Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jozef
1x

Ahoj Peter. Áno naučil som sa aspoň trošku počúvať telo. U mna to znamená, ze nasledovať vedľajšie účinky liekov. Áno napriek môjmu stavu idem do fitka a doslova sa tam ničím, ale v tom pozitívnom smere. To u mňa vyvolá radosť a pocit uvoľnenia. Lebo fakt hlad po rivo.... je neskutočný. Dennú dávku mám na 0.01 mg s infekčnej striekačky a to dvakrát denne čiže je to jedna kvapka. No a spozoroval som, keď večer dám 0.3 ,alebo 0.4, riva....., tak cítim nevoľnosť. Ako keď by som vypil alkohol a cítite to v hlave. Absolútne si to neviem vysvetliť. Pekný deň Peter

Petr

Michale diky za radu, me telo malo a nekvalitniho spanku vcelku prijalo a snad i vydrzi dal bez nasledku. Mne na spanek nic nepomaha. Takze to mus nejak zvladnout.

Petra

Ahoj kluci. Já jsem se dostala do jakéhosi stavu smíření. Že prostě budu muset fungovat na nějakých těch lécích, jen ještě nemám vychytáno jakých. Nedaří se mi najít takové, u kterých bych akceptovala vedl. účinky. Jožko, taky jsem nesčetněkrát uvažovala jestli antidepresíva, jenže máme zavařeno s rivotrilem a asi nezbývá něž na nějakém tom AD být a cítit se aspoň trochu líp a postupně vysazovat rivo. Zbavit se pak AD je lehčí, jen se nesmí hned po vysazení rivo vysadit v zápětí AD. Po vysazení benzo je tělo zhuntované a musí se vzpamatovat a hlavně ozdravit bzd receptory a na to potřebuje nějaký čas, může to být pár měsíců i rok a když se v tomto období sílí i na vysazení AD, pak je člověku dost blbě, opravdu mozek se hojí pomalu. A i já mám období, kdy jsem studovala internet křížem krážem, vždy jsem si k názvu léku připsala withdrawal a mohla jsem celé hodiny pročítat u všech léků a v cíli všeho toho čtení se zbláznit. Takže nenechat se zastrašit a nestudovat tyto věci, hodí nás to v této situaci dolů. Mám dnes zase pnutí v celém těle, slabost a chodím jak opilá, celotělové vnitřní chvění a další snižování v tomto stavu nelze. Chtěla jsem zvýšit na 15 mg paroxetin, ale mám na vyšší dávce migrény. Protože nutně potřebuji něco proti napětí, vzala jsem včera večer 25mg trittico, ale opět ráno horší třes, večer do půl hodiny po užití trittica příjemné uvolnění, ale ráno nic , jen třes horší. Kluci vám někomu nabízel doktor jako substituci přechod na diazepam a pak vysazovat ten? Má delší poločas vylučování a člověk se prý tak netrápí. Jen se musí dodržet ekvivalentní dávka. 0,5 mg rivo odpovídá 10 mg diazepamu, který se pak vysazuje po 1mg nebo i 0,5mg a mělo by to jít. Na Slovensku je ten 2mg diazepam, tak se dá snižovat i po malých částech. Z riva na dia se má přejít taky postupně, třeba nejdřív 0,25 zaměnit za 5mg dia a počkat několik dnů jak to tělo přijme nebo i míň , vyměnit jen 0,125mg za 2,5dia a pak další čtvrtku a když to bude fungovat, za pár týdnů je z toho člověk venku. Ten diazepam je jako substituční léčba. Mám nepřístupnou lékařku, jednou jsem jí to navrhovala, jestli by do toho se mnou šla, ale nenechala mě ani domluvit. Asi to nezná a já nemám sílu hledat lékaře, který by mě pochopil, žiju v okrese, odkud odborníci spíše utíkají.

Jozef
1x

Peťka, trittico aj u mňa dosť lomcuje z rána. Tras a slabosť . Nos uz neotravuje, bol u mňa dosť zapchaty, tiež pocit plnosti v žalúdku. To tiez ustúpilo. Ale ten tras slabosť ráno, nejak nie kym to nerozchodim.... A to beriem iba tretinku na noc. Ale ešte počkám ako Martin píše že mesiac zhruba trvá pri AD nástup účinku. Píšeš, že s dia...... sa da krásne, a z menšou bolesťou vysadiť rivo.... Máš úplnú pravdu. Primár psycho oddelienia mi písal, že je to zatiaľ najcennejšie vysadzanie riva.... Trvá to zhruba tri mesiace, a prvé týždne ho podávajú injekčne do svalu. Popri tom ti ešte podávajú rivo.... ale v mini dávke ,plus máš ktomu psychoterapeuta. Čiže máš pravdu, že daizepamom to ide, a diazepam údajne ľahšie vysadiť, než klonazepam. Ten sa brutálne vie pricucnut na mozog...

Martin

Cawte Všeci myslim že mam najviac z vas skusenosti s branim AD a rivotrilu lebo ich beriem 8 rokov pravidelne takze otom trochu viem.Jozefe tie AD si kludne daj pomože ti to s vysadenim riva a vobed sa nemusiš bat ze sa zle vysadzaju.ja som z 20 pohode sa dostal až na 10 zarok a pol a bez niakych abstakov samozreme mi ktomu pomohol rivač.a teraz vysadzam rivač a pomahaju my ktomu AD.takze tak.AD ti zaberie tak za mesiac a a na kazdeho zaberie inač,niekomu lepsie niekomu horsie ale v tom zmysle ze ta bude pobolievat hlava ale to zachvilu vyprcha...inač to video co mi kazal michal pozriet je dost hnusne ale tam typek vysadzal nezmyselne tie AD.AD vysadis pomaly lepsie ako rivo ale musiš pomaly a nie ako vtom videu.....ja teraz vysadzam rivo a pomaha mi vto seroxat a jedine co mam zle je ze som trocha nahnevany na vsetko ale ked ti vsetko ide od ruky tak to dam....a pri vysadzovani riva este poobede nespim 3hodiny ale len hodku ked pridem z roboty a potom v noci normal 5hod ale niako to ustojim stymi AD.ozaj jozef tak mam lekarne v čr kde rivo maju takze tam zavitam....rivo v cechach bude a na slovensku nie koli tomu co si pisal....ale v cechach nic neporušili takze tam sa normalne dodava.

Jozef
1x

Martin dík ti za inf.k AD. FUUUU no vieš nikdy som ad a podobné lieky nebral len to poondiate rivo..... ktoré fuuuu hnus hnus ako sa vie držať tela duše. Martin nebol problém s predpisom riva...??? Lebo všetko ide cez centrálny systém ktorý už doktorom vraj neumožní vytlačiť recept na rivo.... Tak asi aj ja pôjdem ba výlet do ČR kým ešte sa da predpísať na svk. Drž sa Martin. Daj potom inf., ako to šlo v ČR v výberom riváča .

Michal

Ahojte 3 den 0,125mg je za mnou :) drzim se a relativne funguji :) K tomu diszepamu cetl jsem o tom, ale prijde mi to jako z blata do louze, nekteri se trapi tak jako mi na Rivo vysazovani z Dia.... no s tim vysazovanim AD ono to je standartni postup vysazovat napr. z 20mg na 10mg pak na 5 mg a na 0....ja tak paroxetin vysadil a zvladl jsem to cca v roce 2011-2012.... ale Ti, kteri ho berou dlouho viz.pan z videa to nezvladaji jelikoz ho berpu dlouho, ja vzpominal jak dlouho beru Rivo a je to cca jaro/leto 2016 cili 2 roky a neco plan jsem si nastavil tak, ze ted pojedu jeste 14 dni na 0.125mg mozna 3 tydny a pak zacne "sranda" nepujdu primo na 0, ale tim ze ma dlouhy polocas vylucovani budu brat ob den pak ob dva a budu s tim bojovat az na 0...ale po tech 3 tydnech at se nezhroutim nebo neuskodim telu, tak nasadim po konzultaci s Dr. Nejake rozumne AD v nizkem davkovani zvolim asi Trittico, ale pujdu na 50mg na 100-150mg nejdu....to je olan a budu se ho drzet jde mi jen o to at nemam epi.zachvaty apod, ale ja to dam jsem si jisty :) jisty sebou telo vydrzi hodne do konce roku ten jed chci z tela ven a od 2019 Rok bez Rivo a kdyz se nekdy predemnou objevi Rivo velmi rychle ho hodim do pekel :D

Andrea

Ahojky Michale,prosím Vás,moc se s tím snižováním nehoňte,to musí být opravdu velmi pomalu.Riziko epilepsie je známé.

Jozef

Michal aj ja po tom túžim do 2019 byť čistý od riva... No teraz, viem, že to asi tak nebude. Spadol by som na držku hnusný spôsobom. Zo začiatku som to dával podobne ako ty, ale ma to sundalo. Musel som sa stabilizovať ,vrátiť k dávke o trošku vyššie, a zase začať od znovu. 😐 Teda tlačil som fest na pílu a stálo mi to za prd. Radšej dlhšie než padať ako týpek s videa. Drzim palce

Martin

Jozef to kde si zase zistil že sa neda predpisat rivotril na svk?sak normalne ti predpisu co potrebujesnie?ci maš niake overene info otom?a rivo v cechach vobec nechyba nikde vsade ho maju plne sklady.......

Jozef

Takže Michal, dnes mi odpísali s Roche. Rivo.... v ČR je, a bude.

Jozef

S receptom to fakt neviem... To zistím až v novembri keď pôjdem dať predpísať rivo.... Ale bolo mi povedané, že keď nejaký liek stiahnu s trhu, alebo nemá podpísanú registráciu, tak zmizne aj s ponuky liekov v systéme s ktorým u nas lekári pracujú. Čiže perom predpísaný recept nehrozí..... Len ked je lekár pripojený k systému databázy liekov. A stiahnutý liek s trhu mu systém neponúkne, lebo tam nebude a tym aj znemožní vytlačiť recep s účinkov zložkou, čiarovym kódom. Neviem potvrdiť či je to fakt tak, alebo ďalšia poplašné bla bla blá. Ako aj s rivo v ČR. Peknú noc všetkým

Martin

cau ja mam zase info že sa bude dat predpisat možno lebo oni tam nedavaju nazov lieku ale len učinnu latku.klonazepan.takže by stym problem nemal byt.hm neviem dam vediet

Michal

Jozef, tak to je dobře, že Rivo bude alespoň v ČR už kvůli vám Slovákům ať k němu máte přístup! Já mám poslední balení celé, takže 50ks 0,5mg a v mém životě poslední ikdybych měl jít na detox já už to do ruky nechci v životě ne! :)

Jozef

Ahoj Michal. Áno je to dobré, že v ČR je ešte rivo dostupný. Aspoň do času kým si moje telo, duša, moje Ja, neuvedomumi, ze to ide aj bez riva..... My máme tu na sk výhodu už len tým, že nieje šanca skočiť k doktorovi a dať si ho predpísať ,a v lekárni vybrať. Vy zase máte výhodu v tom, že keď to nepojde z vysadenim tak bez, problému ho môžete mať. Tiež uvažujem, ze pôjdem na tvrdý detox kde mi to jednochu zoberú, nechajú ma v zachvatoch abstaku ,ale bolo by to kratšia cesta než s týmto vysadzovanim. Pretože toto bolí dlho. To by bolelo kratšiu dobu. Aj keď v mega sile. Su ďaleko silnejší závislosti ako od heroínu, pervitínu, alkoholu ,a ty ľudia po tvrdom detoxe su v pohode a žijú normálnym životom, a vedomím, ze uz viackrát by k droge nečuchli. 5teho idem na kontrolu k mojej psychoske a skúsim snov ešte psychoterapiu ktorú mi aj ponúkla. Máme tu veľmi dobrého klinického psychológa ktorý vie ako pracovať s absťakom a všetkým k tomu pridružené. Uvidím. Jedno je isté. Na AD nechcem fungovať je to väčšie svinstvo než rivo....Myslím si to preto, lebo Peter ma stym sakra problém ho vysadiť. Je jedno či trittico remeron , je to jedna banda. To fakt radšej ostanem na BZD, nez mať v hlave rybára serotoninu. 😂

Petra
2x

Ahoj kluci, taky je u vás takový vítr? Já jsem v noci po druhé hodině ráno musela na zahradu, máme slepičky a málem nám i s kurníkem uletěly, chudiny. Bylo i v noci teplo, foukal teplý vítr, žádná zima, zvláštní. Jožko, toho klinického psychologa využij, já takovou možnost nemám. A kdyby jsi šel na detox, zajímá mě to vysazování s diazepamem, tak pak mi sem napiš, jak to probíhalo, já už se trápím 2 roky. Fakt mě nejvíc trýzní ten třes, to je pro mě peklo a ještě ta slabost v nohách a rukách, ruce a nohy jako želé a žádná energie. Já myslím, že se vám rivo na Slovensko vrátí, že je to jen výpadek. Jsou lidé, kteří berou i víc jak 4mg denně, co ti, až jim dojdou zásoby tak je budou hospitalizovat a dopovat diaz., aby se nezbláznili? Do čeho nás to to zdravotnictví namočilo. Kluci, taky se vám špatně chodí v absťáku? Taková slabost v nohou a velká nejistota při chůzi až napětí v nohou?

Jozef

Peťka u mňa v celom tele slabosť, to nejdem radšej písať o točení v hlave, ked sa musim oprieť aby som nespadol. Napätie v svalov také, že si myslím, že mi zlame kosti. A zrak taký, že ako ked by som oči pod vodou otvoril. A potom stoho celého nastúpi depka. Smutný myšlienky v spiatočke. Depku horšie znasam než to hore co som opísal. Ale trittico trošku asi začína zaberať, lebo trošku tu depku odburalo. Ale nemám stoho dobrý pocit, ak by dom mal fungovať na AD. PEŤKA SOM NA 0,4 NA DEŇ. STRIEDAM TO TAK ŽE RAZ CEZ DEN, POTOM DRUHÝ DEŇ VEČER. Potom to dávam na 0,3 po dvoch dňoch ako je v tabuľke vysadzovania. U mňa je totižto problém v tom, ze som užíval podľa potreby, a nekontroloval som spotrebu. Proste ked som potreboval dal som aj 0.6 ,a za celý deň sa to nazbieralo aj cez 20 kvapiek. 😱. A teraz je to kontrolované dávka rapídne dole, tak sa ani nečudujem, ze, som ako som. Chcem sa stabilizovať o týždeň stabilizovať na 0,3 ,a čakať. Ak ustojim, potom 0,2 plus polkvapky medzi 0,2 .Ufff uz teraz mám hahhh mindrak a ešte ani zďaleka tam niesom. Ktomu počasie aspon tu kde ja žijem hrozné v jednom dni sa nám tu vystriedajú tri vlastne už štyri ročné obdobia. 😂Neviete mi poradiť ako pribrať späť mojích šesť kíl.??? Tak mi chýbajú. Béčka žeriem ale nič. Aj jem, ale dako to nejde pribrať. Pekný deň. Drž sa Peťka. Otom dia ešte pridám niečo od primára oddelenia závislosti.

Martin

Jozef zajtra ti napíšem ako je to s tym predpisom na Rivo.či sa dajú predpísať alebo nie.ja mám tiež takú depku zase stoho ako za 30 dní vysadíme Rivo.lebo mám len 30tabletiek .

Michal

Ahojte :) u nas je vitr, ale jinak hezky nebesky krasne nebe slunicko susti listi :) je fajn... :) ja 4 den 0.125 mg a da se to!!!!!!!! :)

Petr

Ahojte Petro a kluci, tady je vítr, jak na horách. Chtěl jsem dnes odpoledne jet na zahrádku, ale vzdal jsem to cestou na autobus. Docela jsem měl strach, že na mě spadnou stromy, to bylo! Já mám problém se stabilitou, takže když se všechno větrem pohybovalo, byl jsem za chvíli jak opilý, takže nejistá chůze je jistá. Petro, já už se trápím od září 2015. Je to šílené.

Michal

Petře, a můžeš popsat nějakou cestu ty a Rivo jak se to vyvíjelo v průběhu let a jaktože ani po roce od vysazení máš takové problémy zní to šíleně, co nějak denní stacionář nebo něco obdobného, kde by jste pořešili Tvůj spánek...

Martin

jozef davam pravidelne vecer 1 tabletku 0,5mg ....mozno by sa dalo zajst do ciech k niakemu sukromnemu psych,a mozno by to predpisal....no zajtra budem mudrejsi idem si pre recept tak uvidim ci sa to da este predpisat-inač idem na trištvrte tabletky to je vlasne 0,375

Petra
1x

Ahoj kluci. Petře, já byla chvíli na zahradě a lezla jsem skoro po čtyřech, vichřice pořád trvá, Jeseníky hlásí kalamitu. Michale, Ty pořád nevěříš, že po mnoha letech braní rivo, ten absťák trvá dlouhé měsíce i roky, bohužel. Studuješ AD, prolez si benzo withdrawal a studuj, studuj,studuj. Martine, já mám doma několik balení, klidně Ti jedno pošlu než seženeš, žádnej stres. Jožko, taky bych to chtěla mít co nejdřív vysazené, ale musíme tomu dát čas, všechno má svůj čas.

Michal
1x

Petra, no věřím. že po třeba xy let užívání, ty následky opravdu mohou být dlouhé, ale kdybych měl být v té situaci já-což částečně jsem, tak pokud by přetrvávaly déle než půl roku třeba, určitě bych hledal alternativní lék, protože vem to zase racionálně .. SPÁNEK je jednou ne-li nejdůležitější věc pro funkci a regeneraci celého organizmu a když nespíš, je to pro tělo destruktivní a je jen otázka času, kdy selže-zkolabuje, to se doufám shodneme, takže ne, že bych nevěřil, že ty následky jsou to ano, jak u benzodiazepinů, tak u antidepresiv.. ale hledat řešení se musí, byť za cenu užívání jiných psychofarmak, protože zase kolem a kolem RADĚJI BUDU ZÁVISLÝ A BRÁT RIVOTRIL SPÁT A ŽÍT PLNOHODNOTNĚ, než se roky trápit v nespavosti a v přežívání... MARTINE, uvidíš, buď nějakou dobu na 0, 375mg třeba měsíc a pak jdi na 0, 250 mg.. já jsem snížl také o čtvrtku teď a pár dní úzkosti, bolesti těla svalů, ale teď už je to trošililinku lepší, ikdyž vím moc dobře, že RIVOTRIL je lék s dlouhým poločasem vylučování, takže to ucítím tu změnu třeba až za 10dní, ale myslím, že už nějak rapidně hůře nebude.... Jinak pro Petru i Martina, paroxetin má pokrýt jak úzkosti, deprese tak i spánek, nasazení benzáků je jen na přechodnou dobu, než AD zaberou, takže brát obojí je celkem hloupost, raději navýšit když už AD třeba na 20-30mg kousnout to vydržet ber RIVO a pak za čas zkusit snižovat i AD ( jen můj subjektivní názor netvrdím, že správný, ale z praxe známý) ..

Martin

Petra to važne?Bol by som strašne rad keby si mi poslala aspon 2 balenia na slovensko....kludne ti za ne pošlem niake peniaze .možme sa niako spojit?cez fb alebo mailom?alebo smskou

Petr

Michale, diky za napady, ale ja uz mam opravdu za 23 let vyzkousene snad vsechno. Od psychologu, psychiatru, spankoveho centra, elektrospanku, hypnospanku, denni sanatorium na psych. lecebne, lecitelu, bylinek extra namichanych, AD atd. Zacal jsem chodit po techto vsech "institucich", kdyz jsem po vysazeni lexaurinu prestal spat. Jenomze v te dobe nikdo nerekl, ze mam abstat. A nebyl internet. Asi bych umrel vycerpanim, ale jeden znamy v praci mi doporucil psychiatra a ten mi nasadil rivo a ja zacal spat. Na jednu stranu jsem mel stesti, ze jsme celou dobu byl na 0,5 mg rivo a mel i "dobry", i kdyz neprirozeny spanek. Mam stesti, ze mi nikdy nechutnal alkohol, cigarety. Az v r. 2015 jsem mel dost dlouho nervy a prestal jsem spat. Psych. navysil hned rivo na 2 mg a remer na 30 mg. Nastesti jsem po cca 4 mes. sam sniz rivo zpet na 0,5. Ale spanek se mi uz nevratil. Samozrejme jsem od 2015 zkousel mnoho AD, abych spal, ale zadne mi nesedlo. I na diazepam jsem zkousel prejit, ale ten me spis probral, nez aby me uspal a k tomu mi vyvolal strasne psych. stavy. Doktor mi nakonec rekl, ze mi musi dat neco hodne drastickeho, abych spal. To jsem odmitl. Ja ted musim velmi pomalu snizovat remer. Potiz je v tom, ze remer se uz neda nikde sehnat a ja ho mam tak na 2 roky. Tak to musim nejak zvladnout.

Michal

No evidentně jsi Peťo vyzkoušel téměř vše, což je šílené, že ikdyž jsi rukami přešel přes xyz doktorů, tak Ti vlastně nepomohli a nezjistili příčinu a proč tomu tak je... drž se, nevím co poradit ani... jedině co mne napadá, zkus ten kventapinin, hodně lidem pomohl a to trpěli velkou nespavostí... ale je to opět z něčeho na něco, ale teoreticky Ti může zabrat, je to zase jiná "léčivá" - to musím dát do uvozovek- látka, na kterou Tvůj organizmus není zvyklý čili může reagovat a zabrat.. hodně štěstí :)

Petr
1x

Michale diky. Ja si zadal ten nazev leku, ale nic mi to nevyhledalo.

Michal

Peťane, promiň já ho totiž napsal špatně :) KVENTAPIN .. já jsem měl doma konkrétně KETILEPT 25MG, taky spím hooodně špatně, ale po tomto jsem spal opravdu jako dřevo a to po 25mg a četl jsem, že někteří berou v řádech stovek miligramů dokonce paní psala jedna třeba 400mg, to bych asi vzal dnes a vzbudil se za 4 dny a to nepřeháním...

pedro

dobrý deň som tu nový ale mám prečítanú komplet celú diskusiu, môj problém je v tom že beriem rivotril kvapky od 1 júla 2018 do teraz. som po operácii krčnej chrbtice ktorá bola v roku 2016. a neurolog my to predpísal lebo ma bolelo medzi lopatkami pozrel na snímok magnetickej rezonancie a povedal my že tie bolesti nie su od platničky a že nie je ani pritlačený koreňový nerv proste že chrbtica je v poriadku a že bolesti a trasenie svalov je z úzkostnej poruchy ! tak mi nasadil ad-brintelix užívám jednu denne a potom som užíval rivotril kvapky začínal som 2 kvapky denne potom 4,6,8, a maximum bolo pár krát 2krát 5 o v tak to bolo do polovičky augusta a pekne som znižoval na konci augusta som bol už na 4-5 kvapkách zabrali aj ad brintelix a vyzeralo to že bude fajn a že s toho dostanem ale na konci augusta my zomrel otec a mal som dosť velký stres ! teraz som už tri týždne na 3 kvapkách ale mám znovu príšerné bolesti medzi lopatkami a hlavne ma strašne bolia klby na ramenách trochu v lakti najviac pravé rameno a lopatka a koleno viem že ked som vyskúšal 4-5 kvapiek rivo tak bolesti hned ustúpia ! viem že je to absťák lebo sa my občas dosť ťažko chodí , psychicky to znášam zatial dobre mám dobrý spánok 8až 10 hodín dokážem spať len to trasenie rúk a krutá bolesť svalov a klbov tak to je masaker !! prosím vás mali ste niekto aj vy také bolesti chrbta,klbov atd pri vysadzovaní ako mám ja lebo to je masker !!! psychiatrička my dala rozpis ked že som na 3 kvapkách a povedala 3 týždne 3 kvapky 3 týždne 2 kvapky 3 týždne jednu kvapku a konec ! tak že to zhrniem beriem to od 1 jula 2018 do teraz to je 4 mesiace aj z znižovaním dávky za tu dobu som minul dve a pol tej malej fľaštičky ! chcem sa vás spýtať či ste mali podobné príznaky a či je možné že som si na tú hnusobu po 4 mesiacoch tak navykol ?? mám šancu sa z toho dostať ? chodím aj športovať bicykel a korčule a trochu turistika v lese pýtam sa preto či je lepšie byť v klude alebo športovať lebo po športe krásne spím ale aj bez neho . za skorú odpoved a pomoc vám vopred veľmi pekne dakujem ,

Jozef

Ahoj Pedro. Vidim, že tu nikto neodpovedal na tvoj príspevok. Podla toho co opisujes, a dávkovanie riva.... By fakt u teba nemal byť problém ho vysadiť do pár týždňov. Keď mas záľuby ktoré ta vedie rozptýliť, treba sa im venovať. Ďalej mas minimálne abstinencne príznaky ktoré vymiznú. Ďalej znáša to psychicky dobre, preto nevidím problém u teba vtom, ze skočis hneď na dve kvapky obdeň. Potom jednu, obdeň týždeň,. A vysadiť. Najväčšie bremeno by bolo krby si to psychicky ťažko znášal. Tam by si fakt musel o veľmi jemnom a dlhom vysadzovani. Drž sa dáš to.

Petra
1x

Martine, jo, napiš mi nějaký kontakt, třeba mail, 2 balení bych Ti poslat mohla.

Petr

Zdravim pedro, ja za sebe mohu rict, ze pri snizovani rivo jsou bolesti kloubu, patere skoro bezne. Me bolela i celist, se kterou jsem nikdy nemel problem. Cim vic jsem byl na nizsi davce, tim vic vse bolelo. Jestli mate dost energie, delej vse pro rozptyleni. Hlavne se moc nestresujte. Berete rivo kratce a pozvolnym snizovanim se ho urcite zbavite. Drzte se a piste, jak se Vam dari snizovat.

Martin

Petra moj email je [email protected] tak mi napis a ja ti poslem obratom adresu moju....

Petr
1x

Vetsinou se divam na posledni prispevek a kdyz jsem nahodne prejel posledni stranku, vkladate odpovedi za urcity prispevek. Je tu debata o spanku od Michala. Michale, ano, spanek je jeden z dulezitych potreb a kdyz ho je malo, je ohrozen zivot. Ale co delat, kdyz nic na spanek nepomaha. Doktor mi rekl, ze jsem rezistentni na vsechny leky. Mne nezabiraji ani antibiotika. Prasky na srdicko me nabuzuji, misto, aby me zklidnily. Mam jich vyzkousenych spoustu. Asi mam za tech 26 let uzivani rivo totalne poskozeny mozek. Verte, ze kdyby byl prasek, ktery by mi pomohl, okamzite bych ho bral. Kdyby rivo fungoval na spanek, nikdy bych ho nevysazoval.Vim, ze cekam na kolaps organizmu a nic s tim neudelam. Je to silene psycho.

Michal

Peťo, já to občas dělám a teď jsem napsal správný název toho léků pod Tvoji reakci, takže to napíšu i zde já měl konkrétně KETILEPT 25mg a účinná látka je Kventapin, mi to na spánek zabrala strašně dobře a i zkušenosti ostatních lidí, kteří psali, tak maximální spokojenost se spaním... a to jsem měl někdy fakt polovinu tablety čili 12,5mg a lidé psali, že užívají třeba i 200-400mg... opravdu pokud jsi nezkusil URČITĚ VYZKOUŠEJ minimálně za pokus to stojí..............PEDRO, mě po snižování bolí záda a hlavně strašně lýtka u nohou, je to asi individuální, ale bolesti svalů a kloubů po snižování je celkem častý jev - píšu na základě mých zkušeností a zkušeností lidí, co jsem četl, já třeba nemám po snižování žádný třes díky bohu, což všichni píšou, že ho mají, asi to je od množství mg , na které bylo tělo zvyklé... já snižuju od 0.5mg , pak dlouhodobě jen 0,25mg a teď 0,125mg, čili možná kdybych brával vyšší dávky nad 1-2mg měl bych třes také kdo ví.. no zjištovat to nebudu, ALE HLAVNĚ BUĎ RÁD, ŽE JSI NAVŠTÍVIL TUTO DISKUZI ZAVČASU....4 měsíce, závislý asi už budeš, podle popisovaných potíží, ale představ si, že by jsi to užíval x let, to už by reálnost vysazení bylo podstatně nižší.. přispívej dále :)

Jozef

Ahojte no tu to frčalo fest..... Až som stoho celého jeleň. Jeden príspevok ma tu ozaj zaujal. Je to fakt čistá pravda. Naco sa trápiť prežívať, ked nemusím. Možnosť vrátiť sa k rivu.... je pokiaľ je a bude dostupný v ČR. Vsak ked čítam príspevky tak mate tu toľko liekov ktoré užívate súčasne s rivo... az mi ide mráz po chrbte. Od AD po kvepaltin ci co je to. No ja žasnem, a hovorim si, že načo spekulujem skončiť s rivo.... Vsak vysadzanie ma priviedlo k AD. Co este mi dajú?????? To všetko co tu píšete???? To fakt ma vedie zvoliť ostať na rive, a žiť. Ako mat za tašku antidepresív užívať 10 20 30 mg a potom po rokoch zase znižovať a vysádzať z rizykom že to bude horšie než na rivo.... a potom si môžem hodiť. No tak to fakt nie. Nic okrem rivasika som nepotreboval a ani nechcem ktomu dôjsť. To fakt si budem radšej na rive než AD s ktorej ďalšia závislosť, a trápenie a brutálne vedľajšie účinky. Však AD su pracim práškom mozgu... Ludia čo ich beru su divný.... A nikto mi to nevyvrati. Tak bruuu všetkým

Jozef

Peťka u mna by vysadzanie riva... trvalo asi 100 rokov. Proste nejde to nejak rýchlo. Proste silná závislosť prekliate zovretie riva... Nikdy by som ho nevysadzoval nebyť toho, co všetci tu viete. Vsak bol som ok. Teraz troska. A stym sa ja nezmierim. To radsej ostanem na rive. Proste musim fungovať makať. Radšej prestanem machrovať stym ako to davam....., a potom ked príde to najhoršie tak sa, k rivu vratim. Je to ťažké ked roky ho užívame.

Michal

Bryyy ranko :) po nocni jsem zkontroloval maily a odepsala mi jedna psychiatricka z Prahy na muj dotaz..(v lecich a zavislostech se vyzna ousobi v drogove poradne)... takze konkretne ketilept-kventapin je mnohonasobne lepsi lek na spani nez-li Rivo (rivotril neni ani primarne urceny na spanek) ...chtel jsem si potvrdit zda muj plan je dobry ci ne, dokonce psala, ze je to pri vysazovani Rivo i v praxi velmi pouzivany lek, co je podstane je NENAVYKOVY, ovsem vime co to v praxi nekdy znamena ;) nicmene Peťo mozna to je i cesta pro Tebe pze ja popoziti 25mg spal 12hodin a byl bych schopny spat dele...a napsala mi, ze kdyz mam nezad.ucinky, ktere jsem ji popsal - bolesti svalu apod muzu brat i 4 denne coz je pro mne nepredstavitelne, kdyz me 1 prasek doslova vypne do 20-30minut....dal mi napsala na me obavy, kdyz uzivam kratce 0,125mg, ze mam chvili vyckat a pote muzu klidne vydadit na 0... 0, 125mg je dle jejich slov prakticky Placebo a neprijemne pocity si minimalne z 50% zpusobujeme svymi obavami a zavislosti (coz dava i vcelku rozum) ...z teto davky je vysazeni bezpecne coz znamena, ze nehrozi epi. zachvaty, utlum a zkolabovani dych.centra atd.... tak jsem nastinil mou cestu/plan a do mesice se dozvite, zda neni mylny nicmene tento tyden/zacatkem pristiho tu samou problematiku zkonzultuju jeste s dalsim psychiatrem ci odbornikem v adiol.centru, talze budu mit dva nezavisle nazory, ale kdo jiny nez doktorka na odvykani leku a dalsich nav.latek by to mela vedet ze :) ... alespon vime co je Rivo za sracku, kdyz psala, ze abst. priznaky jsou vetsi a horsi nez-li napr.u pervitinu :D To nas Ti doktori pekne "leci"...vsem fajn den a najdete cestu jak z toho pekla ven...Jozef je to treba i moznost pro Tebe pokud Ti Trittico nezabere, neznam presne Tvuj plan vysazovani, ale mozna to zkus zkonzultovat s nekym nestrannym, psal jsi, ze beres vecer 4 kapky cili 0,4mg Riva a ted i Trittico, az budes brat treba 2/3 nebo 3/3=1 tabletku coz je 150mg nepletu-li se stahni Rivo dolu napr. na 0.2 jinak beres ty AD vlastne zbytecne a navic....drzte se! PS: Dnes 5ty den na 0.125mg a po prvnich 3 dnech se to ustalilo...

Jozef

Michal. Presne túto odpoveď som dostal aj ja. Rivo.....nemá silnejšie adst,.ale dlhšie trvajú než od pervitínu. A tiez nám tuto inf, od popredného primára oddelenia drogových závislostí. Úplne stebou súhlasím. TRITTICO NAPRIEK VŠETKÉMU BEREM 12 DNÍ PRED SPANÍM JEDNU TRETINKU PLUS S TRETINKY POLKU. POMÁHA AKURÁT ZASPAŤ, ALE ÚZKOSŤ, Z ÚZKOSTI DEPKU NEJAK NERIEŠI. KED SOM UROBIL TEST, A UZIL PRI STAVE ÚZKOSTI A DEPKY RIVO......, VŠETKO DO 25 MIN. POMINULO. MICHAL FAKT NEVIEM CI VYHADZOVAŤ TRÁPIŤ SA, ALEBO NABEHNÚŤ NA RIVO..... POZDEJŠIE VAM TU NAPÍŠEM PRÍPAD MOJEJ SUSEDY KTORÁ TIEZ BRALA RIVO, DOŠIEL JEJ, A CO SNOV BOLO. PEKNÝ KRÁSNY SLNEČNÝ DEŇ VAM. ......

Michal

Jozef cau :) ja cetl nekde na netu, ze Trittico ma antidepresivni efekt az na urcitem davkovani napr.300mg, myslim, ze odkaz vecer nekde najdu, tak pak poslu :) Napis pak i ten pribeh :)

Jozef

Cawwww Michal. No tych 300 trtt.... to by bola kóma ked tretinka..... a zaspiš 😂 Čo potom 300 ??? A tam dole to by fakt bolo uz veľa na mňa 😂. Teda k susede. V den asi pred dvoma mesiacmi ked, som bol u mojej psychoske na kontrole, bola aj suseda cca 65 ročná. Byva o poschodie vyššie. No a sťažovala sa mi, ze co bude robiť bez riva... ked ma len tak na mesiac. Pred týždňom mi uz bolo čudné, ze nechodí venčiť Bobika. Som na marodke tak mám čas sledovať ľudí hahhh. Potom som videl, že tu bola rýchla..... ,a nakoniec som zistil, že boli u susede. Ona päť dní nespala bola v kŕčoch nevedela sa postaviť na nohy. Chúďa suseda.... keby som to vedel dal by som jej jednu fľaštičku riva, aj ked ona brala tabletky 2mg 25 r. Ona si ani neuvedomovala, ze je v ťažkom absťáku. Dnes už bola s bobikom vonku, a absťák uz nemá. Vravela mi ze toľko tramalu pojedla od bolesti svalov, ze sa priotravila. Ked som sa jej spýtal ako sa má teraz, tak povedala že unavene. Ona to dala. Za týždeň ťažkého abstaku to dala. Ked som jej povedal, že ona mala abstaky, nevedela o čom hovorím. Až jej závidím. Je uz stym vyrovnaná a na rivo uz ani nemyslí, lebo vie, ze tu ho nikde nezozenie.

pedro

tie bolesti svalov mám aj ja pri znižovaní riv , ale hlavne tie klby na rukách a ramená normálne my to pripadá ako keby tam bol veľmi silný zápal +velká bolesť krčnej chrbtice!! máte tie bolesti chrbtice aj vy pri znižovaní dávky ???

Jozef

Pedro ja konkrétne nie..... Teda úzkosť tras zavrat depka áno..... Fak si myslím, že mal by si navštíviť reumatologa, a nehadzat to na absťák. Po vyšetrení buď vylúči nejaké ochorenie, alebo zistí niečo. Ak vylúči, môže to byť rivotrilom. Je to strašne silné BDZ ktoré sa vie držať tela silnejšie než sekundové lepidlo plus s nekonečnom trvanlivostov sily držania

Petra

Ahoj kluci. Jožko super příběh až k neuvěření. 2mg 25 let vytloukla absťák Tramalem, asi si seženu Tramal :D To fakt je v pohodě? Nic nebere? Fakt závidím, v absťáku ji pomohl Bobik a Tramal, pěkné, docela ráda bych si s paní popovídala, mohla by provádět detox, už ví jak na to.

Jozef

Peťka ona si to neuvedomyla, že bola v abstaku. Som nemom úžase. Proste ona nevedela, že rivo... ju tak strašne mordovalo. Ta pani nevie áno co internet. Je to úplne jednoduchá žena. Asi je lepšie ked človek neviem čím to bolo. Než googlit a potom mať pacebo absťák. Myslim tym, ze si človek navodí stav ktorý číta.

Martin

cawte všeci inač dobry pribeh jozefe Najlepsie by bolo nas všetkych zavriet do niakej cely na dva tyzdne bez liekov a hned by sme boli bez riva a ad.. DDDD ale vazne teraz inač čital som aj ja že ked vysadiš rivo na 0 zo dna na den a pretrpis tyzden abstakov a trasenie celeho tela tak maš vyhrate ....

Jozef

Martin máš inf . za recept???

Jozef

Toto som prehliadol Martin. Áno je to pravda, a najúčinnejší spôsob ako sa, dostať stoho. Ja fakt mam v pláne isť do Hronoviec na oddelenie závislosti od bzd. Ja som tam už aj písal primarovi Zelmanovi 😂 . Odpísal mi ze to sa robí trošku promptnejsie nez to robim ja. 🤔🤔🤔Teda som sa tak trošku zľakol. Ale piateho idem k psychoske a taaakkkk som zvedavý cooo zase...... No ona mi nechce veriť, ze jaaaa to mam vraj tak ťažké. 😒😒😒 Ale ona nieje vo mne.

Jozef

Ešte zitim, že aky náhradný liek jej dala psychoska. Lebo fakt som hotový, že ona uz rivo...nechce ked som jej ponúkol jednu fľaštičku. Povedala. Citujem : synček mme pani doktorka dala také isté pirule, a musim si na ne zvyknúť lebo rivo.... uz nemajú v lekárni. Mam chuť ísť za nov hneď teraz a zistiť co jej ta psychoska dala... Ale necham to na zajtra. Ale ten tramal asi má dačo do seba ked si tym pomohla. Chúďa teta si myslela že kĺby bolia no bol to ťažký absťák ked tu bola aj rýchla ..... A ja piateho sa asi budem pitat do blaznica. Nech to odomňa zoberú a zviazu ma len nech ma toho zbavia. Alebo budem častejšie v ČR v lekarni

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce