Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr

Alenko, bohuzel mame spanek nabourany bzd, ale i ta nespavost znamena, ze se nas mozek uzdravuje, proto protestuje. Je liny, vyrabet si hormony, receptory na spani a dozaduje se nespanim, aby dostal svou davku. Alenko, dva roky jsem nebral a nezkousel na spani nic. Me telo je previt a hned si na cokoliv zvykne, ale hlavne, mne nic nezabira. Pred dvema roky zkousel doktor dat mi nekolik AD, abych spal. Ja nespal a jeste k tomu zacal mit mnohem vetsi psych problemy, hlavne se mi nechtelo zit. Takze ja si svoje "odvykani" a nespavost "uzivam". Devcata, pekny den.

Katka

Ahojte všichni. Delší dobu jsem zde nebyla a koukám, že jste tady pořád ve stejné sestavě. Akorát Jožko přibyl. Jak jsem psala, tak jsem vysazování Amitriptylinu nezvládla. Musela jsem se na něj vrátit a byla jsem v nemocnici, kde mi ještě přidali Valdoxan a Olazax. První tři týdny to bylo super, Olazax fungoval, byla jsem bez úzkostí a spala jsem nádherně. Ale po třech týdnech opět ranní úzkosti a tak jsem se začala pídit, co je ten Olazax za lék. Je to antipsychotikum, které se dává při úzkostech, ale hlavně je to lék na léčbu schizofrenie. Jsem na sebe naštvaná, že jsem spadla do závislosti na Olazaxu, kterého se zbavuje podobně zle jako benzáků. Snažím se Olazax pomalu snižovat, je mi stále fyzicky blbě od žaludku a úzkosti jsou také silné, takže musím občas sáhnout i po Oxazepamu (chtěli mi dát rivotril ale ten jsem odmítla, protože závislost na něm byla ukrutná). Takže si momentálně taky nevedu nikterak báječně, léků mám hromadu a čeká mě tedy hodně dlouhá cesta k životu bez drog. Jediné co mi snad pomáhá je fakt, že všechno beru krátce, pouze ten Amitripylin už rok, jinak vše v řádu měsíců a tak to snad budu schopna eliminovat. Ještě bych doplnila, že já jsem Rivotril vysazovala tak, že jsem tabletku normálně rozpustila ve vodě a fungovalo to. Roztok z lékárny jsem nepotřebovala, udělala jsem si svůj vlastní. POmocí stříkačky a jednoduché matematiky jsem si pak vždy připravila přesnou dávku. Stejným způsobem teď snižuji Olazax, na zahraničním webu doporučují 10% z aktuální dávky co 2-4 týdny. Aktuálně jsem z 10mg na 8,1mg. Moc vám všem držím pěsti. je to obrovský boj s těmi léky. Držte se. Katka

Jozef

Ahoj Katka. Áno som tu noví, a tiez bojujem s rivo.... Neskutočne ťažký to boj, a neskutočné niečo, co vie mozog vysádzať a štrajkovať len aby dostal to čo som mu dlhú dobu dával. Teda Katka ja žasnem nad tým, že ti dali antipsychotika na úzkosť. Som v nemom úžase. To fakt takto funguje? Však úzkosť panička porucha, uzkostna depresia sa nelieči niečím, cim potláčajú schizu. Hrozné. Plus si tam, kde si bola s rivo..... Katka chcem sa spýtať ako na teba pôsobí oxazepam. Mám ho aj ja, ale beriem neurol na prekritie absťákov s rivo.... Ale tiež aj nevrol je svinstvo podobné rivo.... teda tolerancia, závislosť. Preto chcem odmietať BZD aby..... veď viete čo.... Ak vieš Katka poradiť, alebo ktokoľvek poraďte. Ďakujem, a verte, že s úsmevom, pokorov ,ako to dáme. 😁

Laskonka

A nějaký navíc nemáte?

Petr

Zdraviiim Kato, to je doba, co jsi tu nebyla. Kato, dej se, prosim, navod a davkovani, jak snizovat rivo pomoci vody. Jednoduche to je pro Tebe, ktera vis, jak na to. Mne se nepodarilo rivo ve vode zcela rozpustit, vzdy zustava na dne usazenina. Samozrejme se pred pouzitim musi voda zamichat, ale i tak si myslim, ze davkovani asi nebude presne. Ale navod sem, prosim, dej. Muze to pomoci jinym. Takze jsi dostala dalsi prasky. Tak to je tedy "super". Jedinou utechou Ti muze byt, ze jdou snaze vysadit, jak rivo. Muzes napsat, jak probihalo Tvoje snizovani rivo a jak dlouho jsi ho vysazovala? Co Ti zpusobuje nyni nevolnost? Ja ji mam, kdyz nespim, to pak nemuzu ani pit. Kato, drz se a napis nam. Jsme radi, ze jsi mezi nas zavitala.

Katka

Ahoj Petře a ostatní. Snižování Riva jsem dělala tak, že jsem ubírala vždy o 1/4 tablety co 4-5 týdnů. Takhle jsem vysadila 0,375mg a poslední 0,125 (poslední čtvrtku) jsem právě řešila tou titrací ve vodě. Vzala jsem čtvrtku tablety, rozpustila ve 100ml vody a každý den ubrala o 2 ml více, měla jsem to takto na 50 dní. Ačkoliv to bylo takhle pomalé, přesto jsem se necítila při vysazování nijak dobře ale měla jsem vidinu, že se toho zbavím, tak jsem vytrvala. Stejně teď postupuji s Olazaxem, zatím pouze chci snížit ranní dávku z 5mg na nulu a pak budu pracovat na snížení večerní dávky. Tu nevolnost těžko říct, co mi způsobuje, ale je mi stále zle od žaludku a nemám chuť na jídlo. Zítra jdu k psychiatrovi, tak se ho zeptám. Nenapadá Tě Petře nějaký důvod? Ony ty moje léky mají anticholigerní efekt, ale to mi doktor říkal že je suchost sliznic, se špatným pocitem po a při jídle by to dle něj nemělo souviset. Ale něco mi prostě na ten žaludek dělá neplechu, potřebuju jíst a musím se do každého jídla vysloveně nutit. Petře, ještě k tomu nespaní - mně dali v nemocnici na spánek Valdoxan. Nevím, jestli zabírá, protože večer beru ještě Amitriptylin a Olazax, oba ty léky jsou také tlumivé a měly by prohlubovat spánek. Zkoušel jsi něco z toho? Vím, že bys nejraději kdyby se Ti vrátil přirozený spánek, ale třeba by to mohla být trochu berlička, třeba by Ti to aspoň k nějakému spánku pomohlo. Já usínám dobře, ale budím se brzy, mezi 4 a 5 ranní a pak už neusnu. Ale aspoň ležím v posteli, aby tělo odpočívalo. A přes den neusnu nikdy, bohužel. Takže případné blbé noci nemám šanci přes den dohnat. Jakmile ve dne zavřu oči a začnu jakoby usínat, začnou mi hlavou rejdit roje myšlenek, myslím, že to taky musí být vedlejší účinek léků, nic takového jsem dřív neměla. S jakými zahraničními weby máš zkušenost? Já chodím na survivingantidepressants.com , je tam spousta rad a hlavně příběhů lidí, kteří se ze závislostí na lékách dokázali dostat a to mě nabíjí vírou, že i já budu jednou bez léků. Teď se snažím to brát tak, že léky prostě potřebuju a i když s tím stále vnitřně bojuji, snažím se to brát jak to je a nevzpírat se tomu.

Petra

Moc všechny zdravím, tady se debatuje, úplná konference. Káťo , to mě mrzí, že máš stále úzkosti, já myslela, že už je Ti líp. No a Petře, tak to by byl mazec, jestli z nemocnice z odvykačky od rivotrilu pustí člověka po týdnu, kdy teprv ten nejhorší absťák startuje, tak to nemá cenu tam chodit, to si takhle můžu ublížit sama doma. Petře, jak jsi zvládal to chvění v těle a komunikaci s lidmi, mně je to značně nepříjemné a jsem nervózní a snažím se situacím vyhýbat, je mi slabo a chvěje se mi i hlava, možná jsi problém takový neměl, mirtazapin třeba toto tlumil, mně nepomáhá nic. Ta slabost v těle a třes způsobují, že chodím jak opilá, strašně se za to stydím, jsem jak postižená. Někdy bych i nejraději utekla z obchodu. No nová diagnóza u mě, jak to řeknu doktorce, napíše nové prášky. Na klidu mi ani nepřidá, že jsem naprosto bez příjmů a musím si platit zdravotní pojištění skoro 1700,-kč měsíčně. Řekla jsem na pracáku, že ze zdravotních důvodů nejsem schopna nic vykonávat a oni mě vyloučili. Poslali mě totiž s doporučenkou na jedno zaměstnání a já zaměstnavateli řekla, že na tom psychicky nejsem dobře , že práci nezvládnu, a poté mě pracák vyloučil. No a aby to mé tělo dál mohlo tady v této zemi žít, ze zákona si musím sama hradit povinné zdravotní pojištění, jinak hrozí penále a exekuce. Ještě mi chybí svrab a neštovice, ty jsem kupodivu ještě za svých 47 let života nestihla chytit. Alenko na občasné vyspání se hodí Prothiaden, je i pro děti. A Jožko, co ty?

Jozef

Ahoj Peťka. Tak už idem podľa tabuľky ktorú si mi poslala, a zatiaľ to ide. Len absťák chodí v akejkoľvek forme. Podobne ako ty píšeš, ze ako keby si bola opitá, tak aj ja . Vnútorný tras potom depka...... stoho všetkého. Ale mňa na opak tlačí von medzi ľudí. Peťka prečo si nepožiadala tvoho obvodného....., alebo odborného lekára o PNku? Tú si mala odniesť na úrad práce, a nemohli by ťa vyradiť s evidencie uchádzačov o prácu. Aspoň toľko mi povedala sestra ktorá robí na úrade práce. Neviem či to tak funguje u vás v ČR, ale tu áno. Musíš to mať strašne ťažké keď ešte aj zdravotné poistenie si musíš sama platiť. Skús ešte na základe zdravotného stavu požiadať o zaevidovanie. Je to hrozné s takym sistemom aký máme aj tu na SK a teraz čítam, že aj v ČR. Peťka medzi ľudí by si mala chodiť nebáť sa komunikovať. Takto si môžeš vyvolať agorafobiu. Po troške sa skúšať komunikovať bez ohľadu na stav ktorý máš cítiš. Ono si len ty myslíš, ze oni si budú myslieť, ze si opitá. Viem je to ťažké, ale ísť tomu zočí voči, ako my na sk tomu hovoríme, je spôsob, ako získať istotu, že nikto na teba prstom neukazuje. Tak ver, ze všetci to tu dáme ci sa trasieme, netrasieme. 😁

Romman

Dobrý, berem Diaz 1 rok,2 mg denne,zacali byvat zle a znenila mu na rivotril, beren týždna.. Mozem sa soat vratut k diazepam u,dik.

Petr

Káťo, díky, díky za návod, jak snižovat rivo. Určitě to někomu pomůže. Káťo, jestli se Ti podařilo vysadit 0,375 za 50 dnů, tak Ti závidím. To je super rychlost. Závidím Ti. Káťo, asi se Ti nebude chtít věřit tomu, že i nechuť k jídlu, může způsobit vysazování, vysazení. Když jsem četl, čím vším si lidé prochází, když vysazují, nebo vysadili, nikdy bych tomu nevěřil, kdybych to sám nezažíval. Svědění celého těla, kožní problémy, problémy se sluchem, očima, nehty, pocit, že Tě jehlami někdo bodá do kůže, pocit, že po Tobě leze snad milión nějakých malých potvor, nebo jenom jedna, pořádná tarantule, a jenom v jednom místě, problém s polykáním, trávící problémy, střevní problémy, dýcháním, srdcem, alergie, nadměrné pocení, močení, padání vlasů atd. Nedá se tu vše popsat, ale i to má za následek vysazování, vysazení. Samozřejmě je nutné brát i v potaz, že ne všichni to tak mají a že za vše může užívání prášků. Je lepší se nechat při problémech vyšetřit. Ale já nikdy neměl žádné problémy, dokud jsem nezačal snižovat. Ke konci vysazování moje tělo vše z výše uvedených stavů zažívalo a zažívá. Někdo může podotknout, že v mém věku už jsou výše popsané problémy, projevem stáří, může to tím být, ale proč je toho tolik najednou? A proč právě vše začalo až při vysazování bzd a čím jsem byl na nižší dávce, tím se vše stalo intenzivnější? Káťo, děkuji za typy na léky na uklidnění, spaní. Ano, strašně moc bych chtěl spát přirozeným spánkem a moc rád vzpomínám, jaké to bylo před užíváním bzd, kdy jsem spával jako miminko. Nemám odvahu si něco vzít na spaní a jak jsem tu zmiňoval, stejně mi nic na spaní nezabírá, nefunguje. Zjistil jsem, že čím více dnů po sobě nespím, tím hůře usínám během dne. Já potřebuji energii i na to spaní, proto jsem většinu mého snižování a problémem s nespaním, ležel celý den v posteli a snažil se usnout přes den. Když se zadařilo přes den, byť jen mikro spánek, a tělo nabralo trochu energie, byla šance, i když malá, že v noci dám alespoň krátký spánek, nebo mikro spánek. Čím více jsem se snažil zatěžovat tělo domácím cvičením, procházkou, fyzickou prací, tím vice se mé tělo vyčerpalo a já pak neusnul ani přes den, ani v noci. Takže jsem se opravdu musel šetřit a jenom ležet. Co se týká zahr. fóra, už jsem to tady někdy na začátku zmiňoval, ale já chodím na benzobuddies. Kromě šťastných příběhů jsou zde témata o rem, insomnii (nespavost). Také jsem zde čerpal info a energii. Káťo, kdybych neměl toleranci na riv a i rem, bral bych ty prášky do smrti, nezatěžoval bych se tím, že něco beru, obzvlášť, jak jsem tu psal, já to mám za pár. Jenomže já si ani ten důchod pořádně neužiji, protože protože. Káťo, piš nám, jak se Ti daří. Přeji Ti dobrou, klidnou noc s klidným spánkem.

Petr

Petro, z detoxu po týdnu domů a pak ambulantně docházet. Kdybychom byli závislí na opravdových drogách, máme to na týdny hospitalizace. To je super, že? My, co jsme si závislost nezavinili, tak ambulantně, ti, co si závislost sami přivodili, výhody jako hrom. Také jsem řekl doktorovi, že lituji, že jsem závislý "jen" na bzd. Petro, Petro, jak já Tě chápu a vím, co prožíváš a jak Ti je. Jenom si prosím Tě nemysli, že si vymýšlím. Bohužel máme podobné, někdy shodné problémy. Já nemůžu po ránu s nikým mluvit, protože se mi třese i hlas. Ten, kdo mě zná, se ze začátku ptal, co mi je, že se mi třese hlas. Ten, kdo mě znal a viděl mě, jak se třesu a "kývu" hlavou, nechápal, že to způsobuje vysazování prášku. Ze začátku jsem plýtval energií vysvětlováním, které nebylo pochopeno, jak jsem si myslel a doufal, takže už nevysvětluji. Všichni známí mě mají za narkomana, který si za svůj stav může sám, protože dobrovolně bral prášky na spaní. Proto se vyhýbám lidí. Já si dokonce začal v samotě libovat, protože se nemusím "hlídat". Petro, myslím si, že u Tebe je ten hrozný, velký třes způsoben absťákem, ale určitě si nech udělat vyšetření těla, mozku. A prosím Tě, zažádej o invalidní důchod. V takovém stavu nemůžeš chodit do práce. Nevím, jak dlouho chodíš na psych, ale ta doktorka to přeci vidí, jak na tom jsi. Nenabízela Ti hospitalizaci? Začni se zajímat, co udělat proto, abys dostala alespoň částečný inv. důchod. Petro, i Tobě přeji klidnou, dobrou noc. Spánek máš v pořádku, ale vyspi se dobře.

Petra

Ahoj Petře, já i přesto v jakých sračkách se koupu věřím, že zase bude dobře. Víš, zkoušela jsem s bývalým psychiatrem řešit ID, ale on kvůli tomu byl na mě hnusnej, prej ať zapomenu a hospitalizace? JO, tak dělá vám problém rivotril, tak ho vysadíme a zkusíme jiné léky, mně stačí ty zkoušené ambulantně, v blázinci mi bude blbě a co tam pak, mě dodělají a toho se bojím. Momentálně to jde finančně utáhnout, musím vydržet na té půlce pár měsíců, tělo si zvykne a bude líp, kdybych měla třeba dalších 5 let snižovat nebo to budu brát nadosmrti, je spoustu lidí, kteří dokáží být happy na benzácích a dožívají se 80 a víc. Jen už nechci zvyšovat zpět na 0,5mg, zahodila bych celý rok a půl vysazování. Když jsem začala mít panickou úzkost, bylo mi 30 let. Snažila jsem se to řešit sportem, trochu to pomáhalo, já jsem byla na střední šílená běžkyně, v cíli na závodech já a pak dlouho nikdo, kdybych žila ve větším městě, kde jsou jiné možnosti, dotáhla bych to možná až na olympiádu, nechvástám se, ale časy jsem na to měla. Musela jsem jít ale pracovat, máma by to neutáhla, byly jsme samy. Tu kondičku jsem úplně ztratilo a už nic neuběhnu, jen na ty časy vzpomínám. Zkoušela jsem dlouho různé bylinky, dechová cvičení ajiné techniky, nakonec jsem projížděním Opavou musela navštívit zdejší léčebnu, tam mi na pohotovosti dali Neurol 1mg třikrát denně, okamžitá úleva, cítila jsem se hned báječně, nepotřebovala jsem tolik tablet, brala jsem třikrát denně čtvrtku, tedy 0,25 mg a po půl roce vysadila, šlo to. V dalších eskapádách už mi byla předepsána SSRI AD chvíli dobrý a pak pouť s rivotrilem až doteď. Jedna známá vysadila rivotril tak, že snížila vždy o osminku , na ní vydržela dokud tělo povolilo, měla ty stejné potíže, dokonce na poslední půlce riva musela být 10 měsíců, dokud třes nepovolil, aby mohla zase snížit o osminku, trvalo jí to čtyři a půl roku, předtím to brala taky 5 let jako já. Čím dýl se to bere, pak už to nejde dát pryč, je tam přímá úměra, čím dýl bereš a čím víc , tím delší a silnější absťák máš. Včera v lese paráda, plný košík kozáků, pod každou břízou v lese aspoň jeden na mě čekal. Tak hezké sluníčkové dny, vypadá to, že léto se vrátilo.

Jozef

Zdravím . Čítam ,ze vysadzovnie riva...., trvá strašne dlho. Ja som ledva na jednom mesiaci vysadzovania, a prvé týždne šialené. Pocit ako keby som mal hlavu vo zveráku, celé telo v kŕči, pocit, že sa neviem nadýchnuť, búšenie srdca, potom opak, ako keby mi srdce nebilo. Ktomu som ešte citil niečo pod nosom, nejaký pach. Neskutočne závraty nevedel som zaostriť, ked som niečo chcel urobiť, alebo som si chcel veci pripraviť, a bol som na mieste kde ta vec mala byť, som zabudol vo som tam chcel. Totálne som nevedel ukočírovať sústredenie. Plus nástup depresii šialených depresii. Som muž, ale ked príde depka tak iba by som reval. Ako keby mi bolo všetkého ľúto. Myšlienky v spiatočke, ako mi bolo fajn pred tym nez som na mini dávke. Peter ty si mi to raz pisal, ze to môže byt aj môj skutočný stav psych.stavu. Áno ako18r. znela diagnóza panicka porucha ,úzkostná depresia. To všetko poriešil rivo.... ktorý som v posledných rokoch bral fakt nekontrolovane. No prvá skúsenosť s panickov poruchov bola také, že v momente ked sa dostavil záchvat paniky, som si myslel, ze umieram a nic iné mi nezabralo, len ak dobre pamätám, tak iniekcia apaurinu 😂 . Dokonca som sa bal ísť von ostať sám doma. Trošku vomne cuklo, a uz som bol na plafone s pulzom 150 a s neutíchajúcim strachom ,ze zomriem. A zas len ta injekcia zabrala. 😂 Teraz mam 40r., a zrejme som zrelší 🤔 tak momentálne stavi ktoré mám zvládam stym, že neprepadnem panike. No nechcem to zakríknuť. .S rivo... postupujem podľa tabuľky vysadzovania, a som druhom týždni. 3,4,4,4,3 4,4. Peter, niekde som čítal, ze rivo.... ma vplyv na serotonín. Nevieš otom voľačo???? Ďakujem vopred drž sa, aj všetci tu ktorý tu bojujeme . Krásny deň v babom lete prajem všetkým......

Petr

Celá řada léčiv, používaných v psychiatrii, ovlivňuje hladinu serotoninu. Patří mezi ně inhibitory monoaminoxidázy (MAOI), tricyklická antidepresiva (TCA), "atypická" antipsychotika a selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). V centrálním nervovém systému se serotonin účastní především procesů, které se podílejí na vzniku nálad. Jeho nedostatek způsobuje snížení přenosu nervových vzruchů, způsobuje tak změny nálady, celkovou depresi, případně poruchy spánku, podrážděnost až agresivitu. Některé serotoninové receptory se mohou stát příčinou vzniku migrény, jiné ji naopak potlačují. Změny v jeho metabolismu mohou být odpovědné i za určité psychické poruchy; mj. mohou vyvolávat bipolární poruchu, chorobnou úzkost aj. Nedostatek serotoninu v organismu, nebo naopak nadbytečný přísun některých minerálů a vitaminů, případně užívání některých léků, může způsobit poruchy v hladině serotoninu v orgánech, a to buď zamezením jeho syntézy v organismu, nebo procesů jeho zpětného odčerpávání. Nadměrně zvýšená hladina serotoninu způsobuje nebezpečný tzv. serotoninový syndrom. Projevuje se třesem, vyšším krevním tlakem, zrychlením srdeční činnosti, zmateností a bezvědomím./// A přidávám něco o bzd: Přerušení užívání benzodiazepinů nebo náhlé snížení dávky, i po relativně krátké době léčby (3-4 týdny), může vyústit ve dvě skupiny symptomů: „rebound fenomenu“ a abstinenčnímu syndromu. Rebound znamená návrat příznaků poruchy, pro kterou byl pacient léčen, ovšem v horší podobě než původně. Abstinenční příznaky jsou nové symptomy pramenící přímo z vysazení benzodiazepinů; jsou hlavním znakem fyzické závislosti. Mezi nejčastější abstinenční symptomy benzodiazepinů patří nespavost, žaludeční problémy, tremory, agitace, ustrašenost a svalové spasmy.Méně často se vyskytuje podrážděnost, pocení, depersonalizace, derealizace, přecitlivělost na podněty, deprese, sebevražedné chování, psychóza, křeče a delirium tremens.Vážné příznaky se většinou objevují při prudkém nebo příliš rychlém vysazení benzodiazepinů. Takové vysazení může být nebezpečné, dávky je doporučeno snižovat pomalu. Abstinenční příznaky se mohou vyskytovat i při postupném snižování dávky, jsou ale obvykle méně závažné a mohou přetrvávat jako součást protahovaného abstinenčního syndromu i měsíce po vysazení benzodiazepinů. Asi 10 % pacientů zaznamenává prodloužený abstinenční syndrom trvající řadu měsíců, někdy i rok nebo ještě déle. Příznaky jsou podobné jako ty, které se vyskytovaly hned po vysazení, ale obvykle mají subakutní podobu. Postupem času se zmenšují, až nakonec zcela zmizí.Pacienti a lékaři často nahlížejí na benzodiazepiny jako na látky způsobující těžké a traumatizující abstinenční příznaky. To je však ze značné části proto, že bývá proces jejich vysazování špatně řízen. Příliš rychlé vysazení zvyšuje závažnost abstinenčního syndromu i pravděpodobnost neúspěchu jeho zvládnutí. Nejlepším způsobem efektivního boje proti abstinenčnímu syndromu je pomalé a postupné snižování dávek, přizpůsobené konkrétnímu pacientovi, a ve vhodných případech také psychologická podpora. Názor na čas potřebný k úplnému vysazení benzodiazepinů se pohybuje od čtyř týdnů až do několika let. Byla navržena cílová doba pod šest měsíců,ovšem některé faktory (typ a dávka léčiva, důvod nasazení, životní styl, osobnost, míra stresů, míra dostupné podpory atd.) ji mohou prodloužit na rok či více.Vysazování benzodiazepinů se nejlépe zvládá převodem fyzicky závislého pacienta na ekvivalentní dávku diazepamu, který má ze všech benzodiazepinů nejdelší biologický poločas, je metabolizován na dlouhodobě působící aktivní metabolity a je k dispozici v tabletách s nízkými dávkami, které lze ještě dále čtvrtit.Pro ještě jemnější dávkování lze využít i kapalnou formu tohoto léčiva, která je rovněž dostupná. Alternativou je použití chlordiazepoxidu, který má také dlouhý poločas a dlouhodobé aktivní metabolity.Snižování dávky lze realizovat periodickým zmenšováním velikosti tablet.

Jozef
1x

Zdravím všetkých. Teda serotonin vie zatočiť riadne zo všetkým. Včerajšia dávka rivo.... podľa tabuľky vysadzovania na 46 týždňov šla na 0,3 mg. Bolo, a je to aj cítiť zvlášť tým, že som sa zobudil v noci s chuťov na rivo.... Peter ako sa máš? Ako to ide s vysadzovanim rem...??? Píšte ako sa máte. Prajem všetkým krásny slnečný deň a s úsmevom si užime krásu babieho leta.

Petr

Zdravim vsechny, Jozko, je to a bude to denodenni boj. Ja take bojuji, vetsinou v noci s nespavosti, pres den s dalsimi abs. priznaky. Myslim si, ze to davas relativne dobre. Na kolik cca mesicu mas snizovani vypocitane? Vsichni se mejte dobre.

Jozef

Ahoj Peter. Mam to na vysadenie 46 týždňov. Dosť krátka doba na vysadenie. Iné mi neostáva. Viem ,že aj ty máš strašne ťažké vyhadzovať keď rem... už nevyrábajú. Si podobne ako ja natom, aj ked viem, ze ked by bolo najhoršie, u Vás v ČR rivo.... sa, da zohnať. Ale vraj aj tam bude sním problém. Hmmm fakt neviem. Verim vto, ze budeš sa tešiť raz aj všetci tu, ze sme to dali a zvavili sa chémii drôt. Doslova drôg. Pekný večer prajem

Alenka
1x

Hezky den vsem. Ja osobne uz jsem ty clanky o bzd radeji prestala cist, jen me to psychovalo, proste sem si rekla, ze budu vysazovat pomalicku a treba roky a snad se to jednou podari. Jedine, co porad nevim, jak poresit ten spanek. Leky vyzkousene vsechny, tak budu znovu zkouset bylinky a ted sem se v benzo poradne docetla, ze se da hodne pomoci horcikem, ze muze pomoci i na ten spanek. Tak uvidíme. A přeji všem krásné páteční odpoledne. Posílám kopii ohledně toho hořčíku z benzo poradny : Hořčík často radím při vysazování benzodiazepinů nebo alkoholu, zmírňuje křeče a různé parestezie (například brnění končetin). Dále se hořčík užívá při dlouhodobých stresových stavech a úzkostech včšetně záchvatů úzkosti s hyperventilací a křečemi. Tablety hořčíku, které podáváme, obsahují 0,5g Mg. Při odvykacích stavech dáváme 1g až 4x denně (u alkoholiků je často znížená hladina hořčíku v organismu). Při úzkostech můžete 4-6 0,5g tbl, to znamená 2-3g denně. Ve vyšších dávkách hořčík zvyšuje účinky antidepresiv a anxiolytik (Trittica a Neurolu). Magnesiem Neurol nenahradíte, ale můžete ho potřebovat míň, případně Vám dřív zaberou antidepresiva. Po nějakou dobu můžete užívat ty 3g denně, ale dýl jak měsíc bych nedoporučovala. Pak stačí 1tbl denně nebo vůbec.

Katka

Ahoj. Petře, špatně jsme si rozuměli. 50 dní mi trvalo dovysadit poslední čtvrtinku riva, tedy 0,125mg. Těch 0.375mg jsem vysazovala asi 4 měsíce. Takže to rozhodně nebylo závratné tempo, navíc když jsem rivo brala pouze 3 měsíce a půl roku vysazovala. Hrozně mě mrzí, že teď musím brát ten Oxazepam. Nejraději bych všechny prášky hodila do koše, najednou. Ale vím, že to by špatně dopadlo a že to takhle nepůjde. Včera jsem byla u psychiatra a snížení Olanzapinu jsme si odsouhlasili, tak na to budu postupně pracovat. Na to, že je mi zle od žaludku mi nic moc neporadil, navíc po Olanzapinu každý přibírá na váze, jen já jsem výjimka. Moje teorie je taková, že žaludek je plný chemických sraček, prášků, tak mu prostě není dobře. Zkouším na to mátový čaj, jednou jsem zkusila Endiaron... no nechce se mi nasazovat ddalší chemii, už tak jí beru víc než dost. Petře, a ty ten Remeron bereš kde? Když Mirtazapin Ti nesedí a Remeron se už nedělá?! A doktor je s Tvým pomalým vysazováním spokojen? A ještě k nemocnici - já už jsem si tam pobyla vícekrát a s každou hospitalizací jsem odešla s větším množstvím prášků. Noc na dnešek byla hrozná, usnula jsem asi ve dvě a v šest vzhůru. Přes den neusnu ani náhodou, jakmile zavřu oči, začnou mi hlavou vířit myšlenky, naprostá průtrž mračen a to pak musím oči otevřít a ze spánnku nic není. Ale aspoň se občas natáhnu, odpočinu si, to taky na tu únavu pomáhá. Peti, ty se máš, že můžeš spát, toho si važ.

Michal

Ahoj, jmenuji se Michal je mi 29let a psychicke problemy mam od 19ti let, zkousel jsem ruzna antudepresiva apod, ale nic mi nepomaha az na Rivotril, ale cim vic o nem zjistuji, tim vic me to desi a chci s nim prestat. Takze objektivne pokzd by jste byli v me kuzi, beru ho asi-vubec netusim presne cirka 2 roky, pouze ve vyjimecnych pripadech jsem bral 1mg (asi max 10krat), pote vyjimecne 0.5mg, ale jednodusse receno standartni davku, kterou uzivam je 0 25mg jednou denne vecer pred spanim, funguje mi nemam potrebu navysovat. Takze rada jak v mem pripade vysadit 0.25mg Rivotrilu pri izivani cca 2 roky? Dekuji za jakkykoliv nazor lrece jen ctu, ze mate zkusenosti a doktorum neverim vi o tom narozdil od nas-uzivatelu velke *****..... a drzte se citim s vami :( a je mi lito, ze diky nasi nevedomosti jsme se dostali do takovych sracek :(

Jozef

Ahoj Michal. Más psychické problémy aj napriek, že uzivaš rivotril v štandardnej dávke 0,25 mg.? Aké sú, alebo boli tvoje psychické problémy? Ak si sa, rozhodol vyhadzovať rivotril, je to dobré, lebo si myslím, ze vznikla u teba tolerancia a návyk. To znamená, že časom budeš zvyšovať dávku . Áno rivotril funguje na všetko. To všetko co nezvládnu AD, rivotril rýchlo porieši. Preto ho tak radi lekári predpisujú. Len je silno, až nebezpečne návikovi. Ktomu na rivotril zatiaľ náhrada neexistuje. Neurol frontin a podobne BZD tam sa da rychlo nájsť náhrada, lebo všetky majú účinnú zložku alprorazum. No rivotril ten má klonazepam, a žiadneho konkurenta nemá. Michal ak chceš skončiť s rivo...., je to super, a držím ti palce. Su tu ľudia ktorí ti poradia tak ako mme. Moja rada píš o všetkom. Ľudia tu ti poradia podobne ako mne. Krásny slnečný víkend prajem všetkým.

Michal

Omluvte prosím interpunkci a chyby píšu z mobilu na rychlo :) Díky za pochopení :)

Petr

Zdravím všechny, Jožko, snad to zvládneš i s těmi kapkami, které ještě máš. V případě, jak píšeš, si je můžeš koupit v ČR. Alenko, hořčík je dobrý na nějakou tu úpravu spánku. Doufám, že Ti pomůže. Mně nepomohl. Jejda, Káťo, omlouvám se za špatné pochopení. Ale stejně Ti závidím, že jsi užívala "jen 3 měsíce". Remeron jsem koupil v zahraničí. Mám jen na dobu vysazování, pak nevím, co bude, protože už i v zahraničí není a je prý dokonce zakázán. Doktor nechápe, že mám takové problémy při vysazování. On mi nevěří, ale naštěstí neprotestuje proti mým požadavkům ve snižování. Pro Michala: za dva roky užívání už je u Tebe závislost. Ona u někoho vzniká už i při kratším užívání. Bylo by dobré, začít snižovat, ale je to dlouhá a trpká cesta. Jenomže, kdybys nezačal snižovat a bral rivo dál, může, ale nemusí vzniknout za čas tolerance a ta Tě donutí brát další léky. Myslím si, že nyní by Ti mohl pomoci Jozef, protože je skoro na stejné dávce, jako Ty a už dostal nějaké typy na snižování. Všem držím pěsti. My to dáme a s úsměvem i když někdy trpkým.

Jozef

Zdravím, áno súhlasím, horčík je veľmi dobrý. Zvlášť pri tom ked je človek rohodeny psychicky, fyzicky. Prvý týždeň som ho doslova žral, neviem ani čo ma napadlo ho užívať, ale asi pocit. Vie trošičku uvoľniť napätie a celkovo doplniť chýbajúci horčík v organizme. A ten nám stále chýba. Pridávam sa ,a vrelo odporúčam. Peter vôbec sa rem..... neda nikde zohnať? Stare zásoby v lekárňach, alebo oddeleniach nemocníc??? V tom prípade ti prajem, a verim, ze to dáš aj na tom množstve ktoré máš.

Petra

Ahoj Michale, nejrozumnější rada, kterou Ti můžu dát, je v žádném případě nezvyšovat NEZVYŠOVAT!!! Mně to nikdo neřekl a brala jsem celých 5 a půl roku denně 1mg a spíš i 1,5 mg. 2 roky vysazuju a jsem na půlce z 0,5 a víc to nejde snížit, zničilo by mě to. Ty jsi na tom velice dobře, opravdu snižovat z cílové dávky , kterou máš 0,25 mg, je snadnější cesta než z těch dávek vyšších. Samozřejmě je to u každého z nás individuální. Já bych zkusila být Tebou asi kapky. Rozpis na vysazování kapek mi poskytl Mudr. Martin Konečný z Příbrami. Pokud k tomuto lékaři můžeš zajet, poradí Ti určitě nejlíp, kontakt na něj Ti dá pan Google, mně by ho tady smazal admin. Jak píše Jožka , na tom množství, které máš to dáš. Měj se. P.

Michal

Ahojte lidičky :) Děkuji všem za rady/podporu :) Nemám potřebu snižovat a beru si z vás příklad i kdyby byla neudělám to! Víte napadají mne teď 2 věci první je, že lékaři jsou paradoxně "vrazi" , všichni moc dobře ví o návykovosti benzodiazepinů, ale VĚDOMĚ nám je předepisují a rvoi to chřtánu, any měli klid a po x letech chcou ať to neberem , že jsme závislí!! Kde to žijem ptám se? Poněvadž kdyby se nám "lék" szal dostupným pouze na dobu na kterou je určený, nevedeme teď tsfy tuto diskuzi na hranici žití a holého přežití, já snížím na 0.125mg na měsíc a budu se psychicky připravovat na vysazení úplné. Druhá věc někreří tady píšete z Rivotrilu jdu na Diazepam, na Mirtazepin , na Neurol....mmmm je to z bláta do louže :) a pokud si myslíte, že ostatní léky nejsou návykové..... jsou :) ALE když má spoustu lidí problémy s tím spánkem pokud Vám říká něco Kventapinin-mne uspával 100% spolehlivě.....a poslední věc vysazování je hardcore, ale ty dávky 0.0125 mg apod to už neřešte to se dá opravdu vyssdit najednou a raději užívat klidně 1000mg magnesia denně.....

Jozef

Ahoj Michal. Neviem, ale keď pozrieš staršie príspevky, tak tam je presne napísané koľko dia.... by si musel dať na 0.05 mg. klonazepamu. A nevrol??? To nieje absolútne náhradou rivo.... rivo je klonazemam, neurol =alprozolarum. Ten môžeš ľahko nahradiť frontinom xanaxom. Ale rivo.... nemá konkurenta. Preto rivo.... je tak ťažko vysadiť. Ja, teraz z neurolom maximálne tíšim absťák, aj keď len polkov tablety trikrát denne, lebo ako píšeš aj neurol je riadne svinstvo; -) Súhlasím stebou že užívanie BZD je z blata do kaluže ak nie horšie. Ale veru nik nas, neupozrnil, že bacha,,,,, berieš ho viac než štrnásť dní ,ide sa vyhadzovať. Stym by sa asi tý ktorý nám to zradosťou predpisovali, nezatazovali. A je to smutné. Ale my to dáme 😉

Michal

Josefe vím, že je Rivotril takový nenahraditelný a originální "lék" spíše droga a nenahradíš ho ničím, chtěl jsem tím hlavně říci, že není řešení přestat brát Rivotril a začít brát jiný benzodiazepan.. ať už nadužíváš pak lexaurin, xanax, neurol, trittico, mirtazepin, zolpidem či jiné benzáky či antipsychotika je to pak fakt to samé, to už rovnou můžeš brát Rivotril být na něm závislý, nepřekračovat dávky a neřešit to prostě. Hodně lidí říká a tvrdí, že lepší jsou antidepresiva SSRI jsou přece nenávyková a bla bla bla jsou to lži za lžema :) Lidé, kteří dlouhodobě berou AD a pak vysazují mají také problémy, hold jsme přesně tam, kde farmaceutické firmy chtějí abychom byli-protože už budeme jen lepit následky dlouhodobého braní léků jinými léky čili se stáváme stálými uživateli psychofarnak-plán vyšel a že se člověk trápí je jím jedno :) Já se z Rivotrilu dostanu, je to i o nastavení v hlavě a nevzdávat se, dávat maximálně tělo podporu s bojem, tzn. nekouřit, nechlastat, nastudovat si jak vlastně funguje celý nervový systém, spánek apod a podle toho se chovat, protrápit se tím obdobím a o to být silnější... Mám jednu metodu zítra ji sem napíšu, dočel jsem se to v odborných článcích, že člověk na klidný spánek, což víme potřebuje dostatek melatoninu - mám doma poznamenáno snad to najdu jak docílit co nejlepšího uvolňování, ale je potřeba tělu dodávat L-Tryptofan a zároveň vitamín B12 a musím říct, že to fungovalo... no nic budu tu s Vámi a nějak se s tím společně poperem. Ale jak píšu lék za lék je kravina nevím zda tu můžu napsat jednu stránku??? je to proti místním pravidlům? Jo a hlavní problém u dlouhodobého braní Rivotrilu je, že ničí přechod mezi REM a NREM fázemi spánku, což je ku..a problém... proto je třeba přestat brát pomalu, ale dokud je ještě čas...

Petra

Michale, napsal jsi spoustu pravdy. Já jsem se paradoxně k rivotrilu dostala až když jsem nutně potřebovala vysadit nebo aspoň snížit paroxetin z důvodu jeho nesnesitelných pro mne vedlejších účinků a jak jsem dopadla? Jo snížila jsem na půl tablety z 20mg na 10mg , absťák ze snížení mi způsobil těžké příznaky jako při chřipce, to by se ještě dalo, ale uvnitř exploze agresivity a to se jen tak rozdýchat nedalo, nemělo to konce, třes, zadrhávání v řeči, spoustu obtěžujících stavů a na ty mi pomohl až rivotril, takže já ho neměla jako drogu, já si s ním pohodu neužila, mně jen pomohl přežívat na nižší dávce "nenávykového" léku a už mi zůstal. Jsem alergická na označení "nenávykový", už jen jak to sem píšu se z toho osypávám, brrr. Jožko, pořád na Tebe myslím jak Ti asi celý den je, já už to níž nedám než na tu půlku z 0,5, spíš se modlím, abych mohla takto zůstat a tělo si zvyklo. Ale nikdy člověk neví, co ho v životě čeká, důležité je se naučit se s tím smířit a to je někdy moc těžké, vlastně nejtěžší na světě.

Michal

Petro, pokud ovládáš aspoň trošku AGJ nakoukni do jedné skupiny na facebooku nazývá se přesně - Paroxetine Paxil Serotax SSRI Withdrawal - jak víme, největší boom zažily léky podobného typu- antidepresiva, benzodiazepany apod. v USA, byla to tak silná propagace, tolik reklam a všeho, že je lidé užívaly jako lentilky. Na této stránce jsou tisíce lidí z USA, kteří užívali paroxetine řadu let... následky tohoto NENÁVYKOVÉHO LÉKU :D :D :D jsou alarmující!!! Tisíce zničených životů a téměř nemožnost vysazení tohoto léku, lidé trpí tolika nežádoucími účinky a snižují doslova po miligramech z původních 20-60mg a i to je pro ně obrovský problém, proto nepřispívám do různých skupin na facebooku a jinde, protože lidé jsou tak zaslepení, tak hloupí a opakují pořád dokola, ale antidepresiva jsou nenávyková, antidepresiva nás léčí, potřebujeme serotonin-je to jako když cukrovkář potřebuje inzulín, tak zcestné názory, které jsou doslova naprogramovány psychiatry do hlav pacientů... je to směšné nebo k pláči? Sám nevím, jen nemám potřebu se přít s xyz lidmi, kteří nosí růžové brýle a ANO za 10let si řeknou ten kluk měl pravdu, ale to už bude pozdě a ještě jeden poznatek, na různých skupinách vnímám, že neuroly, rivotril, antidepresiva bere už tolik lidí a nejen lidí, ale mladistvých od 13-18 let, že je to hrozné! Následky na společnost budou obrovské jelikož si zničí zdraví, nebudou moci normálně žít, fungovat, pracovat... nechápu, že s tím někdo něco nedělá... zůstává nad tím rozum stát, já děkuji bohu, že jsem RELATIVNĚ zavčas procitnul a odlučuji se od psychofarmak a doufám, že se mi to podaří.. přeji vám všem tady hodně sil.. zvládneme to, jen to nebude zadarmo, a ne že například AD harmonizují chemické procesy v mozku, ale ba naopak natolik je narušují, že po vysazení se děje to peklo, které jsi prožívala/prožíváš/prožíváme... nic do boje! :)

Jozef

Ahoj Peťka. Áno Miichal to tu vyklopil ako to vlastne je s rivo..... a ostanimi AD .Nemám skúsenosť s AD, a ako som uz spomínal, bojim sa liekov. Úplne mi stačil rivo... Tiez by som sa ho nevzdal . Problém je v tom, ze na slovensku ho uz nevozia. Peťka som treťom týždni vysadzocania podľa tabuľky. Je to ťažké ufff. Ťažká hlava zavrat ,ale lepšie ako na začiatku vysadzovania. Chodim veľa von do fitka aj ked mi je hrozne smejem sa rozprávam.... Proste to musim dávať, a dennú dávku nedam. Aj keď viem, ze by som bol úplne v pohode keby som ju dal. Tym by som to všetko cim som prešiel, a prechádzam asi pokazil. Pekný večer všetkým tu prajem. A hlavne nezabúdajme, že to dáme ,a nedáme to.

Petra

Ahoj Michale. Ano, znám tyto stránky, jsou u všech antidepresiv, nejen u paxilu. Co už nadělám, ale brát rivotril 10 let je horší než Paxil 10 let, já už to můžu porovnat. Vystoupit po deseti letech z rivotrilu je horší, věř mi. Vím, že se z psychofarmak už asi nevymotám, může za to má úzkostná povaha, ale na strom se věšet kvůli tomu nebudu a pokud mám dožít s paxilem, tak s ním dožiju, negativa už nečtu k tomuto léku, nechci se definitivně zbláznit.

Petra

Jožko, ten neurol bereš třikrát denně 0,125mg? A funguje to a pomáhá Ti tato dávka v absťáku? Díky

Jozef

Peťka beriem neurol 0,25 tabletku, a stej si dam polku do obeda poobede, a večer. Áno utíši abstak. Ale zanedlho budem musieť vymeniť za niečo iné. Neurol je tiež brutálne svinstvo.

Michal

Josef, Petra, a vy užíváte Rivotril kolik let a kolik mg, nechce se mi zpětně pročítat všechny komentáře, stačí napsat ve zkratce. No Josefe v Tvém případě bych zkusil si sehnat Rivotril od někoho z ČR dal ho potom třeba kamarádovi/kamarádce-někomu blízkému komu důvěřuješ, jako takovu SOS pojistku. Určitě se sehnat dá... Petro tomu rozumím, ono s těmi léky je to jednoduché... člověk musí vzít dvě misky vah, na tu jednu položit svůj život, tak jak je bez jakkýchkoliv léků-ať už trpí na deprese, úzkosti, nespavost, agorafobii, sociální fobii cokoliv... na druhou misku vah život s léky, tam kde se cítí pohodlněji a jeho život je plnohodnotnější-čili se až tak moc netrápí zvolit tu stranu. Na co zase žít bez léků pokud člověk opravdu vyzkoušel vše-jak alternativní medicínu, režim, sport, bylinky, doplňky stravy a vše okolo toho, pokud toto má za sebou a nepřineslo to žádnou úlevu, byla by otázka času, kdy se jak fyzicky, tak psychicky zhroutí, skončí např. na psychiatrii, kde stejně do něj ty léky nacpou ať už chce nebo ne či v horším případě si jako vysvobození sáhne na život, takže to je třeba si srovnat, vyzkoušet, popřemýšlet a pak se tím už netrápit, brát to tak jak to je... nechat to být a mít čisté svědomí.. OK beru léky, ale zkusil jsem vše, abych je brát nemusel -jinak to prostě nejde a hotovo a žít / nepřežívat. Samozřejmě i během té medikace na sobě pracovat, sportovat a dbát na zdraví-léky jsou jen část pak musí člověk hodně udělat sám..

Jozef
1x

Michal rivo... užívam cca 20 r. Kvapky. V poslednej dobe som ho bral nekontrolovane. To znamená, ze počas dňa som si dal aj 6 kvapiek. A večer ked som di šiel ľahnúť, som tiez kvapkal. Ked to zratam 20 ,25 určite som za celý den dal. Proste frcal som na rivo.... Vieš stym nieje problém zaobstarať si rivo... s ČR, ale co stym dosiahnem? Že dalej budem ako nejaký fetak do seba tlačiť rivo...?!?! Som športovo založený človek a momentálne si ako odmenu, davam fitko a tesim sa ze dokážem mať deň bez rivo.... Len večer dam zníženú dávku podľa tabuľky vysadzovania rivo... Brutálne zníženú dávku 🤐 Čiže má to zmysel dať sa ist cestov vysadzovania, aj keď je to ťažké, a musíš fungovať ako keď by si mal v sebe rivo.... Ale na druhej strane ti to dáva nadej, že si povieš ide to. Dal som to. Aspon ja som prišiel nato že pri vysadzovani je pre mňa robiť veci ktoré rád robím. A je mi úplne jedno ked by som mal v abstaku niekde vo fitku aj o zem hádzať ,idem zoči voči tomu. V tom vidím cestu ako stoho von. Dať to a s úsmevom

Michal

Josefe, já Tvůj názor a Tvé rozhodnutí podporuji!!! :) Aby nedošlo k omylu, jen jsem tím chtěl říci, že je dobré mít něco v záloze-pokud to nepůjde podle představ, problém u Rivotrilu je, že se jedná o léky s dlouhým poločasem uvolňování-vylučování, nevím teď přesný odborný název, ale pointa je, že jsou i benzodiazepany s krátkým řekněme působením, co to znamená, znamená to, že teprve po asi 8-10 dnech od poslední dávky Rivotrilu, teprve bude tělo řekněme zcela "čisté" a pak teprve začínají absťáky, čili ne první den, druhý, třetí, ale např. až za u Tebe si myslím 10 dní... což je dlouhá doba a pak teprve člověk zjistí, jak na tom co se týče závislosti vlastně je, proto se říká, že vysazování je velmi nebezpečné, ty vysazuješ s plánem od Dr. ale víme, že doktor Ti řekne, pak už to bude ok-další lež, může to tak být, ale nemusí a může nastat situace, že budeš ve stavu, kdy budeš tak v hajzlu slušně řečeno, že už si ani ty léky do "zálohy" nebudeš schopen obstarat... proto to píšu, je třeba mít plán B ... jinak držím pěsti všem kdo s tím bojují :) jsme na stejné lodi :) !!!!

Michal

A omlouvám se, že Ti komolím jméno píšeš se se Z jak vidím, promiň Jozefe :) já jsem sám teď na 0.25mg a už je to nějaký ten pátek, také jsem závislý, ale mám dostatek informací na to abych to zvládnul-věřím v to, od nového týdnu půjdu na 0,125mg tak to nechám asi 2-3 týdny, pak půjdu na 0 možná týden dám 0,125mg obden, ale pak to utnu, je to dávka s kterou se tělo umí vypořádat, bude to i tak těžké, ale co je jednoduché viď :) Ale alespoň člověk rozumí lidem např. na heroinu, ne že bych to chtěl srovnávat, ale ty stavy musí být tak šílené, že vlastně člověku nezbývá nic jiného než šáhnout po další dávce.. no nic, co jsme si navařili, to si s níme a bohužel "neznalost léků/zákona" nás neomlouvá... Dobrou noc, já mám noční, tak aspoň Tobě i ostatním a snad klidný spánek :)

Jozef

Ahoj Michal. Docela si ma vydesil, s tvojím príspevkom. Áno plán B mám. Presne taký, ako píšeš. Mať v zálohe rivo...... ked niečo...... Vieš negoolim moc toho okolo rivo..... a podobných odborných názorov ohladom vysadzovania návykových liekov co môže co nemôže byť dobré, co nie. Asi by mi fakt potom prdlo v bedni. Tabuľku vysadzovania ,tú mam od Petri.. Moja psychiatrička by sa asi na nieco také slušne povedané vi eeeé. Opieram sa o ľudí tu, ktorí uz tým prechádzajú, a čerpám z ich skúsenosti, nie nejakých teórii odborníkov ktorí ani zďaleka nevedia, co je to byť závislým na BZD. Preto by som sa rád spital teba PETER. Co si myslíš o Michalovom komentári, a ôsmych dňoch po vysadení. Prešiel si cestov vysadzovania, až vyradenia rivo... Pekný deň všetkým tu.

Jozef

TIEŽ SA OSPRAVEDLŇUJEM ZA SKOMOLENE SLOVÁ. SOM NA MOBILE, A KTOMU OREDIAKTIVNY TEXT...... 😊

Alenka

Dobré ránko všem. Michale máte krásný plán vysazování, kéž by to šlo tak rychle, jak vy chcete, ale obávám se, že to tak jednoduché nebude. Beru rivotril stejně dlouho jako vy a troufám si říci, že vysadit od 0,25mg níže mi prišlo nejhorší a to ještě zdaleka nejsem u koncem. Několik měsíců jsem musela být na stejné dávce, aby mi z toho nehráblo a neskočila ve cvokárně a dlouho jsem bojovala i s halucinacemi. To co tu popisují ostatní je realita při každém snížení.... Drží se to těla co může a lehko se nevzdává. Ale psal jste, že máte načteno s diskuzí....tak víte, moc dobře, co to umí...Třeba bude to mít štěstí a podaří se Vám to vysadit dříve než nám ostatním, nemáte ještě vyčerpaný organismus a jste ještě mladý, takže já osobně držím palce. Ale jistou míru opatrnosti doporučuji !!! Ale zajímalo by mě, co máte připravené jako plán B? Ono totiž nic nezabírá.... A kde máme ostatní? Jak se Vám vede? Přeji všem krásný den a úsměv.

Petr

Zdravím všechny, je dobře, že si tu píšeme o negativech BZD, AD. Všichni máme nastudováno i ze zahraničních diskuzí a odborných článků. Víme od mnoha lidí, hlavně v zahraničí, jak je těžké odvykání z BZD a dokonce i z AD. Všichni víme, díky lidem, kteří o svých problémech se snižováním píší, co se s námi děje při vysazování a co se bude dít. Jsou tací, kteří mají štěstí a nemají hrozné zkušenosti s vysazováním. Ti ale o tom nepíší a těm lze jenom tiše závidět. Závidím Michalovi jeho optimismus, když si myslí, že vysadit z 0,0125 (snad to nebyl jeho překlep) není problém. Možná on nebude mít žádný problém s vysazováním a přeji mu to. Na zahr. fórech se píše, že když se do třech týdnů po vysazení nedostaví zhoršení abst. příznaků, je vyhráno. Někteří píší, že nejméně 3-6 měsíců po vysazení trvají zhoršené abst. stavy, které začnou postupně slábnout. Každý budeme snižování a vysazení prožívat jinak. Mně se ke konci snižování rivo vrátil spánek. Ale stále to nebyl ten „klasický“ spánek. Pěkné slunné odpoledne přeji všem.

Michal

Ahojte :) no já si pamatuji mezidobí, kdy jsem Rivotril na nějakou dobu vysadil tuším měsíc a něco s rozdílem, že na té dávce 0.125mg jsem začal brál L-Tryptofan a zvládl jsem to.Někdy je lepší i tak moc nečíst, když si člověk přečte, že přes dním 100 lidí měli brutální stavy po vysazení poslední dávjy bude je mít také nepodceňujme sílu podvědomí...já dávku 0.125mg už ředit, půlit či dělit nebudu...i v nemocnici (9dní) mi vysadili Rivotril v lednu ze dne na den byl jsem KO, ale přežil a pak to bylo snesitelné, chce to se i pevně rozhodnout, mít trpělivost ta je asi nejdůležitější!!!! A hurá do boje... Jozefe s tím, že absťáky přijdou nejdřiv ty nejsilnější až týdwn po absolutním vysazení jsem si jistý BOHUŽEL :/

Jozef

Michal. Tak to si fakt nepotešil. Som na úplne zníženej dávke, a abstaky v podobe tlaku v hlave zavratov depresii su úplne hnusné. Co ked prídem k úplnému vysadeniu???? Uffff neviem si to predstaviť Ktomu úbytok na váhe čo je umňa úplne totál nanič. Nebol som nikdy pri tele ako puberťák som športoval súťažil za školu, mesto, kraj, az som to dotiahol k medajle v v Kolíne. Šport mi ostal dodnes mojim relaxom a ked som sa včera odvážil vo fitku, a videl o 3,5 kg menej na váhe, tak som sa zhrozil. To aj úbytok na váhe ktomu patrí???? 😕😕😕Už uvažujem, že asi nezoberem rivo.... nech tym cim skôr prejdem 🤔🤔🤔

Michal

Josefe, tak jsou 3 skupiny benzodiazepnu a zo s kratkodobym stredne rlouhym a dlouhym polocasem vylučování odborně řečeno, kde patří Rivo víme :/ ....

Michael

Dobrý deň, Michal, ak nepociťujete potrebu Rivotril navyšovať, je celkom pravdepodobné, že nie ste od neho závislý. Nie je dobré začínať vysadzovanie s vedomím "šialených absťákov", keď je celkom možné, že sa u Vás nemusia vyskytnúť.. Dostatočnou motiváciou v prípade, že ste sa rozhodli začať s postupným vysadzovaním ,môžu byť príspevky pacientov, ktorým sa úspešne, bez veľkých ťažkostí podarilo vymaniť zo závislosti. Ich príspevky si môžete prečítať na prvých stránkach. Podporná liečba laktátom magnézia má opodstatnenie rovnako ako vitamínmi skupiny B. K postupnému znižovaniu pomocou benzodiazepínov s kratším eliminačným polčasom len toľko, že ak má pacient pri vysadzovaní fyzické alebo psychické problémy, ktoré ho ochromujú natoľko, že nemôže normálne fungovať, je táto terapia vhodným riešením. Ešte poznámka: veľmi dôležité je si uvedomiť, že uponáhľané znižovanie by sa mohlo vypomstiť, čo si určite neželáte. Držím palce a smelo do toho! Michael

Michal

Michaeli, ahoj děkuji za reakci ) Upřímně si myslím, že 2 roky užívání je dlouhá doba a závislý jsem. Naštěstí dávka 0,25mg není příliš vysoká a o to by mi to mělo jít snadněji. Navyšovat opravdu mepotřebuji za což jsem rád a i během užívání jsem si to uvědomoval, že více brát nechci. Jen asi 10krát jsem vzal vyšší dávku z důvodu večerní nervozity, když jsem měl důležitý nadchazející den a potřeboval jsem rychle usnout. Vlastně spánek je to oč tu běží :) pročtu tedy úvodní příspěvky díky moc :)

Michal

Jak se máte?

Jozef

Zdravim tu všetkých. Mal som tento týždeň dosť nakopnutý. Určite budete, a ste zvedavý ako je to s vysadzovanim rivo..... Bol som v pondelok na kontrole, no odišiel som dosť sklamaný. Psychiatrička mi povedala, ze nieje možné, aby som mal absťák, že som znížil s 20 kvapiek rivo..... Na 4kvapky. Vraj keby som bral tabletky a denne 2,5 mg trikrát denne tak tam by uz bolo možné mať obstak. Predpisala mi lexaurin a prikázala brať TRITTICO jednu tretinku na noc. No hrôza vzal som, a nedokázal som zaspať. Bolesť hlavy ,ako opitý no hrôza. Tak ma to rozhodilo, že som si musel dať cez deň jedenkrát 3 kvapky ,potom 4 kvp.,a dnes tiež. Cize som na zaciatku ,a cakam kym pridem do pohody, a zase znížiť len na 4 kvp, a ísť podľa tabuľky. Zlyhal som. 😟 Máte niekto takú skúsenosť??? Ako ďalej??? Psychicky absťák je u mňa brutálne nepríjemný a tazko ho znášam. PETER, PETRA, MICHAL. AKO SA MÁTE??? PRAJEM VAM PEKNÝ VÍKEND.

Petra

Ahoj Jožko, to jsou takové začátky s Tritticem, s každým antidepresivem, než se vytvoří hladina serotoninu v mozku. Nezbývá než to vydržet a tu třetinku Trittica brát aspoň 3 týdny a pak uvidíš, jestli je Ti líp a budeš moci dál pomalu snižovat. Já jsem na tom stále stejně, vnitřní chvění je velice obtěžující, taky si nevím rady, Jožko jsme na to stejně. Ty zvládáš pracovat? Kolik máš brát toho lexaurinu? Je to začarovaný kruh. Nejvíc to působí na mé okolí, které mě má za pošahanou a nutí mě jít do práce. Přemýšlím, jestli to mám vzdát a jít někam do Kauflandu doplňovat regály, to znamená brát nějaký benzák navíc, abych byla vůbec schopná něco dělat, fyzicky je mé tělo K.O. Piš, jak je s Tritticem, moc mě to zajímá, jestli Ti bude líp, myslím, že tvá lékařka Ti chce opravdu pomoci.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce