Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr
3x

Uz zanechte Vasich debat. Jste plny zloby a arogance. Rivotril neni AD. Nemate-li zkusenost s uspesnym odvykanim, tak dobrou noc.

Jana Dvořáková
2x

Zdravím Petře, zejména tu poslední větu jste napsal i za mě.Nechápu,je všude za všechno podle něj můžou chl....,je tím úplně posedlý.....

Jana Dvořáková
2x

Zdravím Petře, souhlasím s Vámi a tou poslední větou jsem myslela,jak jste napsal,že člověk jako on je příčinou konce podobných diskuzí. Je to smutné,ale je to tak....,taky mám takový pocit..... ☺

Jarmila

Rivotril je vysoce potentní BZD a jsou s ním potíže, je to v podstatě nejsilnější benzodiazepin. Vysazuje se extrémně pomalu. Jeho výhodou je, že pokud se dostaneš ve snižování k menším dávkám, je v ČR dostupný v kpkách, takže dávkovat např. 2 kapky je úplně běžná věc. Taktéž je koeficient klonazepamu (Rivotril) vzhledem k diazepamu 20. Takže denní dávka rivotrilu v mg *20 se rovná výsledná dávka diazepamu.

JANA

Rivotril užívám na spaní již několik let. Po odeznění problémů, které nespavost způsobily, užívám dnes 1/2 až jednu tabletu večer a stane se, že usnu i bez tablety. Nemám abstinenční příznaky, i když díky pohodě se mi daří občas usínání bez tabletky.Třeba i 10 dní. Takže jsem překvapená, jak moc s tímto lékem lidé bojují. Ale pravda je, že nevím, jak bych se chovala, pokud bych lék po ruce "pro všechny případy" neměla.

Jean

je to nesmysl

Ivana
1x

Po precteni prispevku tykajicich se uzivani a vysazovani Rivotrilu mne napada i fakt , ze kdyz je clovek nemocny a je mu opravdu mizerne je mu celkem jedno, co do nej lekari naladuji.Take ale fakt - Co bychom my vsichni jakymkoli zpusobem psychicky poznamenani delali, nebyt psychofarmak ?? Kde bychom asi skoncili... Lecim se uz 24 let - byla jsem rebel,ktery odmital nechat ridit svuj mozek chemii ,dnes .... po proziti opravdu naprosto silenych stavu jsem rada, ze ty leky vubec existuji.Je to ciste muj subjektivni nazor - nikomu nevnucuji, ani neodsuzuji ty , kteri by lek chteli vysadit.Tohle je jen a jen ma zkusenost.Preji Vam vsem lepsi zitrky.

Lucka

Ahoj, jak čtu tak nejsem sama, co má tento problém.....Je to těžké, ale bez rivotrilu to prostě nejde....Ptala jsem se doktorky na jiný podobně účinný lék, ale bohužel nic....Musím nějak fungovat a nejhorší je, že moje sestra má stejný problém...:( A ano prý to opravdu působí velice negativně na paměť. Né jen jedna lékařka mi řekla, že až k demenci a toho se bojím, protože na sobě poznávám, že mi trvá si něco zapamatovat déle než jiným...Nechce si o tom někdo [email protected]

Honza

Ahoj vsem. Pred x lety sem zazil dost spatnej rozchod a sundalo me to uplne uplne...v kombinaci s genetickymi predpoklady po tatovy jenz se leci s nervama od jeho mladych let sem skoncil na psychiatrii...pak sem bral rivotril, neurol, cypralex a nevim co vsechno...diky bohu se v te dobe objevila nova divka diky ktere sem se z toho dostal a dokazal fungovat bez prasku...ted po osmi letech me oznamila ze si potrebuje neco dokazat a ze chce zkusit neco jineho...nikdy bych nerekl jak clovel muze behem vteriny spadnout zase so tech silenejch atak a uzkostnejch stavu...klepu se tak ze nedokazu drzet mys od pocitace a napadaj me hrozny veci...takze hura..vitej rivotrile zase v mem zivote pac jinak bych nebyl schopnej niceho...

Petr

Proč administrátor těchto stránek smazal můj příspěvek? Zkoušel jsem se zbavit Rivotrilu dle rad lékařů. Nejdříve jsem tabletu půlil, čtvrtil a pak seškrábával nožem. Toto bylo velmi nepřesné a měl jsem velmi těžké stavy. Doktoři v Česku mi nebyli schopni pomoci. Dokonce mi říkali, že zbavit se Rivotrilu je nemožné, nebo spíše, ať jsem přesný v jejich výrocích, je to možné, ale každý se k Rivotrilu vrátí. Někdo na tomto, českém, foru zmínil Dr. Asthon, ale nikdo nedal konkrétní rady – typické pro náš národ. Tak jsem začal pátrat až jsem se dostal na anglické forum a našel stránky britské profesorky Dr. Ashton, která má velké zkušenosti se snižování. Našel jsem stránky http://www.benzo.org.uk/manual/contents.htm , vybrat odkaz Contents Page, zde si můžete přečíst jednotlivé kapitoly. Další odkaz je http://www.benzo.org.uk/manual/bzsched.htm , vybrat odkaz Chapter II: Slow withdrawal schedules, zde jsou tabulky pro snižování jednotlivých benzodiazepinů, i Rivotrilu=Klonopin. Mně se podle Dr. Ashton - snižování pomocí Diazepamu nepodařilo - nešlo mi přejít z Rivotrilu na Diazepam=Valium. Dále jsem si našel stránky http://www.benzobuddies.org/forum/index.php?board=89.0. Zde je mnoho příběhů těch lidí, kteří se ze závislosti na Rivotrilu=Klonopin, a jiných benzodiazepinů=BZD, dostali a to díky vzájemné podpoře na tomto anglickém foru. I cizině jsou lékaři „neznalí“ v problematice snižování BZD. Chci jen upozornit, že je jen na vás, jak naložíte s výše uvedenými odkazy. Nikoho do ničeho nenutím.

Petr

příspěvek výše jsem již jednou přikládal, ale administrátor jej smazal. Proto jsem jej přiložil znovu, tak se uvidí, jestli jej znovu smaže.

Petr

Nikoho jsem ve svém příspěvku neurazil ani vulgární slova jsem nepoužil. Chtěl jsem jen poradit, takže prosím administrátora, aby moje příspěvky nemazal. Děkuji.

admin

Diskutujícím není povoleno šíření spamu, opakované vkládání stejného textu nebo textu se stejným věcným obsahem, včetně opakovaných odkazů na stejnou webovou stránku.

Petr - pro admin

1. Promiňte, nešířím spam = neodesílám nevyžádané zprávy do e-mailových schránek uživatelů, ale vkládám je do tohoto veřejného diskusního fora. 2. Kdybyste mi nevymazali první (totožný příspěvek), nemusel bych jej vkládat znovu. Děkuji, že pomáháte lidem těmito užitečnými stránkami.

marie
3x

reakce na užívání Rivotrilu tento lék je účinný ale velice návikový pokud se ho chcete zbavit musíte na sobě pracovat tvrdě JEDNODUŠE HO VYŘADIT Z LÉKARNIČKY! JE to kruté vadí to tak týden ,musí být pevná vůle jinak na něm skončíte opet nenechat si ho napsat od lékaře nebo nevyzvednout v lékarně JÁ TO TAKTO ZVLÁDLA

Karol

Ahoj myslíš že sa to dá aj po dvadsiatich rokoch užívania? Ale fakt pravdu,nič sa mi nestane?

Petra

Užívám si s rivotrilem blbé časy, mám trochu nastudovanou tu Dr. Heather Ashton, ale přejít z rivotrilu na diazepam mi není dopřáno, doktorka-psychi o tom nic neví a odmítá, brala jsem rivo i s antidepresívy, měla jsem tak max. 2mg za den, ale spíš jen 0,5 mg ráno a večer, prý se toho už po 5 letech braní nikdy nezbavím, asi ne, no, nyní beru cca 0,42mg ráno, ukrajuju z tablety, je to dlouhá cesta, co mě trápí je napětí a chvění v těle, necítím se fyzicky dobře, dveře k psychiatrovi byly dveře do pekla, bohužel

Petr
4x

Petro, mně se take nepodařilo přejít na Diazepam. Jsou lidé, kteří snižují bez problému a jsou tací, jako jsem, bohužel, i já, kterým i snižování o 0,05 mg za měsíc činí problém. Musel jsem ještě zpomalit. Jsem nyni na dávce 0,120 mg Rivotrilu, ale skoro vůbec nespím už 10 dnů. Je to psycho, ale snad to vydržím až do konce. Potom mě stejně čekají různé abst. problémy.

Petra
1x

Ahoj Petře, na to spaní mi pomáhá Prothazin, je to antihistaminikum, ikdyž ho bereš denně, kdykoli ho můžeš přestat brát a není absťák, navíc snižuje i napětí. Já beru teď Rivotrilu 0,4 mg, věřím že se mi to nakonec podaří vysadit, bude to ale ještě dlouhá cesta. Ty různé abst. problémy mě trápí též, ale i to jednou přejde.

Petra
1x

Petře, máš pravdu v tom, že zbavit se Rivotrilu po dlouhodobém užívání je psycho. Třes, napětí svalů, záškuby svalů, to mě ubíjí, ten fyzický absťák je dlouhodobý a invalidizující, prostě člověka drží snad jen vidina toho, že až si tělo cca po měsíci zvykne na sníženou dávku, tak to trochu povolí. Já třeba nemůžu vůbec zavázat tkaničku, ruční práce v tomto stavu je ubíjející a trýzní to člověka neuvěřitelně. U mě i snížení o 0,01mg je znát, takže já budu dalších 0,1mg snižovat snad půl roku, strašné, nikdo zdravej si to nedovede ani představit. A bohužel ani 99% doktorů neví o co jde, vůbec tomu nerozumí.

Petra
2x

Budu ráda, až budu na půlce tablety, snad o vánocích. Modlím se denně, aby mi nějaké vyšší dobré síly pomáhaly. Nežiju, přežívám. Otevřením dveří psychiatra u mně začala cesta do pekel.

Petr

Zdravím Petro, ano, abstinenční příznaky jsou hodně těžké. Je to, jak píšeš, přežívání. Já trpím nespavostí a to je opravdu dost na psychiku. Prothazin jsem také chvíli užíval, ale je to jen krátkodobá úleva a za čas přestane působit. Já jsem nyní na dávce 0,2 mg Riv. Snižuji už skoro rok a půl. Máš pravdu, že doktoři vůbec neví o co jde a neumí poradit. Nejraději by nahradili prášek jiným práškem. Přeji Ti hodně sil a napiš, jak pokračuješ ve snižování a jak se Ti daří.

Petra

Ahoj Petře, mně nejvíc obtěžuje svalové napětí, vysazuju půl roku z dávky dvakrát denně 0,5 mg užíváno 5 let, Hodně záleží na délce braní a dávce, od toho se odvíjí síla abstinenčních příznaků. Jsem nyní na 0,39mg, snižuju jen o 0,01 mg měsíčně, takže za 39 měsíců bych měla mít vysazeno, dnes je mi dobře, psychicky to pomalé snižování je bez problémů, ale fyzický absťák je strašnej, jako z hororu a jako na houpačce, napětí svalů a třes a záškuby svalů, no až z toho budu venku, budu moc šťastná, nevěřila bych, že tento lék při snaze se ho pomalu zbavit je takový "zabiják", vysadit ho musím, protože už vůbec nefunguje a tolerance způsobila právě ten stav, kdy tělo si říkalo o zvýšení dávky tím třesem i při dávce dvakrát denně 0,5mg, proto pokud se toho nezbavím trpěla bych do smrti. Můžu Ti říct, že mám teď úplně jiný pohled na svět, jiný žebříček hodnot, naprosto dokážu soucítit s lidmi s psychickými problémy a závislostmi, vím jaký boj uvnitř zažívají, a také to, že "zdravý" člověk to nikdy nepochopí, nemůže nikdy pochopit, leda pokud to sám prožije. Petře bojuj, jsi už kousek k cíli a tělo se bude už jen uzdravovat. Věř, že tato zkouška Tě tak zocelí a dá Ti do života tolik síly, o které teď možná ještě pochybuješ, ale ta chvíle příjde a budeš šťastnej jen z toho, že jsi, že dýcháš, že pouze jsi tady a teď, nic víc není potřeba, vše ostatní přijde pak samo. Držím palce.

Petr
1x

Ahoj Petro, máš pravdu - kdo nezažil, nepochopí. Setkávám se s tím dost často. Také nyní více chápu lidi s psychickými problémy. Podle Dr. Asthon až tak na délce užívání nezáleží. Každý jsme jiný a každý snižování prožívá jinak. Také jsi už ušla pěkný kus cesty - 0,39 mg. Jsi dobrá, že se nedáš odradit abst. problémy. Prosím Tě, jak snižuješ? Seškrabáváš pilulku? Nebo máš nějaký roztok, že se Ti daří snižovat o 0,01 mg za měsíc? Abstinenční příznaky typu třes, záškuby svalů znám velmi dobře. Mě hodně deptaly probdělé noci. To se mi pak nechtělo ani žít. Ale za těch x měsíců, co snižuji, pozoruji pokrok - zlepšení a to ve smyslu lépe se vyrovnávat s nespavostí. Já dostal Rivotril na bolesti kloubů a vůbec jsem netušil, co to je za svinstvo. Když jsem hledal pomoc u odborníků na léčení závislosti, všichni říkali, že dostat se z BZD je nemožné. Snad my dva budeme důkazem, že to jde. Také Ti držím pěsti a vím, že Ty to také zvládneš. Napiš, jak se daří. Bude fajn, když se budeme navzájem podporovat.

Lucifer

Snad zodpovím otázky všech, hned na úvod ale musím potvrdit, že Rivotril je svinstvo. Od mal ajsem lě problémy se zadrháváním a k tomu se v dospělosti přidali i tiky, záškuby obličejových svalů a pouchy spánku. Cukalo mi i oční víčko. Nebyly to trvalé stavy, ale jen přechodné, přesto mi neuroložka předepsala rivotril. Při začátku užívání 0,5g denně (polovina než mi bylo předepsánou se skutečně zlepšila kvalita spánku natolik, že jsem se začal bát ho nebrát. Když jsem měl těžší jednání a potřeboval jsem být v klidu a mít plynulou řeč, vzal jsem si i dva. V roce 2016 přestala být tabletka 0,5 mg k dispozici a na trhu byla jenom 2mg, Přešel jsem tak na půlku 2 mg večer před spaním, časem však toto nestačilo a letos jsem již občas dával na spaní i 2 mg. To mě začalo děsit, přečetl jsem si pár diskuzí na téma rivotril okamžitě jsem rivotril vysadil. Nyní Vám popíšu čím jsem si prošel. První den: Logicky nic jsem nepociťoval Druhý den: Paráda, vše se zdá být v pohodě, spánek vše ok, změna nálad není, vše je jak má být Třetí den: po obědě začala tupá bolest hlavy uprostřed čela a pocit horší artikulace, ale dá se zvládat Čtvrtý a pátý den stejné příznaky jako den třetí, bolest hlavy, vrací se záškuby obličeje, ale jinak OK Peko nastalo šestý den, měl jsem nohy jako z gumy, nemohl jsem chodit, začaly se mi klepat nohy, obtížní i donést si čaj, nebyl jsem schopný dát dohromady delší souvětí, cítil jsem úzkost, selhání. Zde jsem zvažoval, že se k tabletkám vrátím, vydržel jsem. Noc ze šestého na sedmý den byla nejhorší v mém životě. Celou noc jsem nespal, klepaly se mi ruce i nohy, potil jsem a svíjel se v posteli až do rána. Přestože jsem večer nic nepil, tak jsem celou noc běhal na záchod, průjem a nadměrné močení. Ráno jsem si připadal jak zombie. Do práce mě musela zavést manželka. CO mě ale překvapilo, že ráno jsem měl na váze o 2 kg méně, než den před tím, mám proto pocit, že v souvislosti s abstinenčním syndromem jsou ovlivněny i ledviny a srdce a zpočátku dochází k zavodňování těla, aby poté došlo k jeho odvodnění. Po této hrozné noci jsem se ale v průběhu dne probral a psychicky se začal cítil lépe, jenom hrozná únava a vyčerpání. Odpoledne jsem si koupil bylinný přípravek na usínání hypnox a noc ze sedmého na osmý den jsem spal 6 hodin a ve 04:00 ráno jsem se vzbudil vyspaný, plný elánu. Fakt se cítím dobře. Dnes je osmý den a doufám že to nejhorší mám za sebou. Peklo fakt 6. a 7. den. Chtěl bych zdůraznit, dá se to přežít, ale pozor na to zavodnění. Jak kdyby 3-5 den méně fungovaly ledviny, a poté chodil člověk na malou každou hodinu aniž by pil.

Petra

Ahoj Petře, já mám krizi, jsem na 0,37 mg, ráno seškrábnu tabletu a odvažuji. Trápí mě nejvíc vnitřní třes , chvění a napětí svalů. Myslím, že budu muset setrvat na této dávce déle, než si tělo zvykne. Mám prostudovanou Dr. Ashon, ale ke smůle neznám lékaře, který by mi pomohl přejít plynule na diazepam a pomalu snižovat z něj, má přeci jen hladinu ůčinku díky metabolitům delší a mohlo by mi to jít lépe. Jenže nemohu sehnat lékaře, který by mi te pětkový dizepam místo rivotrilu psal, shánět někde pokoultně nebudu, chtějí za jedno balení i pětset, to néé. Taky vím, že jinde používají na ten třes betablokátor propranolol, jen u nás není k dostání, já jsem si jedno balení sehnala, za draho koupila, Dr. Ashton doporučuje až 3 krát denně 10-20mg , já dám 20 mg ráno a třes se o dost zmírní, někdo namítne, že je to lék na snížení tlaku krve, to jo, ale na tlak se používá až ve vysokých dávkách třeba až 180 mg, Dr. Ashton ty nízké dávky používá právě na ten třes, potom se postupně vysadí. Bohužel u nás není registrován, jiné betablokátory takhle nefungují. Člověk to musí přijmout jak to je, jinak bych se musela už oběsit, protože nežiju život, ale přežívání, nemám z niřeho radost, nic mě netěší a samozřejmě ani do práce chodit nemůžu, s těmi fyzickými problémy co mi snižování Rivotrilu způsobuje se nedá docházet do zaměstnání, jak bych tam fungovala, třes a napětí svalů non stop nedovolí nic, nelze se sousředit, chce se brečet, že neukrojíš pořádně ani chleba. Nenašla jsem lékaře, který by věděl jak pomoci. Vím, že tady hraje roli čas, že se toho nelze zbavit za měsíc, snad ten, kdo to bral krákou dobu, tak to jo, ale 5 let je dlouho. Dnesjdu jdeme do lesa na houby, je mi v lese psychicky báječně a jedině tam mám chvilky, kdy zapomenu na své trápení. Pro Lucifera. Jo mám taky ty problémy a to všechny co píšeš , všechny i s tou mluvou, prostě selhání těla na všech frontách. Máme to každý jinak, buď rád, že u Tebe to šlo vysadit naráz, já si vůbec netroufám nevzít tabletu byť jeden den, já ty absťáky z náhlého vysazení mám strašně krutý. Momentálně by mi pomohlo najít vstřícného lékaře, který zná tuto problematiku a poradil mi. Nebo aspoň napsal ten propranolol, dá se pak koupit v Rakousku nebo Německu, vím, že by mi pomohl s vysazováním Rivotrilu. Zatím ahoj všem bojovníkům.

Lada

Ahoj,já beru propranolol pravidelně.V b´Benu lékárně ti ho vyrobí nebo nechají vyrobit v Praze a pošlou.Je taky jedna lékárna na Bratislavské v Brně ,která ho má už připravený.

Petra

Ahoj Lado, to jsem nevěděla, že se dá sehnat u nás a kolik miligramů propranololu to je ? A kdo Ti ho předepisuje? Musela bych zajet do většího města, jsem z míst, kde dávají lišky dobrou noc. Děkuji za zprávu.

Petra

Petře, jsem na 0,37 mg a myslím, že dlouho zůstanu. Snad si tělo zvykne, nevím, jestli je to zimou, ale mám chvění v těle horší, z toho pak depku atd atd atd.

Michael
2x

Musím sa zastať pána Vladimíra, mám medicínske vzdelanie a teda viem, že Rivotril čiže Klonazepam je benzodiazepín zo skupiny s dlhým eliminačným polčasom/účinok trvá min.18 hodín/. Pôvodne bol určený na dlhodobú liečbu epilepsie, ale zistilo sa, že je vhodný na ľahké formy úzkosti a depresie, a to dokonca v malých dávkach, aj pri liečbe sociálnej fóbie, myslím tým 0,5-2 mg. Vzhľadom k tomu, že priaznivo vplýva na spánkovú REM fázu , ktorá je veľmi dôležitá pre regeneráciu mozgových buniek je vhodné užívanie Rivotrilu pre spomínané diagnózy tesne pred spaním. Tolerancia /stav, kedy užívaná dávka prestáva byť účinnou a je potrebné jej zvýšenie/ nastupuje veľmi pomaly , dá sa povedať aj niekoľko rokov. Prirodzene, rovnako ako je to u všetkých liekov, aj v tomto prípade môžu byť účinky individuálne. Teda na záver by som chcela povedať, že označenie "rozumbrada" pre pána Vladimíra nie je vhodné.

Michael

Je potrebné dodať, že liečba Rivotrilom má začínať čo najnižšou dávkou.Je možné kombinovať tento benzodiazepín s anxiolytikom patriacim do skupiny nebenzodiazepínových anxiolytík bez rizika závislosti, napr. ATARAX/hydroxyzín/om.Vhodná môže byť dávkovacia schéma pre začiatok liečba-0,25 mg Rivotril+1/2 tablety Atarax/sú dostupné len 25 mg tablety, ktoré sa dajú rozdeliť podľa deliacej ryhy na dve polovice/.Pridaním nenávykového Ataraxu sa oddiali nástup tolerancie na Rivotril, čo je pre všetkých diskutujúcich veľkým strašiakom.Táto schéma má tú výhodu, že v prípade potreby zvýšiť dávku Rivotrilu sa zvýši dávka Ataraxu o1/2 tablety čím sa predíde už spomínaným nežiadúcim účinkom vyšších dávok Rivotrilu. Prirodzene, je potrebné vziať do úvahy funkciu pečene, ktorá by nemala vykazovať žiadne odchýlky a takisto telesnú hmotnosť. Tomuto celému by mala predchádzať konzultácia s psychiatrom,ale to asi nie je potrebné zdôrazňovať.Prosím vás, milí diskutujúci, netlačte na nich, ale zvoľte cestu dialógu. Mnohí lekári totiž nie sú radi, ak pacienti prídu s návrhom konkrétneho lieku alebo dokonca liečby a často bývajú odmietaví práve kvôli tomu.. Neargumentujte tým, že ste si niečo prečítali na internete. Prajem všetkým, aby našli toho správneho lekára a s jeho pomocou a podporou dokázali riešiť svoj zdravotný problém tak, aby nemuseli hľadať pomoc len u ľudí, ktorí trpia podobným spôsobom.

Petra

Michaeli, bohužel mám špatné zkušenosti s lékaři, na rivo mám závislost a vysazování je úpor a úmor. Pokud mi máte co poradit, dávám svůj mail. Děkuji. [email protected]

Michael
1x

Dobrý den, Petra, na Slovensku je registrovaný liek Trittico AC s pustupným uvoľňovaním/trazodon/. Ide o liek s antidepresívnym, anxiolytickým a sedatívnym účinkom, preto je vhodný k užívaniu pred spaním. Dlhoročné štúdie nepreukázali vznik závislosti, práve naopak, je vhodný pri vysadzovaní benzodiazepínov. Navyše tento preparát zo skupiny antidepresív SARI upravuje spánok a zvyšuje jeho kvalitu/konkrétne REM fázu/. Pokiaľ ide o dávkovanie, spočiatku sa /asi 1 mesiac/ Rivoril užíva v pôvodnej dávke a pridá sa 0,25 mg, t.j. 1/6 tablety, v závislosti od hmotnosti a rýchlosti metabolizovania v pečeni sa môže Trittico AC postupne zvyšovať. Nástup účinku trazodonu je pomerne rýchly, pokiaľ ide o anxietu a depresiu. Avšak vzačiatočnej fáze sa može vyskytnúť ortostatická hypotenzia/závrať pri zmene polohy počas ranného vstávania, preto sa volí nízka počiatočná dávka/ Skúste poprosiť svojho lekára,na Slovensku je to myslím v právomoci aj praktických lekárov, ak Vám chce pomôcť, mal by Vám vyhovieť. Prajem veľa šťastia.

Petra

Ahoj Michaeli. Děkuji za radu. Trittico jsem chvíli brala jen 25mg na noc. Já momentálně kupodivu problémy spát nemám, proto jsem ho nebrala každý večer. Mé největší problémy jsou právě ráno- úzkosti a třes z tolerance na rivotril, pomáhá mi prothazin.

Alenka

Beru rivotril 1/2 0,5mg asi rok na noc na upornou nespavost. Od dubna jsem se ho snažila vysadit bez pomoci jiných léků, bohužel marně, nespavost, bolesti po tele, uzkosti, tres a obcasne halucinace mě vždy donutily vrátit se zpět. Nyní už mám problémy i na původní dávce, ale zvyšovat rozhodne nechci a nebudu. Lékař mi doporučil jako pomocný lek lyriku. Rada bych se zeptala zdali má někdo s tímto lékem zkušenost ohledně vysazovani rivotrilu? Jak jsem tak o tom četla přijde mi to podobné jako rivotril a píše se, ze je též návyková. Budu ráda za jakoukoliv radu ohledně vysazeni toho šíleného leku.

Michael

Dobrý večer, Alenka, reakcia ľudského organizmu na antidepresíva je veľmi rôznorodá, čo vyhovuje jednému pacientovi, inému vôbec. Preto je proces určenia správneho lieku niekedy dlhodobá záležitosť, vyžadujúca si trpezlivosť zo strany pacienta a prirodzene aj lekára. Dávkovanie, ktoré uvádzate je minimálne a nežiadúce účinky by mali byť tiež minimálne,hrozí jedine tolerancia vášho organizmu na pôvodnú dávku/znamená to, že táto dávka prestane byť účinná a je potrebné dávku zvýšiť, čo predpokladám nie je vaším cieľom. Vzhľadom k veľkému množstvu nežiadúcich účinkov lieku Lyrica/pregabalin-patrí do skupiny antiepileptík/ by ste mohli požiadať o zmenu tohto lieku z dôvodu údajného pociťovania vedľajších účinkov napr.prírastok hmotnosti, podráždenie očí, sexuálna dysfunkcia a pod.K svojej prosbe uveďte potrebu lieku s postupným uvoľňovaním, čím by sa zabránilo nepríjemným vedľajším účinkom. Vzhľadom k tomu, že Vaším problémom je nespavosť, optimálnym riešením by mohol byť trazodón-Trittico AC, nakoľko má sedatívny účinok , zlepšuje kvalitu spánku a pôsobí aj počas dňa ako anxiolytikum a slabé antidepresívum.Nakoniec je vhodné uviesť , že Rivotril nie je možné vysadiť naraz, postup je uvedený v predchádzajúcej reakcii na príspevok Petry. Prajem pekný večer.

Jarmila

Aleno, pokud berete jen 1/2 0,5mg Rivotrilu, můžete se převést na 5mg diazepam, to je strašně malá dávka, není problém, aby Vám ho napsal obvoďák. Poté, pokud se převedete a nebudete mít abs. příznaky, pak mžete snižovat o 0,5 -1mg týden až 2 týdny. Je to malá dávka a určitě to půjde ambulantně. Hlavně nepanikařte, zvládnete to. Já to taky zvládla a aleko větší dávku.

Michael

Pre úplnosť uvádzam , že spomínaná gramáž je Trittico AC 150.

Alenka

Michaeli, děkuji za radu, bohužel trittico jsem již zkoušela, brala jsem ho necelý měsíc 75 mg, bohužel mi způsobil trombocytopenie a tak mi ho ze dne na den vysadili a já zase prestala uplne spat a tak jsem dostala rivotril. Zkoušela jsem již mnoho leku, abych nebrala rivotril ( mirzaten - cukani rukama nohama, atarax - neklidné nohy, úzkost, qentiapin -halucinace...), na vše silné nežádoucí účinky při nejnižších dávkách. Takže absolutně nevím, jak si pomoci a samotné užívání rivotrilu už činí problémy( úzkost, tres, nespavost, halucinace, návaly myšlenek....) Zkusila jsem i tu lyriku 50, ale porad jsem se motala i přes den. Takže máte pro mě nějakou dobrou radu? Nevím, zdali zkoušet to trittico znovu? Ale vždy jsem brala jen minimální dávky leku, více tělo netoleruje bohužel. Pěkný vecer Alenka

Michael

Dobrý večer,Alenka,Trittico má pomerne rýchly nástup účinku,takže mesiac je dosť dlhý čas, aby si Váš organizmus dokázal zvyknúť na tento liek.Podľa všetkého nie je pre Vás vhodným liekom, takže nemali by ste ho užívať.Na Slovensku je registrovaný liek Spitomin /buspirón/, ktorý je vhodný na liečbu úzkosti spojenú s nespavosťou. Je vhodný ako doplnkové liečivo pri liečbe alkoholovej závislosti a pacientov s depresiou. Nástup účinku trvá 7-14 dní, max 4 týždne. Dávkovanie je 3xdenne 5 mg. Nie je návykový. Neodstraňuje abstinenčné príznaky po náhlom vysadení BDZ, preto je potrebné postupné znižovanie Rivorilu. Prajem pekný večer

Michael
2x

Dobrý deň, Petra, antihistaminiká ako prothazin nie sú vhodné na dlhodobú liečbu, vzhľadom k tomu, že negatívne vplývajú na neuromediátory potrebné k správnej funkcii mozgu. Nakoľko Váš problém súvisí s aktivitami počas dňa, môže byť pre Vás vhodný tofisopam, na Slovensku pod obchodným názvom Grandaxin. Patrí do skupiny anxiolytík, ktoré sú derivátom 2,3 benzidiazepínov, líšiacich sa od klasických 1,4 benzodiazepínov chemickou štruktúrouu a farmakologickými vlastnosťami.Nevykazuje zvyčajné sedatívne vlastnosti, preto je vhodný ako denné anxiolytikum.Nezhoršuje psychické a fyzické vlastnosti pacienta,zlepšuje kognitívne funkcie. Nebol pozorovaný vznik závislosti, ani pri dlhodobom užívaní. Vďaka chýbajúcim sedatívnym účinkom je tento liek vhodný pre ľudí, ktorí musia byť ostražití v priebehu svojich denných aktivít. Navyše tofisopam zmierňuje množstvo abstinenčných symptómov v súvislosti so zanechaním fajčenia. Dávkovanie by ste mali začať 1/2-1 tbl. ráno, v závislosti od Vašej hmotnosti. Prajem pekný deň.

Alenka
1x

Dobrý den, Michaeli, velice děkuji za radu, můj lékař mi neustále dává tu lyriku, nyní místo 50mg 25mg prý pomáhá na vysazeni rivotrilu. Ale, já se bojím opětovného návyků a navíc se po ní pořád motam a pokud vim, je lyrika primarne na epilepsii. A dalsim problemen je , ze uz po rivotrilu jsem nabrala 12 kg a po lyrice se pry take pribira.Jaký je Váš názor na tento lék? Je stejný či podobný jako rivotril a hrozí stejne odvykaci problémy? Nerada bych jen vyměnila jednu závislost za druhou. A pak je tu druhý problém, už nějaký čas se potýkám po užití rivotrilu s "halucinacemi" ale pouze při zavrenych ocich a mam šílene návaly myšlenek jako bych mela rychli mozek. Vždy, když se mi to stane, hrozne se tresu. Po otevření oci to zmizí ,ale jsem z toho rozklepana. Lékař mi řekl, že je to něco mezi normálem a psychozou. Muže tyto stavy vyvolavat rivotril a můžete mi poradit, co s tím mohu dělat? Přeji hezký den

Michael

Dobrý deň, Alenka, zoznam nežiadúcich účinkov spomínaného lieku je skutočne veľmi dlhý, vrátane zvyšovania hmotnosti. Pokiaľ ide o vznik závislosti, boli hlásené abstinenčné príznaky pri náhlom prerušení liečby. .Mali by ste trvať na zmene liečby, Ak ale trpíte epilepsiou? Váš lekár zvolil jeden z možných postupov. Rivotril pri dávke 0,25 mg užívaný večer by v zásade nemal spôsobovať spomínané stavy "halucinácií". Ste presvedčená, že tieto stavy Vám spôsobuje liečba Rivotrilom? Podľa môjho názoru to skôr súvisí so spomínaným pregabalínom /Lyrica/, tras a halucinácie patria k NÚ pregabalínu. V literatúre sa uvádza možnosť mentálneho poškodenia v dôsledku užívania pregabalínu. Moja rada je asi takáto: pokúste sa miernym spôsobom docieliť vysadenie pregabalínu, nepoužívajte argument, že ste sa to dozvedeli na internete, niektorí lekári nie sú radi, ak pacient argumentuje týmto spôsobom. Skúste navrhnúť ako alternatívu buspirón počas súčasného užívania Rivotrilu v priebehu niekoľkých týždňov, neskôr postupne znižovať Rivotril. V prípade neúspechu máte možnosť slobodnej voľby lekára, je bežným javom u nás na Slovensku, zvoliť si iného odborníka, ak nie ste spokojná s liečebnými postupmi. Prajem Vám, aby ste našli pochopenie u Vášho lekára a spoločnými silami vyriešili Vaše zdravotné problémy k Vašej spokojnosti. Prajem pekný večer.

Petra
1x

Michaeli, děkuji Vám za rady a za čas, který sem věnujete. Je to složité zbavit se závislosti na benzodiazepínech. Já bych potřebovala zavřít tak na rok do rezervace s lídmi, kteří mají stejný problém, bylo by to vše hned lehčí. Grandaxin nevím, jestli mi napíše psychiatra, je nerada, když navrhuji léčbu, když jí tzv. radím, je to škoda, ale komunikativních a empatických doktorů moc není. I ten Buspiron, který radíte Alence by mohl pomáhat. Mně cpou stále SSRI inhibitory a z nich mám migrény, prý to není z léků, no asi jsem cvok. Když zvýším SSRI z půl tabletky na celou, začnou velmi silné bolesti hlavy, že nemohu nic, jen ležet, to trvá i tři dny. Takže musím opět snížit a bolest ustane. Jediná Lyrica ty bolesti hlavy nevyvolává a i náladu mi srovnává. Mějte se pěkně.

Petr
1x

Ahoj Petro, tady Petr. Chci Ti jenom dát naději. JÁ JSEM VENKU Z RIVOTRILU! Po roce a půl pozvolného snižování a po desítkách let jsem bez Rivotrilu! Sice jsem měl malou dávku po dobu desítek let - jen 0,5 mg, ale i tak to byla velká dřina - psychická i fyzická se toho svinstva zbavit. Mohu Ti, a také ostatním, dát radu - pro snižování benzodiazepinů - jako je Rivotril je nutné pozvolné snižování, aby se tělo pozvolna přizpůsobovalo. Je nutné snižovat každý den a stále stejnou dávku po celou dobu snižování. Každý měsíc jsem snižoval o 0,3 mg. Je to nádhera! Vrátil se mi spánek a mám energii, která mi tak chyběla. Ale musím říct, že po vysazení Rivotrilu, a je to teprve 5 týdnů, se ozvaly všechny bolesti kloubů, svalstva, které Rivotril potlačoval. Něco za něco.

Petra

Ahoj Petře. Moc Ti to přeju. Teď už bude líp a líp. Tělo se postupně očistí a ozdraví od tohoto "léku". Vím, že jsi bral Rivotril na bolest kloubů. Zkus hodně pít krevčistící čaje a nějakou kůru na očistu kloubů, aby Tě tolik nebolely. Ta bolest svalstva je ještě z vysazení Rivotrilu, bude to čím dál lepší, den ode dne. Já když jsem udělala větší snížení, tak mé svaly doslova zatuhly, že jsem nemohla pořádně chodit. Proto taky snižuji postupně a pomaličku. Ty jsi vysazoval o 0,03mg za měsíc, já o 0,02mg za měsíc, bude mi to tímto tempem trvat ještě 17 měsíců. Petře, naděje umírá poslední a já věřím, že tu jednou přibyde i můj příspěvek.: JÁ JSEM VENKU Z RIVOTRILU! Docela se na to těším. Měj se a přeji Ti jen dobré.

Michael
1x

Dobrý večer, Peter, blahoželám k vzácnemu úspechu. Je krásne, keď sa ľudia s podobným trápením môžu navzájom podporovať. Je to osožné tak ako pre nich samotných, rovnako pre ďalších, ktorí trpia rovnakým spôsobom.Je to povzbudzujúce a veľmi motivujúce. Na našom trhu je k dispozícii Rivotril v kvapkách,čo by mohlo pomôcť í pri tak pomalom vysadzovaní ako sú stotiny miligramu. Táto rada smeruje k Petre, ktorá Vás podporovala pri Vašej odvykacej liečbe. Neviem akého pôvodu sú Vaše bolesti kľbov, ale existuje mnoho prírodných spôsobov liečby, možno by ste mali vyskúšať niektorú z týchto možností. Prajem veľa síl a hlavne trpezlivosť.

Petr
1x

Ahoj Petro, Ty to také dáš! Jsi statečná, že jsi do toho šla. Chce to opravdu velmi mnoho trpělivosti. Já ten rok a půl jenom ležel a ležel. Ze začátku jsem byl z toho zoufalý, ale časem jsem byl rád, že mohu ležet. Tělo si zvyklo i na nespavost, která byla pro mě opravdu krutá. Doktoři nevěří, když jim řeknu svůj příběh. Nevěří, že jsem někdy naspal jen 3 - 7 hod za týden. Prý to je nemožné. Já říkám, je to nejenom možné, ale i skutečné. Byly dny, a těch bylo hodně, kdy jsem nechtěl žít. Teprve po roce a čtvrt si organizmus zvykl i na tu nespavost, ale musel jsem opravdu hodně odpočívat - ležet. Byl jsem za to rád a říkal jsem si, pořád ležím, ale mohu vstát - mám zdravé nohy, i když byly velmi slabé po probdělých nocí. Nikdo netuší, jaké to bylo peklo. I když dnes říkám, že vysazování bylo něco neskutečně krutého a že peklo, tak, jak je popisováno, musí být rájem. Michaeli, děkuji.

Petra
1x

Ahoj Petře, je to tak, jak píšeš. Doktoři nevěří ani na absťáky po údajně "nenávykových" lécích. Nic se Vám nemůže stát, když vysadíte, je to nenávykový lék. Ale to je strašný omyl. Po celém světě se lidé svěřují s trápením, které jim způsobuje vysazování psychiatrických léků, je toho plný internet, ať už se jedná o SSRI, Venlafaxin aj. Já jsem tím prošla , vím o čem píšu a doktor se mému trápení ještě ironicky smál. Proto se už bojím dalších léků, které by pomáhaly s vysazováním. Protože nahradit jeden návykový lék druhým, není řešení, ba naopak vstupenka do jakéhosi kolotoče nelehce vysaditelných léků. Já bych také jen ležela, snížím rivo a mám stavy, kdy mi tělo vypovídá službu, napětí, třes, únava, nechuť k čemukoli, jakási derealizace , ztráta koordinace, aj. Psychiatrické léky jsou pastí, ze které se dostat je velice obtížné.

Jarmila

Naprosto souhlasím. "Nenávykové" Trittico, ze kterého se skoro zbláznily 2 moje známé a já z něj měla serotoninový šok, nebo vysazovat po 12 letech Argofan na doporučení lékaře za 12 dnů !!!! je šok!!! Ti lékaři by si to měli sami prožít, aby se pak pitomě nesmáli, že "to žádný abstinenční syndrom nebyl "... Přečtěte si na baby-café.cz zkušenosti paní, které chtěli vysadit jednu blbou tabletu Hypnogenu (je strašně návykové...!!!) a co se jí pak událo.... jako by s ní soucitěla... Ty abstinenční příznaky 4 měsíce po vysazení Trittica mám dodnes a prý se s tím nikdo nesetkal( psychiatři mi to takhle řekli). Je toho ale plný internet.... takže rozum do hrsti..... pozor, než vstoupíte za dveře psychiatra.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce