Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jozef

Ahoj Michal. Tak včera som bol na kontrole. Tak asi pol hodinu som s psychyatričkov hovoril, a uznala mi, že vyradenie rivotrilu veľmi ťažké vysadiť, vyhadzovať keď bol jediným ktorý som užíval. Vôbec sa na mna ani nehnevala, že ho užívam v zníženej dávka, a úplne ho pomaly znižujem. Predpísala mi mirtazapím 15 mg. 1/2 na večer, a sulpirid 50mg jednu na deň. Ešte som lieky nemám, nešiel som do lekárne. Dnes noc fuuuu o 23hod. Som zaspal, a uz okolo pol štvrtej som bol hore. Potom som uz spal iba tak prerušovaným spánkom. Fuuuu no nieviem ci táto medikacia čo mi predpísal ma niečo do seba.

Marián

Ahoj. Užíval som Rivotril desať rokov, v dávkach aj vyšších, keď lekár povedal, že nebude, znížil som sám na 1mg, ale nešlo fungovať, tak mi dal pregabalín najskôr 75 mg prvý týždeň a potom postupne navyšoval, no ja mám 90 kg, tak som na trikrát denne 150mg, najprv som sa mesiac cítil zle, ale teraz už mám chuť do života, no už len vysadiť 0.5. Lekár povedal, že koľko rokov sa to berie, toľko mesiacov sa vysádza, inak to rýchle vysádzanie nie je pre mozog dobré a bez pomoci iného lieku po toľkých rokoch nemožné. A tú poslednú dávku mám znížiť na trištvrte tablety, na nej byť mesiac, potom polku, na nej tri mesiace a potom mi povie ako tú poslednú polku dať preč.

Jozef

Marián, ja som sa fest do....l stym ze jed mi doktorka povedala, že rivo už nebude, tak som to sam od seba dal na 0,4 mg. Na deň. Tym som si iba uškodil. Tak nedávno som zvýšil, aj keď nie na takú dávku ako som bral. Ale nic mi doktorka nepovedala o vysadzovani. Uvidím zajtra skúsim ten sulpirid čo to urobí. Ak to inak nepôjde, pôjdem na odvikacku buď do R. Soboty, alebo Hronoviec.

Martin

cau jozef sulpirid ti rčite pomože beriem ho aj ja jednu rano nalačno.budes mat lepsiu naladu a aj ta uvolni.....ja idem od zajtra na 0,25mg sulpiridu takže o polovicu dole a da sato a to som bral 8rokov v kuse 0,5mg...pomaha mi vtom sulpirid a seroxat ktory som si navisil z 15 na 20mg sam....inač ja ten sulpirid ani necitim ze ho beriem lebo ho mam uz 8rokov ale ked ho vysadim tak na 3dni tak je to poznat na nalade ziadny iny fyzicky abstak....cawte a drz sa jozo

Martin

oprava idem dole s rivotrilom....sulpyrid mi iba pomaha v abstakoch

Jozef

Tak ti gratulujem Martin. No ešte som sulpirid nevzal, neviem čo čakať po ňom keď ho zoberiem.

Jozef

Ktomu SULPIRIDU. ON MA, HNEĎ ÚČINOK? CI AZ PO NEJAKÝCH TÝŽDŇOCH.

Martin
1x

hned

Kristian

Ako to vyzerá Radek,podarilo sa Ti vysadiť aj ďalšie dávky rivo.?

Kristian

Ahojte,beriem4mg denne dá sa to vysadiť naraz?Myslím rivo,resp. skúsil to niekto ?

Kristian

Som vedľa jak tá jedľa,Pred 5timi rokmi som vysadil 4mg Xanaxu+na nocrohypnol.Nevedel som že sú návykové,nepomohol detox,liečebňa 3mesiace,absťáky,šialené stavy,skutočne neopísateľné,klačal som pre celou vizitou čo prišla na izbu a prosil ich aby mi niečo dali.Fú....Potom "ma zachránila doktorka" že mi dala náhradu Rivotril,samozrejme zvyšoval som samovoľne ateraz po8mich rokoch som v priemere na4mg+sanval na noc.CHcem vysadiť naraz,lebo proste ho niet.Mám skúsenosti s absťákmi v minulosti z toho Xanaxu a Rohypnolu,bolo to skutočne ale skutočne kruté.....Preto chcem počuť niekoho kto Rivotril vysádzal naraz alebo rýchlo. Myslím to vážne viem že sa to dá.....Chcem vedieť iba pravdivé slová či to niekto dokázal. Ja som pri Xanaxe dkázal vydržať tri týždne bez a naraz,no potom som to nezvládol,tak nastal ten detox a liečebňa,ale verím že bol som len krôčik po tom trojtýždňovom absťáku od vysadenia. preto prosím odpíšte niekto ak naozaj Ste Rivo vysadili naraz budem Vám vďačný,dík..

Jozef

Ahoj Kristián. No co som teraz tu pozrel a čítal, tak si myslim, že ani jeden z nás tu neurobil hlúposť, že naraz vysadil rivo..... Jednu vec si uvedom! Rivo..... je obor medzi benzodiazepinmi. To nieje xanax. Jeden miligram riva...., je 30miligramov diazepamu. Ja som tiez tu hlúposť urobil že s troch migramov riva...., som to dal na 0,4 mg na deň Co sú štyri kvapky. Vydržal som tri týždne a potom fuuuu plakal od bolesti duševnej, aj fyzickej. Tak som musel zvýšiť dávku aby som sa trošku stabilizoval. Čiže mám to o 60% nižšie aj po pridaní s 0,4 riva, oproti davkam, ked rivo bolo na sk. Každý sme iný. Ak sa cítiš dať to naraz preč, a máš nato, preco nie.... Ale hazardujes. Skús pozvoľne pomaly. Nieco tu dám, pre uvedomenie si, co hrozí ked to rýchlo, a naraz dáme preč.

Jozef

Opakom je odvykací stav pri dlhodobom užívaní alkoholu či benzodiazepínov. Ten môže byť sprevádzaný delirantným stavom s halucináciami a epileptickými záchvatmi a vyústiť až do úmrtia následkom srdcovej zástavy, mozgovej mŕtvice či metabolického rozvratu. Pokiaľ plánujete skoncovať s užívaním návykovej látky, mali by ste sa poradiť s odborníkom. Ten nielenže pomôže zvýšiť vaše šance na trvalú abstinenciu, ale prevedie vás odvykacím stavom bezpečnejšie.

Kristian

Ďakujem Jozef,ja som myslel.že xanax je sylnejší,lebo mne diagnostikovali závislosť na xanaxe,odvykanie bolo peklo.Keď som mal stále absťaky,tak mi nasadili rivotril a ten už beriem 7 rokov. Myslel som že niekto má skúsenosť s rýchlim odvykaním,veď teraz keď nie je rivotril tak mi lekár prepísal oxazepam a neviem čo to bud robiť,nedal som si nič prvý deń,ale som divný.

Kristian

Jozef viem že asi máš pravdu,zatial sa mi zvýšil pulz na 110.tlk mám 140/90,pedtým som mal hodnoty skôr nízke.Zatiaľ ďakujem.

Jozef

Kristián. To čerta diablom vyhnali. Samozrejme, že ti dali rivo..... namiesto xanaxu. Rivo.... je totižto zázračný v upokojeniu z nejakej úzkosti spojenov s depresiou, panickej poruche, a teraz viem, ze aj na závislosti od xanaxu.... Kristián. Kurnik 4mg riva.... denne dať na nulu fuuuu. U mňa to také stavy vyvolalo, ze..... veď to poznáš. Áno presne to divné to je začiatok abstaku. Ak môžeš, napíš kde si bol na odvikačke? Ako to tam robia??? A inak rivo.... v česku je...... tiež aj v maďarsku. Záleží kde ti je bližšie. Lebo malo by sa postupne vyhadzovať. Nie naraz. Oxazepam ten aj mne na začiatku prepísali ale som ho nebral..... Potom trittico na večer pred spaním, no nesadlo mi.

Kristian

Bol som v Považskom CHlmci,no posiedmich dňoch som odišiel,nevydržal som bez xanaxu ani šesť dní a vybavil som si to v Záluží,no a tam mi dali ten rivotril a postupne znižovali o 0,5mg každé tri dni až mi ostala dávka 0.5mg ráno,no to bolo rýchle znižovani,v priebehu troch týždňov z xanaxu 4mg denne na 0,5mg rivotrilu.No dali mi na depky Alventu a večer protiaden,no aj tak som plakal a mal neznesitelné absťáky,primárka mi to neverila a ja som trpel,všetci alkoholici boliok i závisláci na neurole,heroíne aj pervitíne. Pochvaľovali adčká a nebolo im zle,hrali futbal,benbiton,proste žili a ja som bol na kašu,nervozny,zľakaný,lozilomi také divné pocity po tele,išiel som sa zblázniť a tak som odišiel predčasne domov,neviem čo som čakal,odišiel som s panickou poruchou do Anglicka to bol hrozný strach dával som sixanax s rohypnolom na spnie niekoľkokrát za deň no tam mi dali xanaxu a rohypnolu koľko som chcel,takže som do toho spadol až po uši,keď som mal pocit že sa predávkovávam a nezaberá xanax vrátil som sa na sk,s tým že to tu zvládnem,lebo pocity strachu zo žitia v zahraničí boli neznesitelné.No doma to bol zasa detox Pať týždňov a to zálužie,bol som v koncoch,tie stavy z tých absťákov,no vtedy som nevedel že sú to absťáky,myslel som si že som nejako chorý,bolo to hrozné neviem ani ako som vysadil alventu aprotiaden a ostal som na rivivo..0.5 ale bolo mi zle ale už som vedelže sú to absťáky a tak som trpel, no zistil som že keď si 0.5mg pridámje mi lepšie atak som pridával aj sanval aby mi bolo lepšie teraz som na tých zhruba 4mgrivo denne.No už mi ďalší nepredpísali že už skončil a dali mi oxazepam,no mám trochu zásoby a nie je toho veľa,tak chcem rýchlejšie znížiť,/vysadiť/ apreto som sem napísal.Inak tá liečebňa je super,len mne to nesadlo.

Kristian

Viem otom česku ale chodím do ambulancie pre drogovo závislých,je tam nový psichyater a ten mi ho nechce napísať,proste nedistribuje sa na sk,tak nepredpíše a možem ho vymeniť,myslím ambulanciu až v marci a preto panikárim a chcem znížiť,dal mi na spanie chlorprotexin,ale ten mi robí zle a to si ho polím krájačom a ráno sí mám dávať citalopram a z toho som tiež hotový,dine sa cítim tak som to prestal brať po troch dňoch.

Kristian

Jozef ak vieš nejakú radu,tak mi poraď ako znižovať alebo čo robiťvidíš že som toho prekákal a neviem si aj tak rady.

Martin

caw Kristian chod za novou psychyatričkov povedz jej otom všetkom a pytaj sulpirid 50mg rano a niake AD ja mam seroxat ale ten ti zaberie az po 3tyzdnoch ale musis vydrzat brat a na spanie si daj gerodorm a mozno ti aj predpise rivo a chod si ho vybrat do ciech....inac ja beriem rivo 8rokov 0,5mg a teraz posledy mesiac vysadzam o 0,12mg mesiac dole takze.....daj si tristvrte tablety na noc a kezdy mesiac o stvrtku dole ...obcas niaky abstak a le pohoda..

Kristian

ĎAKUJEM ALE KEĎ MAM TABLETY 2MG POLíM ICH A ZJEM ZHRUBA 4MG ČO SU 4POLKY AKO ZNIšOVAŤ? DAVAM SI HO 3X DENNE,NO NIEKEDY PRIDAM TU JEDNU POLKU HOCIKEDY.

Martin

davaj si rano stvrtku a na noc stvrtku a uyivaj mesiac....prvy tyzden budes mat abstak ale prezijes to a mozes si pomahat tym sulpiridom a na spanie gerodorm a po mesiaci zas postupne pomaly dole

Kristian

Martin ďakujem keď by Si sa tu zjavil,napíš mi proím,ako to myslíš ja mám tablety 2mg a myslíš štvrtku z 2mg,čo sa rovná 0.5mg.Teda ráno 0.5mg a večer 0,5mg? Ešte raz dík.

Jozef

Kristian!!!! Mrzí ma, ze som ti zdvihol pulz, a tlak. Nemyslel som to tak. Len som ta chcel nejak ochrániť pred zlým krokom naraz a hneď. Kristián podľa toho čo čítam, si predkajal s benzakmi až až. Ja som bol. Len na rive nic iné som nebral. Dnes som si bol vybrať v lekárni AD mirtazin čí ako sa volajú 15mg a mám zobrať na večer polku pred spaním. A, sulpirid. No mam riadne strach stych liekov. No ale k tebe si na troch mg riva...., a máš len dvoj mg. tablety. Tak s jednej polky treba odrezať štvrtku. Teda o 0,5 znížiť. Takto skus vydržať jeden, az dva týždne, potom zase o 0,5mg. Skús tiez nejak získať recept od doktora aby si mal dosť riva na vysadzovanie a nemusel sa ponáhľať. Lebo ta môže chytiť depka ako mňa. Pomaly dalej zajdes. Nemáš nikoho kto by ti rivo... predpísal??? Trebarz obvodak????

Jozef
1x

Kristián. Neuvazujes o detoxe v Hronoviach???? Maju tam špecializované oddelenie pre zavyslich na liekoch. A robia to tak, že každé dva týždne znižujú o polovicu, aj to kym ti ti nezaberu AD, TRVÁ TO 12 AŽ 15 TÝŽDŇOV. SKÚS NA NETE PSYCHIATRICKA NEMOCNICA HRONOVCE. TAM MÁŠ AJ V LISTE NA ĽAVO MENU KLIKNES NAŇ, A TAM MÁŠ PORADŇA, A ZOBRAZIA SA TI TAM OTÁZKY ĽUDÍ, A ODPOVEDE PSYCHIATRA.... MÔŽEŠ MU POLOŽIŤ OTÁZKU, A ON TI DO PÁR DNÍ ODPOVIE.

Michal

Kristian chlape nevysazuj najednou jinsk Te to znici a ohrozi opravdu na zivote :( pokud Ti Rivotril dojde jdi radsi na detox at jsi pod lekarskym dohledem neni to sranda opatruj se a snizuj pomalu pokud jeste mas Rivo! Pokud ne vyhledej lek.pomoc.... :( ( Lekari to znsji vysazovani jen z knizek realita je jina-horsi )

Jozef

Chlapi chcel by som sa vás spýtať ,poprosiť : včera večer som vzal prvý krát mirtazen 15mg polku. Zaspal som, spal neprerusovne ,ale dnes sa citim ako po prežurovanej noci. Treba to vydržať, alebo vysadiť??? To každé antidepresíva maju takéto nieziaduce účinky??? Je to pre mňa niečo nové. Preto by som vas poprosil o radu a skúsenosť s AD. Na ostatných fórach co som pozrel to su samé mamičky.

Petr
1x

Zdravim Jozko, ja uzivam Remeron, coz je Tvuj Mirtazapin. Vezmi si jen 7,5 mg. Melo by to stacit. Pri uzivani Mirtazapinu budes mit vetsi chut na jidlo a vaha pujde nahoru.

Michal
1x

Jozko ahoj ber dal neprerusuj uzivani chcee to cas....vydrz chlape!! :)

Jozef

Ujjjj Michal hlavne ta únava nech prejde.... To by som niekdy neveril, že AD vedia takto účinkovať na človeka. Ja dúfam, že to odoznie.

Jozef

Ahoj Peterrr..... Po dlhej dobe si tu. Ako sa ti darí??? No beriem 7,5 mg. Polku 15mg tablety, ale fuuuu to som ako po zábave. Hrozná denná únava. Asi tú polku ešte rozdelim na štvrtku. A chuť som pocítil na sladké a to som iba jednu užil.

Petr

Jozko, klidne zkus 3,75, coz je ctvrtka Mirtaz. Ja zatim snizuji Remeron (Mirtaz). Zatim se zda, ze jsem vychytal, jak snizovat. Mam specialni tobolky a ty mi umoznuji presne a pozvolne snizovani, coz je velmi dulezite pro snizovani a pro lidi, kteri maji CNS velmi citlivy.

Jozef

Peter ja som vedel, že to dáš, a niečím si pomôžeš. Presne to pozvolne znižovanie je veľmi dôležité.... A tobolky tie ktomu iba pomôžu. Peťo a mirtazen ti nenahradí remeron???? Je to ta ista účinná zložka . Dnes aj tak urobím, že si dam 3,75 mg. Lebo 7,5 mg je asi dosť silné na mňa.

Petr

Jozko, ucinna latka je stejna u obou. Jenom pomocne latky jsou nektere jine a to mi vadilo. Zatim se mi dari spat a verim, ze je to diky presnemu snizovani. Mozna to ale muze byt jen okno a prijde opet vlna. Ale zatim jsem rad, ze je to tak, jak to je. Jozko, urcite se pokus byt jen na 3,75 mg mirt a dalsi AD neber. Telo se stridanim -zkousenim ruznych prasku destabilizuje.

Jozef

Peťo tak som rad, dufam, že to okno nebude a už sa ti darí. Prišiel na fígeľ ako na to. A žiadna vlna nebude. Peťo, vôbec neberiem ine AD ani ich nestriedam. Na začiatku som mal trittico ktoré som bral zhruba týždeň alebo plus ešte neke dni k to tomu týždňu. No vysadil som ho bolo to zlé potlacalo to chuť do jedla. Teraz mám mirta..... a dufam sadne ako má ,a bude lepšie než to trittico.

Michal

Jozef kamarade, ber to tak, jak Ti rekl doktor, ta unava ustoupi, kazde leky maji vedlejsi ucinky, ver mi, musis to skousnout, telo si zvykne, unava vymizi... drz se chlape jdes spravnym smerem :)

Jozef

Michal dufam ta únava zmyzne a bude to lepšie... Je to fakt u AD ze ten nástup je dosť brutálny kym odznejú NZÚ. Tym ste si asi všetci prešli. Je to prvé AD v mojom živote, ktoré už musim fakt brať vážne, a nemachrovat, ze to pôjde aj bez AD vysadiť rivo.... Ktovie ako Kristián je s rivo.... či ho zohnal.. ....Inak na svk ma uz aj konečnú paretin ak som si dobre zapamätal nazov lieku. Vraj bude, ale pod iným názvom. To je hrozné co robia na svk.

Michal
1x

Jozef ja kdyz bral AD popve v zivote v roce 2009, jednalo se zrovna o Apo-parox neboli vyse zmineny paroxetin/paretin/serotax/paxil.. je to jedno a to same, tak jsem byl tak v hajzlu, ze jsem 2 tydny nebyl schopny vyjit z bytu dele nez 100metru, pak jsem myslel, ze sebou svihnu, tak jsem sel zpet, takze nejaka unava je to nejmensi.. :) Jinak za me letite zkusenosti prave Paroxetin a Rivotril 2 nejvetsi sracky na trhu.... :/

kristian

Páni a Dámy,odvykám zo 4mg rivotrilu,doktor mi dal na ráno k tomu escitalopram10mg a na spanie chloprotexin 3omg,po tom chlorprotexine som mal v noci ale aj ráno vysoky pulz až 120pulzov a som vlastne nefunkčný.klepe ma z neho.Ten rivotril 3-4mg denne som bral samotný a na noc sanval/liek na spanie/ a tieti AD úplne netolerujem.Čo mám robiť? Dnes si ich určite nedám ale chcel som vysadiť ten rivotril a neviem ako,myslel som že naráz,už som to tu písal,ale nejde to,pozná niekto niečo voľnopredajné čo by ma podporilo pri postupnom znižovaní. Rozhodol som sa znižovať 20% týždenne.

Martin
1x

Jozef cau nič v zlom ale odkial ty beries info ze zas niake lieky stahuju s trhu na svk?potom ludia maju z toho depky ze nebudu a zacnu rychlo vysadzat a potom im je zle!!!!tak napr, rivo je v cechach a vobec sa ho nechystaju v najblizsich mesiacoch stiahnut a takisto aj paretin .odkial mas take info?daj stranku odkial toto beries?a inac ad zaberaju az po mesiacoch tak ich treba brat aj ked je vam zle ale potom to bude stale len lepsie a lepsie....nechapem tak bud chcete aby vam bolo dobre a citili ste sa psychicky dobre tak berte ad.ak chcete prezivat zo dna nade v depkach tak vysadzajte a neberte a potom tu piste ako vam je zle....

Jozef

Ahoj Martin. Prepáč. Na nete som čítal jednotlivé účinky AD a jedn tam bol stym co ta naštvalo. Ak nájdem v histórii ......tak...... A co sa týka riva.... tak je len otazkov času kedy vypadne rivo... s trhu a v ČR . Ja nikoho tu nemienim deptat keď sam som zdeptany.

Petr
2x

Kazdy bych chtel vysazovat rychle a bez problemu. Je jen par lidi, kteri meli to "stesti" a podarilo se jim to. Jsou ale lide, kteri BZD uzivali jen par tydnu a vysazovali rok i dele. U snizovani proste problemy budou. Nekdo ma psychicke, nekdo se spankem. Vetsina se snazi hledat pomoc a radu, aby byly problemy co nejmensi. Ale i tak snizovani bezbolestne neni. Kdyby bylo, tak sem nepiseme. Je potreba nezatezovat CNS dalsi chemii. Je potreba si uvedomit, ze kazdy dalsi prasek znamena dalsi pozdejsi vysazovani. Verim, ze stavy pri vysazovani jsou tezke, tak snizujte pomalu a po malych ale presnych davkach, v tom to je. To neni jenom moje zkusenost! To, ze tady nekdo kritizuje skrabani, ci rozpousteni, svedci o jeho necitlivosti. Kazdy jsme jiny a kazdy vysazovani prozivame jinak. Nekomu to jde lehce, nekomu hur. Neplati, ze jak dlouho se uzivaji BZD, tak dlouho se vysazuje. To bych ja musel vysazovat 20 let. Snizoval jsem 1,5 roku a slo to, i kdyz velmi tezko. Remeron mi ve snizovani ale nepomohl, protoze jsem mel na nej po letech uzivani toleranci. Co se tyka ukonceni vyroby Rivo, to uz tu bylo nekolikrat napsano. Rivo je a bude v ČR. Lide ze Slovenska, kde udajne neni, si nechaji napsat recept, ktery je platny i v ČR.

Petra
1x

Martine, konečně rozumný názor. Přestávám sem chodit, protože mi tato diskuse už nic nedává, ale spíš bere. Michale, dávat paroxetin na stejnou ne-li snad i horší úroveň rivotrilu, je silné kafe pro toho komu byl paroxetin nasazen, čerpáš z facebooku a různých jiných sítí se zkušeností s lékama, já to mám taky pročtené, mám také své zkušenosti, já bych z vlastní zkušenosti také nepolkla některé léky, nepíšu sem které, nebrojím proti nim, jiným mohou pomoci a proč jim brát naději. "Miluju" lidi, kteří jsou zdraví a chodí akorát na diskuse prudit, ano jsi zdravý, nic už nebereš, příležitostně lupneš Ketilept, chodíš do práce, jsi schopen se o sebe postarat , tak sem chodˇkdyž chceš, povzbuzuj nás, že se to dá, že to dáme, ale nedeptej lidi, kterým byl dán nějaký lék, já to vím, že paroxetin je silný, ale mám víru, že odejít z něj se dá. Nemusíš mi pod nos pořád dokola strkat důkazy, že to nejde, kvůli tomu sem nechodím. Odkazuješ na benzo poradnu, že jsou tam odborníci, kteří poradí, dr.V.P. tam paroxetin doporučuje, nemluví o něm jako o sračce, píše tam i jeden vozíčkář, který byl mnoho let na Seroxatu a vysadil ho, nepíše tam vůbec tragicky. Vím, že mi budeš oponovat, ego ti nedovolí nereagovat, tak si posluš. Já se loučím.

Martin

Petka pekne pekne pekne si to napisala presne a vystižne vseci len cerpaju z faceboku a z internetu ale kazdy ma iny organizmus a kazdy to vysadi preco treba porovnavat ludi s ameriky ktory vysazuju paroxetin s nami?tam je ina mentalita iny pristup a tak a nevidis do cloveka co urobil a co robi

Petr
1x

Ahoj Petro, mluvis mi ze srdce. Take mi tato diskuze uz jenom brala energii. Mej se krasne a snad si jeste nekdy napise, snad, az z toho budeme venku. Jinak muj email ma myslim Alenka, tak budes-li chtit, napis. Drzim Ti pesti. P.

kristian

Petr,písal si že si vysadzoval rivotril 1,5roku. Prosím Ťa na akých vysokých dávkach si bol keď si začal vysadzovať? Ja beriem denne 3-4mg. ďakujem

Petr
1x

Kristiane, ja uzival "jen 0,5 mg na noc. Ze zahr. fora jsem se docetl, ze pri uzivani vyssich davek je snizovani ze zacatku snazsi a rychlejsi. Teprve u nizsich davek, coz je priblizne moje davka, je snizovani tezsi a musi se jit pomalu dolu. Nekde v predchozi diskuzi je, jak snizovat pomoci kapek. Ja mel udelany roztok na telo a snizoval o 0,03 mg mesicne.

Jozef

Ľudia tedaaa vy to tu balite???? ☹☹☹☹☹ Kristián. Tak ako ti Peter napísal, na tej nízkej dávke je to fuuuu. Hlavne nechoď rýchlo....

Jozef

MICHAL TO TU NEMYSLEL Z NIKYM ZLE, SKÔR SI MYSLÍM, ZE NAS TU CHCEL NAKOPNÚŤ K TOMU, ČO JE NÁM CIEĽOM. SU ŠEDIVÉ DNI, PLUS NAŠE NÁLADY, TAK NEBUĎME AKO DETI. IDE TU O PODPORU A OSOBNÉ SKÚSENOSTI, POCITY S VYSADZOVANIA, NASADZOVANIA NOVÝCH.....

Petr

Kristiane, najdi si zde prispevek "Petra z 5. rijna 2018". Je tam navod na snizovani pomoci kapek.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce