Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
koloušek

Teď může nadávat do svoloče na ordinaci :-D Stejně nikdy nic k tématu nenapsal. JC: debile mám ix možností kam psát ,mám banery a pár serverů ,kam mohu psát a ne takové svoloči jako jste vy

Jan Cidrych
1x

Všem slušným přeji hezký večer

Friduča
1x

Člevěku, který není úplně v pořádku nemá význam něco vysvětlovat, ale co vy ostatní ? Stojí Vám to za to ? Dokud jste nereagovali byl klid... Jinak se naposledy ptám kdo jede na sraz ? Odpadla nám Mirka ,takže zda to má vlbec smysl ? Prosím o reakci těch, kteří se nahlásili.

Stenlák

Ahoj proč se čertíš :) Mirka odpadla což se dalo čekat - nepsala - zbytek samozřejmě platí . Bude nás málo ale proč ne .

Friduča

A ještě jeden poznatek = s příchodem JC se objevilo spousta nových nicků, které na něj reagují, některé asi píše sám, aby ,, rozhejbal ,, debatu, ale pokud to není jeho práce všechno, tak pak se mohou zamyslet i ti co ho sem pronásledují... Osobně se ztahuji a čekám jen informace ohledně srazu ( zda to má cenu, či nikoliv ) .Momentálně kromě mě a Ivči jste všichni z Moravy.

Jan Cidrych
7x

milá Fridučo. Nepíši za jiné ,nepíši v anonymitě to Vy se podepisujete křížky atd. To ,že je tato diskuze jenom o srazech a setkáních je všeobecně známo jako je známo ,že hodně z Vás už zase kouří. Když jsem zde před třemi lety psal ,tak jsem říkal .Vzpomenete si na mě až si zase zapálíte. Tak třeba ty křížky místo podpisu jsou práě od někoho kdo sem psal jak přestává kouřit a ted se stydí. Vždy se podepisuji ,stojím si za svým názorem a nemám rád anonymní pomluvy .

Tomáš Hajdin, Ordinace.cz
12x

Vážený pane Cidrychu, přestaňte prosím stále dokola omílat jeden a ten samý argument ohledně nějaké americké studie, ke kterému jste neuvedl žádný důvěryhodný zdroj (minimálně ne v posledních 2 měsících diskuse). Je mi jasné, že se vyjadřujete slušným jazykem, že se (vzdáleně) držíte tématu diskuse, nicméně fakt, že jste jednu a tu samou otázku ("Proč vůbec berete Champix") položil několikrát a zjevně nikdo z přítomných nemá tendenci vám na ni odpovědět, budu muset do budoucna považovat za "zjevnou provokaci" podle bodu 4 Pravidel diskuse. To, že se budete ptát stále dokola na to samé, vám smysluplnou odpověď očividně nepřinese, spíše naopak. Pokusím se tedy odpovědět vám na váš dotaz sám. Champix pacienti berou z toho důvodu, že chtějí přestat kouřit a hledají pomoc. Hledají pomoc u lékaře, který jim přípravek Champix předepsal, předpokládám že z vlastního odborného uvážení a po stanovení diagnózy. Já jsem toho názoru, že Champix pozitivní účinky má a myslím si to na základě vyjádření Evropské lékové agentury, který rizika užívání Champixu zkoumala a shledala je nevýznamnými oproti přínosům, která ukončení kouření přináší. Četl jste onu americkou studii vůbec? Předpokládám že ano. A četl jste tu spoustu navazujících odborných článků, které výsledky této studie vyvrací? Zde je odkaz na vyjádření Státního ústavu pro kontrolu léčiv: http://www.sukl.cz/pozitivni-pomer-prinosu-a-rizik-pro-vareniklin-champix , který schvaluje všechny léčivé přípravky registrované v ČR. Dole pod článkem je následně odkaz na stránku kanadské lékařské asociace, která americký výzkum z Johns Hopkins University vyvrací. Na stejných stránkách najdete originál oné kontroverzní americké studie a pod ním již zmíněné navazující články ostatních zdravotnických organizací z celého světa, které tyto výsledky hrubě zpochybňují. Tím bych považoval toto téma dostatečně zodpovězené a proto navrhuji se k němu již nevracet.

Jan Cidrych
6x

Děkuji za vyčerpávající odpověd . Zde si všichni stěžují ,že je po champixu bolí hlava a zajímalo mne proč tedy ten champix berou .Nic víc a nic mín. ps nehledě na tom že mne upozornovali ,že debata je o právě o champixu

Stenlák
3x

Pane Hajdin už jsem vám psal email bez odpovědi . To myslíte opravdu vážně že pan uživatel Cidrych se chová slušně a dokonce se vyjadřuje slušným jazykem ? Prosím o veřejnou odpověď protože mnoho uživatelů ordinace má docela jiné poznatky nežli vy . Třeba jako Administrátor nám odpovíte že to celé co se tady děje je nějaké spiknutí více nemocných jedinců . Děkuji mnohokrát za vyjádření .

Tomáš Hajdin, Ordinace.cz

Ano, ale posuzuji to jen podle poslední doby cca 2 měsíců, kdy diskusi sleduji pozorněji a častěji. Krom výjimek (které se ale sem tam vyskytují i u ostatních), je jazyk pana Cidrycha v mezích slušnosti. Už jsem to tu jednou vysvětloval. Nechci někoho penalizovat jen za jeho názor, jen proto, že s ním nikdo další nesouhlasí. To není fér. Ovšem forma jakou se daný názor prezentuje, to už je něco jiného. Přiznávám, že pokud mluvíte o zkušenostech s diskusemi s panem Cidrychem, tu máte očividně větší než já. Možná proto jsem zatím tak tolerantní.

Standa
3x

Jeho jediný a evidentní zájem je, a byl i na jiných serverech, zlikvidovat poklidnou diskuzi. Jiný zájem nemá. To lze vyčíst i z jeho příspěvků. Jeho větší aktivita v poslední době se odvíjí od jeho zablokování, pro nevhodné chování na diskuzi, kde působil posledního asi jeden a půl roku. Sprostý je i zde, např. "To Vám přestane cigareta chutnat anebo se po ni pos.ere.te?"

Tomáš Hajdin, Ordinace.cz

Dokázal byste mě odkázat nebo nasměrovat konkrétně na ty diskusní fóra o kterých je řeč? Já je nijak systematicky nesleduju, takže jsem se osobně s ničím podobným nesetkal, ale rád bych si je prohlédl.

Standa
2x

odvykanikoureni.cz abecedazdravi.cz doktorka.cz tyto má zablokované přímo, na alkoholik.cz ho průběžně mažou.

Standa
2x

P.S. jistě jich bude víc, podle toho co sem "zaslechl". Právě kvůli němu jsem utekl na tuto diskuzi z odvykanikoureni.cz, možná mně ještě někdo doplní.

Tomáš Hajdin, Ordinace.cz
9x

No, to je teda počteníčko.... takhle rozhodně nechci dopadnout se zdejší diskusí ! To by mě fakt mrzelo.

Jan Cidrych
7x

OMYL ,VELKÝ OMYL. Mne jenom zajímá co Vás zajímá o nekuřáctví mimo srazů ? Myslel jsem si naivně ,že zde budete probírat skutečné negativní účinky kouření a ne jenom dohady o srazech

Jan Cidrych

Děkuji webmaistr má rozum

Jan

Vážení přátelé .Je to již přes 40 let co nekouřím a přeji to samé i Vám

Kamil
2x

Jane, jsem tady krátce, ale je jasné, že nejsi normální... Asi každý, než utratí těžký peníze a začne do sebe ládovat tablety tak zjišťuje. Takže co tady meleš je trošku mimo. já přečetl spoustu než jsem do toho šel a myslím že všichni "normální" tady taky. Je mě tady fajn, protože i když je to jen 12 den bez cigarety tak je hezký večer přijít z práce a číst že mi někdo přeje i k tomu málo úspěch. Asi jsem vyjímka, protože cokoliv napíšeš tak reagovat nebudu, protože na tokový kryp.ly jako jsi ty zabírá jenom ignorace a ono tě to přejde a budeš sem chodit čím dál míň. Samozřejmě ze začátku budeš aktivní, ale vydrželi jsme bez cigár takže nereagovat na tebe bude pro všechny brnkačka.Na tobě závislý není ani jeden z nás... Tak zdárně trénuj skoky do rakve a přestaň se sr.át kde nejsi vítán. Už ani vlastní děti tě nemusí, že prudíš tady viď...?

Jan Cidrych
7x

Jak píšee ,že jsem kripl .No jasně oteřený ,upřimný kripl ,který nekouří třicátý rok a bez těch tvých šidítek bez kterých by jsi byl asi víš kde. PENÁ VŮLE a to předhazování orzvodů a ztrátu s kterou jsem se upřímně pochlubil .Zde jste se ukázali ,vysmíváte se ,že rozod a td. Mám orpoti Vám OBROSKOU VÝHODU .JSEM BOJOVNÍK A MÁM PEVNOU VŮLI ,která Vám chybí. To ,že jsem upřimný a Vy se vysmíváte cizímu dnes srandě jenom svědčí o Vaši ubohosti ,duševním mrzáctví.

Anakonda
2x

Jeho vlastni syn ho chtel zabit.. Vase diskuze je uz asi posledni, kde ho nezablokovali pro sproste chovani a nadavani Za chvili vam zacne prat rakovinu a vyrezani mozku, je to nebezpecny uchyl. Myslim ze tady to taky nebude trvat dlouho.

Jan Cidrych
7x

Anakondo a kdo Vám řekl ,že mne chtěl syn zabít? A o jakém vyřezávaní to Věro hovoříš? Jste Věra z alkoholismus ,z Doktorky ,z Pekárny a další která je proslulá svými náštěvami všech serverů?

++++
45x

Dobrý večer. Pane Hajdin, chtěl jsem prvotně poděkovat. Chvilku to vypadalo, že slušní na této diskuzi nejsou chráněni a nemají možnost apelovat na ochranu. Dal jste nám minimálně naději, že to může skončit. Omlouvám se, že se nepodepíši. Dlouho jsem o tom přemýšlel, ale po zkušenostech, kdy můj nick bude doplňován zešměšňujícími přívlastky a posměšky, to fakt nemusím. Trochu Vám chci odporovat. Možná tuto diskuzi vidíme odlišně nebo mám jiný názor na slušnost. Pro konkretizaci jsem si dovolil malý výtah : Jan Cidrych 11. října 2011 14:56: Kar....Ty jsi určitě z Horní Dolní a jako děcko jsi upadl na hlavu.Jsi takový moc jednoduchý čti blbý. Jan Cidrych 11. října 2011 15:04:55 Frid....na Tebe si vzpomínám.Dám Ti zdarma radu ROZVED SE. Jan Cidrych 12. října 2011 07:57:58 Právě v knize o Kokotech jsem našel Vás Jano a přitom jste rodu ženského.Takže KOKOTKO. Mám dotaz co a jaké kouříte? TLUSTÉ HAVANA nebo ŠTÍHLÉ PORTORIKA ? Jan Cidrych 15. října 2011 11:28:54 Ty a panna ? Akorát v uchu a v nose cha cha Jan Cidrych 2. listopadu 2011 16:47:27 tak se Ti na seznamu objeví asi na páté pozici ubohý nápis ,Jan Cidrych je č.urák. Jan Cidrych 3. listopadu 2011 09:33:34 Vy někteří chudáci na těle i na duchu. Jan Cidrych 3. listopadu 2011 11:55:16 Anakundo nebo jak tě jmenují. a dalo by se vypsat i více. Kdo se s touto osobou setkal na jiných diskuzích, tak ví, že to bude gradovat. K tématu této diskuze. Tomu člověku vůbec nejde o nějaký Champix. Ten má jen jako podnět, aby nenápadně mohl diskutující urážet a zesměšňovat příklad ? Jan Cidrych 3. listopadu 2011 12:59:24 Mám takové podezření ,že někteří píší hloupě právě po použití chamixu. Třeba některé Vaše příspěvky jsou přímo champixové CHAMPIX NENÍ NOVÝ LÉK Jan Cidrych 3. listopadu 2011 15:57:23 Mne zajímá....proč berete něco co Vám blbne mozek. Co Vám ten champix dělá? To Vám přestane cigareta chutnat anebo se po ni pos.ere.te? Někteří sice divně uvažujete a tak nějak neslaně ,nemastně se masírujete. Děkuji. Děkuji za to, že tu jste a že slušní lidé mají naději. Určitě by člověk našel lepší program na dnešní večer. Pro ty, kteří se dali na tento těžký boj, je každá podpora, účast a příjemná diskuze souznějících přínosem pro dosažení konečného vítězství. A jestli vyčtete ten podrazácký podtext v každém jednotlivém v příspěvku tohoto subjektu, tak pochopíte, že většina lidí z této diskuze je přesvědčena, že dochází když ne k porušování pravidel diskuze, tak určitě k znehodnocování přípravku (a našeho pomocníka), který je tématem této diskuze. Děkuji a přeji hezký večer

Jan Cidrych
7x

pane křížek máte pravdu .Někdo umístil na seznamu Jan Cidrych je č.urák Já vím sprostě mi nadávají a pomlouvají ,třeba jako Vy kdy vytahujete různé pikantnosti o mé maličkosti. pane křížek také mi namlouvali cigaretu k puse při vyhodnocování soutěže kde jsem se umístil na prním místě. pane pomlouvají a špiní mne všude to víte nekuřák ,který táhne třicátý rok se hned tak neidí a zvláště zde ,kde jich už hodně stěžovatelů na moji maličkost už zase HULÍ Když jsem zde psal před děma roky tak Vás nějak ubylo ,ale tak jde pane křížek život.

Jan Cidrych

Hezký den přátelé ne .- kuřáci

++++
33x

Omlouvám se pane Hajdin, ale nedá mi to. Myslím, že nejenom já , jsem přesvědčen, že pravidla diskuze jsou oním subjektem porušována minimálně v bodech : 4.Nepřípustné jsou urážky, pomluvy, vulgarity, ..... či ponižování jednotlivce nebo skupin osob. Ordinace.cz si vyhrazuje právo smazat podle vlastního uvážení příspěvek vulgární, obscénní, hrubě urážlivý, agresivní, obsahující nadávky a zjevné provokace. 5.Diskutující musí respektovat soukromí jiných osob, nesmí zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy či jiné soukromé informace. 7.Diskutujícím není povoleno......opakované vkládání stejného textu nebo textu se stejným věcným obsahem..... 8.Diskutující nesmí propagovat..........nebo soukromé firmy................................ Zároveň se omlouvám, že i já sám (možná i jiní) porušuji pravidla této diskuze v bodě....6.Diskutující nesmí publikovat příspěvky pod cizím jménem nebo přezdívkou......, ale jak jsem napsal v předchozím příspěvku a vlastně se to dá vyčíst z diskuze, je to vlastně obrana proti zesměšňování diskuzního nicku. příklad - Oldo - poldo, anak......... a dost a jiné a jiné.

Jan Cidrych
8x

Výborně Vy se neumíte podepsat ,že píšete křížky? Anonyme at si také pan webmaistr také prohlédne Vaše zneuctění mé osoby z mezinárodní soutěže kde jste mi k ústům přikreslili cigaretu a flašku k ruce. Nekouřím třicátý rok a taktéž abstinuji.Jste obyčejní anonymní chudáci a jenom závidíte . Tam ukažte jací jste .Předstate se jménem a řekněte PŘESTALI JSME KOUŘIT. Ani jeden se jménem zde nepředstavil jen .A proč ? Abych ty lži ,že mne viděli kouřit a chlastat od Vás jsem zlikvidoval.V jednom máte pravdu .Na serveru Doktorka jsem měl své stránky a psali tam slušní Zdenička,Iva,Ivetka,Dáša a pár takových sprostých anonymů je zlikvidovalo. Anonymní nuly zlikvidovali skutečnou přátelskou diskuzi ,kde se probírali i různé rodinné příběhy ,kde a jak komu pomoci . Zde o ničem a tak mi nebude dělat problém sem nepsat . .Jinak byl jsme tam jako firma také jsem se slušně odhlásil ,nebyl jsem z doktorky vyhozen sám jsem požádal. Když už tak se podíejet na abecedu zdraví kam nepíši a není o co stát .Sproté nadáky ,psaní za druhé ,pomluvy a špína a yšetřování ,tak dopadla diskuze "alkoholismus " Hezký den ale jenom těm slušným

Jan Cidrych

Zkuste se nad sebou zamyslet ,Je 12.11.2014 a nekouřím hezky dlouho ,přes třicet let .bez Vás ,bez champíků ,bez nadávek .

rimankaaa

tak dobrý večer vážení, to človek pol dňa je preč a dve strany zapísané :) paráda, ide vám :D inak, neviete, či sa môže CH užívať spolu s atb?

Tomáš Hajdin, Ordinace.cz

Stačí si zde na webu do vyhledávače léků zadat "champix" a vyhodí vám to odkaz na kompletní příbalovou informaci. Tam se lze dočíst, že Champix se neovlivňuje s jinými léky.

Jan Cidrych
8x

Vážený pane Tomáši Hajdine.Děkuji za vysvětlení téma champix. Je to uvedené téma a chtěl jsem se jenom zeptat co si od champixu slibují .Ne já ale všichni si stěžují na účinky champixu. Chtěl jsem jim jenom říci .Vždyt ho nemusíte brát.Já jsem ho také nebral a NEKOUŘÍM. Co se týká samotné diskuze. Tak na druhých serverech píší za mě .Je to poznat podle IP ,že to nepíši já ale jiní se snahou mne poškodit. Obyčejná lidská závist. Doufám ,že jste si také prohlédl ten ubohý snímek ,kde mne přikreslili cigaretu a flašku ačkoliv nepiji alkohol už hodně dlouho. To ,že jsou na sebe na některých serverech sprostí já přeci nemohu. Netahejte sem problém z alkoholismus ,kam nepíši ale přesto úroven pod psa. Zde Tito mi neuměli odpovědět na otázku jaké problémy mají při braní champixu. Jenom jsem jim chtěl říci ,když s ním máte psychické problémy ,tak proč ho berete,já jsem ho nebral a nekouřím. To bylo to celé. Vytahování vět z kontextu mi připadá chování některých politiků.Také vytahují jen některé věci na druhého. Za další odkdy se berou vážně anonymní pomluvy? Jedna pravda ale je . NA VŠECH SERVERECH O KOUŘENÍ MNE NĚKTEŘÍ NAPADALI. VÝSLEDEK ? " Dnes už nepíší už zase KOUŘÍ Tak bych se být Vámi zamýšleli sami nad sebou. Vy jste to zde pojali jako seznamku a setkání. Ale o skutečném nekuřáctví to je o něčem jiném. Postrádám námět co s volným časem bez kouření a další. Hezký den všem slušným. Na závěr mám spousty kamarádů a přátel co na mou radu přestali kouřit a nekouří dodnes .Ale znám také spousty lidí co mne pomlouvali a dnes hulí jak tovární komín.

Stenlák

Ahoj určitě může nebude problém . S

Jan Cidrych
2x

Vážení, můj jedinný cíl je aby Vaše kvalitní server měl větší sledovanost. Když hodnotím ostatní servery ,tak zde je vedena ochrana webmaistrem na úrovni oproti třeba abecedě zdraví alkoholismus ,kde sprosté nadávky a o ničem .Zde aspon trocha kamarádství mezi pár přispěvovateli. Jedno je ale jisté ,že Váš webmaistr dohlíží .Jinde sprostě nadávají a ticho po pěšině. Jak říkám jsem rád ,že se zde bude více psát o problémech kouření a více k věci. Já Vám sem psát nebudu ,co jsem chtěl říci jsem řekl .Záleží na Vás jak s šancí přestat kouřit za podpory zde naložíte. Hezké dny ,měsíce,roky Váš Jenda 30+30

irena

Friduč ,vždyť nás má být 10, tak proč by to nemělo mít cenu. Všichni už jsou nažhaveni. Od Olmíku přijedem 4 , Megan z Honzou , Ivča s Tomášem ty s manžou. A co se týče diskuze tak se tu objevili lidi kteří tu s námi nebyli a najednou se hlásí. Proč asi.

rimankaaa

bré ránko, rozmýšľam, že na víkend si dám pauzu a nakuknem sem až budúci týždeň, keď sa to tu trošku ukľudní ;) tak tým zainteresovaným, dnes to mám za 6 a 1x som mala ráno žalúdok na vode s CH, no nechápem :/ inak, nepostrehli ste, že častejšie zabúdate alebo si neviete zapamätať niečo ako beriete CH? či to iba ja sa cítim trošku ako vymetená :)) pekný deň prajem!!

Stenlák

Rimankaaa jsem moc rád že se držíš a vidím že docela dobře ! To já sem v té době na tom byl špatně . To že Champix dává žaludku je bohužel nedílná součást . Drž se ! Hele každý den bez cigárka stojí za to . A je lhostejný kdo co tady píše je nás tu pár co nekouření vzaly jako hotovou věc a ono se to tady vyčistí .

irena

přesně tak Rimanko a mám dojem že mi to zůstalo až do teďka. Bu´d je to tím že se bez nikotínu, kterej stimuloval paměŤ nedokážem soustředit nebo tím šampíkem já osobně si myslím to druhé. Ale nekouřím moje plíce ,srdce,cevy a sliznice okřívají, nesmrdím manželovi, dětem a sobě,jezdím si za ušetřené penízky 2x ročně na dovolenou.Ale něco mi chybí.

Friduča

Dobré ránko, takže místo 13 lidí 10 lidí, jdu to přehlásit.. A okolo poledne na místě... Telefon na mě máte, kdyby byl nějaký problém po cestě a Megane ty dej vedět na FB, nebo na mobil jak s cestou - jedeš s náma, nebo s Honzou ?

Ivča

Ahojda, já znova účast potvrzuji 2 x. Termín byl ohrožený už, máme od jara objednaný prase a syn volal, že bude příští víkend, tak jsem to zařídila a snad bude tento víkend. Je to potvrzené. Takže my zítra budeme mít malou zabijačku. Je to jenom půl prasete. Irenko, s tím soustředěním je to fakt, včera jsem si vytiskla důležitý papír, měla ho na stole, pak jsem se na něm nasvačila, zmačkala i s drobečkama a hodila do koše. No a pak jsem ho půl hodiny hledala. A našla :-)) Mějte se všichni krásně a nekuřte.

irena

ahojka všichni odcházím do křoví asi zdechnout. Konečně je ten týden za mnou. Teď vlezu do postele a nevylezu až v pondělí.To by v tom byl čert abych to nevyležela. Užívejte si krásný víkend ,spoustu pohodičky a nekuřte!!!!

Jan Cidrych

Nuly jenom jsem nehládl ale vy jste opravdu jen ta hovna u cesty .chacha . Zapalte si blbečkové na to jedinné máte

Tomáš Hajdin, Ordinace.cz
3x

Dobrý den. To, že zde nevypisujeme IP adresu diskutujících neznamená, že ji nesledujeme. Tento příspěvek byl odeslán z odlišné IP adresy, než ze které pan Cidrych běžně píše. To jen tak na vysvětlenou. A pana Cidrycha předem žádám, aby ignoroval výše uvedený příspěvek, pokusil se nepouštět do žádných osobních invektiv, místo toho jej zkusil velkoryse přejít bez komentáře a nerozdmýchával zbytečné žabomyší války, které nikam nevedou. Děkuji.

Jan Cidrych
11x

Děkuji a jenom říkám ,spoustu sprostých příspěvků jsem nepsal . Jenom jsem zde chtěl to trochu povzbudit. Píší za mne i na jiných serverech a nebaví ,mne pořád vysvětlovat že to nepíši já. Zde také v minulosti za mne psali a nechávám to bez komentování. Jenom ted využívám Vaši kontroly a děkuji za spravedlnost. Mne pomlouvají všude a už to neřeším. Zde jste aspon parta ,na jiných serverech si akorát nadávají anebo přetahují mé staré příspěvky anebo píší JC jako že to píši já. Ještě jednou děkuji za spravedlnost .Věděl jsem ,že zde jedna z mála serverů ,kde se sleduje co kdo píše ,moderuje

Jan Cidrych

Vážení nekuřáci .Bylo mi 70 let a nekouřím přes 40 let . Na Doktorce jsem měl blog Spříznivkyně a plno přátel kteří skutečně dokázali přestat kouřit . Všem přeji " Pevnou vůli "

Tomáš Hajdin, Ordinace.cz

Navíc připomínám odstavec 6 Pravidel diskuse na Ordinace.cz: "Diskutující nesmí publikovat příspěvky pod cizím jménem nebo přezdívkou, jehož užitím by mohlo dojít ze strany ostatních uživatelů k záměně s jiným uživatelem serveru Ordinace.cz nebo s veřejně známou osobou."

rimankaaa

Aha, no super, síce nefajčiarka, ale blbá :)) a po doužívaní sa to nespravilo? ja to fakt na sebe pozorujem - okrem nesústredenia sa si nemôžem ani poriadne nič zapamätať.. ja sa asi na ten CH vytoto, to mi za to nestojí :/ ale aj keď nefajčiť je tiež fajn.. to je teda dilema.. raz som čítala otázky/odpovede ohľadne CH a jedna pani sa tiež sťažovala, že jej to, aj po doužívaní CH, narobilo šarapatu so sústredením sa a pod. a doktorka jej odpísala, že to nie je možné. čo si o tom myslíte?

Jana

Ahoj Rimankooo, já si myslím, že máš normální absťák, tudíž nesoustředěnost, ale to přejde, vydrž. To bys CH vysazovala podle mě zbytečně brzy. Nekouření stojí za to, časem odezní všechny tyto výkyvy.

rimankaaa

JANKA, tak toto ma memapadlo, že absťák.. ono to aj dáva zmysel, kedže prestávam fajčiť :D teeda, ide to o mnou dole vodou hh ;) lenže ja absťáky necítim, ako užívam CH, len ma sem - tam napadne,že by som si pofajčila, ale inak v poho. tak možno sa to prejavuje takto ;)

Ivča
1x

Rimankaaa, určitě nevysazuj a buď ráda, že absťák žádný necítíš. Ale nesoustředěnost, blbý sny, někdy nespavost, to k tomu prostě patří, ale dá se to vydržet. Takže to určitě nevzdávej. Držím palce

Kamil

Tááák 13 den dnes za sebou... Stále stejné. Pohodááá jahodááá... Ale je fakt docela hnus si uvědomit jak jsem jako kuřák smrděl, když to teď cítím. Fááákt jsem byl jako dobytek...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce