Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jozef

Ahoj Michal. Kamarát, rozumná dávka riva.....? Nepoznám takú. Vieš keby rivo.... na svk nestiahli, žijem si ďalej bez starostí. Bol to jediný liek ktorý u mna fungoval. Bol som šťastný fungoval som úplne ako každý zdravý človek. Žiadne KO.. T. N. Y co píšu o pamäti veľa iných vedľajších účinkov som nemal. No teraz??? Pamäť sústredenie úplne o ničom. Nikdy by som sa ho nevzdal. Michal . Prvé bolo Poľsko kde stiahli rivo..... Druhé my Slovensko. Teraz je na, rade Maďarsko. Už v septembri tohto roku tam rivo... nebude. A Juri neviem skade čerpá že tu na svk je Panezeclok. Keby tak bolo, tak utekám si ho dať predpísať, a končím s tyranim seba sameho. Michal chápem ťa. Úplne až do špiku kostí. Či sa vrátiš k rivu,....a budeš žiť v pohode úplne ťa chápem. Len si riadne over, či rivo.... nestiahnu aj u vás. Drž sa kamoš. PS nič okrem riva.... som nepoznal, nič som nemusel nejaké AD, teraz? Môžem prednášať o mirtazene a triticuu brrr.

Jan

Zoloft neber, nebudeš spát. Na půlce jsem spal, ale na 50mg jsem spát přestal a musel přidat trittico, je to o ničem. Chuť pořád jen na sladké, buchty a tak.

Jan

Sice se Zoloft dává i děckám a těhotným, ale je to šílenost. Ty generace co tady budou po nás, už nebudou mít zdravý mozky.

Michal

Jozef, ahoj kamaráde, no je to tak, já právě také Rivotril byl jediný "lék", co mi fungoval a možná máš pravdu, ale já užíval z 90% nejčastěji 0,25mg ikdyž to je moc asi z 60% někdy jsem hodil 0,5mg a nijak zvlášť jsem nepřidával.. a vysadil jsem jak víš celkem vklidu, ale tady ty AD mi nějak nefungujou a připadá mi, že to jsou stejně všechno s prominutím sračky, tak už je jedno jakou ....... budu brát, víš jak to myslím :) a děkuju, drž se taky chlape, jen myslím, že jsme uvízli v bermudském trojúhelníku.... Jane, ahoj já beru 25mg a jestli 50mg navodí nespavost, tak to potěš koště, někdy mám chutť se na to všechno už vysrat a ty se léčíš s čím respektive, jak jsi na tom teď? Mějte se všichni fajn a sorry za vulgarity, které náš krásný jazyk nabízí :D

Jozef
1x

Ľudia, ja nechapem prečo sú benzo..... tak zatracované. Skúsil som sa na to pozrieť s iného uhla pohľadu. Niekto má cukrovku citi sa otrasne kym si nedá inzulín. A bere to celý život bez ohľadu na vedľajšie účinky aby fungoval. Moj prípad, a veľa iných rivotrilakov, je podobný ako u ľudí s cukrov. Máme to v mozgu hyperaktívne a, tym sa sa aj cítime tak ako tu opisujene. Tym ,že si dáme rivo...., len ukludnime tu hroznú chemickú búrku a nerovnovahu v mozgu. Citime sa dobre,fungujeme ,pracujeme. Tak preco tak strašne su benzo... zatracované keď nám pomáhajú žiť normálnym životom???? My ich nezneuzivame tym že si dáme na to ešte nejaký perkocit, oxicodnone, alebo alkohol aby sme mali haluze..... My ich bereme aby sme sa cítili dobre, ako ten co dáva inzulín a mohol fungovať. Celé zlé..... Keby som mal bližšie do ČR , tak sám sebe garantujem, že rivo... by som bral v rozumnej dávke ako píše Michal. Nebyť toho, že na sk nezrušia papierovú formu ptedpisu lieku, už je recept poslaný bratovi k vyberu riva.... A do čerta by som aj AD poslal.

zuzana

Jozef, papierova forma sa nezrusila, mne pise recept moja lekarka a idem ho kupit do Rakuska alebo Madarska. Vybavte si recept a brat vam ho vyberie, zial, nemam tu moznost, musim za nim cestovat

Michal

Ahoj kamaráde, no upřímně mi zatím ty AD a jiné léky připadají horší než Rivotril, ten Zoloft mi připomíná, jako když jsem v mládí párkrát experimentoval s extází apod. ... jsem jak na fetu, to je děs... :D , ale počkám, co to udělá no. Vyzkouším vydržet 4-6 týdnů a třeba si to sedne. Každopádně, co bych dal za čistou mysl a cítit se normálně... :) Drž se kámo!!!

Jozef

Ahoj Michal. Uffff stavi ako pri extaze uffff. Viem čo je extaza co to robí..... Kamarát, ja ta obdivujem, že dávaš šancu zoloftu keď ti..... Ja som bol po mirtazene prvé dni ako ked bu som prežúroval celé noci. A uz som to chcel zahodiť. No prešlo to. Dúfam to bude aj u teba platiť. Dnes som mal po vyše 20rokoch taký panický atak, že som si myslel, že su to moje posledné minúty.... A hlásilo sa to už týždeň závratmi slabosťou ťažkým telom, a dnes to udrelo.... Ešte, že som bol sám. Nerád by som bol keby si to na mne všimli doma. Hrôza. Michal drž sa.... Hoď sem niečo. Keď voľačo 😁

Michal

Kamaráde no právě, když už jsem se do toho dal, tak ještě pár týdnu vydržím než si tělo zvykne a zda se dostaví nějaký účinek. Když ne, tak to vysadím a kašlu na to a asi začnu brát Rivo dokud bude :D .. tak to mě moc mrzí, moc dobře vím jaké to je a paradoxně jsem ho měl před měsícem také po x letech, kdo ví, zda to není zrovna těmi léky a vším okolo.. musíme se držet :) , co nám zbývá, je to jako na houpačce nahoru dolů.... :/

Jozef

Presne Michal, ako na hojdačke. Ja si už myslím, že je to aj jarnov únavou. A treba vydržať. Skúsim to do konca apríla, a ak to nepôjde k lepšiemu ,nájde spôsob ako rivo.....,ČR dostať nakoľko u nas už niesú papierové formy receptov 😟 . Michal, aj všetci tu držte sa.

Zina

Dobrý den Petře, pročetla jsem poctivě celou diskuzi, ve které od jejího počátku dáváte rady všem, kdo musí odvykat od drogy Rivotril, velmi si toho cením a myslím, že ostatní také, i když i jejich příspěvky jsou také velmi přínosné a potřebné, hlavně pro začátečníky. Já jsem jedním z nich, v týdnu mi psychiatr sdělil, že musím začít vysazovat Rivotril, který cca 5 let beru v dávce 1,25 mg pravidelně každý den. Jsem z toho zoufalá, vím jak šílené jsou abstinenční příznaky z odvykání, před těmi 5 lety jsem je měla při odvykání prášků na spaní a nasadili mi v nemocnici Rivotril. Mám vysoký tlak, který se příliš nedaří kompenzovat, zrychlený tep srdce, zaléčenou tachykardii a duodenální vředy, na všech těchto nemocech se podepisuje hlavně psychika, která při odvykání značně trpí, jsem ve středním věku, takže to vše hůře snáším než mladí, zdraví lidé. Psal jste, že se Rivotril podepsal na krátkodobé paměti vašeho mozku a že i po vysazení se to příliš nezlepšilo, je to opravdu tak hrozné? Mně připadá např. v mém věku a zdravotních potížích spíše více riskantní podstupovat ty hrozné abstinenční potíže, kterými trpí srdce, mozek i všechny další orgány, vlastně celé tělo.Myslíte, že např. braní dávky okolo 1 mg denně dalších 10 let člověka přivede až k demenci? V příbalovém letáku píší, že se lék může užívat dlouhodobě, i celý život a dává se dokonce i kojencům, což je šílenost!!! Nedokáži si představit, že se budu rok a možná více třást, mít úzkosti, nespavost atd. a paměť mě stejně nebude pak sloužit. Všem, kteří jste dokázali tuto hroznou drogu porazit vyjadřuji upřímný obdiv!!!!

Petr st.

Dobry den Zino, Rivo Vas neprivede k demenci, i kdyz budete brat dalsich 20 let. Pri snizovani Rivo jsem nemel dostatek spanku, coz byla hlavni pricina zhorseni me pameti. Nyni mam 17 mesicu po vysazeni rivo a muzu rict, ze teprve posledni dva mesice je lepsi spanek, tim i pamet. Jestli Vam rivo pomaha, nebojte se ho uzivat. Ja uz mel na nej toleranci, proto jsem zacal snizovat. Kdyby mi dal fungoval tak, jak ma, nevysazoval bych. Mejte se krasne. / Jozefe, Michale, zdravim vas.

Zina

Dobrý den Petře! Jste opravdu skvělý, že mi tak rychle odpovídáte! Někteří lidé zde ale píší, že jim Rivotril poškodil krátkodobou pamět´, pozoruji to na sobě i já, že si někdy nedokáži vybavit nějaký výraz nebo na něco zapomenu a obtížně se učím novým věcem. Já ale beru 5 let 1,25 mg, to vy jste bral asi méně ne? Já bych ho brala dál, ale můj psychiatr se rozhodl, že musím začít snižovat! Když nezačnu nejspíš mi ho přestane psát! Dokonce mi chtěl celou dávku naráz vyměnit za Atarax, což je hodně slabé nenávykové anxiolitikum. Nevím ani zda mi bude tolerovat hodně pomalé vysazování, které zde všichni zmińujete. Řekl ovšem, že bude stačit, když se dostanu na dávku 0,5 mg denně, tak nevím, zda to má vůbec nějaký smysl! Stejně mi něco zůstane. Z těch abstinenčních příznaků při vysazování mám opravdu velké obavy, hlavně v kombinaci s mými dalšími onemocněními srdce a tlaku, mohlo by to pro mě být velmi rizikové. Velmi vám děkuji za odpovědˇ a přeji krásný den a dobrý spánek, vím co to je nespavost a dny po probdělých nocích. Já sama jsem bohužel skončila, opět s přispěním lékařů na Stilnoxu, což by mi vysazování Riva také mohlo komplikovat, bez něj však bohužel už neusnu. Nepomáhají ani bylinky, u vás by ale mohly, zkoušel jste vřes, dobromysl, mučenku, kozlík, rozrazil, oves nebo Melatonin? Zdraví Zina

Petr st.
3x

Zdravim Zino, ja si myslim, ze za spatnou kratkod. pamet nemuze jen rivo. Ja uzival 0,5 mg rivo, ale 5x dele, nez Vy a na neco pamet slouzi vyborne a na neco hure. Proc po Vas chce doktor, abyste snizovala? Kdyz chce, abyste snizovala, tak at poradi, jak mate snizovat. Mel by znat Vas zdrav. stav a posoudit, jak co nejsetrneji vysazovat. Snizovani nemusi byt pro kazdeho drasticke. Mne bylinky nepomahaji a ani zadna AD, ci jine preparaty na spani. Kdyby mi cokoliv pomohlo na spanek, radeji to budu brat kazdy vecer, nez nespat. Zino, hlavne budte v psych. pohode a vse bude dobre. P.

Zina

Dobrý večer Petře, děkuji za váš zájem o moje problémy. Doktor mi chce snižovat Rivotril, protože je to návykový lék, ale když ho beru již téměř 5 let, tak jsem opravdu navyklá a závislá. Oni si vůbec nedokážou si představit, co to s lidmi udělá. Je pravda, že mi ho chtěl snížit víckrát, ale to bylo stejně v době, kdy již jsem měla závislost vypěstovanou, jenže mi zemřela maminka, pak se dcera vdávala, byla těhotná, zemřeli mi dva psi, tak jsem to vždy trochu oddálila a hlavně vím jaké to je prožít abstinenční příznaky, měla jsem je opravdu těžké po pokusu vysadit léky na spaní, bohužel mi tenkrát v nemocnici místo nich dali Rivotril a než jsem se vrátila z nemocnice po 6. týdnech domů už jsem měla závislost vypěstovanou a snížila jen o 0,25 mg. Víc to nešlo, tedy tenkrát by to asi možná ještě možná šlo, abstinenční příznaky bych neměla tak drastické a dlouhodobé, ale tenkrát se to neřešilo. Jsem ve spojení s dívkou, která také snižovala Rivotril, brala ho pouze 2,5 měsíce a při rychlém snižování dle rady lékaře si prožila peklo, až když našla podobné stránky jako tyto, možná to jsou ony, začala snižovat po velmi malých dávkách a dlouho než se toho zbavila. Je mladá ale zdravotní problémy jí také nějaké zůstaly, plus antidepresiva a další léky namísto Rivotrilu, které jí způsobují potíže. Já antidepresiva také nesnáším, na můj vysoký tlak a tep nemají dobrý vliv. Dalším řešením je zbavit se toho na detoxu, ale u nás se to nedělá náhradou za Diazepam jako v cizině, který se pak dá následně pomalu lépe vysnižovat, takže je to dosti drastické. Já jsem nikdy nebrala žádné léky na bolest a BZD na uklidnění bych se dobrovolně nedotkla, nasadili mi jej lékaři, aniž bych věděla co mi vlastně dávají a tedˇ mi to zase chtějí vzít, aby mi mohli dát zase něco jiného... Je to začarovaný kruh, mají nás ve svých rukách a my se nemůžeme bránit. S tím vaším spánkem s vámi opravdu cítím, já též bez Stilnoxu neusnu, také mi ho kdysi předepsala lékařka s tím, že je bezpečný a nenávykový. Ten na vás také neplatí? Mně nic jiného nepomáhá. V psychické pohodě tedy moc nejsem, jednak to snižování a také mám nemocného svého malého pejska, čeká jí operace a v jejím věku ( 13 let ) mám o ní velké obavy. Přeji vám, aby dnešní noc pro vás byla alespoň trochu lepší a spánek osvěžující. Vždyt´to je ta nejsladší věc na světě...Zina

Jozef

Zdravím Peter. Peter ty máš skúsenosti s mirtazapinom. Nemal si sneho závraty? Ja fakt už nechápem, týždeň závraty a je mi stoho už fakt nanič. Rivo...... to určite nespôsobuje, lebo ked zoberiem zníženú dávku, nieje mi lepšie, ani horšie. Teda začínam podozrievať mirtaz...... Ale to je vraj skôr pri vysadení.

Petr st.
1x

Ahoj Jozefe, mne Remer nezpusoboval zavrate. Mas-li moznost, nech si zmerit tlak. Ja jsem citlivy na promenlive pocasi (v jeden den), to jsem pak jak na houpacce.

Michal

Ahojte :) mi skončil náročný týden nočních ( 6 za 7 dní) a zítra půjdu k Dr. zkonzultovat ten Ketilept, který mám na spaní, můžu říct, že opravdu zaručeně uspí, problém je v tom, že člověka "vypne" a pak se probudí a necítí vlastně, že si odpočinul a je ještě pár hodin dost utlumený a bez energie, toto již užívat nebudu... jenže jsem zvědav jakou alternativu můj lékař opět zvolí :/ všem hezký den :) držte se!

Petr st.

Ahoj Michale, netusil jsem, ze mas problem se spankem. Kdyz jsi vysadil pomerne v kratke dobe Rivo, zavidel jsem Ti, ze jsi bez prasku. Jak jsi psal, je to zacarovany kruh, ze ktereho se tezko dostavame. Je skoda, ze nam doktori na zacatku uzivani cehokoliv na psychiku nereknou, co nam muzou zpusobit. Michale, vim, jak se po ranu citis. Take jsem po noci, i kdyz se spankem, totalne "vyšťavněný", neodpocaty. Mam jedinou a velkou vyhodu, ze nemusim jit do prace. To bych nedal. Tve nocni sluzby musi byt narocne, mas muj obdiv. / Mejte se vsichni co nejlepe a drzte se!

Jozef

Ahoj Petet, Michal. Pododne som som natom aj ja. Peter píšeš, že počasie. Áno môže byť, ale je krásne slnečno a jar. Tiež si myslím, že mirtaz..... pomôže spať, ake nie je to spánok taký ten sladký, že unavený ľahneš, a spíš. Ráno vstaneš, a si plný energie. Nie, toto je o inom vypneš, a ráno som bez energie. A celkovo celý deň. Či aj jarná únava to ma na svedomí...... Skusim mirtaz...... znížiť na 3,5 mg. A uvidím ako bude. Ale počul som, že pri nízkych dávkach vraj mirtaz spôsobuje tu únavu a celkovú slabosť. Mýtus? Fakt? Tieto AD su hádam horšie než nejaké benzo co sa týka ved. účinkov.

Michal

Ahojte :) nene mi není co závidět, mám úzkostně-depresivní poruchu :) , proto jsem bral Rivo a skutečně se mi ho na podzim podařilo rychle vysadit, ale dostal jsem už v tu dobu jsem to psal "nenávykový údajně" Ketilept, jak píše Jožko "vypne mě" , ale člověk je většinu času mimo.... vzbudí se a má pocit, že nespal... pak tu únavu přebíjí kofeinem, vzpamatuje se a večer nemůže usnout a je nabuzený, pak se utlumí lékem a je to jak píšete bludný kruh... a to nemluvím o než.účincích mám 5kg dole, nutím se do jídla není chuť... atd atd atd...ano bludný kruh :) nicméně vím, že se dám dokupy a stabilizuju, ale kvůli lékům, ale striktní životosprávě, překonáváním sebe sama, sportu...leky nás z toho nedostanou...mám vždy období klidu-je mi fajn, pak se nemoc ozve a je to zlý ( víceméně teď-nejhorší jaro a podzim) ...nic hlavu nahoru bude dobře :) držte se! :)

Jozef

Ahoj Peter, Michal. Taktiež aj ja diagnóza PP ,a tiež mi v tom pomohol rivo.... Bol som úplne v poriadku ako každý zdravý človek. Teraz ked už som mal ozaj len chĺpok k vysadeniu som zažil tri panicke ataky, ale také, že ked odozneli mal som pocit ako by som preplaval Liptovsku Maru :-) . A čo najviac ma ničí, su závraty. Tlak som nameral 108/70 ,117 / 87 čiže tlakom to asi nieje. Celková slabosť ,únava vnútorný tras, vonkajší, čo asi nalpsie pozná Peťka. Ja už podozrievam aj alergiu. Ci nahodov aj alergia u mňa niečo také nespustila, alebo skrytý zápal. . Skusil som včera zvýšiť rivo..., závraty boli...... Takže problém bude asi niekde inde...... Michal Peter držte sa.

Jozef

Michal kamarát skús pangamin. Ja ho beriem a pomohol..... Prvé tri ,štyri dni aj po šesť trikrát denne..... A príde chuť k jedlu. Človek v úzkosti, a celkovo psychickom diskomforte stráca na váhe ,a chuti do jedla.

Michal

Jožko díky za radu!! :)

Michal

Ahojte jak jste na tom s alkoholem? Já dám jen radu, pokud by někdo uvažoval pít na psychofarmaka ( což se logicky nedoporučuje) rozmyslete si množství, já ujel na akci a je to děs :D držte se a hezký zbytek neděle :)

Michal

Ahoj jak je? :) U mne posledni dny lepe...Petro jsi tu? Jak se Ti dari?

Petr

Ahojte! Michale já vůbec nemohl, když jsem užíval Rivo, pít alkohol. Když jsem se párkrát jen trochu napil a i když jsem měl mozek čilý, měl jsem nesrozumitelnou řeč a nebyl jsem schopný jít rovně, házelo to se mnou ze strany na stranu, točila se mi hlava a jelikož nesnáším kolotoč, tak jsem se pozvr...l, zkrátka hnus. Bylo těžké vysvětlit, že nejsem opilý. Takže jsem minimálně 15 let nepil alkohol. Někdy bych se rád napil, protože se člověk pěkně uvolní a já mívám veselou náladu, když se napiji, ale to bylo před užíváním rivo. Nyní nemám odvahu dát si byť jen jedno alkoholické pivo. Michale, bylo hodně zle po akci? Jak se všichni máte? Snad napíše pár vět i Petra. Tímto všechny zdravím a přeji pěkný víkend. Má být teplo a slunečno, tak si to hezky užijte.

Jozef

Ahojte..... Moja skúsenosť s alkoholom a rivo..., je taká, že nič som stoho nemal, iba klasickú opicu. A to nikdy som alkohol nemusel ani nemusím. Ale kamarát pred troma rokmi oslavoval tridsiatku, a pilo sa fakt vo velkom. Čiže som to schytal aj ja a to tvrdý alkohol a nie málo. Ale nic mi nebolo nejak okrem toho ako ked sa klasicky opije človek. Dokonca som sa ani nejak netackal akurát rozprávať som nevedel normálne. 🤣🤣🤣 Potom som si ľahol dal 0,5 riva.... zaspal, zobudil a normálne som funguval. Asi taká bola moja skúsenosť alkohol VS rivo... Tiež všetkým prajem pekný víkend.

Michal

Ahojte :) ano byl to děs alkohol na ty léky, bušení srdce, páleni na hrudi, zmatenost, taková 3krát horší kocovina, ale zvládl jsem to a aspoň vím, ze alkohol a léky ne :) což mi problém nedělá, ale vcelku mi je lépe už :) přes den fajn, ale i v noci dobře spím, jen po probuzeni stále hodina než se vzpamatuji z toho Ketileptu, takže budu hledat novou alternativu, jelikož mne uspí -vypne a spím déle než bych chtěl a velmi tězko se vstává a to beru tu nejnižší dávku, co lze brát...na druhou stranu kdyz jsem uvažoval raději spát déle a dobře než-li 2-3hodiny a být KO což jsem v minulosti zažil, takže raději si nebudu stěžovat a budu spokojený s tím co je :) drzte se a hezký víkemd všem přeji!! :)

K

Dobry den, uz dlhsie citam tento portal o vysadeni rivotrilu popravde najskor ma neskutocne vyplasil ake veci som sa tu docitala dostala som az paniku a neskutocny strach. Brala som rivotril 7rokov v kuse kazdy vecer 12 kvapiek niekedy o trosicku viac podla potreby. Vzdy som bola v tom ze je to na spanok aj sa mi po nom dobre spalo preto som ho uzivala vzdy len vecer pred spanim. Posledne dva roky uz stracal na sile tak mi k tomu dali na noc kventiapin zasa som spala super. Nikdy predtym som nestudovala nepatrala po tom co to vlastne beriem. Bolo mi dobre spala super tak som neriesila. Tento rok v januari som zistila ze som tehotna. Doktorka kazala ihned vysadit rivo ten sa v tehotenstve nemoze aj ked kazdy psych tvrdi ine. Poznam zeny ci to brali cele teho len aby im nerozhadzali psychiku. Ale ine som chcela. Zmenila som psych dali mi mirzaten zo dna na den som vysadila kventiax a rivotril znizila na 7kvapiek. Zo dna na den. Myslela som si ze mam len psychicku zavislost na nom o moznej fyzickej som vtedy netusila. Mirzaten najskor ucinkoval no cca po 2tyzdnoch som sa zacala velmi budit o 2h rano na hororove sny a uz neislo zaspat zacala som citat o moznych dosledkoch v tehotenstve zlakla som sa a tak som sa rozhodla vysadit zasa zo dna na den po mesiaci uzivania. To som teda citila riadne zacalo vracanie a uzkosti ktore som nikdy predtym nemala. Bez rivotrilu som v tom case bola 8dni. Po tom ako som vysadila mirzaten vratila som sa ku kventiaxu a 4kvapkam rivo pretoze kventiax ma neydrzal v spanku max tiez do 2hod rana a vtedy som zacala citat o rivo co to vlastne beriem zacala som googlit a zostala som zhrozena . Citala co to sposobuje pri vysadeni a zacala som sa velmi bat ale tak sa mi zhnusil tak velmi ze takto 18dni do zadu som sa zatala a nezobrala uz ani kvapku. Cize som ho vysadzovala po 7rokoch necele 2mes. Aj to nepravidelnym uzivanim. Ako som pisaka pri mirzatene som ho nebrala 8dni potom raz ano raz nie trvalo to necele 2mes kedy som z 12az 15kv presla na 3az 4 a potom uz ani kvapka zo dna na den. Keby nie som tehu tak to nezvladnem ale motivacia bola silnejsia ako rivo. Ake abstinencne som mala tak jedna katastrofa. Stahuje mi cele vnutro, pri srdci ma neskutocne boli, pocit neuvolnenia, raz som mala zachvat ze nevladzem dychat, slabe koncatiny, nekludne nohy , uzkost no proste mam za sebou velmi tazke dni no co ma trapi najviac tak zly spanok. V noci sa budim na strasny strach nespim plynuke do rana cely den myslim na strach co bude v noci kedze rivo som mala na spanok a bez neho ho mam fakt zly. Ani kventiax ako som citala u michala ma udrzi v plynulom spanku bed budenia a toho nocneho strachu. Neviem co uz na ten spanok dat kedze som teho dost obmedzena lekari ponechali ten kvent a dali citalec na uzkosti lenze ja mam strach z noci co zas bude a nie zo dna. Tazko sa to vysvetluje. Uz mam nastavene aj zle mtslenia toho strachu sa neviem zbavit ani pri kventiaxe na noc. Mozno mi ten stav robi vyaadenie riva neviem. Keby spim dobre a v klude aj s kventiaxom napisem sem ze po rive som za vodou. Stratil by sa strach z noci a rivo by bol minulostou. Chcela som vam napisat nestudovala som ziadne tabulky vysadenia riva vobec nic proste zo dna na den som sa rozhodla ze si ho nedam drzim sa 18den je to narocne ked viem ze 2kvapky by ma uvolnili mozno placebo efekt ale mne uz ku koncu naozaj tie 2kvapky pomohli ale som odhodlana vydrzat. Ide to je to mega tazke ale ide to no musi byt velmi silna motivacia. Bez nej by som sem teraz tento prispevok nepisala. Dalsi tyzden idem k doktorke dufam ze po vysadeni riva existuje nieco co mi moze dat v teho k tomu kventiaxu nech sa spanok upravi. Citala som vela o triticcu pomohol na spanok vela ludom ale trosku sa tohoto lieku bojim. Ak je tu niekto kto po nom soal plynule bez budenia budem rada za info. Mirzaten na mna velmi neucinkoval teda uspal ale nie na dlho. Ludia drzte sa.

Michal

K, ahoj kolik toho kventiaxu užíváš? Jsi moc dobrá a statečná klobouk dolů, že Rivotril nebereš 18 dní! Myslím, že po 18 dnech už horší stavy nepřijdou, víš ono každé léky na každého člověka působú jinak, mi konkrétně Ketilept nejnižší dávka 25mg působú na spánek efektivně, s Tritticem zkušenosti mám , jsou to tablety dělitelné na 3 části, často se předepisují na spánkové problémy a účinek se dostavuje podle množství mg 50mg tuším hypnotický efekt 100-150mg protiúzkostný a od 300mg antidepresivní, už přesně nevím...myslím, že vzhledem k miminku a k neodvornosti nás tady by jsi to měla předevsím zkonzultovat s odborníky, byť třeba za cenu kratké hospitizace a nasazení medikace...spát musíš ať je miminko zdravé...přeji hodně štěstí!!!! Drž se jsi dobrá!

Jozef
1x

Ahoj K. ja som tritico bral, no žiadna sláva. Bolo mi po ňom hrozne. Spánok??? To v skratke znamená o ničom. A celkovo mi bolo sneho nanič. Bol mi nasadený k vysadzovaniu riva..... tiež berem kvapky. Potom mi nová psychiatrička mi to zmenila na mirtazen, ktorý funguje, ale pociťujem prepad, ako by strácal účinok. A to vo všetkých smeroch na čo mi bol nasadený. Tvoj prípad je ozaj vážny nakoľko si tehotná a brať rivo neviem ci by bolo v tvojom prípade dobré.... Ono miminko by sa mohlo narodiť závislé, a bolo by po narodení asi dosť....... Aspoň si to ja myslím. Dalej píšeš, že máš dosť silné fyzické absťáky. Ani to neprosieva miminku. Čím skôr to konzultuj ozaj s odborníkom ktorý zhodnotí všetko tak, aby to cim najmenej odnieslo miminko. Chcel by som len vedieť kde si brala rivo ked uz od októbra sa rivo vôbec ba sk nedá zohnať. Drž sa a ver, že bude dobre

K

Vsetko samozrejme mam prekonzultovane s odbornikom a nie jednym. Hladala som niekoho kto sa vo svojej praxi zaoberal tehotenstvom a liekmi v teho a na moju problematiku ktora bola hlavne nespavost teraz sa k nej pridali uzkosti po vysadeni riva. Nemala som take fyzicke abstaky ako tu niektori pisali podlamovanie koncatin a podobne. Mala som a mam zvieranie hrude neskutocne napatie neklud, velky strach z noci na kolko sa budim casto a prepadne ma uzkost a strach. Cely den sa potom bojim co bude dalsiu noc. Co sa tyka ako niektori pisali ze budu z toho riva dozivotne nasledky tak to si vobec nemyslim. Mne chyba len na ten spanok inak vobec a to som bola baozaj na nom 7rokov kazdy den. Vysadenie prislo ponecekych dvoch mesiacoch dufam ze najsilnejsie fyzicke abstaky mam za sebou aj ked toho strachu z noci ma asi len tak nikto nezbavi. Keby sa popravil spanok a s nim spojene uzkosti rivo som porazila. Jozef to som mala aj ja pri mirzatene ze najskor uspal a spala som dobre no potom tiez zacalo caste budenie hlavne katastrofalne sny a rak kazali vysadit. Rivo som mala zasobu doma ked mi povedali ze uz nebude dala som si predpisat viac receptov.

Michal

K, chce to i trošku překopat psychiku/myšlení...nějalé bylinky, meditace, pevný řád, spánkovou hygienu, zdravě se unavit přes den...ale vím, jak je to tězké a naše mysl je nám tim největším nepřitelem, ale pokud bude celý den člověk nervozni myslet na to, že večer neusne je velká pravděpodobnost, že tomu tak bude...ten kventiapin by Tě ale uspat měl ....

Jozef

K. Úplne ťa chápem, s rivotrilom si to ozaj dala dobre. Dobre viem ake úzkosti sú to po vysedani a tiež aj vysadzovani. Ale k absťaku tiež patrí nespavosť. Zvlášť po benzo..... akym je rivotril. Na toto by asi vedel poradiť Peter. Tiež sa stým pasoval.... A samozrejme keď nieje spánok prida sa úzkosť depresia, a celkovo to co si opísala. Máš 18 dní po vysadení skús ešte vydržať ono by to uz malo klesať na sile s absťákmi.

K

Ahojte dnes som 19den bez riva. Mam pocit ze je to o nieco lepsie. Bola som zasa skonzultovat liecbu s odbornikom klinickym farmakologom a tiez ma ubezpecoval ze kventiax cize ketilep je nenavykovy liek ktory lieci ako spanok tak aj uzkost a vraj pri vysadeni benzacov ako rivo mierne tlmi abstinencne priznaky takze po rive je to spravna volba. Cize michal po rive mas soravnu medikaciu. Mne ho trosku navysili vraj preto zle spim a mam take uzkosti a s nimi uz spojene aj depky ze mam nizku davku. Na isty cas mi ju poupravili. Poviem vam chlapci vzdat sa riva po tolkych rokoch a po takych abstakoch co som zazila bolo fakt narocne. Je to strasny bordel ako vsetky lieky ale toto je gulomet medzi hnusobami. Zvladla som vysadenie za pomerne kratky cas myslim ze mesiac a pol z 12az15kv ist na 4kv a potom vysadit mi dava silu ze to bolo spravne a niekto tam hore nadomnou dava pozor kedze som ich oproti tomu co som tu citala zvladla pomerne dobre. Boli krce, tlak hrude, zvieranie srdva, neskutocne uzkosti, neapavost, raz som sa dokonca dusila myslim zev ten den prave nastal zlom a odvtedy sa mi dusenie uz neopakovalo. Drzte mi palce aj nadalej. Je mi neskutovne luto ludi a to fakt uprimne ktory maju vysoke davky a teraz im liek zrusili. Je to masaker prekonat ale da sa to. A tiez som zabudla mala som aj trasenie ruk , slabe koncatiny ale nie ze podlamovanie ale velka slabost a tiez rozmazane videnie ale vsetko sa zlepsuje. Drzte sa.

Jozef

K. Tiež ti gratulujem. Dala si to. Keby som to ja dokázal ako ty..... Mba včera zložilo čosi nové. Niečo čo si opísala aj ty. Pocit dusenia nedostatok kyslíka, tvrdé brucho, ako by som mal betón v ňom. Hrôza. Asi by som mal aj ja byt tehotny aby som to dal s rivom.....😄Ale to nejde. Drž sa K.

Michal

Ahoj :) no myslím, ze můžeš být i inspiraci pro mnoho lidí, protože mnoho lidí píše, že to vysadit kolikrat nejde, ty jsi Rivotril uživala dlouho a vysadila ho velmi rychle, což je celkem hazard kvůli zdraví, ale zvladla jsi to...19 dní už v sobě Klonazepam nemás k tomu velká grarulace, já bral poloviční davku vyjimečně 1mg 2 roky a také se mi podařilo po relativně krátké době vysadit ...a kolik teda toho Kventiaxu uživáš? No já se právě při nasazeni tohoto leku informoval tuším u 3-4 psychiatrů a odborníků at se nedostanu do stejného problemu jako s Rivotrilem....dostal jsem stejne i formace takže nenávykovost, nezvyšuje se tolerance...ALE moc tu nenávykovost nechápu, protože stačí zadat na youtube např. Quetiapine withdrawals = vysazování a lidi jsou ultimatně v hajzlu s prominutím, takže to ber na vědomí...proto se snažím uživat jen polovinu nejnižší davky 25mg takže 12,5mg a raději se zdravě utahat a unavit.... takže z tohoto důvodu už Dr. nevěřím, nenávykovost pro mne znamená, když pomalu vysadím jakkoukoliv látku, tak se mi to bez větších problémů podaří což opravdu pro Kventiapin neplatú!!! Od teto chvíle opravdu co se týká psychofarmak dávám na široký okruh lidí a jejich zkušenosti...lékaři lžou! Možná jim tu lež předává někdo seshora a jen ji tlumoči netuším, ale to neni podstatné...hodně štěstí K!!

anonym

Léčit nitrobuněčnou i jinou infekci CNS a potom vysazovat !

Michal

Napiš k tomu víc anonyme :)

anonym

Musí se čistit tělo od toxinů a všeho co poškozuje CNS, léčit i alternativně celkově nervy. Jinak info. hledej na netu v diskusi se nemůže psát.

K

Michal ja uz som raz po dvoch rokoch uzivania kventiapinu vysadila zo dna na den ked mi dr povedal ze mozem pomaly vysadit a kedze som zasa neatudovala podobne konverzacie ako tieto tak sa mi to podarilo zo dna na den a to bez abstaku vobec som nepocitovala to co pri vysadeni rivo. Takze tolko k tomu. Tieto konverzacie niekedy fakt skodia a prilisne studovanie na nete je viac na skodu ako osohu. Ked nevies lahaie vysadis. Ja keby tuto konverzaciu najdem skor rivo asi od strachu ani nevysadim ze co ma caka . Nastastie som ju nasla uz ked som bola tyzden bez neho. Inak tie tabulky ako sa vysadza rok a polal 9mes tak keby sa toho drzim a neprejdem si tum cim som si presla dnes by som bez riva urcite nebola. Aj ten kvent zazila som vysadenie teraz ho mam len kvoli spanku a tiez riesi uzkost. To uz bude pri nom asi o psych zavislosti a nie tej fyzickej.

Michal

To máš naprostou pravdu :) psychika a nastaveni mysli dělá své :) ono asi i záleží na množství mg...jelikož jsem x krát četl, že někdo užívá i 400-800mg, já 25mg ani to ne, tak možná se to týká lidí, co užívají vyšší davky...ja už užival x psychofarmak a vysadil jsem vše, co jsem kdykoliv chtěl, ono člověk se musi i kousnout a trošku sebezapřít a vydržet...

Jozef

Michal je možné, že AD prestanú účinkovať....??? Kurnik u mňa sa, brutálne zhoršil stav, a to som uz bol kúsok k vysadeniu. Vyššie som aj napísal ku gratulacii K, čo sa mi stalo. Spánok sa mi poondial. A po včerajšom stave som musel hasiť 0,5 rivom.... Žena už chcela volať záchranku, lebo ja som dýchať nevedel, až som musel zvracať. Fujjjj.... Hrozné kamarát môj. 11teho letím k psychiatricke..... Ak môžeš hoď sem voľačo. Mirtaz berem 7,5 mg. Ale brutálny prepad...

Michal

Jožko kamaráde to mne moc mrzí :( ... ja byl v mnoha skupinách na fb, kde mají lidé psych.problémy/poruchy a že jim přestaly účinkovat léky není ojedinělé bohužel, sám uživám a při stejné davce i životosprávě mi je třeba 5dní "super" a 6tý den z ničeho nic bum a propad...nevím, jsk je to možné když teorie AD je opřená o zpětném vychytávaní serotoninu, tak jak se to může stát nebo jak je možné, že AD přestanou účinkovat je pro mne nevysvětlitelné...sám jsem nad tím mnohokrát uvažoval, ale odpověď jsem nenašel :/ u benzodiazepinů bych to pochopil, ze tělo si vybudovalo resistenci a roste tolerance a chce víc no u AD to nechápu.... a po Rivo se Ti ulevilo, jak na tom jsi momentálně s dávkováním ? Drž se kamaráde!!

K

Jozef moj nazor je ze by si mal zvysit urcite dennu davku. Si nastaveny na velmi nizku. Ja som uzivala 30mg keby mi farmakologicka mi odporucila v tehotenstve kvoli studiam radsej kventiax tak jej verim ale keby nie tak mne mirzaten na uzkost dost pomahal ale pri inych mg ako tebe. Ja som ani 15mg nejak necitila. Ako dlho ich beries? Urcite ti dr povie skusit navysit ked fungovali nemalo by sa stat ze by nastal az taky prepad. A rivo beries ako dlho? Ja som pri vysadzani riva bola na dovolenke a tam prave mi zacali neskutocne uzkosti len plakat a panika. Nevedela som ze je to z brutalne znizenej davky riva . Ked som prisla domov letela som ku dr a ta mi povedala ze je to aj z riva a tiez ze msm vlastne panicku uzkost. Ja som vzdy riesila nespavost rivo mi ju zahanal ale ze riesi uzkosti som nevedela nikdy som ich nemala az v teho to uplne vypuklo. Preto mi dnes zvysili davky vraj mi ich dr nastavila nizke. Mne dali aj AD ktore by mi potom mali pomoct vysadit kventiax. Riesia mi hlavne uzkost . Dnes som bola u novej dr odbornicky na lieky v teho a myslim ze som spravila dobre velmi dobra mila empaticka nie len tukat do pc ale pekne sa rozpravala a pocuvala hodinu som tam bola. Cize aj dr vela robi a ta ma ubezoecila ze kvent aj ked teraz navysim budem vediet znizit ked odstranim uzkost. Ja som ale velky vsugerant cize sa bojim aj psych zavislosti. Ako som pisala ked som uz raz kvent vysadila zo dna na den fakt ale zo dna na den tak som nic necitala netusila a nic mi nebolo. Ked vela citam skor sa vyplasim. Ako to tu bolo s rivom. Ked som vysadila a nasla tuto konverzaciu a citala ako prudke vysadenie moze sposobit proste katastroficke veci co som tu citala niekedy uz som naozaj myslels ze kolabujem na srdce vsetko to ale zacalo ako som to tu citala. Cize vela robi to co clovek cita a niekedy menej je ozaj viac. Abstaky sa dali vydrzat teraz ked to zoberiem boli fakt hrozne ale dali sa prezit ako pise michal je to proste o nastaveni odhodlani a o tej spravnej motivacii. Ja keby jie som tehu nastali by mi velmi zle casy urcite pre pohodlnost by som ho nevysadila pretoze mi pri nom bolo dobre a tie dni co som mala a mam by som bez neho urcite nevydrxala keby necakam male. Niekedy proste treba zatnut a vydrzat ja som mala zly piatu den vtedy som sa dusila a myslela ze kolabujem potom som cakala co bude taky 7az10den podla toho co som tu citala som mala byt na tom neznesitelne zle a vidis som tu . Mam fakt velke uzkosti na tie sa liecim snad mi ad co najskor zaberu a paniku z noci stratim vtedy ma chyti uzkost ale rivo mi uz naozaj nejde na chut necitim ho vobec ako zachrannu paku. Prepacte za niektore chyby ale pisem na mob.

K

Jozko nepanikar, necitaj ziadne fb nic nestuduj zbytocne sa vyplasis a vsugerujes si. Mirzaten je dobre AD zvys si davku 7.5mg je uplne nic zvys di ho na aspon 15mg u mirzatenu je zname ze sa zacina na 15 az 30mg aby sa telo spamatalo ze berie ad novu latku. Po case sa ma udrzovat vyssia davka ked uz je telo zvyknute. Mne dali citalec na uzkosti prvy den som dala polovicku a to je uplne slabe ad a povracala som sa telo nebolo zvyknyte a teraz uz uplne v pohode davam celu doknca zvysili mi mg. Ty beries velmi nizku davku skus oar dni davat celu nepolit to dokonca mirzaten je ad ktore by sa polit ani nemalo kvoli nejakemu povrchovemu filtru tablety to som si tiez nastudovala tu pri zistovani info o mirzatene. Navys si to urcite sa ti polepsi viem to. A nestratili efekt toho sa neboj.

K

Michal urcite ver tomu ze problem pri 25mg mat nebudes ja som mala 100mg a v pohode. Poznam jednu co mala 1000mg cize konsku davku kvent a znizuje nie hned ale znizuje v pohode. Ako pises niektori beru 800mg a viac dokonca aj 3krat denne 400mg cize vsetko pod tym je uplne minimum. Ludia urcite neriesia dake davky a ked aj uz je to o vsugeracii placebe a podobne . Stale pisem vela citat bolo pre mna zatial len na skodu. Ked som necitala lepsie sa vysadzalo.

Jozef

Michal kamarát, ja tomu fakt nerozumiem. O com su vlastne potom AD??? Veď aj tie sa hrozne až neskutočne ťažko vyhadzujú. Koľko sa Peter s remeronom trápil??? A tie stavy??? Asi ide o prachy . K. Ja užívam rivo cca 20r. V 19 tich som schytat panickú poruchu so všetkou krásou ktorá k nej patrí. Skúšali všetko možné od radepuru po diazepam ,tranxene, aurorix. No ničoho som sa, nedotkol. Chvála Bohu. Až mi predpísal už nebohý Dr., rivotril kvapky, zo slovami tie sa neboj dať 5 kvapiek, to dávajú miminkam. A oni zázračne zafungovali úplne ma uvoľnili ako fyzicky ,tak aj psychicky. Bral som prvé roky asi tak ,že raz za týždeň max.dvakrát tých 0,5. Potom nepamätám, ale došiel som k tomu, že denne som si dával. Bol som úplne zdravý žiadne haluze, nic ma len tak nezlomilo. Úplne normálny, a nic iné som nepotreboval okrem riva..... Žiadne AD supirid a podobné co mi bolo predpísané k vysadzovaniu riva.... Tiež som sa sulpiridu nedotkol hahhh. K mirtazenu som sa musel doslova dokopat. Mam diagnostikovanú farmakofobiu. Ale k veci. Posledné roky som dával 15 ,až 20 kviapiek v priebehu dňa. Ked som počul, že rivotrilu koniec, hodil som to na 4kvapky. Vydržal som 14 dni, a bol som v....... Tak som sa stabilizoval na 9tich kvapkách, a od tych som to dal na 0,5 rozhodene do celého dňa. Nie naraz. Ale posledné týždne je to u mňa hrozné. A podozriecam mirtazen. Alebo, že ma čaká operácia chrbtice, to že som na barlach imobilny bolesti. Ja fakt nevie prečo ten prepad.

K

Ja som tiez po rive bola uplne super 5rokov posledne dva roky kedze som nezvysovala tak zasa som zacala zle spat a dali k tomu na kventiax. Mirzaten mi nahradili namiesto riva ale ako pisem tak ty mas velmi nizku davku nebala by som sa ju navysit.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce