Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marián

Jozef a koľko berieš a ako sa cítiš a aké máš prejavy v absť. každý má iné prejavy podľa slabých stránok svojho tela, preto je dôležité chodiť denne von na vzduch a nabiť sa tou energiou z vonku, vydýchať zo seba to zlé a nadýchať sa krásy vonku prírody, človek sa musí prekonávať každý deň

Jozef

Ahoj Marián. Tak presne sa aj mne stalo to ked mi sestrička asi koncom augusta povedala, ze rivo.... už len neurológ mi môže predpísať. Uz sa mi to nepáčilo ,ale pohoda. Potom na kontrole, mi psychiatrička povedala, že uz rivo.... nieje tak mi dá na noc Trittico, a na ráno oxazepam polku. Fuuuu stresssss. Siel som za obvodackov a ona mi predpísal tak som vybral asi trikrát este na sk po dedinských lekárňach, lebo v meste uz neboli. Tak som sa zazasobil plus s ceska. Marián mal som s pekla šťastie, že som nikdy nebral nič iné, než rivo. Pamätám, že mi bol aj xanax predpísaný no ani jednu som nevzal. Lebo aj to je riadny čert. Ja momentálne berem ak môžem tak napísať, placebo 3-2-4 . Po vianociach chcem 2-2-3 . Inak chlape super, že si sa do toho pustil ozaj opatrne než by ta museli hospitalizovať.

Jozef

Ešte som ti zabudol napísať tie prejavy abstakov. Na, začiatku keď som to rupol na 4kvapky na celý deň, a nic som okrem toho nebral, ziadne AD, tak zacali sa hlásiť pocity ťažkej hrude so sťažený dýchaním v hlave tlaky nespavosť, depresia. Potom som sa stabilizoval, s tym že som zvýšil rivo..... aj keď len o máličko, a dostal som mirtazen ktorý berem a tlmí túžbu po rive..... Momentálne pociťujem slabosť, vnútorné trasenie čo je ozaj prechádzka ružovým sadom oproti tomu ked som začal hlúpym spôsobom hneď rupnut skoro na nulu.

Marián

Ďakujem Jozef. Ja mám problémy so spánkom. Dostal som liek, teraz ho nemôžem nájsť na krabičke je slnečnica, nič to nerobí. Tvoj mirtazen ako sa po ňom cítiš, posilnil ťa v boji s ri, pomáha na spanie i na úzkosti a depky? Ďakujem.

Jozef

Ahoj Marián. Ak je na krabičke slnečnica tak je to Trittico ( tradazon). Ja som ho na úplnom začiatku mal, ale hrôza. Nesadlo mi to. To neznamená, že tebe bude s neho tak zle, ako mne. Mirzaten mi pomáha. Nechcem to ani zakriknuť. Potláča úzkosti, strach hlad, potrebu po droge. Spánok tiež upravil nebudim sa, a hlavne chutí jesť od neho. Od trittica som mal až anorekticku nechuť k jedlu. Dopolunie úplne ako zabitý. To bolo tiež aj pri miratene, ale tretí den sa to zlepšilo.

Jozef

TIEŽ AJ DEPKU ZAHNAL KTORÁ BOLA PRIVODENA NESPAVOSŤOU. TA SOMNOV NAJVIAC TOČILA PRI ZNIŽOVANÍ. MARIÁN KOĽKO SI BRAL RIVO??? A V AKÝCH DÁVKACH? AK OVŠEM CHCEŠ ÍSŤ STÝM VON TU V DISKUSII.

Michal

Ahojte chlapi, tak Jozko dobre zpravy je to lepsi ano? :) To je super :) Mirzaten zabira a to je AD SSRI ci?

Marián

Jozef, ja beriem desať rokov ri, bral som trikrát denne 0.5 tabletku, no myslel som, že na tom dožijem aj neurológ mi to hovoril, že to už musím brať do konca života, no a čo teraz, to má byť koniec môjho života už teraz? som mu povedal, krčil sa za stolom, mám 50 rokov a také nervy s liekom, prečo? keď liek tu bol vraj od roku 1975, to všetky na ňom zatvoria do blázinca? dobrú noc

Jozef
1x

Ahoj Michal nechcem to fakt zakriknuť, ale mirzaten zamakal je to naSSA, nie SSRI. mirzaten blokuje okrem serotoninu aj noradrenalin ak dobre píšem. Antidepresivum využívané zejména u depresí, které jsou spojené s poruchami spánku. Podporuje chuť k jídlu (pozor na přírůstek hmotnosti). Vzhledem k tomu, že ovlivňuje REM fázi spánku, pomáhá navodit fyziologický spánkový cyklu

Jozef

Marian viem co cítiš. Úplne ta chápem. Takto som reagoval aj ja. Ked povedali dosť rivu..... Fakt tu slo len o jediné. A tým sú 💰money. A Nam nedali ani čas na na vysadenie. Sami sme sa museli potrápiť a nebyť susedov čechov, tak fakt neviem ako by sme to dávali. Ale Marián, ver, že to dáme.Nespavosť je sprievodným javom abstaku. A keď ti AD dobre zabere tak budeš mať vydlazdenu cestu k vysadeniu riva.... Chlape boli tu aj takí co brali 6mg. na deň plus päť liekov ktomu ,a dávajú to. My sme mali len to rivo... ,a myslím, verim, musím, ze ho vysadim. Deregistracia riva... bude globálna. ROCHE končí s jeho vyrobov........ Tak buďme radi, že už vysádzame. Je to droga, obor medzi beňzakmi

Michal

Super Jozko, tak aspon to jde tim spravnym smerem, moc Ti preju at se ti dari, jde videt, ze se snazis a hledas cestu, jak z toho ven... to se ceni a vis co.. je to moc dobre, jelikoz kdyz Roche skoncilo na SK proc by za nejaky cas neskoncili i v CR.. pokud uz to pro ne neni "byznys" tak jim je jedno, jak dopadnou lidi... takze je fajn byt nezavisly na lecich, ne vzdy to jde, sam mam zdr. problemy x let... drz se a vsichni se drzte jak pise Jozko muze to zvladnout kazdy a kdyz uz je se silami na dne, neni ostuda jit na nejaky mesic dva do PL a nechat si pomoci odborniky a stabilizovat svuj stav, od toho tady jsou :) hezky vecer vsem :)

Jozef

Michal teraz si to napísal presne tak ako je. Ďakujem. Všetci tu čo užívame ,užívali rivo,....máme zdravotné problémy. Problémy ktoré sme neriešili, ale zapijali pilulkov. Myslim si, že to bolo len pasívne riešenie problému. Psych. ochorenia sú asi po rakovine druhé v poradí najhoršie ochorenia. Sú ľudia pomerne mladý ktorý berú perkocid, kodein, sinteticke opioidi ktoré drvia, a púšťajú do káblov žily. Ake jedno viem, že vysadenie opiodu neohrozuje tak na zdravý, ako benzodiazepim. Je to potvrdené odborníkmi v liečbe závislostí. Fakt pri vysadzovani riva..... treba byť maximálne opatrný...... Pekný deň všetkým. Konečne slnko tu kde zijem je slnko na oblohe.

Michal

Ahoj a jak je na tom Petra, ze neprispiva?

Michal
1x

Vsem pekne svatky preju :) ahoj Michal :)

Jozef

Ahojte, aj prajem všetkým krásne sviatky. Hlavne pokoj, a zdravie.

Jozef

Ako sa máte??? Vidim, že nikto neprispieva. Kristián, Marián, Peťka, Peter dúfam, že všetko je v akej takej pohode. Michal a ty? Ako? Máš niečo nové? S čím by sa vedel s nami podeliť????

Petr
2x

Vám všem přeji pěkné vánoční svátky a v novém roce jen pevné zdraví.

Michal

Jožko ahoj, nemám nic nového :), jsem nějaký stabilizovaný, není to 100% a nikdy asi nebude, ale držím si to, co mám teď a už to nepustím zpět tam, kde to bylo :) Hezké Vánoce a Jožko, když lidi nepíšou - je to vlastně dobře, asi se mají fajn :) drž se chlape a napiš co ty :)

Jozef

Ahoj Michal teší ma, že sa držíš . Chlape to my co sme tu, nebudeme uz na 100% len stabilizovaný. Ja tiež už nepustím už som na placebo doslova a docela sa to dá. Myslím si ,že mirtazen hasí tu túžbu po rive..... No nechcem nič ešte predbehnúť. Už som to chcel dať na nulu,ale nechcel som to riskovať a byť potom sklamaný. Berem mirtazen dnes 14 deň, a to je iba ,že sa cíti človek lepšie ale plný účinok je zhruba po mesiaci. Dik ti že si ma podporil ho brať, ked som ho po prvej..... chcel vysadiť kôli únave. To už vyprchalo. Ľudia nepíšu, bola tu búrka , veď vieš hahhh, ale to prejde. Veľa sa mi ozývajú na fb s otázkami ba rivo... lebo, že tu iba čítajú. Michal prajem ti všetko dobre k sviatkom hlavne v našom prípade to duševné zdravie a pohodu. A tiež aj ostatným

Michal

Jožko kamaráde u Tebe jde vidět, že ikdyž je to těžké, tak jdeš za svým cílem a věřím, že to zvládneš! :) Přesně tak dej tomu čas a ono si to sedne, děkuji Ti moc a také Ti přeju pohodové svátky a dobrý vstup do roku 2019 :) já už napíšu třeba jednou za týden/dva jak se daří ať dám prostor ostatním a nově příchozí se nemusí prokousávat mými příspěvky, které už nejsou aktuální k Rivotrilu ( což je obsah vlákna), všichni se držte a krásné Vánoce :) prozatím ahoj :) PS: Jožko jednou si to pivo spolu vypijem :)

Kristian
2x

Ahojte, Nechodil som sem,lebo som sa cítil v pohode,po začatí užívania escitalopramu teva a dávke riva 1-1-1 denne.. teraz som znížil na 0,75-0,5-0,75,zatiaľ som v pohode,k tomu jem veľa surovej zeleniny,iba ľahké jedlá,varím, upratujem,motám sa okolo domčeka,chodím na prechádzky.Ako Jožko písal pri vužívaní vyšších dávok sa dá aj viac mg znížiť,na budúci týždeň plánujem 0,5-0,5-0,5 horšie to bude ako ste tu písali pri nižších dávkach.To antidepresivum,ktorému som sa bránil,konkrétne escitalopram,my zatiaľ to znižovanie dokáže vykriť,kratšie spím,tak 4-5 hodín,ale v pohode,čítam si,relaxujem,žiadne depky. Prajem Vám všetkým príjemné sviatky a napíšem keď znížim dávky riva ako to prebieha.

Jozef
1x

Kristián je to presne tak ako píšeš. Znížiť z vyššej dávky sa da zniesť. Čiže môžeš prísť na dávku, pri ktorej sa sekneš. Vtedy už treba len vydržať, ono to nepríjemné prejde. Potom zase znížiť. Tak sa dostaneš na ozaj placebo dávku. Ja som pred týždňom znížil na 2-3 kvapkiek na deň. Citim to, ale dá sa.

Petra
2x

Vám všem přeji pohodové vánoce a ať se vám daří s vysazováním.

Jozef

Ahoj Michal. Tvoje príspevky mali čo do seba. A aj majú. Dal si to ukázal, že da sa aj bez riva... fungovať. Nemáš dôvod neprispievat. Máš tiež skúsenosť s rivo.... A vieš poradiť ako vyhadzovať. Chlape keby som bol bližšie tak to pivo by som si dal stebou. A dofám, že raz k tomu príde. Držte sa tu všetci. Momentálne blazninec v obcodoch na ulici, sa ani nečudujem, že je tu ticho.

Martin
2x

Vesele prežitie vianočnych sviatkoch a psychickej pohody Vam želam.......bez liekov a RIVAču :P

Martin

cawte neviete niečo o liekoch antypsichotika?musia sa tiež pomaly vysadzat?su navykove?

Rami

PSYCHICKÉ SYMPTÓMY PRI VYSÁDZANÍ BENZODIAZEPÍNOV. Vzrušenie (, nepokoj) Nespavosť, nočné mory, iné poruchy spánku Zvýšená úzkosť, záchvaty paniky Agorafóbia, sociálnej fóbia Vnemove deformácie Depersonalisation, derealisation Halucinácie, Depresia Paranoidné myšlienky , agresia, podráždenosť Zla pamät a koncentrácie Rušivé spomienky Chuť Zmena pocit kovu v ustach FYZICKÉ PRÍZNAKY Bolesť hlavy Bolesť/tuhosť-(končatín, chrbát, krk, zuby, čeľuste tuhost Brnenia, necitlivosť pozmeneny vnem-(končatín, tvár, ) Slabosť (" želé-nohy") Únava, symptómy podobné chrípke Svalové Chvenie Závrat, , zlá rovnováhy Rozmazané videnie, alebo suché oči Tinnitus Precitlivelosť-(svetla, zvuku, dotyk, chuť, vôňa) Gastrointestinálne príznaky-(nevoľnosť, vracanie, hnačka, zápcha, bolesti, , ťažkosti s prehĺtaním) Zmena chuťi k jedlu a hmotnosti Suché ústa, kovová chuť, neobvyklý pach /potenie/búšenie Močové ťažkosti/menštruačné ťažkosti Pokožka vyrážky, svrbenie,palenie kože a sliznic Predpoklad pre slabšie abstinenčné symptómy sa odporúčajú užívať antidepresíva s amxio účinkom. Najlepšie osvedčeným je Mirzaten ktorý potláča chuť, túžbu po najťažšie vysadzovanom RIVOTRIL ktorý má najťažšie abstynenčné príznaky z vysadzovania.

Rami

Tiež antypsichotiká majú istú mieru závislosti. Pri terapeutickej dávke na uvoľnenie psychického napätia vzniká závislosť. Odporúča sa užívať nie dlhšie ako 4týždne .

Petra

Rami, tak ty fyzické příznaky mám a trápí mě víc než ty psychické. FYZICKÉ PRÍZNAKY. Bolesť/tuhosť-(končatín, chrbát, krk, zuby, čeľuste tuhost Brnenia, necitlivosť pozmeneny vnem-(končatín, tvár, ) Slabosť (" želé-nohy") Únava, symptómy podobné chrípke Svalové Chvenie Závrat, , zlá rovnováha, to vše jak jsi napsal výše si vychutnávám.

Rami

Dobrý deň. Je dôležité akú dobu vysadzujete benzodiazepín. Je veľká chyba keď si väčšina užívateľov myslia, že čím dlhšie užívanie ,tým dlhšiu dobu vyhadzovať. Vysadzovanie by nemalo trvať viac než šesť mesiacov. V prípade dlhého vysadzovania vzniká ťažká fyzická slabosť. Dôvodom je stále užívanie malej dávky látky od ktorej je užívateľ závislý. Nízka dávka sa tým stále viaže na receptory v mozgu. Tú najnižšiu dávku je nutné odhodiť aby ste dali priestor telu,mozgu sa stým vysporiadať.

Martin

PSYCHICKÉ SYMPTÓMY PRI VYSÁDZANÍ BENZODIAZEPÍNOV. Vzrušenie (, nepokoj) Nespavosť, nočné mory, iné poruchy spánku Zvýšená úzkosť, záchvaty paniky Agorafóbia, sociálnej fóbia Vnemove deformácie Depersonalisation, derealisation Halucinácie, Depresia Paranoidné myšlienky , agresia, podráždenosť Zla pamät a koncentrácie Rušivé spomienky Chuť Zmena pocit kovu v ustach FYZICKÉ PRÍZNAKY Bolesť hlavy Bolesť/tuhosť-(končatín, chrbát, krk, zuby, čeľuste tuhost Brnenia, necitlivosť pozmeneny vnem-(končatín, tvár, ) Slabosť (" želé-nohy") Únava, symptómy podobné chrípke Svalové Chvenie Závrat, , zlá rovnováhy Rozmazané videnie, alebo suché oči Tinnitus Precitlivelosť-(svetla, zvuku, dotyk, chuť, vôňa) Gastrointestinálne príznaky-(nevoľnosť, vracanie, hnačka, zápcha, bolesti, , ťažkosti s prehĺtaním) Zmena chuťi k jedlu a hmotnosti Suché ústa, kovová chuť, neobvyklý pach /potenie/búšenie Močové ťažkosti/menštruačné ťažkosti Pokožka vyrážky, svrbenie,palenie kože a sliznic TOTO VSETKO MA CHYTILO VCERA VECER PO 2 MESIACOCH VYSADZANIA RIVO O STVRTKU

Martin

a este ku všetkemu dodam že mi ktomu dopomohol prerušovany spanok a lebo som spaval cez den 2hodiny a v noci som nemohol zaspat a ked som zaspal tak som spal 2hodiny...

Petra
1x

Rami, ty jsi vysazoval, máš osobní zkušenost nebo je to lékařská teorie.? Neboť po letech užívání, já 5 a půl roku cca 1,5mg byla schopna vysadit pouze ten 1mg a pokud bych věděla co mě čeká dál, tak se zuby nehty snažím udržet na 0,5mg a stabilizovat se, neb stav nyní je na skok pod .... a to si fakt nedělám prd..

Jozef

Ahojte všetci. Prajem vám všetkým pekný silvestrovský deň, a všetko dobré v novom roku 2019

Petr
1x

Take vsem preji v novem roce hlavne zdravi a at se dilo dari.

Michal
1x

Ahojte, vzdalenosti daleko, ocim neznami, srdci blizko... preju Vam hezky vecer a predevsim krasny Novy Rok kamaradi :) plno novych moznosti, zmen a hezkych okamziku :) ahoj Michal

Kristian
1x

Dobrý deň,prajem Vám všetko najlepšie do nového roku,zdravie,pohodu azvládanie boja s vysadzovaním.Ešte raz všetkých pozdravujem.

Marián

prajem vám všetkým úspešný nový rok..já som poslal recept na kvapky známym do Brna a tak vysádzam pomocou kvapiek, bol som už na dvoch, ale ešte musím tri až si zvyknem, mal som akýsi tinnitus a teraz už lepšie, 1.2. pôjdem na dve kvapky, tú dole je to fuuu ťažšie

Jozef
1x

Ahoj Marián , presne aj ja som mal neskutočný piskot v ušiach. Trošku podráždený. No nie ako na prvom pokuse. Dufam, že to o nedlho dáme. Koľko máš denne kvapiek??? Lebo dole je ozaj, že fuuuu. To je ten pokles riva...... Odbúranie toho čo bolo bežne uzivané.

Marián

Jozef, teraz len 3 kvapky ráno

Jozef
1x

Super Marián, to už môžeš aj pomaly a isto dávať obden ako ja. A rozvádzať tri kvapky do celého dňa .

Marián

áno, skúsim Jozef, koľko berieš obdeň, ja pôjdem obdeň až budem brať 1 kvapku, vo februári ešte 2, v marci 1 a potom dole a preč

Jozef

Marián 3 kvapky dávam obdem. Pískanie v ušiach, rušivý spánok.

Jozef
1x

Keby som vedel, že zhaňaš kvapky, jedne by som ti poslal

Viki

Ahojte nena niekto Rivotril vdaka moc. Neda sa zohnat ja som to vysadila naraz a mam hrozne stavy dakujem.

Marián

Jozef, to si rýchlo vysadil, to už skoro nič, ja mám ešte dvoje kvapky celé balenia, bude mi to stačiť, ďakujem, cítim sa taký gumový, teším sa až z toho budem vonku

Jozef

Ahoj Marián. Ešte nemám vysadené aj keď dávam obdeň. Vysadený bude keď minimálne mesiac nebudem mať rivo...... Zvlášť teraz si nemôžem dovoliť isť do extrému, čaká ma operácia drieku. Teda aj to mi komplikuje vyhadzovanie. Neskutočná bolesť vyzarujuca do ľavej nohy. Plus sindrom s vysadzovania ako je pocit ťažkej hlavy, slabé ruky a veľa iného. Pri každom znížení sa cítim hnusne, co trvá 7,9 dni.

Marián
1x

Jozef, nemáš to ľahké, ale dáš to, ja som včera čítal knihu Mengeleho dievča, pravdivý príbeh z koncentráku, ako sa prežívalo v koncentráku, o pokusoch, dvom ľuďom odrezali nohu a vymenili a prišili späť a iné hrôzy, ktoré ľudia museli vydržať. Jozef to všetko prejde u bude dobre ver.

Jozef
1x

Marián veľmi ďakujem za ozaj povzbudivé slová. Nemať problém ktorý momentálne riešim s chrbticou, tak smelo si dovolím povedať, že rivo...,je už vysadený. Presne tak, že ľudia si ďaleko väčšie hrôzi museli vytrpieť, než vyhadzovať rivo.....

Viana

Ahojte. Dnes som tu objavila toto "vysadzovacie" fórum. Prajem Vám všetkým všetko dobré v novom roku a hlavne vela zdravia. Ale je super, ze ste tu a ze vidim, ze hoci to je narocne, ide to vysadit aj na nulu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce