Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr
2x

No jak to tady čtu je to tady samý feťák. mě to napsal doktor na latentní tetánii. no asi to poletí do koše.

Jana

Ahoj všichni.Berete-li ,nebo neberete.Pokud máme tak velké psychické problémy,že je sami nezvládneme,nastupuje chemie.Jako diabetik užívá inzulin,tak lidé s duševní poruchou,antidepresiva apod.Mě léky podávané v malém množství vrátily zpět do života.Beru také rivotril 0,5 jednou denně a Asentru také 1.Asi 7 let,poté co mi umřel tatínek.Dnes již netrpím pocity panického strachu a pocity ůzkosti a také pomýšlím na postupné vysazování.Doufám,že to zvládnu.Musím potvrdit,že správně podané léky nám zachrání v mnoha případech i život.Nesmějí však být zneužívány a nejhorší je kombinace s alkoholem.To je potom opravdu vstupenka do pekla.

Jana
1x

Milý Petře,na latentní tetánii,což je jakási neurčitá skrytá choroba,přičemž jste asi ůplně zdráv,by vám měl pomoci hořčík a vápník,což jsou nezbytné minerální látky nezbytné pro správnou funkci celého organismu.A hlavně se zbytečně nerozčilujte a vypusťte z hlavy věci,které vám oslabují organismus.Každý stres nás zbavuje těchto velmi důležitých minerálů.Vyzkoušejte,dávku vám určí každý lékárník.

Jana
1x

Určitě jste slyšeli něco o Serotoninu,což je hormon,který nám pomáhá zvládat obtížné životní situace.Když je ho nedostatek,podléháme snáze stresům a depresím.Ty mohou mít mít velmi negativní vliv na naše duševní zdraví.V přírodě se nevyskytuje mnoho rostlin ze kterých serotonin získáme,a léčebný ůčinek je zdlouhavější,proto máme léky,které podporují správnou produkci tohoto nezbytného hormonu.Někteří lidé mohou po celý svůj život trpět nedostatkem tohoto hormonu aniž by si toho byli vědomi.Dříve,když měl člověk psychické problémy,tak se řeklo,on je na nervy.Ale žádný lékař vám nevysvětlil,proč tyto stavy nemůžete zvládnout sami.Napsal vám léky na uklidnění,které měli jen dočasný ůčinek.Dnes se tyto ,,nemoci"léčí. Např. Seroxat,Asentra apod.Všechny je neznám,nejsem lékař.Takže,chcete-li prožít plnohodnotný život,chovejte se zodpovědně,k sobě i ke všem,co vás mají rádi.

Soňa
1x

Já jsem brala Rivotril 2mg dvakrát denně.Když mi ho moje psychiatrička vysadila ze dne na den a napsala mi nějaké jiné léky,bylo mi strašně zle,nikdy jsem si neuvědomila,že jako na cigaretách a alkoholu může být člověk závislý,teď je mi z toho divně,že se vlastně řadím mezi feťáky..no jak jsem skončila z Rivotrilem,tak jsem po třech dnech skončila na psychiatrii v Kroměříži,třásly se mi ruce,úplně jsem přestala spát no atd.Tam mi Rivotril zkoušeli vysazovat postupně a jak mi bylo hůř,tak mi ho zase vrátili.Tak jsem se po 6 týdnech naštvala a jela jsem domů.Moje nová psychiatrička mi Rivotril už vrátit nechce.Jsem bez něho teď 18 den a je mi zatím dost blbě a cítím vztek,asi to bude tím,co nemám ty léky.Místo nich mi dala moje nová lékařka Elyceu a tak to zkouším dál.Jsou chvíle,že jsem úplně blbá a za hodinu je to zase lepší.Zatím mi mi nejde moc se soustředit,ale doufám,že to bude lepší.Mám hrozné pocity,ale to k tomu asi patří,dala jsem se na boj a ten budu muset vyhrát.Tak budu tady postupně psát,jak jsem na tom.Moc jsem si tady toho přečetla.No nic moc.Docela mám z toho strach,jen málo článků je pozitivních:-(.Tak pá,pá.

Naďa
2x

Ahoj Soňo, Rivotril jsem brala cca 7 let v kapkách, postupně jsem ho snižovala až jsem jsem skončila na 2 kapkách. Ze dne na den jsem ho vysadila úplně...´hrozný stav. Nikdy více!Mozek si dělal co chtěl, měla jsem šílené výpadky paměti - absťáky. Tyto stavy mi pomhl překonat lék - Tiapridal. Teď jsem 2 měsíce bez toho hnusu a dá se říct, že jsem konečně v pohodě. Vydrž!

Smolař
1x

Soňo pozitivních moc není ale jsou . Je to déle než rok co neberu a ani brát nebudu . Můžu tě jen potěšit v těch chvílích že lépe bude už brzy . po 30 dnech o moc lépe .

Soňa
1x

Ahoj.moc děkuji,dneska je to 21 dní co jsem bez toho,zatím nic,moc,ale taky ho už raději brát nebudu:-)

lucka
2x

ahoj lidi jak se mate?Ctu vase komenty a jsem rada ze v tom nejsem sama......pred deseti lety jsem brala taky rivotril a pak ho vysadila a nasledne to bylo vse v pohode.......az ted se mi vse vraci,uzkosti,hnusny myslenky a ja porad vaham jestli mam jit si nechat naopsat antidepresiva:jsem strasne nervozni a mam panicky zachvaty prislo to z niceho nic a muzu rict kdyz uz nevim kudy kam sahnu po rivotrilu je to takovej zachranar.....potrebovala bych nejakou vrbu ktera ma to same.....zatim mejte se a hodne sily vsem

Soňa

Ahoj Luci...Ty jsi ho ale naštěstí nebrala tolik let.Tak to zase vysadíš,jak Ti bude líp...tak se neboj já teď beru jenom Eliceu a je to dobré.Ještě ne úplně,ale je to lepší.Nějaké antidepresiva ať Ti dají:-)

lucka

Soni jsem s tebou neboj bude líp taky si to říkám;-)))

Hana

Beru lék Rivotril už skoro deset let.Byl mi předsán lékařem,nyní lék označlli jako nevhodný.Přestávám jej brát.Hrůza třes,závratě ,nemohu spát.Poradí někdo?Děkuji.Stesti47@seznam.cz

Soňa
1x

Ahoj Hani,bude Ti hrozně a mě bylo taky...ale to se spraví,já ho neberu tento týden 8 týden a cítím,že je to lepší,ale bylo mi tak hrozně,že jsem skončila na psychiatrii,protože jsem si nevěděla rady.Hlavně jsi to doufám vysadila nééé naráz jako já ale po 0.25 miligramech.Taky mi nikdo neřekl,že to tak nesmím.No je to hrůzy jak se staneme závislí.Asi by měli doktoři být za to nějak trestaní,by si to rozmysleli,jestli to nechají lidem přes deset let.Takový lék horší jak drogy.No mě pomohli na spaní jedině Stilnox po dobu,než jsem začala zase spát a mám na spaní Trittico.V léčebně mi střídali léky a nic mi nepomáhalo.Nespala jsem tři dny.Byla to hrůza.Tak jedině ten Stilnox pomáhal.Budu asi uvažovat o nějaké reportáži o nedbalosti doktorů,prptože to není přece možné,aby to psali jako lentilky.Měj se hezky a zvládni to.S.

Hana

Hezký den Soňo, moc Ti děkuji.Po týdnu odebírám půl prášku.Beru ten nejslabší 0,05mg.Nyní jsem na 1 denně.Ale zdá se mi to nehorší.Zvažuji ,že budu odebírat nyní čtvrtky po týdnu.Co myslíš?Hana

Soňa

No mě to moc nepomohlo,ani vysazovat takto,bylo to stejně hrozné...ale to taky zvládneš.:-)Ty léky nevím,to první znám podle názvu a ty druhé vůbec,ale na letáčku je napsané,jestli jsou návykové..pá,pá Lucííí:-)

Hana

Ahoj, neví někdo jestli je lék Escitalopram Mylan návykový.Nemohu to nikde zjistit.Děkuji

Hana

ŠKODA,ŽE UŽ NIKDO NEREAGUJE

Soňa

Ahoj Hani,je to napsané u každých léků a ten Estitalopram asi není a to druhé jsem v životě neslyšela,ale přečti si to a zeptej se doktora.Já se jinak mám docela dobře,sice jsem unavená,že bych chvílemi padla...a nervozní,ale tak je to lepší a jsem dneska 10 týden bez Rivotrilu a nechybí mi.:).Tak něco napište a mějte se moc fajn.Jinak mám profil na Lidé,cz..jako hladna.jvm.

Hana

Ahoj Soňo, Já jsem 2 týdny bez léku rivetril.Mám ještě v sobě takové třesy,ale je den každý den lepší.Lék Estitalopram už jsem zjistila není návykový.Měj te se všichni fajn a mějte pevnou vůly jako já.Stojí to za to.Ahoj

Tanja

Ahoj, já jsem na Rivotrilu asi 4 roky, teď v současné době můžu říct, že jsem závislá, beru 2x 2 mg denně. Léčím se na generalizovanou úzkostnou poruchu , deprese... Beru i Zoloft, ale je to jako bych ho nebrala - prostě neučinkuje, takže ho zastoupí Rivotril, který to všechno zamkne uvnitř. Díky němu můžu normálně existovat. Jenže nedávno jsem neplánovaně otěhotněla. Skončilo to zamlklým těhotenstvím, za což pravděpodobně mohl Rivotril. Je mi 22 let, na děti jsem nikdy nijak moc nemyslela - mám hrůzu z toho, že by dítě mohlo být po mně nebo z laktační psychozy. Ale teď si říkám, že jednou bych ráda byla máma. Nevím co mám dělat. Už jsem bez Rivotrilu byla z donucení nějakou dobu - trvalo asi tři týdny, než mě dohnal absťák, ale to peklo ( nespavost, třes, nesoustředěnenost, úzkosti, myslela jsem, že se zblázním ), hrozně se toho bojím , zvlášť když mám teď celkem normální život. Psychiatrovi jsem opakovaně říkala, že tenhle problém mám, že jsem závislá - vždycky mi napsal další krabičky s tím, že se nemám bát. Já se bojím. Když příjde na Rivotril, nedovedu si říct ne. Když ho vysadím, všechno co ten prášek zamyká uvnitř se dostane ven ... Jsem z toho zoufalá, nevím co dělat.

Hana

Ahoj Tanjo, jsem skoro 3 týdny bez rivetrilu.Vše co píšeš znám.Byllo to hrozné,pořád nejsem na tom doře.Když jsem změnila neurologa,tem mě řekl ať se toho prášku zbavím, co je rivetril zač.Nyní mi dal neurontin .Jestli chceš vyměníme si zkušenosti mailem stesti47@seznam.cz

Ivan

Ahoj všichni. Mám dotaz ohledně Rivotrilu. Beru jej asi 4 měsíce v dávkách 1-0-1 0.5mg spolu s dalšími AD a AP (Citalec, Qentiapin). Poslední dobou po lécích zvracím, byla i krev a přišel jsem na to, že pokud na noc vysadím Rivotril, je mi lépe od žaludku, bohužel s psychikou je to o to horší. Máte někdo podobnou zkušenost? Napište prosím. Díky!

Hana

Ahoj Ivane, přestaň brát ten špejt dokuď nemáš závislost.Určitě se najde lék jiný.Hana

otupělá

Lidi pomoc, beru 2x3kapky Rivotrilu denně, stále jsem ospalá, unavená, otupělá. Beru to, ptozo, že beru i Escitalopram(půlku zatím) a mám příšerné ataky úzkosti. Pžejde ta otupělost nebo musím prostě čekat až zaberou AD? Máte zkušenost? je to peklo. AD beru 9.tý den teprve a bez Rivotrilu bych asi umřela s těma atakama...

Eva
1x

Dobrý den, prosím Vás chci se jen pro jistotu zeptat...nevíte někdo jestli můžu po Rivotrilu normálně jíst? Psali tam že je mám užívat na večer tak nevím jestli teď můžu jíst... Děkuji

Hana

Evo ,když jsem brala rivetril normálně jsem jedla.Já ho brala 3 x denně.A musím se přiznat,že i po ránu najednou a nic se nedílo.Už 4 měsíce neberu.Zeptej se?Hanka

Hana
1x

Když jsem brala rivetril byla jsem též hodně ospalá ,unavená.Spala jsem pravidelně po obědě , večer jsem únavou usínala v 9 hod.Nevěla jsem ,že za to může rivetril.Přestala jsem je užívat(zažila jsem peklo)a pak zase nemohla spát.A to po obědě jsem už nespala.Nyní už spím jen v noci.Hanka

Zuzka
1x

Po přečtení vašich zkušeností přidávám také svou. Můj syn 25 let, měl před 2 a půl lety autonehodu. Jako spolujezdec těžké poškození mozku. Je stále v invalidním důchodu, zcela závislý na druhé osobě. Dostal rivotril 0,5 mg 5x denně v období kdy byl ještě v komatu na poúrazovou epilepsii, kromě toho bere ještě Keppru. Z mnoha léků, které bral a postupně vysazoval došlo teď i na rivotril. Musím podotknout, že si sám přeje léky vysazovat. Kdyby to záleželo na lékařích, tak je má stále všechny a další nové, protože každý se bojí udělat rozhodnutí a lék vysadit. před rokem měl rivotril 3x denně 0.5 mg. neurolog nám poradil vysazovat po půlkách , za měsíc. Větší potíže se začly objevovat až při dávce půl 0.5 ráno a večer. ještě sjme zpomalili a nyní má od nového roku vysazeno. Objevilo se pocení a zase chlad, trhavé pohyby, chůze které byl s pomocí chodítka schopen se velmi zhoršila. A to měl už jen čtvrtku 0,5 tky na nov. myslím, že ten lék je návykový fatálně. Doufám, že časem vše odezní.

Veronika
1x

Ahoj,já beru rivotril kapky 10kapek přes den a 1Ona noc a už si to bez něj neumím představit,je mi fajn,jen se mic che dost spát.mám panické poruchy,brala jsem ho 5let,pak v těhotenství ne,pak dva roky taky ne takže ho beru 8let a bez něj už nedokážu fungovat,je mi zle,panikařím hrůza.

Silvia

Ahojte,ja by som sa chcela spytat,pripadne poradit.Asi pred 3r som sa zobudila na to,ze sa neviem nadychnut,skusala som na cerstvom vzduchu mala som podla vsetkeho panicky atak.Zazila som ho v tej dobe 1x,predtym som mavala take chvilkove migreny.a potom problemy s krcnou chrbticou.bola som u ortopeda a tam mi zistili,ze mam osteochondrozu 5 a 6 stavcu.dostals som migrenu a ortopedicka ma poslala na neurologio.Bola som na mag.rezonancii kde sa mi to potvrdilo.obcas som mavala svalove triasky,tak ma poslala na vysetrenie kde mi bola zistena hyperventilacna tetania.ked uz ma nevedela neurologicka nikam poslat,tak mi odporucila k psychiatricke.Tam mi zistili Generalizovanu uzkostnu poruchu.Brala som kvapky Rivotril 3 a 5kvapiek a molome 75mg. Asi po 1,5r som to chcela vysadit nepamatam ci som mala abstinencne priznaky asi pred 2mesiacmi som zacala mat nieco podobne.Zacala ma bolievat chrbtica a obcas som mala panicke ataky a svalove spazmy.dala som si vzdy magneB6 a do 30min to preslo.Zacala som mat zaludocne potisze vo forme neustaleho grgania.V podstate som mala problemy s lavym ramenom a mala som pocit,ze vsetky problemy zacali bolestami chrbta,ruky a krcnej chrbtice.Chcem sa vyhnut vsetkym AD a zvladnut to bez toho ked som si neni ista se to ma spolocne z psych.poruchami.dnes som to nevydrzala a dala som si vecer 3kvapky rivotrilu,tak neviem ci som urobila dobre.

karel

Zdravím,teď beru Rivotril šestý den 2mg,půlku ráno a v poledne a potom celý večer.Je mi po něm vážně fajn,ale mám stavy opilosti,malátnosti.Nevíte kdy tyto stavy přejdou ??? Dík

Drew

Pomůže když ho člověk bere jednorázově na panickou nervozitu? Například pouze před zkouškou 0,5mg ráno?

Vavo

Mam tazku depresiu. Jeden a pol roka mi pomahal Rivotril, ale potom mi prestal zaberat. Skusal som aj zvysit davky, ale ani to nepomohlo. Vyskusali mi asi 20 antidepresiv a 10 elektrosokov, ale nic mi nepomaha. Vedel by mi poradit niekto nejaku nahradu za Rivotril, ktora by pomohla proti depresii. Ine benzodiazepiny nie, tie som uz skusal. Dakujem

patrik

ahoj od doktorky jsem dostal rivotril na uzkosti a deprese, rozesel jsem se s pritelkyni a mel jsem hrozne stavy opravdu priserne, myslel jsem i na smrt a premyslel jaky by to asi tak bylo. ovsem bolest stale pretrvavala a zmrinovala se trochu . problem je v tom ze za mesic mam maturovat a jeste se na to nedokazu uplne soustredit. beru 3 kapky rano a 5 na vecer a podle tech diskuzi co tu ctu mam trochu obavy ze se stanu zavislym. myslim ze proti zavislostem jsem docela silny clovek zkousel jsem chlast cigarety travu nic me nechytlo natolik ze bych to musel brat furt ale chlastam rad s prateli protoze je sranda:) tak bojim se tohoto uzivani bude to jen do maturity nejakych jeste 5 tydnu . myslite ze u me muze vzniknout zavislost?

robo
1x

ahojte ja beriem rivotril asi druhy tyzden... nevidim ale zatial nejake zlepsenie... no volaco je tam predsa len, ale stale mam nejake obavy,nedokazem fungovat,ani chodit von,ani nic v podstate skoro stale mi je zle a v hlave mi chodia kadeake myslienky... mali ste tu niekto take stavy? vraj trpim somatoformnou poruchou hraniciacou so psychozou... dali mi aj ad najskor citalek, ktory som uplne nezvladal a potom trittico po ktorou som nedokazal vstat ani len z postele... mali ste tu niekto nieco takeho? ja uz som zufaly chodim od vysetrenia k vysetreniu,dvom psychologickam a aj tak mi to nejako vsetko nepomaha... poradte co sa mam ozaj dat zavriet na mesiac na kliniku niekam??

Emilim

Mozno by ti to pomohlo, oddychnes si tam, mozno ti tam nasadia lepsie lieky. Mam to zo svojej skusenosti, bola som tam pred 12-r. 2 mesiace. Bolo tam celkom dobre. Uz by som si aj ja potrebovala znova oddychnut od vsetkeho. Potrebovala by som dobre lieky.

robo

ahoj emilim a co ti tam robili? ja sa tam strasne bojim ist otec mi hovori,ze mi tam budu elektrosoky davat a ze spravia tam zo mna blazna... ty si sa tam liecila z coho? takisto s depresii ci z panickej poruchy?

Emilim
1x

To nie ziadne elektrosoky. Ved to davaju ludom, ktorym niekto velmi blizky zomrie a oni to maju sustavne na pamati, mojej kamoske zomrela dcerka a ona sa z toho zosypala, tak tej davali aj elektrosoky, ale ona vobec nespala, cele dni aj noci bola hore. Mne nasadili amitriptylin a lexaurin. Mne to pomohlo. Bola som tam 2 mesiace, po mesiaci som bola na vikend doma na priepustku, ze ako mi bude doma. Bolo to ovela lepsie,ale lieky beriem stale uz 13-sty rok. Nie vysoke davky, ale beriem.Tam sa chodi cvicit, do dielni pracovat a tym sleduju tych pacientov ako mu je. Ani ja som nechcela ist, tiez som sa bala elektrosokov, ale byvalo mi zle, uz som nemohla ani nakupit, nikde ist, vsade mi zostalo az na odpadnutie, vyskakoval mi tlak, bolo to hrozne, vzdy som si myslela, ze mam infarkt,manzel musel zostavat pri mne doma z prace. potom som sa pytala aj sama a urobila som dobre. Vraj som citliva na lieky aj na vsetko. PRAJEM TI SKORE UZDRAVENIE A DRZIM TI PALCE, iba ten to pochopi, kto to prezil.Teraz,ked mi aj zostane nejako spatne, tak si dam vodu a zhlboka dycham alebo si dam 1/4 lexaurinu.

Emilim
1x

Ja som sa liecila z depresie, panicka porucha,psychosomaticke ochorenie-to su este ine choroby ako je bolesti chrbtice, hlavy, trpli mi prsty na rukach, stale som bola unavena a teraz robim na 8 h. predtym som byvala na PN aj 8 mesiacov.

Emilim

Inac ten strach moze byt aj z liekov, mala som to aj ja po liekoch. AZ POkym mi neuhadli liek v liecebni. Predtym mi davali citalec, cipralex, oxazepam ,valdoxan, coaxil- no boli to hrozne stavy po nich.Este aj mnoho inych.

robo
1x

emilim a ty si bola v pk? a ako sa tam k tebe chovaju? a s kym si bola na izbe? ja mam strach zeby ma tam zavreli s nejakymi uplne mimo a zeby som to nezvladol

Emilim

Ja som bola v Zaluzi. Tam bolo dobre. Oni tych pacientov zadeluju na izby podla diagnoz. Aj ja som sa bala. Taki co su celkom mimo, ti su na uzavretom oddeleni.Bola so mnou na izbe jedna babka a ta druha, taka mlada ta len spala, ani umyvat sa nechcela a ani jest nechcela. Potom mi tam dali este jednu babku,ta zase vela rozpravali.Ale inac dobre,doobeda som chodila do dielne, kde sa vysivali obrusy, robili vankuse, ini chodili na sedenia, tam sa rozpravali, mavali sme sluzby v jedalni, umyt riad atd.

robo
1x

a hovoris ze ti to pomohlo teda? vies najhorsie je,ze ja uz prechadzam asi do toho hypochondrizmu strasne sa pozorujem tu pichne tam zaboli a uz aj mam strach jak hovado... nedokazem fungovat ani v robote... otec to nechape ten mi stale hovory neber lieky ostanes pako i ked ja asi ostavam viac pako ked ich neberem... jajaj teraz mam v hlave taky galimatyas,ze strach... a teraz co beries? ak sa smiem opytat?

Emilim

Ja beriem 1 amitriptylin na noc- ten som brala este v Zaluzi, 1/2 lexaurinu na noc a rano 1 noveril

robo

mavate tu niekto strach aj cele dni? ja nedokazem uz ani nad nicim inym rozmyslat len tie najhorsie scenare mam v hlave... beriem ten rivotril ale neviem ci prave ten mi tie stavy neumocnuje... nespim normalne uz 3 tyzdne... chodim spat o 12 tej a o 5:30 som hore...

Dědek

email

robo

okaty2azet.sk

robo

a mate tu niekto skusenost s liekom cymbalta? mam noveho psychiatra a dala mi cymbaltu a k tomu neurol namiesto rivotrilu... ten mam akoze pomalicky odburavat... len ci ste niekto nedostal taku kombinaciu.... mam to este stale zatial doma na policke... zatial neberiem...

Monika

Máte někdo zkušenosti s léčbou depresí při BAP?Kamarád byl hospitalizován na psychiatrii a teď se doma léčí lékem Depakine v kombinaci s Olanzapinem/snad je to správně/.Léky bere už 7 masíců bez kloudného výsledku.Depky má celé dny a hlavně je mu zle od žaludku.Dík za radu.

Pampeliška

Ahoj, Moniko bohužel při léčbě BAP se postupuje nejčastěji opravdu takto, jak píšeš- antipsychotikum a stabilizátory nálady. Pokud má sklon více k mániím, tak se antidepresiva nedávají. Jenže tato tlumivá medikace, jakou jsi popsala, spolu s nedostatkem energie a depresivním naladěním není jaksi moc k žití. Chtělo by to případ znovu rozebrat s psychiatrem, popsat to, není určitě nutné jen tak přežívat. Rozhodně se s tím něco dělat dá. Hlavně se u těžkých DN kašle na psychoterapi, považuje se to za "zbytečné", což je vyloženě diskriminující. Jestli kamarád nemá dost síly se bránit, a ty jsi ochotná mu pomoct, určitě by nebylo do věci jít s ním k doktorovi a pomoci mu u doktora zformulovat, jak na tom je, co se děje, a že takhle žít nechce. Pokud je to doktor trochu přístupný blahu pacienta, bude spolupracovat. Jinak mě napadají organizace, denní centra, centra soc. a prac. rehabilitace, typu FOCUS apod., kde by mohl mít svou klíčovou soc. pracovnici, která by mu (bezplatně) poskytovala poradenství a soc. pomoc. Kontakty by měl mít doktor, ale na netu najdete taky hodně info, co je v místě bydliště. Možnosti jsou, není nutné trčet doma utlumená, zvracet a trpět. Vždyť takhle nevypadá vyléčení...

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Co je pro vás největší motivací k zanechání kouření?

Zatím hlasovalo 40 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdy je třeba pomyslet na CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění, jehož hlavním rysem je omezený průtok vzduchu v průduškách. Klíčové pro oslabení projevů CHOPN je její včasné odhalení. Podstoupit spirometrické vyšetření by proto měl každý, u koho se ve dvou po sobě jdoucích letech objeví kašel přetrvávající alespoň tři měsíce.

Příběh Zdeňka: Dožil jsem se moderní léčby, ta mi po letech ulevila

Hrát s kartami, které mi život rozdá – to je životní krédo pana Zdeňka Březiny (70) z Brna. A karty to byly poměrně slabé, celý život se totiž potýká s hemofilií. Kvůli této vrozené nemoci se mu krev téměř nesráží, a dennodenně tak od dětství čelí riziku krvácení například do kloubů a jejich nevratnému poškození. Nyní má důvod k optimismu, nedávno se konečně dočkal léčby, která skutečně pomáhá, a jak sám říká – udělala z něj jiného člověka.

Popraskané koutky - příčinou může být banalita, ale i vážnější onemocnění

Popraskané koutky jsou známkou, že je naše tělo oslabené a něco nám chce sdělit. Řešit byste proto měli příčinu, nikoli pouze koutky samotné.

Mozková mrtvice postihuje i třicátníky

Mezi nejrozšířenější mylné domněnky patří, že cévní mozková příhoda se týká pouze osob starších 65 let. Kvůli nezdravému životnímu stylu a všudypřítomnému stresu dnes nejsou výjimkou lidé mezi 30 až 40 lety, které mrtvice postihne. Jaké jsou příznaky a jak se dá této zákeřné nemoci předejít?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.