Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
simi

ahoj Mony,nehrabeti,kontakt tam byl, a nekdo,kdo má ty pravomoce,to smazal...No a když už jsem tady,přeji všem, co sem chodí hezký nekuřácký den......sice snezi,ale to snad neva..-))))))

Friduča

Dobré ránko, asi se admiňákovi nelíbila konkurence ... Konkurence je přece zdravá lidi .. :) Třeba nám ten kontak Zdena napíše znovu ... :) :) A než to admin smaže - stihneme se podívat ... :) Jinak já začínám 9 den ... :) Zatím dobrý ... :) :) Myslím na Vás spolubojovníci ... :)

Radka

......už jsem tu dlouho nebyla.Nemám dobrý pocit!!!...Neberu cham.a kouřim jako dřív.Chci si dojít znova pro recept,ale ještě nevím kdy.Přestala jsem z holek (Friduča,Irenka)jako první....a ted jako první...doufám,že i poslední jsem začala.Musím se nakopnout,dojít do lékárny....a dám vědět....ale až nebudu kouřit aspon 3 dny.Chvály jsem tady sklidila...až až a takhle zklamu.Všichni se držte........hezký velikonoce

irena

Raduš, já jsem za svůj život přestala mockrát. A vždy znova začala, ale teď s tím lékem to vypadá dost nadějně/14 dní bez cíga/. Pokoušej to znova! Povede se to! Hezký velikonoce!

Iwa

Tak ono to opravdu prislo :) uz ctvrty den nekourim. Pred tydnem mi vythli osmicku a bolelo to jak cert. Tak jsem porad kourila, protoze jsem mela pocit, ze mi to pomaha od bolesti. Blbost.. Hlavne mi to vubec nechtnalo. Pak jsme vyrazili s pritelem na sumavu, mela jsem do stredy dofcu. A az do nedele jsem porad palila. Pak jsem tak vecer stala a pokurovala a bylo mi z toho akorat zle. Tak jsem zalozila zapalovac do krabicky a krabicku do kose. Zadny nasili, jen ze to zkusim. No a druhy den jsem se probudila a nic. Nemela jsem chut na svoje cigo po ranu. Spis jen ten zvyk. No to samy po obede a veceri. A najednou uz jsem lezela v posteli a usinala. Prvni vonavy den byl za mnou :) Ted jsem po tridenni dovolene zpatky v praci. Toho jsem se trosku bala. Samozrejme me hned prisli pozdravit mi kourovi kamaradi, se slovy pojd na cigo. Tak jsem se oblikla, dosla si koupit kafe a vyrazila s nima na mraz. Tam jsem si dvakrat srkla kafe a odporoucela se zpet do tepla. Kour mi smrdel a byla mi hrozna zima. Takze snad i s timhle pujde bojovat. Stesti je, ze mi v tahle vykourene praci zbuyvaji posledni 4 pracovni dni a pak nastupuju do nove. Kde jsem zatim na kuraka nenarazila. Takze to snad pujde snaz. Jinak moc diky vsem za prispevky ve foru. Hodne me to nakopava. Musim tahat podporu odsud. Pritel je nekurak, tedy alespon ten tabakovy. A uz se mnou zazil nekolik mych pokusu prestat. Ktere vzdycky tak po mesici skoncili navratem. Takze se samozrejme na ten dalsi kouka dost skepticky, njn co se da delat. Asi mu musim dokazat, ze to zvladnu.

Kluk

jj, neboj, vono to pude!!! A přítel pak bude hrdě chvalozpěvy chrlit :-))

Standa

Tady už je to o ničem, CENZURA !!!

Mona

Stando,zase ti to smazali vid? Proč nám logicky někdo nenapíše proč. Ozvi se CENRURO a vysvětli to,vždyt my sem stejně chodíme.

zdenka

Všem přeji krásné nekuřácké Velikonoce, užij te si volno!! Jinak to forum je nad tímto, ale až bude vše upřesněno, napíši, vím že je to opět v Praze, v nějaké hospůdce v Kobylisích, blízko metra toho 5.4 v 15h. Zkoušejte to forum, až to otevřete, je tam diskusní forum, nejdřív se objeví odpovědi lékařky a nahoře klikni na tu diskusy. Věřím že se vám to povede. Ahoj všem.

Mona

Zdeno,už jsem se tam dostala a dokonce i napsala. Chtěla bych tam určitě dorazit a všechny vás poznat a hlavně si poslechnout všechny příběhy. Pak že cigarety jsou jen špatné,díky nim třeba vzniknou nová přátelství. Na všechny se těším. Pište a uvažujte o srazu.

Mona

Jo a taky jsem na tom druhém foru četla,že se tam chystají lidé opravdu ze všech koutů republiky,dokonce někdo až od Olomouce,tak neváhejte a udělejte si jarní výlet....

evva

Nestačím se divit? Proč se tu mažou odkaz na jiné forum?No ne že by mi to vadilo :)skrzeva :)tu děsnou hrubku:)Jinak zkusím to napsat znova,webová adresa je odvykaníkouření/diskuzní -forum.Tak se tam jukněte :)

Lena

Milí přátelě,pár dnů jsem tu nebyla a zase tady přibylo nováčků.Všichni se snažíme podle svých sil vydržet nekouřit.A když se to nepovede,není to hned důvod se zatracovat,protože člověk zjistí,na co si má dávat pozor a do dalšího pokusu jde poučenější a odhodlanější.Nejdůležitější je to odhodlání a pak každej krůček je dobrej.Znám spoustu lidí,co mi závidí,že už 3 měsíce nekouřím,ale sami se o to ani nepokusí.Jen my tady víme,že to určitě není zadarmo a taky víme,že když se to opravdu povede,ta euforie je úžasná. Musím vám říct,že můj muž se odhodlal brát Šampix.Začal asi 20.2.(dělá s tím tajnosti,tak nevím přesně) a od nedělního odpoledne nekouří.Takže je to už 4 dny a to se mu v životě nepovedlo.Ani nedýchám,abych něco nezakřikla.I toto je důkaz,že Šampix umí a to prosím nejsem placená farmaceotickým průmyslem.Zdravím a držte se

sigrid

staří i noví! Vám všem krásné, radostné, požehnané svátky velikonoční. Ať se Vám daří a pokud je nějaký propad, nezoufejte. Není všem dnům konec, jednou se to povede.

Zdenka

Barevné kraslice, zahrada kvítí, at jsou tu pro vás k štastnému žití! Krásné velikonoce přeje Zdenka

Brontík

Ahojte všichni, já vás spíše zatím pozoruju a moc se nepřidávám, psala jsem asi před třemi týdny. Šampíka beru týden a je mi blbě jako kdybych nekouřila vůbec, tak nevím, přitom stav vykouřených cigaret je stejný, dvacet někdy více. Je taky pravda , že mi to nechutná. A když vás právě sleduju, jak jste v pohodě, tak mi to moc nepřidává. Tak snad se to podaří, když to tak zvládáte ! Musí ! Nemám kouření spojené s ničím zvláštním, kouřím při kafe i při čaji, před obědem, po obědě, doma, venku, ve vaně ..prostě všude o to se mi to zdá horší.Připojuju se taky s přáním klidného svátku velikonočního!

evva

Já se také připojuji a přeji vám všem krásné velikonoce.

Jana

I já se přidávám a přeji Vám všem tady veselé svátky plné pohody a radosti :-) Děvčatům pořádné vyšupání :-)

Simi

preji úplne vsem,co pisou, i tem,co jenom ctou...-))))Já dneska 50 dní bez cigaret a taky asi 20 dni bez šampiku....Jani a Dan mají 40...-)))))Urcite je důvod k oslave nejen velikonocni....

Mona

Přeji všem také krásné Velikonoce a musím se pochlubit,včera jsem byla na plese a nenechala jsem se zláka ani jednou cigaretou. Ani to nestálo moc práce. Sklidila jsem veliký obdiv od lidí,co mě znají jen s cigaretou v ruce. Ale včera večer jsem si ke všemu ještě zapomněla vzít Champix,tak jsem se celkem bála,ale vyšlo to. A ted sedím v práci a zase jsem si ho ráno zapomněla vzít,tak jedu radši domů. Stejně je sobota. mějte se pa

Jaguška

co je pro vás vyšší cena ??? CHAMPIXU? Sem opravdu silná kuřačky,ale nižší vydání denně mi nedělá problém. Horší je to s jednorázovými poplatky... je třeba dát adolescentovi něco do hrnce :-). Přestávala jsem celkem 3x a pokaždé znova začala a poté kouřila 2x vícě cíg než do té doby. Už jsem skoro na 30cigaretách za 24hod :-(. Asi sem spíš případ pro psychiatra, ale na toho nemám čas. Stejně jako na zubaře, bezpříspěvkové dárcovství apod. S náplastmi to šlo, ale padaly. Pastilky a žvýkačky mi nevyhovovaly. Nesmělo se 30minut po nich jíst a pít. A to já musím (v práci nepřetržitě 12hod mluvím) a jím taky dost. Při 30i pastilkách mi to časově nějak "neštimovalo" :-))). Díky za odpověď a všem tady sržím palce a fandím vám!!!!

evva

Ahoj Jaguško,ze začátku,když ještě kouříš za den svou běžnou dávku,je to samo hodně velký "výdej" navíc.Ale pak ,když tě pan Champix :) donutí snižovat dávku a budeš mít třeba krabku na tři dny(krásná představa,co?),začne se ti to vyplácet.Když se vezme přibližná cena Cham. 1000Kč na 14dní,je to cca 71,50Kč na den.To je pálka,co?Ale pak přestaneš a jestliže kouříš až 30 za den,průměrná cena krabky je 50Kč,tak to vlastně vyjde ještě o cca 3,50Kč levněji.Jenže je tu jeden podstatný rozdíl,u Cham.máš!!!!!!jistotu,že to je na pár měsíců a konec.To u cigaret by to pokračovalo dál a dál a jelikož se bude pořád a pořád zdražovat,je každému jasné ,že se TO vyplatí, tak ten měsíc,sáhnout hlouběji do kapsy,nebo si něco jiného hold odpustit.Já mám tři děti ,takže vím sama moc dobře,co jsou to nečekané výdaje.Jestli můžu radit-JDI DO TOHO!!!!!

jaguška

Mockrát děkuju za odpověď. Chci si to "dát" k narozeninám jako moje mamka. Ta se na to vykvajzla na svoje narozky před rokem a je v pohodě do dneška, akorát jí k tomu stačila její vůle... tu bych v sobě našla, ale představa, že u toho budu neurotická a protivná jako jedna kolegyně v práci, mě prostě děsí :-(. Za hoďku jdu k mojí MUDr. tak uvidím... snad mě nevyžene k někomu jinému. To už bych snad raději homeopata. Podle toho, co tady píšete, to vyjde finančně +- stejně... Ještě jednou díkes a fajn den všem :-)

Lenka

NAzdárek Jaguško.Já jsem za startovací balení zaplatila 980.-Potom jsem si nechala předepsat Champix na celý měsíc a to mě stálo skoro 2000.- Je fakt,že když člověk zaplatí každý den za cigára 50korun,tak mu to tak šílená suma nepřipadne , ale najednou to je horší. Mám kamarádku,která chce taky přestat kouřit a na prášky se mě hodně vyptávala.Když jsem jí řekla cenu,tak odpověděla že na ně nemá.Nakonec ale přiznala.že měsíčně vydá za cíga ještě o 500.- více.Mi osobmě se to vyplatilo,protože jsem už 35 dní bez cigarety a na prášky začínám dokonce zapomínat.Nechci to ale s ukončením Champiku moc uspěchat a další balení už na mě čeká v lékárně.Takže Ti přeji hodně úspěchů a pokud se rozhodneš přestat bafat tak držím palečky . S Champíkem to určitě půjde...........Pa pa Lenka

jaguška

Také děkuji za odpověď. Jdu se poradit s lékařkou. Vzhledem k tomu, že dělám noční, byl by vedlejší účinek- nespavost docela "problémek", ale za zkoušku to asi stojí. Žeru jako mlejn stejně, takže nějaký to kilko navíc mě netrápí, mám zatím dobré spalování a pohybu se nebráním. S jarem za dveřmi to jde i lépe :-). Zatím papa a díky...

Jaguška

Takže ještě jednou díkes všem. Jak to se mnou vypadá? Od konce března jsem polykala Champix- startovní balení.Hned v prvním týdnu se dávka vykouřených cigaret sama snížila na POLOVINU! Od 8. dne NIC. Ke konci start. balení, když jsem si šla pro nové měla moje MUDr. dovolenou (na což mě neupozornila). Takže jsem 2 dny tabletu ráno i večer půlila... jenže. U dalšího balení jsem na tabletu občas- párkrát zapomněla :-(. Tak jsem to druhý balení jedla jen po půlkách, když sem si zrovna vzpomněla. Důvod? Španě jsem spala- což při nočních 12hod nejni dobré, trávící trakt se zpožďoval (střeva hlavně), zapomínala jsem na ně a také jsem potřebovala o prázdninách jít dát krev, což s jakýmikoliv léky nelze. Z toho všeho vyplívá co? Že i při nedobrání druhého balení (tuším, že jic máme zblajznout 6!) JSEM TÉMĚŘ NEKUŘÁK!!! Nebudu vám tady nic nalhávat! Mám krabičku cigaret a je jich v ní 12! Za dva a půl měsíce to je myslím úspěch, ne? Sem kouřila až 30 denně :-(. Nemám abstinenční příznaky, nejsem protivná AKORÁT STRAŠNĚ ŽERU, ale to mi neva, to já ráda! Mám 7 kilo navíc a jsem SPOKOJENÁ. Když si náhodou bafnu, tak 2 cíga a je mi potom strašně ZLE. Buď mě chytne žaludek a migréna nebo průjmik... prostě mě to na týdny zase odradí. A nechutná mi to.... SUPER ZÁLEŽITOST- CHAMPIX :-) Pro člověčáka jako já, kterého odradilo od kouření pouze těhotenství a kojení, jinak nic. Kouřila jsem ráda, líbilo se mi to a bavilo mě to. Navíc s pevnou vůlí to taky nemělo nic moc společného, jen se mi chtělo přestat kouřit, protože mě bolívala a motala se i hlava, oči bolely a slzely, blbnul mi tlak (nízký), věčně mi bylo celkově blbě, ale byla jsem zdravá. Pevnou vůli mi ten nahoře nenadělil, tak přišly na řadu tabletky.... SUPER! Všem krásné dny i dovolenou... Pap Jaguška

Jaguška

VĚM MOC DÍKY!!! Takže ještě jednou díkes všem. Jak to se mnou vypadá? Od konce března jsem polykala Champix- startovní balení.Hned v prvním týdnu se dávka vykouřených cigaret sama snížila na POLOVINU! Od 8. dne NIC. Ke konci start. balení, když jsem si šla pro nové měla moje MUDr. dovolenou (na což mě neupozornila). Takže jsem 2 dny tabletu ráno i večer půlila... jenže. U dalšího balení jsem na tabletu občas- párkrát zapomněla :-(. Tak jsem to druhý balení jedla jen po půlkách, když sem si zrovna vzpomněla. Důvod? Španě jsem spala- což při nočních 12hod nejni dobré, trávící trakt se zpožďoval (střeva hlavně), zapomínala jsem na ně a také jsem potřebovala o prázdninách jít dát krev, což s jakýmikoliv léky nelze. Z toho všeho vyplívá co? Že i při nedobrání druhého balení (tuším, že jic máme zblajznout 6!) JSEM TÉMĚŘ NEKUŘÁK!!! Nebudu vám tady nic nalhávat! Mám krabičku cigaret a je jich v ní 12! Za dva a půl měsíce to je myslím úspěch, ne? Sem kouřila až 30 denně :-(. Nemám abstinenční příznaky, nejsem protivná AKORÁT STRAŠNĚ ŽERU, ale to mi neva, to já ráda! Mám 7 kilo navíc a jsem SPOKOJENÁ. Když si náhodou bafnu, tak 2 cíga a je mi potom strašně ZLE. Buď mě chytne žaludek a migréna nebo průjmik... prostě mě to na týdny zase odradí. A nechutná mi to.... SUPER ZÁLEŽITOST- CHAMPIX :-) Pro člověčáka jako já, kterého odradilo od kouření pouze těhotenství a kojení, jinak nic. Kouřila jsem ráda, líbilo se mi to a bavilo mě to. Navíc s pevnou vůlí to taky nemělo nic moc společného, jen se mi chtělo přestat kouřit, protože mě bolívala a motala se i hlava, oči bolely a slzely, blbnul mi tlak (nízký), věčně mi bylo celkově blbě, ale byla jsem zdravá. Pevnou vůli mi ten nahoře nenadělil, tak přišly na řadu tabletky.... SUPER! Všem krásné dny i dovolenou... Pap Jaguška

Oluš

ahojky tak dnes 35 dní bez jako Ahojky tak dnes 35 dni jako Lenka mám ztoho uplnou eufourku , je to paráda až na ty kila 6 navíc ale to ted neřeším,hlavně žě nekouřím.všem držím palce a krásné velikonoce a radost z každého prožitého dne přeji všem .Oluš

Jiřina

Oluš, já tě musím pochválit, jsi úžasně šikovná! Ne každý tohle zvládne, jsi silná osobnost. Na kila se teď vykašli. Držím palce a přeju krásné Velikonoce.

zdenka

Čtu o nějaké cenzuře, snad to byla pouze náhoda, ale hned nad tímto webem je poradna odborného lékaře a tam nahoře klikni na tu diskusi. Asi by bylo dobré na tyto stránky zavítat, tak trochu se představit jako Mona a určitě budete vítáni. věřím že se sejdeme a bude sranda.Tak držím palce a dejte vědět, kdo přijedete.

Leňa

..a všem hodně vůle a hodně dobrých důvodů k nekouření.Gratulace všem oslavencům-předevčírem DAN40,SIMI 50...a vůbec všem,...včera SIGI!100dní! :)),na IFKU sice nemáme 170,ale i tak paráda.....BRONTÍKU!Kde seš?Myslím,že bys už měla dát o sobě vědět!Bereš?Jak je?Tak ahojky všem a zase někdy....

irena

Ach jo, já už se taky těším, až budu mít nějaké kulaté výročí ! 17 je strašně hranatá, že? A teď vážně- je to neuvěřitelné, ale už sedmnáctý den nekouřím a úplně "bezbolestně". Všem, kdo to tu čtou a nemůžou se rozhoupat :Neváhejte, jděte do toho ! Je to paráda !

Yva

Po delší době jsem se dostala k internetu/měnil se poskytovatel/ zpětně si vás teprve dočtu a než mi to opět vypadne přeji krásné Velikonoce.

Pavlína

Jsem 13.den na šampixu a kouřím pořád stejně 20 cigaret denně. Mám všechny možný příznaky, blbý sny, pravidelně se budím mezi 1. a 2. hodinou v noci a do 4 hodin jsem vzhůru, sucho v ústech, neuvěřitelná chuť k jídlu, nechutná mi to, ale prostě si tu pitomou cigaretu musím dát. Beru šampix poctivě ráno i večer, chci prostě přestat kouřit. Když to tady čtu, je mi ze mě špatně. Měla jsem v pátek den "D" a prostě jsem to nevydržela !!! Teď nevím, jestli sem píšou jen Ti, kterým to dříve nebo později pomůže a Ti, na které to nepůsobí, se raději ani nevyjadřují. Jsem fakt zoufalá. Šampixu jsem na 100 % věřila.

Leňa

Pavlíno,nevzdávej se.Jsou tady i tací,co překuřovali Champix 6 týdbnů,ale nakonec podlehli.Zkus si to tady podrobněji prošíst a uvidíš,že dostaneš na každou otázku odpověď.Ty vedlejší účinky sou dost nepříjemný,ale věř,že to stojí za to vzdržet.Já sama sem to taky poznala,ale je to stokrát lepší,než mít klasický absťáky(ty sem taky poznala,ale dřív)Momentálně se daří mýmu muži nekouřit 7. den.On je další z důkazů,že to zabírá i na odolný jedince.Začal brát asi 26.2.!Bral a kouřil skoro měsíc,nevěřil tomu,že se to povede a zatím se daří.Oúravdu to na všechny nepůsobí-na ty,co sice přestat chtějí,ale nejsou ochotní se ani trošku přemáhat.Samo to opravdu nejde,ale Šampík hodně pomáhá.Pavlíno,radím zatím brát a omezovat kouření ...dál uvidíš.Hlavně to nevzdávej.A nezapomeň hlísit skóre.Zlom vaz

evva

Ahoj,tím zoufalcem jsem byla já :(,kouřila jsem při Chmx plných 6týdnů,než jsem se odhodlala ,že to prostě zkusím.Povedlo se,dej tomu čas,ono se ti to podaří.Samo,že musíš chtít taky sama,teď je momentálně na tobě ,prostě jen pro začátek, zkusit vynechávat cigarety v situacích ,kdy po nich saháš ne z důvodu,že bys na ni měla chuť,ale jen pro to ,že si na to buď zvyklá a nebo proto,že se jen nudíš.Jako první jsem přestala chodit kouřit při reklamách v televizi,pak jsem začala vynechávat ty cigarety,po kterých jsem šahala z nudy.Ale nejhorší byla ty rána...představa,že ráno vstávám bez kafe a bez cigarety byla dost hrozná,nakonec jsem to ,ale taky zvládla.Svůj den D jsem si sice naplánovala,ale už při plánování jsem věděla,že nehrozí,že bych ho splnila.A nebyla jsem jediná.Co já tady tvrdím a za čím si stojím je to ,že Chmp by měl pomáhat lidem přestat kouřit bez ZBYTEČNÉHO STRESU.Jestli ti to teď nejde,nebuď z toho zoufalá,dál zobej,nesahej po cigaretách jen tak,z nudy.Podle doktorů,jsi teď plně krytá Chmpx a nebudeš mít abstinenční příznaky z nedostatku nikotinu.To co CHmpx neřeší,je zase nějaké jiné centrum v mozku :),který ti pořád našeptává,že ty to bez cigaret nezvládneš.Teď si rychle nevzpomenu,ale je tu i pani ,která byla hodně zoufalá,že teda přestává kouřit,neměla u sebe cigarety a byla fakt hodně na dně.Tak ji ,tušim sgrid poradila,ať si jde koupit cigarety...No a dopadlo to tak,že si je došla koupit,ale od té doby je má v šupliku.Prostě ta psychika při odvykání je hodně špatná,každý si musí najít to svoje.A jestli ti můžu poradit...choď a piš sem,tady vždycky najdeš radu a povzbuzení :).Takže hlavu vzhůru:),jsi teprve na začátku,to se vše zpraví...Držím moc palečky a určitě se zítra ozvi ::::

Dan

Ta paní byla tak zoufalá a na dně, že to nebyla jedna krabička, ale rovnou dvě a nemá je doma v šuplíku, ale v kabelce, aby mohla každých 5 minut kontrolovat, jestli jí je někdo nesebral... ale zabralo to, nekouří o půl dne dýl než já... a je to skvělý, že teď už si z toho můžem jenom dělat legraci, že Jani? ;-))))))))))))))) Pavli, neboj, taky to přijde... Drž se a nech tomu volný průběh - za chvilku Tě to přestane bavit, když Ti to nechutná. Jenom bych možná zkusil nezapálit si hned, když Tě to napadne a tím to zredukovat na nějaký menší denní počet. A pak už jen utnout to málo, co zbyde... Držím pěsti

Brontík

Ahoj Pavlíno, musím s Tebou naprosto souhlasit, taky jsem z toho nervozní , jak to všichni zvládají. Mám stejné trápení jako Ty, do toho jsem se před lety léčila z poúrazové epilepsie a mám pocit, že se mi to vrací, nerada bych skončila u cvokaře. Zatím taky kouřím a připadá mi , že je mi tak blbě, jako při absťáku bez užívání CH., aspoň to tak mívám. Tak nevím, nevím, ale když už jsme do toho šli, tak to zvládneme, ne?!! Třeba to potrvá déle, ale podaří se to!

Jana

Pavlíno, nevzdávej to , nepanikař a zachovej klídek...Jak tu všichni píšou, ono to přijde... Sice ne samo, ale přijde! Sama to poznáš...nelámej nic přes koleno..Moje sestra kouřila 30 denně 25 let, já jsem byla její předskokan v braní šampíku a ona čekala, jestli to zvládnu já. Pak teprve prý do toho půjde! Čekala celý měsíc, dnes už asi čtvrtý den nekouří...ale hulila skoro celé první balení dvacku denně, vůbec jí to nechutnalo, vyhazovala celé nedokouřené cigarety , ale musela chodit kouřit!!!!..... Pak se mě ptala, jako že kdy to teda přijde, že jsem "machrovala", že to sama pozná ....tak jsem jí řekla, že taky trošku musí ona, že prostě musí omezovat, že si má říkat, co já z tý cigarety mám, je mi z ní na blití a stejně jí vyhodím... Mnooo, a tak to prostě zkusila....jenom zkusila, jaký to bude, když vynechá.....a zadařilo se jí... nekouří! Já jí moc nevěřila, že to dokáže....teď už má to nejhorší za sebou a věřím, že to zvládne jako my všichni ostatní. Pavlíno, nejhorší je to, že se bojíš a všichni jsme se šíleně báli vzdát se tý poslední cigarety .... ale jak ten strach překonáme, pak to jde už samo... nastoupí euforie, že jsme to dokázali a ta nás podrží ty první dny nekouření !!!! Nelámej to přes koleno, jen si říkej, co kdybych zkusila vynechat, nedat si a pak se tvrdě rozhodnout, že už ani jednu.... Dan má pravdu a sloní pamět :-)))) Ta paní jsem opravdu byla já a věř nevěř, do dneška mám ty nenačaté krabičky v kabelce a všude jsou se mnou :-))) Já jsem zase ten typ, kterému se nesmí nic moc přikazovat a nakazovat, protože to se většinou najust šprajcne :-))) Takže když mi v poledne 10.února došly a dokouřila jsem poslední... tak jsem vydržela asi do pěti odpoledne a pak mě popadl amok a byla jsem úplně zoufalá... Vlítla jsem sem na diskuzi a dobré dušičky v čele se Sigrid mně hodně pomohly...Já totiž zjistila, že nemám ten stres a tu paniku z toho, že by mi ta odporná cigareta chyběla, že bych měla absťák po půldni nekouření, ale z toho, že žádnou u sebe nemám!!!!! Takže na radu Sigrid jsem si letěla ještě večer koupit a rovnou dvě krabičky.... a normálně se mi ulevilo!!!!! Jakoby to ze mě všechno spadlo, a já si řekla.....že su přece klííííío pííííďo zakouřit můžu, však mám cigára...ale já to "z k u s í m"... :-) Jenom zkusím, nic víc.....přece si můžu klidně zakouřit....!!! :-)) Mnooo.... a já už jsem to nepotřebovala zkoušet :-))) Ta polední byla má poslední....a proto jsem o půl dne lepší než jeden pán, viď Dane? :-))))))))) Takže Pavlínko a všichni co se právě chystáte s tím svinstvem jednou pro vždy skoncovat držte se a pište!!! Pište ikdyž se nedaří , tady najdete vždy nějakou dobrou duši, která Vás trošku "nakopne" a podpoří !!!! Držím palce!!!!!!!!! Pavlíno, ještě je dobré se s někým "spolčit", pak se držíte navzájem a dokážete se vyburcovat ... já měla štěstí na pětku lidiček, kteří začali stejně brát šampik a postupně přestali také stejně kouřit :-) Všechny Vás zdravím , doufám, že nehulíte :-)Dane, Ďulino, Danuško, Yvo, sakra..skleroza :-))) Snad je to dobře, nechce se mi listovat v historii :-))) A nejsem taková šikofná encyklopedie jako naše Simuška :-)) Mějte se krásně :-)

zdenka

Pavlíno, věř, že Champix zabere, já byla opravdu silná kuřačka a loni jsem ho začala brát a světe zboř se ))) JÁ NEKOUŘILA , ALE BOHUŽEL 17.ŘÍJNA MĚ ZEMŘEL MANŽEL, NA RAKOVINU PLIC, a já opět začala, prostě jsem to nezvládla. Nyní s tím bojuji, bohužel kkouřím sice moc málo ale kouřím. Jedu do Egypta a až se vrátím tak chci opět začít, snad už toho budu schopna, nyní se na to ještě necítím. Já také se tehdy domnívala že to neučinkuje, odkládala jsem to, ale řekla jsem si ano tohle je muj den D, ten den to se musí vydržet a pak to šlo líp. On ten champix je dobrý ale musíme hlavně my sami, nenut se, ono to přijde samo. Tak ti držím pěsti, máš tu lidičky, kteří tě podpoří a zvládneš to. Moc ti to přeji.

Rampepurda

Ahoj. Zatím sem byla jenom "nakukovačka". Čtení mi ale i tak hodně pomohla a myslim, že takovejch "pasivnich diskutujicich" je docela hodně. Akorat že já mám poznatek, třeba to někomu tady i pomuže. Jak psala Ewa o těch cigaretách, který člověk vyhulí ani o tom neví. Tak jsem si uvědomila, kolik jsem toho vůbec dělala aniž bych věděla, že to dělám. Prostě teď se snažím provádět činnost kontrolovaně. Přestávala jsem sice taky kouřit s Champixem, ale myslím že kdybych se kontrolvala od začátku tak bych se nebála přestat kouřit 17 dnů ale mohla sem už po týdnu. To jenom na okraj. Teď už nekouřím 3M, Champix dochází a já mám před sebou ten skok k vopravdickýmu nekuřáctví. Tak se malinko klepu, ale věřím si. Mějte se hezky. MMCH, to počasí je stvořený pro nekuřáky, je dobrý neklepat se někde na balkoooně.

Dan

Ahoj všichni nekuřáci současní i budoucí. Nekouřím už 43 dní a 28 dní neberu šampík. Zatím bez absťáků a jiných nepříjemností. Ušetřené padesátikoruny končí v pokladničce a věřte, že je to velice motivující. Už jsem si neprokouřil novou tiskárnu a zrovna začínám přemýšlet o foťáku. Mějte se hezky a voňavě...

Friduča

Dobré ránko všem, ano asi už není co dodat ... :) Vše už bylo řečeno - a máte pravdu ... :) Zkoušet, držet se !!! Já ,, nekouřím ,, víc jak 4 týdny ( to je časovej úsek, kdy jsem kouřila jednu vždy večer doma s mužem ) a z toho ÚPLNĚ bez jsem 14 dní. A musím říct, že celkem v pohodě ... Občas mě ta chuť přepadne,ale je to opravdu jen mžik a člověk tomu mžiku nesmí propadnout ... A souhlasím s redukcí a omezováním a postupným snižováním .. pak se přestvá líp a skok není tak drastický ... Manžel zobe ChMP stejně dlouho jako já a stále kouří 3 za den ... Ale i to je úspěch a snad se nějak dopacuje k nule ... Když je se mnou o víkendu, ak to i vydrží, neb mé pohledy ... :) :) Ale pak ... :( Nu uvidíme ... Každý to má trošku jinak a ten zvyk je na celé téhle záležitosti opravdu nejhorší ... Takže bojujme !!!! :)

zdenka

tak ten sraz se koná 5.4 v Praze 8, Kobylisích. od 15 hod. Hospoda se jmenuje KOBYLA a je to u metra C, STANICE kOBYLISY. Tak je to na vás jak se s tím poperete. Ráda vás poznám. Ahoj!!!!!!!!!!!

Danuse

Pavli opravdu to neni jednoduchy ,ale jde to ver vsem tem lidem tady.Ja prestala jen diky teto diskuzi, protoze jsem jim verila.posledni dobou jsem kourila skoro 30 denne a vidis jde to.dneska jsem opravdu spokojena, samozrejme jednou za cas ta chut prijde,ale da se to v pohode ustat.vsem kdo chteji prestat drzim moc palecky ,vsem kdo prestavaji fandim a vsem kdo prestali moc a moc gratuluju.zdravim Janu,Dana,Dulinu a Yvu.Jani nemas sklerozu

Friduča

Dobré ránko všem, Brontíku, Pavlí .. :) Tímhle stadiem jsme prošli všichni ... A teď opravdu záleží jen na Vás, protože vůle a to CHTÍT !!!! Je nejdůležitější ... :) Obě to vidíte - nechutná ¨Vám to a stejně kouříte .. co z toho plyne ? CHMP Vám pomůže v tom, že ti ta cigereta nechutná, ale pouze nechutná ... víc prostě neumí ... zbytek a bohužel je to opravdu to nejtěžší ... to je zvyk ... a odbourat to musíte Vy !!!! Já to měla stejně.. jen jsem se rafla ... ale ta jedna hnusná každý večer ... ta tam furt byla ... tak jsem se nestresovala a řekla jsemsi - jedna večer - proti 20 ti a víc každý den - no není to úspěch ??? A pak jednoho dne jsem to vydržela a už je to 15 dní ... a jsem fakt ráda ... manžel si ze mě utahuje, že se mi to kecá, když jsem jsem nešlukovala ... :) Furt tvrdí, že to není možné ... :) že mi to jde tak snadno .. ono to není tak úplně snadné, jen se tomu prostě nepodávám.. a začínám si zvykat, že budu nekuřák ... že prostě ty chvilky a bylo jich hrozně moc, co jsem byla zvyklá si zapálit .. přesně jak tu zaznělo - ve vaně, u kávy, v práci, na návštěvě, na zastávce .. každá volná chvilka... vlastně kdykoli člověk neměl něco na práci... No a postupně to prostě musíš odbourat ...nic víc nic míň ... manžel se s tím pere - je na 3 cigeretách denně, ale prostě to bereme jako krok dál ... neb kouřil fakt moooc ... a oba chceme ! To je důležité - opravdu chtít ... A mít z každého kroku, byť sebemenšího radost !!!! :) :)

Brontík

Díky Fridučo za podporu! Dneska je to lepší a ještě určitě bude! Jen kdybych si mohla vzít dovolenou tak na dva měsíce, hahahahahaha.Juchúú, jupííí, huráá, to se tak těším, až tu budu psát, že UŽ nekouřím třeba měsíc, dva!

Míla

Ahoj všem, co mě znáte, i těm, co o mě nic nevědí. Já dneska slavím 1/2 ROKU bez cigára. Holky, kluci, nevzdávejte to, ten pocit vítězství je fakt nádherný. To víte, že někdy myšlenka na cigáro přijde, ale spíš víc než na cigáro je to pocit prázdna, ale zase to rychle přejde. Tak hezky bojujte a nedejte se, stojí to za to. Vzpomínám na starou partu tady a všechny moc zdravím, teď jsem si zrovna vzpomněla, jak jsem se každý týden bez cigára odměňovala tvarohovým koláčkem ke snídani :-)))))))))))) Moc vás všechny zdravím a ozvu se zase za měsíc, jak jsem slíbila, budu podávat hlášení, abyste měli představu, co vás čeká ( nebojte se toho, je to fajn ). Pa pa pa nebudu jmenovat, prostě všem bojovníkům.

zdenka

Mílo, 5.4 je opět sraz,dorazíš? Já se nyní nemohu na tu druhou stránku dostat, ukazuje to chybu,psala jsem správci tak nevím co se děje. Pokud se to někomu daří tu stránku otevřít, jedná se o poradnu lékařky plus diskusní forum, dejte vědět. díky,díky!!!

simi

Můj velký obdiv pro Mílu a zrovna tak Irenku.Pul roku...to je NECO!!!! a 3 tydny,to uz je taky hodne...Jenze asi takhle, myslim,ze i ty prvni tri dny pro nas pro kazdeho, byly neuveritelny a snad i nejdulezitejsi..-))))...Všem at se podari skocit na druhy breh...ted zrovna bojuje Pavlinka a Brontik,hm..tak holky to urcite dokazete!!!!!!!..drzim palecky...a mydlypupek to u ma zhruba taky za 40 dni..-))) a z 50 denne to je dost dobryyy..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce