Horečka není nemocí v pravém slova smyslu. Je to příznak onemocnění, výstražný signál, které tělo vysílá a říká: "Pozor, asi budu nemocné."
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Zalíbila se vám možnost léčit vaše neduhy bylinkami a nevíte jakou vybrat? Odpovědi najdete v tomto novém miniseriálu, nebo v příspěvcích našich čtenářů - stačí si pročíst rubriku Poraďte si navzájem.
I dnešní tři čaje se velmi hodí v současném období chřipek, kašle, rýmy a nachlazení. Měli byste si ale pamatovat, že horečka není nemoc, ale prostředek organismu, jak se se zbavit nemoci. Proto lékaři doporučují teplotu začít srážet, pokud trvá dlouho a vystoupí nad 39 stupňů.
Na horečku:
Lipový květ a květ černého bezu – smíchejte v poměru 1:1, polévkovou lžíci této směsi pak přelijte asi půllitrem vařící vody a 15 minut louhujte. Čaj můžete sladit medem a přidat do něj citron. Měli byste ho pít horký.
Březové listy – asi 200 g listů povaříme krátce ve vodě a pak necháme odstát nejméně čtvrt hodiny. Přecedíme a dopřejeme si jeden šálek přeceděného čaje ráno a jeden večer.
Bazalka – nebojte se sušené lístky bazalky použít i pří výrobě posilujícího a ochlazujícího nápoje. Stačí hodit hrst bazalky asi do půl litru vroucí vody, ihned odstavit z ohně, vychladit a popíjet.
Tip od našich čtenářů: Horečka je imunitní reakcí těla na nemoc. Je tedy rozhodně dobré imunitu posilovat. A na to mají naši čtenáři nejrůznější přírodní metody. Najdete je zde. Jednou z nich je kombinace šalvěje a zázvoru, na kterou nedá dopustit paní Janoušková. Její postup najdete v této radě.
Co vám tělo vzkazuje horečkou - to se dočtete zde.
Další přírodní metody na horečku
Do pokoje pacienta s vsokou horečkou dejte aromalampu s éterickým olejíčkem se silicemi citronu - pokud nakapete pár kapek do olivového oleje, lze jím potřít také hrudník nebo záda pacienta - podle odborníků na přírodní léčbu to uleví.
Jestli máte lepší přírodní metodu, napište nám o ní v rámci diskuse nebo použijte tento mail.
Přidat nový komentář