kole a taaaaaaaak :-)))) Iwo , nic si z toho nedělej, že pořád pálíš....moje ségra se stydí tady psát, já jí byla předskokankou, trvalo jí to, než mi uvěřila, že nekouřím :-))) Teď bere šampík devátý den, hulí pořád stejně, ale už nadává, že vyhazuje krabičky cigaret, že jí to nechutná, tak já jí nechávám přitom, ale jsem rozhodnutá, že tak 12.den ,než dobere první balení, jí trošku popíchnu, ať zkusí vydržet celý den... Ona je totiž větší nezmar jak já, a je schopná dobrat třetí balení champiku, protože jí po něm absolutně nic není a hulit pořád :-)) Moc zdravím také naší pětku, určitě to mají všichni na háku, tak jako Dan :-) Máfosi!!! Tobě velikananánská gratulace, jsi fakt kabrňáááák!!!!!! Všechna čest :-) Zdravím všechny moc a moc, myslím na Vás, čtu Vás každý den, ale už nepovažuju za potřebné se sem tak aktivně míchat, historie se tu opakuje pořád dokola - čerství nekuřáci nejvíce drží ty, co se teprve odhodlávají a ti trošku už maličko víc za vodou , ti to zdálky pozorojí a občas zkontrolují a občas podají hlášení, za které jsme všichni vždycky moc vděční :-))))) Teda nééé, že bych se cítila jako mazák jako třeba Sigi, Zdena, Lena, Champix, Standa, Míla, Klokoň, Ifka, Andrea a další .....:-). Já se omlouvám všem, které jsem nejmenovala (skleroza útočí), ale naše Simuška Vám to jistě vynahradí, viď Simíííí ? :-))) Jinak srázek už se plánuje!! :-)))))) Nějak to společně s Danem, Simuškou, Leni a Ifkou sesumírujeme a dáme Vám všem vědět - všichni jste moc a moc vítáni !!!!!! Tak a teď už musím mazat cvičit :-))) Mějte se moc krásně sluníčkově a hlavně nehulte!!!! :-)

Jana

Zaměnila jsem Ewu za Monu.... tak se omlouvám :-)

sigrid

tak zítra tři měsíce :-D?? Tak hosaaana, že ať se nám vede. Ale voní mi to furt. Všem ostatním pozdrav a palců držení.

mate

blahopřeji přes kopec!!!!!!!!!!!!! Jak ses měla ve Varšavě? Já mám dnes také malé- velké plus - 2 měsíce bez. Tak řadnou oslavu našich úspěchů a ať nam sluničko na to svítí celý den. Všem přeji krásný pohodový vydařený den.

evva

Já mám dneska taky 2 měsíce:DD,takže nám gratuluji :)

simi

Teda promin,jak ja mohla neco zapomenout..-)))))))) i Tobe patri Evvo!!! muj velky obdiv a gratulace,ses dobra a hlavne,at nam to vsem vydrzii..-)))

Friduča

Dobré ránko všem ... sice je dnes trošku uplakané ... ale třeba se to během dne nějak vyvrbí ... :) Tak já dnes začínám svůj třetí ten úplně bez a najíždím na sobotu ( 3 týdny SKORO bez ) :) :) Tak se držte !!!!!!! :)

simi

Velikanska gratulacie a muj hluboky obdiv ke trem mesicum bez cigaret patri Lene a Sigrid a ke dvoum mesicum i pro Mate.!!!!Já dnes 6 tydnu tedy 1,5 mesice nebo snad 43 den bez....Všem preji krasny, pohodovy a hlavne nekuracky den i vikend.Janickoooo,vetsi podrobnosti dam do palcu az zase jindy..-)))))),ale ty a Dan to máte 33 den bez....Jo a nejakej VETSI srazik by mohl byt mozna az bude teploucko,tedy ja bych to videla spis na jarno- letni mesice,treba cerven,hm..???Jen napad....

Lenka

Velké gratulace a klobouk dolů.JSte šikulky a moc držím palce všem odvykačům..............

Mona

všechny zdravím. Tady jsem četla o nějakém srazu,to bzch určitě šla,kdyby to nebylo někde v Bratislavě. Už to vidím jak tam stojíme a plácáme si po ramenou. Ale já mám dojem,že nějaký sraz už proběhl koncem lonského roku a psala o něm Míla. Sigrid,to je hrůza,nám to bude asi vonět do smrti. Já chodím každý pátek do sauny s kámoškou,která kouří a pak po sauně jdu kouřit s ní...já teda samozřejmě nekouřím,ale trochu se načuchám a vůbec mě to nebaví. To jsem ale závislák, ještě že jsem nezačala s nějakou větší drogou,to bych si tady s vámi asi už nepsala. A když už jsme u těch čísel,já mám dneska 22 let-ale od svatby. Jsem sama doma,manžel je na horách s dětma,tak ho oslavím s doktorem Sovou a pak s Krausem.Ha ha...

Mona

v televizi,ale to jste určitě pochopili.

Champixman

Ahoj lidi, bol som v centru, a mam potvrzeni o nekoureni k vyplateniu 1000,-Kc od poistovny. Vedeli ste ze aj vseobecna to preplaca? A nikto tu nic nepovie? Mhmm. No uvidime co mi povedia v poistovni stastia :-) Nooo skoro po piatich mesiacoch zato chutky su, cigaretka voni, ale su to skor len spomienky ako abstak. Myslim ze az po roku to bude uplne o.k.! Uz pomaly som na pol ceste :-) Zdravim Milu, Sigi, Frantu, Monu, Leny, Janu, Simi a staru partu ale na prvom mieste zdravim novacikov a prajem im vela síl a hlavne sa pozrite na nas ze sme to dokazali a taktiez to dokazete aj vy! Pekný víkend !

simi

Ahojky,no dneska jsem tady uz po tretí,ale nedá mi to.Tech tisic korun Ti ze srdec preji,protoze vím o tom,ze VZP prispívá a hláásááá do celého sveta ,ze všem,ale tak to není.Jen tem, co chodí do Centra a pokud není v tvé blízkosti a to pro vetšinu nebo polovinu opravdu NENI, tak si muzeme trhnout nohou..-))))...Normálne bych to uvedla jako príklad pro klamavou REKLAMU-)))),ale to mi za to opravdu nestojí......Pro me a jiste pro všechny, co tady píší, je dulezité,ze nechceme kourit!!!!! Ale jinak tedy pro informaci tem, co chodí do CENTRA,tak máte moznost pozádat o príspevek 1000 korun od VZP...na ulici je jen tak nenajdete...-)))) A Tobe Champi preji hodne sil do toho dalšího pul roku,kdy uz snad nebuou ani ty myšlenky..na tu vonavou cigaretku..-))))Pekny vikend i TEBE..-)))Maj sa..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce