Inzerce

Arytmie

4. března 2008, MUDr. Jarmila Křížová PhD.   |   přečteno: 186518x

Poruchy srdečního rytmu mohou být projevem celé řady srdečních onemocnění.

ORDINACE.cz DOPORUČUJE

Časté otázky

Mívám často večer před spaním velmi nepříjemné bušení srdce, ale tep jsem si měřil a je asi 80/minutu. Je to závažné? Musím se léčit?
Příčina Vašich obtíží nejspíš nebude závažná. Zkuste se před spaním projít nebo si vypít malé množství alkoholu (2 dcl vína). V případě, že obtíže nastanou zhluboka dýchejte.

Mám fibrilaci síní a jsem objednán na „elektrické šoky“. Co to je?
elektrická kardioverze, při které se v krátké narkóze elektrickým výbojem lékař pokusí nastolit normální srdeční rytmus. Při tomto zásahu tedy budete spát a neucítíte žádnou bolest.

Mám v poslední době srdeční frekvenci okolo 130/minutu, tep je pravidelný, prý se jedná o sinusovou tachykardii. Čím je způsobena?
Pravidelná srdeční frekvence nad 90 tepů za minutu se nazývá sinusová tachykardie. Vyskytuje se zcela fyziologicky při námaze. Nemoci, které ji vyvolávají jsou nejčastěji: horečka, snížené množství červených krvinek, zvýšená funkce štítné žlázy nebo srdeční selhání. Budou potřeba podrobnější vyšetření, abychom zjistili, o co se ve vašem případě jedná.

Mám zvýšenou funkci štítné žlázy a opakovaně jsem byla léčena kardioverzí pro fibrilaci síní. Je možné, že po zklidnění činnosti štítné žlázy, zmizí tato arytmie?
Fibrilace síní bývá často vyvolána zvýšenou funkcí štítné žlázy. Po normalizaci její činnosti je velmi pravděpodobné, že problémy s fibrilací síní přestanou.

Lékaři mi zjistili syndrom chorého sinu (sick sinus syndrom– SSS). Co to znamená?
Je to onemocnění, které se projevuje trvalým nebo záchvatovitým snížením srdeční frekvence pod 60/minutu (bradykardie). Tyto epizody se mohou střídat s rychlou srdeční akcí. Vyskytuje se většinou na podkladě chronické nedokrevnosti srdečního centra, které je zodpovědné za řízení srdeční frekvence. Toto onemocnění se řeší zavedením trvalého kardiostimulátoru, event. v kombinaci s léky.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
Kukyna11 poděkování

Dobrý den. Trpím na nízký tlak a bušení srdce a zvýšení tepů bylo přisuzováno právě tlaku. Ale když mám naměřený tlak který je dobrý, stává se mi, že mi začne bušit srdce a mám přes 100 tepů za minutu. Někdy pomůže, když dám nohy nahoru ale někdy vůbec. Stává se mi to i když jsem celý den v klidu a nic nedělám. Přijde to prostě samo od sebe a někdy to přestane po chvilce ale někdy taky až po 15 minutách. Pokud to nepřestává a já ležím, jsem tak unavená že usnu. Můžete mi říci zda je to tím že trpím na nízký tlak, či je třeba zajít k doktorce. Byla jsem i na srdci a špatně mi funguje jedna chlopeň ale prý je to v normě. Nyní mě čeká další vyšetření po 2 letech. V rodině máme problémy se srdcem. Děda, strýc a bratr mají kardiostimulátor. Bratr již od 10 let. Můžete mi říci něco blíže?

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. června 2008, 17:07:58

kAREL3 poděkování

MINULÝ TÝDEN JSEM SE DOZVĚDĚL ŽE MÁM TACHYARYTMIE. ZAJÍMÁ MĚ JAK SE BUDE DÁL POKRAČOVAT S LÉČENÍM.c4

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. srpna 2008, 11:57:17

Lid.

To záleží potom na haldě dalších věcí. Teda hlavně na tom jak moc závažnej je ten tvůj problém. Jestli je to jenom chvilkama (prostě vobčas mlátí srdce jak vo život), tak je možný že taky nic.Nebo dostaneš prášky. A dyby to bylo jó hustý, tak nejspíš by sem to viděl na budíka.

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. srpna 2008, 19:51:12


Celkový počet příspěvků v diskusi: 27. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Chodíte na pravidelnou prohlídku k očnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 719 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Alžběta (tonsilektomie) 15. října 2019, 09:06:03

    Dobrý den, v pátek mi odstranili krční i nosní mandle, nosní jsou v pohodě ani nevím, že… Diskutovat

  • Danka (Kvalitní kontaktní čočky) 15. října 2019, 09:52:05

    Pokud po nich máš suché oči jak píšeš a nepřijdou ti kvalitní, tak bych to neriskovala a… Diskutovat

  • Olga (HUBNUTÍ) 15. října 2019, 18:54:53

    O něm jsem četla, ale nezkoušela ještě. Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.