Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Bari

ahoj,chtěla bych najít přítelé se stejnou ,,nemocí,,jakou mám já,nemám to s kým probrat.mé icq je 195454274,budu moc ráda ,zda se někdo ozve.psala jsem zlatce na email,ale přišlo mi nedoručeno..jiný kontakt tady nemáte.B.

madlenka
4x

beru rivotril již 5 let, minulý týden jsem byla u obezitologa, protože potřebuji zhubnout. Pověděla jsem mu o lécích co beru a protože mi naaadil anorektika, léky na hubnutí nesmím rivotril užívat. Řekl mi že bez obav můžu 0,5 mg denně vysadit. A já zažila takové tóčo, že jsem mazala na neurologii co se to se mnou děje. Teprve tam mi lékařka vysvětlila, že mám svým způsobem "absťák" jako mívají drogově závislí. Nikdy nikdo mě na to neupozornil,zkusíme s paní doktorkou dávku snižovat ale je to prý dlouhý proces, jsem nešťastná do čeho jsem se to zamotala. Uvidím zda to půjde a zda budu schopná bez rivotrilu fungovat.

Dědek
1x

jedině léky a extrakty které ničí bakterie .

Diana Cieslarová
8x

Mám potřebu oslovit zatím alespoň touto cestou všechny,kteří užívají dlouhodobě jakékoli benzodiazepiny/Rivotril,Lexaurin,Neurol,Xanax,ale i léky jim podobné-na spaní,Stilnox,Hypnogen,Zopitin.../.Sama procházím velmi těžkým obdobím odvykání,které by mohlo probíhat snadněji,kdyby u nás byla lepší informovanost.Osobně jsem užívala asi 8 let Rivotril a dostala se až k dávce 3mg/den.Na internetu jsem nedávno se zděšením narazila na tzv.benzo-convertor,který přepočítává vámi užívanou dávku jakéhokoli benzodiazepinu na tomu odpovídající dávku Diazepamu.Zjistila jsem,že vlastně beru 60mg Diazepamu denně!Proč je přepočet uváděn na Diazepam je nejlépe vysvětleno na stránkách anglické profesorky Heather Ashton,která se dlouhá léta zabývá benzodiazepiny a odvykací terapii.Téměř na celém světě používají s úspěchem její metodu.Je to celosvětově uznávaná lékařka,která léta vedla svou kliniku.Má široké pole působnosti.Podívejte se na její stránky,najdete tam vše o benzodiazepinech i o tom,jak se jich pomalu a s úspěchem zbavit.Neodkládejte to,jak ráda bych tyto stránky znala už před 15 lety nebo alespoň před posledním horrorovým půlrokem.Vše je o to tragičtější,že jsem z oboru/farmaceutka/a netušila jsem...Stránky prof.Ashtonové znám pouhý měsíc.V ČR je zoufalá informovanost i u odborné veřejnosti.Nechci se dopustit žádného útoku na lékaře,chci co nejnaléhavěji pomoci všem závislým,všem,kteří mají své zkušenosti s benzodiazepiny,ukázat,že cesta z toho pekla ven existuje,velmi reálně.Diana.

Tereza
3x

Zdravim a děkuji moc za tvůj příspěvek.. Je pravda, že je to u nás s informovaností opravdu smutné... Ae nejen informovanost je horší, také celkově pomoc s odvykáním je na mizerné úrovni.. Možná se to zlepší, ale zatim nevim... Já sama bojuji s Rivotrilem a tady se mi nedaří... Na konci je můj příspěvek.. Dočteš se, že odjíždím vysazovat benzodiazepiny do komunitě v Itálii... Jsou na to vybaveni a celkově lékařství a terapeuti jsou tam na uplně jiné úrovni.. Je dobré o tom dávat vědět všem lidem, kteří mají probém, protože to může nejednomu z lidí pomoci. Jsem ráda, že jsem tu na tebe narazila a potvrdilo se mi, že dělám dobře, že svůj problém jedu řešit do zahraničí, mimo ČR... Tak vidíš - na náhody nevěřim - Je to tak,,, potvrdilo se tu, že máš pravdu... Děkuju a přeji hodně zdaru a hlavně zdraví a ať jsi v životě šťastná.... atd........ Terezka

Michaela

Jak jste dnes na tom s léky? Pokročila jste?

Míša

Ahoj, chci se zeptat když doberu Rivotril za jak dlouho po jeho vysazení se může otěhotnět???Děkuji za odpověď...

Petr
1x

Dobrej,při povodních sem o mnohé přišel,musím nějak začít a to je problém.Nemohu usnout,a jsem nervozní jelikož nevím jakou cestou se dát.Nejdřív jsem léčil rumem ale pak jsem navštívil psychiatra který mi předepsal rivortil ,beru ho tak čtrnáct dní ale zdá se že se nic nemění.Tak nevím,po jaké době tento lék účinkuje.

karolina

Neuzivaj ho dlhsie ako 3 mesiace!!!!!!!!!!!!!!!! Ked ti nezabera, znamena, ze bud mas zlu davku, al. nieco je zle. Navstiv doktora a povedz mu o tom. Rivotril ma zavbrat hned. Ale skus hladat ine riesenia, ako brat tieto lieky. Mozes sa stat zavislym a potom uz to ide....

Tereza
1x

Beru Rivotril uz skoro 7 let.. Bohuzel ale beru 2x denne 2 mg.. A dokonce uz necitim zadny ucinek ! Ted je prede mnou vysazovani... Budu stasta az budu brat pouze 1 mg za den. To ale bude pouze prechodne obdobi... Protoze chci mit rodinu, tak mam v umyslu ho vysadit uplne, ale uz ted se dost bojim (stav velike uzkosti, panika, psycho.. atd).. .. Jedu kvuli tomu az do Italie (ma sestra tam zije a zna dobrou komunitu pro lidi se stejnym problemem).. Je tam skvela komunita s detoxem, kde se zabyvaji hlavne touto problematikou.. Mam stesti, ze mam moznost tam jet.. Je tam spousty odborniku - terapeutu, kteri tomu opravdu rozumi. Tady v CR jsem na zadne takove zarizeni nenarazila... Pouze Apolinar (Praha) je misto, kde s tim dokazou taky celkem dobre pracovat, ale vic se zajimaji o alkoholizmus a je to na lecbe znat.. Byla jsem tam pred par lety a pomohli mi tenkrat Rivotril uplne vysadit, ale za cenu desnych stavu, ktere uz nechci zazit - a to protoze jsem tam musela dodrzovat rezim a Rivotril mi vysadili moc rychle - ja pak nic v lecebne nezvladala (lezela jsem z uzkostmi v posteli a proplakala dny a noci.. Pozdeji jsem se dozvedela, ze se da vysazovat pomalu a vysledky jsou uplne jine, dokonce i clovek nema tak velike uzkosti a neprijemne stavy a da se to s individualnim rezimem zvladnout - dokonce se pry clovek muze i normalne zaradit do zivota a nebyt vyouceny z denniho rezimu jako jsem byla v Apolinari (vse opravdu zalezi na postupu vysazovani a na pomocnych lecich, ktere jsou pri tom nezbytne) !.. Bylo to opravdu moc rychle vysazovani a ja mela pak zachvaty paniky a opet jsem se k nemu vratila.. Verim, ze tady (ted uz to bude zase o dot tezsi nez tenkrat) mi pomuzou, protoze se na tuto problematiku soustredi primo a hlavne berou kazdeho jako jedince, ktery potrebuje individualni rezim... V Apolinari jsme byli vsichni v jednom rezimu a me se kvuli tomu nedarilo (dokonce se tam resil hlavne problem alkohol - byla jsem s doktorama, ale oni mi nerozumeli dostatecne - ted uz vim, ze to nebyla jen ma chyba, ze jsem se k leku pak opet vratila - byl to celkove spatny postup - vim, ze se snazili, ale ta snaha samotna nestacila)... Par let jsem s Rivotrilem zila bez problemu, ale ted uz vazne premyslim nad rodinou a jelikoz chci mit zdrave deti, tak je na case s tim seknout... Nevadi mi jak dlouho to potrva.. Je dulezite aby byla lecba uspesna.. Jeste nedavno jsem se zuby nehty branila jit do terapeuticke kom. a tvrdila vsem, ze to zvladnu doma, ambulantne a dokonce pri praci, coz je nemozne a ja si to konecne priznala (nesnasim ustavy, ale do Italie se nebojim tolik - to je stesti)... Je to ale hodne diky tomu, ze jsme (s pomoci rodiny) nasli tu komunitu v Italii.. Tak asi za mesic odjizdim... Trochu vim co me ceka (sama - s pomoci me psychiatricky - uz jsem za rok vysadila 4 mg - brala jsem driv 4 prasky za den, ty dvou miligramove - takze jsem mela uspesne obdobi a vysadila polovinu denni davky, ale cim to jde niz, tim je to samozrejme tezsi a horsi) takze mam rozpolcene pocity - ja se tam celkem i tesim, ale mam i strach, protoze vim, jak to vysazovani boli a uzkosti jsou strasna vec... Ale verim tem odbornikum, kteri v te komunite v Italii jsou a pomahaji lidem pri odvykani... To ze tomu mistu verim je uz pocatek uspechu.. Musim verit.. chci se toho zbavit ! Slysela jsem, ze se v techto pripadech (pri odvykani) nekdy podava lek jmenem Lamictal.. Dava ho ta moje psychiatricka a uz ma s nim hodne uspechu - vypravela mi, ze jedna jeji pacientka brala nejake benzodiazepiny 10 let a tak nasadily Lamictal 50 mg a po mesici vysadila bzd. Je to pry hlavne proti epilepsii, ale taky na bipolarni poruchu a pry v psychiatrii pouzivany take proti silnym uzkostem, protoze tento lek stabilizuje naladu (pry jsou po tom lide vyrovnani, bez vykyvu nalady atd) Vite o tom nekdo neco? Mate nekdo zkusennost ? Zajima me co to s clovekem dela.. Jestli někdo znate Lamictal 50mg, tak prosim napiste. A taky pokud se nekdo zbavujete Rivotrilu nebo jineho BZD, dejte mi prosim vedet. Budu rada za kazdou reakci k memu prispevku. No jinak drzte mi palce.. Dekuju.. Terezka

ilča15
4x

Ahoj .. je mi 15 let .Já Rivotril vážně neberu!!! Ale moje mamka ano. Když sme se s mamkou ocitly v situaci kdy jsme musely odject pryc , tata zustal tam kde sme do te doby zily. Myslela jsme si ze se vratime ale situace nas k tomu moc nevedla... Vsechno bylo oka...Do prahy sme se vlastne pristehovaly kvuli babičce a prababičce který bydlely spolu... jelikoz uz to nezvladaly,mamka jim chtela pomoct. A cas letel...byli sme tu uz dlouho a duchody nam prestaly stacit.Mamka si tedy zaridila "Péči o osobu blízkou" .. tagze to kvuli cemu sme tam jely se stalo prací ( kterou delala ale rada!!!! ) .. Potom nam babicky po case umrely.A jelikoz sme nemeli penize nemohly sme se vratit k tatovy...Mamka si hledala praci a nasla si zdr. sestru v domově důchodců. Bylo by to ok kdyby tu praci nebrala tag vazne.S kazdou babinkou se tam sblizovala ale uz si neuvedomovala ze kdyz se nekomu neco stane a umre ze to bude brat natolik vazne ze zacne brat prasky rivotril... Ubehl rok a pul .... ( co chodi do te prace..) a mamka mi zacala byt cim dal vic divnejsi.Byla jako opila,nedalo se s ni normalne mluvit, kricela na me z neznamejch duvodu a porad spala...A nejen to..delala strasny veci ktery delaj doopravdy jen mentalne chory.. dovolovala mi chodit po nocich ven a ptala se me 3x-4x na veci ktery sem ji uz rekla ( cca 5 min odezva )Dnes na nas svatek byla opet divna a ja toho zacala mit dost. Promluvila sem si s ni v tom hroznym stavu ( protoze si myslim ze by mi to za normalniho stavu nerekla ).. Rekla mi ze bere prasek Rivotril- ROK A PUL .. ze ji to pomoha na depky , ze by to v praci nejspis neustala.Ukazala mi lahvicku rivotrilu kde bylo uz po dně léků.Ptala sem se ji jeslti to je navykove a v tom se mi rozbrecela ze jo a ze nechce byt na tom zavisla.Brecela mi na rameni a ja sem se z toho sesypala kratce po tom co mamka opet po svem dalsim zachvatu řvaní na mě usnula... poraďte mi prosim co mam delat.Je to jedina osoba kterou tu mam.. prosim poradte na koho se obratit , co mam delat mam o mamku velkej strach ... :(

Mamka Manka
1x

Čau lidi.jsem na psychárně s bipolárkou a nějak mi nejde spát.Nyní mi dali Rivotril,sice zabírá,ale jsem celý den jak zpomalený film.Má s tím někdo zkušenost kdy to odezní? Dík mamkamanka

šepotka

..ahoj..mám bipolárku a beru Zyprexu..spí se po ní báječně.. ..dnes mi doktor dal čtyři tablety Rivotrilu..pokud mi bude zle..abych si vzala a nepila víno..tak nevím..jak to tu čtu..uvidíme..

Mamka Manka

Čau lidi.jsem na psychárně s bipolárkou a nějak mi nejde spát.Nyní mi dali Rivotril,sice zabírá,ale jsem celý den jak zpomalený film.Má s tím někdo zkušenost kdy to odezní? Dík mamkamanka

Karolina
1x

Ahojte vsetci! Prisla som nahodou na tuto diskusiu a som zhrozena!!!! Pred 3 a pol rokmi som mala depresie z rozchodu a uzkostne stavy, do toho prisli este aj panicke zachvaty. Psychiatricka mi nasadila Neurol, Oxazepam, Diazepam, Lexaurin, antidepresiva atd.... Nie naraz, ale striedala to. Takto som fungovala 5 mesiacov. Lenze... Sice mi bolo po tychto drogach lepsie, stale som si uvedomovala, co za svinstvo to beriem... Prisla som za nou, lebo som uz nemala "svoju davku" (cela roztrasena a spotena-abstak) a razantne som jej povedala, ze takto teda nie! Predpisala mi Rivotril kvapky. Najskor som brala nejakych 10, potom 7 a samovolne som si to zacala postupne znizovat... Vysadila som casom vsetko. Ziadne abstinencne priznaky sa nekonali... Nedavno som bola za nou na navsteve a povedala jej, co si o tych liekoch myslim. Povedala mi, ze skoro kazdy druhy pacient CHCE byt zavisly, nieco si tym nahradzuje. Je to ako alkoholizmus. Ak clovek zacne brat antidepresiva, moze postupne vysadit vsetky tieto svinstva. Samozrejme, ze urcite najdolezitejsie je, navstevovat zaroven psychologa al. psychoterapeuta, ktory nas nauci vsetky panicke stavy a uzkosti odstranit podla naozaj fungujucich technik. Som toho zivym prikladom! Ono je to totiz iba v nasich hlavach a vsetko zalezi len a len na nas! Nedavajte zbytocne do seba tie svinstva, ked ste uz zacali, pomaly vysadzujte a hlavne: urobte to, aj ked psychiater nesuhlasi. Aj ta moja sa priznala, ze ked pacient pride a ma zle stavy, MUSI mu to predpisat, aj ked vie, ze sa to da aj inou cestou a vlastne odpise toho pacienta do zahuby zavislosti !

jana

jdi se vycpat s tima kecama,jsou ruzny druhy depresi

karolina

Hej? Ruzne druhy depresi? tak to by si aj mohla vediet, ze su aj "ruzne druhy leku" a to hlavne antidepresiv, ktore nie su navykove a mozu sa brat dlhodobo... Su uz na vsetko mozne. Rivotril, Neurol a podobne sracky predpisuju na dlhsie ako tri mesiace iba blbi psychiatri, ktorym je v podstate uplne jedno, ze dotycny raz skonci na detoxe....

jana

hej,samozrejmne,ze to viem.a taky ze jsou ruzne druhy leku deprese te stejne jednou dostane

karolina

Vidim Jana, ze zjavne pracujes v obore, ked si taka chytra....

jana

to si važně,tak naivní

karolina

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Igor Bilčík
1x

No k tomu Rivotrilu.... Je to Klonazepam. Podobne ako lieky triedy BZD /Xanax, Apaurin..../ je navykovy pri dlhodobom uzivani. Moja teta berie Diazepam a tricyklicke AD uz cele desatrocia. Ked Vam predpise psyx. Xanax,tak je to na cele roky,ale zavislost vznika uz od 4. tyzdnov. Takze ,kto s nas robi zavislakov?

Karolina
1x

Ja teda neviem, ale brala som Neurol 3 mesiace a zavisla som nebola. Znizovala som davky velmi intenzivne, vsetko bolo len v mojej hlave. Znovu opakujem, psychiater, ktory dopusti, aby clovek uzival BZD tak dlhodobo je na h...o. Je strasne vela inych nenavykovych liekov (nastastie), ktore maju tu istu funkciu. Tieto lieky (BZD) sa maju brat iba do doby, ked nezaberu AD. Ziadne vyhovorky. Clovek si to iba sam nahovara. Tieto lieky su naozaj iba na urcity cas, lebo inak to konci tazkou zavislostou a nasleduje tazky detox.... Horsi ako pri heroine. Takze radsej sa toho co najskor za ODBORNEJ pomoci zbavit!

Tinazlin
5x

Ahoj, já užívala Rivotril 2 roky,, neklid, úzkost. strach, insomnie anorganická. Rivotril jsem potřebovala protže mě udržoval nějak v normálu, pořád jsem nechápala pár známých co by Rivotril ode mě vykoupili i kdybych byla čert. Nikomu jsem nic nedala a potom mně byly léky ukradeny. Alkoholičkou. Já léky potřebovala, ona ne. Takže jak to asi dopadlo, že. V nižších dávkách do 10 mg je to anxyliotikum a ve vyšších dávkách je to antiepileptikum. Alkoholičku odvezli a rovnou do léčebny. Měla záchvat. Já se tak rozčílila, že jsem si řekla a dost !!!! Už nechám být Rivotril a začala jsem NÁHLE abstinovat !!!! Nejdříve jsem měla třes v rukou, nemohla jsem spát, nemohla jsem ani auto řídit, po týdnu - po vysazení - jsem si myslela, že až na občasné divné stavy, je vše pryč. Byl klidný den a pohoda a náhle jsem nevěděla kde jsem, co je. Odvezla mě rychlá, měla jsem nějaký záchvat závratí a odlehčil to Torecan. Závratě a rychlé bušení srdce spojeno s nevolností, nesoustředěností, zapomínáním a jinými fycky až neúnosnými stavy se motám již 2 týdny. Na konci tohoto týdne jdu na další vyšetření. Byla jsem asi u 4 lékařů, interna, neurologie aj. a všichni se shodli - náhlé vysazení Rivotrilu. To potká každého. Jak jsem psala. Jen roky a 2 mg za den a poté nastalo po vysazení INFERNO !!!!

karolina
1x

To mi je luto, ale je jasne, ze ked niekto dlhodobo uziva Rivotril, musi ho VELMI POMALINKY vysadzat. Akonahle sa stav zhorsi, ist k doktorovi. To je ako s deliriom, tiez moze prist az po troch tyzdnoch abstinovania, aj ked abstinujuci alkoholik si uz mysli, ze je vsetko v poriadku.

karolina

A este je pravda, ze ja som brala Rivotril v kvapkach, tak asi 10 denne, co bol asi 1 mg a potom som po kvapkach znizovala kazdy treti den....

Dadla
1x

Prosím moc, je tohle vlákno ještě aktivní ? Nedaří se mě se přihlásit. Budu potřebovat pomoc s odvykáním Rivotril. Moc prosím, ozve se mi někdo, kdo by mě pomohl, kdo si tím prošel ? Dala bych pak svůj email. Je to peklo, jsem zoufalá. Děkuji.

Takky

Vysazovala jsem u pani doktorky pomalu , upravila mi jidelnicek az jsem se toho zbavila , jsem bez leku. MOC JI DEKUJI

blatra

Dobrý den, chtěla jsem se podělit o svoje zážitky s rivotrilem půl roku zpět jsem na panickou úzkost dostala od své psychiatričky Citalon, zezačátku skvělé ale v nějakých horších situacích bláznivé úzkostné stavy, na tyto silné stavy jsem dostala Rivotril, který vždy pomoh, včera jsem měla panický záchvat když sem uvažoval o sebevraždě i o všem, dala jsem si rivotrila hned mě vysvobodil teď mám chut si dát další at se ten panickej záchvat nevráti...

Tinazlin

A jak to chceš tedy řešit ? Rivotril asi není evidentně pro tebe když stavy se ti vracejí.

Tinazlin

Rivotril je lék na všechno snad !!!!

Tinazlin

Tak já tedy rezignovala a šla jsem k lékaři. Po první tabletě se mně stav zklidnil. Nyní se vracím k původní dávce ale potom budu mít už jen méně a méně. S doktorem nasazujeme postupný odvykací program. Oj mně se ulevilo. Ale přestat je opravdu ale opravdu tvrdá zkouška. Podám ihned informace o mém postupném odvykání. Protože už nechci být závislá a nebudu.

Karolina
1x

Ako si na tom s vysadzovanim?

bumoteror

Milá paní od té doby co užívám H3RO-in nemám problémy s rivotrilem pravda... problémy ´mám né s ním , ale bez něj!!!!!

Jidáš
3x

Proč ty absťáky prostě nezkusíte přechlastat?? Alkoholový absťák trvá pár dní, pak je to v poho, teda pokud nejste notorik. Se mi nezdá, že by to odvykání mělo trvat tak dlouho, jak tady popisujete. Ale pokud berete Rivotril kvůli euforii, pak to bude stejné jako s pitím. Já ho bral asi měsíc pravidelně 0,5mg na panickou poruchu, ale vůbec jsem nepozoroval žádné účinky. Teď si ale občas dám, když mám úzkost nebo mě něco rozhodí. Dám si 1/4, to je 0,125 a mám pocit, že se mi ulevilo, ale právě je to jen "pocit", tj. možná placeboefekt. Problém u mnohých bude v sugesci, anticipace úzkosti úzkost způsobuje, přesně takhle ona funguje, živí se sama sebou. Když každou dávku zaplácnete další dávkou (pro jistotu) a další (pro dobrou náladu), tak se vám to faustovsky vrátí. A naopak, když se toho chcete zbavit, tak hrrr, ať už to mám za sebou. A když je najednou chvíli lépe, propadnete nadšení a bum, jsem zpátky na dně. No bodejť, to nesmíte mít velké oči. V tom nadšení se přece ukrývá zlo. A taky se nenechat sežrat sebelítostí. Chce to hodně POKORY, ale i ODVAHY, setrvat v tom klidu před bouří, nenaslouchat provokacím démonů a VĚŘIT si a hlavně VYTRVAT. Zadarmo štěstí není, a kdo říká, že ano, tak lže. Až bude nejhůř vzpomeňte na Sysifa, který valí svůj balvan dodnes, anebo na Atlase, který musel nést celou Zeměkouli. Ale hlavně je nelitujte, vemte si z nich příklad. Spása je na dosah.

mirek

keci,neni to zadny placebo,ale opravdu to tak bohuzel funguje a kdo to zazil,vi o cem je rec!

keli

Ahoj, my to teď zaíváme s mamkou. Nejdříve byla 5 let závislá na Lexaurinu, dostávala se z toho přes rok pomocí psychiatra, pak ji neurolog předepsal Rivotril. Brala ho 8 měsíců, pak ji začalo být zle, šla opět k psychiatrovi a ten ji to vysadil naráz. Teď je to už třetí týden, kdy zažívá peklo, psychiatr ji předepsal Burinal, ale nevidíme nějaké účinkování. Nespavost, deprese, třes, slabost, špatné vidění, malátnost, zimnici střídá horkost. Takové stavy při Lexaurinu neměla. Stavy úzkosti, kdy už nevěří, že se z toho dostane a že umírá. Psychiatr má měsíc dovolenou. Už nevíme co je normální a co už ne. Objednali jsme ji k jinému, ale až 11.7. Neví o tom, protože tvrdí, že nikam nedojde a má z toho ze všeho jen nervy. Snad to všichni zvládneme, hlavně otec, který má po operaci srdce a je strpělivý a snaží se ji z toho dostatávat. Doufám, že to bude dobré a že jsou tyto stavy opravdu z odvykačky. Denně se s námi loučí, už mám strach ji zavolat, ale každý den tam chodíme s malým synkem, abychom ji na chvilku přivedli najiné myšlenky....

Iva
1x

Ahoj, užívám rivotril už deset roků spolu s Aurorixem, před pěti lety se u mě začaly projevovat problémy s přechodem, takže jsem měla velké pocení, návaly atd., co k tomu patří, rivotril mi udržogal nervy, gynekolog mi nasadil vynikající hormonální substituční léčbu na klimakterium klimonorm, užívám jej asi sedm roků, lékař mě upozornil, že pokud užívám rivotril a jiné léky na nervy, tak musím počítat s tím, že budou účinek Klimonormu snižovat a to pociťuji teď, opět se začínám potit, mám dost nechuť na sex atd. Poradíte mi prosím, jestli je to skutečně působením benzodiazepinů nebo bych měla Hrt /hormonální substituční léčbu změnit/? Nevím si rady, Ahoj Iva.

Smolar
4x

Dobrý den Přečetl jsem diskuzi a rád bych také přidal mé postřehy . Bral jsem Rivotril 0,5mg 1-0-1 cca 7 let . Ta dávka 1mg samozřejmě není pravda měl jsem období kdy jsem zvesela bral 3mg den . Měl jsem panickou hrůzu a život mě nebavil . Přišel jsem na to že Rivotril nevyřešil nic ! Naopak slušně mě uvařil mozek doslova a do písmene . Přišel den kdy jsem si řekl že to už brát nebudu což se hezky řekne a sakra těžko udělá . Již vím co to je peklo . Vysazoval jsem rychle . V průběhu týdne . Co to semnou udělalo na to nerad vzpomínám . První tři dny to šlo . Ale pak sem sestoupil do pekel kde démon Rivotril ukázal svoji sílu . Panika , hrůza , bolest , křeče a chvíle kdy člověk byl normální ! Celé dny jsem byl nonstop pokoušen . Spánek téměř žádný . Sny pekelný . Postupem času jsem našel cestu . Práce ani chvíli jsem se nezastavil a bylo to daleko lepší . Kdo chce to dokáže . Kdo tvrdí že není třeba si dělat starosti beru a co . Ten má buď extra toleranci k BZD nebo si lže . Lež je snadná . PS vysadit LZE ! A není to zadarmo jen hloupý člověk by si myslel že třeba bude 7 let brát ! A při vysazení bude trpět dny ! nesmysl . Já mohu napsat jak to bylo u mě . 1až3 den docela pohoda .4až9 den tak to bylo opravdu peklo . Slíbil bych duši peklu . Třes , průjem , v každým druhým slovu jsem použil termín peklo . spánek ? téměř 0 . Pálení očí – Hučení v uších křeče . Jako kroutilo to semnou neskutečně . 10 den jsem hrál poker se satanem . pak už to bylo lepší ale vůbec ne dobré ! týdny naprosto špatný spánek a pokušení protože léků doma zbylo jako hodně . Nepodlehl jsem nevzal . Celý to píšu proto že jsem nikde nenašel informace jak dlouho trvá než je člověkovy lépe . Řekl bych že je řeč o týdnech nejhůře prvních 14 dnů . A dobře tak za půl roku . Kdykoliv by si člověk vzal ! Byť malinko by si nad sebou podepsal ortel . To jsem měl nad LCD lístek . Přeci nezničíš to co jsi dokázal . Dalo mě to něco krom utrpení ? Samozřejmě ! Dokázal bych to znova ? Ne já si nemyslím že po druhé bych uspěl . Začnu to brát znova ? Ne děkuji pěkně s Rivotrilem to nebyl život. . Zvláštní je že jsem si lhal já to potřebuji ! Bez toho mě lidi sežerou ! A fakt je ten že jsem neviděl pravdu lidi jsem ztrácel s ne bez ! Ztrácel jsem rodinu téměř nevyšel z domu na nové motorce jsem najel za 4 roky 70 km . A teď ? dělám co mě baví ! Chodím například s dcerou do lesa . To byl taky jeden z důvodů proč jsem přestal vlastní dcera mě říkala ve 2 letech papá a ukazovala prstem Ať jdu pryč . A co to neberu mě má ráda . PS2 To píšu jako svojí zkušenost nestrefuji se do nikoho ! A výkřiky typu mě je s Rivotrilem dobře ! bez něj ne ! Proč bych to přestal brát ? někdo chleba já Rivotril . Nejsou na místě protože já vám ho neberu . Sám píšu svou zkušenost .

Smolar
1x

Ještě jsem zapomněl docela důležitou věc . Vysazení doporučím všem kdo chtějí ! Nicméně . Je třeba si stanovit taky nějaký harmonogram . Je na snadě že než jsem se k tomu rozhodnul tak jsem si přečet rizika a na základě fundovaných informací jsem k tomu přistoupil . Dávka - snížení dávky / trvalé vysazení ! Né aby někoho napadlo vysadil hned ! Já jsem nepřeháněl ani omylem že 10 den jsem hrál poker se satanem ! Uvědom te si že důležité pro úspěch bylo si vše zvážit vytvořit si podmínky ! Nechodil jsem do práce . Nechtěl jsem a nepotřeboval jsem společnost - nicméně jsem si zajistil abych mohl kdykoliv v případě problému tu společnost 24H denně mít . Opravdu to po 7 letech nebyla legrace a důrazně doporučuji a nabádám k opatrnosti a zodpovědnosti ! // Píšu to jen proto že v původním textu by někdo mohl dojít k fatálně špatným závěrům a ublížit si . S rozumem ! S. A pár věcí o tom vyvařeném mozku z BZD . Únava Naprosto nepřiměřené reakce výbuchy vzteku Naprosto nekvalitní spánek Zmatek ( opravdu neutuchající víra že všichni jsou zvláštní zlý . Měl jsem pocit že každý mě chce ublížit ) O to strašnější bylo zjištění že to je prostě hloupost . Víte alkoholik taky nepřipustí že je to výchlast ! Ono by toho bylo víc a přišlo to až po létech ! Rozhodně ne první tři roky . Prvně dává a pak bere ! Bez výjimek .

Liuk

Taky vysazuju, taky rychle a taky to ze mě dělá to, co s tebou... Já jsem dost silný, že to musím vydržet, už jsem moc daleko, na to, abych s tím zase začal... UŽ NIKDY V ŽIVOTĚ DROGY

jiřik

děkuji za vaš dopis,, tak to tu vše čtu,, mam ted nějake depky,, mama nemocna,, ja nemoc co se nevyleči a jsem ted diky tomu bez prace,, mam ze všeho strach,, uzkost,, moc nespim, pořad přemyšlim jestli jit k psichoušovi a brat ten rivioltin???mam to teprve měsic,, ten stres,, ale jak tu čtu že to je vlastně droga,,navyková, tak se asi budu řidit vašima radama,, začnu něco dělat,, a žit jak dřiv, to jsem furt něco dělal, zahrada, děi., baby,, motorka,, taky nova a jezdil jsem do alp,, ted jsempřemejšlel o prodeji,,rozchodu a zalst domu,, ale asi néééééé ,a ty fety taky néééé,, dik za pozitivni zpravu,,,

Petr
1x

Beru Rivotril 14 let z toho 10 let sem bral 4 mg denně a vysazení po těch letech bylo nemožné-naprostý děs jak je tu už popisováno. Bral sem 2x2mg a snižování se kterým dá žít je maximálně půlka (slabších) 0,5 Tablet = 0,25 mg a to nejlépě postupně po 1 měsíci až jde cítit že si na to tělo zvyklo. Takže to trvá pěkně dlouho, někdy musí člověk zůstat na jisté hranici i 2 měsíce obzvlášt pokud to chce trošku urychlit tak mu to dá znát. Ale za 2 roky sem ho alespoň snížil ze 4mg na 2mg denně. Vysazení žádný psychiatr nedoporučí, skusil jsem to je to peklo a to i když snížíte třeba ze 2mg na 1mg. Čím dýl se bere tím je závislost větší i když dávku nezvyšujete. Takže snižovat po nejnižších možných dávkách, stejně to trošku pocítíte, ale asi jet týden + nějaký čas aby si tělo zvyklo a bylo připravené na další snížení.

poustevník

kde je

Danica

Mam 19 mesacnu /13kg/ dceru,kt. pred 3 tyzd. prekonala vysoke - az 41,5 C teploty. Trvali 6 dni. Nic sa nezistilo, mozno to bola reakcia na povinne ockovanie 3vakcinou MMR, kt. jej bola dana 15 dni pred vznikom teplot.Pobyt v nemocnici znasala dodre,ale z lekarov bola stresovana. Ked sme sa vratili domov, zacala mat tiky v pravom ramene. Neurologicka jej dala magne B6 a Rivotril 2,5 mg/ml v kvapkach.Najprv som jej davala len Magne B6 - 5 dni,nepomohlo,este z neho zacala hnackovat, tak som ho vysadila. Rivotril som jej mala davat 1. den 2x2 kvapky, postupne pridavat kvapky az na 3xdenne - 3x3x3, v pripade nezlepsenia prejst na 4x4x5 kvapiek denne.Mala to brat dlhodobo.1 kvapka obsahuje 0,1mg lieciva, cize by som mala 1,5 rocnej dcerke davat az 1,3mg lieciva denne.

Danica

Min. tyzden jej robili EEG mozgu,kde sa nepotvrdila epilepsia a nalez bol v poriadku. Caka nas mag.rezonancia. Pred 4 dnami som jej dala 2 kvapky Rivotrilu vecer a 2 kvapky rano. Cely den mi preplakala, bola nerovzna / inak je to pohodove a spokojne dieta/, pri chodzi padala, tak som jej davku znizila na 1 kvapku rano a 1 vecer - nebola ovela kludnejsia. Vcera som si precitala vase prispevky a rivotril som jej prestala davat. Neurologicka je 3 tyzdne na dovolenke, nemam to s kym konzultovat. Tiky pretrvavaju. Aky mate nazor na podavanie Rivotrilu malym detom? Existuje nejaka nahrada?

Keli
2x

Po tom, co jsem prožila s mamkou, bych Rivotril nedala ani největšímu nepříteli, natož dítěti. Mám 19 měsíčního syna. Určitě bych zkusila i jiné metody. Máme vynikajícího pána přes metodu kineziologie. Pomohl spoustě známým. Hodně lidí na takové věci nevěří, ale u tak malého dítěte bych zkusila vše. Mamka je díky naší pomoci v pořádku, sice má bolesti od zad, kvůli kterým brala ten Rivotril, chodí s berlí, ale je zase usměvavá, užívá si vnuka a života a postupně se dostává do "normálního koloběhu života" Bylo to peklo!!!

Karlen

Vysazení je možné a dá se zvládnout. Chce to nečíst moc informací. Panika ze "znalosti" je horší, než závislost sama.

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Smolar
2x

Ahoj lidi je to nějaký čas a je třeba napsat neberu . A pochybuji že bych kdy bral . Stejně je to už dlouho co neberu a divím se nedivím . Stále chybí . Teď v zimě se vrátila deprese a úzkost . Nicméně řešit to BZ obecně nebudu . Mezitím jsem stihl po 20 letech přestat kouřit takže se peru s osudem :) -- Lidi neberte BZ když už musíte tak bez chlastu . PS BZ , Alkohol , cigarety vše jsou drogy nicméně já vysadil rivotril po 7 letech užívání což mě dalo sílu abych i přestal kouřit a kouřil jsem 50 denně 20 let . Zajímavý zjištění bylo že vysazení rivotrilu bylo 20x horší peklo něž u cigaret ale trvalo to jen 2 měsíce možná 3 byla pohoda ! Stojí za to to nežrat . Ovšem cigarety i po půl roce co jsem si nezapálil mě dávají . PS2 Paní-ne Karlen Tak podle vás je lepší nečíst a pak skončit polo-mrtvý ? Ta vaše rada zrovna u BZ je neskutečná . Myslíte to vážně ? To i tady ve vlákně se někdo prsí že chlast + rivotril je pohoda . Takový hlupáci tady fakt pomůžou . Lidem

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce