Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr

Peru Rivotril 32 let a není snaha to změnit. Nestěžuju si na návyk ale na zcela jinou věc. Při změně polohy reaguje ušní labyrint na změny polohy, Brání to pádům. Od chvíle kdy užívám Rivotril mám problém s tím, že na signálu z ušního labyrintu reaguji se zpožděním a je lepší snažit se nereagovat na pád ale reakce ve smyslu: Jak spadnout.s nejmenšími následky?

lili
1x

Beru rivotril a rorendo 3 roky a důležité je postupné snižování jak určí lékař.

Hela
2x

Jsem hrozně ráda, že existuje tahle diskuse, i když je to hloupé, ale jsem ráda, že v tom nelítám sama. Před dvaceti lety po porodu jsem začala trpět depresemi, které byly spojené se stavy úzkosti a paniky...brala jsem snad skoro všechno - vesměs BZD - Neurol, Lexaurin, Seropram, Prozak, zkoušeli, co na mě zabere...bohužel jsem na tom byla psychicky jak na houpačce a řešila jsem to kombinací s alkoholem, co je samozřejmě to nejhorší, co člověk může udělat. Poslední moje psychiatrička mi předepsala Rivotril, který beru už asi osm roků a k tomu mi na spaní dala Amitriptilin...a když se můj stav zhoršil, tak mi akorát zvýšila dávky..dopadlo to tak, že jsem se loni během vánoc v kombinaci s alkoholem vědomě předávkovala amitriptilinem..odvezla mě RZ a dva dny jsem byla na dýchacím přístroji, pak jsem se probrala, v což nedoufali, protože na JIP-ce konstatovali, že každej jinej už by to měl za sebou. Teď jsem dopadla tak, že léky - rivotril- samozřejmě strašným způsobem změnily mé chování a beru 4 - 6mg denně, ale vůbec nic na sobě necítím...už jsem závislá, ničí mi to manželství, protože jsem blbec a krizové situace řeším tím, že se napiju, dokonce jsem nedávano fyzicky napadla svého manžela...to byla poslední kapka, chci z toho ven a zachránit co se dá. Zajela jsem do Bohnic na CKI, kde byla výborná paní doktorka, aspoň na mě tak působila a doporučila mi detox BD + alkohol..nevím, co to bude obnášet, asi to opravdu bude peklo, ale přesvědčila mě, že jestli chci do budoucna normálně fungovat, tak ani jinou možnost nevidí. Máte tady někdo zkušenosti s hospitalizací na detoxu? Díky za všechny reakce..

Smolar
2x

Dobré ráno paní Helo . Zkušenost z Detoxem tj hospitalizací nemám nicméně vám fandím že hodláte přestat brát BZD Držím vám palec a dá se to BZ + něco k tomu alkohol nebo cigarety věřte že oboje je peklo . Ale dá se to jen to bude trvat moc dlouho a bude to bolet . Jenže stojí to za to .

Smolar
1x

Doufám že opravdu hodláte ten proces uzdravení podstoupit pod dohledem odborníků . Pokud berete 4až6 denně je na místě ubírat postupně a dlouhodobě . A na ten chlast se vykašlete v první řadě chlast nevyřeší vůbec nic a nikdy .

Hela

Moc Vám děkuju za povzbuzujíící slova, nechápu náš lékařský systém, když tam přijde člověk s takovýma psychickýma stavama a oni do něho dvacet roků cpou takový svinstva, vysadila jsem všechny prášky, když jsem byla těhotná, protože jsem si říkala, že by to nebylo dobré brát jakékoliv prášky v těhotenství, bohužel se mi ty stavy vrátily a co udělal paní doktorka? Samozřejmě, že mi opět nasadila Rivotril, když jsem si přečetla, že malej mohl mít návykový syndrom a nebo vrozenou vadu, jako je rožštěp patra, tak bych jí nejradši zabila....jsem pevně rozhodnutá se těch svinstvech zbavit a samozřejmě, že to znamená i doživotní abstinenci, alkohol mi stejně nepomáhala, spíše to potom bylo ještě horší, ulevilo se mi jenom na chvíli a musím a chci odvykací léčbu podstoupit pod dohledem odborníků na detoxu, protože když jsem byla v Bohnicích v CKI, tak mi paní doktorka říkala, ať to v žádném případě sama nevysazuji, protože bych mohla i umřít, to jsem si v pár článcích přečetla taky, takže mi držte palečky a já věřím, že to všechno zvládnu.. CHCI A MUSÍM......

Hela

Dobrá zpráva je, že syn se narodila zdravý, jsou mu tři roky a je to moje sluníčko, nechci, aby měl mámu závislačku na čemkoliv...

Hela

Omlouvám se za překlepy, nejsem na tom OK, i když se snažím na to nemyslet, zítra nastupuji.....

Smolar
4x

Dobré ráno za překlepy se vůbec neomlouvejte to jsou malé věci a ani já to neřeším . Nepijte on ten alkohol je fakt o ničem . Já jsem Rivotril přestal brát ze stejného důvodu přibližně a můžu fakt napsat že jsem rád . Poslední čas jsem byl po něm agresivní k tomu výpadky paměti a řeknu vám jedno když jsem to vysadil tak jsem se nemohl uvěřit tomu že mě lidé kolem mě vč. nejbližších neřekly hele s tebou není všecko dobrý nepotřebuješ pomoc ? To jsem se fakt lekl a byl to i motor abych vydržel to nejíst . Přeji vám ať se vám daří napište sem když budete chtít . Jedno vím určitě přestat to brát lze a je to docela rychlé vydržíte měsíc dva a je po všem . Já si myslím ale to si jen myslím že na BZD je závistlost fyzická a ani ne tak psychická . Mě po rivotrilu smutno není opravdu čestné slovo ! Ale třeba po cigaretách ano . Proto asi je bolestivé překonat tu fyzickou závislost ale rychle se to pak vstřebá a v případě psychické potřeby jsou i jiné dobré preparáty AD 3 generace k tomu i rostlinné preparáty . Víte paní Helo třeba to vypadá že se tady vytahuju ale věřte že to není pravda byl to boj a stál za to . Moje dcera mě má ráda a když jsem byl ná rivotrilu bála se mě byť jsem jí nikdy neublížil . Pro ty děti a lidi kolem nác co nás mají rádi to stojí za to vybojovat . Asi i ten váš manžel není o ničem když s váma je . Nemám pravdu ? Tak urřitě kdyby vám nebylo dobře napište . Mě strašně pomohl kamarád na ICQ že mě byl k dispozici ani 1x mě nenapsal dej už pokoj prostě mě pomáhal a vydržel všechny moje nářky . . Tak teď omluvte moje chyby v textu nechci to po sobě číst . PS snižuje to to je nejlepší řešení a začněte hned věřte člověkovy co tím prošel . Dokud budete brát byť nepatrné množství bude to dobré . Horší je to se spánkem ale vyměňte to za jídlo a víru . Nemusíte věřit v boha věřte sobě .

Vasek

Já jsem dostal nejdříve Xanac 0,25 na zklidnění pro aritmii. a chronické bolesti hlavy. Prošel jsem XX vyšetření, dokonce jsem skončil na psychiatriii, kde jsem dostal Neurol 0.25 a Lexaurin ,5 - at zkusím co mi bude vyhovovat a také AD Mirtazepin. Válčil jsem s tím 2 roky, než jsem přišel na příčinu a to byla krční páteř, čtyřdiskové snížení, zůžení míšního kanaálu, dále posum v vbederní oblasti L5/S1 s útlakem kořenových nerv. Než se na to přošlo, tak jsem zobal občas BDZ asi 1,5 roku. Dnes vím, že mé potíže jsou od těžšího nálezu na krční páteři ( brnění, mravenčení, pnutí v vhlavě, cukání ve svalech ....celková slabost¨, páteř mi prohlídli MR na neurochirurgii na Homolce a řekli, že v tomto rozsahu se to nedé operovat, mám si najít kvalitního fyzioterapeuta-chiropraktika - kde ale brát. Takže pomalu denně cvičím a v těch nejhorších stavech, kdy se ráno probudím ztuhlej a bolavej - zobnu 0,5 Rivitrilu na lačno a za chvilku je mi dobře. Zobu tak 2x týdně a když špatně spím, tak si vez,u 7,5mg Mirtazepinu. Mám náročné povolání s lidmi a musím fungovat, takže to víc neřeším, po roce jdu do důchodu a věřím, že rekreačním sportem a klidem se toho všeho zbavím.

Smolar

Dobrý den . Držím vám palec a přeji co nejvíc síly na boj s tou páteří . Vím jak to bolí .

Monika
1x

ahoj lidicky jsem 23 leta holka a veru cipralex povinne od doktora a rivotril jen kdyz to na me prijde..jinak bohuzel ted ho beriu docela casto beru ho jen jeden ale ne kazdy denmax 3 krat do tydne ale byl i mesic kdy sem nevzala ani jeden,a jak sem tady cetla ty komentare s bolestma a nadymanim...tak ja od te doby co beru prasky strasne mam bolesti zaludku a mam pupek a to sem byla vzdycky stihla a nabrala sem docela dost tak 10kg,a doktor mi rikal ze tyhle prasky nemaji nezadouci ucinky abych nabrala ale ja si myslim ze mi nerikal pravdu....a tedka nevim zda sem nabrala po rivotrilu 0,5 a nebo cipralexu 10mg...a od te doby co beru rivotril stale zvracim,mota se mi casto hlava ale take malo piji.,chci zkusit zmenit lekare ale to uz by byl treti.....bohuzel nemam dobre zkusenosti s lekari ,ja nechci byt zavisla na praskach a chci mit lekare aby mi pomohl ale ne aby rekl je vam spatne vemte si prasek to bude dobre takove lekare ja nechci.....poradte mi nekdo s tim briskem a stim ze sme pribrala myslite ze je to tema praskama??no jine prasky neuzivam.....kdybyste mi chteli poradit napiste mail predem dekuji..... [email protected]

proloitvlnu

Lidi, orosím vás, na co všechno se ten rivotril bere? já ho dostala, porotože dr, usoudila, že moc popíjím. řekla, že buď budu brát rivotril nebo pít, že oboje nemůžu. tak mám rivotril jako odvykačku od alkoholu.

Sandor
6x

Dobrý den! Beru Rivotril už 30 let a potřebuji ho pro správnou činnost nervové soustavy a nevidím důvod proč bych ho měl vysazovat. Nemám žádné následky, mám čistou hlavu i mysl, učím se cizí jazyky s úspěchem a myslí mi to jako ve 20 letech. Kamarád bere léky na srdce a na vysoký tlak taky už 25 let a je na nich plně závislý, jinak by tu už ani nebyl. Tak nevím proč bych já nemohl být závislý na Rivotrilu, který mi pomáhá jako každý jiný lék jinému člověku. Obavy zde často uváděné jsou přehnané, pokud někdo dodržuje medikaci a nenahrazuje si tím drogy nebo alkohol, tak jde o lék jako každý jiný. Můj neurolog na výhrady, že rivotril škodí dlouhodobě a že může způsobovat demenci apod. mi na to jasně řekl, že má desítky pacientů s epilepsií, kteří clonazepam užívají desítky let a ve vysokých dávkách a přitom žádné zásadní negativní dopadu na psychiku, mentální schopnosti nebo jejich paměť nezaznamenal. Naopak rivotril se předpisuje i lidem s Parkinsonovou nemocí a taky na počátku léčení Alzheimera, právě aby se udržely schopnosti soustředění a paměti v mozku. Taky prý žádné odborné studie nepotvrdily negativní dlouhodobé účinky clonazepamu na pacienty ve světě. Ovšem zapíjet rivotril alkoholem a neúměrně zvyšovat dávky je podobné jakoby někdo holdoval alkoholu a zyvšoval dávky jakýchkoli jiných léků jako jsou třeba na srdce, cévy, játra apod. Rivotril není žádnou výjimkou, je to osvědčený psychiatrický i neurologický lék, který prospěl už stovkám tisíc lidí. Takže vše s rozvahou. Zdraví [email protected]

Luca
3x

ahoj, beru rivotril uz asi tri roky, pani doktorka mi ho dala podle potreby kvuli mym vecernim uzkostem, ktere se objevovaly, kdyz jsem si vysla nekam ven. Ted ho beru 0,5 mg denne vzdy vecer, ve vyjimecnych pripadech i dva a musim se priznat, ze ho nekdy kombinuju s alkoholem. Citim se dobre, jen mam docela obavy z navykovosti. Muzete mi prosim poradit, vim, s tim alkoholem je to svinstvo :( ale su jen clovek.Predem dekuji za jakoukoliv reakci

Luca
1x

ahoj, beru rivotril uz asi tri roky, pani doktorka mi ho dala podle potreby kvuli mym vecernim uzkostem, ktere se objevovaly, kdyz jsem si vysla nekam ven. Ted ho beru 0,5 mg denne vzdy vecer, ve vyjimecnych pripadech i dva a musim se priznat, ze ho nekdy kombinuju s alkoholem. Citim se dobre, jen mam docela obavy z navykovosti. Muzete mi prosim poradit, vim, s tim alkoholem je to svinstvo :( ale su jen clovek.Predem dekuji za jakoukoliv reakci

Jana

Milá Lůco,vy budete mít pravděpodobně problém se svým sebevědomím a z toho pramení vaše ůzkosti,zvláště,pokud si chcete večer někam vyjít.Misto kombinování takovýchto léků s alkoholem,si vařte čaj z Třezalky tečkované,dostanete v každé lékárně,a naládujte se vitamínem B komplex.Pak si můžete dopřát i skleničku nějakého alkoholu.A po takovém vyjití ozdravný proces s čajem zopakujte.Nejlépe po dobu 14 dní.Pokud vám třezalka nesedne,nepijte ji a přejděte na Meduňku.Taky velice dobrý čajík,zvláště s medem.No a doplňujte hořčík.

Petr
2x

No jak to tady čtu je to tady samý feťák. mě to napsal doktor na latentní tetánii. no asi to poletí do koše.

Jana

Ahoj všichni.Berete-li ,nebo neberete.Pokud máme tak velké psychické problémy,že je sami nezvládneme,nastupuje chemie.Jako diabetik užívá inzulin,tak lidé s duševní poruchou,antidepresiva apod.Mě léky podávané v malém množství vrátily zpět do života.Beru také rivotril 0,5 jednou denně a Asentru také 1.Asi 7 let,poté co mi umřel tatínek.Dnes již netrpím pocity panického strachu a pocity ůzkosti a také pomýšlím na postupné vysazování.Doufám,že to zvládnu.Musím potvrdit,že správně podané léky nám zachrání v mnoha případech i život.Nesmějí však být zneužívány a nejhorší je kombinace s alkoholem.To je potom opravdu vstupenka do pekla.

Jana
1x

Milý Petře,na latentní tetánii,což je jakási neurčitá skrytá choroba,přičemž jste asi ůplně zdráv,by vám měl pomoci hořčík a vápník,což jsou nezbytné minerální látky nezbytné pro správnou funkci celého organismu.A hlavně se zbytečně nerozčilujte a vypusťte z hlavy věci,které vám oslabují organismus.Každý stres nás zbavuje těchto velmi důležitých minerálů.Vyzkoušejte,dávku vám určí každý lékárník.

Jana
1x

Určitě jste slyšeli něco o Serotoninu,což je hormon,který nám pomáhá zvládat obtížné životní situace.Když je ho nedostatek,podléháme snáze stresům a depresím.Ty mohou mít mít velmi negativní vliv na naše duševní zdraví.V přírodě se nevyskytuje mnoho rostlin ze kterých serotonin získáme,a léčebný ůčinek je zdlouhavější,proto máme léky,které podporují správnou produkci tohoto nezbytného hormonu.Někteří lidé mohou po celý svůj život trpět nedostatkem tohoto hormonu aniž by si toho byli vědomi.Dříve,když měl člověk psychické problémy,tak se řeklo,on je na nervy.Ale žádný lékař vám nevysvětlil,proč tyto stavy nemůžete zvládnout sami.Napsal vám léky na uklidnění,které měli jen dočasný ůčinek.Dnes se tyto ,,nemoci"léčí. Např. Seroxat,Asentra apod.Všechny je neznám,nejsem lékař.Takže,chcete-li prožít plnohodnotný život,chovejte se zodpovědně,k sobě i ke všem,co vás mají rádi.

Soňa
1x

Já jsem brala Rivotril 2mg dvakrát denně.Když mi ho moje psychiatrička vysadila ze dne na den a napsala mi nějaké jiné léky,bylo mi strašně zle,nikdy jsem si neuvědomila,že jako na cigaretách a alkoholu může být člověk závislý,teď je mi z toho divně,že se vlastně řadím mezi feťáky..no jak jsem skončila z Rivotrilem,tak jsem po třech dnech skončila na psychiatrii v Kroměříži,třásly se mi ruce,úplně jsem přestala spát no atd.Tam mi Rivotril zkoušeli vysazovat postupně a jak mi bylo hůř,tak mi ho zase vrátili.Tak jsem se po 6 týdnech naštvala a jela jsem domů.Moje nová psychiatrička mi Rivotril už vrátit nechce.Jsem bez něho teď 18 den a je mi zatím dost blbě a cítím vztek,asi to bude tím,co nemám ty léky.Místo nich mi dala moje nová lékařka Elyceu a tak to zkouším dál.Jsou chvíle,že jsem úplně blbá a za hodinu je to zase lepší.Zatím mi mi nejde moc se soustředit,ale doufám,že to bude lepší.Mám hrozné pocity,ale to k tomu asi patří,dala jsem se na boj a ten budu muset vyhrát.Tak budu tady postupně psát,jak jsem na tom.Moc jsem si tady toho přečetla.No nic moc.Docela mám z toho strach,jen málo článků je pozitivních:-(.Tak pá,pá.

Naďa
2x

Ahoj Soňo, Rivotril jsem brala cca 7 let v kapkách, postupně jsem ho snižovala až jsem jsem skončila na 2 kapkách. Ze dne na den jsem ho vysadila úplně...´hrozný stav. Nikdy více!Mozek si dělal co chtěl, měla jsem šílené výpadky paměti - absťáky. Tyto stavy mi pomhl překonat lék - Tiapridal. Teď jsem 2 měsíce bez toho hnusu a dá se říct, že jsem konečně v pohodě. Vydrž!

Smolař
1x

Soňo pozitivních moc není ale jsou . Je to déle než rok co neberu a ani brát nebudu . Můžu tě jen potěšit v těch chvílích že lépe bude už brzy . po 30 dnech o moc lépe .

Soňa
1x

Ahoj.moc děkuji,dneska je to 21 dní co jsem bez toho,zatím nic,moc,ale taky ho už raději brát nebudu:-)

lucka
2x

ahoj lidi jak se mate?Ctu vase komenty a jsem rada ze v tom nejsem sama......pred deseti lety jsem brala taky rivotril a pak ho vysadila a nasledne to bylo vse v pohode.......az ted se mi vse vraci,uzkosti,hnusny myslenky a ja porad vaham jestli mam jit si nechat naopsat antidepresiva:jsem strasne nervozni a mam panicky zachvaty prislo to z niceho nic a muzu rict kdyz uz nevim kudy kam sahnu po rivotrilu je to takovej zachranar.....potrebovala bych nejakou vrbu ktera ma to same.....zatim mejte se a hodne sily vsem

Soňa

Ahoj Luci...Ty jsi ho ale naštěstí nebrala tolik let.Tak to zase vysadíš,jak Ti bude líp...tak se neboj já teď beru jenom Eliceu a je to dobré.Ještě ne úplně,ale je to lepší.Nějaké antidepresiva ať Ti dají:-)

lucka

Soni jsem s tebou neboj bude líp taky si to říkám;-)))

Hana

Beru lék Rivotril už skoro deset let.Byl mi předsán lékařem,nyní lék označlli jako nevhodný.Přestávám jej brát.Hrůza třes,závratě ,nemohu spát.Poradí někdo?Dě[email protected]

Soňa
1x

Ahoj Hani,bude Ti hrozně a mě bylo taky...ale to se spraví,já ho neberu tento týden 8 týden a cítím,že je to lepší,ale bylo mi tak hrozně,že jsem skončila na psychiatrii,protože jsem si nevěděla rady.Hlavně jsi to doufám vysadila nééé naráz jako já ale po 0.25 miligramech.Taky mi nikdo neřekl,že to tak nesmím.No je to hrůzy jak se staneme závislí.Asi by měli doktoři být za to nějak trestaní,by si to rozmysleli,jestli to nechají lidem přes deset let.Takový lék horší jak drogy.No mě pomohli na spaní jedině Stilnox po dobu,než jsem začala zase spát a mám na spaní Trittico.V léčebně mi střídali léky a nic mi nepomáhalo.Nespala jsem tři dny.Byla to hrůza.Tak jedině ten Stilnox pomáhal.Budu asi uvažovat o nějaké reportáži o nedbalosti doktorů,prptože to není přece možné,aby to psali jako lentilky.Měj se hezky a zvládni to.S.

Hana

Hezký den Soňo, moc Ti děkuji.Po týdnu odebírám půl prášku.Beru ten nejslabší 0,05mg.Nyní jsem na 1 denně.Ale zdá se mi to nehorší.Zvažuji ,že budu odebírat nyní čtvrtky po týdnu.Co myslíš?Hana

Soňa

No mě to moc nepomohlo,ani vysazovat takto,bylo to stejně hrozné...ale to taky zvládneš.:-)Ty léky nevím,to první znám podle názvu a ty druhé vůbec,ale na letáčku je napsané,jestli jsou návykové..pá,pá Lucííí:-)

Hana

Ahoj, neví někdo jestli je lék Escitalopram Mylan návykový.Nemohu to nikde zjistit.Děkuji

Hana

ŠKODA,ŽE UŽ NIKDO NEREAGUJE

Soňa

Ahoj Hani,je to napsané u každých léků a ten Estitalopram asi není a to druhé jsem v životě neslyšela,ale přečti si to a zeptej se doktora.Já se jinak mám docela dobře,sice jsem unavená,že bych chvílemi padla...a nervozní,ale tak je to lepší a jsem dneska 10 týden bez Rivotrilu a nechybí mi.:).Tak něco napište a mějte se moc fajn.Jinak mám profil na Lidé,cz..jako hladna.jvm.

Hana

Ahoj Soňo, Já jsem 2 týdny bez léku rivetril.Mám ještě v sobě takové třesy,ale je den každý den lepší.Lék Estitalopram už jsem zjistila není návykový.Měj te se všichni fajn a mějte pevnou vůly jako já.Stojí to za to.Ahoj

Tanja

Ahoj, já jsem na Rivotrilu asi 4 roky, teď v současné době můžu říct, že jsem závislá, beru 2x 2 mg denně. Léčím se na generalizovanou úzkostnou poruchu , deprese... Beru i Zoloft, ale je to jako bych ho nebrala - prostě neučinkuje, takže ho zastoupí Rivotril, který to všechno zamkne uvnitř. Díky němu můžu normálně existovat. Jenže nedávno jsem neplánovaně otěhotněla. Skončilo to zamlklým těhotenstvím, za což pravděpodobně mohl Rivotril. Je mi 22 let, na děti jsem nikdy nijak moc nemyslela - mám hrůzu z toho, že by dítě mohlo být po mně nebo z laktační psychozy. Ale teď si říkám, že jednou bych ráda byla máma. Nevím co mám dělat. Už jsem bez Rivotrilu byla z donucení nějakou dobu - trvalo asi tři týdny, než mě dohnal absťák, ale to peklo ( nespavost, třes, nesoustředěnenost, úzkosti, myslela jsem, že se zblázním ), hrozně se toho bojím , zvlášť když mám teď celkem normální život. Psychiatrovi jsem opakovaně říkala, že tenhle problém mám, že jsem závislá - vždycky mi napsal další krabičky s tím, že se nemám bát. Já se bojím. Když příjde na Rivotril, nedovedu si říct ne. Když ho vysadím, všechno co ten prášek zamyká uvnitř se dostane ven ... Jsem z toho zoufalá, nevím co dělat.

Hana

Ahoj Tanjo, jsem skoro 3 týdny bez rivetrilu.Vše co píšeš znám.Byllo to hrozné,pořád nejsem na tom doře.Když jsem změnila neurologa,tem mě řekl ať se toho prášku zbavím, co je rivetril zač.Nyní mi dal neurontin .Jestli chceš vyměníme si zkušenosti mailem [email protected]

Ivan

Ahoj všichni. Mám dotaz ohledně Rivotrilu. Beru jej asi 4 měsíce v dávkách 1-0-1 0.5mg spolu s dalšími AD a AP (Citalec, Qentiapin). Poslední dobou po lécích zvracím, byla i krev a přišel jsem na to, že pokud na noc vysadím Rivotril, je mi lépe od žaludku, bohužel s psychikou je to o to horší. Máte někdo podobnou zkušenost? Napište prosím. Díky!

Hana

Ahoj Ivane, přestaň brát ten špejt dokuď nemáš závislost.Určitě se najde lék jiný.Hana

otupělá

Lidi pomoc, beru 2x3kapky Rivotrilu denně, stále jsem ospalá, unavená, otupělá. Beru to, ptozo, že beru i Escitalopram(půlku zatím) a mám příšerné ataky úzkosti. Pžejde ta otupělost nebo musím prostě čekat až zaberou AD? Máte zkušenost? je to peklo. AD beru 9.tý den teprve a bez Rivotrilu bych asi umřela s těma atakama...

Eva
1x

Dobrý den, prosím Vás chci se jen pro jistotu zeptat...nevíte někdo jestli můžu po Rivotrilu normálně jíst? Psali tam že je mám užívat na večer tak nevím jestli teď můžu jíst... Děkuji

Hana

Evo ,když jsem brala rivetril normálně jsem jedla.Já ho brala 3 x denně.A musím se přiznat,že i po ránu najednou a nic se nedílo.Už 4 měsíce neberu.Zeptej se?Hanka

Hana
1x

Když jsem brala rivetril byla jsem též hodně ospalá ,unavená.Spala jsem pravidelně po obědě , večer jsem únavou usínala v 9 hod.Nevěla jsem ,že za to může rivetril.Přestala jsem je užívat(zažila jsem peklo)a pak zase nemohla spát.A to po obědě jsem už nespala.Nyní už spím jen v noci.Hanka

Zuzka
1x

Po přečtení vašich zkušeností přidávám také svou. Můj syn 25 let, měl před 2 a půl lety autonehodu. Jako spolujezdec těžké poškození mozku. Je stále v invalidním důchodu, zcela závislý na druhé osobě. Dostal rivotril 0,5 mg 5x denně v období kdy byl ještě v komatu na poúrazovou epilepsii, kromě toho bere ještě Keppru. Z mnoha léků, které bral a postupně vysazoval došlo teď i na rivotril. Musím podotknout, že si sám přeje léky vysazovat. Kdyby to záleželo na lékařích, tak je má stále všechny a další nové, protože každý se bojí udělat rozhodnutí a lék vysadit. před rokem měl rivotril 3x denně 0.5 mg. neurolog nám poradil vysazovat po půlkách , za měsíc. Větší potíže se začly objevovat až při dávce půl 0.5 ráno a večer. ještě sjme zpomalili a nyní má od nového roku vysazeno. Objevilo se pocení a zase chlad, trhavé pohyby, chůze které byl s pomocí chodítka schopen se velmi zhoršila. A to měl už jen čtvrtku 0,5 tky na nov. myslím, že ten lék je návykový fatálně. Doufám, že časem vše odezní.

Veronika
1x

Ahoj,já beru rivotril kapky 10kapek přes den a 1Ona noc a už si to bez něj neumím představit,je mi fajn,jen se mic che dost spát.mám panické poruchy,brala jsem ho 5let,pak v těhotenství ne,pak dva roky taky ne takže ho beru 8let a bez něj už nedokážu fungovat,je mi zle,panikařím hrůza.

Silvia

Ahojte,ja by som sa chcela spytat,pripadne poradit.Asi pred 3r som sa zobudila na to,ze sa neviem nadychnut,skusala som na cerstvom vzduchu mala som podla vsetkeho panicky atak.Zazila som ho v tej dobe 1x,predtym som mavala take chvilkove migreny.a potom problemy s krcnou chrbticou.bola som u ortopeda a tam mi zistili,ze mam osteochondrozu 5 a 6 stavcu.dostals som migrenu a ortopedicka ma poslala na neurologio.Bola som na mag.rezonancii kde sa mi to potvrdilo.obcas som mavala svalove triasky,tak ma poslala na vysetrenie kde mi bola zistena hyperventilacna tetania.ked uz ma nevedela neurologicka nikam poslat,tak mi odporucila k psychiatricke.Tam mi zistili Generalizovanu uzkostnu poruchu.Brala som kvapky Rivotril 3 a 5kvapiek a molome 75mg. Asi po 1,5r som to chcela vysadit nepamatam ci som mala abstinencne priznaky asi pred 2mesiacmi som zacala mat nieco podobne.Zacala ma bolievat chrbtica a obcas som mala panicke ataky a svalove spazmy.dala som si vzdy magneB6 a do 30min to preslo.Zacala som mat zaludocne potisze vo forme neustaleho grgania.V podstate som mala problemy s lavym ramenom a mala som pocit,ze vsetky problemy zacali bolestami chrbta,ruky a krcnej chrbtice.Chcem sa vyhnut vsetkym AD a zvladnut to bez toho ked som si neni ista se to ma spolocne z psych.poruchami.dnes som to nevydrzala a dala som si vecer 3kvapky rivotrilu,tak neviem ci som urobila dobre.

karel

Zdravím,teď beru Rivotril šestý den 2mg,půlku ráno a v poledne a potom celý večer.Je mi po něm vážně fajn,ale mám stavy opilosti,malátnosti.Nevíte kdy tyto stavy přejdou ??? Dík

Drew

Pomůže když ho člověk bere jednorázově na panickou nervozitu? Například pouze před zkouškou 0,5mg ráno?

Vavo

Mam tazku depresiu. Jeden a pol roka mi pomahal Rivotril, ale potom mi prestal zaberat. Skusal som aj zvysit davky, ale ani to nepomohlo. Vyskusali mi asi 20 antidepresiv a 10 elektrosokov, ale nic mi nepomaha. Vedel by mi poradit niekto nejaku nahradu za Rivotril, ktora by pomohla proti depresii. Ine benzodiazepiny nie, tie som uz skusal. Dakujem

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce