Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra
2x

Jožko, rivo mi taky strašně ublížil a ubližuje neskutečně a týrá nervy a tělo, když ho snižujeme, nikdo kdo tohle nezažil nemůže nikdy pochopit..nikdy, protože ten absťák netrvá den, ani týden, to nejhorší je 3 týdny po snížení a pak snížíš další dávku a znovu a znovu a znovu, trvá to dlouhé měsíce, po ´plném vysazení trvá týdny i měsíce než se receptory uzdraví a oni se uzdraví. Jožko, já jsem ve stavu kdy pociťuju, že mám snad poškozený mozek z toho, co se mi všechno děje v těle, neskutečná droga a na recept a ještě nám to zaplatí zdravotní pojišťovna, paradox. Jožko, uspání se neboj, odpočineš si, já zvládla taky narkózu před dvěma lety, byla jsem 3 hodiny na sále a to jsem brala 1,5 mg riva, anesteziolog řekl, že to nevadí a píchali mi pak tramal třikrát denně po něm se i spí dobře, tak neměj obavy. Držím palce.

Jozef
1x

Peťka veľmi ti ďakujem za povzbudenie. Teraz tvoj príspevok, by som zakvačil na túto stránku, ako titulný. Pretože všetko je to krásne napísané, úplne jednoducho, výstižne ako je to pri znižovaní riva, a čím si každý prejde. Presne, ale úplne presne je to tak ako píšeš. Fuuuu celkovo na lieky tramal, a všetko podobné tramalu môj organizuz reaguje veľmi špatne. To neprajem nikomu. Jedna kvapka, alebo pilulka zo skupiny tramal, ma úplne položí. Zracanie studený pot, slabosť až taká že neprejdem meter. Raz som to dal do seba, a myslel som, ze aj oslepnem. Mám to aj na zázname, aj na karticke poistenca, že lieky tej skupiny nepodat. Peťka aky je tvoj plán???? Ešte budeš naťahovať vysadzanie riva? Ja si to ešte natiahnem vzhľadom k momentálnej situacii. Ozajjj flintu už mám 😄😂na tých kocúrov...... Drž sa Peťka.

Petra
1x

Jožko, oni Ti dají od bolesti něco jiného, je více léků, které se používají, asi po 2 -3 dnech mi píchali indometacin, taky dobrý od bolesti, já se vždycky ptala co mi dávají.... A s vysazováním jsem se zatím zastavila, no trvá to a bere čas, ale rychlé vysazení si pak bere svou daň, že ten absťák je opravdu k nežití. Rivotril mi sebral normálnost, sebral mi normální fungování, musím počkat až si tělo aspoň trochu zvykne, někdy už ty dny jsou veselejší. Taky se drž.

Jozef
1x

Peťka okrem novalginu, a armilaru mi nesmú nič pichnúť. Proste reakcia brutálna. Až sa mi čudujú, že to znasam tu bolesť lebo uvedené lieky na tuto bolesť nijak zvláštne nezaberajú. Ale nie som sam. Mladý chalan tiez po tramale skolaboval. A tu normalnosť rivo vzal aj mne a tisíckam ľuďom. A preto som zvolil aj ja pomalé znižovanie. Le po každom znížení si to užívam fakt fest. Kum neodbura zvyšok po znížení. Ale tak ako píšeš, už mame aj veselšie dni. Je to asi zmier stym, že musíme, a vieme čo bude a že prejde.

Martin

Cawte Petka Jozef Michal a vsetci.Dnes idem na polovicu tablety takz. 0,25mg a dufam ze to ustojim lebo doteraz sa mi strasne zhorsil spanok idem spat o 11stej vecer o 2 sa prebudim za 15min zaspim a o 3,30som hore....neskutocne do toho som cely den nervozny a zacinam si namyslat choroby zase .....vybavil som si sukr.psychiatricku v blave ktora berie 100e na hodinu a zhodnoti celkovy stav ....tak sa tesim co mi povie vsetko a potom vam to tu napisem....drzte sa

Jozef

Ahoj Peťka. Ja som sa zabudol spýtať, že či si bola operovana na chrbticu. Martin držím ti päste. Ak neustojis na 0,25 nic sa nedeje, vrátiš sa na pôvodnú....., a skusis ešte raz. A fóbie to asi každý tu ma pri znižovaní. Sa nám vrátil stav, na ktorý nám bol rivo....,, predpísaný. Martin určite daj vedieť ako to prebehlo u súkromnej psychiatrické.

Petra
1x

Ahoj Jožko, ne páteř mi neoperovali, břicho akutní to bylo a taky velmi těžká operace Martine, určitě napiš jak se daří a jakou radu Ti dá psychiatrička za ty prachy. . Kdyby ni psychoš před 7-mi lety řekl, jo rivo je dobrý, ale neberte ho denně, dělejte se pauzy, co už teď, to je to magické KDYBY???. Držte se všichni. Ještě Jožko, zkus si lehnout na záda na zem, pokrčit kolena a nohy od sebe, všechno jen jak Ti bolest dovolí, jemně, a vždy střídavě jedno koleno klást k druhé noze a naopak, zkusímjestli najdu nějaké video na youtube, mně to úžasně po pár dnech pomohlo, nemohla jsem taky chodit, bolest šílená.

Jozef
2x

Ahoj Peťka. Skúsil som to cvičenie, plus alobal. Ten som natrel masážnov emulzoiv a trošku mi to tak uvoľnilo. Dovolí mi to prejsť. Tak aj ty to máš, a mala kruté.... Operácia plus rivo. Ach. Že prečo sme ktomu len čuchli. Keď tak čítam príspevky ako aaj Martinov, už si to naňho vymislelo strachom s chorôb. Je to hrozné ako nás to bičuje. Ty Peťka si tiež brala 1.5 mg. To aj ja, tesne pred vysadzovanim riva. A tu dole kde sme s rivom, to boli dosť. U nás si psychoska volá všetkých rivotrilakov na popoludňajšie hodini na kontroly. Jedna pani má vysadené už osem týždňov, a brala tri mg. Šla pod jeden mg., a vysadila. Ale neskutočne čo citi. Počuť ako by jej koža horela slabé nohy, strach, proste hruza. A to ma osem týždňov vysadené po 20 rokoch užívania riva....

Martin

ty kokšo tu kožu to mam aj ja .aj mna to obcas pali akokeby mi horela.strach mam aj ja a to som este nevysadil.

Jozef

Martin hnusné abstaky. Co mna zase chytá, strach ísť ďalej od domu. Trebárs mimo okres. Je to ozaj už na smiech, ale fakt. Ešte mi ta pani vravela, že strašne pálenie na hrudi, a ako by sa jej srdce zastavilo, a vtedy má PP. To som mal na začiatku aj ja. Brutálne niečo.

Petra
2x

Jožko a Martine, aspoň tam lékaři u vás konečně pochopili jaké je to svinstvo a jaké obludné problémy mají lidi při vysazování, tady u nás se setkávám dost s nepochopením u lékařů, že toto rivo nemůže vyvolávat a že když jsem na 0,25mg, tak můžu už směle vysadit, že mě to na zdraví nemůže ohrozit atpod., že mám absťák pořád z již vysazeného 1,25mg, to neberou v potaz, že to receptorúm chybí, co roky dostávaly, takže si na to připadám strašně , ale fakt strašně sama. Kluci držte se.

Michal

Ahoj tak co nového ? Jak se vám daří? :)

Ahojte

Petka, prosim ta, po akych kuskoch z 0.5 mg tabletky vysadzujes? Jozko, Michal, o aky kusok znizit z 0.5 mg tabletky, aby sa to dalo zvladnut? Ako dlho zostat na tej znizenej davke, kym znovu znizite o dalsi kusok tabletky? Dakujem velmi pekne za odpoved.

Ahojte

Jozko, alebo niekto, kto vie poradit,... to ako to vysadzovanie napísal Jozko hore vyssie, to je z 2mg tabletky alebo z 0,5mg tabletky? Michal, prosím ťa, v ČR je ešte Rivotril? Dakujem velmi pekne za všetky odpovede.

.

AD nic neléčí, musíš léčit nervy a potom něco vysazovat, ale u starších osob je to do konce života, jasné.

Ahojte

Nerozmiem. Musi sa dat vysadit.

Michal

"Ahojte", Ahoj :) Rivotril neni AD v prve rade :) .... nevim vubec a nemam cas to hledat, pze jedu do prace kolik jsi bral/a puvodne, nicmene pokud ted beres 0,5mg a citis se nejakym zpusobem stabilizovane, tak muzes bud nejdriv na 0,375mg nebo na 0,25mg, ale lepsi je vysazovat pomaleji, takze 0,375mg coz znamena pulku a pulku pulky :) a pak podle pocitu na 0, 25mg u kazdeho je to asi hodne individualni, jak dlouho bral jake davky a jak moc je psychicky a dyzicky zavisly....ja vysadil pomerne rychle posledni 0,25mg behem mesice a uz neberu nic asi 2-3 mesice s tim, ze asi 10-14dni to nebylo zrovna super, ale ustalilo se to pak...drzim palce :)

Ahojte

Michal, dakujem za odpoved. Skoda, ze tu nie je čet, to by sa dalo lepsie porozpravat. Ale vyzera to tak, ze niektori podla toho, čo píšeš, budú vysadzovať aj tri roky.

Michal

Tak na tady tom foru jde vidět, že pokud někdo užívá třeba 10-20 let vysadit se mu nedaří, já bral Rivotril téměř 2 roky cca, ale ne dávku vyšší než 1mg, většinou 0,5mg a vysadil jsem "relativně vpohodě" musím to dát do uvozovek... Tvoje zkušenosti tedy s Rivotrilem jsou jaké, jak dlouho, kolik mg?

Ahojte

Michal, dalo by sa s tebou porozpravat nejako? Nechcem to tu vypisovat.

Michal

Jedině když napíšeš třeba fb... a pošleš ho tady... nebo whatsapp jinak nevím, tel. číslo tady psát nebudu :)

Ahojte

Michal, prosim ta, dnes budem naSkype, moje meno tam pre dnešok je "ABCDEFG Ahoj" (aj to slovo Ahoj, medzera medzi po tych velkych pismenach). Velkymi pismenami. Potom meno zmenim. Ak by sa ti dalo, prosim skus ma najst. Potrebujem sa porozpravat, mozno nieco poradis. Dakujem.

Michal

To bych rád, ale Skype nemůžu využít jsem jen na telefonu, jsem v práci na noční, jedině o víkendu nebo zítra odpoledne.. :(

Ahojte

Tak teda zajtra popoludní - odpoledne, ak by si mohol. Mohol by si ma teraz aspon pridat medzi tvoje kontakty, aby mi tam "nesvietilo" toto meno? :) Dik.

Ahojte

Michal, zajtra ti napisem ine meno. Prosim, napis, ked tu budes. Ja sa budem snazit prist co najskor popoludni, po 12 hod. Potom ti sem napisem ine meno, podla ktoreho ma najdes, ak budes taky dobry. Velmi ti dakujem. Zatial Ahoj.

Ahojte

Ako sa vam dnes dari?

Petra
1x

Sežeň si kapky. VYSAZENÍ RIVOTRILU 0,5mg NA 56 TÝDNŮ Čísla znamenají počet kapek v jeden den večer. Doporučuji je zapsat do stolního kalendáře. Každý měsíc je třeba měnit lahvičky s kapkami Rivotrilu. V průběhu vysazování neužívat žádná jiná BZD sedativa ani Z-hypnotika; doporučuji abstinovat od alkoholu. 1. týden 5 kapek po celý týden 2-3. týden 4/5/5/5/4/5/5/ 5/4/5/5/5/4/5 4-5. týden 5/5/4/5/5/4/5/ 5/4/5/5/4/5/5 6-7. týden 4/5/4/5/4/5/4/ 5/4/5/4/5/4/5 8-9. týden 4/4/5/4/4/5/4/ 4/5/4/4/5/4/4 10-11. týden 4 kapky po celé 2 týdny 12-13. týden 3/4/4/4/3/4/4/ 4/3/4/4/4/3/4 14-15. týden 4/4/3/4/4/3/4/ 4/3/4/4/3/4/4 16-17. týden 3/4/3/4/3/4/3/ 4/3/4/3/4/3/4 18-19. týden 3/3/4/3/3/4/3/ 3/4/3/3/4/3/3 20-21. týden 3 kapky po celé 2 týdny 22-23. týden 2/3/3/3/2/3/3/ 3/2/3/3/3/2/3 24-25 týden 3/3/2/3/3/2/3/ 3/2/3/3/2/3/3 26-27. týden 2/3/2/3/2/3/2/ 3/2/3/2/3/2/3 28-29. týden 2/2/3/2/2/3/2/ 2/3/2/2/3/2/2 30-31. týden 2 kapky po celé 2 týdny 32-33. týden 1/2/2/2/1/2/2/ 2/1/2/2/2/1/2 34-35. týden 2/2/1/2/2/1/2/ 2/1/2/2/1/2/2 36-37. týden 1/2/1/2/1/2/1/ 2/1/2/1/2/1/2 38-39. týden 1/1/2/1/1/2/1/ 1/2/1/1/2/1/1 40-41. týden 1 kapku po celé 2 týdny 42-43. týden 0/1/1/1/0/1/1/ 1/0/1/1/1/0/1 44-45. týden 1/1/0/1/1/0/1/ 1/0/1/1/0/1/1 46-47. týden 0/1/1/0/1/1/0/ 1/1/0/1/1/0/1 48-49. týden 0/1/0/1/0/1/0/ 1/0/1/0/1/0/1 50-51. týden 0/1/0/1/0/1/0/ 1/0/1/0/1/0/1 52-53. týden 0/0/1/0/0/1/0/ 0/1/0/0/1/0/0 54-55. týden 0/1/0/0/0/1/0/ 0/0/1/0/0/0/1 týden vysadit Tab.č.4 V průběhu redukce dávek klonazepamu je samozřejmě nutné provádět anxiolýzu a léčbu dyssomnie nenávykovými látkami. Nejčastěji užívám mirtazapin, trazodon, agomelatin, quetiapin a pregabalin u pacientů s poruchami spánku a celou škálu antidepresiv a pregabalin u úzkostných poruch. Často využívám i další nenávyková sedativa a hypnotika: guaiafenezin, hydroxysin, promethazin, různá fytoterapeutika. V indikovaných případech odesílám pacienty na psychoterapii, ať už podpůrnou nebo systematickou.

Lenka

Ahojky posim o radu beru 15 let 10mg paroxetinu snizila jsem na 5mg ale dale mi to nejde vysadit.Mate nejakou radu ci zkusenost.Noc dekuji

Petra

Nechej si v lékárně vyrobit tobolky 4mg, zkus brát měsíc, když to půjde ber 3 mg atd. Když to nepůjde , ubírej ještě méně, třeba o 0,5 mg. Lze přejít na jiný ssri , třeba sertralin, který se lépe vysazuje. 5 mg paroxetinu odpovídá 12,5 mg sertralinu. Klíčové je mít znalého a ochotného psychiatra- odborníka a těch je jako šafránu.

Lenka

Dekuji za odpoved Petrus a ty s tim prosim mas nejakou zkusemost?uz jsem uplne zoufala protoze drvzdy rekne ze to nudu muset brat cely zivot ale ja to zacala brat jen na uzkosti s tim ze kdyz budu chtit tak to vysadim a zjistila jsrm ze jsem na tom zavisla..a do lekarny mam prinest ty svoje tablety a rict ze z nich chci udelat ty tobolky 4mg?promin ze jsem tak nevhapava ale jsrm z toho strasne vyklepana.moooc dekuji za kazde slovo.

Petra

Leni, lékař by Ti měl napsat recept na v lékárně vyráběné tobolky o obsahu 4mg paroxetinu a tam by Ti je měli vyrobit, je to vše vždy na ochotě lékaře a lékárny. Já už taky jednou vysadila paroxetin, bohužel jsem dostala rivotril a toho se zbavit je daleko větší problém, jsi na tom Leni dobře, jsou daleko horší léky na vysazování a to mi věř.

anonym

Je to nesmysl !

Lenka

Petrus moc dekuji za slova utechy jsem z toho uz uplne vystresovana ze zas nebudu spat.procetla jsem si zatim vasi diskuzi a vidim ze vysazujes rivotril.jses moc statecna a urcite to zvladnes uz jenom pro to ze pomahas ostatnim radou i pohlazenim slovem.me treba dostalo ze jsi mi rekla Leni to mi uz 40 let nikdo nerekl.Prosim jeste o radu kdyz jsi vysadila paroxetin mela jsi snim take takove problemy(abstaky) a jakym zpusobem jsi to zvladla a jak ti to dlouho trvalo.nezlob se ze se porad vypta5vam ale ja za celou dobu nikoho s timto problemem nenasla.😢

Petra
1x

Leni, ano , po nenávykových antidepresivech jsou absťáky taky, jen odborníci to označují jako syndrom z vysazení. Takže tento syndrom má každý kdo po delší době vysazuje AD a odborníci nám potom vnucují , že se nám vrátila psychická choroba. Buď se člověk smíří s tím, že něco bude muset brát nebo hledá cestu jak z pasti léků. Ten syndrom z vysazení, absťák z AD taky trvá rúzně dlouho a je to individuální, každé snížení 14 dní cca, někdy déle, fakt každý, ale úplně každý to má jinak.

Michal

Ahojte, ahoooj promi, ze jsem se neozval, ale byl jsem nachlazeny do toho delam koupelnu komplet, do toho prace povinnosti nebyl cas.... Holky to vysazovani na tech 52.tydnu nebo kolik je hardcore az ae mi tomu nechce verit, ale verim, ze to tak proste je no po xy letech brani, ja si myslim, ze ten mpzek a CNS je tema lekama tak rozjebana a prominutim, ze uz to spravit ani nejde....Lenko ja uz to tu hazel x krat odkaz na skupinu na fb ohledne vysazovani paroxetinu a resi tam vlastne totozne veci co tady na tomto foru...ja paroxetin bral take par let asi 2009-2012 a vysadil ho asi za mesic a pul to same s rivotrilem za mesic vysazeny, ale rozdil je, ze ja Rivo bral cca 2 roky...2 a 20 je velky rozdil... drzte ae devcata! PS: Jozko zijes kamo?

Ahojte

Petra, dakujem za rozpis vysadzovania Rivo.. Takto by niektorym trvalo vysadit ho aj 11 rokov. Neviem, ci bude tak dlho na trhu. Musim vsak uznat, ze to vysadzovanie, ktore si tu napisala, by bolo pre mnohych ludi vhodne. Vdaka za radu, iste mnohym pomoze.

Ahojte

Michal, dufam, ze sa mas dobre. Zdravim aj ostatnych - Jozka, Petku, Lenku a vsetkych tu.

Michal

Ahojte, také Tě zdravím :) mám se jen relativně dobře, práce, pak doma práce, málo spánku hnusné počasí, ale brzy bude jaro :) ... to vysazování je těžké a zavádějící no, pže když vlastně rok vysazuješ, tak jsi i o rok déle na Rivo.. ale asi to jinak nejde, kdo ví co je s Jožkem.. :/ všem hezký večer..

Ahojte

Michal, ty by si sa dal na take dlhorocne vysadzovanie rivo...? Nemas nahodou link na nejake zahranicne fora, kde s tym maju skusenosti? To, ako to napisala Petka, to znie uplne bezpecne pre CNS a bez abstinencnych priznakov, len otazka je, ako dlho bude rivo na trhu v CR. U vas sa da bezne dostat? Zatial ho nestahuju z trhu? Petka, alebo niekto, ak mate nejaku radu, ako vysadzovat bezpecne a rychlejsie, porade. Dakujem. Prajem vsetkym pekny den.

Ahojte

Michal, myslim link s vysadzovanim vyssej davky rivo, alebo hocijaky link na zahranicne fora o rivo vysadovaní.

Ahojte

Este sa chcem spytat na L-tryptofaaaan. Ma s tym niekto nejake skusenosti, prosim Vas?

Michal

Ahoj ja ne, ja vysadil za necele 2 mesice, ale bral jsem Rivo necele 2 roky a to vetsinou max 0,5mg, takze se to neda srovnavat s nekterymi, kteri brali vyssi davky a o mnoho let dele...co vim Rivo v CR je k dostani...Ttyptofan jsem zkousel na spanek je to prekurzor melatoninu tusim a nejake ucinky se dostavily ....

Karol

L-tryptofan je prekurzor serotonin, nie melatoninu. L-tryptofan ma súvis s AD 😆

Karol
2x

Mne pri vyradení rivotrilu naordinovala psychiatrička diazepam a mirtazapin, postupným znižovaním Diazepamu z 30 mg deň som po 3 mesiacoch "čistý" pre istotu si doobeda dám chlorprothixen 15 mg a na večer pre zaspanie mirzaten 15 mg a dithiaden na alergiu, a spim 8 - 9 hodín čo nefungovalo pri 3 mg neurolu, potom 3 mg rivotrilu a následne 30 mg diazepam.

Jozef

Ahojte,,,, všetkých zdravi. Peťka,Peter, Michal, Martin ako sa máte??? Ja stále s chrbticou problémy. Operaciu museli odložiť až kym nejaký opuch tam neustúpi . Dosť ma to obmedzuje bolesti, plus v predklone pri chôdzi.... Pred týždňom som mal konzultáciu s neurochirugom ,a videl v zázname, že vysadzujem rivo..... No keď mi povedal, že v momentálnej situácii mam aspon haaa 1,5 mg užívať, aby mi kleslo svalové napätie, a zo skladu nemocnice mi dal doniesť dva balenia 2mg riva.....,som skoro spadol na zem. Momentálne som to odmietol..... A až teraz som si uvedomil ako sa ľudia dostanú do benzo závislosti. Michal tak ty uz máš asi aj prerobenu kúpeľňu..... Peťka ako sa, máš??? Peter ako si na tom s remeronom??? Martin a ty ako si ba tom po návšteve súkromného psychiatra??? Mna momentálne sužuje únava a neviem si to vysvetliť čím to je. Vo vzruchu cítiť, že tu máme jar, a krásne slnečné dni ktoré si treba užiť.

Juri

Rivotril od apríľa bude znovu distribuovaný na slovensko. Nová registrácia by mala byť podpísaná v marci pre silu 0,5 , 2 ,a 2,5 mg.

Jozef

Ahoj Rami. Nič také o tom, ze by sa rivotril mal distribuovať neviem, a ani nič také na nete nieje. Tiež ni moja psychiatrička ani neurológ nevedia, že by sa rivotril mal vrátiť na svk trh. Je to blud.

Romman

Zdravim rok berem diaz2 mg,zacali mi byvatzle,dala 10 apaurin ov,a zmenila na rivotril,, davam ho týždeň, mozem sa vratit späť k diazepamu, dik.

Michal

Ahoj Jožko uf žiješ kamaráde, to bude dobrý...začne jaro dáš se dopořádku :) Ani nemluv koupelna hotová a je koooonečně klid :) Jen teď marodím... taky Tě zdravím chlapáku!

Jozef

Ahojj Michal. Áno žijem dýcham. Tak si to dal ,a kúpeľňa je hotová. Si pašák kamarát. Ach Michal brutálne niečo. Som ako medzi dvoma kameňmi. Neskutočne bolí noha obmedzený v pohybe, väčšina času doma, plus rivo... ma zožiera. Chcel som ho mať už vysadený no nejde to momentálne. Som seknuty na 0,5 rozhodenych do celého dňa. Ktomu čakať na operáciu, s coho som v napätí no poviem ti hnus. Neviem či karma alebo ako tomu hovoria si ma dobehla, ale až tak zlým niesom, a ai som nebol. Teším sa, že si sa tu ozval. Popravde som sraľo bojím sa tej operacii.... Preto tak nejak sa cítim zdrvene. Ale je to lekcia. Budem dávať väčší pozor na seba. ROMAN???? TY ODKIAĽ BERIEŠ RIVOTRIL KEĎ NA SLOVENSKU NIEJE. NECHÁPEM TVOHO DOKTORA ,ŽE NAMIESTO DIAZEPAMU TI NAORDINOVAL RIVOTRIL. DAJ ID NEHO RUKY ČÍM NAJĎALEJ, LEBO POTOM BUDES VEĽMI PLAKAŤ KED PRÍDE DEN ZÚČTOVANIA UŽÍVANIA RIVA. OSTAN NA DIAZEPAME. A TEN VYSADIŤ TREBA, ALE NIE RIVOTRILOM. SNIM DÁŠ RÝCHLO DIAZEPAM, ALE CO POTOM KEĎ RIVOTRIL BUDES MUSIET VYSADIŤ. NECHCI TO RADŠEJ VEDIEŤ.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce