Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana

Dobrý večer, nechci nikoho poučovať o rivotril,já jen vím, že bez neho nemúžu existovat,kdy bych sem ho nemněla, a nebrala tak zemřu, zachránil mi život

Olga

Ahoj ...chcem sa opytat ci mas moznost bez problemu si dat predpisat rivotril? U nas na slovrnsku uz nie je a strasne ho hladam 😞akurat som si nasla tuto stranku a citam ze aj ty ho beries ...nevedela by si mi pomoct? Dakujem

Irena
5x

Beru Rivotril 1 x 2, mg na noce, již 6 l et. Nyní po dobu pěti dnů , kdy jsem byla na návštěvě a lék si zapoměla jsem prožila šílených 5nocí a dnů. Vůbec jsem nechápala co se děje Bylo to jako. chřpka, zánět mozk. blaná, zvracení průjem, světlochlachost, vyschlý krk, dojem, že mi vypadniou zuby, šílená stěhovavá bolest hlavy a hlavně ten dopad na psychiku. Navíc mi bylo strřídavě horko a zima. Nyní jsem zpět doma, večer sjem vzalka svou dávku a konečně jsem spala po pěti dnech nionstop 10,5 hodiny. Jsem sice vyspalá . ale ještě ně fit. Cítím z vámi všemi

Irena dodatek
3x

Když to po sobě čtu , tak se omlouvam za překlepy, no nejsem jak vidno OK

Leguan
1x

To já ho beru už 14 let a nějakej pocit, že mi krájí mozek, nemám. Bez něj bych byl troska a s ním docela přežívám. Lepší už to totiž nebude.

Janka

U vás v Čechách nekončí distribúcia rivotrilu? Na Slovensko ho že žiaľ už nebudú distribuovať a tiež ho beriem viac rokov aj keď v minimálnej dávke, no neviem si predstaviť ho nebrať, nakoľko sa mi už viac krát nepodarilo ho vysadiť.

Šárka
8x

Já beru Rivotril teprve chvíli, ale už teď s ním mám problémy. Mám problémy v práci i doma a bohužel Rivotril mi v tom pomáhá. Jak se s tím vypořádat ? Bohužel si sama zvyšuju dávky, což není vůbec dobře. Uvědomuji si to, ale nemám silnou vůli. Jasně, pomalu vysazovat, ale s takovou ho budu vysazovat měsíce, ne-li roky. Mám z toho husí kůži :-(

Zdeněk
4x

Rivotril....bezva lék. Mám velmi dobré zkušenosti s tímto lékem a do mého života zasáhl na dlouhá léta.... a to ho už neberu 4 roky.

Iveta
4x

Mám je taky ale ješte jsem si nevzala tabletu ...tak nevím jestli mám vubec začit

Zuzana
8x

Ahoj,rivotril jsem brala skoro5 mesicu,k tomu AD,zacala jsem ho vysazovat pred mesicem,doktor mi napsal planek vysazovani po pulce po 2dnech,hrozny veci co se se mnou deli,byla jsem se poradit na psychitrii v nemocnici,tam rekli ze to musim vysazovat pomalu,takkazdy tyden po pulce a tu posledni sem rozdelila na ctvrtky,bylo to hrozny,-nikomu to nepreju!!ted jsem5 den bez a beru 2 pulky Tiapridalu-jako nahradu-pry je nenavykovy,je mi furt blbe,otupela,bolesti hlavy,huceni v usich,slabost,nevim za jak dlouho to odezni,je mi hrozne,skoro nedokazu chodit ani ven,sem celkove otupela,ale jsem stastna ze ten sajrajt uz neberu

NR
4x

Ahoj rivotril, beru asi 3 měsíce vždy půl tablety na noc 0,5mg. Mám sním prozatím dobré zkušenosti, i když se mi občas když si zapomenu tabletu vzít dostaví stavy úzkosti a bolesti hlavy. Budu jej nyní pomalu vysazovat a nahrazovat něčím jiným. Nikomu ten sajrajt nedoporučuju.

Kiala
1x

Já to ctu a mám z toho husí kůži.Když víte co je to za drijak tak proč to pro boha zerete!

Lenka
3x

No asi proto aby vubec mohl clovek fungovat.Kdo ma nake dusevni problemy tak mu pomuze,kdyz to jinak nejde.Kdo nema takove zdravotni problemy ze nemusi brat tento lek tak to nepochopi.Mam syna autistu.Ma problemy takove ze zaziva neustaly strach z cehokoliv a kvuli tomu porad zvraci.Kdyby nebral tento lek ktery by moh neuklidnil tak nevom jak by za ty leta dopadl.Nekdy to proste jinak nejde.Je to velmi slozite

pepeknámořník
1x

asi ti nikdy nebylo blbě bambulo, možná bylo a pomohl ti špenát

Luca
6x

ahoj, beru rivotril uz asi tri roky, pani doktorka mi ho dala podle potreby kvuli mym vecernim uzkostem, ktere se objevovaly, kdyz jsem si vysla nekam ven. Ted ho beru 0,5 mg denne vzdy vecer, ve vyjimecnych pripadech i dva a musim se priznat, ze ho nekdy kombinuju s alkoholem. Citim se dobre, jen mam docela obavy z navykovosti. Muzete mi prosim poradit, vim, s tim alkoholem je to svinstvo :( ale su jen clovek.Predem dekuji za jakoukoliv reakci

Edward52
11x

Lidi jak můžete říct že Rivotril je naávykovej, já ho beru 11 let a nebýt jeho, tak v noci nevím co je to spánek. A už te´d mám v posledních třech měsících problém usnout, někdy spím jen hodinu denně. A podle doktorky není třeba zvedat dávky. A co se týče samotného Rivotrilu - děkuji za kvalitnější život v posledních letech. bez něj by ze mne byl třasák a moh bych tak leda někde vv cukrárně cukrovat zákusky jak sem se třepal Tolik k diskuzím,

Sylva
7x

souhlasím, že líp je mi s pravidelnou dávkou, už 8 let 1mg na večer při neklidu, než se celou noc vzhůru klepat v úzkosti. Alkohol to teda nechce, ale ani náhlé vysazení, byť jen z nepořádnosti. Obojí se mi podařilo, velmi to nedoporučuju

Draha
3x

Musím souhlasit s tím, že někomu pomáhá Rivotril k odstranění paniky, strachu aj. Já beru Rivotril již asi 10 roků, vlastně již ani přesně nevím, jestli to není déle. Je rozhodně návykový, ale já bych na podzim až do jara bez něho vůbec nespala a jak říkám ani bych bez něho nevylezla do schodů. Občas se mi ho v létě podaří pomalu vysadit, ale vždycky je to jen do podzimu, protože bez něho nejsem schopná jít vůbec mezi lidi. Myslím si také, jak už tady někdo napsal, že mi pomáhá víc jak další antidepresiva, která beru. Existovala bych ráda bez něho, ale už jsem si vyzkoušela, že s ním jsem schopná vést alespoň trochu normální život, protože když ho vysadím, tak ztrácím sílu nejen psychickou, ale i fyzicky přestávám fungovat.

Petra

prosím jakou sílu rivotrilu bereš? a jak se ti podařilo ho vysadit? já chci mít potomstvo, tak ho teď vysazuji a je to peklo.

Pavol
1x

No tiež ho beriem už asi 10 rokov a môj život sa zlepšil.denna dávka polovička z0.5

tibor
1x

ja uživam rivotril kvapky 2,5mg inak nezaspim a musim sidat 6 až 8 kvapiek pred spankom odpište mi gdo bi mi vedel ces web či tu zajistit viac či aspon vetsu nadobu rad kupim

Laďa
4x

Ahoj. Já beru Rivotril 0,5mg 3roky. Před kontrolou u dr. mi došly zásoby a neměl jsem ho 20 dní. Nepozoroval jsem na sobě žádnou změnu. Beru ho po obrně lícního nervu. Takže úzkosti atd. nepociťuji. Podle toho co tu čtu bych se ho nejraději zbavil.

Honza1221
2x

Já beru taktéž cca 5 let Rivotril. Pře tím dalších 5 let diazepam. Takže dlouhá kariera.. spolu s tím užívám Subutex jakžto substituční látku při závislosti na tramalu.. no Diazepam jsem brával dlouze jedenkrát denne, prvně 15 - 30 mg, postupně i 60, 80 mg denně. Lékařka mě prevedla na Rivotril 2 mg denne ale já dlouze bral mnohem víc... 6, 8, 12 mg.. nyní jsem na 2 mg opet. K tomu ještě Zoloft 100 za den. Léčím se už 8 let u psychiatra. Mnoho se zmenilo, mnoho se zklidnilo, ale je mi 29 a bojím se, že nikdy neseberu dostatek síly k vysazení benzodiazepinu. Subutex - opiáty jsou oproti tomu procházce sadem ružovým :-/ ..3 roky jsem dřel ve skladě jak kkt. Nedávno jsem zkončil na pozici sociál ího pracovníka v Podaných rukou s cílovkou závislých na drogách. Práce mě bavila, ale navzdory lékařům a všem doporučením jsem byl proste jen také "feták".. pustili me jak nejrychleji mohli. To jsem jim o suboxonu ťekl dobrovolne. Je mi smutno z toho

Martina

Dobrý den, mám podobný problém potřebovala bych se zeptat, poradit, bylo by to možné? Můžete mě kontaktovat na mabub@seznam.cz?

Drobek

Dobry den, chci se zeptat jestli je možné díky rovotrilu přerušení menstruace?! Predem dekuji za radu

Diro

Beru rivotril 8 let dřív sem ho bral jako dítě snažím se vysadit bral sem dva mg tet sem na 0,5 je to boj a bojím se je mi strašně zlé a když ho vysadim úplně tak nevím co bude jestli mi někdy bude dobře rivotril nici život

Martina
12x

Ahoj,brala jsem Rivotril O,5mg několik let půlku ráno a půlku večer,v poslední době jsem to snížila na čtvrtku ráno a asi před 12 dny jsem ho vysadila úplně.Asi týden to šlo,pak se objevily příznaky z vysazení jako bolesti hlavy,zimnice,úzkost,průjem a pocity na zvracení.pokud vydržím ho nebrat,za jak dlouho příznaky vymizí?Děkuji za odpověď.M.

Katarina
4x

ahojky tak ako tu citam tak ste vsetci na tom rovnako Ja som brala 3 roky rivotril prestala som ho brat v maji bolo to fajn presiel pol rok a od vcera ho beriem spat...... je to ako droga neda sa bez toho zit tiez priznak busenie srdca,tras v nohach,zimnica,bolest hlavy,na zvracanie . jednoducho ja s tym neviem prestat . drzim vam vsetkym palce aby sa to podarilo aspon vam papa

Simon 555
1x

beru rivotril uz skoro 17let.byl jsem na davce 4mg.denne.necely rok ho snizuju.uz mam jen 0,5mg denne.apstak prichazi po tydnu od vysazeni a trva tyden az dva.hlavne vydrz,ono to prejde.chce to hodne silnou vuly.

Dagmar Matysová
2x

Já beru Rivotril kvůli Epilepsii a bez souhlasu lékaře bych si netroufla lék vysadit. Na Epilepsii beru asi 6 druhů léků, krom toho beru ještě jiné, v současné době 19 druhů léků a bohužel všechny jsou důležité. Fakt je, že léky na něco pomáhají, ale něčemu ubližují, je to začarovaný kruh. Každopádně se poraď s lékařem. Ahoj Dáša

Franc Jiri
4x

Ahojte.Ja jsem bral Rivotril na cukani ocnich vicek a svalu dva mesice.Moc mi nepomohl a proto jsem ho asi pred tremi dny vysadil.Apstinencni priznaky mam taky.Toceni hlavy ,poceni ,zmatenost a nesustredenost.Uvidime jak dlouho budou tyto priznaky trvat. Nejvice me mrzi ze Ti nasi doktori na nic takoveho pacienty neupozornuji.Hezky den. Jirka F

Katka
1x

Já beru Rivotril už čtyři roky a stalo se mi,že jsem si zvětšila dávku,protože můj stv mi nedovoloval fungovat v normálním životě.Do střední školy jsem se bála chodit ven.Měla jsem strach,že někdo uvidí jak se mi třepou ruce a semtam mě cukne hlava.Nakonec jsem se odhodlala jít k neuroložce,ale můj stav berou z nynějšího života,který teď žiji.Ještě studuji a k tomu pracuji,takže jsem dost časově vytížena,a proto jsem moc unavená,nemám chuť žít a každý den se mi zdá stejný.Jsem z toho moc smutná,ale nevím jak si s tím vším poradit.Z nedostatku času jsem nestihlan jít k doktorce pro Rivotril a můžu za sebe říct,že to bylo velké psychické utrpení,které vyvolalo atopický ekzém,který mám od malička,říkala jsem si jestli má cenu zde žít a podivné jiné otázky.Teď léky mám,ale i přesto budu to muset říct mé šéfové,nebo,když jsem se dívala do mikroskopu,nemohla jsem udržet hlavu,určitě ji musí vrtat v hlavě co v ten den se mnou bylo.No,ať si někdo říká,že vysazení je cestou k uzdravení,ale já za sebe můžu říct,že já bez léků nemůžu být.

Pavlina
9x

Nic si z toho nedelej,ze bez toho prasku nemuzes fungovat ono je na svete daleko horsich veci,tohle je jen kapka v mori.Kdo nezazil ty hrozne nervy tak tezko muze posoudit.Pises ze jsi smutna,mozna by bylo dobre navstivit psychiatra at ti jeste prida antidepresiva coz by ti hodne pomohlo v tom smutku a dodalo znovu tu spravnou chut do zivota.Radim z osobnich skusenosti,taky uzivam ted chvili rivotril a uz 4 roky antidepresiva a je pro me moc dulezite ze chodim do prace staram se o rodinu ktera se me vzdy snazila drzet nad vodou,neboj ono to snad casem prejde pak budem silnejsi a budem prasky vysazovat a kdyz to nepomuze tak s nima i treba umrem ovsem az budeme mooooc stari.Drz se ja se taky budu snazit

PolaAbdul16
4x

Ahojte,taky beru už třetím rokem Rivotril 3 celé denně a na spaní Gerodom,chci ho vysadit ale vím ze své zkušenosti že to bude moc těžké,ano pomohl mi v nejhorším ale nikdo mi neřekl že je takto závyslý a špatně se od něho odchází.Brání mi to si najít práci a navíc se stále boijím chodit sama venku a nakupovat v supermarketech a další ,,,,,,,.Ve svých 35 letech jsem s psychykou zažila takové trápení že kdo to nepozná neví o čem je řeč.Navíc před menstruacemi 10 dní mám deprese a stavy 2 krát horší než obvykle je to hrůza stále jen ležím zavřená v pokoji a připadám si zbytečná a trapná,rozhodla jsem se v koncem dubna přejít na jiný lék tak mi držte palce dám určo.vědět.Chtěla bych se optat zda někdo zkoušel dělat řidičák? Osobně bych chtěla sama sobě dokázat že jsem něco zvládla ale nevím,tak se džte a těším se na Váš příspěvek.PolaAbdul16@sezna m.cz Zlatka

marek
2x

Zdravím, taky jsem bral rivotril 3 roky, 0.5 mg denně. Taky se po vysazení cítím furt unavený a díky únavě podrážděný i to bušení srdce, ale možná je to z nedostatku vitamínů a minerálů. Je to jen teorie, kterou si brzy vyzkouším. Měl jsem ho jen na úzkostné stavy. Je to doporučení jen pro zlepšení fyzického stavu. Každopádně kdyby bylo po mém, nikdy ho nevysadím. Psychiatr mi říká že je návykový......

Zuzana
6x

Ahoj, podle toho, co jsi napsala, máme stejné potíže. Třes rukou, hlavy. Já už jsem starší a mám to asi tak od puberty. Časem jsem se dostala k neurologovi a ten mi předepsal právě Rivotril. Zpočátku účinkoval výborně, pak (mluvím o měsících) jsem musel třeba při vypjatých situacích v práci půlku přidat. Měla jsem přesně stejné pocity, jaké uvádíš, když se to snažím skrývat před spolupracovníky. Dostala jsem také antidepresiva - těch už jsem vystřídala několik. Nakonec mě můj neurolog poslal k doc. Rothovi (ne Rathovi), který se touto nemocí zabývá a já se konečně dozvěděla, co mi je. Jmenuje se to esenciální tremor, protože tím trpí jen velmi malé procento lidí, nemoc není smrtelná, tak se v pdstatě neprovádí žádný výzkum na léčení event. vyléčení. Vyléčit to zatím neumějí. Nechci ti kazit náladu, vím jak je nepříjemné s tím žít - nemůžu si dát v kavárně kafe apod. Na Rivotrilu jsem už závislá, beru ho dlouho a vůbec si neumím představit, že bych ho vysadila. Bohužel si aopak přidávám, abych byla schopná aspoň trochu fungovat. Napiš mi, já si o tom nemám s kým promluvit. Ještě přidám svůj e-m: kosinova7585@seznam.cz. Ahoj, Zuzana

jirka

Zuzano, pokud se tu ještě stavíš, mám pro tebe (dobrou?) zprávu. Tvoje mailová adresa nefunguje. Ahoj.

MONIKA
2x

DOBRÝ DEN NEBO AHOJ,UŽ TAK 10 LET MAM PROBLÉMY,ŽE SE MNE TŘEPOU RUCE,KDYŽ JSEM MEZI LIDMA JE TO NESNESITELNÉ,POZNÁMKY LIDI PROTOŽE DĚLÁM MEZI LIDMI,JSEM NERVOZNÍ,UZKOSTNÁ,PŘECITLIVĚLA.KONEČNĚ JSEM NASLA ODVAHU A ZASLA NA NEUROLOGII,DIAGNOZA ESENCIALNÍ TŘES,TAKŽE JSME NA TOM STEJNĚ .ZAČALA JSEM UŽIVAT RIVOTRIL A MUŽU ŘICI,ŽE PROBLÉMY JSOU UŽ MINIMÁLNÍ.AKORÁT JSEM ZVĚDAVÁ JAK SE TO BUDE VYVÍJET DÁL.UVAŽOVALA JSEM ZAJÍT NA PSYCHIATRII,POUVAŽUJI TO ZDA BY I TAM MNE MOHLI POMOCI.DRŽTE SE VŠICHNI CO MATE TAKOVÉ PROBLÉMY?JE TO HOTOVÉ NESTESTÍ.

Vladimír
1x

Zdravim vsechny, mam poruchy a snad vsechny ktere jsou, fobie atd. Mam to uz 18let a rivotril beru jen v nouzi(SOS) jinak beru citalopram 20. Ale porad se objevujou nejake jine a promyslenejsi stvav.... No lidi, uzivam si to fakt dlouho a pokud Vam pomuze rivotril, tak 1mg dene musi stacit. Cetl jsem hodne prispevku, nechci rikat ze jsem rad, ale potesilo me ze jsem zjistil ze to nemam jen ja. Drzte se

Terminator
9x

Ano tak nejak to je..................Ja uz mam z dlohodobe zavilsosti epilepsii..................... .........................Samoz rejme plny invalidni duchod..................Je to otresne a smutne...............Vsechny dokrory co Rivotril predepisuji bych pozaviral...........Roman.

Dana
6x

Ahoj terminátore,zrovna včera večer jsem se skoromanželem žešila jeho závislost na rivotrilu.Mám o něj,nás velké obavy.Má úzkostné stavy a klepou se mu ruce.Je rodově zatížený,ale doktoři co u nich kdy byl,vždy řekli,že se nedá nic dělat,ať bere rivotril.Nechápu to,vždyť způsobuje demenci,přece musí existovat nějaká šetrnější náhrada.Dana

zuzana
5x

ahoj, taky beru Rivotril a ještě antidepresiva. Rivotril beru už asi 20 let - mám třes rukou a hlavy, neberu ho na úzkostné stavy. A musím říct, že nemám pocit, že by mi mozek fungoval hůř než dřív. (Vím, že to může přijít.) Ale už se ani nepokouším s tím přestat, v podstatě to musím brát, abych mohla v práci fungovat.

Jaja

Ahoj Dano, můj skoromanzel nastupuje teď v pondělí na psychiatrii léčit se ze závislosti na Rivotrilu. Má už léta antidepresiva díky depresím a úzkostným stavům. Ze začátku bral 0,5 mg denně, nyní už je to 5 mg... Rozhodl se dobrovolně podstoupit léčbu. Je silný a statečný a mě nezbývá než ho podpořit - máme doma 9.mes.synka... Naštěstí mám ještě 9 letou dceru, takže aspoň nějaká opora.. Držím palce ať to také zvladnete...

Andrea
7x

já mám podobné příznaky, třesu se jako osika, užívám také Rivotril. Zjistila jsem, že mám v krvi bakterii, která toto všechno způsobuje. Tato bakterie se však běžně netestuje, takže je náhoda, že se na to vůbec přišlo. Myslím, že za většinou neurologických onemocnění je bakteriální infekce. Pokud je však chronická, nelze ji dosti často netekovat v krevním séru. Může se jednat i o neuroboreliozu. Tak držím všem pěti, taky bojuju.

jiri
2x

Problémy, které tu všichni popisujete by mohly být způsobené chronickou latentní infekcí. Těch patogenních bakteríí,které toto způsobují je celá řada, bohužel pokud jsou v organizmu dlouho, unavený imunitní systém již netvoří dost protilátek a na testech protilátek vychází nižší hodnoty. Lékaři tak často nemají podklady pro zahájení adekvátní léčby a tak se to řeší jen tlumením přínaků pomocí antidepresiv. Měly by dělat podrobnější imunologické testy a může se zkusit test pomocí antibiotik, pokud se vám po nich uleví, je to nepřímý důkaz bakteriální infekce. Sami můžete tento antibiotický test provést pomocí koloidního stříbra, ale musíte sehnat kvalitní výrobek, který skutečně obsahuje nanočástice stříbra. A je potřeba dávka kolem 25ml 2x za den, pomalu popíjet.Většinou byste měli cítit výrazné zlepšení již po několika dnech. Léčba 20dní poté alespoň týden pauza. Pokud se příznaky postupně vrací, bude potřeba léčbu opakovat. Možná budete muset stříbro brát dlouhodoběji a snažit se celkově uzdravit, ale je to lepší způsob léčby, než jíst dlouhodobě svinstva jako rivotril.

jana

Rivotril je zavislost

pepeknámořník
1x

a co není

ola
4x

prosim te zacni ten rivotril vysazovat po troskach nebo dopadnes jak ja rivotril je zabijak pokud ho nevysadiz za vcas bude to potom peklo ver mi prosla jsem tim ani po dvou letech co ho neberu nejsem dobra myslim ze nasledky ponesu celi zivot rivotril ti udela z mozku kasi ver mi ted musis byt sylna dokaz to olca

jana

Ja beriem rivotril0,5 asi 5 rokov myslím že mi už ani neucinkuje,ale keď ho nezoberiem staci3,4dni a začnú abstaky.Takze potrbujem ho aj keď nechcem inak by som sa zrutila

Zuzana

Pro Katku! Napiš mi na adresu v mém příspěvku Zuzana

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Co je pro vás největší motivací k zanechání kouření?

Zatím hlasovalo 40 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdy je třeba pomyslet na CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění, jehož hlavním rysem je omezený průtok vzduchu v průduškách. Klíčové pro oslabení projevů CHOPN je její včasné odhalení. Podstoupit spirometrické vyšetření by proto měl každý, u koho se ve dvou po sobě jdoucích letech objeví kašel přetrvávající alespoň tři měsíce.

Příběh Zdeňka: Dožil jsem se moderní léčby, ta mi po letech ulevila

Hrát s kartami, které mi život rozdá – to je životní krédo pana Zdeňka Březiny (70) z Brna. A karty to byly poměrně slabé, celý život se totiž potýká s hemofilií. Kvůli této vrozené nemoci se mu krev téměř nesráží, a dennodenně tak od dětství čelí riziku krvácení například do kloubů a jejich nevratnému poškození. Nyní má důvod k optimismu, nedávno se konečně dočkal léčby, která skutečně pomáhá, a jak sám říká – udělala z něj jiného člověka.

Popraskané koutky - příčinou může být banalita, ale i vážnější onemocnění

Popraskané koutky jsou známkou, že je naše tělo oslabené a něco nám chce sdělit. Řešit byste proto měli příčinu, nikoli pouze koutky samotné.

Mozková mrtvice postihuje i třicátníky

Mezi nejrozšířenější mylné domněnky patří, že cévní mozková příhoda se týká pouze osob starších 65 let. Kvůli nezdravému životnímu stylu a všudypřítomnému stresu dnes nejsou výjimkou lidé mezi 30 až 40 lety, které mrtvice postihne. Jaké jsou příznaky a jak se dá této zákeřné nemoci předejít?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.