Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Šárka

Zdravím Petro.Naprosto chápu jaké utrpení zažíváte,hlavně ty fyzické potíže jsou zničující.Já mám také bolesti,píchání,brnění a slabost ve svalech,slabé nohy a ruce,brnění a necitlivost v části obličeje,je to peklo.Stěhovavé bolesti po těle,už mě napadají myšlenky,zda nemám nějaké závažné neurologické onemocnění.Byla jsem na magnetické rezonanci mozku a nic zvláštního,neurolog mi řekl,že kdyby to byla třeba roztroušená skleroza nebo nádor,že by to poznali.Čeká mě ještě v říjnu EMG končetin,tak uvidím.Nejhorší je,že nám nikdo nepomůže,můj neurolog si myslí,že to přeháním,ale na jeden den bych mu to půjčila,pak by uvěřil.Neurontin 300 mg 3x1 mi moc nepomáhá a neurolog mi ho nechce navýšit,napsal mi Doretu, to je Tramal s Paracetamolem při bolestech.Moc ho neberu,to je zas cesta k další závislosti na Tramalu,beru radši Nimesil na bolesti,trochu pomáhá,je to začarovaný kruh a stálý boj.Doktoři píšou léky a je jim jedno,zda si navodíte závislost,je to hrozné.Já mám výhodu,že jsem v důchodu a nemusím do práce,doma se snažím fungovat,ale pak jsem úplně vyřízená.večer uléhám s tím,že ráno mi bude lépe,nic se nekoná,nevím,jak to bude ještě dlouho trvat,zda až do smrti,to jsou vyhlídky.Nikdo nám nepomůže,musíme si to vyřešit sami,jak to nevím,asi čekat a věřit.Přeji vám,aby se odvykání podařilo i když cena za vysvobození je velmi vysoká,fyzické potíže jsou zničující a berou chuťdo života,ale nic jiného nám nezbývá,protože nám nikdo nepomůže,můžeme se sami jen podporovat a věřit,že bude lépe.Držim palce!

Petra

Zdravím Vás Šárko, psal jste, že Vám Rivotril zakryl potíže s bolestmi a brněním v obličeji a totéž v nohou, po jeho vysazení zase vše zpátky, on kryl jen příznaky něčeho,co bylo původně diagnostikováno jako tetanie, která ale po letech potvrzena nebyla. Tam je třeba rozklíčovat, co způsobuje to brnění a bolesti. Samozřejmě po vysazení dlouhodobě užívaného Rivotrilu se svalová slabost a třesy mohou objevovat ještě měsíce i roky, ale postupně by mělo vše slábnout. Dělali Vám vyšetření na boreliózu? Nebyla jste před těmi 13-ti lety někde na dovolené(Egypt apod.)? Někdy se tak projevují v těle skryté bakterie a prvoci a mohou se projevovat neurologickými problémy. V rodině jsme případ měli, přišli na to v nemocnici v Brně, teta pak užívala půl roku antibiotika a problémy zmizeli. Už je to hodně dávno, zkusit se zeptat neurologa, kam na podrobné bakteriologické vyšetření, i kdyby si to měl člověk uhradit. Jak snášíte ten Neurontin? Já budu muset něco takového nasadit, co by mi zmírnilo absťák. Držte se a snažte se i přes problémy s tělem udržovat v klidu. P.

Šárka

Zdravím Petro,Rivotril mi tehdy pomohl na bolesti a trnutí v obličeji,je pravdou,že mi jiný neurolog řekl po vyšetření EMG obličeje,že to jsou tetanie,měla jsem i trochu trnutí v končetinách.Nyní chodím k jinému neurologovi,ten předtím se odstěhoval.Dnes chodím k neurologovi,který má asi zkušenosti i praxi,ale dne něj je to jinak,jak jsem už psala,dle MRI mozku,prý nějaký konflikt a od toho bolesti dle něj trojklanného nervu.Dva lékaři a dvě diagnozy.ptáte se na Neurontin,na neuralgii mi ale moc nepomáhá,je to taky ,jak kdy.Jinak ho snáším dobře,nemám žádné vedlejší účinky,četla jsem,že se nasazuje taky po benzodiazepinech.krev na boreliozu mi už brali,vše negativní,v takových končinách jako je Egypt jsem nikdy nebyl,tak to asi ne.Jsem zvědavá na to vyšetření EMG,protože by se tam mělo ukázat zda mám tetanii nebo neuropatii nebo co.Četla jsem o tetanii,že může být latentní a ta se neprojevuje záchvaty křečí,spíš brněním a bolestmi ve svalech,každopádně neurolog mi tvrdí,že takhle tetanie nevypadá,přestože mi nedělali EMG.Začátkem řijna se uvidí,hned bych měla mít výsledek,zatím nemůžu nic dělat,jsem odkázaná na milost a nemilost lékaře a to jsem ho musela pomalu prosit,aby mě poslal na EMG a ještě tam napsal,že to je na vlastní žádost.Musím čekat a trpět,v našem zdravotnictví vše trvá hrozně dlouho,jen na MRI jsem čekala tři měsíce.Přijde mi to tak,že lékaři snad nevěří pacientům,asi si myslí,že jsem hypochondr.Mě to tak ničí tam chodit a říkat své potíže,když on se jen diví a asi nevěří.Koho by bavilo chodit po doktorech a otravovat a čekat tam.Byla jsem taky na CT LS páteře( to mě poslala obvodní lékařka) na podzim 2017 a tam mám nějaké výhřezy disků a tlak na durální kanál,on mi však tvrdí,že ten nález má plno lidí a že mám cvičit,podotýkám,že mám normální váhu,žádná obezita.Kdybych měla bolesti jen Dk a zad,tak si myslím,že je to od páteře,ale ruce a v obličeji.Je to pro mě záhada,i tehdy před 13 lety to byla záhada taky jsem absolvovala plno vyšetřeních,až to skončilo na neurologii.Jsem už tak zblblá,že si čtu na netu různé nemoci,co by to mohlo být a manžel mi už nadává,ať toho nechám,jemu se to říká,když mu nic není.Petro,zkuste pomalu vysadit Rivotril a snad vám napíšou Neurontin,třeba vám pomůže odstranit ty abstinenční příznaky,člověk musí zkusit vše,doktoři to taky zkouší.

Petra
1x

Šárko, je to strašně těžké. Počkejte na výsledky vyšetření, co Vás čekají. A ano, je to k zoufání, když se musí čekat dlouhé měsíce na vyšetření. I když jste akutní případ, protože máte dlouhodobé trýznivé problémy. A jak se říká Sytý hladovému nevěří, tak se může v těchto případech říkat také Zdravý nemocnému nevěří. Věří se jaksi jen ty viditelné nebo laboratorně stanovené nemoci, právě ty neurologické potíže jsou hodně zlehčovány, holt zlomená noha je víc k uvěření, no tak to je.. Dívala jsem se na ten Neurontin, tam jsou léčebné dávky až do 2700mg, možná lékař počká na dovyšetření a zkusí Vám to třeba zvyšit. Vitamín B12 by mohl pomoci také nebo zkusit nejíst maso, jeden známý měl urputné bolesti zad a doktorka mu doporučila ať přestane jíst maso, že trávením masa se tvoří v těle toxiny, které se usazují v těle v kloubech a kostech, jedlo hodně sýry, celozrnné výrobky, česnek , zeleninu, hodně sice zhubl, ale páteř se ozdravila a cvičí jeden jediný jednoduchý cvik na záda, lehne si, pokrčí nohy a překládá je z leva do prava, záda si tak srovná, já k tomu přidávám tzv. svíčku, stačí to cvičit jednou denně třeba večer pět minut.

Šárka

Zdravím Petro,děkuji za projev soucítění.Nechci to zakřiknout,ale již druhý den mě přestalo to pálení a píchání v těle,už i déle spím.Zatím mám jen slabost a mírnější stěhovavé bolesti ve svalech,chodidla mě už nepáli,ale také občas mravenčení.V obličeji téměř bez bolesti,jen trochu pocit necitlivosti a občasné mravenčení.Snad se mi to už nevrátí,doufám,že to půjde k lepšímu,nechtěla bych to zase zažít.Jak se Vám daří snižování Rivotrilu,máte nějaké obtiže?Pokud chodíte do práce,bude to asi obtížné.Já po vysazení se nemohla na nic soustředit a nic mě nebavilo,vše bylo moc těžké,to naštěstí pominulo.No,každopádně po Rivotrilu jsou asi nejhorší ty fyzické potíže,kdo to nezažil,neví o čem mluvím.Bohužel lék na odstranění není,každý z nás musí bojovat sám.Přeji hezký den

Petra
1x

Šárko, to víte, že mi není dobře, dostala jsem se nimravou prací na 0,25mg a tělo zavelelo STOP stav. Jak jste vysazovala vy? Podařilo se Vám to opravdu během půl roku? mně nejde snížit už ani 0,01mg, neurologické potíže - fyzický absťák je hrozný. Ten Buronil Vám pomohl? Jinak je dobře, že se cítíte líp.

Bimbo
1x

Lidi necetl jsem vsechny kom.ale prosim vas o radu ......lezel jsem doma v posteli a najednou mi zacalo brnet telo ..strasne tocit v hlave a co bylo nejhorsi ze jsem nemohl dychat ...vylozene jsem odpadaval ....odvezli me a dali magnesko ...druhy den se to opakovalo.....3 den zase ...tak me zavreli na neurologiji...provedli vsechna vysetreni a nenasli nic .....tak ted me budou prevazet na psychinu a davaji mi ten rivotril ....co tady ctu od vas tak vetsinou mate nejake deprese a atd. Ale ja nic podobneho nepocituji ....jen mam proste strach jit domu ze se to bude opakovat . Co si o tom myslite .dekuji za kazdou radu

Petr

Ahoj Bimbo, je důležité, abyste si uvědomil, zda Vás v poslední době něco nestresuje. Máte strach jít domů, že se Váš stav bude opakovat. Už to, že máte z něčeho obavu, Vás může přivádět do stavu, který popisujete. Jestliže jste nikdy neužíval antidepresiva, tak proč Vám hned dávají Rivotril? Ale nejsem doktor, takže nemohu Váš stav posoudit. Buďte silný a hlavně klidný!!!

Dušan

ja som bral aj antidepresíva aj rivotril. nesúvisí to s tým. vaša snaha o zdôvodňovanie mi príde skôr prejavom alibizmu, resp. chlácholením. o tom to nie je. napokon, ja ako epileptik viem, že moja choroba má nespočet symptómov.

Petr
1x

Ahoj Káťo, moc, moc, moc Tě zdravím!!! Já se také ozývám po delší době. Nic si z toho nedělej, já dopadl stejně, jako Ty, až na tu nemocnici. Když to nejde, tak to nejde. Také jsem se vrátil k Mirtaz, také jsem pravděpodobně začal snižovat brzy po vysazení Rivotrilu. Já jsem byl 6 týdnů bez Mirtazap. Už týden po ukončení MIrt se můj stav rapidně zhoršil. Přestal jsem spát úplně. Byl jsem bez spánku i 4 dny a potom "spal" buď mikro spánek, nebo jen pár minut spánku. Další týdny se zhoršil i můj stav psych. Dostal jsem strašný třes těla, poprvé v životě jsem měl depresi, aspoň si myslím, že to byla - měla jsem pocit, že nemohu dýchat, že moje srdce nepravidelně tluče, zkrátka hrůza. Chtěl jsem zavolat sanitku, ale strach z toho, že mi do těla dají nějaká svinstva, tak jsem se snažil vše rozdýchat doma. Neměl jsem chuť na jídlo, ani pití (myslím vody), bylo mi na zvracení atd. Také jsem za těch několik týdnů zhubnul. Myslím si, že jsem byl vysílený z nespavosti a k tomu abstin. příznaky, takže moje tělo začalo stávkovat. Po 6ti týdnech jsem se musel vrátit k Mirtaz, i když jen na čtvrteční dávku. Začnu opět snižovat až v říjnu a tentokrát budu snižovat rok i více. Tak se nám to vše nějak zkomplikovalo, že Káťo! Ale my to dáme znovu a pomalu až bude ten správný čas. Moc na Tebe myslím, drž se!!! Až nabereš trochu síly, napiš, jak se Ti daří. P.

Petr

Zdravím Tě srdečně Petro!!! To jsi docela pěkně snížila! No, jsi kabrňák! Ano, znám všechny stavy, které popisuješ, je to opravdu „strašné psycho“. Kdyby se Ti podařilo přejít na Dia, bylo by to fajn. Mně se to nepodařilo, byl jsem na tom hůře, jako s Rivo. Také sem moc nechodím, také mi bylo fyzicky i psychicky dost blbě včetně té slabosti, o které se zmiňuješ. Nyní jsem se, po 6ti týdnech, musel vrátit k Mirtazapinu. Prostě to dál nešlo vydržet, šílené utrpení a to nepřeháním. Také to znáš, že. Takže začnu opět časem snižovat Mirtaz a budu muset snižovat velmi pomalu, i když jsem na čtvrteční dávce, než jsem byl, ale o to dýl budu snižovat. Zkrátka, je to šílenééééé!!! Petro, měj se a napiš, jakmile Ti to tělo dovolí. P.

Petra

Moc a moc Tě zdravím Petře!!! Jsem už asi 3 měsíce na 0,25 mg, vnitřní chvění v celém těle mě snad nikdy neopustí, invalidizuje mě to. Ale zatla jsem se a minulý týden jsem zvládla i přes tu slabost a chvění nohou vyrazit s dcerou na Praděd, ještě teď se z toho sbírám, musím fungovat, nejde se zavřít doma, musím koupit novou tašku do školy, pomůcky, boty, oblečení atd. Takže jsem zastavila snižování. Na diazepam bych přešla, nemám však doktora, který by mi psal těch 5mg, protože ekvivalntní dávka k 0,25mg rivotrilu je 5mg diazepamu. Navíc lékaři pak moc netolerují to pomalé vysazování, mně to ale rychleji nejde, někteří nejsou znalí a myslí si, že na vysazení 0,25mg rivotrilu stačí snad 1 mg diazepamu, to mi bylo řečeno, ale rivo je velice silný BZD a diazepam je slabý, proto se musí těch 5mg, takže jsem už k tomu lékaři nešla, řekl mi, že už to mám vysadit ten "zbytek" hned", po tolika letech to však nejde, jak si myslí, nastávají příšerné fyzické stavy a nejde to vydržet. Petře, udělal jsi dobře, že jsi dal zpět aspoň trochu toho mirtazapinu a nějak funguješ, furt je to lepší než v blázinci, kde se někteří doktoři smějí a ironizují, když je člověku zle, člověk je tam jen pacient-blázen. Petře měj se dobře. P.

Petr

Moc zdravíííím Petro, můj příspěvek, ve kterém jsem Ti psal ohledně návodu na snižování Rivo a odkaz na objednání 5 mg Dia, byl smazán, takže píši znovu. Jsi statečná, že zvládáš svůj stav a k tomu rodinu. Mně se nepodařilo přejít na diazepam. Ten Dia se dá prý koupit i u nás v kamenném obchodě, na recept, kukni se na net. Znovu se pokusím napsat něco ohledně Rivo: mám návod - znění receptu, jak šnižovat Rivo pomocí roztoku. Já snižoval o 0,001 mg každý den, což bylo snížení za měsíc o 0,03 mg. Musel jsem k tomu používat inj. stříkačku a každý večer natáhnout určitý počet čárek roztoku. Ten jsem rozředil a poté vypil. Dělal jsem to tak 17,5 měsíce. Nyní sháním návod na snížení Remeronu pomocí roztoku. Na zahraničním fóru jsem našel téma Remeron, ale ne přesný návod na roztok. Zatím budu používat váhu, ale je děsně nepřesná, i když podle návodu by měla vážit s přesností 0,001 g. Odpoledne si navážím dávku a večer je hodnota jiná. Budu bádat dál, jak na Remeron. Já si bláhově myslel, že zbavit se Rivo bude těžké, ale že zbavit se Reme bude ještě těžší, to jsem netušil. Snad jsem ještě rozhozený ze snižování Rivo, a proto se mi zdá snižování Reme horší. Já zapomněl, jak snižuješ Rivo? Pomocí váhy? Petro, drž se, jsi odvážná žena a časem začneš znovu snižovat a půjde to lépe. U nás je to hlavně o čase a trpělivosti. P.

Michael

Pozdravujem všetkých. Tento príspevok adresujem Petre a ostatným, ktorí zápasia s protrahovaným abstinenčným syndrómom. Podľa názoru farmakológov dávka 0,25 mg a menej je "homeopatickou dávkou", ktorá by organizmu nemala ublížiť. Chcem sa opýtať Vás, Petra, môžete potvrdiť, že znížením dávky Rivotrilu z pôvodnej na súčasnú 0,25 mg sa zlepšili Vaše pamäťové a kognitívne funkcie ? V prípade ak je tomu tak, mohli by ste pouvažovať , že budete túto dávku užívať naďalej, vzhľadom k tomu, že Vám vysadzovanie spôsobuje neznesiteľné stavy. Tak nebudete pod tlakom a to môže byť prínosné pre Vašu psychiku. Michael

Petr
1x

Zdravím Michaeli, omlouvám se, že Vám odepisuji já, když jste svoji zprávu adresoval Petře. Snad i ona sem zavítá a odpoví Vám. Podle mně protahovaný abst. syndrom je až po vysazení, kdy člověk už nic nebere, ale má abst. příznaky, které trvají i několik let - proto protahovaný. Dokud člověk snižuje, tak má různé abst. příznaky včetně vnitřního třesu. Jestli mi někdo z odborníků řekne, že dávka 0,25 mg jakékoliv závislé látky, prášku, je homeopatickou dávkou, pak je zbytečné těmto lidem něco vysvětlovat. Já se s tímto názorem také setkal u svého doktora. Každý jsme jiný, někdo vysadí bez problémů z 5 mg, někdo má problémy i u 0,05 mg.

zuzana

je mi 57 a rivotril beru 20 let. Mela jsem panicke ataky a psychozu po operaci delohy. Dali me do Bohnic a tam jsem si jako demonstracku strihala zily na zapesti...mela jsem leky hrozne, napr.amytriptylin.Take jsem ale prosla elektrosokama. To zabralo.. Jenze dalsi cesta byla kruta, mela jsem male dite a manzel nas opustil.(drive) Musela jsem fungovat a zivit nas.Nakonec doslo na rivotril, mela jsem uzkosti a deprese.Vsechny ty SSRI jsem vysadila, ale ne rivotril, nic jsem o nem nevedela. Zacala jsem fungovat a dokonce se vdala podruhe. Pak jsem zjistila, ze chci vysadit rivotril a nekdy to slo a nekdy ne, vzdy jsem se k nemu vratila.Dnes beru 0,5 rivotrilu a 25mg Prothiadenu a jsem stabilizovana.Ovsem z vedlejsich ucinku strach mam.Ovsem zatim ok, pry je to mala davka... A co je jeste dulezite je, ze me podrzeli nejblizsi.Moc vam drzim palce, pri vysazovani, a kdyz se to nezdari,tak verte, ze jsou fakt horsi nemoci.Z.

Petra

Zdravím, obzvlášť Petře Tebe, protože "víš". Michaeli, ano, já bych si to také myslela, že 0,25mg je homeopatická dávka. Já jsem v roce 2001 brala denně 0,25mg Neurolu, po půl roce jsem ho vysadila zcela bez problémů. V roce 2011 jsem na předpis dostala Rivotril 0,5mg, bohužel jsem se dostala na dávku 1-1,5mg denně a to celých 5 let, když jsem pak snížila z 1mg na 0,5mg , zažívala jsem psychický i fyzický absťák, škubalo se mnou celé tělo , třepala jsem se jako sulc. Trochu se to zlepšilo asi po třech měsících, tak jsem začala snižovat opět a to dělám doteď. Bohužel je to těžký úkol a vysazování strašně bolí. Po tolika letech braní je Michaeli i homeopatická dávka vysoce návykového léku tak moc a silně zabudovaná v metabolismu mozku a celého těla, že i pidisnížení úmorně bolí. Zuzko, jak já Vám rozumím, mně je 47 let, je to přesně 2 roky- prodělala jsem také těžkou břišní operaci , navíc rodina mi přestává být oporou, já je chápu, já bych také nevěřila, kdybych si to neprožila, prý je to jen v mé hlavě, že můžu být zdravá hned zítra, když budu chtít, ale já prý nechci, prý se snad třepu ráda a pnutí ve svalech mě přejde, když půjdu konečně do práce, nejlépe do lesa sázet stromky atd. atd. atd. A Michaeli, ano, mám jasnější myšlení, kognice je možná v lepší kondici. Petře, jsem na 0,23 mg a vzhledem ke krizi v rodině, která by mě nejraději viděla sázet stromky v lese, pozastavuji vysazování, jinak bych se fakt zbláznila. Zkusím psychiatričku požádat o lázně, potřebuji se zregenerovat, abych ty stromky v lese sázela rovně. Petře, jak já Ti rozumím. Přeji Ti jen vše dobré a držím palce. P.

Jzef

Ahojte všetci tu. Dufam tu ešte žije toto diskusné fórum, nakolko by som rad tu svami zdieľal ten boj s RIVOTRILOM. Moja cesta k rivotrilu bola velmi ľahká, a začala v 18tich ,ked diagnóza znela PANICKA PORUCHA, ÚZKOSŤ, ZMIEŠANÁ DEPKA. Po spuste liekov ktoré mi nasadí, a ani som niektoré ani len neužil, mi predpisali rivotril, ktorý zázračne fungoval, a tým aj ja. Az do nedávna, a to mam už 40rokov. Smutné je že po kontrole u mojej psychiatricke cca asi týždeň do zadu, mi oznámila, ze s RIVOTRILOM JE KONIEC, LEBO UZ NA SLOVENSKU HO NEBUDÚ MAT NIKDE, ZE JE TO LACNÝ LIEK A PODOBNÉ. A PREDPISALA MI OXAZEPAM A TRITTICO. KTOREHO SOM SA ANI NEDOKOL. HROZNÝ LIEK A NAHRADA ZA RIVOTRIL. Bol som bez, a na druhy den nočná mora live hahhh. Úzkosť závraty, strach ťažké dýchanie. V SKRATKE HRÔZA JEDNO VEĽKÉ MUČENIE. MÔJ AOBVODNÝ LEKÁR SA ZHROZIL KRD SOM MU TO POVEDAL A MOMENTÁLNE MI BEZ ODPORÚČANIA ODBORNÉHO LEKÁRA PREDPISAL DVE FĽAŠTIČKY RIVOTRILU UZIVAL SOM KVAPKY. A KTOMU PODROBNE NAPISAL PLÁN ZNIŽOVANIA A VYSADZANIA RIVOTRILU. DENNE SOM V POSLEDNEJ DOBE DAL ASI AJ DO 20 KVAPIEK PRIAMO NA JAZYK. PRED SPANIM OSEM AKO KEDY. TERAZ SOM NA 4 KVAPKÁCH NA VEČER. CEX DEN SI DAVAM NEUROL 0,25 POLKU RÁNO NA OBED, A VEČER. ZATIAĽ SA DRŽÍM NA 4 KVAPKÁCH PRED SPANIM, LEN MA STRAŠNE SUŽUJE TEN HROZNÝ POCIT SLABOSTI ,A DIVNEHO SMÚTKU. V SKRATKE ABSŤÁK V PODOBE UZKOSTNEJ DEPRESIE. LUDIA PORAĎTE MI PROSÍM VAS. KEDY TIE STAVY USTÚPIA? 😥 BUDÚCI TÝŽDEŇ JE O KVAPKU MENEJ V PLÁNE VYSADZOVANIA RIVOTRILU. Ak sa tu nájdu ľudia ktorí prechádzajú tymto mozete mi napísať poradit, vzájomne sa podporiť. Meno na fb mam Jojo Berty.

Petr

Moc Tě zdravím Petro. Plně chápu Tvou situaci, jak s rodinou, tak se snižováním. Stále nemohu pochopit, jak nám toto mohli doktoři udělat? Zničili nám život, i když oni sami věřili a věří, že nám jej chtějí zlepšit pomocí prášků. Chápu, že jsou lidé, kteří léky na psychiku potřebují a věřím, že jim pomáhají. Ale proč předepisují tyto léky na bolesti kloubů, zad? Nechápu! Petro, je to zoufalá situace. Já jsem si prošel nepochopením rodiny také a je mi to dodnes moc líto. Ze začátku se snažili a stejně, jako u Tebe, mi říkali "to chce jen chtít a budeš v pořádku". Nikdo, kromě nás, kteří si tolerancí, snižováním prošli, nemohou pochopit "náš stav". Je to neskutečné utrpení, neskutečná bolest duše i těla. Já, kdybych nedosáhl tolerance a kdyby mi pomohl jiný prášek na spaní, určitě bych po něm sáhl. Doktor předepisoval nové a další léky, ale já nespal. Diagnóza: "Vy jste rezistentní na všechny léky". To samé mám s Remeronem. Kdyby dál dováželi do ČR Remeron a hlavně, kdyby působil, bral bych jej "raději", než trpět. Na Mirtazapin se mi nepodařilo přejít a Remeron už není ani v zahraničí, takže zbývá snižování. Petro, klidně zůstaň na Rivotrilu, ten snad bude k dostání napořád. Budeš moct žít a užívat si života, rodiny. Plně Tě chápu a přeji Ti, aby se Tvoje tělo srovnalo, dalo do pořádku a Ty se cítila znovu jako člověk. Moc na Tebe myslím a budeš-li chtít a moct, napiš, jak se Ti daří. P.

Petr

Zdravím Jzef, jestli jste měl léky na psychické stavy, pravděpodobně léky potřebujete brát. Rivotril je "zázračný lék na všechno", proto se tak hojně předepisuje. Pravděpodobně Váš současný stav způsobuje snižování, ale je také možné, že se zesiluje-vrací Váš skutečný psychický stav. Nemyslím to zle, bohužel je něco za něco. Konzultujte svůj stav s lékařem a on určitě poradí. Nenapsal jste, z jaké dávky jste začal snižovat a v jakých intervalech snižujete. Je důležité snižovat velmi pomalu. Kdy přejdou Vaše nepříjemné stavy, se nedá vůbec předpovídat. Každý jsme jiný. Držte se! P.

Jozef

Vďaka Peter. Asi viete o tomto vela, zvlášť o RIVOTRILE. Áno, trpel som panickov poruchov fobiou, a zmiesanov depkov. Vtedy keď ma to chytilo som mal 18r. Spúšťačom boli drogi tráva pervitín. Potom záchranka kde som sa prebral s ihlov v hrudi. A to na mňa strašne zapôsobilo. Strach ze sa mi to stane opäť, a umriem. Tak skúšali vsetko možné, az predpisali RIVOTRIL kvapky a tie zaberali. No z blata do kaluže v skratke. V poslednej dobe boli dávky RIVOTRILU az dvadsať za den, mozno aj viac. Proste kona by to asi zabilo, no ja mam uz toleranciu vypestovanu na rivotril. Aspon ja si to myslim. Prudko som znížil dávku s uvedej ktoru uvádzam, tvrdohlavo len štyri kvapky pred spaním. Dovodom je to, že ba slovensku uz rivotril nieje. ZAKÁZALI HO!!! CO STYM DOSIAHLI???? TO ŽE ĽUĎOM UROBILI TAK VÁŽNU NOČNÚ MORU BEZ TOHO ABY MOHLI PEKNE POMALY VYSADZOVAT KONAZEPIM??? A HLAVNE BEZPEČNE. SLOVRNSKO VIE CO ROBIŤ PRE BIZNIS. RÁTALI STYM, ZE TERAZ TERAZ NMOHO ĽUDÍ BUDU AJ HOSPITALIZOVSNY. Vymyslia nejakú kúru na odvikanie a podobné, ktorú si v zúfalstve aj poriadne budeme musieť zaplatiť. To ta úžasná krajina ktora dobieha západ míľovými....... Je to len moj subjektívny názor. Mojov prioritou je dostať sa stoho, mat pekné dni aj noci bez RIVOTRILU. Zatiaľ to držím na štyroch kvapkách pred spaním aj napriek tej hroze zlých pocitou ktoré mám stoho. Tlačiť do seba nejaké TRITTICO fuuuu to ma desí ked kuknem co to ludom v hlave porobilo. Vďaka Peter za reakciu dam sem každý den niečo ako som to dal.... a ako sa to vyvíja s mojím vysadzovanim

Jozef

OSPRAVEDLŇUJEM SA ZA SKOMOLENE SLOVÁ, ALE SOM NA MOBILE A TATO STRÁNKA ASI NEMÁ MM MOŽNOSŤ PRE MOBILNÚ VERZIU. ASPOŇ SOM SA TROŠKU POBAVIL KED SOM ČÍTAL PO SEBE. A DÚFAM AJ VÁS KTORÍ TU VEDIETE DISKUSIU.

Petr

Zdravim Jozef, takze jste uzival az 20 kapek denne? Nevim, kolik mg obsahuje 1 kapka? Nemohu kritizovat nadmerne uzivani cehokoliv, ale jestli jste se rozhodl byt bez vsech leku, drog, tak Vam drzim pesti. Zvazte, jestli jste natolik psychicky silny a hlavne zdravy, abyste mohl byt bez vseho. Nekdy je to opravdu velmi tezke, kdyz se clovek zbavuje " zavislosti". P.

Jozef

Zdravim Peter. Asi zle som napisal moj príspevok. Co sa tyka drog, tak tie uz su minulosťou. Ako 18 ročný som užíval drogi. A po neprijemnom zážitku po nich som nic také nikdy zneužíval, nakolko boli spúšťačom panickej poruchy, a zmiešanej uzkostnej depresie. Čiže 20r.neviem čo dať si pivo. Alkohol som nikdy nemusel ani nemusim. Len ostala mi závislosti od RIVOTRILU. Ten mi nadadili na uvedené problémy. No nevzgal by som sa ho, ale na slovensku uz nieje dostupný. Jedna kvapka RIVOTRILU sa rovna 0,1mm, alebo ak sa mýlim 0,01 mm. Teraz som na 4 kvapkách aj to len tesne pred spaním, preto sa aj teším na chvíľu ked uz ide spať. Sakra zle to je somnov. Ale proste mam pocit ako keby mi vzali partnerku. Dnes ráno úplná pohoda, no teraz ako som dosiel domou, ma chytila depka, smútok, ze ako faj mi bolo ešte pred mesiacom. Teraz ako to tu pisem tak to pomali opada ,ale co bude zajtra? Úzkosť, alebo hnusná depka? Môže to byť aj tym tak hrozné, ze he tu jeseň hnusné počasie ze tak citlivo to znasam. Ale viac to pripisujem k vysadzaniu RIVOTRILU. Peter myslíš si, že ma na tom podiel RIVOTRIL??? ŽE TELO AJ DUŠA ŠTRAJKUJÚ A ŽIADAJÚ TO ČO SOM IM 20 ROKOV DAVAL??? A TERAZ, SOM RAPÍDNE UBRAL UZ DVA TÝŽDNE LEN TIE 4 KVAPKY PRED, SPANIM.

Jozef

ACH TEN PREDIAKTIVNY...... KVAPKA RIVOTRILU SA ROVNÁ, 0,1 ,ALEBO 0,01mg.

Petr

Zdravim Jozef, je rozdil v tech mg. 0,4 mg uz je na snizovani horsi, jak 0,04-to je minidavka a nemel by byt problem pomalu vysadit. Ja jsem uzival tablety o sile 0,5 mg jen na noc, i kdyz mi doktor predepsal tuto davku 3x denne. Tuto davku jsem snizoval pomoci roztoku, pripraveneho specialne v lekarne, 17, 5 mesicu. Co se tyka Vasich nynejsich stavu, nemate nejake trapeni? Jestli jste celkove v pohode, tak muze snizovani vyvolavat stavy, ktere mate. Jestli nemate pri snizovani problem se spankem, tak budte rad. Nespani zhorsuje psychicke stavy mnohem vice. Ja poznal depresi, uzkost a dalsi priznaky prave kvuli absenci spanku. P.

Jozef

Zdravím Peter. Zaspím zatiaľ v pohode. Momentálny stav prišiel ako blesk z modrého neba. Začalo to asi pred dvoma týždňami, vtedy som strašne nachladol, celkovo v kuse na behu ako ked si psík naháňa chvost. Ale citil som sa úplne dobre, žiadne úzkosti depresie . Ale noc ked som uz konečne skončil v práci, vystúpil s auta, sel domou tak neskutočne silné závraty som dostal. To som pripísal tej chrípke. Potom asi na tretí deň som šiel k mojej psychiatricke, len aby mi predpísala rivotril, no nemohla, ze uz na slovensku nieje. Ako náhradu mi dala na deň pol tablety oxazepamu, a na noc trittico. Ani jdo stoho neuzivam. Užívam radšej neurol 0,25 polku tabletky trikrát denne, a na noc RIVOTRIL tie štyri kvapky. Este som stihol zohnať u obvodaka dve fľaštičky. Teda neviem ako budem dalej pomaly znižovať ked uz nieje dostupný. Lebo dve fľaštičky to su maximálne na mesiac ak nie menej pri súčasnov davkov. Asi som si dosť naložil, a tym tempom ktorým som dupal, som si asi aj vyvolal to co citim teraz. A určite som sa aj trápil, nezhody s partnerkov a podobné. Asi dosť blbé že práve toto ma posadilo, a ubral som poriadne s plynu. Nic viac si neželám, len dostať sa s tohto stavu, lebo som ako na hojdačke. Rano v pohode, poobedie fuuuu úzkosť smutný som az do plaču aj ked som muz musim sa stym priznať, že az do plaču. Proste ako som znížil dávku tak toto sa somnov deje. Neviem co bude dalej ked uz nebudem mať ako pokračovať v znižovaní. 😞

Jozef

Tak asi pred 15min.som si dal tych vyťažených 4 kvapky RIVOTRILU acela úzkosť a ešte neprijemnejsia depka nejaka ta placliva nalada ,a celkovo úplne prešli. V skratke absťák. U vás v ČR JE DOSTUPNÝ RIVOTRIL V KVAPKÁCH??? ŽE BY SOM SKUSIL NEJAK ZOHNAŤ TAM, ABY SOM MOHOL VYHADZOVAŤ ASPON POLROK? PETER VIDIM, ŽE VY VIETE AJ POZRIEŤ DO VNÚTRA ČLOVEKA. PRÍDETE MI SKO OZAJ SKÚSENÝ ČLOVEK. LEBO TA OTÁZKA, CI MA TRAPI NIEČO, BOLA PRESNE UDRETA AKO KLINČEK PO HLAVIČKE. LEN PÍSAŤ TO TU BY BOLA ASI BLBOSŤ KED TU IDE O TO AKO SI POMÔCŤ S VYSADZOVANIM TOHO PREKIATEHO KLONAZEPINU. PODOTAZKA :DIAZEPAM BY ZVLADOL TO ČO RIVOTRIL??? VSAK JE TO ZÁKLADNÝ PRVOK BENZODIAZEPINOV.

Alenka

Dobrý den Petře, nevím, jestli si na mě pamatujete, jsem nespavec jako vy, a to už druhým rokem. Vysazuji Rivotril hodně pomaličku, jsem už maličko pod poslední čtvrtinkou, abstinenční příznaky už popisovat ani nebudu, ty už tady bohužel všichni moc dobře známe.Je to prostě šílenéééééé....:-( Chtěla jsem vás poprosit, jestli je to možné o zaslání rozpisu roztoku pomocí, kterého jste Rivotril snižoval a měl ho připravený speciálně v lékárně. Mám sice váhu s přesností 0,001mg, přesto to vážení u menších dávek je už problém a nepřijde mi to úplně přesné. Petře a jak se daří vám? Zlepšil se spánek a celkový stav? Nebo také pořád bojuje s vysazováním a nespavostí?

Petr

Zdravim Jozef, otazky: kdy jste zacal snizovat Rivo? Kolik bylo kapek na zacatku snizovani? Jak casto snizujete a o kolik kapek? Nedal jste mi jasnou odpoved i na mnozstvi Rivo v 1 kapce. Je rozdil 0, 01 a 0,1. U prvni hodnoty by nemel byt problem s vysazenim v kratke dobe. Takze nyni k Rivo berete jeste Neurol. Proc berete i Neurol? A jak dlouho ho berete? Kdyz se zacinaji brat jine leky, je skoro bezne, ze se na cas zhorsi psych stavy, pise se to v pribalovem letaku. Jozef, jestli mate dlouhodobe psychicke problemy, pravdepodobne budete nejaky ten lek potrebovat. Pisete, ze se chcete zbavit Rivo, je to BZD stejne jako Diazepam, takze nahradite jeden BZD druhym, jednu zavislost druhou. At Vam se zamenou poradi lekar a da adekvatni davku Dia. Nevim, zda je mozne, abyste v momente, kdy mate uzkost, se nejak rozptylil? Mate nejaky konicek-zalibu, ktera by Vas rozptylila? Asi to je v takove situaci tezke se chtit rozptylit. Ja mohu posuzovat jen podle sebe, jenomze ja trpim nespavosti a to velmi tvrdou, coz je i nekolik noci bez spanku a po techto nocich pak spim treba jen 20 min. Ja se nemohl nicim rozptylit, protoze jsem byl velmi vycerpany a tak jsem jenom lezel a lezel. Posledni dobou jsem se snazil rozptylit nucenym smichem, abych zahnal depresi. Podle Mudr. Nespora, psychiatra, je smich nejlepsi na vse. Takze zkuste v momente, kdy mate depresi, uzkost, se smat. Nejlepsi je nahlas, kdyz jste sam, ale nemusite nahlas, staci, kdyz se usty usmejete a v mysli, uvnitr tela se smejete nahlas a smich si predstavujete- vnimate. Ja vim, zni to blaznive! Ale ja mel a mam nekdy velmi tezke obdobi zpusobene absenci spanku a to mam potom velmi spatne myslenky. Posledni dobou se snazim tyto spatne myslenky zahnat prave nucenym smichem a pobrukovanim- zpevem bez konkretni melodie. Nekdy mi to pomuze. Mate-li neco na srdci a nevadi Vam, ze to budou cist druzi, klidne piste. Kdyz Vam to pomuze a ulevi se Vam, bude to dobre. P.

Jozef
1x

Ahoj Peter. Precital som si tvoj príspevok, a sila ta nespavosť. Fakt to čo si uvádzal tak silné, ze tazko sa ktomu vyjadriť. Asi len toľko ,že si veľkým bojovníkom ktorý sa len tak nevzdá. Tiez aj pani, Ktorá ťa oslovila svojím príspevkom. Takže pregooglil som sa k tej kvapke účinnej látky klonazepamu.  Liečivo je klonazepam. 1 ml roztoku obsahuje 2,5 mgklonazepamu (1 kvapka obsahuje 0,1 mgliečiva). Tak dnešný deň v skratke zmiešaný . Úzkosť zmiešaná s depkov, a smutok v hlave, aky som bol ešte pred mesiacom aktívny veselý nic taketo ma neotravovalo co prežívam aktuálne. Áno Peter dosť som toho riešil aj s partnerkov.  Dosť som sa trápil za to, ze sme neboli casto spolu, večne som bol na cestách, a zároveň v strehu ci nahodov z niekým nieje niekde, sledoval som jej FB sms a podobné, a úplne zbytočne. Naopak ona mňa podozrievala či vtom ze neustále na cestách som či ju neklamem a podobné. Proste vzájomne sme sa takto mučili ,a úplne zbytočne. Teraz mi je oporov. Co sa týka mojich záľub, milujem Fitness . Dnes som po dlhšom čase tam šiel, ale stav taky ,že som sa pred fitkom skoro otočil a siel späť domov. Ale som si povedal dosť. Isiel som zoči voči tomu a bolo mi docela fajn. Aj ked to nebolo to co pred tym. Neurol mi zmenili ako náhradu za Rivotri. Berem 0.25 mg. Ale stoho polku ráno, na obed, a potom okolo šiestej.  Teda chcel by som vedieť ci 0.4. mg čo sa rovná štyrom kvapkam len na noc nebolo rapídne zníženie na vyhadzovanie. Lebo denne som to bral aj cez 20 kvapiek ked všetko zratam. Zvlášť večer som si kvapol aj osem kvapiek, a keď tak aj päť som ešte nakvapkal k tym ôsmim. A to nejak tak po hodine.

Jozef

A ešte k tomu vysadovaniu. Rivo vysadzujem zhruba 2týždeň. Neurol berem taktiež 2týždeň... Nič okrem rivo som dlhodobo zneužíval, lebo som ani nepotreboval. Mal som len rivo ktoré uz ako som spomenul na slovensko prestali dovážať.

Petr

Zdravim Alenko, ano, pamatuji si Vas. Ach ta nespavost! Je to nejhorsi abst. priznak pri vysazovani. Kvuli ni se z nas stavaji trosky. Kdyby mi nejaky lek "zabral" na nespavost, asi bych po nem "sahl". Mne ale na ni zadny lek nepomohl, bohuzel. Alenko, nevim, z jakeho mesta jste a nevim, zda by Vam roztok v lekarne nekdo pripravil, protoze se bezne nepripravuje. Mohu Vam rozpis na recept poslat vcetne tabulky, jak snizovat. Tady by mi asi navod neprosel-administrator by muj prispevek smazal. Napiste, na jake davce jste? Podle toho bude vypadat tabulka. Jestli chcete, poslu na Vas e-mail. P.

Alenka

Zdravím Petře. Takže Vás nespavost pořád trápí? Myslela jsem, že vysazení Rivotrilu trochu pomůže. Ale vidím, že jeden lék na nespavost jste našel. A to smích. Výborně to pomáhá, když je člověku opravdu zle, také to používám. I když druzí si asi myslím, že jsem totální blázen, když se začnu usmívat.:-) Mě nespavost dohnala až k halucinacím, takže zkouším vše, co nějak pomáhá. Nyní užívám Rivotrilu 0,028mg(to je váha ) a mělo by to odpovídat zhruba 0,1mg Rivotrilu. Užívám asi 2 roky, nejvíce jsem užívala 0,5mg. Moje mailová adresa je [email protected]. A moc děkuji a přeji hezký den.

Petr

Zdravim Alenko, ano nespavost pretrvava. Vysazoval jsem, po rivo, jeste remer cca pul roku a po vysazeni jsem mel behem sedmi tydnu sileny stav, takze jsem se k remer vratil. Sice mi na spanek nepomaha, ale na tres a uzkost trochu pomaha. Take mivam po nekolika noci bez spanku halucinace, ale radeji to nikomu nerikam, protoze by mi to nikdo neveril, nebo by me zavreli do blazince. Jsou to silene stavy a clovek "sni" s otevrenyma ocima pritom vi, ze je vzhuru. Rikam tomu "relax mozku". Jdu Vam pripravit navod na recept a tabulku. Upozornuji, ze to neni jednoduche. Budete potrebovat trpelivost pri davkovani a pri cestovani prirucni tasticku s"nadobickem". P.

Jozef

Pter, Alenka, skúšali ste relaxačnú hudbu hemi sinc? Možno hlúposť, ale dnes som si na yotobe našiel relaxačnú hudbu a docela fajn to pôsobí. Su tam aj na spanie, alebo prehrávať v čase keď sa uložíme spať. A k tomu smiechu. Napíšte sem príspevok ako to robiť, naučiť sa Vopred Vam ďakujem. Peter, dufam ti nevadí, že ti tykám. V poslednom príspevku, ale spontánne som začal písať stym ,ze som tikal v príspevku.

Petra

Petře, prosím Tě, ten Mirtazapin Ti pomáhá proti třesu? A pomáhá i v té dávce 15mg? Já mám jen 10mg paroxetin, to není ani terapeutická dávka, takže slabota a necítím jeho účinek. Ten problém u mě s vnitřním třesem je asi zásadní a blokuje a brání mi v dalším snižování. Další problém je slabost a problém s pohybem, tělo je zpomalené, jakási blokáda pohybových schopností, chci jít rychle, ale nejde to. Prakticky to vypadá asi tak, že mi bylo mým pubertálním dítětem oznámeno, že chodím jak posraná. Největší problém pro mě je, že nemám lékaře, který by mě aspoň povzbudil v mém snažení, lékaři znalí problematiky vysazování bzd jsou snad jen v Praze, co jsem si tak zjistila a to je pro mě 250 km tam a 250 zpět, na konzultaci se to ještě dá, ale s akutním problémem to ne. Hezký den Petře. P.

Petra

Jožko, Rivotril kapky u nás jsou, jedna kapka je 0,1mg, můžeš si udělat i dávku 0,05mg: Jednu kapku promícháš s přesně 100 ml vody a odebereš 50 ml, tak si můžeš udělat dávku prakticky jakoukoliv, třeba i 0,01, kdy odebereš 10ml a v těch 10ml máš 0,01, ve zbylých 90ml máš 0,09mg.atd. Jinak co se týče diazepamu, který se používá k vysazování i rivotrilu, tak ekvivalentní dávka k Tvým 4 kapkám rivotrilu , tedy 0,4 mg rivotrilu je 8mg diazepamu.

Jozef

Ahoj Petra. Ďakujem ti za link, a super radu ako urobiť nižšiu koncentráciu klonazepimu z jednej kvapki. Budúci týždeň to chcem dať na tri, a pol kvapiek. Snáď to tu zvládneme, a raz, sa pousmejeme nad tym akými otrokmi sme boli rivitrilu a..... Teraz idem do Budapešti no hrozný stres nieco ako strach by som povedal ale idem. Idem tomu z očí voči. Vecer tu dam ako som zvládol čosi, čo pre mňa nebolo problémom.

Jozef
1x

A Stratil som chuť do jedla. Ďalší štrajk môjho tela, a psychicky ako si pitat rivotril aj cez deň. Je to hnesne byt v abstakoch.

Petra

Jožko a Ty bereš třikrát denně 0,25 Neurol? To ti píše lékař? Pomáhá to trochu? Mně jedna doktorka říkala, že benzáky se dají vysadit zas jen s pomocí jiných benzáků, tak asi jo, pokud se ten pomocný benzák nebere roky, tak pak jo. A Jožko, u vás na Slovensku je Diazepam 2mg? U nás je jen 5mg a 10mg.

Jozef

Ahoj Peťka, ak ťa smiem tak osloviť, ale je to tak krajšie. Peťka nikdy som nič okrem rivo nebral. Po pravde, bojim sa brať zvlášť psychiatrické lieky. No ale k veci. Mne moja psychiatrička predpísala namiesto rivo..... Oxazepam, a noc TRITTICO . No nedal som ani jeden s tých liekov do seba. Po prečítaní diskusných fór o TRICITTU som si povedal, že to nie, a vziadnom prípade, co tam väčšina ľudí písali. Údajne je to TRITTICO na na spanie, antidepresivum. Tak som si zvolil neurol, ktorý v gramáži 0,25mg, a to beriem polku na rano, poobede a večer. Peťka nechcem nič nejak......, no neurol mi pomáha zvlášť tu úzkosť potlačiť a aj depku, no stále mi je tak divne. No z neurolom to aspon ako tak zvládam. Po pravde ja by som s rivotrilom nikdy neskončil, proste citil som sa super. Len na slovensku ho zakázali. Som človek čo sa rad baví ide na plný plyn šport je pre mňa niečo ako droga, a teraz ten úpadok vnútorného nepokoja ma desí. Diazepam 2 mg nieviem či u nas na slovensku je, ale zajtra to zistím. Dnešná cesta do Budapešti bola super, citil som sa fajn, tiež aj spätná cesta bola super, ale potom nejak po príchode hrôza, v zmiešanej uzkostnej depke, tak som si vzal neurol, a stíchlo to. Možno ani z ďaleka nemam tak veľký problém ako ty, a Peter ked som si prečítal príspevky ľudí co tu píšu, ale každý sme asi v citlivosti individuálny. Ja asi prehnane. :-)

Petr

Zdravím Jozefe, jasně, že jsem vyzkoušel mnoho věcí, včetně relaxační hudby, v domnění, že mi pomohou spát, nepomohly, ale dopracoval jsem se se svou psychikou k tomu, že když nespím, tak už nepropadám panice. Když je nocí bez spánku více, to už je s psychikou horší, ale vždy si říkám, že se některou noc třeba na chvíli podaří usnout. A když se podaří, děkuji svému tělu. To je jedna z věcí, kterou jsem se naučil - mít rád sebe sama a vážit si svého těla. Jozefe, já se omlouvám, pokládal jsem Ti mnoho otázek proto, abych věděl, jak rychle jsi snížil z těch 20 kapek na 4, ale Petra Ti dala perfektní návod a kdybych o něm věděl, tak bych podle něj snižoval i já. Otázka je, zda se kapky rivo ve vodě dobře rozpustí. Píšeš, že jako náhradu za rivo jsi dostal Neurol. Ten patří do skupiny BZD a možná se z něj lépe vysazuje, jako z rivo. Přeji Ti, aby šlo vysazování hladce. Ono Ti také při vysazování hodně pomůže, když máš v někom oporu a Ty ji máš. A máš-li dost energie, navštěvuj fitko, aby ses dostal mezi lidi a tím se rozptýlil. Psychika je prevít a dovede s námi pořádně zamávat. Proto se jí snažím "přemoci" smíchem. Není na to návod, prostě v momentě, kdy se o mě pokouší deprese, úzkost se jen tak začnu hlasitě smát, nebo v duchu. Směji se přes den, i když jsem v pohodě. Jestli jsi ztratil chuť k jídlu, nemusí to souviset s vysazováním. Někdy záleží na tom, jak se "vyspíš", cítíš. Drž se a buď hlavně v pohodě. Pozitivní myšlení a dobrá nálada je dobrá cesta k úspěchu. P.

Jozef

Zdravim Peter, Akurát si čítam tvoj, a Petin príspevok, a poviem, že dolu klobúk pre vami. Až teraz si uvedumujem ,co je mať nepodlomenu psychyku, lebo pride mi to ako rakovina. Prečo? Lebo nic sa ešte nenašlo čo by nas uzdravilo nejakou pilulkov, a po užití piluliky už nemusíš užiť ďalšiu. To je to co si myslim momentálne o psychických ochoreniach. Áno Peter, mam oporu od priateľky, tiež aj rodiny hlavne mojej mami a všetko je asi nadovšetko. Stym ako urobiť s jednej kvapky pol kvapky, som včera skúsil tak, ze som vybral piestik s infekčnej striekačky a do otvorenej striekačky som kvapol jednu kvapku, a potom som natiahol do nej 10ml. vody, a polovicu som strekol do úst. A zazrak sa stal ako je sám rivo zázrakom. Mne presli depky, uplakana nalada smútok úzkosť. Tak ďakuje Pete za super návod. :-) Dnes som bol zase vo fitku, no super, zaberá to. Len pred tym nez tam vojdem tak úplne ma otáča ísť domov no idem ako cez oheň ,a uz ked som tam tak opadne dole ten stres , alebo obavy, štrajk môjho tela psychiky. A už sa potom teším pod horúcu sprchu. V pondelok mam íst na kontrolu k mojej psychiatricke, a mam docela strach, jej oznámiť, že oxazepam ktorý mi dala ako náhradu za rivo, a Trittico na noc neuzivam, ale berem trikrát denne polku neurolu. A ze som si zohnal štyri fľaštičky rivo ,a znizujem, a znížil som dávku. Neviem ci jej to mam povedať, lebo je dosť agresívna :-) Počul som ako kričala na pacientov, čiže mám obavy. Dam sem potom ako som dopadol. A skúsim ju poprosiť o psychológa ktorý by ma viedol, ako to zvládnuť bez rivo. Ked uz na slovensku nebude,a že,uz aj v česku nebude . Tak som aspoň počul. Že výrobca roche uz nebude vyrábať :-(

Petr

Ahoj Petro, jsem rád, že jsi se "vrátila" mezi nás. Nejsme tady, na tomto fóru, tvoji "blízcí", ale alespoň chápeme Tvoje problémy a hlavně, víme o čem "mluvíš" a jak Ti je. Proto sem všichni píšeme, abychom si navzájem pomohli, poradili, když někdy selžou doktoři. Je dobře, že zde píšeme o našich stavech a tím můžeme hodně lidí odradit od toho, aby užívali BZD a některá AD. Je dobře, že si píšeme o tom, jak se s čím vypořádat, protože jenom my, kteří si vším procházíme, můžeme předávat zkušenosti, rady. Ano, Remeron mi pomohl ze začátku na můj vnitřní třes. Musím Tě ale upozornit, že se z něj také velmi těžko "odchází", obzvláště, když se současně užíval s Rivo. Jestli jsi jej nikdy neužívala, zkus ze začátku jen 3,75 mg. Vydrž alespoň na této dávce měsíc a kdyby nepomohl, tak navyš na 7,5, ale víc bych už nešel, ale to je jen můj názor, záleží na Tobě, jakou dávku budeš chtít užívat. Na zahraničním fóru někteří odchází z 3,75 víc jak rok, tak to zvaž. A co se týká Tvé chůze. Já byl na tom asi stejně. Při chůzi jsem měl pocit, že mi dal někdo před nohy, holeně, nějakou kládu, která mi bránila v chůzi a činila ji velmi namáhavou. Ale věř, že i toto se spraví. Moc Ti to přeji a vím, že bude vše dobré. Zase brzy napiš. P.

Petra

Petře, díky, díky, díky. Snažím se udržet zuby nehty na dosažených 0,23 mg, spadnout na tuto dávku z 1 mg bylo neskutečně bolestivé trápení. Neuvěřitelný boj s fyzickým absťákem. Odborníci si vůbec nedokáží ani představit, jak dlouho trvá právě ten fyzický absťák i po malém snížení. Berou stále v potaz jen ten psychický absťák, který trvá kratší dobu a fyzické problémy vůbec nevěří. Třes,třes a zase jen třes a když potřebuji někam jít, tak se musím soustředit na každý krok, nohy nechtějí to tělo vůbec držet a chůze je vyčerpávající. Snažím se teď soustředit a říkat si, že si tělo zvykne na nižší dávku, může to být záležitost měsíců, snižovat nemůžu, přestala bych chodit úplně. Ten Mirtazapin zkusím, pokud by mi zmírnil to vnitřní chvění, cítila bych se určitě lépe.Petře měj se a směj se. P.

Petra

Jožko, nebo zkus s kapkami rozpis , mám ho od jednoho lékaře z Čech, pro mě je to moc rychlé, já nemám ku pomoci ten Neurol, ale Tobě by to mohlo fungovat, snad mi to admin nesmaže jako toho Nešpora. Může se to hodit mnoha jiným lidem, proto prosím admina, aby to nemazal, jinak myslím by diskuse zčásti ztrácela smysl, protože sem chodí lidé, kteří potřebují pomoc. Kapky by se měly po měsíci vyměnit za nové, protože když se blíží dno, kapka může být obsahově menší. ROZPIS PRO VYSAZENÍ RIVOTRILU 0,4mg NA 46 TÝDNŮ PÚSČPáSoNe PÚSČPáSoNe 1. týden 4 kapky po celý týden 2-3. týden 3/4/4/4/3/4/4/ 4/3/4/4/4/3/4 4-5. týden 4/4/3/4/4/3/4/ 4/3/4/4/3/4/4 6-7. týden 3/4/3/4/3/4/3/ 4/3/4/3/4/3/4 8-9. týden 3/3/4/3/3/4/3/ 3/4/3/3/4/3/3 10-11. týden 3 kapky po celé 2 týdny 12-13. týden 2/3/3/3/2/3/3/ 3/2/3/3/3/2/3 14-15 týden 3/3/2/3/3/2/3/ 3/2/3/3/2/3/3 16-17. týden 2/3/2/3/2/3/2/ 3/2/3/2/3/2/3 18-19. týden 2/2/3/2/2/3/2/ 2/3/2/2/3/2/2 20-21. týden 2 kapky po celé 2 týdny 22-23. týden 1/2/2/2/1/2/2/ 2/1/2/2/2/1/2 24-25. týden 2/2/1/2/2/1/2/ 2/1/2/2/1/2/2 26-27. týden 1/2/1/2/1/2/1/ 2/1/2/1/2/1/2 28-29. týden 1/1/2/1/1/2/1/ 1/2/1/1/2/1/1 30-31. týden 1 kapku po celé 2 týdny 32-33. týden 0/1/1/1/0/1/1/ 1/0/1/1/1/0/1 34-35. týden 1/1/0/1/1/0/1/ 1/0/1/1/0/1/1 36-37. týden 0/1/1/0/1/1/0/ 1/1/0/1/1/0/1 38-39. týden 0/1/0/1/0/1/0/ 1/0/1/0/1/0/1 40-41. týden 0/1/0/1/0/1/0/ 1/0/1/0/1/0/1 42- 43. týden 0/0/1/0/0/1/0/ 0/1/0/0/1/0/0 44-45. týden 0/1/0/0/0/1/0/ 0/0/1/0/0/0/1 46. týden vysadit

Jozef

Ahoj Peťka, ja som si to rýchlo skopiroval, a uložil do poznámok. Dnes som sa pital za diazepam 2mg, ze ten už dávno nemajú, len 5,10mg. Nurol zatiaľ zmierňuje moje psychostavy :-) , a podrží ma do tej 23:45,keď si dam ttu mini dávku rivo 4 kvapky. Pred dvoma troma týždňami som to dával cez deň proste vždy som si kvapol......, a keď som to zratal bolo to az, dvadsať a niekedy aj cez dvadsať za celý deň. Ďakujem Peťka , a dúfam to admin odtiaľto neodstráni.

Jozef

Peťka. Neurol o sile 0,25 mg by ti mal zabrať na tras, neistu chôdzu, vnútorné trasenie. A možno by prekril to šialené čo cítiš podobne ako ja znižovaním rivo... U mňa to potlačí ten fyzický absťák s casti aj psychicky aby som vydržal do času keď si dám Rivo...... Dobra lekárnička v lekárni ti ho predá o sile 0.25mg aj bez receptu. Stojí cca 3€. Alebo by som ti vedel aj inak pomôcť k nemu, len to by som tu asi nemal písať.

Petr

Hm, Petro, dost dobry navod pro Jozky. Ted teprve zacina mit toto forum grady a smysl. Petro, jsi vazne dobra, smekam. Myslim si, ze se tady sesla docela dobra parta, ktera pomaha i tem, kteri sem jenom zavitaji, protoze hledaji pomoc a jenom si ctou prispevky.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce