Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jozef

K. Ja som bol po 7,5 mg ako po tyzdnovom žurovani. Úplne som nevedel vstať s postele. To trvalo zhruba týždeň, a po dvoch som da začal cítiť lepšie. A teraz ten prepad. Iste máš pravdu, že je to ozaj pidi dávka, ale ked zvýšim na 15 mg a zase bude dobre par mesiacov tak, ocom to je? Je to potom ako aj u BZD. Tolerancia, následne zvyšovanie dávok. Je to ako začarovaný kruh. S neuroleptikami a antipsychotikami tym sa chcem vyhnúť. Boli mi na začiatku ponúknuté, ale odmietol som nakoľko ide len o teóriu, že su bez navyku. Všetko co ovplyvňuje centrálnu nervovú sústavy je návykové. Zvlášť keď nám to dá to očo nám ide. Nebyť toho, že rivo... na svk nestiahnu, ja sa ho nevzdám. Bol som funkčný normálny, veselý zdravý človek. Obdivujem ta ako si to dala..... Ale nečudujem, kto by pre svoje dieťa nechcel to najlepšie.....

Jozef

Hmmm a ešte niečo. Ľudia na svk su uz aj bez kexaurinu, a xanaxu. Ale xanax nieje problém. Ma veľa konkurentov ako je frontin, helex, neurol.

Michal

Ty jo a proč se tolik léků na Slovensku vůbec stahuje? Nevím, ale kdybych mohl vratit čas asi žádné léky nikdy nevezmu pak se člověk celý žuvot točí jen v kolotoči ne zda brát léky, ale které za které vyměnit...smutný zivot....

K

Vsetko ovplyvnuje nervovu sustavu aj AD tiez si myslim ze vsetko je "navykove" ale ide vela aj o psychicky navyk. Je jednoduchsie vysadit ad ako rivo. Skus sa niekoho spytat ci dokazal po rokoch vysadit xanax a niekoho ci vedeli vysadit ad garantujem ti ze najdes ovela viac ludi ktori boli schopni vysadit ad. To iste robim ja myslim na to co bude o par mesiacov co ked si zvyknem tiez sa toho velmi bojim ale dr ki hovori ze nemam vobec takto rozmyslat aj sa snazim lebo tieto myslienky ma rozhodia este viac. Ver ze ja som tiez bola uplne vesely, stastny clovek, velmi vyrovnany a pomerne zdravo sebavedomy a max samostatny clovek. Teraz? Nic z toho mama ked je manzel prec musi pri mne spat aby som nebola sama. Vecerna uzkost a strach su pre mna totalne strasne a psychicky narocne. Co ja by som dala za to zasa keby ma uspi 7.5mg mirzatenu alebo 25mg kventiaxu... clovek az ked strati svoju pohodu a vsetko vazi si to co predtym bral ako samozrejmost a teraz ma tesia uplne ine veci ako par mes do zadu. Ked ma uspi nizsia davka a nedostanem v noci attack z toho sa tesim. Kazdu noc sa budim a nevies si predstavit co za radost mam ked sa zobudim nad ranom a dokazem aspon zaspat. Neries co bude o oar rokov pomoz si teraz . Bud rad ze stale je to len 15mg co by ostatni za to dali napr aj ja. Co by som dala za to za plynuly spanok pocas jednej noci.

K

Xanax sa na sk stahuje?

Michal

K a kolik Ti doktor tedy toho Kventiaxu předepsal? Nemá jiné účinky při vyšším davkování než tlumící/uspávací?

Jozef

K. Ďakujem ti za povzbudenie. Ale ty si tehotná. Si v tom krásnom stave ako my muži tomu hovoríme. Celkovo to môže na teba vplývať. Ta úzkosť a, všetko okolo toho. K. myslím, že sa u teba všetko dá do normálu. Cítiť steba ,že ty sa len tak nepoddáš. Lexavrin v žiadnej aspoň tu kde ja žijem, už nemajú. Xanax má údajne výpadok. Ale bolo to aj s rivom.... Tak skor vzali psychiatrom indikácie, potom došlo k deregistracia. No co už Slovakia ktora pcha hlavu všade, a všetkým. Fujjjj

K

Predpisali mi kvoli velkej uzkosti a castym attakom v noci 300mg to dnes. Doposial som mala 200mg max ale to sa zobudim. Ma to tlmiace ucinky ale hlavne uvolni to napatie na hrudi a stlmi uzkost kym zaberiu ad. Kedze ad mam dva tyzdne tak zatial mi skor vyvolavaju vacsiu uzkost ako to ze pomahaju. Malo by sa to dat do poriadku a potom vysadzat kvent. Este mes do zadu som bola na 100mg ale pocas brania riva a teda to som mala ako zachrannu brzdu aj ked 2az3kv ale stacil mi pocit ze ho mam. Teraz po uplnom vysadeni su uzkosti ovela oveka ovela vyssie a co predtym fungovalo teraz vobec. Bojim sa tych 300mg naozaj sa bojim co to spravi ale vraj na taku uzkost to stale nie je vysoka davka. Aj ked este pred mesiacom by som bola uplne zhrozena z 300mg teraz sa bojim ako zavislosti tak celkovo mam strach ako som pisala som velky vsugerant a bojim sa ze si pomyslim ze mi pomoze len 300mg a menej nie. Proste hlava je mocna a tej sa bojim najviac. Mate to tak este niekto?ze sa bojite sameho seba svojej mysle a jej vsugeracii?

K

Jozef ako to je s tym lex a xanaxom, je len vypadok alebo uz nebude ako rivo? Mne je tu tych ludi tak luto davaju ludom tieto lieky ako zachranu a nakoniec im to zrusia a ludia sa mozu iat aj obesit... lieky na ktorych je clovek uplne zavisli . Doktori ho dovedu na tuto cestu a potom ich jednoducho vyradia ako rivo. Je velmi vela epileptikov ktori to mali ako jediny liek ktory im zaberal. Citala som uz prispevky kde zrusenie riva prave u tychto pacientov vyvolal uplny kolabs a presne to spustilo zachvaty.

K

Inak jozef este ma napadlo mam zakaznicku ktora taktiez brala rivo a ked vypadol zmenili jej ho za frontin. Pytala som sa ci prechod bolv pohode lebo raz mi hovorila ze chcela rivo vysadit ale bolo jej strasne zle a povedala ze ten prechod na frontin bol v pohode ze nic extra necitila a to bola na rivo tiez fakt roky. Dva tyzdne mala take ze spala zle takmer vobec a potom ze uplne dobre aj na uzkost depku aj spanok. Mozno ked nebudes s mirzatenom spokojny tak by som sa informovala na toto ale najskor skus ak teda chces zvysit tu davku. Pekny vecer

Jozef

K. Najhoršie na tom je, že matky ktoré maju deti na rive koli epi zachvatom, tak vodičom autobusov ktoré jazdia do ČR davaju recepty na rivo.... Deti mali na 0 zachvatoch na deň, a ked im ho vysadili tak záchvaty mali také, že detičky museli uspať. Brutálne. Lexavrin viem, že nieje, a tiež aj xanax, lebo priateľka mojej ženy ho zháňala a nikde ho nezohnala. Tak jej dali frontin. Myslim, že xanax brala.... Tiež na PP. K. pokiaľ sa bojíš, že vyššia dávka by ti mohla zle urobiť ,tak to skús postupne zvyšovať. Po menej než odporučila Dr. Hľaď na to,že si tehotná a pre miminko stresi neprospeju. Ak môžem vedieť aké AD ti dala Dr??? Prajem vam tu peknú noc .

Michal

Fuuuuha vůbec si neumim představit 100mg natož 300mg, když vim, co se mnou dělá 25, jsem v tom opatrný a střidmý, ale každý má jine problémy a spát musíš držím palce! Mimochodem nejednou jsem slyšel dokonce kamarádka, měla podobné problémy a právě miminko ji z toho dostalo snad to bude i Tvůj případ :) a ano mysl a sugesce je velmi silná čarodějka.... psychika je mocná, člověk na sobě musí pracovat vše se dá změnit, K. Jožko hezkou noc i vám :) Ps: Přechod z Riva na Frontin je z bláta do louže ;)

K

Prave povedala ze kvoli tej panickej uzkosti cize stresu ktory pri tom prezivam je lepsie zvysit no bojim sa zvyku a zasa chodit k dr a stazovat sa tam a pri tom som neposluchla jej liecbu je asi od veci potom si pomysli rob ako uznas za vhodne. Ja som uzkost nikdy predtym nemala preto som nevedela ci to mam abstaky al ci mi to sposobuju nove lieky al co to vlastne mam. Zacalo mi to v najnevhodnejsom obdobi ale keby nie babatka riva sa len tak lahko nevzdam. Paradox je ten ze konci presne v tom case kedy som ostala tehu asi to tak proste malo byt. Xanax berie vela ludi bude to velky sok a stres ak naozaj nebude. To co spravili na sk s rivom a ludmi je ubludne ale myslim si ze pride adekvatna nahrada za neho ved predsa nemozu ludi nechat takto. Naozaj su ludia deti co im to zachranuje zivot.

K

A jozef zabudla som napisat ad mam citalec. Pekny vecer

Jozef

Ahoj K., Michal. Michal ti tu napísal niečo, čo som aj ja chcel. Babetko a celkovo pôrod ti pomôže, a budeš cítiť lepšie. K. 11teho idem k Dr, a budem sniv konzultovať mirtazen či mám zvýšiť na 15mg, alebo pokračovať na 7,5 mg. Áno máš pravdu, písal som Dr, Zelanovi na psychiatricku nemocnicu Hronovce, a tiež sa vyjadril, že 7.5 mg. je zanedbateľná dávka nato, že sa cítim rozbitý po ňom. Včera jed som dopísal posledný článok, tak som zobral mirtaz 7,5,a vypol som. Je to strašne silný liek. A vsimol som si že raz spím od neho, potom su dni keď spím prerušovane. O ten prechod sa pokúšam na neurol, a už som bol kúsok od toho, že budem na neurole. Ali prišli panicke ataky úzkosť extrémna ,a to ma dostalo. Musel som to rozkvapkať. 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣 ale nič sa nedeje kym nejdem nad jeden mg. riva...ten prechod musím dať. Nebaví ma už posielať bratovi recept do ČR. A uz aj stym je problém keď zaviedli E recepty. Dnes Dr zháňala papierové recepty po ambulacii aby mi rivača mohla predpísať. Proste Slovakia. Drž sa K.

Jozef

K. AD citalec máš naordinovane brať cez deň, alebo večer? Inak niekto tu písal, že sa pracuje na novej registrácii rivotrilu, alebo iného klonazepamu pod inym názvom. Zatiaľ nič také na nete som nenašiel, a ani Dr otom nič nievie. Že v sisteme by uz bola inf. otom, že bude rivo, ale pod inym názvom. Ja mám ešte sulpirid bulebo na deň ráno užiť jednu ale neberiem to. Ešte by som sa chcel spýtať tu ľudí či brali na AD lieky na bolesť, akym je aulin, diklofenak. Všetky lieky proti bolesti sa nemaju brať na lieky so spätným vych. serotoninu. Som stoho zúfalý, lebo mám pred operaciov chrbtice, a bojim sa tie lieky brať ked tam je písané, že na AD sa nesmú ,alebo treba byť opatrný pri kombinácii AD, a analgetiká.

K

Ahoj jozef ked ta ozaj pri 7.5mg vypne ver tomu ze si stastny clovek. To mas davku ktora ide vysadit zo dna na den. Ci mi uveris al nie jq po mesiaci brania mirzatenu kedy mi povedali ze nebrat lebo ma nejako neuspava odisla som.na 2ttzdne na dovolenku s tym ze ked vysadit tak vysadit a uz som si ho nezobrala so sebou 30mg som mala nepovedali ze postupne ja vsetko vysadzam tak nejak zo dna na den . Piaty den na dovo prisla velka kriza uzkosti a podobne vracala som ale trvalo to tak 5dni a potom uz lepsie. Cize da sa to vysadit len budu tazke dni ale to len par. Hlavne ja som ho brala kratko ale je to silny liek a telo vedelo ze sa nieco vysadilo. Pri kventiaxe som vysadenie nejak nepocitovala mozno aj preto ze som nevedela o tom co pride po vysadeni, neriesila som to a tak nejak to islo lahsie. Ja stale tvrdim niekedy menej info je ovela viac. Rivo ked si na 10kvapkach tak som to mala aj ja 12kv z toho som isla 4kv a to sa potom uz da vysadit zasa rataj ze pridu tazke dni ktore ked sa zatnes vydrzis mozes si dopomoct neurolom ale pri mirzatene by to malo ist zvladnut lahsie. Urcite to ide len to chce aj sebazaprenie. Ja to mam tak ako ide vecer tak na mna idu strasne uzkosti a strachy nevuem to opisat. Uzkosti som nikdy predtym nemala ale teraz mi zviera pri srdci strasne vzdy ako ide vecer ale uz aspon cez den sa to polepsilo. Citalec beriem rano a od vcera mi kazali aj polku na vecer. Co sa tyka michala tak ty po vysadeni rivotrilu nenastali ti uzkosti? Al co si pocitoval? Ja neviem z coho sa mne tie uzkosti objavili tak nahle a v takej intenzite je to ale orikladam to k vysadeni rivo. A naucit si sa na neurol je to iste ako byt na rive. Myslim ze to ad je fakt lepsia volba. Ja sok si po vysadeni riva musela aj ked s naozaj velmi zlym svedomim pomoct s polkou lexaurinu raz ked som mala attack a dusilo ma a raz ked prislo neskutocne vnutorne stahovanie. To bolo 2krat po jeho uplnom vysadeni. Ostatne dni som sa snazila vydrzat.

K

A jozef este ako dlho beties mirzaten?

Michal

Ahojte :) K já si pamatuji, že mi vysazení způsobovalo bolesti krku zad, slabost nohou, mírná porucha koordinace, rozistřené vidění a z těch psychických věcí úzkost, pocit vnitřního chvění, knedlík v krku, ale vše jsem ustál bez nemocenské a za chodu, takže takové typické úzkostné stavy plus fyzické pže Rivo uvolňuje kosterní svalstvo apod.

K

Michal presne to co si napisal mam aj ja bolest hrdla , chrbtice ale dost velka a tiez ten knedlik v hrdle,😐. Za ako dlho ti to preslo? Z toho kventiaxu ty spis celu noc? Od zaciatku vysadenia riva sa ti podarilo s nim spat? Nemal si nocne budenie a attaky? Ja len cakam kedy to nocne budenie a napatie hrude a v hrdle skonci a konecne sa mi uvolni. Dnes som 20ty den bez riva a stale tie pocity mam. Videnie aj slabost koncatin sa upravili.

Jozef

K. Mirtazen beriem 4 mesiace... Skúšali to na mňa s tritticom, ale to bola hrôza. To tak špatne je človeku od toho ,plus anorekticka chuť do jedla......Po výmene Dr, mi naordinovala mirtazen 15mg a stoho len polku tých 7,5mg. Dr si prestudovala môj celý zdravotný záznam a pitala sa ma ci vlastne som bral nejake AD. V živote nic, okrem riva...Zaberal asi na všetko. Preto je opatrná s davkovanim ktoré mi naordinovala. Plus mi dala sulpirid, ale toho som sa nedotkol. K. Keby som nemal momentálne problémy s chrbticou s nebol na barlach, rivo mam uz vysadené. Ale toto ma doslova izoluje. Nemôžem von, to bolesti nepustia, plus napätie s toho, že sa to musí operovať. Proste sa to nabalilo. A tu je výsledok. Prepad, úzkosti, panicke ataky, podobne ako ty zvieranie okolo srdca pocit dusenia, tocenie hlavy,pokles nálady. Neurochyrug mi to aj povedal na rovinu. Že ak teraz vysadim alebo znížim ešte viac, nebude to dobre..... Zvlášť nie teraz ked som pred operáciou. A mal pravdu. K. To co píšeš, ja som hotový. To málokto by dal tak ako ty....... Proste nemáš problém vysadiť. Citalec ti tie úzkosti, úplne vyhladí. Len to chce pár dní aby si to sadlo. No píše a, radí ten co okrem riva a mirtazenu nič ešte neskusil. Ale dáš to lepšie povedané. :-)

Michal

K. já ten průběh a ty pocity zapisoval zde do tohoto vlákna, tak to najdeš je to listopad 2018 takže přes cca půl rokem, ty nejhorší stavy upadly asi po dobu 3 týdnů, takže v období v kterém se nacházíš ty, ale já bral nižší dávku a kratší dobu než-li ty a je to individualní.... ketilept/kventiaxin mě na začátku doslova vypnul během par desítek minut nyní tomu tak není, můj spánek je závislý na tomto léku a dám si i jen třeba 12,5mg když vím, že jsem utahaný po dni, nicméně ja mám úzkostně-depresivní poruchu a nabic pracuji noční, takže každý "hrajeme s jinými kartami " víš dělám jak umím a co mi zdraví a situace umožní...

K

Jozef ja som brala tiez len rivo a potom k tomu neskor ten kvent, az pri tehotenstve skusili mirzaten ten som brala len mesiac cize nic a ten citalec mam dva tyzdne ale zatial uzkosti a strach z noci su. Taktiez ako pisal michal nevedela som z coho to je to hrdlo zvieranie, knedlik v hrdle nevedela som z coho to je a asi to budu este dozvuky riva kto vie kedy to uz prejde a pocitim uvolnenia aspon to fyzicke. Co sa tyka vysadenia nie ze nemam problem vysadit ale ja som nemala info ako tak som podla seba. Keby skor citam o rive asi sa zlaknem a mozno ho beriem doteraz s obavou ze keby vysadim nieco sa mi moze stat tieto info som vobec nemala. Povedali mi pokusit sa vysadit a tak som sa pokusila s tym ze som netusila co sa moze diat. Uz nech toto skonci a je zasa dobre.

K

Michal vsetky prispevky som citala ale uz v tom mam chaoz a nechcem zasa v tejto konverzacii bludit a hladat to. Cca rakto nevies povedat za kolko ti preslo to zvieranie hrude a tiez to hrdlo? Ja som od marca pn kedze mbe este len min mesiac prvy krat diagnostikovali panicku uzkost. Ja som nevedela co ki je a vlastne neviem doteraz co to presne je. Nevedela som ktore su abstaky z riva a co je vlastne realita z tej uzkosti. Do tohoto casu som taketo stavy nemala vzdy som bola v pohode a uvolnena. Teraz telo v krci najviac vecer. Vzdy cez den je to lepsie.

Jozef

K. Môže to byť aj AD, že máš tak intenzívne dozvuky riva..... Možno hlúposť, ale na začiatku užívania AD sa, všetko zhorší.... Az si to sadne, a potom už je dobre

Michal

No já asi po měsíci byl relativně ok ...víš já ok už nejsem x let kvůli nemoci a asi nikdy nebudu, takže nějaké úzkosti jdou u mne vlastně normální stav, ale ber to tak , když něco uživáš x let trva nez se s tím tělo popasuje a je to dlouhodobější běh.... ale dá se to i přírodně tlumit strava, hořčík, draslík jsem nedavno četl, ze je důležitý, bylinné čaje, vyvarovat se kofeinu a dalsích výrobků, myslet pozitivně, koupel, mít životosprávu a řád.... mělo by se to zlepšit :) já děcka od roku 2009 je mi 29 let takže od 19ti let jsem měl zkušenosti s těmito léky AD Elicea, Paroxetin, Trittico, Zoloft....antipsychotika : Clorproxethin, Ketilept a benzáky či hypnotika Xanax, Zolpidem a další proč jsem bral Rivo? Nejlepší ze všeho rychlá úleva, nežádoucí učinky 0 výborný... takže realita je taková, že nic "lepšího" než Rivo asi není možná ten Xanax taky dobrý ... ale pointa celého toho je, že já si myslím, že jednou jak člověk zahučí do tohoto farmaceutického kolotoče není skoro cesty ven :/

K

Ano rivo je urcite liek s okamzitym ucinkom. Ja som netusila ze tak uvolnuje stale to bol moj liek na spanie. Verim tomu ze cesta von je vzdy. Dufam ze raz budem zasa stara ja, vam peajem to iste.

K

Michal a ty po vsetkych tychto liekoch si zostal len pri tom kventiaxe ci beries aj nejake ad k tomu? Stale mi nejde do hlavy ze ta uspi taka nizka davka kvent to ti fakt zavidim ale v dobrom. Uzkost a depku mas cim vyriesenu? Nemas este k tomu kventiaxu nieco co moze za ten dobry spanok po tolkych mg? Chcem sa utesit ze je mozne ked zaberu ad tak aj mna mozno uspi nizsia davka.

Lucie
2x

Ahoj, já vás tady taky čtu, beru rivotril už 12 let denně 1mg na noc, prý už ho nevysadím řekl doktor, já zase nesnesla žádná antidepresíva, tak co jiného, měla jsem i dvě těhotenství s rivotrilem a děti jsou díky Bohu zdravé, tak bych se nebála, horší pro dítě jsou stresy maminky, já byla klidná a děti po těch devíti měsících na rivotrilu neměly žádné potíže, takže žádné strachy.

Lucie

Mohu de zeptat kolik mg jste v těhotenství toho rivotrilu brala? A kojila jste pak? A děti měli nějaké Abstinencni priznaky pak? Plactivodt atd?

Michal

Já bral AD kdysi pak 2 roky jen Rivo teď jsem zkoušel Zoloft, ale nepomáhal, takže ano.... a jen 25mg no... no jak to řeším denodenně se překonávám a sebezapírám :) s takovou diagnozou co mám musí byt člověk silný, jinak Tě to semele jako hurikán...

K

Lucia naozaj? Toto tak rada citam. Mna moja este byvala psych vystrasila ze rivo sa v tehotenstve nesmie vraj bolo zistene v rizikovej skupine D ze mal terotogenny vplyv na plod cize uplne zle. Ja som ho brala 6tyzd pocas tehu ked som este nevedela ze cakame babo a po tejto info od doktorky som bola fakt hotova. Vysadila som ho a stratila uplne pohodu. Na sk sa uz nepredava cize som rada ze som vysadila aj z tohoto dovodu. Tebe dr pocas teho nehovorila ze sa rivo nesmie? Deticky mas teda zdrave ano? Aj pocas teho si brala ten 1mg? Dakujem za odpoved

K

Michal tak s takouto diagnozou ako mas dotiahnut to len na kvent a take mg tak to davas super klobuk dolu.

Michal

Lucie vítej :) , Petr je důkaz, že to lze vysadit, tak to je dobře, že jsou děti zdravé :) K. ...děkuji, někdy je hůře, někdy lépe...jaro a leto bývá lepší, tak se těším :) pěkný vecer všem :)

Lucie
1x

K ano,, mám 5 letou dceru a 1,5 rok syna a opravdu celé těhotenství obou bez problémů, doktorka říkala, že spousta žen je na rivotrilu celé těhotenství, tak jsem se nebála a užila jsem si to, opravdu nejdůležitější je psychická pohoda maminky. A manžel chce ještě jedno dítě, takže do toho půjdu ještě jednou.

K

Lucka ak to este citas napis mi prosim ta. Dakujem

Lucie

Michale, mně taky zkoušeli zoloft, ale byla jsem vynervovaná s ním, vůbec mi nedal klid, spíš bych na něm musela navýšit rivotril.

K

Mne zasa dve doktorky povedali ze rivo sa v tehotenstve nesmie a uz vobec nie v davke 10kv cize 1mg. Este ze take 3kvapky ale aj to nie cele teho. Takze mne uplne rozhodili klud a pohodu co som dovtedy mala zacala som sa velmi bat. V cechach rivo nekonci?

Jozef

K. Ja som tiež toho názoru, že stresi strach úzkosť nespavosť miminku neprospeje. Ono môžes preniesť na miminko, a takto mu môžeš pribaliť do budúcna, to že bude úzkosťou trpieť. Proste si sním spojená a všetko vo prezivaš, prežíva aj miminko. Vieš Dr toho nakecaju....... Su zeny ktoré fajčia jednu za, druhov, pijú alkohol a deti sa im narodili zdravé. Lucia má na 100% pravdu, že bezpečnejšie v tehotenstve v pohode ako v úzkosti fobii atakoch. Čo sa, týka riva, tak v ČR zatiaľ taký scenár pre rivo nehrozí, v maďarsku tiež tento rok rivo končí, ale maju tam náhradu. Tarchomin 2 mg s účinnou zložkou klonazepam. V poľsku tiež v roku 2016 rivo... stiahli, ale Poľsko do pol roka dohodli novú registráciu s novým distribútorom. Tak dúfam, že v ČR sa nestane co na svk. .Michal zabil. Rivo ma vedľajšie účinky 0 ,a jeden z najlepších sirokospektrany benzo...Pri vysadzovani 100000 vedľajších účinok :-).

Jozef

A čo je na rivo neskutočne dobré, človek spal tym pravým sladkým spánkom nie zoberem mirtaz a vypnem a, rano rozbitý. To pri rive som bol plný energie s úsmevom radosťou. Frcal som na plný plyn. Či uz budem starý Jozef, a kedy???? Hmmm K. som sa fest zamyslel nad tvojím príspevkom . Ľudia, peknú noc.

Lucie

ano, u nás rivotril je a doufám stále bude nebo bude něco jiné, doktorka mi říkala,že má a měla spoustu maminek na rivotrilu a i jiné léky nejsou stoprocentně bezpečné a nejbezpečnější je udržovat se v klidu v těhotenství, miminko potřebuje maminku bez velkých stresů, 1mg není moc, berou i 2mg, možná i víc, co my víme, zbytečně Tě strašily ty doktorky, to je můj názor

Michal

Lucie, no Zoloft to způsobuje...často se předepisuje kvůli depresím a má člověka "naspeedovat".... No tak co kdybychom si zacli ten klonazepam vařit :D :D :D teď začínám litovat, že jsem nešel na chemickou školu ( only joke) Právě Jožko po Rivo rano ready po tady těch KO lécích rozbitý a mimo...

Jozef

Michal fuuuu si zabil. 🤣🤣🤣🤣🤣Ale je to fakt. Ja po mirtazene som rozbitý. Pri rive...... to nieco také nehrozilo. Som frcal v práci doma všade kde som išiel. Čo by som dal zato keby tu jantarovu tekutinu bolo možné na, sk mať. 🤣😂🤣😂Ako sa takto trápiť. 😪😪😪Asi nahovorim ženu, a odstahujem sa do ČR

Michal

Taky možnost Jožko, ale já v ČR jsrm a mi zas Rivo psychiatr ani obvodni nenapíše :D taky proč předepsat něco co mi pomáha, když mi můžou předepsat něco co mě ničí - logika... chálu to zčásti, ale na druhou stranu těch mojich 0, 25mg na spaní bylo fakt zanedbatelné....

Jozef

Michal týchto 0,25 to fakt bola pidi dávka. Ale každý sme nejaký. Niekto potrebuje 0,5 , niekto podľa toho co som tu čítal v starých prospech aj 4mg. Ja si myslím, že rivo... konkrétne mňa v ničom neohrozoval. Ako si pisal 0 vedľajších účinkov. Tu na svk vzali psychiatrom skôr i dikacie, čiže ho nemohli predpísať aj chceli. Potom distribútor deregistroval registráciu. Fak nechápem po viac než 40 rokoch. Ľudia teraz niesú na jednom lieku, ale na piatich...... Celé zlé.

K

Jozef teraz neviem presne nad ktorym mojim prispevkom si sa fest zamyslel. Ako pisete rak po rive to bol spanok uplne oddychnuty a vobec som nemala unavene oci na druhy den ako teraz. Ja viem ze stresy pre babo su zle preto sa snazim byt co najviac v klude ale to uz pri rive neislo kedze ma naplasili ze sposobuje vady a malformacie tak sa mi zhnusil ze to uz viac neislo brat a dala som sa radsej na boj s inou medikaciou ktora dufam ze coskoro zabetrie. Dnes som 3tyzden bez riva a poviem vam je to dobry pocit po takom case dokazat byt bez neho aj ked tazko ale zvladam. Ja osobne si myslim ze rivo niecim nahradia co bude mat tu istu ucinnu latku. Neviem na co toto stahovanie bolo dobre spravili poplach a paniku v republike kopec ludi hotovych alenie je mozne aby to trvalo nejak dlho moj nazor. Lucka som rada ze si sa pridala do debaty trosku si na upokojila. Jedna dr ma extremne s tym rivo vyplasila ta len hlada v tabulkach v akej rizikovej skupine sa dany liek nachadza a potom mi este povedala ze ak sa aj narodi zdrave mozu prist pri rive vyvojove vady ked bude babo rast tak tym ma uplne polozila a dr som zmenila lebo tato ma len plasila. Tu co mam teraz je velmi empaticka . Aj ked tiez hovori ze rivo sa nesmie ale uz ma neplasi tabulkami a podobne. Co to rak sledujem co doktor to iny nazor a teraz komu verit. Jozef presne pri rive 0neziaducich ucinkov ale po vysadeni kolko ich omg. Skoda ze je rivo take navykove a treba po case zvysit. Luci ty si tolke roky na tej istej davke?

Jozef

Ahoj K. Fest som sa zamyslel nad tym, že človek v dnešnej dobe všetko googli. Ale úplne všetko. A tym je to potom ťažšie..... Máš úplnú, ale ,že fakt úplnú pradu. Raz pamätám na dobu keď bol na svk výpadok viacerých liekov a medzi nimi aj rivo..... Ja som vôbec netušil čo je somnov, že je to tym, že rivo nemám..... A bolo to fakt nepríjemné. Úzkosti strach ale po týždni to všetko odoznelo. A bol som v pohode. Potom som bol v nejakej obci, kde bola lekáreň, a tam som rivo vybral.... lebo uz ieky ktoré mali výpadok, tak boli.... Nebyť toho, ja ani neviem, že nejaké rivo.... je, a bolo. :-(

K

Jozef moje prve stretnutie s rivo bolo pred 8rokmi stala sa mi udalost ktoru som tazko niesla a kamarat v tom case mal skusky a vela stresu a dr mu dala rivo on ho neuzival nejak a dal ho mne ja som myslela ze nejake kvapecky tak som si ich zacala davat na preklenutie toho obdobia uzivala som ich 4az 5mes uz presne neviem potom sa vsetko upravilo a ja som rivo prestala brat zo dna na den po tych mes. V tom case tak nebol este net v mobile a teea nic som nevedela. Poviem ti jeden abstinencny priznak som nemala ani som nevedela co abstaky su proste neboli info a nevedomost mi vtedy asi dost pomohli. Ja som za poslednych 3, 5mes vysadila zo dna na den 3druhy lieku. K jednemu mi medikaciu vratili a to kvetiax ostatne dve rivo a murzaten som vysadila. Raz presne takto 3tyzdne dozadu som si povedala ze rivo uz viac do ust nedam a naozaj som nedala zo 4kv nula. Proste som povedala staci no co nastalo som fakt netusila ze to kose byt tak silne stale sa budem opakovat mohe stastie bolo ze som tuto konverzaciu nasla neskor ako som ho vysadila pretoze adi by som sa od strachu pokakala a vobec ho nevysadila ako som citala ze sa to vysadza 9mes tolko kvapiek al isli na liecenie al nemocnica , tiez ze kolabs a potom to ze srdce moze skolabovat ked cievy budu stiahnute. Ja som v tom case zacala mat asi vsetky priznaky abstakov co som citala. Citanie je fakt na skodu!!!! Kazdy je iny. Michal pisal ze ludia maju problem vysadit kventiaz ze co prezivaju zasa som sa len totalne zlakla ze som v blydnom kruhu a zacala sa bat to brat a potom mi napadlo ze ved ja som ho uz raz vysadila zo dna na den a nic mi nebolo ale naozaj nic, samizrejme teraz uz by som sa bala ovela viac a cakala co bude kedze uz som precitala ze vysadenie moze nieco sposobit. Zasa chyba ze som citala viac ako treba uzkosti mi to len zvacsilo a nic som si nepomohla. Ja dakujem lucke ze sa pridala do debaty a s tym rivom ma trosku ukludnila. Placebo efekt existuje. Radsej asi niekedy nech ma niekto oklame a si to nahovorim ako ked mi povie v tomto krutu realitu. Aj mirzaten sa da vysadit zazila som to a nie postupne. Tyzden zly a potom sa to zlepsi . U nas naozaj rusia ten lexaurin aj xanax 50mg? Toto je strasne co tu na tom sk s tymi ludmi robia.

Jozef

K. Máš v niečom pravdu. V septembri okolo 24 ked uz, husto bolo okolo riva , som z, asi 15 až 20 tich kvapiek rohodenych do celého dňa, dal dole na 4 kvapky. Nič som neriešil negooglil. Pritom absťák som mal silné závraty hlava ako vo zveráku, želé nohy. Úplná katastrofa. Ale dva, týždne som to tak ťahal. Az, som začal googlit. Čítal, čítal, cital. A máš pravdu dosť mi to uškodilo. Až kym som nenašiel toto fórum a diskusiu, a ľudí, ktorí mi tu pomohli. K. Keď si vysadila rivo, ver, že ten kvetiaks vysadis bez problémov. Xanax, lexaurin, žiaľ nie sú dostupné. Ci dočasne, alebo na trvalo ako rivo neviem.... Mám pocit, že tu na, svk nastal tlak, aby ľudia začali brať aj generika než originál liek. Dlho hučalo aj v médiách presviedčanie ľudí, aby si radšej v lekárni putali generikum než originál. Je to len môj subjektívny názor, a pocit, že o aky kšeft tu ide.

Michal

Ahojte :) .... můj názor ze zkušeností je, že vlastně čím lépe lék působí, tím hůře se vysazuje, proto asi Rivotril nebo Xanax jsou léky, které uleví ihned, krom ospalosti zpočátku nemají žádné než.účinky ... staré známé "dobrý sluha , zlý pán" .... ono K. nemusíš to s tím Quetapinem brát možná tak vážně, protože ať na youtube např. zadáš ať už Paroxetin, Klonazepam, Neurol, Xanax, Zoloft withdrawals najdeš vždy zničeného člověka, co to užíval, někdo vysadí bez problémů, ale ty videa jsou možná neobjektivní víš, nevíme zda ren člověk nepije alkohol nebo bere drog, jak žil/žije...nicméně minimálně po vysazení Kventiaxu přijde insomnie a velmi dlouhá.... která se dá stejně zalepit asi jen léky..bludný kruh...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce