Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martina

Ahojte tak jsem to tu cele procetla no dobre mi s toho neni. No uz 4 roky co mam dceru beru sem tam neco naspani.bydlela s nama babicka.no malem mi umreli dve deti tak jsem ji semtam vzala zolpidem.coz se stalo castejsi.no samozrejme mamka na to prisla tak nic znama schizorenicka tez po porodu mi dala nekolikrat lahvicku rivotrilu ze je to slaby lek na spani.no po roce jsem zjistila ze teda slaby neni...a ze vzdy kdyz ho vysadim je mi silene.sla jsem i psychiatricce ta nspsala trittico...to jsem prestala brat a vzdy kdyz se toho zbavim tak znama nabidne dalsi.ted kdyz jsem opet vsecko vysadila mam jen posledni ctvrtku rivotrilu a tri pulky zolpidemu zacinam cist i zahranicni weby a jsem zhrozena.uz vim po cem je mi tak blbe.myslela ze mam deprese s deti a z dcery u ktere se musela vyloucit leukemie.no manzel nic nevi stavime mam toho moc v praci.a ted me ceka dalsi abstak.jak to zmirnit?babicka yz je v ldn a ta znama mi sice zase nabidne ale nevim kdy ale jsem odhodlana uz si to nevzit.kdyz jsem zvykla na obdobi bez toho nehrozi mi krece?sla jsem z blata do louze z obcasneho uzivani zolpidemu na noc k tomu ze jsem rivotril nosila v kabelce.a dala si pidle potreby.tedy myslim ze ne vic 1.5 mg naraz.mam vzdy ty o.5.ale za to 3 krat denne.co ted mam se bat?uz ted jsem za 5 dni snizila na ctvrtku rano....a ten tres..navic po procitani for o klonopinu rivotrilu jsem dost zklamana sama ze sebe....takovy dryak.ale nechci to nikde rikat a chci zabojovat

Michal
1x

Martino nikdo nepise, nakoukl jsem tady tak zareaguji :) pokud jsi brala 3×0,5mg Rivotrilu a vysadila by jsi ze dne na den tsk obavy jsou naprosto na miste...mela by jsi to zavcas zkonzultovat s lekarem, vyjit s pravdou ven at Te to nezlomi vic nez cekas...hodne stesti :) jdi za obvodnim a vysazuj pomalu a podle pokynu lekare :) drz se!

Martina

Michale diky za reakci.ta psychiatricka rekla ze by se nic stat nemelo pokud se to nestalo do ted ty krece po vysazeni.jen mi rekla ze trittico nezabere hned.vzdycky uz tak 2 krat mi da to trittico.ale ted sem tedy rekla o rivotrilu.pry by mi uskodila kdyby napsala.vysazovala jsem to pomalu no v rozmezi 2 tydnu.pul pa ctvrt pak uz jen pulku z ctvrtky.ted 3 dny nic a nespim moc.spis vubec.zatim no.uvidim co dal bude

Ahojte

Je tu niekto? Moze mi niekto poradit?

anonym
1x

Tady :-(

Martina

no u doktora mi dala psychiatricka tritico ze pry to beru prerusovane.kdyz by byli problemy mam zavolat.dycky to beru dva mesice pak zas mesic dva ne.dycky mam nespavost.ale myslela jsem si ze je to deprese.ne ze to je s toho rivotrilu.chtela uz bych to nejist.jenze ted jak vim to info....

Martina

jinak obvodni ten nic.ten mi nikdy nenapsal nic ani na spani.rekl ze jsem mlada...37.navic na vesnici.no ale ze strachu jsem to te psychiatricce rekla.vyresila trittice. a navic po telefonu.ze ted ma cely leden plny.

Michal

Ahoj, tak pokud jsi to brala tak prerusovane a treva mesic/dva nebrala a Dr. TI dala Trittico, tak je to vlastne spravny postup-Rivotril jsi brala na spaní, tak Ti dala Trittico, ktere se take v urcite davce predepisuje na spani :)... ja uz neberu Rivo ano netusim jak dlouho 2-3mesice, ale musim uznat, ze s nim mi bylo lip...kdybych si byl na 100% jisty, ze ho nestahnoubz trhu, tak to asi seru a beru 0,5mg a neresim.... ted to dokazu s odstupem case porovnat a posoudit, ale funguji i tak, jenze ja nebudu fungovat na 100% nikdy to je realita no :) je treba jo prijmout byt clovek nechce...

Ahojte

Prosim Vas, da sa este zohnat rivo... v CR? Je jedno v akej forme, ale tabletky by boli lepsie. Dakujem velmi pekne za odpoved.

Michal
1x

Ano v ČR bezne k dostani..

Ahojte

Prosím Vás, Michal, aj v tabletkovej forme? Aj v nejakej lekárni pri hraniciach so SR? Dakujem ze odpovedate. Velmi si to cenim.

Michal
1x

V tabletkove urcite :) pze jsem je sam uzival a ve forme kapek je ani neznam :) urcite ano asi je dobre si tam predem zavolat do konkretni lekarny a zeptat se :)

Ahojte

Michal, neviete nahodou o nejakom dobrom psychoterapeutovi? Co ma pacientov aj na dialku. Ale nejaky normalny - klasicky vystudovany psychoterapeut/-ka, nie taki, co uz pouzivaju v ramci terapie aj cuzdokrajne praktiky. Lebo mne aj akupunktura urobila zle. Nechcem nic, len klasicky vystudovaneho, - u, psychoterapeuta. Prosim, viete o nejakom? Ale naozaj dobrom. Vopred dakujem za odpoved.

Michal
1x

Bohužel osobně jsem se s dobrým nesetkal :/, vím že kapacita je pan Práško .... tuším, že působí v Olomouci..

Ahoj
2x

ahojte, mám správy od môjho lekára, že vraj bude Rivotril späť od iného výrobcu pod iným názvom, musí sa dohodnúť nová registrácia, no uvidíme

Ahojte

Dakujem za info, "Ahoj". Prosím, napíš, keď budeš vedieť viac. Ďakujem

Martin

super

anonym

psychoterapeut nic nevyřeší, je lepší baba kořenářka

Ahojte

Kořenárka? Škoda, že žiadnu dobrú nepoznám. Niektorí tvrdia, že im pomohol psychológ, alebo psychoterapeut (ktori su na vaznejsie problemy, traumy atd.)

Ahojte

Prosím ťa, prispievateľ "Ahoj", môžeš mi napísať viac? Odkedy by sa mal ten liek začať predávať...ten, ktorý je ako rivo, ale má iný názov. Len či nepôjde o nejaké generikum-teda liek vyrobeny nie z originálnych zložiek. Generikum a originálny liek nie je to isté, hoci lekári hovoria, že je. Ale nie je, to zase tvrdi ina skupina lekarov.

Ahojte

Este mi prepacte, ze pisem pod prezyvkou Ahojte, ale uz sa to neda zmenit na meno. Dakujem za pochopenie.

Pavol
1x

Zdravím, už to tu čítam od Vianoc. Užíval som asi 7 rokov Rivotril kvapky denne 8 kvapiek ráno a 8 večer na úzkosti od obvodného lekára, teraz ma poslal na psychiatriu a lekár psych. mi napísal Cipralex, niekto tu na tomto lieku ?? ako s ním vyhadzujete ?? ďakujem ešte sa opýtam, ja som znížil najskôr sám o polovicu, ale asi piaty deň sa u mňa prejavil tras v celom tele vo vnútri, nielen ruky, ale aj nohy a tak sa mi aj zle chodí, neistota v pohybe a krk je slabý držať hlavu , divné pocity, hodil som to späť, no tras je mierny, ale zostal, Cipralex som vzal prvýkrát dnes ráno a neviem čo čakať

Ahojte

Pavol, ak sa ti da, teda, ak mas dost rivotr..., tak ho vysadzuj po mensich davkach. Tak, aby si nemal az taketo tazke problemy.

Ahojte

Pavol, udajne rivotr... v kvapkach by sa mal vysadzovať po pol kvapke... len neviem za kolko dni ma byt clovek na o pol kvapky menej, nez prejde zase na nizsiu davku o pol kvapky. Prosim ta, pozri sa v letaku, malo by tam byt napisane, ako vysadzovat. (Udajne vsetky lieky, ktore sa uzivaju na psychiku, by sa mali vysadzovat pomaly, ak sa uzivaju dlho.)

.

V poslední době stále více lidí trpí zánětem nervů (neuritida/polyneuritida), nejčastěji pak trojklanného, zrakového, sedacího, sluchového a vestibulárního (rovnováha). Nemluvíme zde o vítaném hojivém zánětu, ale o zánětu narušujícím myelinový ochranný obal nervových vláken, který elektricky izoluje nervová vlákna od okolních tkání. Při jeho narušení dochází ke zkratování elektrických nervových signálů s následnou bolestí a narušením informačního systému organismu (poruchám řízených funkcí). Příčiny vzniku destruktivních zánětů nervů mohou být následky infekčních chorob, chronického překyselení organismu, dlouhodobého mechanického tlaku na nervový kmen, atd. Stále rozšířenější příčinou neuritidy je však agresivita vlastního imunitního systému při autoimunitních onemocněních a působení agresivních neurotoxinů - těžkých kovů (olovo, rtuť, arzén), chemikálií (pesticidů, organofosfátů), ale i metabolity (produkty látkové výměny) vylučované mnohými patogeny (plísně, bakterie – nejčastěji clostritidum, chlamydie), ale i mykoplasmat a některých virů. Obecně pomáhá teplo, klid a zvýšení přísunu vitamínů řady B. To však nestačí. Nezbytné je vyvinout maximální úsilí pro „srovnání“ metabolismu, posílení funkce střev, detoxikace tlustého střeva a celého organismu. Pokud se jedná o napadení organismu chlamydií (většinou dlouhou dobu bez jakýchkoli příznaků), borelií či parazitickým prvokem Toxoplasma, je nezbytné podpořit organismus jejich průběžnou likvidací a působením na správné nastavení imunitního systému. Totéž v případě autoimunitního onemocnění.

Ahojte
1x

Nie je tu na tejto stranke aj nejaky čat? To by bolo fajn, keby bol. Tam by sa dalo lepšie "porozpravat". Ale aj tieto komentare tu su fajn, len niekedy by sa ten čat zišiel.

Jozef
4x

Zdravím všetkých nových. Vitajte. Tedaaa tu to hučí. Michal konečne som sem zavítal. Ako sa máš??? Ja brutálne na p....u. Verdikt s MR operácia zrušeného spinalneho kanala, dve platničky úplne rozbité, a bolesť jak....Ktomu vysadzovanie riva...., no fuuuu...... Ľudia nový tu. Rivo...... vysadzujte podľa toho, ako sa cítite, nie ako sa, cíti lekár ktorý vam povie o týždeň polovicu dole. Lebo sa, sundate. Pripravte si fakt dobré AD s anxiolityckym účinkom, a hlavne nech su na noc. Pri znižovaní sa, stretnete s nespavosťou. Ta vam vyvolá sakra, stavy. Preto AD ktoré upravujú spánok. Dalej, nesprintujte so znižovaním. Skôr kým vás po prvej zníženej dávky neprejde absťák ktorý príde zhruba do 9,až 14 dni, a trvá zhruba 7dní, ostaňte na dávke ktoru ste si znížili. Potom sponntane znížite. Každý pokles hladiny klonazepamu vám to troška zráta, ale da sa to. Čo sa týka grnerika riva...., nic som nepočul, a docela som naštvaný ak tento humus tu budú dávať ľuďom zobať. Je možné, že príde na slovensko klonpin, co je rivo..... PEŤKA, PETER, MICHAL, MARTIN AK SI ČÍTATE ZDRAVÍM VÁS .

Ahojte

Jozko, ak sa smiem spytat, o kolko mg znizujes? To znizujes kazdych 9 alebo 14 dní a si na rovnakej dávke 7 dni? Ak nechces odpovedat, pochopim to, len ma to zaujalo.

Jozef
2x

AHOJTE. super psychológ, by mal byť klinický psychológ. Ako najlepšiu na, sk, podľa referencií je Zdenka Kubišová. Ale jedno si uvedom. Všetko je to o tebe. Najjjj terapeut si sama sebe ty. Buď v dobrom, alebo zlom. Je to o nás, o chceni.

Ahojte

Jozko, vdaka za info. Idem ju vygooglit.

Martin

neviete nahodov či sa možu s antidepresivami uživat sučasne vitaminy skupiny B komplex?nebudu sa niako bit v tele?

Ahoj

Jozef, ale ja potrebujem asi nejako nastartovat. To fakt na rovnakej davke aj 7-9 dni?? To kym sa znizi ten rivo... tak to bude trvat tri-styri roky takym tempom v niektorych pripadoch a to ho uz ani nebudu mozno mat. Tak ako potom?

Michal

Jožko kamaráde ahoj :) taky Tě zdravím a je mi moc líto, že MR Ti dopadla špatně :(, ale jsi bojovník a věřím, že se to zlepší !! No jak mi je-neberu nic a dobře mi není, ale zvládám to, co mi zbývá, zle myšleno v tom, že jsem bez energie, bez nálady a cítím se dost unavený, jak jsem už jednou psal mám nějakou diagnozu ( úzkosti/deprese) a asi budu nucen nasadit nějaké AD ať se netrápím, ale mám i fajn dny, věřím, že na jaře bude mnohem lépe! Ale zima teprve začala a kdo ví jak dlouho bude. Taky vás všechny zdravím... Příspěvek, který psal . ( tečka) , to zní velmi zajímavě, můžeš tedy říci, jak přijít na to, zda nějaký z těchto problémů člověk nemá? Stačí základní odběry krve nebo je potřeba nějaké speciální vyšetření či odběry např na infekčním apod? Děkuji Ti moc za odpověď :) Ahoj, ono to vysazování se urychlit nedá, když něco bereš xy měsíců či několik let nemůžeš očekávat, že to lehce vysadíš za dva týdny, tak to bohužel nefunguje, pokud máš strach zkonzultuj to s odborníkem, snaž se postupně dostat na co nejnižší dávku ( tak ať se cítíš relativně ok) a kdyby Rivo nebyl? Nahrazuje se často Diazepamem či jinými léky - je jich naštěstí / bohužel ( těžko říct) na trhu obrovská škála.. hodně štěstí a krásný večer všem :)

Jozef
1x

AHOJ. Takto : keď som užíval rivo.... normálne, tak bolo to do jedného, až dvoch mg., na deň. Výnimočne som prešiel cez dva mg. Po tom ako som vedel, že rivo končí, tak som to dal na 0,04mg na deň. Samozrejme po dvoch týždňoch absťák ako svet, a musel som ísť hore na 0.09.OD 0,09 ,SOM ZNIŽOVAL PO TÝŽDNI PO O 0,02 ,A POČKAL KYM SA ODBURA S TELA 0,02 , KEĎ SOM TO USTÁL DAL SOM TO O 0,.01 ŠTRNÁSŤ DNÍ A KEĎ UŽ SOM CÍTIL, ŽE NIC LEPŠIE ANI HORJSIE, ZASE O 0,01. KLONAZEPAM JE V TOM ZÁKERNÝ, ŽE MA DLHÝ POLČAS ROZPADU. TO ZNAMENÁ, ŽE 36HODÍN JE V TELE ÚČINNÝ. PRETO TEN ABSŤÁK PRICHÁDZA DO 7,AŽ 9 DNÍ. NO NIE V TAKEJ INTENZITE, AKO KEĎ RÝCHLO ZNIZUJES. KAŽDÝ KVAPKU, ALEBO ŠTVRTKU, O KTORÚ ZNIZIS MUSÍŠ NECHAŤ ODBÚRAŤ S TELA. UŽ TOTO JE RÝCHLE, AKO TO ROBÍM JA. ČIŽE POLROK A MALA BY SI MAŤ VYSADENÉ

.

Michal : běžné testy ELISA nic neukazují a neléčí se nitrobuněčná infekce, stačí znát příznaky , poškozená CNS se léčí spoustu let , v tom článku je to na sto procent, pokud se chcete zaléčit a zbavit AD musíte vybít parazity a zaléčit nervy, jinak není možné něco vysazovat, :-)

Jozef

Michal. Ty sa nevzdáš. Viem asi ako ti je, už len tym, že si napísal, že sú aj dni ktoré sú v pohode. To aj ja. Ale tiež verím, že keď bude vonku pekne, a teplejšie a pokoj s driekom, že bude lepšie. Michal to všetci tu máme nejakú diagnózu :-/ Ale sme silnejší než tý čo niečo také ešte nezažili. Prečo??? Lebo žijeme stým a ideme a dávame to. A myslím, že na nejaký ten prechodný čas nasadiť nejaké AD, by nebol zly nápad nasadiť v tvojom prípade. Tak ako som ja nasadil aj keď som to odmietal. Ale vďaka tebe Peťke, a Petrovi som sa, knim dokopal. Michal boli mi nasadené lieky na bolesť. Ale čítal som informácie o lieku, a je tam, že zneužívať, ak su uzizivane lieky so spätným vychitavanim serotoninom SSRI. Tak radšej ich neberiem, a zobem ibalgin ktorý vôbec netuší bolesť. Strašne čo všetko človek nemôže ked je na AD aj keď užívam iba 7,5 mg mirtazenu, radšej som tie lieky od neurológa neužil. Som kurnik ako v bludnom kruhu, keď bolí duša, ale aj telo

Ahojte

V akom článku, tečka?

Ahojte

Michale, neviem, či stále užívaš rivot..., ale ak áno, daj si k tomu pichnúť kalcium injekcie - do svalu! Nie do žily. Zo svalu sa vstrebávajú inak. Možno ti pomôžu so spánkom. Jednej pani to pomohlo.

Ahojte

...ale daj si injekciu cca 2 hodiny po užití lieku. Alebo aj 4 hod. po užití, aby sa neovplyvnovali.

Lekár
2x

Dobrý večer. Je veľký rozdiel vo vysádzanie u človeka, ktorý užíval napríklad 1mg denne 1 rok a človek, ktorý užíval rovnakú dávku 10let denne, chápete? Ten prvý človek do pol roka vysadí a celkom nič mu nie je, ten druhý to má desaťkrát ťažšie. Rozdiel a veľký je, záleží na dĺžke užívania to po prvé, myslené neprerušovane a dennodenne a na dávke lieku to za druhé, vysadiť po napríklad roku 1mg je iné ako vysadiť po roku 2mg, to si treba uvedomiť a od toho sa odvíja dĺžka a sila abst. príznakov. Veľa šťastia

Michal
1x

Jozef, přesně jak píšeš, člověk musí sebrat síly a nějak se s tím vypořádat :) . Je to nepříjemné, když člověk není zdravý psychicky ani fyzicky, ale musíš žít i tak :) Ono na 100% to asi nebude nikdy, ale musíme najít cestu, která nám umožní žít co nejplnohodnotněji :) ... zvážím to, ty AD, teď neberu nic a jsem právě rád, ale ne za cenu toho, že bych se trápil-pokud to bude nějaká klesající tendence a bude to o přežívání nějak to řešit budu :) však to nějak dáme kamaráde, ty léky zkus zkonzultovat s neurologem, když Ti je předepsal, mít denně bolesti musí být nepříjemné.. Tečka, děkuji za reakci, já si myslím, že teoreticky něco takového můžu mít, ale jsem laik a až v tak odborných věcech se nevyznám a netuším jakým způsobem si srovnat metabolismus, střevní mikrofloru apod, kdybych věděl, určitě vyzkouším, ale pokud člověk nemá dostatek informací a dělá to špatně, může být výsledek kontraproduktivní a ještě si může ublížit, nicméně děkuji za tip, zkusím si načíst nějaké informace, případně se poradit s obvodní lékařkou, ale v jejích očích vzhledem k psych. diagnoze to bude asi výsměch :) Lekár, nikdo tady netvrdí, že je to jinak....

Jozef
1x

Michal, áno je to veĺmi nepríjemné. Tak ako psychická bolesť vie neskutočne obmedziť človeka, tak aj fyzická. Chcel by som sa spýtať či niekto má niečo ako pocit ťažkej hlavy. Lekár . Su ľudia ktorí užívajú niečo rok, a ked chcú vysadiť, tak to prežívajú ako keby to brali 50r. Sú ľudia co berú 40r., a vysadia bez problémov. Je o človeku, a každý sme nejaký.

Jozef
1x

Oooo dnes idem na kontrolu k psychiatričke, tak snáď mi poradí niečo na ten pocit tazkej hlavy. Ale to asi by bolo veľa na ňu. Jedine človek ktorý čímsi podobným prechádza. Tak ako aj vysádzať mi pomohli ľudia tu. A, žiadne lekarske odborné teórie.

Petra
1x

Ahoj Jožko, pocit těžké hlavy mám taky, potřebovala bych nějaký korzet, který by ji držel, asi je to způsobeno napětím a chvěním v těle. Na záda zkus alobal, několik vrstev a přes noc každý den. Dej si do vyhledávače alobal proti bolesti a nastuduj, já s vysazováním riva mám taky bolesti v bedrech a dá se to. Zkoušela jsem několik nocí mirtazapin 7,5 mg, ale paradoxné po něm vůbec nespím, jednu noc mi bylo i na zvracení a to celou noc a velký třes z toho, každý jsme jiný,no.

Jozef
1x

Ahoj Peťka Tak som po kontrole, a ten pocit ťažkej hlavy je presne tym, čo si napísala. Plus tie neskutočné bolestí vyžadujúce do ľavej nohy. Ten alobal skúsim. Peťka fakt ma to mrzí, že mirtaz ti...... Ja ho zobem zatiaľ trošku pomáha. Dnes mi psychiatrička povedala, že to uz nikdy nebude tak ako bolo z rivom....., že stým sa musím zmierniť. To fak myslela vážne????

.

Je to všechno k ničemu, je to nitrobuněčná infekce a na tu nejsou AD :-)

???

Jako absťák po drogách je nitrobuněčná infekce? To si mám nasadit antibiotika? Tečko, jste ten nick Dědek z jiných diskusí, jasně dobrá, můžete-li pomoct, tak sem s tím, jen nějak nechápu, že by vyléčení infekce pomohlo od rivotrilu, když je na něm mozek závislý, leda že bych měl místo mozku bakteríí kostku.

.

? : nějaké tlumiče vášní se musí brát, ale bez vyčistění těla a zaléčení CNS se nedá nic vysazovat , najdi si něco o nervech , než se opraví CNS bude to trvat dlouho a ne každému se to povede.

Petra
1x

Jožko, já věřím, že tělo má schopnost regenerace, tak i ty receptory se uzdraví, jenom to bude nějakou dobu trvat, měsíc od měsíce to bude lepší a lepší. Ty už jsi vysadil úplně?A ano , rivotril dokázal krýt i bolesti v těle, mně taky bolí záda a pedál levé nohy, vždycky to musím rozchodit. co se dá dělat, musíme to vydržet.

Jozef
1x

Peťka ešte nemám, žiaľ nemám vysadený ešte rivo.....,ale dnes ked mi na kontrole povedala psychiatrička, tak mam celkom sttach. Vraj to už si budem musieť zvyknúť na tento stav, že yo sa už nezmení. Že receptory su naučené na to že sa kním klonazepam viazal. A su teraz akoby chrome. Áno Peťka rivo.... krásne kril bolesť. Ale s chrbticov mám už 4r. problémy, ale teraz to tak udrelo, že ľavú nohu si ťahám. Hanbím sa uz aj von tak ísť v predklone s tahajucov nohov. Ale si na tom podobne ako ja tak vieš o čom tu točím. Ktomu sa strašne bojím operácie toho uspatia. To ako mi rivo... ublížilo, a ubližuje je hrozné. Peťka my budeme asi vysádzať najdlhšie. Ale dáme to. Ale verím, že Michal ma pravdu, že telo má neskutočnú schopnosť regenerácie, a to platí aj pre receptory v mozgu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce