Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martin

jozef dnes som nebol lebo mala moja lekarka dovolenku tak az piatok zistim a dam vediet.....ale idem na trištvrte tablet a mierne rozčulenie nad maličkostami ale to je ze som asi nervozni ..hold vysadzovanie

Jozef

UF Martin teda sa len kontroluj. Kurnajz u mňa to je skôr o útlme. Neviem fungovať . A ta hnusná depka fuuujjjj.......

Michal

Ahojte no proto se tady trosku pousmivam nad snizivanim ala skrabeme nozem a redime vodou a roztoky 0.001 mg a take kokotiny, vim, ze ty stavy z vysazovani jsou tezke, ale telo vydrzi mnoh vic...je to spis o sebezapreni a kdyz lekari tvrdi, ze se da bezpecne vysadit treba z 0.25mg na 0 behem pat dni, tak je to asi pravda, clovek si vytrpi, ale ta par dni "vyjde slunce" kdezto to snizovani o desetiny miligramu to jen a jen posiluje tu psychickou zavislost, ja budu bez Riva do konce roku na 100% a troufnu si rict, ze i drive... a je to hlavne kvuli toho , ze CHCI a hodne snesu ted mam ctv.pa,so,ne volno pondeli delam ut,str,ctvr volno a mam chut to udelat ted a tady :) Dr. Uz druha mi rekla, ze 0.125mg se mi nic nemuze stat jen, ze to bude neprijemne.... a za tyden o tomto case muzu byt bez Riva sice trosku zlomeny, ale s optimismem pro dalsi dny a Jozef kdyz sousedka dala 2*2mg proc ty nemuzes dat 0.4? Muzes a to je jak pises 65leta baba....telo si poradi :)

Jozef

Michal obdivujem tvoje odhodlanie. Veru dala, a ani nevie ako...... Proste ona nevedela ze to je rivom.... Preto to prekonala...... My sme generácia co všetko googli a potom je výsledok taký, že pomali budeme..... k tomu asi radšej žiadne vyjadrenie. U mňa 0.4 spôsobilo kurnik depku schudol som. .Moja psychoska má asi pravdu ,ze u mňa nieje problém s rivo.... vysadiť, ale psychický. A to ma asi pravdu. Teda Michal poraď. Skočiť rovno na nulu??? No to by ma asi zabilo hahh

Michal

No na 0 asi ne, zase proc to delat drasticky, kdyz to muze jit prijemneji, ale trba tyden 0,3 nebo klidne 14 dni 14 dni 0,2 14dni 0,1 a pak 0...6 tydnu utece jak voda behem toho by Ti mely stejne zabrat AD...z 0,4 na 0 by Ti bylo asi moc zle, ale to mi rikalo uz x lekaru, ze psychika dela 50% abstaku minimalne- "O snizil jsem Rivo ted mi bude zle, to nezvladnu, to bude des" - no a pakto des je, kdyz na to clovek mysli....to vis, ze to neni prochazka ruzovou zahradou, ale mas jasny dukaz u sousedky byla KO, ale zvladla to bo negoogli takove ******* jako my :)

Michal

A Jozef musim uprimne rict, ze ja 5ty den a abstak ze snizeni je fuc.... ted uz jen posledni krok....

Jozef

Michal fandím ti, a si motiváciov.

Martin

Jozef daj susede odkaz na link nech snami popiše čo a ako 😊😊😊

Jozef

Sewsa Michal. Takkk teraz si to zabil úplne, a presne. Kokotina prepáčte, ze tako som sa, vyjadril. Ale Michal to zabil...... Michaáaallll to mas úplnú pradu, ze psychika robi aspon u mňa 80% ,ze to nezvládal. Áno psychyka. Príliš sa zaoberám sebou pocitmi tym ze som schudol, ze som nútený rivo... nechať. To u mňa spúšťa depresiu a úzkosť. Presne si to uhadol. Si rázny ,úprimný, a neserkáš sa tu s názorom, napísať na našu adresu, ze to robíme fest zle. Včera som skúsil rivo brať a predsa som nebol OK ako pred tym ked nic taketo som neriešil. Teda je to psychika. Škoda ze si tak ďaleko. Rad by som s takym človekom aj osobne..... a co by ma kvázi nakopal. So susedov to poriesili super. Nechali ju bez riva.... Mala iba na ten mesiac, pred dvoma týždňami je došiel, a ci chcela ci nie dala to aj ked nevedela že rivo.... ju..... Závidím jej lebo je po..... Keby vedela tak chatovat ako my tu. Vedela by napísať ako to bolo, co bolo. Dnes je krásny den, tak určite bude venčiť Bobika. Pokúsim sa snej vytiahnuť co jej dala psychoska ako náhradu. Michal gratulujem ti a drzim palce. Píš, a buď tvrdý. Neľutujeme sa tu. Krásny dusickovy deň Vam prajem. Nieco som zabudol napísať, ale pozdejšie....

Petra

Michale, já snížila z 1,5 mg na 1,25 mg a nič pohoda, Z 1,25mg na 1,0mg to ušlo taky, sem tam úzkost. Z 1 mg na 0,75 ajaj už začala triaska, mně sa tak páči ta slovenčina, asi to bude tím, že moj otěc je slovák, ale osud tomu chcel, ja som tatu nepoznala, škoda, no pol krvi mi koluje slovenskej, Jožko, si moj rivotrilový brat :D:D:D. Pokračujem z 0,75 na 0,5mg už soma začala bláznit, neskutečný třes a úzkosti grrrrrr. Na 0,5 jsem byla 3 měsíce, od dubna 2017, čiže rok a pol vysazujem z 0,5 a jsem na 0,23mg, menší půlka z 0,5 a Michale bolí to, strašně, psychika je v hlavě to jo, ale když Ti svaly vypoví službu a chcou zpět drogu, jdeš do obchodu a nedojdeš, já mám jako oporu kolo, sama bych nedošla, nepřeju ti fyzický absťák, ale jak tady machruješ, že je to všechno v hlavě, tak kdyby šlo půjčím ti na hodinu můj absťák, jednak by jsi nedošel do práce, kdybys došel, nevím čím se živíš, sedět na vrátnici by se dalo, ale nic víc, když prsty a ruce a nohy se klepou, nedám ani nákup do tašky. Když mi zavolají ze školy, přijďte si pro dítě, má horečku, pane Bože pomož mi ať tam nějak dolezu. Jsem na 0,23 už 2 měsíce, zlepšuje se to, ale ta slabost v těle je pořád šílená, sotva chodím. Jožko, napiš co suseda a Bobik, pozdravujem na Slovensko.

Michal
1x

Ahojteeee :) Jozef tak tak zakousni se do toho a trhej! :) To dame :) Petro , ty jsi mne nepochopila psal jsem, ze stavy tam jsou jen si je nasobime svou psychikou a zrovna ty, ktera skrabes tabletku nozem ver, ze mas tu nejvyssi....podivej se na to z jineho pohledu, mas od Jozefa jasny dukaz, ze jeho sousedka vysadila ze dne na den mnohem vyssi davky a pozor je ji 65let!!!! Ma omnoho starsi organizmus a zvladla to , ty jsi jen v tom uvrtana kilometr pod zemi :) napis na drogovou poradnu, navstiv jednoho doktora druheho tretiho ...res to...chces byt obeti Rivotrilu dalsich 5 let treba? Nevim zla volba...

Petra

Michale, jo, máš pravdu, ale doma to vysadit nelze v mém případě, nejsem sama jen s Bobikem, nemám Tramal ,musím se starat a aspoň trochu fungovat. Paní odvezla rychlá do nemocnice a tam stejně píchnou diazepam, něco v každém případě bere jako náhradu, kdoví. A do blázince fakt nechci, zatím. Je fakt, že mě to vysazování vyčerpává, spadly mi oční víčka, už vypadám jak mončičák a šedivím, nějak se dostat na čtvrtku, chvíli na ní pobýt a pak už to bude veselejší- bližší konec rivohororu.

Andrea

Petro,jde to !!!!!!!!!! z neznalosti jsem užívala Rivotril,psala mi ho samozřejmě lékařka,ale 17 let.A představte si,co to se mnou dělalo,když jsem si léčbu ukončila.Jakousi silou vůle jsem to zvládla,nevrátila jsem se k němu.Vůbec to není jednoduché,Vy to ale také zvládnete!!

Michal

To chapu, do blazince bych dobrovolne take nesel :/ res to ambulantne a nejakou cestu s dobrym lekarem najdes! :)

Katka

Ahoj, zase po nějakém čase vám píšu a zdravím vás všechny, Petře, Petro, i vy novější. Jak se tady rozjela debata o té sousedce, tak také nevěřím, že to za týden brutálních absťáků zvládla. Sama jsem Rivo nebrala dlouho, 3 měsíce, a pak se 6 měsíců trápila s vysazením. Nevěřím že po mnoha letech braní to paní sousedka zvládla tak rychle. A hlavně bych to nikomu nedoporučovala zkoušet, absťák může nastoupit i po několika týdnech po snížení či vysazení a trvat může týdny, měsíce. Do toho bych teda určitě nešla, i když to pomalé vysazování je také psycho. Co u mě nového? Byla jsem u léčitelky, našla mi tasemnici na hypofýze a nasadila mi léčbu, prej by deprese a s ní spojené průvodní jevy jako nechutenství a nespavost mohly právě souviset s tímto parazitem. Tak uvidím, zda se po léčebné kůře spravím, zlepším. Mám teď obecně takovou nanicovatou náladu, nic mě nedokáže potěšit, rozveselit, necítím žádné pozitivní emoce a hrozně mi to chybí. Snižuji Olanzapin, protože mám velké podezření že ten emoční útlum dělá právě tento lék. A čeká mě vysazování dalších léků, Oxazepam beru už dva měsíce pravidelně, takže jsem opět v pasti závislosti na benzáči, ale snad se ho po zkušenosti s vysazováním Rivotrilu budu schopná zbavit, už vím jak na to a věřím, že Ox nebude takový těžký soupeř jako Rivo, ale uvidím, až to bude realita. Zatím ten Ox potřebuji hlavně ráno, na překrytí těch šílených ranních pesim, jsou to takové úzkostné stavy, že se mi blbě dýchá, břicho stažené, třes, humáč. Na to ten Ox pomáhá. Peti, to jsem netušila, že jsi poloviční Slovenka. Myslím na Tebe často, jsi silná holka a ten absťák Ti věřím, musí to být šílené. Pořád si říkám, že bys mohla zkusit přejít na ten diazepam. Prostě si najít jinou psychiatričku a zkusit to tímto přechodem na diazepam zlomit. Petře, vůbec nechápu, jak můžeš existovat bez spánku. Já si stěžuji, že naspím pouze 6 hodin denně (potřebovala bych tak 8!) a Ty máš radost že naspíš 3 hodiny. Obdivuji Tě, Tvoji sílu, já bych tohle asi nebyla schopná dát. Jak Ti tady radil někdo ten Quetiapin, v nemocnici ho bralo spousta lidí, jmenovalo se to Derin a brali to i přes den, na zklidnění místo Rivotrilu. Třeba by Ti to pomohlo, nechce se mi věřit, že neexistuje vůbec nic, čím by sis nepomohl alespoň k nějakému spánku! Vím, že i ty moje AD (Amitriptylin) se v zahraničí předepisují na spánek. To jsem Ti myslím už i někdy dříve psala. A ta antipsychotika (Olanzapin) se taky dává na nespavost (kromě jiných diagnoz). Zkus se po tom pozeptat u lékaře. Vím, psal jsi, že máš 20 let zkušeností s nespavostí, ale určitě musí existovat něco, co by TI aspoň trochu pomohlo a vrátilo do trochu normálního života. Držím Ti pěsti. Vy ostatní co vysazujete Rivo, držte se. Je to běh na dlouhou trať, obzvlášť po letech braní. Doporučuji najít si na FB skupinu Benzo Recovery, pokud ovládáte AJ, je tam mraky lidí z delého světa a hodně mi to při mém vysazování Rivo pomáhalo, vědět že stejnými problémy a symptomy netrpím jen já sama. Katka

Martin

Caw prajem krásny deň.rozhodol som navýšiť dávku seroxatu z 10mg na 15mg denné a znížiť Rivo z 0.5 na 0.37.5 aby som nemal take abstaky veľké z riva.ozaj mali by sme niekedy dať take stretko a porozprávať sa live .niekde na hraniciach keď sme tu sami czechoslovaci.😏jozef skús brať to tritico určite ti pomôže s vyradením rival.ozaj a zaujímalo by ma aku náhradu dávajú v nemocnici na slovensku za Rivo kto berie vysoké dávky napr.6mg denné.vsak musia mať také abstaky že no comment.inac počul som že Rivo sa k nam vráti ale tak možno po 2 rokoch kym nájdu noveho distr.ale to dúfam budeme všetci už čistí od benzakoch a adciek.potom tu budeme písať iba o pocitoch a smiať sa čo sme tu písali s sklonenou psychikou.

Jozef

Ahojte všetci. Verte ,neverte, ale suseda je bez riva...  Katka, u nás rivo nieje dostupné čiže tetuška chcela, nechcela to dala päť prebdenych nocí ,dní v kŕčoch, a bolestiach kĺbov, a psychických ťažkostiach. Totiž ona nevedela, že ma absťák a fest ťažký. Preto rýchla.... lebo mala ťažkosti s dýchaním ,plus predavkovana tramalom.  Je stoho von. Dnes mi ujo povedal, že je tichá menej rozpráva, ale v celku dobre oproti tomu čo bolo 5dní. Nezistil som čo ,a akú náhradu riva jej dala psychoska ku ktorej chodím aj ja.  Keď bola venčiť  Bobika, tak mi poveda, že dostala nové piruľe.  😁 Peťka moja rivo.... segra. Vieš my to máme ťažšie už len preto, že psychicky sme podlomeny, a preto nám to ide tak ťažko. Máš dcérku po ktorú musíš chodiť do školy. Starať sa o chod domacnosti. Predpokladám, ze žiješ na dedine, a tam je to o mnoho drsnejsie ako v meste, a predca to dávaš. A dáš.  Ja???  Som s mesta pracujem v servise kde pracar nieje o tom, ze odrobim osmičku, a domov.  Plus fyzicky ťažká práca a tiez aj psychicky. Mam syna síce uz je dospelý ma 23 r.  Veľa cestuje po EÚ aj do štátov. Skoro som sa ovrapčil hahh, ale neľutujem. Teda chcem tym povedať vždy bude u mňa len chlapcom ktorého treba usmerňovať ,a dávať pozor, aby..... Vsak to poznáte tý ktorí máte deti.  Dcéra má 16nájsť, a zajtra kupujem flintu. Chalani mi tu chodia pod okná, a mám stoho fuuu. V každom vidím grazla.  Čiže tym chcem povedať, že aj to ma vplyv na vyhadzovanie.  Michal veľmi ti fandím vtom ako ideš, a dávaš to, ale zamysli sa aj nad tým, ze ktovie ako tý ktorí tu nožom škrabú, riedia rivo.  Okrem absťáku máme veľa starostí. V práci, s rodinov a zodpovednosť. Aby všetko fungovalo, čo je prioritou rodiny.  Si tu momentálne hnacím motorom aspoň pre mňa, dávať to.....nevzdať sa.  Martin máš super nápad stym, že raz by sme  sa mohli všetci tu co diskutujeme stretnúť a urobiť sedenie ako dávame, alebo sme dávali. Raz som na yotube videl záznam kde sa tak ľudia v GB stretli po vysadení, a hovorili o svojích pocitoch. Úžasné niečo. Ale niekto mi tu strašne chýba. Pielier tohto fóra. Peter daj niečo. Chýbaš tu.  Ak máš ťažké obdobie ver ,že myslím, myslíme na teba. Takže. Toto bolo asi trošku o inom, ale aspoň tematika trošku naberie..... a zosumarizujeme si všetko, co nám sťažuje znášať absťák. Pekný zvyšok dusickoveho večera.

Martin

Jozef koľko už berieš Rivo rokov?a aku dávku?lebo ja beriem 0.5mg na noc a dočítal som sa že niekto berie 2mg 3x denné a v pohode to vysadil až za 2 roky.ide oto že nie ako dlho berieš Rivo ale oto koľko mg denné berieš.lebo aj keď berieš 10 rok.rivo 0.5mg tak sa ľahšie vysadi ako keď berieš rok 2mg riva

Jozef

Martin. Mam 40r. Ako 18,19 ročného ma chytila panicka porucha ktorú mi sposobili drogy. Nie klamem! Dal som som si viac nez bolo treba, tak som skolaboval, a prehral som sa na internom oddelení omotany v kabloch a ten monitor tam a ihla v hrudníku. Tak som sa zľakol, že uz mi koniec. To u mňa spustilo PP. A, ŠIALENÚ HAHHH CUKLO MI V NOHE A JA, SOM BOL NA PLAFONE HAHHH, A BAL SA ŽE ZOMIERAM.... DLHO MI NEVEDELI TRAFIŤ LIEK NA TO, AZ MI UZ NEBOHÝ PSYCHOS DAL RIVO...... 🤢TEN ZÁZRAČNE ZAFUNGOVAL.TEDA 20 r. ho berem. No nie nejak tak som bral, ze pravidelne, len keď ma to strelilo na platón HAHHH. Teda podľa potreby prvý roky. Bolo tak ze týždeň nič, potom som si dal leboooo som citil, že to ide na mňa. Posledné roky tri štyri sko kedy. Ale tento rok, alebo lepšie povedané toto leto fuuuu. Aj šesť kvapiek . Az sa to za deň nazbieralo 20kvapiek. Ale nie vždy. Ale pracovné výjazdy na prevádzky po sk a maďarsku proste stres.... V kuse na behu......až som zabúdal na, seba samého. Teda do desať dom dal toto leto a keď bolo toho veľa tak aj do 20k. Ale v prebehu dňa nie naraz. Teraz, som vo flasticke nechal úplne len spodok rivo..... takú slžičku, a rozriedil sirupom. 😂No som zvedavý.... Ale motivuje ma tu MICHAL ako to dáva. A ÁNO NEZÁLEŽÍ NATOM AKO DLHO, ALE V AKEJ SILE HO BERIEŠ. TO MI POVEDALA PSYCHOSKA. AK TO NEPÔJDE VYSADIŤ, NAVRHNEM NAŇ A BUDEM CESTOVAŤ DO ČR. NO ALE DUFAM TENTO SCENÁR SA NENAPLNÍ.

Jozef

A okrem riva som vobec nič ine nebral. Preto sa tak strašne bojim AD iných KO... TI..... Ale včera som zabudol vziať TRITTICO. no dnes pokračujem.

Martin

Ja beriem pravidelne Rivo 8 rokov a úplná pohodička s nim zaspal som vždy ale len 5-6hodin ale občas mám také vtierave myšlienky úplne onicom a k tomu beriem seroxat 20mg ale od januára tohto 10mg a asi posledný pol rok stoho vysadenia sa mi raz za týždeň vráti depku a take vtierave myslienky tak asi pôjdem na 15mg za deň seroxat.spustacom všetkého bol alkohol .No proste mi chutilo😋a zábava tak 3dni do týždňa na alkohole.teraz už nepijem to bola tá dan za 20r.zabavy o alkohole.inac prvý rok na AD keď som ich začal brať bol asi najšťastnejší aký poznám.vsetko bolo top super

Limak21
1x

Ahojte skupina, som rad, ze som vas nasiel, co mate podobne problemy s Rivotrilom. Chcem sa zbavit toho lieku. Budem vdacny za kazdu radu/info, ako postupne z toho von.

Jozef

Martin. Tak u teba alkohol bol spúšťačom. Teda jeho abstinencia. Na jednú stranu ti davam palec hore, lebo si tu podobne ako ja, uviedol dôvod čo u teba spustilo tvoj stav. Martin. Ked si dokázal nechať alkohol, dokážeš aj rivo.... nakopať kdesi..... Stým ďalším liekom ktorý berieš a od ktorého si sa, rok cítil super, a po znížení ti navodzuje depku, tak ja, na tvojom mieste by som to dal na, pôvodnú dávku, uz len preto,že dávaš dole rivo... Vies, ide tu o psych.... pohodu. Ta ked bude v pi..... tak to nedáme. Toto nám tu chce aj Michal povedať, ked jeho príspevky su tvrdšie na našu adresu. Zatiaľ sa tu majte, Pekný dník všetkým.

Martin

Caw máš pravdu to AD dám do pôvodnej hodnoty 15mg a Rivo 3 deň vysadzovania na 0.37mg a zatiaľ pohoda ale asi mi pomáha kto mi to AD čo užívam.este by som povedal že spánok ok 6hod len naňho taky prerušovany vždy sa v polke zobudím dám cigu a zaspim

Jozef

Zabudol som Martin. Ja si pomáham neurolom 0,25 mg, stoho polku si zoberiem pri traseni a trochu pomôže prekonať aby som vydržal bez riva....

Petra
1x

Ahoj kluci a Káťo. Káťo, tak Ty stále bojuješ? Napíšu Ti konečně na email, však jsme si psaly, tak se ozvu. Mám problém s wifi signálem, vypadává mi připojení na internet, takže něco napíšu a než odešlu, tak to vypadne, přijede technik, ale asi budu muset koupit novou wifi, ta technika nás stojí čím dál víc peněz, jsme toho otroci a to není dobré. Jožko, Ty jsi mladý taťka, měl jsi syna v 17-ti , smekám, to bych nedala v této době. Já mám dceru 14 let a budu muset brzy koupit rovnou kulomet, je hezká, ze mě nemá nic, asi víc z tatínka, jen ty fousy ji chybí :) Jožko, já jsem vzala jeden den 0,25mg neurol, jej to byla úleva, aspoň jeden den jsem si odpočala trochu, byla jsem taková oťapená, ospalá. Ale každý den to nejde brát, bohužel. Já jsem jeden den zkusila vzít jen čtvrtku riva, ale po 24 hodinách přišla urputná bolest hlavy, asi by pomohl Tramal, fakt na tom něco bude. Mně napsala jedna psychiatrička z bohnic, že bzd se paradoxně vysazují zase pomocí bzd, jsou na to prý různá shémata. Já mít nějakou perníkovou chaloupku v lese, zavřela bych se tam na měsíc s naší Bobinou a s Tramalem, jen lampičku a knížky, hodně minerálek, hořčík, no a děj se vůle Boží. Ten třes mě obtěžuje nejvíc, nebýt toho třesu, tak už mám vysazeno. Jožko, ta teta suseda se netřepe? Já mám susedu, taky 64 let a ta brala neurol dlouhodobě, pak ho vysadila tak, že byla 14 dní v kuse ožralá, vlastně ho ani neměla v plánu vysadit, ale v té ožratosti ho nebrala , pak vystřízlivěla a dostala Prothiaden a neurol už nebere, doktorka jí dřív říkala, že se toho neurolu zbaví jen v nemocnici,ona se absťákem prochlastala. Taky je taká jednoduchá, negůglí.Pokud možno hezký den všem.

Jozef

Ahoj Peťka. Tak konečne som sa tu v našej ordinácii aj zasmial. Tedaaa rovno ideš nato gulometom :-). No ja fakt uvažujem, ze tu flintu niekde zoženiem. To fakt je hrozné s chalanmi. Ako taký...... Fuuuu. Ved ty to určite chápeš. Na dcéru to musíš fakt dávať pozor, a hlavne osveta. So synom stym som nejak neriešil nemal som take obavy. No vieš keď som bol ešte len deckom všade to hučalo kde som sa objavil. Bol som v celku dosť divoký do všetkého som šiel na plný plyn, a mal som kamarátku, ktorá mi je teraz mojov ženou. No došlo k tomu, že otehotnela. Bolo to búrlivé obdobie, ale nic stoho neľutujem. A ver, ze by si to dala aj ty. Bobik tramal chalúpka, to je fakt dobrý nápad až extrém. No tak som sa nasmial teraz, ako to dala tvoja suseda. Teda tá to dala. 😂😂😂Dala to fakt dobre. Keby som tak mohol ja piť, tak sa zožerie tiež, a absťák by nebolo cítiť.... Len ja alkohol som niekdy nemusel. Strašne mi je zle po ňom. Peťka ten neurol fakt vie pomôcť, ale tiež vue byt fest návykový. Teda zobrať len ked uz ozaj je to, že ......Ja, som na 0,3 ,a dnes to fest cítim. Podobne ako ty...... Susedu s bobikom neviem ani za, svet stretnúť, ze by mi povedala co za náhradné pirule 😂😂😂jej dala psychoska. Lebo fakt ma to najhoršie za sebou. Peťka nepocenuj sa. Si žena ktorá zvádza nie ľahký boj. A ten sa na nás všetkých podpíše. To je tá daň. Niečo, za niečo. Peťka dáš to.

Michal

Ahoj :) vsechny vas zdravim kamaradi :) Mam dobrou a zlou zpravu ....Dobra je, ze tyden 7 dni po snizeni Rivo nulove pocity jiz a davam to vklidu, chtel jsem jit o vikendu na 0, ale jelikoz budu mit starosti-to je ta spatna zprava vyckam chvili, muj pejsek si neco udelal s packou musim dnes na veterinu, tak snad to nebude vazne...je to nejvetsi kamarad co mam :( Jinak ja cestuji nerad, ale nekde za hranice kousek klidne vyjedu :) pod podminkou, ze to spojine treba s nejakym vyletem-treba Nizke Tatry a trosku se projit a nadychat cerstveho vzduchu a nejlepe s noclehem.. :) Ja take muzu rict duvod-od 19ti puberta, divoke mejdany, alkohol, drofy, sex-malo spanku -kolaps....v kostce :) takze +- si ta to muzeme vsichni sami haha ( brecet nebudu) :D

Martin

Michal presne ako keby sme spolu chodili na mejdany😋😋😋s tym rozdielom že ja som začal v patek a končil na budúci týždeň v utery🤗🤗vyspal som sa stoho a zas😏😏😏a 10 rokov žiadny pocit na depku a spal som ako babátkko

Jozef

Cawte. Fuuuu oceňujem, ako sme tu vlastne uviedli dôvod našej bytky s rivo.... Michal fuuuu dávaš to bravúrne. A schvalujem ti odloženie riva... na nulu keď máš teraz problém z, havom. Určite sa stoho rýchlo dostane. Taakkk to sme boli pekne diví ako tu čítam. Ale ja sa za to nejak ......Vsak sme si užívali skúšali, aj za tu daň ktorov teraz platíme Však Martin. Michal, je to fakt dobrý nápad urobiť nejaký spoločný výlet, lepšie povedané stretnúť sa, s ľuďmi, už aj takými virtualnymi priateľmi tohto chatu. Bolo by lepšie noo trez to si znie dosť..... keby nás tu bolo viac, ktorý takto bojujú zo závislosťou od riva ,iného. No v každom prípade je to povzbudivé tu diskutovať, a ísť ďalej a to prekliatemu rivu dať košom. Tak pekný zvyšok večera.

Martin

Caute ako sa všetci máte čo?ozaj chcel som sa spýtať či sa môžu brať vitamíny sk.B na antidepresiva?lebo ja som ich bral a sem tam sa mi točila hlava akonahle som ich prestal tak v pohode.to isté aj s magnezium. Môže sa brať?

Jozef
1x

Ahoj Maťo. Fuuuu no ja doslova žeriem Bečka lebo som schudol. Nejak stym nemám problém, že by som mal nieco také co opisuješ. Asi preto, ze AD som nikdy nebral. Ale ak je tu niekto kto mal niečo také, čo ja teraz tak poraďte. Dal som si normálne rivo tu vysadzovaciu davku podľa tabuľky. Pred 25 min., a stav ako ožratý ledva som pri kuchynskej linke stál. Úplne ma to sundalo. Uz som uvažoval, že to idem vygrcat. Fujjj odporné niečo. Vypil som dva litre vody. Nemôžem vziať ani TRITTICO trošku to teraz uberá z obratok, ale citim to v hlave ako keby som vypil liter domácej. Čoooo to jeeee? Vsak 4kvapky u mna kedysi boli ako keby som nič ani neužil z riva. Mam riadnu opicu či čo to je kurnik. Cim to je???? Dnes, som frcal cely deň ako fredka pohoda, aj včera, dokonca už tak že nebyť upozornia mojej ženy tak rivo... ani nezoberem . A teraz ako som dosiel domou tak ma, sundali 4kvapky. 🤔🤔🤔🤔🤔Ak máte niekto taku skúsenosť, rýchlo stym sem Diiikkk idem spať. Alebo grcat.

Petra

Jožko, krásne slová si mi napísal tam hore. Ďakujem. Martine, já beru hořčík a vitamíny B skoro denně, nemůže to podle mě škodit a myslím, že se právě na nervy doporučují i s AD a při snižování bzd o to víc. Jak vám všem je? Ta moje sousedka funguje bez neurolu, prý nejdéle odcházely svalové problémy, měla také pnutí svalů a třes, to se jí drželo déle a postupně odeznívalo, neměla asi silnou závislost, prokládala to chlastem. Jožko, já alkohol taky nesnáším, je mi pak špatně. Ten neurol si nechávám jako berličku, kdyby bylo opravdu nejhůř, člověk nikdy neví. Hezký den všem. P.

Jozef

Ahojte. Dnes mám kontrolu u psychoske, tak fuuuu neviem co povedať. Čo vlastne povie keď jej poviem ako sa mám. Či zase nejaké nové lieky alebo fakt neviem..... Trittico som dva dni nebral, a neviem ci je to tym, nejak moja nálada klesla..... Dnes to nejak cítim. Dnes ho zase nasadim, a budem sa pítať na psychoterapie. Peťka mam zlé správy o mojej susede, ale hneď ako sa budem môcť to tu napísať. Tak to sem dám. Martin máš nejaké inf., ohľadom receptu??? Tak sa, majte utekamtk psychoske na kontrolu.

Martin

Jozef ťa moja ma ešte dovolenku tak neviem ale šak ty si bol tak ako da sa predpísať recept?petra ďakujem začnem brať vitamíny b dnes by mi mala prísť pošta tak potom napíšem ako

Jozef

Tak teraz som došiel, tak recept mi vôbec nechcela predpísať. Ze mám Trittico, a uz jed rivo.... nieje na trhu tak ona to predpisovať nebude. Tak ostáva záchrana u obvodaka.... A vymenim psychosku.....

Martin

Tak to maš riadnu psychošku ked sa tak sprava.....ja by som to mal vediet zajtra či sa da predpisat.tak potom dam vediet.inač čo je stou tvojou susedou?začal si tak hrozne a ?

Michal

AHOJTE :), tak já se nějaká držím na 0,125mg tělo občas bolí, už jsem 1 den vynechal, takže teď sem tam vynechám, když nebudu muset do práce, jdu na další level vysazování :) do konce roku čistý od RIVO a tak bude, žádné ústupky, Jozef no kolik bereš toho TRITTICA a proč to vynecháváš 2 dny-to je celkem hloupost, koncentruj se na to, co Ti radí Dr. navyšovat a brát pravidelně TRITTICO a vysazova Rivo, v tomto jsem s ní bohužel za jedno, myslím, že je to správný postup... :( Ono to Trittico Ti může nadobro od Riva pomoci, ale musíš ho brát pravidelně a tak jak máš, pamatuji si, že u Trittica jsou standartní dávky 150mg... 1/3 je 50mg a má se nasazovat 3 dny 1/3 3 dny 2/ a potom už celá tabletka, ty ho bereš už moc dlouho a stále půlíš druho část tabletky respektive druhou třetinu.. tak jste se domluvili s Dr či?

Jozef

Čavte tu..... Konečne troška pokoja, tak som tu. Michal mne psychoska vôbec Trittico nezvýšila na vyššie dávky. Teda ja fakt neviem.... Tie dva dni som nebral TR...,len pre skúšku, a bolo mi zle od riva.... tak som uz nechcel ešte aj TR... do seba pchať. Suseda skončila v nemocnici. Úplne jej vyplo nohy, nespala, neskutočné trasenie, bolesti, depresie, a nevedela dýchať. To asi je len zlomok toho co si prežila. Museli jej z maďarska doniesť iniekciu riva....., aby ju dostali stych kŕčov. A nasadili jej normálne rivotril. Aspoň toľko mi povedal jej manžel. Tak krásne to poriešili na na slovensku. A to je len suseda. Kde su ostatný ktorý ostali bez riva...... zo dňa, na deň. Je to smutné. Keby u nas distribúcia neskončila, berem rivo. Vsak fungoval som..... Nevedel som ,ze existujú AD a podobné od ktorých tiež človek ostane závislý. A to mi nikto nech nepovie, ze to nieje tak. Je to všetko tak zariadené, aby sme boli na tom závislý. Vsak business......

Michal

No, to nejsou zrovna dobré zprávy... Ale zase brala 2krát 2mg, to by byl i celkem zázračný detox za tak krátkou chvíli.... ale co potom až Rivo na SK nebude vůbec nebo až nebude ani v ČR to dají potom pacientům co? To by mě zajímalo.... !!! No Jozef i toto je velká motivace se z toho dostat... :/

Petra

Ahoj kluci. Jožko, jo, ten nejhorší absťák není 5 dní po vysazení rivo, ale teprve po 7 dnech to začne, další vlna po 14-ti dnech a třech týdnech, až tak pátý týden se to už nezhoršuje, ale po větších dávkách braných dlouhodobě denně a naráz se vysadí, to je peklo, může člověku v těch strašných křečích přestat bít srdce a zkolabovat i plíce, píšeš, že má vyplé nohy, to já pomalu vysazuji a taky nemůžu normálně chodit , vím, že kdybych vysadila naráz, tak si nepomůžu , volali by mi rychlou a byla bych v prd...Ach jo, chudáci lidi u vás, co takto dopadnou jak tvoja suseda. Je mi z toho špatně, móóc špatně.

pedro

ahojte písal som tu minulí týždeň zatial sa my darí znižovať riv už som na 2 kvapkách 4 deň ! ráno je to najhoršie čo sa týka trasenia a chvenia cez deň to trochu rozchodím ked vám to dovoľuje zdravotný stav treba sa čo najviac hýbať a športovať já osobne korčuľujem na zimáku trochu bicykel a turistika denne som vonku 6-8 hodín! pobolievajú ma klby svaly krčná chrbtica rameno lopatka viem že je to absťák ale bojujem a idem dalej nikdy sa nevzdám ! ale ked už spomínam to športovanie pri vysadzovaní a znižovaní dávky aký máte na to názor je lepšie byť v klude alebo je lepší šport a pohyb ??? psychika je okey beriem ad-brintelix spánok mám dobrý 8-10 hodín

Jozef

Uffff Peťka. To ked som počul dnes co sa stalo, a to určite sused ešte všetko nepovedal, tak to muselo byť hrozné. Ten rivotril prekliaty. Vedieť to, co to spôsobí ,tu hroznú závislosť ,a potom to hrozné ked ho vysadzujeme tak nikdy by to do mňa nikdy nedostal. Nepoznal som AD a teraz ich musím brať. Najhoršie na tom je, ze aj od AD človek ostane závislí. Ved keď tak citam, tak každý tu berie AD. Ale co už ked iná cesta nieje. Strašne ťažko mi je po tom co som dnes počul. Na slovensku sa surovo zachovali k ľuďom ktorí užívali rivo..... Nedali možnosť na bezpečné vyradenie lieku. Však to fetakom co na ulici si dávajú..... neurobia takym sposobom ako ľuďom na sk. A pritom s výrobou neskončili, ale s distribúciou. Čiže v ČR nehrozí, ze by rivo... nebol dostupný. Tak prajem pekný večer. Ja nasadzujem po dvoch dňoch AD 😊

Michal

Pedro super!!! To je přístup, určitě pokud jde, tak raději venku a v pohybu :) a sporty pro Tebe vhodné v rámci možností-co ti Tvá páteř dovolí! Gratuluju jdeš správním směrem :) Na ten třes se dopuj ještě hořčíkem měl by Ti pomoci :)

Petra

Pedro,jo sportuj,,když Ti to dělá dobře. Víš, my ,já, co jsem to rivo brala denně víc jak 5 let 1,5 mg, tak u nás, u mě, to snižování teď vypadá asi takto: Já snížit o 0,1 mg, čiže o 1 kapku naráz, tak po pár dnech se ani nepostavím na nohy, natož na korčule, na bicykel? to by bola cikcak jazda a prvé auto by ma zabilo a turistika? no ja som rada , že v absťáku dojďem na záchod, prepáč, Ty máš daleko do toho pravého silného trýznivého absťáku, je to tak, jen Ti poradím, nepřepínej se fyzicky, není to dobré.Dobrou noc.P.

pedro

Petra,Michal -dakujem vám za odpoved. ako som tu čítal tie príbehy ludí tak som mal aj trochu strach zo znižovania dávky rivotrilu a poviem vám pravdu myslel som si že to bude horšie! cez leto som bral od 4-5 kvapiek až po 8-10 posledné tri týždne som už iba na 3 kvapkách a chcem to skrátit ako my navrhla doktorka každé 3 týždne po kvapke teraz som na 2 kvapkách a skúsim to v dvoj týždňových intrvaloch ! 2 týždne 2 kvapky 2 týždne jednu a poprípade ešte jeden týždeň jednu kvapku každý druhý deň. uvidím ako to budem znášať ale do mikuláša sa tej drogy chcem zbaviť! čo ma nezabije to ma posilní! ozvem sa čo skoro zatial čau

Michal

Pedro, máš to oproti nám trošičku jednodušší, jelikož bereš Rivotril cca 5 měsíců, představ si, že ho bereš třeba 4roky, byť nějakou závislost máš, protože jsi bral v dle Tvých slov 0,5mg - 1mg, což 1mg už není úplně málo , nicméně, když jsi se dostal na 0,2mg chybí Ti už poslední krůčky, ale ty nejtěžší, čekají i mne a vím to, že toto bude nejvíc hard! :) ALE, tak jak píšeš, já si dám taky pod stromeček DÁREK a to svobodu od Riva!!! Mám 0,125mg což jsem na tom + - stejně jako ty... ale krátce, už ani nevím jak dlouho což je dobře :) tuším cca 7+dní ... také mi není úplně dobře, bolí mne svalstvo, oči jsem podrážděný apod. ALE DŮLEŽITÉ JE SE TOMU POSTAVIT ČELEM.. ne třeba tak, jak od Jozefa sousedka, pže to pak může skončit katastrofálně-kolaps.. ale 0,2mg už je dávka, která Tě po vysazení neohrozí na životě, jen to bude nějaký ten pátek nepříjmné :/ ... mám podobný plán - už ho prakticky dělám od včera a budu vynechávat dny bez Riva, např dva dny 0,125mg pak den bez... ikdybych ho měl "protrpět" pak hodím zpátky 2 dny pak bez.. je to důležité i pro psychiku, ten jeden blbý den na to nesáhnout u mne včera- a žiju, dokonce jsem v práci a moc dobře vím, že se z těla vyloučí až po úplném vysazení po třeba 7-10 dnech, ale já ty intervaly budu prodlužovat, pak třeba 1 den Rivo 2 dny bez... to je cesta k vysazení a vím, že ji dám :) VÍM TO- NEPOCHYBUJI :) MÁM NA TO CCA 5 TÝDNŮ :) na Vánoce bez.. dobrou noc všem :)

Jozef

Martin, teraz som odbehol od obvodnej......, tak nemala problém predpísať recept. Normálne jej vytlačil pc recet. Pekný dník. Peťka ten absťák sa aj u nas tak prejavuje pri znižovaní riva....? Ze päť dni pohoda, a potom...... 🤔🤔🤔🤔

Michael
1x

Jozef, liečebná dávka Trittica pri depresii je minimálne 150 mg, zaujímalo by ma ako zdôvodnila Vaša psychiatrička pôvodnú dávku, teda že nie je potrebné navýšenie. Michael

Jozef

Michael, zdravím Vás. Mám sto chutí od mojej psychosky odísť. Proste ona vôbec ani nepočúvala, ze mám kolisavu náladu, vzhľadom na to, že vysadzujem rivo..... Pýtal som sa jej v akom stupni je moja depka rozvinuta podľa toho co som jej povedal. Povedala, že mam užívať TRITTICO, a vysadiť úplne rivo.... Dnes som bol u psychologicke, ktorá sa, zhrozila nad tym, že uz toto vysadzovanie riva.... je veľmi rýchle, a tak ako rýchlo znižujem dávka, tak sa môžem aj rýchlo vrátiť späť k povodnej. A, že depresia aj ked nie veľmi rozvinutá, sa môže prehĺbiť pri rýchlom znižovaní, nie ešte vysadení, tak silno navykoveho lieku akým je rivo..... Tym mi asi chcela povedať, ze pomaly zájdem ďalej. Objednala ma už riadne sedenie, uvidím co ako ďalej nakoľko ma skúsenosti s ľuďmi zavyslimi na liekoch rôzneho druhu. Teda Michael ja by som Vás poprosil o radu. Pridať tretinku k TRITTICU??? LEBO PSYCHICKÁ POHODA, JE NAJDÔLEŽITEJŠIA PRI ZBAVOVANI SA RIVA..... ĎAKUJEM

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce