Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Daniela
1x

Beru RV velmi dlouho. Zkusenost a rada jak nad tim vyzrat viz. nize. Z pocatku jsem brala i vice 2mg tbl denne. Predepsan mi byl na panicke stavy, kdo to zna, tak vi, ze paniku muze mit clovek uz potom z cehokoliv a i milujici lide tezko pochopi, co prozivate, kdyz to neokusili osobne. Dnes jsem na 2mg denne. Snizovani vysokych davek ani tak velky problem nebyl. Potiz nastane v okamziku, kdy se tu mensi cast snazite vysadit, byt po ctvrtkach. Zjistila jsem, ze existuji tez Rivotril kapky a rozhodla jsem se pro velmi pomale snizovani prechodem na kapky. Defakto snizovani kapku po kapce. A je jedno jestli to bude trvat pul roku, nebo rok, ale je to jistejsi cesta nez trpet, lek ctvrtit a pak vysilovat. Kapky budou cesta jak z toho ven. Vsem at se Vam podari z te pasti vyjit a Ti co to berou par dni, at opravdu zvazi jestli jejich stav naprosto jednoznacne vyzaduje tento typ nebezpecne medikace. D.

andrea

je to fakt katastrofa.Rivotrl je dobrý sluha,ale zlý pán.Brala jsem 3rivotrily denně a podařilo se mi dostat na dávku pulla ze čtvrtky,během 4měsícu.V noci mám děsivé sny,záškuby,jsem celá spocená.Ve spaní cítím,jak se mé tělo chvěje.přes den mám pocity na zvracení,třepu se,příjde i zimnice,tlak v hlavě tlak v uších,bušení srdce,zvýšený tlak,panika,strach,knedlík v krku,neskutečný třes celého těla a pálení rukou, nic nejde zastavit,musím jet do nemocnice na kapačky a pak se uleví.Jsem skoro na konci té dlouhé cesty,ale je to boj!!!

dáša
2x

brala jsem rivotril rok a měla jsem co dělat s tím přestat neumím si představit přestávat po 10ti letech.Ještě po dvou letech mám občas problémy a hlavně strach vůbec vzít nějaký lék nebo ty následky po nich už nechci zažít rivotril mi zničil psychiku

Kaja bigfoot
1x

beru na noc seroquel místo leponexu,ale rivotrilu 1 mg denně už se nedokážu zbavit!Už jsem psal,že mi sice pomáhá,ale s věkem moje touha ho vypustit roste,zeptam se doktora jestli mi nedá nějaký gabapentin nebo baclofen(nenávykové léky působící na GABA receptory)ale nenechám si nikdy od doktora napsat víc než 2 léky denně-zdraví máme jen jedno,takže to bude hned namísto rivotrilu... KDYŽ HO NEBERU TŘETÍ DEN MÁM NESNESITELNOU NERVOZITU A NESOUSTŘEDĚNOST ,PALPITACE A POCIT,ŽE MI NĚCO V TĚLE I V DUŠI CHYBÍ-RIVOTRIL.Obdivuju všechny co kvůli této závislosti se jeli léčit do Itálie nebo na DETOX,já osobně jsem byl doporučen NA LÉČENÍ POUZE ZNEUŽÍVÁNÍ TÉTO ANXIOLYTICKÉ DROGY S MÍRNÝM ÚSPĚCHEM Z RIVOTRILU 6MG DENNĚ NA 1 MG DENNĚ ale možná bude nejlepší ho nahradit alkoholem + seroquel,co myslíte???

Akio

Zdravim všechny, chtěl jsem se zeptat jestli je normalni, ze hlas v hlave ma sve jmeno. Chodim k psychiatrovi uz pres pul roku a beru rivotril a nejaky injekce s nejakou latkou proti psychoze. Nemam si s tim o tom s kym popovidat. Nejhorsi ze kdyz mi nastane relaps jsem tak spomalenej a nic mi nedochazi. Mam pritelkyni a kdyz mam relaps tak se hadame protoze mi to proste nedochazi dana situace. jak mam relaxovat ma nekdo pls tip. Nedokazu se uvolnit .Zkusil jsem vse a nic. diky

olina

Ahojte lidicky mam syna jemu 21let mam ondj strah bere olanzapin sandoz10mg. A ryvotril2mg. Muj syn je jak sfetovanej divne chovani. Špatne dychani. Rika ze se cejti ponich stale stejne pocit zadna zmena. Naty leky rika ze ma strah nervi neklid ze je unavdny ospalost. Proste je jak zhuleny. Co mam delat dekuji

olina

Dobry vecer jsem v zoufale siatuci 5 mesicu bere muj syn olanzapin mesic pul prasku rivotril 2mg. Nevym co si mam myslet jsem matka ktera miluje sve dite trpim z pohledu na meho syna neznam ho je nervni nezna sam sebe boji se chodit ven ma pocíty uykoskosti strachu špatne dychani jak gdyz tu je mezi nama aneni je mimo jak mu muzu pomoc jak ho mam dostat stoho spi a vrti sebou je unaveny jak telo bez duse ndma chut žít. Nic ho nebavi co ma brat ty leky nebo ne. Bere pulku rivotril dekuji ola

andrea
1x

Já beru rivotril od srpna 1-1-1.Po dobu jednoho týdne a pak jsem vysazovala po pulkách.K tomu Zoloft 1-O.O.S každým vysazováním jsem měla problémy,přišly vždy a pokaždé jiné,ale daly se zvládnout a po týdnu zmizely.V prosinci jsem se dostala na dávku pulka ze čtvrtkya myslela jsem,že mě to zabije.Dostala jsem takový absták,že jsem si nedokázala ani dojít pro mobil.Začalo se mi třepat celé tělo,přestala jsem vnímat okolí,pocit že ondlím a odpadnu.Mozek mi vypnul a byla jsem neschopná.Okamžitě mě manžel odvezl na pohotovost,dali mi kapačku,vzali krev a pak se mi ulevilo.Ráno to na mě šlo znovu,tak jsem si navýšila na čtvrtku rivotrilu.Za tři týdny jsem si to snížila na pulku ze čtvrtky a znovu.Klepala jsem se,myslela jsem,že se mi z hlavy vyletí mozek,že ondlím,tlak v uších,stahovaly se mi svaly na šíji,srdce se rozbušilo a tlak vyletěl,naskákaly mi fleky na hrudi,špatně se mi dýchalo,zimnice.Manžel mě odvezl k obvodní dala mi magnezko do žíly a píchla Apaurin.Ležela jsem tam hodinu a klepala se,jak kdyby do mě pouštěli 22OW.Moc to nezabralo a jeli jsme do nemocnice,kde mi dali kapačku a bylo vajn.

Ema

Ahoj,dnes mi neurolog předepsal rivotril0,5mg na spaní,nebot mě brní,mrtví ruce ,mám karpální tunel,nevím zda ho začít brát,jsem v šoku z těch info. !! Emi

Fakta "R"

Čus lidi jak si to tu čtu tak mam pocit ze většina to bere opravdu na psychické potíže, ale rivotril je sakra dobrá sranda pokud víte jak na ně... Za prvé když si chceš užívat srandu s riziky, tak si nastuduj rizika třeba jako když si bereš rivačky poprvé tak max 4 za den stim ze si této udělá docela rychle návyk a dávka se bude zvyšovat... Ale nikdy nepřekročít hranici 12 rivačků za den páč to už je docela hazard a ano bavíme se o 2mg rivotrilech... Užívání pro nejlepší stav je rozkousat hezky předníma zoubkama na prášek a chvilku asi cca minutku si stim hrát v ústech pak to klidně zapijte vodou nebo origo kofola a dát si cičko... Další věc alkohol a rivačky moc nedoporučuji páč vás to při nejlepším jen občas vypne a nebudete si moc pamatovat ale to.je stejnak sumak páč ta paměť jde do kytek ale ne úplně na rivačcích si prostě pamatuju jen ty dobrý věci ale brutálně vám změní osobnost a zvýší agresivitu proto tyhle vedlejší účinky můžeme omezit trávou ale taky jen v malinkém množství jinak půjdete hajat... A taky už mi všechny došli a dostal jsem zákaz podávání tohoto léků, takže jestli máte někdo nějaký balení navíc, tak vám snima klíďo rád pomůžu :)

karlita

rada bych se na vas obratila. Velmi dlouho jsem se branila uzivat rivotril, nebot jsem se snazila resit problemy sama a spolehat na sebe, ale posledni dobou uz si nevim rady. Kdyz si zobnu pulku rivotrilu jednou ci dvakrat do tydne, je to velmi nebezpecne. Lekar mi ho predepsal, jen na tezke uzkosti. Predem dekuji

LYLIE NOVAKOVA
2x

Netuším,jestli tu je někdo z roku 2015..Rivotril,Diazepam,Lexaurin...všechny tyhle léky odstranují napětí,právě z toho vnitřního napětí by se mi klepalo asi celý tělo.....kdysi jsem byla zdravá holka,v 8 letech mne začal sex.zneužívat vlastní děda....pak už to jelo,abych byla schopná sexu coby dospělá-alkohol.cigarety,léky,drogy ne.......začínala jsem na diazepamu,pak lexaurin,dnes Rivotril.Má.li někdo Rivotril na obrnu lícního nervu,neví,která bije,příčina u něj neni psychická a Rivotril je pouze k uvolnění mimického svalstva.....má-li ho někdo jako já-k odstanění psychického napětí,úzkosti,paniky,pak bet něj nebo něčeho podobného se neobejde.Když má někdo cukrovku a bere inzulín,těžko ho začne pomalu vysazovat,Rivotril zkvalitní život,umožní žít....a vždycky je něco za něco...žít v křeči,třesu,v úzkostech a být tady o 10 let dýl nebo si škrtnout pár let,ale žít život,který se dá životem nazvat-to je to.oč tu běží,myslím. Zvedat si dávky,pít k tomu alkohol,to je blbý,pak už to ale neni na Rivotril.Rivotrilu jsem vděčná,že mohu existovat,malovat obrazy,radovat se-Začala jsem Diazepanem v roce 1983 a je rok 2015.Vystudovala jsem,mám 3 zdravé syny/vysadila jsem v těhotenství léky/,pořád se něco učím,maluju...ale mám neuvěřitelně silnou vůli. Mějte ji i Vy všichni. Lilie

Silvia
2x

Ahojte,moja diagnoza-esenciálny tremor.Rivotril beriem asi 5 rokov a posledné 2 roky sa snažím brať čo najmenej-asi 0,5 mg denne.Chcem sa toho úplne zbaviť-ale viete všetci-je to ťažké.Už nejakú dobu-asi 2 roky žijem a pracujem v zahraničí,ale bohužial miestny lekári mi nechcú predpísať Rivotril-dali mi nejaké náhražky,ktoré moc nezaberajú.Mám už posledné tabletky Rivotrilu a bojím sa,že ked ich doberiem,úplne sa zrútim.Poradťe mi niekto,čo mám urobiť-chcem to znižovať,ale nie zrazu ukončiť.Dakujem

Pavlína
1x

Zdravím,mám tetanii beru magnosolv a na večer rivotril 0.5,bylo mi lépe,po týdnu jsem ho vysadila a po dvou dnech opět záchvat. Mhd a výtah,hrůza. Obvoďák mi opět nasadil rivotril,že nevysazovat. Mám strach ze závislosti a to ho beru druhý týden. Taky jsem objednana k psychiatrovi.... No jak to tady čtu,musím se poradit u toho psychiatra ohledně té závislosti.

elka
1x

Ja som dostala miesto neurolu 0,25 mg Rivotril 0,5 mg a mam z toho obavu, čo to bude so mnou robit. Menil niekto tieto 2 lieky prosím o odpoved

Jean

potřebuješ vyčistit tělo od bakterií a léčit nervy, bude to trvat roky, AD nervy neléčí !

Alice

Ahoj Elko, prosím o odpověď, jak s tou změnou zápasíš? Také jsem před týdnem změnila Neurol 0,25 mg na Rivotril 0,5 mg, zatím si ho půlím a cítím se ospale, unaveně a ve vypjatých situacích mám stejně úzkosti, strach, bolesti břicha, průjem, pocit na omdlení. Neurol jsem brala asi rok a už vůbec neúčinkoval, ale dr. mi ho nechtěla znavýšit kvůli závislosti. Beru i AD a chodím na psychoterapii, už deset let trpělivě měním různá AD a stejně mi není líp. Děkuju

Jean

oblbováky Ti nepomůžou, píšu to stále, celé tělo je napadeno mikroparazity a poškozená CNS, timto způsobem se nezaléčíš, vyléčit to nejde, jen zaléčit :-)

David
3x

Ahoj chtěl bych něco říct o tom co je rivotril nebo neurol jsou to všechno tak tezke drogy ze kterých se nedá dostat beru to 15 let a vím o čem mluvim je to svinstvo ktere Vám zničí život respektive doktoři vás zničí ale jelikož stim ziju už dlouho tak mužů dát pár rad

Jean

dá se to omezit, ale chce to dlouhodobou léčbu nervů, nitrobuněčná infekce a toxiny

Petr

Prosím Tě, nevíš, jak se snižuje Rivotril s pomocí Diazepamu? Díky.

Jean

diazepam je stejný, nejdřív se musí vyčistit tělo a zaléčit CNS a potm pomalu snižovat AD, je to dlouhodobá léčba, nejde to tady popsat.

pro Davida

Můžeš, prosím Tě, dát pár rad? Díky.

dado
3x

ahojte, aj mne dala doktorka rivotril ked sa mi po cca 7 r. brania seroxatu (socialne fobie) objavili uzkosti (pocity na zvracanie, nesustredenost, panika - hlavne teda vonku, v praci), zrejme vela stresov, proste nechapem. Davam si ho iba polku a ked mi je najhorsie cca kazdy druhy den max 0,5 na den, viac nedam urcite. Vsetko riesim fyzickou aktivitou, prave skusam teraz psychoterapiu(no zatial v bode mrazu) takze uvidíme... Takze elka kludne skus zobrat trbarz polku RV ked nebudes mat nikam ist a uvidis ako ti zaberie, nic strasne to nie je... Ja si ho dam a citim ako ma utlmi, dam kafe a som fit ked mam den "d". Takze vôbec nemaj obavu.

Vlada
1x

Bral jsem rivotril 1.5 mg po dobu jednoho roku.K tomu mirzaten 45 ktery beru tri roky.Do toho me zkousel doktor dat neco ze skupiny ssri ,ale pokazde neuspesne.vedlejsi ucinky hrozny.Spatne je snasim.Po tech zkusenostech sem si rekl dost!Zacal jsem se vice zajimat o vsechny tyto leky a to co jsem vse zjistil,me dost prekvapilo.Hlavne o rivotrilu a zavislosti na benzo.A proto jsem se rozhodl,ze takhle ne a je potreba zavcas neco zacit delat. Zacal jsem postupne vysazovat,ale po domluve z doktorem!Podle jeho zkusenosti,jsem mel kazdych 14 dni vysadit pul tablety o sile 0.5 mg.Musim rict,ze to fungovalo do doby,nez jsem se dostal na jednu tabletu denne.pak zaclo peklo!ty stavy co nasledovaly,byly hrozny!!!Aji pres to jsem vydrzel a nevzal nic nad plan.Ale po pulce tablety, me bylo jasny,ze to nepujde.Zacal jsem tablety ctvrtit,ale aji presto ty stavy byly horsi a horsi.Vic jsem zacal zjistovat a dostal jsem se az k planu vysazovani od doktorky Heather Ashton.Manual neni v cestine,tak jsem ho prekladacem prelozil.Po precteni me bylo jasny,ze doktori v cr absolutne o vysazovani tehle sr....,nic nevedi a proto je u spousty lidi neuspesne!nyni jsem na davce 0.250 mg,takze posledni pulka.Nerikam,ze to bude lehky,ale po vysazovani podle planu,ktery jsem si sestavil podle zminovane pani doktorky,je to opoznani snesitelnejsi.Jen pro zajimavost,zabyva se touhle problematikou uz nekolik desitek let a uspesnost 90% na jeji klinice mluvi za vse.Vim,ze 1,5 mg neni zadna velka davka a je tu spousta lidi kteri maji daleko vetsi davky a delsi dobu po kterou ji berou,ale hlavne tem se v zminovanem manualu venuje vetsi pozornost.A pripady,kdy tihle lide berou 10 mg a doba ja kolem dvaceti let brani a uspesne vysadili,neni ojedinela.Proto pokud stim chcete neco delat a poprat se stim,doporucuji precist a pustit se do toho.Vsem vam drzim palce!Nevzdavejte se a bojujte!A za chyby a pravopis se predem omlouvam.

Zina

Ahoj Vládo, mohl by jsi zveřejnit postup vysazování Rivotrilu podle Mudr. Heather Ashton, který jsi využíval? moc ti děkuji.

Pro Vlada

Prosím Tě, můžeš mi předat zkušenosti se snižováním Rivotr. dle Dr.Ashton? Děkuji.

Michaela Nováková

Zdravím já beru rivotril teprve dva roky půlku z 0.5 mg.Nikdy jsem nezvyšovala dávku a pomohl mi na sociální fobii a panickou poruchu,konečně můžu normálně žít :) Ale zajímal by mě váš názor jestli ho mám vysadit,když je tak návykový a jestli je normální,že si nepamatuju některé věci a chce se mi pořád spát.Mám z toho hrozný strach,že budu mít absťáky.Říkala jsem si,že jsou prostě lidé,kteří ty léky opravdu potřebují a i když jsou návykové,tak nám umožní žít normální život.Mohl by mi prosím napsat někdo,kdo to bere více let a trošku mě "uklidnit" ? :D je mi teprve 20 a tak by mě zajímalo,jak je to s tím rivotrilem,když nebudu zvyšovat dávky jestli je to v pohodě nebo se dostanu do větší závislosti.Hlavně mě nestrašte,strachu jsem zažila dost... :D Děkuju za odpověď :)

David
1x

Nechci te strasit ale začni co nejdřív odvykat rivotril se má vysadit hned jak zaberou antidepresiva tak to rika většinou kazdej doktor to jsou ale keci máš ještě šanci se toho všeho zbavit ja už to beru 15 let vím co pisu taky jsem nevěděl o těch praskach nic cpali to do mně podtlakem prosel jsem plno detoxu je to na nic vysadil jsem všechny antidepresiva bylo to peklo zůstává my ten rivotril ted beru 0.5 dvakrát denne ale davali mi 8mg dodneška stim valcim

Elis

Mohla bych napsat své zkušenosti, ale přes jiné médium.

alex

bral jsem rivotril asi 10 let zavinil sem si to sam bourliva puberta ale dost my pomoh asi 8 let neberu zadne leky rivotril sice je navykovy kdyz sem ho prestal brat bylo my blbe tres, poceni atd ale kazdym dnem se to zlepsovalo chce to odvahu a pevnou vuli ale pokud ma nekdo silne deprese a zvazuje prestat tak at si polozi otazku co je vetsi zlo jestli brat neb nebrat drzim vsem palce

Melatonin

Dobrý den na problémy se spánkme doporučuji Melatonin od Aurum

Martin V.

Zdravím. Beru Abylify 15mg 5 let. Poslední rok se mi trochu zhoršil stav,neklid atak,proto mi doktorka předepsala k tomu Abylify i Rivotril 0,5 mg. Mám ho prý brát ráno a večer jeden JEN při potížích ,což znamená nepravidelně. Jsem z toho jelen když tady každej píše o pravidelném denním užívání. Já ho podle doktorky můžu a mám užívat jen při potížích. Je to dobře ho brát nepravidelně??

Jakub

Zdravim, sou tu latky jako treba Phenibut, Picamilon, KavaKava, Kratom, Theanin a dalsi, ktere s vhodnym davkovani muzou nahradit indikaci benzodiazepamu, nebo alespon omezit. Hlavne co se phenibutu tyce, ten ma take navykovy potencial. Kdyby nekdo chtel info tak do posty: [email protected]

CaviarCavalir
1x

Ahoj, bral jsem Rivotril 0,5mg jednou denně - sedm měsíců po léčbě notorického alkoholismu, ze začátku bylo vše v pořádku, ale kolem pátého měsíce jsem začal pociťovat podobné problémy, jako tady všichni, každým dnem se to zhoršovalo a hlavně v noci, nemohl jsem spát, cítil jsem že tělo chce další dávku, zabrouzdal jsem na tyto stránky a po tom co jsem se tady dočetl se rozhodl s tím skoncovat. Zašel jsem za svou lékařkou a poprosil jí o vysazení, vysvětlil jí, že se bojím další závislosti a ona na to přistoupila. Dnes začínám, vysadil jsem, po ruce mám Neurol a čekám co se bude dít. Zatím, pociťuji pouze pocit nejistoty a třes rukou, uvidím, jak budu postupovat dále, určitě Vám sdělím, jak jsem dopadl.

cell

Tak po asi 7 letech užívání 1mg Rivotrilu, jsem se koukla,co to vlastně je, vůbec mně nenapadlo,že to je tak nebezpečné, Lěkařka mi ho nasadila na poruchy spánku ,to že žiju s panikou a strachy, nikdo nevěděl, předepsala mi ho obvodní lékařka mi ho obvodní. Zajít do obchodu, vejít ano a uprostřed najednou žádný nákup jen ven, co nejrychleji a pryč, někde, kde budu sama, já vlastně ani nevím, jestli to byla sociální fobie nebo panika, nikde jsem k odbornému nešla a ted jsem si uvědomila, že to mi pomohl Rivotril. Tak jsem si řekla, že když mi je dobře, tak ho vysadím,alespoň na půlku dávky a potom, co jsem tu četla mám z toho strach, že všechny ty moje strachy se vrátí. Je mi 63 let,stále pracuju jako účetní, dělám daně, pracuji se zákony, zatím mi učit se nové věci problém nedělá. Zřejmě nemá vůbec smysl do toho vůbec jít, poraďte, nechci přežívat, tak jak to tady již někdo psal.je snad poprvé, co kde o sobě tyto věci píšu.

Jarmila

Pokud Vám Rivotril pomáhá a po tolika letech nenavyšujete dávky, asi bych do toho vysazování ve Vašem věku nešla. To byste rychle pocítila ten tanec, co by to s Vámi udělalo. Máte malou dávku, nedělejte to. Dneska je móda říkat o BZD a Z-hypnoticích, jaké jsou to návykové preparáty a doporučují se "nenávykové" antidepresiva, které někdy ani nejdou vysadit.... viz můj případ a případ mnohých dalších. Taky hraje dost velkou roli i to, jak dlouhou dobu preparát užíváte, protože ten následný tanec je potom ještě zajímavější a delší......

Dadla

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Jaroslav
3x

Lidičky neblázněte, nemůžete vysazovat lék když není nemoc vyléčena. Sám trpím panickými stavy a úzkostmi, k tomu se logicky připojila deprese. Může snad cukrovkář vysadit inzulin, protože si nechce vybudovat návyk? Měl jsem období kdy jsem se cítil dobře a také se rozhodl pro vysazení, o své vlastní vůli, podařilo se. Ovšem v chráněném prostředí, 2 měsíce v psych. zařízení, nastoupil jsem tam jen kvůli zbavení se léku. Nebylo to žádné peklo, z dávkování 2 mg denně jsem se dostal postupně na nulu, bez větších obtíží. Takto jsem bez větších obtíží existoval několik měsíců, kvůli změně zaměstnání se ovšem vrátily příznaky choroby a já se vrátil k Rivotrilu. Beru udržovací (minimální) množství, 1 mg - 1, 5 mg denně. Opravdu pomáhá a je mi jasné že bez něj to prostě nepůjde. U sebe pozoruji jediné negativum, zhoršení paměti. Jako by mi z hlavy vypadla půlka slovníku, někdy mám problémy se vyjádřit apod., prostě vždycky je něco za něco. Bývaly doby kdy jsem neopustil dům bez bušení srdce, v obchodech a MHD jsem dostával panické ataky, tohle už mám za sebou. Rivotril mě sice nevyléčí ale umožňuje mi normálně fungovat.

Jean

nic nechápete :-)

Novy

Pro všechny! Je-li to nutne-epilepsie, tak uzivejte rivotril. Jinak nikdy Rivotril. Je to z benzodiazepinu nejhorsi prasek na odvykani. Je velice agresivni vuci ostatnim praskum kdyz se ho chcete zbavit. Sam se snazim zbavit se zavislosti a verte, neprehanim, je to peklo. Nespavost, kterou si nikdo nedovede predstavit. Z nespavosti dalsi abstinencni priznaky. Ale nejhorsi je ta nespavost. Jde o zivot. Nasi doktori o tom nic nevi a to co vi, znaji "diky" pacientum, ale pomoct neumi. I odbornici -lekari na ruzne zavislosti vam reknou, ze z BZD je velmi tezke se vymanit. Sam hledam reseni, jak upravit nespavost, ale i pres toto peklo, budu delat vse proto, abych se toho svinstva zbavil.

anonym
1x

zkus bylinky, kozlík, diviznu :-)

Novy

Dekuji za radu-myslim to vazne. Bylinky davno a mnohokrat vyzkousene. Moje zavislost trva 15 let a nic mi nepomohlo, ani antidepresiva. Nechal jsem si napsat roztok rivotr. 3 mesice Ok, nyni 2 mesice nespavost- hrozna, spim max. 2 hod.

Jean

AD nejsou léky ,léčit se musíš sám , já tady nemůžu psát jak se léčit, bylinky jsi užíval v nesprávném složení a krátkou dobu, jedině email .

Jarmila

Pokud jednou okusíte na nějakou dobu Z-hypnotika nebo benzodiazepiny, ty receptory v mozku si to budou navždy pamatovat. Takže kozlík, Persen, meduňka a další hlouposti pomůžou opravdu jen těm, kteří nikdy žádnou chemii do sebe nenacpali. Ostatním opravdu ne.

Jarmila

Ještě bych převedla rivotril na diazepam (krát 20) a pak po 2,5 mg diazepamu snižovat dolů. Diazepam má dlouhý biologický poločas, tak přispívá k únavě i k spánku. Po ukončení léčby je ještě asi 1 měsíc v krvi. V případě úporné nespavosti použít malé dávky quetiapinu- 25 až 50 mg. Nedoporučuji Hypnogen, působí na stejné receptory jako diazepam a rivotril a dokáže udělat docela slušný abstineční syndrom, i když snižování s diazepamem probíhá bez nějakých větších dramat. Po vyazení pomalu po měsíci vysasdit ze 2 dávek quetiapinu na 1 tl 24mg...a začít s melatoninem, 2,5mg každý den, v kuse...poté po měíci zusit vysadit 1 tbl quetiapinu.

Petr
1x

Prosím všechny, píšeme tu, jak jsou hrozné BZD, ale nikdo nenapsal osvědčený, podrobný návod, jak se jich zbavit. Kdo postupoval podle manuálu Dr. Ashton a povedlo se mu vymanit z BZD, prosím, napište sem, jak jste snižovali. Nebo přidejte odkaz, kde tento návod najdeme a k tomu vaši zkušenost. Manuál Dr. Ashton je velice obsáhlý, takže konkrétně odkaz, kde je popsané, jak snižovat hlavně za pomoci Diazep. Děkuji všem ochotným.

Jean
1x

rivotril a diazepam je to stejné, dokud nevybiješ chlamydie a další mikroparaziti a nevyčistíš tělo od toxinů a nezaléčíš nervy, tak nemůžeš nic vysazovat, je to léčba na roky, je to jasné ? To platí pro každého v diskusi !

Petr
4x

Jak tak čtu Váš příspěvek, jste nekompromisní, nepřístupný nějaké debatě. Jen Vaše pravda je pravdou. To je debata o ničem, když víte, že jsem užíval bylinky v nesprávném složení a jak dlouho. Chlamydie nemám-to musím vědět já. A neptal jsem se, jaký je rozdíl mezi Riv a Dia. Neptal jsem se Vás. Jestli víte o Dr. Ashton, tak sem dejte odkaz. Jinak rady Vašeho typu nepotřebuji. Většina diskuzí vázne a končí právě "díky" takovým lidem, jako jste Vy. Sorry.

Jean

na co bereš AD, vůbec nevíš co ti je, jestli ti někdo určill nějakou hloupou diagnozu a předepsal ti AD, tak to byl hlupák a já pro tebe nemám jinou radu

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce