Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana

Pavčoooo, nepanikař!!! Já první dny hulila víc než normálně, to znamená víc než 20!!!! A Ty už se snažíš omezovat, kuř jak jsi zvyklá a nestresuj se!!!! Je na všechno moc brzo! Nepočítej cigára a nemysli na to, že máš v sobě šampík....klííííídek!!! !!!!!!!!! :-)))))) Už se těším, až tady převezmeš pomyslené "žezlo" rady "starších" a budeš slavit své první výročí!! :-)))) Uteče to jak voda!!!! Tím si jsem naprosto jistá!!! Takže v pohodičce!!!!!!! :-)

Xandra

Těšíme se s Tebou na Tvou PADESÁTKU díky, díky za podporu, snad se své PADESÁTKY taky dočkáme. Posílám Mydlypusu :-)

Lenka

Tak to slavíme společně.Jestli se nemýlím ,přestal si 17.2. ..........No a mi se to povedlo ve stejný den(s velkýma ústrapama) Takže oběma hodně dalších dní bez cíga. Gratuluju.!.!.!.!.!.!

Marja

Musela jsem odejít a tak nedopsala všecchno, co jsem chtěla. Plně chápu, že nekuřáci nám tady brzy přestanou psát, už budou mít nejhorší za sebou a nebudou mít potřebu již o tom mluvit. Zatím jim jsem moc vděčná za zkušenosti, které nám předávají. Mydlypupku jsi úžasný. Xandro a Pavčo, vydržte, podle toho jak píšete, tak já na tom budu stejně. Až já budu psát, to co vy teď, tak vy už budete nekuřačky, pevně tomu věřím.Já do toho půjdu, ale teď je to otázka financí. Z důchodu my to teď nevyjde. V srpnu budu mít nějaké peníze, možná dříve a pak okamžitě začnu. Musím ale zůstat na téhle diskuzi, to mě moc inspiruje, jinak bych to vzdala.Tak pište, pište.

Xandra

Já vím sama, že je to s penězma složitý mám dva kluky na VŠ a jsem 15 let rozvedená.Sice nemám nejmenší plat, ale je to stejně těžký. Každý měsíc kouření si říkám, že jsem prokouřila jedny moc pěkný boty sobě nebo klukům. Stejně mě to nepřesvědčilo. CHPX mi koupil přítel, je nekuřák a měl se mnou 10let trpělivost, nesmím ho zklamat. O to je to horší protože jsem pod drobnohledem všech svejch skvělejch mužskejch. Nechci aby si mysleli, že jsem beznadějnej případ. Když byli kluci malí - brečeli, že jim brzo umřu. Ani to mě nepřesvědčilo. Teď už jen nadávaj. ÁCH jÓ. Marjo, jestli to zvládnu já ( a bude to na mě fungovat) tak už každej!

Pavča

Ach ty peníze,je to problém,kdyby šel kupovat postupně,ale je to darda.Já mám dceru na gymplu a synka ještě na základce- je mu 10,ale oba zavodně lyžujou tak to taky něco stojí.Já se do boje pustila bez pomoci okolí.Děti do toho nechci zatahovat,ale jednou překvapit,A manžel je nekuřák a mám pocit,že si myslí,že přestat je strašně jednoduchý tak by mně asi nechápal.Jen by mi řekl,ty naděláš,prostě nekuř!Jen kuřák ví jak to doopravdy je.Důležité je,že už o tom alespoň přemýšlíš......

Xandra

Máš úplnou pravdu , mě taky doma říkaj - nekuř. To mi připadá jako pro ně - nejez ! Taky bych je chtěla vidět. Ale snad to vážně přijde tak nějak samo. Pak by to byl zázrak a určitě by na tom tabákový koncerny něco našli, protože jenom já mám ve svým nejbližšším okolí několik známejch a ty čekaj jak dopadnu. Pokud toho nechám jdou do toho taky. Pavčo drž se zejtra beru poprvé dvakrát bobulku. Zatím pořád žádná změna ani blbě mi není.

Xandra

jůůůůů pardón "našly" - blbnu z nedostatku nikotinu - sprchu a lehnout!

lee456

nekeecej,že budeš furt spát....-))

Jana

Xandrooo, přesně!!!!! Já taky neměla podporu, syn (26) se jenom usmíval...Když jsem se poprvé pochlubila, že už tři dny nekouřím, tak mi řekl, že až nebudu kouřit rok, tak tomu teprve uvěří! Vůbec mi nedával žádnou naději, nakonec neměl důvod, protože on sám si nejvíce užil mého "zmetání" po cigaretě ... :-) Kolikrát musel o půlnoci do hospody pro cigára....dokonce na Štědrý den, kdy jsem byla u nich na návštěvě, jsem ho o půlnoci hnala shánět mi cigára :-)))) Ale zjistila jsem docela zajímavou věc.... :-) Když jsem se někomu pochlubila, že týden nekouřím.... nic se nedělo, jen nucené úsměvy a hahahahaha - no prostě si mysleli své - kéž by mi to vydrželo :-)) Když jsem se někomu pochlubila teď skoro po dvou měsících, tak reakce je poněkud jiná - vždy zvážní a už se musí zamýšlet, že to asi bude pravda, že opravdu nekouřím a hlavně, že to myslím vážně!!! :-) A to mě moc těší a utvrzuje i v tom přesvědčení,že už nikdy nechci mít s tím svinstvem nic společného! Jako perličku tady prásknu, že ten lékař (můj známý), který mi šampík předepisoval, už také nekouří :-))) sice dva dny - ale byla jsem jeho první pacientka, která si ten recept vyžádala a on , když zjistil, že to pomohlo mně , šel do toho taky :-))) A ještě mám další pokračovatelku, které jsem byla také předskokanem (mimo ségry) - shodou okolností také lékařka-pediatr, která hulila 30 let asi dvacku denně :-))) Šla do toho taky, užívá pátý den, pořád hulí , ale věří :-)))) Tak Vám pak poreferuji, jak to s nima dopadlo :-))) Mějte pohodový víkend :-)

lee456

celá dávka na 3 měsíce stojí cca 6000.porovnej se mnou......koupil sem první dávku...tu musíš...stojí 1000.máš to na 14 dní...počítej s tím,že přestaneš hulit tak ....7-10den...takže tahle dávka je opravdu jen rozjížděcí...po týhle dávce prodávaj pokračovací....opět za 1000...tu serm vynechal a koupil další dávku,která obsahuje 56 tablet.mělo by to bejt na měsís ale šikulové jako já a ty to budou brát na půl a tak po dvou mědsících nás nedostanou...kouřil sem až 60 denně a poloviční dávka mě uzemníila...:-)))

Jana

a všichni Vy, kteří se právě rozhodujete, jestli s tím svinstvem praštíte ..... Nepodceňujte se a jděte do toho! Určitě zvítězíte, jako my všichni tady .. Já jsem přestala kouřit 10.února, první padesátku mám zdárně za sebou (Mydlypupku velká gratulace!!! ). Champix už neberu, zvládám to celkem obstojně, na cigáro občas pomyslím, ale jsem srab a prozatím jsem neměla odvahu si jen tak fouknout a zkusit , jak to chutná po takové době nekouření.Dvě krabky cigaret pořád nosím u sebe v kabelce a říkám si, že když budu chtít přece, tak si klidně můžu zakouřit :-)) Jenomže já už nechci, skálopevně jsem se rozhodla, že nebudu kouřit.Přesvědčila jsem sama sebe, že to svinstvo mě akorát ničí, svazuje, omezuje a nic mi nepřínáší. Jsem teď pěkně ( a nebojím se použít to slovo) - vyžraná, přibrala jsem svou vlastní vinou 8 kilo. Opravdu se nelekejte, není to žádným zpomalením metabolismu po zanechání kouření, nýbrž prostým přežíráním, ukájením se sladkým a tím, že jsem pořád něco musela žvejkat....Zatím se mi to moc nedaří likvidovat, ale nevzdávám to... Jinak Xandro a Pavčo, je moc fajn, že jste spolu, že se držíte a dodáváte si energii a sílu ... Já s odstupem času mohu s čistým svědomím tvrdit, že tahle diskuze byla společně se šampíkem tím největším pomocníkem a přínosem v mém boji s tím svinstvem . Jak tu už zaznělo první dny šampíku jsem hulila ještě víc než normálně, jakobych ho podvědomě chtěla překouřit a nedat mu pražádnou šanci ! Ale pěkně jsem se přecenila :-) Xandro, Pavčo, Marjo a další a další buďte si jisté, že to přijde a bude se Vám to cigáro tak hnusit, Věřte, že dojdete do stadia, kdy budete zvažovat, jestli mám jít kouřit nebo nemám, když ho stejně půlku vyhodím a budu mít zas v hubě jako v polepšovně.... :-) Já tady tu diskuzi chodila číst každý den a pořád dokola, věřila jsem všem dobrým lidem, co tu psali, že to mají za sebou..Věřila jsem, že to přijde.... a dočkala se. Moje ségra čekala měsíc a půl, až co já s tím udělám... pak si pořídila šampik také.. a dnes již druhý týden nekouří. Podotýkám, že stejně jako já kouřila 25 let 20 -30 cigaret denně. Xandro, Pavčo, Marjoo a další.... bojujte, nevzdávejte to, ta svoboda opravdu stojí za to!!! :-))) A ještě něco: co nekouřím, tak se cítím tak nějak voňavě a čistě! Nemusím se pořád obávat, že smrdím kouřem, žvýkat a stříkat spreje na sebe :-) Pracuji s lidmi a teď teprv vidím, jak jsem musela nevábně "vonět" za tím stolem :-))) Tím jen potvrzuji, že mám vytříbený čich od té doby co nekouřím :-))) Xandro, Pavčo Marjoo a všichni další, co tu jenom čtete a přemýšlíte jestli jo nebo ne....všem přeji hodně sil a odvahy!!!!! Zvládnete to!!! Jsme s Vámi!!!!!!!!!!!!

Jana

Irenkoooooo, tak děsně rychle to letíííí!!!!! Neuvěřitelné, že už máš výročííí!!! Blahopřeji!!!! Vím, že jsi taky měla problém a holky by si měly číst a číst a číst zpátky dozadu hezky pěkně před spaním pro inspiraci a povzbuzení :-)))))))

sigrid

Jani, velká gratulace, jsi fakt frajer. A víš, že jsem se bála, že to nezvládneš? No, a vidíš, už padesátka. Jsi opravdu perla :-DD. Pro všechny nováčky: někdo tady psal tu úděsnou kravinu, že až toho necháte, máte zkusit, jestli vám to chutná. Prosím nevěřte tomu a nezkoušejte to. Ono vám to totiž může chutnat a začnete znovu. Najděte si v předešlé diskusi Radku - byla nekuřák a kouří, přesně kvůli takovéhle blbině, že to zkusila. Ne, ne, ne!!! Jen pro úplnost - já nekouřím bez týdne čtyři měsíce, přestávala jsem po 33 letech z 50 kousků denně. S champixem jsem se prala měsíc, než jsem toho nechala a do poslední cigarety mi to náramně chutnalo.

Jana

Sigiiiiii, díky moc za přání! A víš, že právě TY jsi jeden z těch "človíčků", které už mám navždyv sobě " uložené" a budu na ně vždy ráda vzpomínat, a to nejen v souvislosti s mým nekouřením ? :-))) Díky, díky a ještě jednou díky! A víš, že právě o TOBĚ jsem si pořád dokola četla a potutelně si říkala, když to tahle Sigrid -taková závislačka dokázala, že já musím levou zadní??? :-) A víš, že já sobě taky moc nevěřila , že to dám? Absolutně jsem si nedokázala představit, že bych mohla fungovat bez cigára v puse , ale TY jsi mi byla velkým příkladem!!!! :-) A jinak s tím Tvým rezolutním zamítnutím toho "prubnutí" si , jak to chutná souhlasím. A možná právě proto bych si to nedovolila, já si jsem tak trošku jistá, že jak k tomu "jenom čuchnu", že zas začnu a nic mě nezastaví!!!!!! :-)) Raději se na ty Petry jenom koukám, když už to na mě přijde :-))) Tuhle jsem si malinko jakoby přivoněla, ale včas a hned s nima šupky zpátky do kapsičky u kabelky :-)))) Opravdu tan čas letí jak voda a je neuvěřitelné, že TY už budeš mít čtyři měsíce za sebou!!! Jsi taky velká FRAJERKA!!!!!! Všechna čest! Měj se krásně a díky!

lee456

tu úděsnou kravinu sem napsal já.....je každýho věc,jestli vyhodí rtisíce za prášky,ale předpokládám,že ten,kdo si je koupí,to myslí vážně a má asi velikou radost ,že on...jako velkej závislák to nakonec dokáže...byť jen na pár dnů...není problém přestat kouřit...problém kuřáka je v tom,že když přestane,tak si řekne....sice nekouřim...možná nedostanu rakovinu plic ale v mým životě je díra...........a ta díra se mi ukazuje ...ráno....u kafe...v poledne....po obědě a...........tak dále.....já po champixu nekouřim,ale nebojuju s absťákem po cígu ale s tim,co mám místo cíga dělat...z bonbónů mám bolavou hubu...ale ono to přejde.......

Danuse

Ahoj vsichni.Xandro,Brontiku,Pavco a vsichni kdo prestavate! vubec se nestresujte a neomezujte se prvni dny v koureni.ja prestala 10.Unora a prasky jsem zacala brat 1.2. Taky jsem kourila snad vic nez driv,protoze jsem si rikala ze to jsou posledni cigarety co kdy vykourim. Dnes uz si pripadam uplne perfektne.Pribrala jsem 2,5 kg a ty uz ted dostavam dolu.Vecer po pate nejim a predstavte si,ze na cigaretu nemyslim vubec,ale myslim na jidlo co bych si dala.cigarety uz skoro vubec neresim.Verim ze na tom budete vsichni stejne dobre jako ja.je to nadhera a opravdu to stoji za to.drzim vsem moc a moc palecky.Zdravim Dana,Janu,Yvu a Duli

Jana

Danuškooooo, moje milá spolubojovnice :-))) Přeji Ti do další "padesátky" hodně zdaru!!!! :-)))))))))) Je nám krásně viď? :-)) A jak to uteklo :-)

Pavčadí

Všem co tady píšete moc děkuju.Stále mně přesvědčujete,že mě champix donutí,ale nedokážu si stále představit jak.Píšete , že přestane chutnat cigo,ale mně chutnalo i když jsem měla angínu,,,,,,asi jsem beznadějný případ,ale nevzdávám a budu bobulky hezky papat...........

lee456

tssssssssssss...mě kvůli angfínám vyrvali mandle...skoro sem nežil ale cíga sem si neodpustil...to neřeš...to je úplně jinak...i kdybys měla choleru...ber to jak píšou a dočkáš se.vsaď se...:-)))

Pavča

Lee,tak si myslíš ,ne nejsem jediný hova....na těhlech stránkách?Začínám věřit,že i mně to pomůže,ale pořád se nic neděje....................

Xandra

Díky Vám všem co nám věříte a dodáváte sílu. Ještě jsem se chtěla zeptat na něco co mi není jasný. Den D- jak jste se k němu dopracovali- ráno jste se probudili a už si nezapálili? Rovnou z dvacky nebo více? Nebo jste to snižovali postupně den ode dne? Nedokážu si představit, že se zejtra vzbudím a vydržím nekouřit. Třeba lee456 z 60 na nulu ze dne na den? Díky :-))

simi

Xandro já si den D urcila jako 8 den a presne jak ríkáš....proste jsem behem tech 7 dní snízila z 30 na 20 cigaret a ten den D jsem z 20 šla na 0....tedy 8 den jsem si ráno nezapálila...Dobre jsem se na všecko psychicky pripravila,uz nez jsem si šla koupit champix...chtela jsem oravdu prestat kourit a na den D jsem se tešila...všecko probíhalo s trochou vule v pohode..Musíš chtít prestat!!!!!!....champix jen zmírní ci témer potlací abstinencní príznaky...tak se neboj a to zvládneš...

evva

Ahoj,to co teď napíšu není návod!Den D.....to bylo pro mne moooc stresující,nemám ráda,když něco "musím".Prostě, nebyla jsem ani jediná ,kdo si žádný den D nedával.Jsme tu dospělí lidi,snad každý aspoň trochu zná sám sebe.Jestliže potřebuješ Den D,napiš si ho,jestliže budeš vědět,že by to mělo být pro tebe HODNĚ stresující,zkus to udělat jinak.Je pravda,že já nejsem člověk který by tu měl jít příkladem,ale dokázala jsem to taky a jsem i tak na sebe pyšná.Já si jednou koupila krabičku,nějak vnitřně jsem byla přesvědčená,že to zvládnu a řekla si,že tahle bude už poslední.Věděla jsem,že přes to už nepojede vlak.No i tak jsem měla strach že to nezvládnu.Ty cigarety jsem si šetřila :))Krabičky mi vydržela asi na 4dny,pak došly a já si řekla,že to JEN zkusím....a ono to vyšlo.Jde o to najít si tu soji cestičku,nebát se to zkusit.Podívej se nazpátek,každý jsme jiný,každý na to můžeme jít jinak.Jedno je jisté-ať na to půjdeš tak nebo tak,kouřit přestaneš.Teda je jasné,že zas tak úplně SAMO to nebude :)Jak se říká:za blbost se "halt"platí.Tak držím palečky

Marja

Bezvadně tady vše vysvětlujete. Xandro, Pavčo, jestli to vy zvládnete, tak jdu do toho. Připadáte mi, jako já. U mě jde o návyk, závislost a ještě zlozvyk. Reklama- automaticky jdu kouřit, apod. Venku, v kapse pořád cigarety, odněkud vyjdu a za prvním rohem, co nejvíce skrytá - zapaluji. Když si to tady všeechno tak uvědomuji - velký hnus. A co si tak o mě asi myslí okolí. Nejhorší asi bude, vyplnit ten čas místo cigarety. Když jsem něco dělala, tak co chvíli pauza a myslela jsem, že cigareta mi dodává energii. Ráno, prví kafe a tři cigarety - to bude asi nejtěžší oželet. nechodím tam, kde se nekouří i když doma kouřím jenom na balkóně. Na zahradě to bude také těžké oželet tu cigaretu. To budou asi velké problémy, ale půjdu do toho. Nikdy jsem tak neuvažovala, vždy jsem si říkala, že to musím jenom omezit. Tak díky, že se tady mohu vypsat.

Xandra

Marjo máš úplnou pravdu. Já jsem pokaždé trpěla při cestování letadlem jak zvíře. Vydržet 3 hodiny bez cigarety bylo strašný. Teď jsou nekuřácký i vlaky takže to samý ve vlaku . Hledat nějakej koutek kde jsou stejní vyvrhelové jako já - všude- na školení, na maturitním plese syna, na poradě- prostě mám strach jet nebo dělat něco někam, kde nevím jak je to s kouřením - toho se chci zbavit! Vpráci mám bezva holky, který mám moc ráda- mladší než já, a ani jedna nekouří. Jsem nejstarší, šéfuju jim a stydím se před nima. Moc mě podporujou asi víc než rodina. Starší syn když jsem mu vysvětlovala CHPX mi řekl - takže z tebe teď bude kouřící narkoman a vyjde to dvakrát tak draho! Prostě s tím mami sekni a je to. Proto mám pocit, že nebejt Vás tady na tom webu byla bych v tom sama - tolik terapeutů a k tomu soukromejch to je úžasný - DÍK. Jó a dnes poprvé po XX letech ranní káva bez cigarety Pavčo jak jsi na tom?

ivana

Ahojky, tak jsem se rozhodla, že NEBUDU KOUŘIT, nikdy předtím se mi nepovedlo přestat...nekouřila jsem maximálně 2 dny a to jsem měla čtyřicítky teploty. Dneska mám 8. den champixu, ještě jsem si zapálila, ale od včerejška mám pocit, že to NENÍ ONO. Chuť na to nějak nemám, ale co budu místo kouření dělat? Říkala jsem si, že přestanu kouřit od 6.4., ale jak se to datum bíýží, jsem z toho nervózní. Taky jste na tom byli stejně?

Rick

Až do dnes jsem byl pouze pasivní čitatel tohoto fora.Díky vám, vašim příspěvkům a champixu jsem přestal kouřit.Nikdy bych nevěřil, že to dokážu a bude to tak relativně lehké.Kouřil jsem dvacet let jednu až dvě krabičky denně a dnes jsem začal šestý týden bez cigarety.A proto se vy všichni co začínáte nebojte, že to nedokážete.Když budete chtít tak jo.

Pavča

Ahoj Xandro,dnes třetí bobule-stále kouřím,už ne tolik,ale po vzoru ostatních tomu nechávám volný průběh a čekám , kdy mi to přestane chutnat.Snad nebudu čekat dlouho..........

Xandra

Ještě kouřím taky a je to v pr... Furt stejně 10 denně a to není konec dne. Po hodině nemyslím na nic jinýho než na cigáro. Asi mám v mozku jiný receptory. Ale doufám, že se něco stane - - Zázrak

Pavča

Ahoj Xandro,já taky 10 , ale už jdu pomalu spát, tak to je snad dnes konečné.Poprvé dnes-když jsem přišla domů(byla jsem celé odpoledne s dětma venku)jsem neletěla si honem zakouřit a vpohodě jsem to vydržela až na večer-to jsem byla u kamarádky na kafíčku a 2 jsem tam zvládla(jindy i 5) Ale doufám,že se to brzy pohne a nebudu mít chuť na žádnou.Kéž by!Jen mám strach jak to je s tou nevolností,potřebuju fungovat-doma podpora žádná-jen tady! Díky všem........

lubica

Ahoj všetci! Hladala som informácie o Champixe a narazila som na toto forum. To, čo píšete, mi dodáva velkú chuť prestať fajčiť. Champix mám doma už 2 dni, ale som ho ešte nezačala užívať, lebo som mala pocit, že mne toto asi nezaberie, lebo fajčím 30 rokov asi 30 cig.denne, niekedy viac. Ale po prečítaní týchto vašich skúseností idem hneď ráno do toho. Takže všetkým ďakujem a prajem veľa sily a sebe tiež!

Standa

někdo se ptal který den braní prášků sem přestal kouřit, tak to byl 12. den. Po víc jak 30-ti letech kouření, 20 až 40 denně.

Pavča

Stando,opravdu jsi neměl 12 den chuť nebo jsi sám se sebou bojoval?Já zítra beru 4 a zanu i večer a pořád nic.Jako bych nic nebrala...................

Standa

proč bych lhal? to by museli tady asi všichni. Bylo to asi tak, už sem necítil absťáky a cigarety mi nechutnaly, prostě něco hořkého a hnusného, něco bez čeho sem se dovedl obejít. Nakonec mi stačilo si potáhnou z cigarety jen párkrát a s hnusem sem ji vyhodil. Tak to pak nemá cenu si ani zapalovat. Asi bych měl připomenout, že to nebylo z 20-ti na nulu, ale postupně mě to přestalo chutnat, a přitom sem netoužil si zapalovat tak často. Je třeba připomenout, že trochu té vůle je potřeba. Ovšem oproti tomu, když se přestával loni bez champixu, sem teď té vůle potřeboval minimum. Ale kdo nevěří, může si tuto diskuzi přečíst od začátku. Řekl bych, že tu psalo kolem 50-ti lidí, co přestalo kouřit.

Pavča

Díky Stando,já mám jen strach(asi jako všichni co přestávají),že zrovna na mě to nebude působit. Asi mi nováčci jsme protivný......omlouvám se , a děkuju za podporu a rady

Standa

něco trochu záznamů sem v notesu našel, tak pro konkrétnost: do osmého dne braní prášků sem hulil 20 denně. Devátý den jen devět cigaret. Desátý den jen 5. A jedenáctý den zase jen pět cigaret. Dvanáctý den už nic. Ale toto záleží na každém jedinci. Každý to má v hlavě jinak zařízené, jiný počet receptorů. Manželka začla s prášky o pár dnů později a už nekouří a ani nebere prášky. Psali tu lidi co přestali kouřit až po měsíci braní chmpx.

Libor

Pěknej večír, mám dotazík. Asi měsíc jsem tak pročítal vaše forum a dodali jste mi odvahu s tim taky seknout. Takže přesvědčení je, recept na champix mám taky ale nevim, jestli je lepší to velký nebo malý balení. Jaký s tim máte zkušenosti? Je nějaká výhoda v tom velkym?

Standa

ahoj, prvně začít tím startovacím, jsou tam 0,5mg tabletky + 1mg, další balení je lhostejno co do počtu tabletek, hlavně aby byly 1mg.

Standa

ještě poznámku, nevím jak komu to předepisoval doktor, ale mě psal každé balení jako jinou položku, myslím to startovací a to pokračovací

Pavča

mě doktorka předepsala startovací dávku s tím ,až budu potřebovat další ať přijdu

Standa

to záleží na domluvě, ale mě se nevyplatí chodit co 14 dnu za doktorem, tak sem to koupil na dvakrát (dvě návštěvy) na tři měsíce. Taky záleží jak je kdo solventní, není to nic levného :-(

Standa

pro začínající bych doporučil aby si něco našli, nějakou činnost, aby pak věděli, co mají dělat až nebudou kouřit, s tím sou největší potíže, najít si náhradu za chvilku s cigaretou. Každý to řeší jinak. Někteří tím, že píší na netu mezi sebou. Ovšem jinde, aby tu nerušili. Taky mi pomáhá hodně se zaměstnat, ale to je činnost nepříjemná a namáhavá :-) Křížovky, sudoku, pletení a já nevím co ještě, podle chuti. Hlavně se vyhnout ledničce. Ale co je horší? Obezita nebo nemocné plíce?

Oluš

Ahojtě všichni tak se chlubim dnes 50 dni bez ciga a taky Lenka a Mydlipuk veliká gratulace jsme 3 aspon mame navzajem podporu.Xandro a ostatni ja končila na 5 cigar denně a šlo to nebojte ono to přijde.Kouřila jsem 40 let 20 až 30 cigááár a že to dokážu jsem nevěřila myslela jsem že budu jediná co champ překouřim a to že jsem četla od začatku přispěvky mě hodně pomohlo! Přeji krásnou vonavou neděli!!!!!!!

Mydlypupek

Umírá nám dneska padesátka, jenž se zítřka nedočká, do hrobu bude dána, siroty Cigarety po ní zůstaly,které každičkého dne kuřáka, oběť svojí hledali. S převelikánskou radostí v srdci oznamujeme Všem zůčastněným Kamarádkám ( ům ) přátelům i nepřátelům, že navždy nás opouští naše stará dobrá padesáti denní přítelkyně, která N Á S provázela největšími útrapami při odvykání s kouřením. Děkujeme Všem, kteří nám pomohli překonat tyto útrapy a věřte, že je krásný pocit N E K O U Ř I T. Jménem všech pozůstalích, Oluš, típni vajgla Lenka, zápalka Mydlypupek hul-huba

Pavča

Jak jsi na tom? Já dnes poprvé beru i večer,ale kouřím...Sice jsem skoro na polovině toho co dřív,ale kouřím.Dnes v noci jsem se snad každou hodinu budila,ale neví m ,jestli jsou to už bobule nebo to je tím,že jsem spala u synka v pokojíčku a nejsem na jeho postel moc zvyklá.V kolik jsi si včera vzala večerní? Někdo tady radí kolem 17 hod.,aby jsme spaly.Jak se cítíš? Já zatím úplně normálně.Snad to i na mně zabere.........pa

Mydlypupek

Hele hele lidičky, copak to knám vztahuje, své ošklivé ručičky. Ručičky ty však to nejsou, pouhý je to jenom klam, kdybychom natáhli ty své ručky, nykotýn by nám po nich chramst.Vykonej co poroučím Ti já,zítra až den se ráno zjasní, ze světa zprovodíme, zase jedno champíčko. Ledy by žalem popukali,rybníky a jezera by se zakalili,hory a doly by zaplakali, kdybychom se na špatnou cestu dali.-A proto :Nesejdem se nikdy víc, cigareto milá,kaž- dý půjdeme tou svou cestou svojí, mě nová voňavá láska v cestě stojí a tou já se dám. Škoda přeškoda že ten šampix nevyráběli před třiceti lety,mohl si člověk užít a pak dle libosti přestat.

Marja

Nováčkům držím palce,Pavčo, Xandro jen vydržte. Přidávají se další, doufám, že až já začnu budou další nováčci.Až budu mít recept, tak na to najedu. Zjišťuji, že nejvíce mi chutnají cigarety ráno a pak to je spíše i hodně zlozvyk. Úspěšným nekuřákum znova gratuluji, sraz se konal? Jezdí tam i mimopražští? Já už teď vymyšlím, co budu dělat místo cigarety a napadá mě plno věcí. Mydlipupku, ty bys měl být spisovatel. Asi se tady na nás brzy jako nekuřák vykašleš, ale vydrž ještě a piš. Nekuřáci podporujte, pište i své pocity bez cigarety. Moc nám to tady pomáhá.

Danuse

Moc zdravim vsechny zacinajici.Pavli opravdu to ma kazdy jinak.Ja jsem v sobotu jela na oslavu narozenin kamarada,tak jsem si planovala ják se tam prekourim abych v nedeli 10 den brani champixu nemela na cigaretu chut.vykourila jsem tam 3 cigarety,skoro vubec uz mi to nechutnalo.Doma jsem si dala uplne posledni,jako ze si ji vychutnam,ale uz to nebylo ono.V nedeli jsem si naplanovala vylet se synem do Prahy,abych mela co delat a nesedela doma.Predstava ze budu doma a nebudu mit co delat asi bych byla nervozni.V praci kouri tak jsem nechtela prestavat v praci,ale mit aspon jeden den v klidu.popravde mela jsem hrozny strach asi jako vsichni tady,jaky to bude.Ale opravdu to stoji za to.jde o to rozhodnuti skocit.

Lenka

Mydlipupku a Oluš.Přeji hodně dalších dní bez cigarety .Ta 50 je krásné číslo a doufám, že jich bude víc Takže připíjím naší trojce.Všem nováčkům, neházejte flintu do žita.Champix dá o sobě brzy vědět. Za pár dní se tomu stresu budete jenom smát.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce