Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kluk

Ahojte, hodně zdaru a pevný vůle všem.. Mám prosbu - není tu někdo, kdo chodí i do druhý diskuse? Mi ten odkaz na netu hlásí chybu a nemůžu se tam dostat, tak mi prosím někdo dejte adresu, přes kterou to "nalistuju". Díky a prima den všem :-))

Mona

Máme tady asi všichni podobný problém. Taky se nemůžu na tu druhou stránku dostat. A to jsem chtěla potvrdit ten sraz 5.4.Snad se to nějak zprovozní. Taky jsem psala správci a nic. Zdravím Mílu a Zdenku. Taky moc pozdravů Simi,mojí spolubojovnici. Dlouho se tu už neobjevila Sigrid. Sigi,kde jsi a co pořád děláš? Už jsi byla v tý Waršavě,? Já v Polsku bydlela dva roky,ale v Katowicích. Když jsem byla malá,táta tam dělal delegáta. A stejně kdykoli přijedu do Polska,tak jsem taková nostalgická. Před 2 roky jsem se byla podívat na ten dům,kde jsme bydleli a málem jsem brečela. Jo a taky už za chvíli mám 2 měsíce bez cigaret. Hosana

zdenka

Mončo,Honza tě tam uváděl, že s tebou počítá. Věřím že to opět zprovozní, od té doby ,květen 2007, co tam chodím tak je to poprvé.už se na vás těším. ahoj

zdenka

adresa správce :[email protected] ykanikouren i.cz

Kluk

díky za informaci, se se bál, že se tam akorát já nemůžu dostat... Snad to daj do cajku :-)) Prima den všem !

zdenka

tAK UŽ JSEM NAŠLA TO DISKUSNÍ FORUM. zŘEJMĚ NÁM ZRUŠILI TO PUVODNÍ TAK SI DÁM WW W.ODVYKÁNÍKORENI.CZ, A TAM NAJDETE DISKUSNÍ FORUM, KLIKNOUT NA TO A OTEVŘE SE STRÁNKA S PŘÍSPĚVKY, NENÍ TO TAK PŘEHLEDNÉ JAKO PŘED TÍM, ALE CO SE DÁ DĚLAT, TAK VĚŘÍM ŽE SE VÁM TO TAKÉ POVEDE NAJÍT. AHOJ

zdenka

omlouvám se, neni to odvykanikoreni ale odvykanikoureni.(((

zdenka

Těm co jedou na sraz, cílová stanice metra C KOBYLISY, a při výstupuse řídit ukazatelem na katastrální úřad, při výstupu touto cestou je hospoda nad vámi, tak to píše Honza na druhém NOVÉM foru.

Pavlína

Janičko, Leňo, Ewo, Dane, Fridučo, Zdenko, Danuše, Simi a moje spolubojovnice Brontičko, moc vám všem děkuji za podporu, byla jsem fakt na dně. Moc mi Vaše příběhy, zkušenosti a rady pomáhají. Čtu Vaše příspěvky vždy několikrát za sebou zas a znovu a někdy se mi chce i brečet. Už jsem šampixu přestávala věřit. Říkala jsem si, že na všechny (včetně mojí kamarádky Ivy, která už šampix nebere 3 měsíce a nekouří - taky mě morálně podporuje) to účinkuje a zrovna já musím být takový závislák. Je to také asi tím, že už měsíc marodím se zádama, jsem doma a celkem nic nedělám. První myšlenka ráno po probuzení : CIGÁRO! Hned bych si dala facku. Máte pravdu, nebudu čekat, až to přijde samo, jak dostanu chuť na tu bílou hnusotu, řeknu si teď ne, až třeba za půl hodiny. Všem, co jste svůj boj už vybojovali moc závidím a zároveň vám to ze srdíčka přeju. papa a slibuju, že se ozvu jak pokračuju. A ještě jednou všem moc děkuju. Pavlína

Mona

Pavlíno,nebud v depresi,nepíšeš,jestli bereš Champix,nebo ne. Když já takový závislák nekouřím už dva měsíce,tak musí přestat prostě každý. Jen to chce zřejmě delší dobu. Nepodléhej depresi,nejhorší je naše hlava,ta si dokáže vsugerovat hrozný věci.

zdenka

Ještě že sem nechodí ten pan Cydrich, jako na to druhé forum, nazývá nás tam telaty a pod. Co je to za vola?

Mona

Taky jsem to četla,ale na to druhé forum se stejně nemůžu pořád dostat,je tam nějaká chyba.

Iwa

Ahoj vsem, netusite nekdo jak je to s darcovstvim krve pri uzivani Champixu?

Brontík

Achojte všichni kolegové, chci se jenom zeptat, jestli se ještě , potom, jak se teda přestane kouřit úplně ty stavy stupňují, myslím, jestli je to horší nebo stejné?! Ono je to asi u každého jinak, ale jen tak pro zajímavost..Končím totiž startovací balení a už je to lepší, než těch prvních asi deset dní, teď kouřím asi do 10 cigaret (z 20-30), možná i méně. Děkuji :-)))

mydlypupek

Milí Brontíku! už včera jsem psal že trvá asi deset dní nežli ty prášky začnou zabírat ale úspěch je to že si to omezil sááám na desítku až načneš nové balení skus si odalovat další cigáro co nejvíce vydržíš .Minimálně budeš kouřit ještě čtrnáct dní a potom to příjde do nepravidelnosti to znamená jeden den tři drohý den nic třetí den třeba pět pak dva nebo třy dny nic no a potom to záleží jen na tobě.Ale budešli mít chuť si zakouřit klidně to udělej a znechucuj si to cigáro tím, že si budeš říkat !No to jsem zasranej slaboch zase se škrábu do prdele a nedokážu si jít místo toho koupit nějaký pamlsek.Takže Ti držím palce a vyddddrrrržžžž.

Brontík

Upřímný Mydlypupku :-)))), děkuji Ti za odpověď, já spíš měla na mysli ty stavy , kdy je Ti blbě, točí se hlava, nevidíš , neslyšíš, nevnímáš...Vlastně jestli i potom jsou tak drsné absťáky.Nebo nejsou žádné? Chahaha.

mydlypupek

Tak se Vám hlásím a chci poděkovat za uznání Simi .Věřte mi, že jsem to skoušel nejdříve se žvíkačkami Nikorete ale ty jsem zavrhnul asi po třech dnech kdy jsem měl v papule takovýho smradu až se mi můj nos snažil uhnout někam na stranu nevyjímaje to, že jsem musel spolu-pracovat s lidmi, no a ty brzy koukali kde nechal tesař díru.Tak jsem se rozhodl pro náplasti Nikorete a tou by mě museli oblepit celé záda i pupek a nepomohlo mi to stejně. V loni jsem se dozvěděl že můj soused přestal kouřit díky nálpastem Niquitin 21 mg na 24 hodin jeden ten lepík.Já samozřejmě odhodlaný přestat kouřit, jsem si koupil dvě balení po pěti stovce za jedno balení a tvrdě jsem přestal s kouřením od prvního Května loňského roku. Nikomu, ani svému největšímu nepříteli bych vám nepřálcoto semnou dělalo.

Brontík

Ještě já ..jenom k těm nikotinovým přípravkům: je to vážně o ničom, taky jsem žvýkala a byla oblepená , Jednou jsem trošku na to pozapomněla a v klidu začala kouřit , až na konci dne jsem si vzpomněla, že bych si aspoň tu náplast mohla sdělat, ať to nevypadá tak blbě a raději pokračovala dál v kouření :-)) Byly to jenom vyhozené peníze, nic víc.

sigrid

Jenom nějak nestíhám psát a tak jsem ráda, že štafetu převzali ti "mladší". Nekouřím pořád, neřád. A ty nutkavé chutě, které mě provázely kolem třetího měsíce ustupují. Začíná to být jen nostalgie (sladká :-(), nicméně se nechystám povolit jí uzdu. Chmpx beru pořád, pravda jen jeden denně, ale svých šest měsíců poctivě dodržím. Mydlipupku, kdybys věděl, jak moc mi připomínáš mě samotnou, jenom jsem to tehdy nebrala s takovým humorem. Iwo, dárcovství krve by chmox neměl ovlivnit, je to cílený lék, který vychytávají jen určité nervové buňky, takže jeho vliv by se neměl lišit od nikotinu. Ale pro jistotu si na transfuzku zavolej, než se tam poženeš. Mono, Léňo, Mílo, Zdenko a všichni staří přátelé moc a moc zdravím. Pa a dobrou.

zdenka

Ahoj stará((( bojovnice, dík že jsi si vzpomněla, jak asi víš tak jsem opět do toho svinstva ano svinstva ( a přesto mě to nezadrží) SPADLA, ale jedu do toho Egypta, musím se nejdříve už konečně sebrat, je to vše ještě moc bolavé, ten muj človíček chybí a to silně, ale já už se musím z toho všeho vyhrabat a opět začnu s champixem, jinak bych to asi nedokázala, lono se mě to povedlo,kde ty lonské sněhy jsou, bohužel, ale nikdy v tomto problému není pozdě a já věřím že opět najdu v sobě tu rovnováhu a budu patřit mezi vás.Vám přeji at vydržíte a Sigrid co toho 5.4. nebudeš v Praze? Mějte se hezky, dnes jdu na muzikál Angelika do divadla Brodvay, syn s přítelkyní mě a její mamce koupil lístky, asi dává dvě potenciální tchyně dohromady, ta paní je z Budějovic, bude i u mne spát, tak se těším. Hezký víkend všem!!!!!!!!!!!

sigrid

Zdeni, když Ty to máš hrozně těžký, u Tebe to kouření chápu a omlouvám. Sama nevím, co bych si počala, kdyby ten můj člověk nebyl se mnou. Dej si na čas. Psychologové tvrdí, že to trvá tak rok, někdy i dva, než se člověk po ztrátě blízké osoby srovná. Co bude se mnou 5.4. nemám tušení. Jak se blíží naše předsednictví, lítám mezi Prahou, Šumavou a Bruselem jako jojo, s občasnými odbočkami jinam do světa. Stárnu, zmáhá mě to a jsem utahaná jak kotě, ale musím zatnout zuby a do konce roku to vydržet. Z dětí od září už tři budou studovat v zahraničí a to je zatraceně drahý koníček. Navíc na nás vyrukovali s koupí pražského bytu. Nějak se toho sešlo moc najednou a úspory za cigarety to nepokryjí :-). Měj se, drž se a věř si. Ty to dokážeš! Byla jsi moje první záchranné lano...

zdenka

Asi je to zvědavost, ale ty máš určitě zajímavé i když náročné povolání, a přesto když čtu tvé příspěvky tak se mě jevíš tak normálně(((, snad mě chápeš, prostě lidé co něco dokázali a znají ze sebe nic nedělají, nevím zda jsi mne pochpila, aby to nevyznělo hloupě. Já mám dceru, dělá v Legu, manager nákupu a také je pořád někde ve světě, hlavně v Dánsku, tak to znám že ten život je pro vás složitější tou náplní.ahoj

sigrid

tak tohle beru od Tebe jako velkou poklonu. Víš, já nikdy nechtěla být nic extra. Prostě jsme měli čtyři děti a odnikud jsme nic nedostali, tak jsme se museli zatraceně ohánět a já jediný, co jsem uměla byly jazyky, jinak mě bolševik na žádnou školu nepustil, tu jsem si dodělávala až po revoluci, už jako máma těch 4 dětí .-)). Vlastně to kouření byl za celý život můj jediný přepych. A já nikdy nebyla emancipovaná ženská, která by se chtěla v práci realizovat. I teď bych věděla o spoustě věcí, které bych dělala radši. Tož tak .-D. Pa a dík.

zdenka

sigrid, pospíchám, už jedu do Prahy,ale já se nepletla, muj odhad co se týká tebe byl správný. Já na tom byla podobně, vyšla jsem školu,měla vyznamenání, ale tehdy to u nás v rodině bylo tak špatný,že já nejstarší jsem šla do práce,dřív to bylo jiné, proto jsem se snažila dětem vzdělání dopřát a oba s manželem jsme je podporovali ve všem i co se týká sportu a ono se mě to nyní a i před tím v dobré obrací , děti jsou hodné a nemám s nimi problémy. Tak snad to tak zustane, pouze od dcery mám báječnou vnučku, ale kluci do ničeho nespěchjí i když mají známost i věk na rodinu, stále se smějí, že až pujdu do důchodu že mě vnouče zajistí(((, pacholci, no do důchodu mám 3 roky tak se uvidí.Já už bych v důchodu byla ale 4 roky mě přidali, taky pacholci((. Ale dnes jsem ráda že do té práce chodím, doma by mě nyní co jsem ovdověla bylo ouvej.Hezký víkend.

Míla

Ahoj Sigrid . Ano, je krásné se k vám vracet, ale už nějak začínáme umět žít bez těchto stránek a jde nám to, protože jsme strašně šikovné. Pojedu předposlední weekend na Horskou Kvildu, budeme to k sobě mít daleko? Tak mě napadlo, že bychom si daly kafíčko bez cigára :-)))) Zdeni, já myslím, že to zvládneš, ale fakt to chce čas a odhodlání. To druhé máš a čas tobu smutku dát musíš. Na sraz nepojedu, budu pracovat a ani se mi moc nehcce, přiznávám. Už si chci zkusit žít jako opravdický nekuřák a sem chodím proto, žena staré přátele se nezapomíná a těm novým jsem slíbila, že budu dávat hlášení, jak jsem na tom, aby věděli, co je čeká. Holky a kluci, je to zvláštní, neznáme se, ale mám vás nějak ráda, tak si užijte jaro a vy co bojujete, nevzdávej te se,je to dřina, ale stojí to za to pa pa všem

xandra

prosím má někdo nějaké zkušenosti s přibráním na váze_? dík za odpověď

Vašek

Ahoj,po dlouhé době jsem se opět podíval na Vaše názory a jdu do toho.Kouřím asi 40-50 denně a mám malého skřepaslíka, který se před nedávnem posadil do křesla vzal si brčko dal do pusi a řekl,jsem táta Vašek a kouřím.To byla poslední injekce.Za minulí rok jsem zhubnul 26kg a šlo to,tak snad s CHampixem to půjde taky.

evva

Ahoj,tak to s tím brčkem ,znám až moc dobře.Člověk se tomu nejdřív zasměje,ale pak ,když si uvědomí,že vlastně učí děti,že je to "normální" :(....Jak jim má vysvětlovat,že je to hnus,když ho pořád vidí s cigárem u h... Jinak gratuluju k rozhodnutí,teď nastane ta horší fáze-přestat.Držím palce.Já nekouřím cca 2,5měsíce a je to zatím v poho.Prostě-dneska si nezapálím a co bude zítra,budu řešit až zítra :)

Vašek

Ahoj,díky za podporu.Včera jsem si nechal vystavit recept a dnes si CH jdu obědnat.Já kouřím asi 15 let ale dnes už nemůžu říct ,že by mi nějaká cigareta chutnala.Je to divné ,proč dělám něco co mi nechutná?Doufám že CH mi v tom pomůže.Držím každému palce a názor dnes řeším dnešek a zítra zítřek si mi moc zamlouvá.

Friduča

Ahojky všem, tak já mám dnes 17 den úplně bez :) :) Chuť se párkrát za den dostaví, nicméně není zase tak silná, abych podlehla ... :) CHMP jsem teď zase dva dny neměla a dobrý ... snažím se ho nebrat .. ty bolesti žaludku nijak neustupovali a tak beru nárazově ... :) Ale vždy jen půlku ... tak uvidíme ... Mám furt druhé balení ... Takže Vám všem co se rozhodujete - neváhejte a pokuste se !!!! Co za to dáte ? Pár peněz .. Kolik prokouříme hmmmm ... ??? Moje krabička stojí 74,-Kč a někdy byli i dvě a když se popíjelo i víc... x2 neb manžel kouřil také ... Takže pokusit se o to - stojí za to !!!!!! Pěknej víkend ... :)

Mydlypupek

První tři dny byli velice problémové až katastrofální. Musel jsem pořád myslet na to, že jsem si nezapálil od rána cigaretu, jaké to bude, až třeba rodičům nebo příbuzným při návšťevě povím, že jsem pře stal stím hnusným zlozvykem,nebo až to řeknu jen tak ležérně před svý- mi kolegi v práci, že jsou smradlouni a aby přestali hulit jako Jááá! No a tím mi začínali moje problémi.Jako řidič z povolání jsem se nemohl řádně soustředit na práci za volantem jedna pokuta stíhala druhou a já pořád jsem se snažil přestat s kouřením. Při chvilce klidu nebo klidné jízdy jsem pořád viděl okolo sebe poletující zapálené cigarety pl- né popelníky vajglů nebo co horšího jak mi policajti vnucují cigarety aby se semnou za pokuty udobřili zkrátka děs a běs.zítra pokračování.

Míla

Ahoj Mydlypupku, škoda, že už jsem na jiném břehu, byla by radost s tebou pokecat, kdysi jsme takhle řádili s Champixmanem, bývala to legrace. Tak to tady oživuj a zakonči to happyendem, ať navnadíš ostatní. M.j., přestala jsem s chmpixem a zpočátku mi bylo děsně blbě, říkala jsem tomu svinstvo, brrr, raději nevzpomínat, už je to všechno v pohodě. Tak se drž.

Mydlypupek

Brontíku já jsem prožil moc dobré období se chmpx ale dlouho jsem se na to připravoval což se dočteš za pár dní v mém příspěvku, který denně píšu .Tak-že vydrž a bojuj a jestli je ti po xhmpx špatně tak si ho rozděl na čtyry dílky a ber ho po šesti hodinách vždy po jídle,no a uvidíš jestli to bude lepší.

Simi

Preji hezký vecer a pohodový víkend úúplne vsem.Dneska mam velky duvod k oslave,protoze jsem 8 tydnu nebo 2 mesice ci 57 dni bez cigaret.Nikdy bych si nemyslela,že to dokázu,ze jsem schopna nekourit,ja ktera bez cigarety neudelala malem krok...-)))).Jooo,je to skvely pocit!!!!!!!!!!!Vim,ze neni jeste na 100 procent vyhrano,ale co je v zivote na sto procent....Jak tady casto zaznelo, nema smysl,co se tyka zavislosti na nikotinu ci koureni resit,co bude za tyden ci mesic atd,ale co je ted, dneska,zitra a verit ze najednou¨bude za nama rok a vic.A my vsichni, co se tak snazime a chceme se jednou pro vzdy zabavit te hnusne zavislosti,budeme za vodu...na druhem brehu...-)))))))))Proto vy vsichni co jeste vahate a jen si tady s nama ctete,cekejte na nic a zkuste i VY prestat,protoze ono to fakt funguje a jde to!!!.Jen je dulezite chtit...Ziskala jsem neco, co se neda nikde koupit a ani Ti to nikdo nemuze jen tak dat.SVOBUDU a NEZAVISLOST....Jinak dneska je na tom stejne i SONA a zitra MONA.Provolávám i vám 3x Hurááá..-))))Oskarka ma zatim jen 14 dni BEZ,ale urcite je i tohle duvod k oslave..-))).Olus gratuluji k vcerejsi 40 ce...-)))super...Vašku,Ty na nic necekej.. .Dulino Tobe velká gratulace k dnešním 50 dnum bez..!!!.No joo,vy ostatní z vaší petky Janicka,Danecek, Yva a Danus to budete mit za 50 az v pondeli...-))))ale i 47 je krásných a vonavých..-))))Tobě Milo dekuju,ze za nama chodis a Zdeni preju uz jen vsecko hezky a spravne zvoleny cas pro nový zacatek nekoureni...Xandro,jsem gurman ve všech smerech,nejsem hubenour,ale ani tloustik a po dvu mesicich nekoureni jsem pribrala jeden kilogram.Ale je dulezite po prvnim nejtezsim tydnu,kdy nekouris a furt máš potrebu jist se prestat prezirat kazdý den,ale terba jen 3x týdne..-)))))).Pak se to dá nejak rozume uhlidat,snad...hm???Ani ja nevim jak to budu mit dal...ale doufam,ze po tech 2 meicich,uz to bude zase o neco lepsi...a havne je pred nama JARO a to je skvelý.Takze moji spolubojovnici,kamaradi od Champixu a vsichni,co jste nsli v sobe odvahu a silu zbavit se tezkeho zlozvyku a závislosti,oslavujte,at je to jeden den nebo pul roku...-))))))samá chyba,ale uz to cist znovu nebudu...-))))blbne mi tabulator a zere pismenka...-)))

zdenka

Velká gratulace,drž se!!!

Jana

Simuškoooooooo, velikanananááááánská gratulace!!!! :-) Jsi šikofná holka, ostatně jako všichni tady, a jak jsi správně napsala: slavit se má každý malý krůček k té svobodě :-)) Všem držím palečky ! Mílo i já děkuji, že nás tu z povzdálí "hlídáš" a dodáváš další energii:-) Zdeni, přeji moc síly , určitě to zvládneš stejně jako my všichni!!! Musíš být silná osobnost, máš můj obdiv... Sigrid, na Tebe zřejmě nikdy nezapomenu, navždy budeš spojena s mým dnem D :-))))))) Díky... Mějte všichni krásný, pohodový, sluníčkový víkend ! :-)

Abe

Já užívám Champix pátým dnem a zatím nic moc nepozoruju, kouřím pořád, i když o něco méně, než dřív. Mám určité denní stereotypy u kterých se bez cigarety neobejdu a bojím se, že u mě Champix nezabere.

Vašek

Popisuj a já je se budu od Tebe učit.Musíme doufat že to pomůže ale většina je stejně na nás.

zdenka

JEN SE NEBOJ, ONA TA NECHUT SE DOSTAVÍ, VYDRŽ TO, MÁM S TÍM OPRAVDU VELKÉ ZKUŠENOSTI I KDYŽ NYNÍ JSEM OPĚT BOHUŽEL KUŘAČKA, ALE DÍKY CHAMPIXU JSEM 4 MĚSÍCE NEKOUŘILA, NEMĚLA JSEM ŠLUKA. AHOJ

J.C.

Proč lžete paní zdenko, že jste 4 měsíce bez cigaret? Přestávala jste (asi 3. pokus) někdy začátkem prosince 2007 a znovu jste začla kouřit v březnu t.r.? J.C., ktrerý nejen vás bedlivě sleduje

evva

Asi dělám chybu,že budu reagovat zde ,na vše ubohé připomínky,možná kdyby jste si sem NĚCO napsal a to vaše NĚCO by zůstalo bez odezvy ,už by jste se tu nikdy neukázal.Jenže VY máte tu schopnost,že dokážete lidi nadzvednout ze židle,jakmile se objeví vaše jméno.A to je jen vaše jméno...Nuže pane J.C.jak to máte skutečně v životě.Vy se neustále obouváte do druhých,co takhle...teď něco na vás...Mám z vás pocit,že ačkoliv jak tvrdíte vy,jste nekuřákem( teď se vás nerada dotknu jestli nevím přesně)25?let nekuřákem,pořát vám to nějak leží na srdci.Myslím,že vás asi moc mrzí,že VY jste si ten blbej zlozvyk nemohl nijak ulehčit.Mám pocit,že z vás mluví jen závist.Ano,závist,že je teď na odvykání tolik"pomůcek" a vy jste tu možnost neměl.A jen tak mimochodem,když už tu i vedle tak RÁD urážíte...-nic proti ,ale kdyby jste na začátku nebyl stejně tak "pitomej" ,jako mi-ti ostatní "neschopnízvládnotbezpomůce k"(omlouvám se nechci se tu dotknout někoho,ale ten J.C. už leze i sem a to je vrchol!!!)NEMUSEL jste s tím taky nikdy končit.A je každého věc jak s tím přestane.Víte co?Když jste si "jen "honil triko"jak jste" dobre"j,byla to čistě jen vaše věc.Ale jakmile se začnete do někoho navážet,tak to nemůžu nechat bez povšimnutí(na což vy ale určitě čekáte,že?)Urážíte? Lezete tam kam nemáte?Proč?Protože jste nespokojený? Asi nemáte okolo sebe moc lidí,že?Když si vás pokouším představit,jediný co vidím,je takový ten "nepříjemnej pavlačovej dědek"který nemá co dělat a tak jen prudí,kde může a bohužel i tam kde by fakt neměl.Jestli že mi někde JASNĚ řeknou,abych tam nelezla,tak si dám pokoj,ale to vy ne.Proč?Tohle vše sem píšu pro ty,kteří sem nakouknou s důvěrou,že by jim tu snad někdo mohl pomoc.Já se taky hrdě :) hlásím sem,pomohlo mi sem psát i si tu číst.14.4.to budou tři měsíce co jsem přestala,už nejsem ani na Chmpx a jsem si jistá,že už nezačnu,jelikož jsem si zkusila ze zvědavosti,zapálit(je to fakt hnus).No ,ale to jsem hodně odbočila-prostě VY CO BY JSTE CHTĚLI DO TOHO JÍT-hurá do toho,napište sem,třeba i jen to ,že s tím prozatím váháte....tady je vždy dost místa pro KAŽDÉHO a KAŽDÉMU se tady dostane povzbuzení,ovšem od krom .....víme koho myslím :))))No nějak jsem se rozohnila...Jinak všem FAIN!!! lidičkám tady přeji krásnou sobotu i neděli :)))

zdenka

Tak dost, vážený pane Cid.!!! Na to druhé forum jsem začala chdit někdy v květnu a od 23.června, muj svátek, proto ta jistota jsem si do září NEZAPÁLILA,BRALA JSEM CHAMPIX!!! nEJSEM POVINNA VÁM VŮBEC ODPOVÍDAT, TÍMTO ODPOVÍDÁM HLAVNĚ VÁM VŠEM DALŠÍM A VY VÁŽENÝ PANE NESLIDTE PO FORECH A NEOTRAVUJTE LIDI, JSTE NEJEN NECHUTNÝ TÍM SVÝM CHOVÁNÍM ALE I HLOUPÝ. Tímto už nenechci s vámi tady v ničem komunikovat a pokud si myslíte že jste tak dobrý tak vás ujištuji že lidé takové povahy jako jste vy jsou zřejmě dost neštastní a mají v sobě komlex méněcenosti, ato by jste měl jít psychlogovi a ne zde otravovat. Já ty lidi tady mám ráda a nemíním jim lhát, ale v čem jsem si jista to je to že už at napíšete cokoliv nebudu reagovat a to radím i ostatním . nejste zde žádán.

Lenka

Nazdárek Abe,Vašku a všichni stávající i budoucí nekuřáci.Champix pomůže ,ale i trošku vůle musí být.Stačí jen prodlužovat pauzy v nekouření.Je to fajn pocit si říct,vydržel jsem to půl hodiny,tak to zkusím ještě půlku.No a z hodiny se za chvilku stane celý den. No a potom není co řešit. Já jsem se taky bála, že to na mě nepůsobí no a od 17.2.jsem si ani nepřičichla.Tak žádný strach a hurá do zobání. Simi,velké gratulace,.........šikula!!!! !!!!!!!!!! Pavli neboj zvládneš to, držím palečky.

Mydlypupek

Největší starost mi dělalo volno protože mi ty cigára chodili zapalovat i obnažené ženy kamarádi moje děti a pod.vydržel jsem pouhých deset dní než se dostavila taková frustrace deprese neschopnost sousředění kdy jsem zůstal jako omráčený.Nemohl jsem mluvit nic mě nezajímalo zkátka debka!! koupil jsem si cigarety a po sobě vykouřil hned čtyři a pak už mi nic nechibělo.Při návšťevě lékaře jsem se o tom zmínil a to jste lidi neviděli jaký jsem dostal díl.Od blbců až po negramota adtt.Pak mi ale řekl že 40 let jsem huntoval tělo kouřením a pak s tím práskout je velká chyba.Takže jsme se domluvili o občasném snižování cigaret(i když jsem to nedodržoval) no a na Silvestra jsem byl požádat o napsání receptu na chmpx. Od 5.1.08. ho beru stím,že jsem musel přistoupit na určité podmínky lékaře.poračování zítra

Mona

Mydlipupku,ty jsi snad spisovatel a chystáš nový román. Koukej to napsat všechno,jsem zvědavá,jak to dopadlo. A já všechny zdravím,přeji krásný vonavý den . Všichni budeme mít za chvíli lepší náladu,protože už BUDE HEZKY.Dnes večer jdeme s holkama na babinec,bude nás 13 a z toho nejmín polovina kouří. Ale JÁ to vydrřím,protože ten jejich obdiv mi za to stojí. A hlavně JÁ KOUŘIT NECHCI. I když se přiznám,že dneska jsem od rána lítala po baráku s hadrem a asi 3 krát jsem si na cigáro vzpomněla.Ale pro nováčky=je to fakt čím dál tím lepší a jsou to jen CHVILKY,které se dají bezbolestně vydržet. Všem krásný víkend. A kde je vlastně Máfos a Standa? Ty už tu dlouho nebyli co?

sigrid

jsem v Kašperkách. Jenom nevím, co se mnou bude předposlední weekend v dubnu :-D

Míla

tak já se ozvu těsně předtím a uvidíme, měj se krásně

Marja

Náhodně jsem objevila tyhle stránky a jsem nadšena vaší diskuzi.Začala jsem číst od začátku, ale je toho hodně, tak budu číst na pokračování. O tom léku jsem vůbec nevěděla a je moc dobře, že píšete své zkušenosti.Asi mě budete inspirovat. Jsem už věkově dost stará a silně závislá na cigaretách. Teď uvažuji o odnaučování z důvodů finančních a také zdravotních. Hlavně s dechem.. Tak úvodem, jestli mě přijmete mezi sebe i když jsem ještě nezačala, ještě pár dotazů. Možná odpovědi byly již řečeny, nemám ještě všechno přečtené. U mě je ten problém, že jsem myslela, že chci jenom omezit a to prý nejde. U téhle léčby se mi líbí, že je to postupné omezování. Ale, jak tady píše někdo přede mnou, říká se, že není dobré když člověk kouří dlouho, aby přestal úplně. Co na to říkáte? A dále, vy co jste úspěšně přestai, přibrali jste moc na váze? A jak se jinak cítíte, když jste přestali? Je to opravdu poznat? Je to s dýcháním lepší?Stojí to opravdu za to? Zatím děkuji za případné odpovědi, více se asi nebudu ozývat, když jsem ještě nezačala s odvykáním.Ale číst tady budu denně a možná se ještě zeptám. Je to moje první vůbec uvažování o odvykání.

Standa

Ahoj Marja, řekni si sama pro sebe, existuje něco uprostřed? Něco mezi kuřákem a nekuřákem? A v každém případě je nutné přestat úplně, jinak to ani nejde. S champixem to jde postupně, podle toho, jak si samo tělo (spíš mozek) řekne. Ale nic není zadarmo, člověk taky musí chtít. Nejde jenom brát prášky a čekat, že někdo přijde, a ty cigarety ti vezme z ruky, zrovna když si zapálíš. Ale to je zde na diskuzi celkem normální, že ti co kouří, nechápou jaké to je, když to na člověka příjde a už nemusí kouřit, jen tak, skoro samo od sebe. Kdo nezkusil neuvěří :-)

evva

Ahoj,jestli toho chceš vážně nechat,Chmpx je dobrou volba.Chuť na cigaretu vymizí,ale jinak je to zcela na tobě.Myslím naučit se bez cigarety pracovat i relaxovat.Já za sebe ti radím,jdi do toho.Je to sice nákladná léčba,ale vyplatí se .Držím palce a ozvi se :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce