Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
´Mirka
3x

Ahoj,od roku 1996 mi lekari zjistili,ze trpim panickou poruchou,uzivala jsem lexaurin 3mg 5let je to navykovy lek,mela jsem z toho strasne stavy,ted uzivam 2roky rivotril 2mg a k tomu antidepresiva olwexya 75 mg je to nejnovejsi lek a vede se mi mnohem lepe.Na spani si davam lzicku medu a spim jako nemluvne,mam 4mesicniho syna a ziju sama.

Martina

Já beru cipralex ten je výborne, brala jsem dva mgram neuroly a teď si někdy nemusím brát nic většinou tak půl. nejlepší je teď olwexya a cipralex nebo asentra Em

míša

Dobrý den, také vysazuji Rivotril, chtěla bych otěhotnět, můžu se zeptat jak jste zvládla těhotenství a jestli jste užívala Rivotril? Díky Misa

Monika

brala jsem rivotril 5 let a před otěhotněním jsem začala snižovat po čtvrkách po dobu 1 měsíce,denně jsem brala 1 mg. Žádné absťáky, šlo to bez problému.A těhotenství proběhlo hladce jen jsem užívala zoloft po poradě s psychiatrem.

Lucie

A brala jste prosím i v těhotenství rivotril?

dana
1x

radku muj nazor,ja bejt tebou,tak bych ten rivotril asi nevysazovala on ti casem prestane ucinkovat sam a pak to sakra poznas,jen nesmis sahnout po vysim,to je cele a bat se taky niceho nemusis.

davydeczek
1x

Ahoj,jmenuji se David asi 6 let užívám Rivotril a až asi před rokem jsem se dozvěděl co je to za svinstvo.Byl jsem na léčení v Kroměříži,ale na neuro oddělení,ne na detoxu a tam mi ho vzali najednou aniž by mě na to dříve upozornili.Už předtím jsem ho vysadil jednou a nebylo to zrovna příjemné,podruhé mi to vysadili v té Kroměříži a já myslel,že to snad nepřežiju,hrozné křeče které byli normálně vidět jak mi postupují po těle,volal jsem o pomoc a až asi po hodině přišla náhradní doktorka,to protože se to stalo o víkendu a píchli mi Apaurin.Bylo to hrozné měl jsem uplně pokroucené ruce a myslel jsem si,že mi to snad vyrazí žebra.Nejraději bych je za to žaloval za to co mi udělali zvířata jedny a to je tam ještě lidi chválí.Jo no,byl jsem bez práce a nic neměl platit,tak se tak potom k Vám chovají.Nevím pořád jak se toho zbavit,protože když nemám Rivotril,začnu automaticky panikařit,nevím jak zvládat to podvědomí a druhá věc jsou ty fyzické následky.mamka říká,že kdyby mi nasypala do skleničky oranžový celaskon a nebyl kyselý tak ani nepoznám,že to není Rivotril a bude mi normálně.Dělá tam hodně i podvědomí to je pravda.Taky už to po této době moc nezabírá.Jenže co má člověk dělat,když to na něho z ničeho nic kdekoli přijde nějaký ten záchvat úzkosti a antidepresiva mu nepomáhají.Nevím jak dál,abych nelhal tak si občas skočím i na pivo,ale opravdu nevím jak se toho Rivotrilu zbavit.Chtěl bych to dokázat sám,nechci na detox,ale řekněte mi jaký máte názor na ty doktori s Kroměříže kteří mi to najednou vysadili.Připadá mi,že psychiatrie je opravdu na bodě mrazu jedni vám to zakážou,druzí by ještě navyšovali,hlavně že mají body a prachy.Je to jak s tím vtipem jaký je rozdíl mezi psychiatrem a pacientem a to je takový,že psychiatr má klíč od ordinace,ale já to opravdu tak vidím.Omlouvám se za takovou slohovku.Když tak díky za rady David.

davydeczek

A jak nastoupila druhý týden znovu ta doktorka,která mi to vzala tak mě ještě seřvala co jsem tam dělal o víkendu za cirkus a pak mě propustili domů a na cestu mi dali i Rivotril.Opravdu bych je nejradši žaloval.

honza7
1x

To je mi líto, já zažil něco jiného, ale stejně absurdního a pokřiveného. Ono se o tom asi ví, ale přeci jenom není síla aby se ten ztrouchnivělej psychiatrickej systém u nás zlepšil! Ta doktorka mohla být sama neurotička nebo mít poruchu osobnosti, když v takhle těžký situaci ti řekně, cos to vlastně vyváděl, no hrůza... Davide kolik vlastně bereš? a jinak já jsem před čtrnácti měsící utekl ze zavřenýho oddělení a věř nevěř moje terapeutka by mi za to snad odpusila i placení na jeden rok, kdyby to šlo, velice to ocenila, člověk se musí o sebe někdy postarat. 6alovat je žel nejde:-(

davydeczek
1x

No jak kdy někdy jeden,někdy dva, měl jsem max 3 tablety 0,5 mg.Fakt už to málo zabírá.Ještě se,ale vrátím k tomu co mi tam udělali,vždyt já jel proboha na neuro oddělení a ne na detox ještě k tomu bez žádné péče. Závěrečná zpráva doktorky byla,že pacient nezvládá dobře režim a stoprocentně nespolupracuje s kolektivem.Opravdu nad tím rozum stojí.

Hofy
4x

Tak naprosto stejne zkusenosti s neuro v Kromerizi mam i ja. Beru dlouhodobe rivotril 0,5 rano, vecer plus AD Trittico 150.. citalecy ani jine SSRI mi bohuzel nezabiraji. Moje problemy s psychikou, vsemoznymi uzkostmi a depresemi v te dobe byly opravdu silene, vyvrcholeni schiz a depek, strachu a borceni realit co si clovek dokaze predstavit, nebo spise nedokaze. Posledni roky uz jsem neresil ani tak pricinu tech stavu, vetsinou se stejne jednalo o psychicke dispozice k uzkostem a endogenni deprese, se kteryma neudela clovek nic a resil jsem spise nasledky fyzicke a psychicke a snazil se je nejak alespon utlumovat. V blahove nadeji jsem jel na neuro, ze me tam nejakym zpusobem -vyleci- ,,, Jak, to jsem si nedokazal dost dobre predstavit, Ale rikal jsem si, ze to mozna bude zazrak. No zadny zazrak se samozrejme nekonal, prvni, co udelali bylo to, ze mi vzali VESKERE prasky s tim, ze musim se jakoze otevrit pred skupinou, neco si prozivat a pak to zvladat bez prasku. Vetsinu pacientu tvorily neuroticke ubrecene zenske, ktere resily nejake vztahy v rodine apod., proste naprosto mimo misu a nechapal jsem co tam vubec delam, problemy techto typu jsem nemel ani neresil. Po dvou dnech jsem poznal, ze terapie tohoto typu je pro mne ztraceny cas, ovsem to bylo uz vedlejsi. Horsi bylo celkove jednani personalu a prostredi vubec . Psychiatricka co me prijimala z meho dnesniho pohledu totalne mimo misu a neznala zakladni problematiku BZD a jejich ucinku vysazovani. Kdyz jsem ji oznamoval leky a rikal, ze potrebuji rivotril na stabilizaci a uzkost, vysmala se mi a misto toho napsala v pripade nutnosti -rozumej kdyz uz lezes po zdi- ctvrtkovy Neurol - ktery mi nezabira a mam na nej navic reakci. Domluva veskera zadna. .Po dvou dnech jsem se postupne zacinal citit opravdu mizerne, stupnovane uzkosti, poruchy mysleni, navaly paniky, vypadky pameti, neschopnost se soustredit, neklid.. sezeni na skupine bylo naprosto neco k nevydrzeni a do toho jeste clovek musel poslouchat ty dementni pribehy jak nekdo si nerozumi se svym deckem apod. Nemohl jsem vubec spat az po dvou dnech mi vratila tritico na noc, ale v davce 75, coz je naprosto o nicem, kdyz jsem predtim dva roky bral 150. Ctyri noci jsem nespal, tu treti zacaly pekne halucinace a nesnesitelne bolesti hlavy, navaly paniky a pocit, ze jsem totalne zesilel - chaoticke mysleni, rozpad osobnosti, navaly horka, zimy, tres, no proste peklo na zemi, hlavne psychicky. Myslel jsem, ze vyskocim z kuze. Ctvrty den mi v noci museli prijit pichnout apaurin, jelikoz jsem uz mluvil z cesty a klepal jsem se jako kdyby do me pousteli 220V. Rano mi doktorka rekla, ze jsem zavisly na prascich a ze takove pacienty tady nemuzou lecit, ze se mam zbalit a jit. Vicemene to byla ta nejhorsi zivotni zkusenost, co se tyce psychickych a fyzickych zazitku plus to prostredi a lidi, ostrov doktora Moreaua. Dodnes z toho nejsem v pohode a navic se mi po tom necelem tydnu tam na temer rok a pul rozjela jeste panicka porucha, nastesti uz je to celkem stabilizovane. Ne nadarmo se tomuto ustavu rika blazinec.

dana
2x

davide,to beres docela malo rivotrilu a to mas takovy abstaky nejak se mi to nezda,treba to jen zbytecne dramatizujes si tak trochu introvent,prominte,ze se vam nabouravam rozhovoru,ale je to na mne asi moc slozity,ale nejspis moje mysleni je nasmerovano asi nekam jinam,protoze nepocopim ani to,jak muze nekdo utikat z oddeleni.

Pomoc nebo poučování?
1x

Přišla jsi do mě rýpat,nebo mi poradit?Nebyla jsi u toho,nevíš co se dělo,Já neutíkal,propustili mě oni a asi si to tady nebudu vymýšlet.Každý má jiné tělo,jinou váhu a každý to zvládá různě,Proč bych z toho neměl absták když to beru 6 let,Příště se u toho asi natočím,ale i tak mě asi nařkneš se simulování.A když to nepochopíš je mi to líto,nevím kdyby tobě z normálního pobytu udělali detox,tak tam asi ráda zůstaneš,možná máš opravdu jiné myšlení,ale prudit si běž jinam.S pozdravem David.

honza7

to Dana reagovala asi na mě s tím útěkem... Není to určitě něco čím bych se chlubil, už teď je mi divně že jsem to zmínil, ale opravdu od té doby co jsem utekl a začal zanedlouho brát cipralex se vše změnilo, na terapii jsem dostal skoro jakoby pochvalu že jsem se sebe dokázal zastat, což já vždycky neumím. Měl jsem velké úzkosti anež mi začly zabírat léky, odmítli mi dát benzodiazepiny na úzkost kvůli údajné závislosti z minulosti. Bylo to strašný, nedá se to popsat, měl jsem křeče a trýznivý pocity...prostě se to nedá vysvětlit, když v mozku něco nefunguje. Když se mluví o úzkosti, tak máte úzkost z prvního rande, z vysokoškolské zkoušky, tohle je o půldruhý třídy horší... a stejně jako David jsem se setkat s lhostejnosti, ponižováním a prostě nepochopením. Jedna kráva sestra byla přesvědčená že snad na sebe jen upozorňuju nebo nevím co, bylo to smutný, David mi to připomněl. Rivotril a benzodiazepiny obecně jsou důležitý, minimálně na to překlenutí té doby než zaberou AD.

davydeczek
1x

Ahoj Hofy naprosto s tebou souhlasím,oni se ti doktoři debilní neumějí ani shodnout,měl jse šílené křeče a taky mi o víkendu musela přijít jiná doktorka píchnout Apaurin a řekla to je absták jak prase,ale to se nesmí najednou vysazovat,ale po čtvrtečkách.Dělají tam z lidí debili,té doktorce z oddělení bych urazil pracky,nebo na ní vyzkoušel taky nějaké reakce,aby poznala.Vrchol drzosti bylo to,že po těch obrovských křečích co mě o víkendu postihly si v pondělí přišla a nadávala mi co tam tropím za cirkus.Nejradši bych tam znovu jel a pořádně jí seřval.Opravdu jsem myslel že mi to vyrazí žebra s těla,rameno jsem měl jedno o hodně níže než druhé a ruce pokroucené.V to pondělí mě propustilii s tím,že pacient nezapadl do režimu oddělení.No bodejt,chápeš to?Doporučili mi detox a na cestu mi už Rivotril dali.Největší hovada z oddělení psychiatrička Zapletalová a sestra Maruna nebo jak to té svini říkali.Jo a ještě místo Rivotrilu mi tam dávali Tiapridal a prý,že není možné,že mi to nezabere.Ještě tam z tebe udělají ty hovada slabocha,toto oddělení bych doporučil jen těm co se chtějí vypovídat a bude je to bavit celý den a ne z panickýma úzkostma.Taky jsem jezdil do lázní a měl tam to povídání,ale tam mě to bavilo,protože to bylo 2x týdně a byl tam volný režim a ne se scházet ráno jak malé děcka na schůzce samosprávy,bodovat pokoje dostávat bonbony za úklid a potom povinně denně kecat.At je ti blbě jak chce,lehnout tě nepustí a mě i s těma křečma nutili jít na autogenní trenink který mi vůbec nepomáhá,nebo poslouchat pohádky o Rákosníčkovy.Já se tam kroutím bolestma a poslouchám tam pohádky,chápeš to?Prostě hrůza,stále věřím,že se snad toho Rivotrilu zbavím sám.Měj se.David.

davydeczek

Měřili mi taky tlak a pořád ti blbci nechápali proč mám tak obrovský tlak.Chtěli mě kvůli tomu poslat na internu mezitím mě propustili,na interním vyšetření mi samozřejmě /naštěstí nic nenašli/a jak jsem přijel domů tak mi tlak klesl asi o polovinu.A k těm křečím mohli taky pomoct i záda se kterýma mám hodně velké problémy/Scheuermannův syndrom/ .Opravdu platí,že rozdíl mezi psychiatrem a pacientem je ten,že psychiatr má klíč od ordinace.Myslím,že psychiatrie je opravdu,aspoň v česku na bodě mrazu.

terianka

Ne e.... Ja jsem ve Skotsku a musim se vratit do CR, abych mela normalni peci, co je u nas normalni, jeste si i na to stezujem, to by pro jine zeme byl nadstandard. Verte mi, cela Velka Britanie je v haji a Skotsko je uplne v p....! Cekam tu ne jednoho psychiatra 2 mesice, je jediny na cely Highland, to je flak zeme a kazde dva mesice posedime max pul hodky, pokecame a ja odejdu a mam pocit, ze se nic nestalo, ano nestalo, protoze potrebuji intenzivni peci v situaci, ve ktere momentalne jsem. Lecebna je pro ne nemyslitelna, jedine si nejakou zaplatit.... No system je hrozny. Je tu hodne sebevrazd a oni to skoro neresi a zavidlost neberou jako nemoc, jako u nas uz se tak diky bohu bere, ale take to trvalo, no tady je to spis problem, kterej sis zavinil vlastni neschopnosti, tedy alespon tak se k vam chovaji.... Jedine soukrome lekare a kliniky, ale to stoji dost penez.... Uvazovala jsem o tom, ale porad me vyjde lip letet domu, jit v Praze do Apolinare na 4 mesice a kdyz vsechno pujde dobre, tak se muzu vratit a pokracovat ve sve praci, ale s doktorama tu nechci mit nic spolecneho, leky s sebou (nejake asi mit budu) i po lecbe. Naposledy mi tu doktorka rekla, ze mi nic nenapise, predtim mi tu doktor psal bez problemu Rivotril, tak jak jsem mela ve zprave z Prahy, potom uz me znal, pokazde kdyz jsem prijela vedel co a jak beru, letost jsem BOHUZEL musela zmenit doktora, celkove nova klinika, poprve jsem videla doktora, ktery mi vse napsal na tyde, bez problemu, podruhe, za tyden doktorku, ktera mi vse naraz vysadila a zacalo mi peklo.... Musela jsem letet do Prahy, kde na me diky bohu cekal recept, ktery moje sestra vyvedla a cekala uz s lekama na letisti, protoze vedela (vsichni to vedeli krome moji nove doktorky - asi smula, ale urcite je to krava) ze bez leku brzy zesilim. Neco jineho by bylo mi to vysazovat, ale ona mi je vzala ze dne na den.... A to jsem ji rekla ''Vite, ze je beru pres 10 let, ze to je nebezpecny?'' a ona rekla ''Vim, ale to neni nebezpecny, pouze neprijemny''.... Tak takove jsou me zazitky mimo CR.... Verte mi, ze se domu rada vracim :-) a nejsme na tom vubec spatne, naopak :-)

terianka

Nekteri lide maji OPRAVDOVE problemy a jini tem problemum ani NEROZUMI. Ale urcite je lepsi si nechat takove myslenky v urcitych situacich pro sebe, protoze jak vidime, tak se to nekoho muze nejen dotknout, ale dokonce i ublizit. Ja napriklad velice dobre chapu o co jde, peru se s Rivotrilem pres deset let a uz jsem si prosla podobne stavy, kdyz mi ho jednou vysadili moc rychle - absolutni pocit derealizace, panika, huceni v hlave, poceni, nepopsatelne uzkosti, atd.... vse bylo zmineno. Dano, prosim vas pekne, pokud to nechapete, tak radsi nic nekomentujte. Komentare tohoto druhu ve me vyvolavaji neuveritelny vztek. Ne - nezavidim vam, ze nevite o co jde - abyste se nahodou nepletla - ja jen nechapu, ze nemate ani trochu empatie - ale kdyz uz nevite o co jde a k tomu mate nula procent empatie, tak se radsi nevyjadrujte. Me je moc lito co si tady Hofy musel projit, protoze vim jake to je, kdyz zazivate muka a nikdo vas nechape a do toho pak, kdyz to pisete na diskuzi, tak se objevi nekdo dalsi kdo nechape, to uz je na jednoho prilis, verte mi. Nejen ja, Hofy, ale dalsi muj kamarad a kamarad me sestry, atd, zazili s Rivotrilem stejne veci pri vysazovani, pokud je moc rychle, nedej boze nahle.... A TO NEHLEDE NA TO< JAK VYSOKA JE DAVKA, KTEROU CLOVEK BERE. Moje byvala psychiatricka mi rekla ''Ne nadarmo se rika o Rivotrilu, ze je to ''lek'' skoro nevysaditelny!'' Terez

davydeczek
1x

Dobře tak jestli to opuštění léčebny není myšleno na mně tak se omlouvám,ale s tím nařknutím,že to dramatizuji a tak to mě docela vytočilo,kdyby mě tam Dana viděla co to se mnou dělá tak tady takhle nebude psát,ta křeč byla normálně vidět jak mi to běží po těle,šel jsem z rukama dolů i špatně mluvil.Kdo to kde viděl vysadit z ničeho nic prášky a ještě někomu nadat,že dělá cirkus.Dano promin,ale tohle se mě fakt dotklo,měla jsi to vidět a mluvila by jsi jinak.

dana

Kluci sorry,jestli jsem se vas nejak dotkla,samozrejmne,ze nechci do nikoho rejpat a ani nikoho poucovat je to jen muj nazor,videla jsem par lidi v krecich,a vim jak to vypada,ze to neni nic prijemnyho a k foceni uz vubec ne,ale jen jsem si nejak v tu chvili nedokazala sama sebe predstavit jak utikam nekam pryc,co se tyce tech doktoru z vysazovanim sedativ oni to delaji v kazdym meste a delaji to proto,aby zjistili co dal,jestli si vazne tak zavislej,oni to proste jen zkousi,ja nevim jaky ty rivotrily berete,ale existujou 2 druhy,1je takovej sedivej a ten 2 bezovej.a taky vim,ze kazdej jsme jinej a kazdej vsechno jinak snasime tohle vsechno vim ,jen jsem si nemyslela,ze se te to tak dotkne,jen asi rikam veci trochu vic na rovinu,

dana
2x

Kluci sorry,jestli jsem se vas nejak dotkla,samozrejmne,ze nechci do nikoho rejpat a ani nikoho poucovat je to jen muj nazor,videla jsem par lidi v krecich,a vim jak to vypada,ze to neni nic prijemnyho a k foceni uz vubec ne,ale jen jsem si nejak v tu chvili nedokazala sama sebe predstavit jak utikam nekam pryc,co se tyce tech doktoru z vysazovanim sedativ oni to delaji v kazdym meste a delaji to proto,aby zjistili co dal,jestli si vazne tak zavislej,oni to proste jen zkousi,ja nevim jaky ty rivotrily berete,ale existujou 2 druhy,1je takovej sedivej a ten 2 bezovej.a taky vim,ze kazdej jsme jinej a kazdej vsechno jinak snasime tohle vsechno vim ,jen jsem si nemyslela,ze se te to tak dotkne,jen asi rikam veci trochu vic na rovinu,

honza7

docela by mě zajímalo, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost jako David, že po malých dávkách (do 1mg) jste měli po letech takový reakce po vysazení. Přeci jenom na detoxu někdy končí lidi s dávkováním kolem 6-10mg a co potom ti???

davydeczek
1x

Honzo taky nevím proč,ale když vidíš,že ti po těle běží křeč prostě se ti to hýbe jak nějaký vetřelec v tobě,jsi pokroucený a voláš o pomoc tak to asi není podvědomí a nenamlouváš si něco i když u mě někdy podvědomí vyvolá paniku to jo,ale takovéhle křeče si svým myšlením těžko přivoláš.třeba Jak Rivotril nemám tak začnu taky panikařit,to tak ale bývá protože člověk u sebe najednou nemá to od čeho žádá pomoc.Podvědomí dělá hodně,ale u těch křečí to rozhodně nemohlo být nějaké namlouvání.

H7

já ti věřím, jsme každej úplně jinej a i tvá reakce na absenci rivotrilu na neuro si zaslouží zájem, víš. jen mě to trochu znepokojuje když beru těch svých 0,75 abych neskončil stejně, ať žije neuróza! jsem to ale neurotik a kdyby jenom:-)

honza7

mám jen pár postřehů k neurolu (rivotrilu) a budu rád, když mě někdo třeba i doplní nebo lehce poopraví. Všiml jsem si, že tady existují dvě skupiny lidí; první je ta, která je opravdu závislá a bere řekněmě od 2mg do 6mg denně nějakou delší dobu... a druhou skupinou jsou ti kteří berou tak do toho 1mg za den. Tohle rozdělení není možná úplně blbý, protože indikace pro závislost, pokud se nepletu, jsou asi 2mg. za den. Nechci zjednodušovat, teoreticky se může člověk stát závislým i na 0,5mg a pro jiného může být dvojnásobná dávka naprosto bezpečnou. jsou tady určitý kritéria: tak třeba za 1, určitá genetická predispozice (máte v rodině už nějaký závisláky nebo ne? Pokud ne tak máte šanci, že i vy se na tom nemusíte stát tak rychle závislými...) za 2, je potřeba rozlišovat na co to berete, třeba na panickou porucha je potřeba uplatnit vyšší toleranci ( tady to hlavně platí pro neurol...) u rivotrilu jde hlavně o epileptiky, ti berou víc a je to tak dobře za 3, důležitej je věk, pro děti ve vývinu je to úplně tabu za 4, berete to každý den ve stejnou dobu? to je totiž nejhorší pro závislost...leoší je to brát nepravidelně ATD všem držím palce, hlavně té první skupině, mějte se všichni krásně a napište jesli vám to něco dalo:-) Honza C.

Hofy

Fyzicky zavisly se stavas na jakekoliv davce, pokud ji beres pravidelne po dobu delsi, nez tri mesice. Po nahlem vysazeni se objevuji syndromy fyzicke i psychicke, kdy telo reaguje na nepritomnost latky v tele - poceni, zvraceni, prujmy, tres, zaskuby, pripadne i halucinace nebo regulerni psychozy. Sila tech syndromu zavisi na velikosti vysazovane davky a toleranci, ale zazivas to vzdy. Muzes byt zavisly na 0,5 i na 4 mg, to je vcelku jedno, pokud vysadis do nuly najednou vic jak 0,5, tak to muze skoncit hodne spatne. No a to zvysovani je pak jen o tom, ze se tim zaroven i sjedes, je to normalni zneuzitelny legalni fet. Po urcite dobe ti to prestane ucinkovat aby ses nejenom sjel, ale dostal alespon do normalu. Pokud chces udrzovat normal, tak zvysovat nemusis, ale laka to prave v tom, ze si vezmes vic a je ti prijemne, je to hodne podobne heraku, akorat fyzicka zavislost se neleci tyden, nybrz tri a vice mesicu. V tomto ohledu je to nejhorsi droga vubec, pokud jde o nasledky, navic legalni. V primerenem mnozstvi ovsem muze pomoci a pomaha celkem univerzalne, stejne jako ten herak. Ja osobne uz rivotril beru nekolik let, stabilizuje mne, ale rozhodne uz to neni takovy sesup, jako kdyz jsem to zacinal brat, to jsem opravdu citil euforii a silnou myorelaxaci, jenomze ta po tech trech mesicich prave vymizi a clovek bud vysadi, bere dal stejne davky, nebo zvysi a zase chvili jede.

Hofy

pro doplneni > ohledne tomu primeru k heroinu, ne ze bych ho osobne zkousel, ale cetl jsem hodnekrat prave o podobnoti heroinu resp. opiatu a bzd, s tim, ze doktori se shodli i na tom, ze daleko horsi fyzicky odvyk je prave od bzd.

davydeczek
1x

Hmm docela mě to zabíjí číst tohle o té závislosti.Hlavně že mě ti super psychiatři upozornili až už bylo pozdě.Nevím jak z toho ven,nechci si celý život ničit prášky,jenže co si vzít když antidepresiva mi nezabírají a z ničeho nic se mi udělá špatně?Je to hodně i o podvědomí,Já začnu panikařit sotva to u sebe nemám a ještě ani nenastali fyzické příznaky.Myslím,že kdyby mi někdo do skleničky vsypal něco jiného oranžového tak mi bude normálně a budu v pohodě.Je to hodně o ovládání stavu mysli.Rozhodně mě uráží být shodován s fetákem,když beru Rivotril,přece musí být nějaká cesta zpět i bez krutých následků,aspon tam kde jsem byl.Celkově je má osoba bohužel hodně úzkostná.Je mi 28 let a chci žít normální život ,jenže kdyby se aspon shodli doktoři,tak jeden mele to druhý ono a člověk se z toho cítí akorát hůř.Já už v žádnou pomoc doktorů nevěřím to už fakt ne,ještě tak před 2 roky možná jo.Jinak Hofy,když tak mé icq 556 980 442.

Petra

ahoj, brala jsem Riv. 12 let, poslední 2 roky denně 4 mg. Po 3 měsících jsem snížila na 0,5 mg denně + 1/3 tabletky Trittica ((nejmenší síla). Je mi denně zle a nemůžu normálně fungovat. Jak mám tu šílenost snižovat dál? Chceme mít miminko, proto se chci riv. definitivně zbavit. problém je, že trpím sociální poruchou - panická úzkostná ataka. Při vysazování se mi záchvaty paniky opět vrací. Poradíte mi? Chodím sice k doktorce, ale co se týká rivotrilu je dost radikální. Nyní mám snížit na 0,25 mg.

Kamila

ahoj asi jsem závislá, beru 2mg rivotril a chci to zkusit vysadit ale nejde to. co mám dělat? k psychologovi se mi nechce protože mi nepomůže nevím co bych mu říkala. Kamča (1/2009)

dana

honzo,pridam se k tvymu prispevku,tak ten rivotril zkusime vysadit co to s nami udela,kdyz to nepujde,tak to nepujde,zavisla nezavisla,vzdyt je to skoro stejny,zkusim docela mne to zajima,

Hofy
2x

naprosto stejny zazitek, humorne az k placi. Taktez jsem rano dostal servano a na cestu Tiapridal, ze pry toto musi zabrat, no houby s octem, udelali ze me totalniho debila, dokonce jsem se nechal tak zmanipulovat, ze jsem jeste tri dny veril tomu, ze jsem nejaky fetacky zavislak a polykal ten tiapridal. Az psychiatr ve fakultce mi nasadil zpet rivotril, dokonce 1,5 denne, nez se mi upravi stav, po tomto zazitku se mi rozvinula regulerni panicka porucha, ktera trvala temer rok a pul, nez to odeznelo a bylo to nabeton prave pul napul z vysazeni leku a z toho sileneho prostredi, pocitu bezmocnosti a ztraty kontroly a te fasisticke psychiatricce a jejim posluhovacum tam - na bacharku Marunu si velmi dobre pamatuju, nejodpornejsi clovek, nechapu. Navic ten rezim tam byl neco otresneho. Vetsina lidi, co tam byla, se nakonec stejne nevylecila, z toho co jsem si pozdeji zjistil od jinych lidi, vetsinou se tam akorat dojebali, necemu uverili.. a pak v realite se stejne vsechno vratilo do predchoziho stavu.

Hofy

p.s.toto je reakce na prispevek od davydeczka.

davydeczek

Rozhodně nechci skončit tak že u mě nastane nějaká demence jak říkají doktoři a výpadky paměti.

Hofy
4x

no tak demence bych se zatim nebal, ta pry vznika az po 20-30 letech brani vysokych davek a je to o tom, ze jsi opravdu retardovany, stejne jako po dlouhodobem chlastani, Nicmene problemy s pameti jsou, ty uz na sobe bohuzel pocituju, Hlavne se mi to zhorsilo po tom prvnim vysazeni v Kromerizi, kdy jsem se dostal do sokoveho stavu a pak jeste dalsi dve noci, kdy jsem mel pocit, jako by nekdo prejel zmizikem po mem mozku a ani po zpetnem nasazeni se mi to uz nikdy neupravilo, prisel jsem o vetsi cast kratkodobe pameti a mam od te doby problem zapamatovat si co bylo pred tydnem, ctrnacti dny, nebo se naucit neco noveho, proste mi to uz nezapisuje do dlouhodobe pameti a vybavnost pameti je taky mizerna. Do te doby bylo vse relativne v poradku, mam pocit, ze tim sokem z vysazeni a paniky se mi nenavratne poskodil mozek, trpel jsem opravdu nesnesitelnymi bolestmi hlavne v prave hemisfere, paleni, pichani etc.. nepamatoval jsem si ani minulych deset sekund, dostaval jsem se do slepych smycek v myslenkach a myslel jsem, ze mi praskne hlava. Tu doktorku bych zpetne nejradsi zabil a mozna to jeste nekdy v budoucnu udelam, protoze kdybych do te Kromerize nejel, tak bych byl dneska nekdo uplne jiny. Sice s depkama a uzkostma, ale aspon s pameti a logickym nadhledem. Ted mam ale fakt nekdy pocit jako dement. Diky za takovou lecbu

davydeczek

To je mi fakt líto asi se tam pojedeme oba na ně podívat,nejradši bych s ní taky udělal pokusného králíka.U mě je pamět myslím si zatím v normálu nikdy jsem nepřekročil více jak 1,5 mg Rivotrilu za den a to 1,5 tedy 3 tablety si vezmu jak už mi je fakt hodně špatně.Nic jiného neberu tedy kromě tablet na vysoký tlak což nebudeme počítat i když v Kroměříži se divili proč ho mám tak velký s vysazení 180/105, jsou to fakt paka. Jen jsem vyzkoušel pár antidepresiv a to jen na chvíli,no jedny jsem bral asi necelý rok.Nedávno jsem ztratil číslo na jednu holku a z paměti i když jsme nebyli úplně často v kontaktu jsem ho typl správně.Věřím,že se to u tebe ještě vrátí do normálu.Tu kroměříž bych,ale nenechal jen tak nejraději bych se spojil s více lidma co odtamtud mají podobně hrozné zážitky a dal něco o tom na internet do tisku na facebook,nebo tak,tohle se nemůže nechat jen tak.

honza7

Hofy a kolik bereš (bral), 4mg za den? Jak vás tak čtu tak Kroměříž nebude ráj na zemi:-( Myslím Davide že nejseš feťák, pro povzbuzení si do vyhledavače zadej "rivotril předávkování" a v diskusích uvidíš, že jsou tací kteří berou třeba i deestinásobek. Zkus se v průměru dostat na 1mg v březnu (dubnu) a podávej zprávy jak se ti to daří, snižoval bych 0,25 každej měsíc, jsou na to studie, že to takhle jde a že lidi to neprožívaj tak dramaticky.

Hofy

Bral jsem v te dobe 1mg za den. V minulosti jsem bral 2mg za den po dobu jednoho roku, jinak celou dobu uzivam 0,5 - 1 mg cca 6 let. Nyni beru 0,25mg - 1mg dle aktualni potreby, vetsinou 0,5 / den.

Honza7

pomalu snižuju jsem z 0,75 na 0,5, věřím, že to půjde i víc!

Hofy
1x

drzim palce, ja taky vysazuju, nebo spise omezuju, jsou dny, kdy vydrzim i s 0,25, staci ale nejaky psychicky napor a musim se vratit na 1mg, Nervovou soustavu si holt nevyberes.

Honza7
2x

tak to máme teď úplně stejný:-)

LucyLinda
1x

No, děkuju pěkně....že jsem tuhle diskuzi našla, je mi blbě a úplně se třesu... Beru Rivotril asi 5 let...0,5 ráno a 0,5 večer....bych teda měla...ale beru ráno celou dávku a v těžkých dnech jeden přidám...někdy (čti nazačátku) jsem zapomněla a bylo mi fakt divně...postupně to jsem si uvědomila, že jsem těžkej závislák a začala lék studovat a HA...snižovat taky, nefunguje..takové panické stavy nikomu nepřeju... V poslední době na to myslím denně, sere mě to děsně, že mě to ovládá a já jsem slaboch..o Dr, kterej mi to kdysi předepsal na brnění končetin ani nemluvím, zastřelit málo....tenhle současnej je senilní a je mu vše volný...ptala jsem se ho několikrát, co s tím...a žene mě k neurologovi..už teď se děsím, co to bude za umělce.. Fakt mám strach.. a to s představou studia na vejšce můžu zapomenout...to vím jistě, že bych bez vyšších dávek nedala a to se učim rychle, i když pozoruju pomalejší reakce a to jsem byla hyperaktiv jak vyšitej.. Na dnešek jsem vůbec nespala a v práci byla mimoň a to mám dost náročnou práci,...asi vše dělá psychika, každopádně po přečtení příspěvků jsem totálně v prdeli...pardón, jsem tak naštvaná na sebe na doktora a vůbec... pokusím se dle Vašich rad snižovat postupně dávku, ale fakt se bojim... Díky za Vaše názory a budu Vás sledovat, papa

LucyLinda

ještě jedna věc, jestli znáte nějakého rozumného dokora v Praze, sem s ním....zajdu tam a vyhučím mu díru do hlavy:)

honza7

zdravím všechny, naposled jsem psal, že jsem snížil na 0,5mg na den, teď už dva týdny beru dvojnásobek, výmečně i víc. Mám starosti a kolikarát ani ten 1mg nestačí. Doktor mi říkal, že pokud chci řešit to zda to můžu brát dlouhodobě.... že prej je to hodně malá dávka. Můj doktor jinak rivotril a benzodiazepiny zná a vždycky dělal pro to abych je brát nermusel... je fakt že udržovací dávka je pro úzkostný typy kolem 0,5mg- 2mg, výjmečně i 4mg (viz příbal leták) a není tam ani vyloučeno že dávka se bere více jak 24 měsíců. budu spoléhat na doktora a příbalovej leták, jinak ale klasicky přeju pokud možno bez rivotrilovej týden:-)

Tony
3x

BRAL jsem 6měsíců lexaurin,potom rok a půl neurol.Dávka neurollu se postupně zvýšila na 6 tablet 1mg na den.Při vysazení stráta vědomí,záchvat,atp. Lékař který mě lék předepisoval tvrdíl že lék potřebuji kvůli mím ůzkostem,atakám,atd.S psychyatrem jsem nesouhlasil a vyhledal jsem pomoc až u3 psychologa,který mi doporučil DETOX .S velkou ochototou mě přijali v Plzni na Lochotině a potvrdili mou doměnku ZÁVISLOST NA NEUROLU. KDYBYCH POSLOCHAL MÉHO PPSYCHYATRA ,dávky neurolu bi se zvišily a já bych zcela určitě skončíl v Dobřanech pod zámkem a tam by mě dodělali. Doporučuji NEVĚŘTE KAŽDÉMU LÉKAŘI.

hastr

Toni a jak je ti teď po detoxu,co bereš?

Jana NOVÁ
2x

Od smrti manžela jsem brala Lexauriny, Neuroly a na nic, pak začaly problémy v nové práci a dostala jsem křeče zad a takové, že jsem se válela po zemi a přijela záchranka, cosi píchla a zmizela. Můj mladý doktor po vyloučení tělesných příčin pochopil, že volám o pomoc a napsal Rivotril. Od té doby mám pokoj - dostanu úzkost, pan, poruchu, dušnost, nevolnost, dám si jeden Rivotril a mám pokoj, vřele doporučuju, nevím, co bych bez něj dělala!

Zaskar
4x

Ja jsem rivotril bral temer 7 let od svych 30-ti. Odvykani trvalo dlouho, nekolikrat bylo neuspesne ale predstava ze to budu brat cely zivot me nutila to zkouset stale znovu. Muj posledni psychiatr, kdyz jsem se jej ptal na to zda se vubec da od toho odpoutat, mi rekl ze vse zalezi jenom na me. To pro me bylo dobre vedet - zalezi jen na me jak se s tim poperu. Kdyz jsem s rivotrilem kdysi zacinal a nemel jsem vubec tuseni s cim mam tu cest, tak jsem zobal dle doporuceni dr. denne 1x0.5mg. Postupne mi dr. davku zvysil az na 5mg denne. Bral jsem to pravidelne, kazdy den bez prestavky. Odvykani trvalo dlouho, abstinencni priznaky jsem mel asi jako vsichni (u me to byla zvysena nervozita, neklid, nespavost, nesoustredenost, podrazdenost) ale nakonec se mi podarilo se toho zbavit. Zadny zazracny recept nemam, sam jsem to nekolikrat zkousel neuspesne. Takze poradit mohu snad jen trpelivost, nenechat se zlomit a zkouset to stale. Snad timto nekoho povzbudim. Drzim palce!

madlenka
1x

ahojky, díky za podporu a odvahu to zkusit.Od zítřka začínám se snižováním rivotrilu , chci se ho po 4 letech zbavit, kdy teprve minulý týden jsem zjistila sama na sobě a nevědomky jak jsem na něm závislá. Strašně mě to vyděsilo ale díky tobě mám naději, že to půjde.

Wencl
2x

Ahoj všichni. Rivotril neberu pravidelně, pravidelně beru Sertralin (generalizovaná úzkostná porucha) Rivotril jsem si vzal jen párkrát než začal Sertralin učinkovat a mohu říct , že mi pomohl. Ale jak jsem se tu dočetl raději se budu snažit nebrat ho, tedy pokud to nebude opravdu hodně hodně nutné. I když jak tu někdo psal "Lepší závislost, než skončit na špagátě" a s tím souhlasím. DOTAZ: Nezkoušeli jste místo rivotrilu sertralin?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se&hellip;

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči&hellip;

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho&hellip;

Naši partneři

Inzerce