Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
K

Jozef pri rive som najskor 2tyzdne mala len kvent a za dalsie dva tyzdne mi dali reb citalec. Inak nic. Po mirzatene tiez len kvent samotny na tej dovo som davala 4kv riva. Po navrate na sk to bol kvent a dva tyzdne na to citalec. Po vysadeni aj jefneho aj druheho budes citit velky prepad mne po mirzatene netrval tak dlho a nebol taky hrozny ako ked som ostala bez kvapky rivotrilu.

Jozef

Peter súhlasím stebou úplne. Nebolo by asi vhodné vysadiť mirtazen, aj keď došlo u mňa k prepadu. A nechápem, ale fakt nechápem. Dostal som sa s rivom na 0,3 ,už som chcel dať 0,1 plus diazepam, a bum prepad ako byč. Tym padom som musel rivo zdvihnúť. Ale asi som urobil naopak. Mal som mirtazen zdvihnúť. Ja sa fakt citim ako v pasci..... K. Každý liek aj keď su tej istej účinnej látky maju iné pomocné látky. A tie urobia liek tej istej účinnej látky nefunkčným. Trebarz ja užívam rivo....., ty klonpin co je ta istá účinná zložka u oboch klonazepam. Vymenime si to, a ja ked užijem klonpin bud to nebude účinkovať ako rivo...., a budem mať spustu v.ú. Je to aj tymi pomocnymi látkami.

K

Mozno preto michalovi staci len 25mg a tolko spi lebo inak si to fakt neviem vysvetlit mna ledva uspi 100mg . 25mg necitim vobec nic ale vobec. Skusim sa potom na to spytat ale dr ak to ma tu istu latku zvyknu povedat ze ide i totozny liek. Jozef ak chces znizit rivo tak ber mirzatenu a na pervitole sa ti to urcite nepodari. Ja z 0.4ml som to neskutocne citila. Uplne vysadenie sposobilo ze ostatne lieky ci mirtaz al kvent uplne stratili na sile po par dnoch. S rivom obidve silne.

Jozef

K. Trošku nerozumiem. Ako to myslíš, že trebárs podarí sa mi vysadiť rivo, že mirtaz stratí na sile??? Na úplnom začiatku som koncom septembra dal z 20 tich kvapiek na 4. Vieš čo???? Ka som yo docela dobre znášal, akurát ma drvila depka. Co fakt depka to je hrozné. Teraz len chápem, a mám pochopenie k ľuďom co trpia depkov. Ale je to sprievodný jav s vysadzania riva. A zober, že AD som nemal nic žiadne pomocné lieky k vysadzaniu. Ale bol som mobilný chodil som do fitka medzi ľudí. Doslova som utekal von. To mi strašne pomáhalo. No prišlo do toho ďalšie ochorenie ktoré ma úplne vyradilo z mojich záujmov. Iná liečba neostáva len inavazivna. Operácia. Rana taká pod pás, a všetko sa, tym skomplikovalo, aj vysadenie riva. Nehanbím sa povedať, že mám strach, bojím sa. Ani nie zákroku ako narkozi. K. Keď máš možnosť choď von. Nie do nákupných centier, ale do prírody. Prospeje to aj miminku..... Aj ja by som ešte chcel bábo. Malé ruzovučké krásne bábo. Teš sa stoho, že budeš mať bábo a to ťa zaručene zamestná inými myšlienkami, že ani absťák nepocitis keď kventiax dáš preč

Michal

Ahojte :) no já užívám nízké davky léků všeobecně, vyšší dávky mi nedělají dobře a jsem nepoužitelný a druhá stránka je, že mám dost povinnosti a unavím se přirozené...a vidíš K to je to píšeš Trittico není na uzkosti a deprese lidem to nefunguje, ale všeobecně se ví, že 100mg Trittica se užívá na léčnu úzkosti od 150mg na deprese.... já vám tady hodím zajímavý odkaz a myslím, že stojí za prostudování, týká ss nespavosti a psychofarmak, tam se mimojiné zmiňuji i o Mirz. Jožko a jiné :) .... https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.cdzjesenik.cz/Jake__antidepresivum.pdf&ved=2ahUKEwjF9YjFnMPhAhVi5eAKHV2PBrgQFjADegQIAxAB&usg=AOvVaw2lfndkqirXBN7qI-YM_YLI

K

Jozko ja pokial som mala rivo v krvi co i len dve kvapky, tiez som znizila z 12 na 4 a potom nejakych 5dni som bola na 2kvapkach uzkosti som nemala aj som spala. Vsetko prislo velje attaky a hlavne to fyzicje zvieranie hrude a hrdlo az po uplnom vysadeni riva nejak cca 5dni co som bola bez kvapky. Dva tyzdne na kvent a potom az k timu po dalaich dvoch tyzdnoch citalec na tie uzkosti neislo to bez neho. Proste rivo ak nedas vobec da ti to pocitit ale kazdy sme iny a znasame to inak. Mozno ty to mat nebudes no ja som ho brala 7rokov a pravidelne cize je to poznat a citit aj ked uz sa to zlepsuje. Spanok teda horsie ako bol na to je u mna kvent slabsi ako bol rivo a hlavne ako nahrada pre mna po rive je to slabsie. Spolu to malo iny efekt preto ked to mam samotne je to citit. Bola som s kamoskou je medicka oytala som sa jej na kvent a tiez ma ubezpecila ze he nenavykovy a o sto krat lahsie vysaditelny ako rivo a netreba ho zvysovat pretoze stale plni svoj efekt. Vraj po vysadeni riva moze trvat niekolko mesiacov mozno rok kym budem schopna vysadit ho ze budem po rive uplne ale uplne v poriadku a v pohode ale ze ked som vysadila rivo tak kvent by nemal byt vobec oroblem. Viaze sa na mozgove receptory ovele menej este aj ako ad cize este aj od nich by mal ist lahsie vysadit to su jej slova a ja len potvrdzujem kedze som to uz zazila. Jozko drzim ti palce. Pri uplnom vysadeni riva ked k tomu pride budes urcite musiet navysit mirtz . S rivom aj ked len s dvoma kvapkami keby koncis a vysadis je to citit prve tri tyzdne strasne vela. Do prirody chodim dakujem za tip ja byvam na rod dome pri haji cize prirodu mame na dlani. Michal opytaj sa naozaj dobreho doktora aj farmakologa a potvrdi ti o trittucu co som ti napisala. Xy ludi to taktiez pisu na forach uzkost a depresia nula bodov spanok super.

Michal

K. proto jsem posilal ten odkaz, který sepsal pan Novotný z Centra duševniho zdraví, kde uvádí 50mg - hypnotický efekt 100mg - anxiolotický ( =proti úzkostem) 150mg - antidepresivní efekt =proti depresím, už nevím jak jinak bych to napsal :D ( není to z me hlavy ) , tak se to prostě uvádí můj Dr. mi ho na úzkosti a deprese nasadil, rovněž se předelisuje na spánek a sexuální dysfunkce... je to z úst odborníků ne mých :) a vidíš to je to u Trittica dáš na nazory lidí u Kventiapinu ne... tak už možná chápeš proč ty rady a zkušeností lidí vnimám, nechci brát třwba 300mg Trittica na deprese, když jsi výše psala že to 100 lidem nepomohlo...že to pomůže mi je pak sice možné, ale nepravděpodobné :/

K

Michal nedavam na ludi co sa tyka triticca pisem ze mi to povedala farmakologicka o nom a tiez potvrdila psych. Je dobry na spanok tot vse. O reakciach ludi na liecbu s nim som potom googlila a nasla peesne tie reakcie ako povedali dvaja doktori na co pomaha trittico. Kvent ide pri vyssich mg ako 100 taktiez o sedativny ucinok ale dlhsim priebehom uvolnenia cize ma dlhsie udrzat v spanku.

K

Tiez kvent odburava aj uzkost aj to mi povedali to ide ruka v ruke uzkost a zly spanok . Nejde jedno bez druheho mat uzkosti a dobre spat. Ja mam preto viac mg pretoze uz som ho raz brala a telo si zvyklo preto mi opat dali tie iste mg. Ty si ho po rive mal prvy krat a este k tomu si bral rivo pomerne kratko a malo cixe je pochopitelne ze ti dali menej . Len neviem ci kvent a ketilept su uplne totozne.

Jozef

K. Ďakujem ti k povzbudeniu. Tak sme davaja co máme prírodu na dlani. K. Ja som bral trittico cca mesiac jednu tretinku potom dve tretinky. Aleeee ja som to musel vysadiť. Nos plný sucho v ústach, anorekticka nechuť k jedlu, a čo bolo najčudnejšie, ja som nemal emócie . Radosť ani smútok. Tak rýchlo som stým seko. Vymenil Dr, lebo nebola snov reč, vrsj pri 20tich kvapkách rivo môžem vysadiť hneď a nechcela mi dať recept aby som poslal do ČR a mohol vyhadzovať ako ľudia ktorí mi tu stym pomohli a pomáhajú nakoľko maju stym skúsenosti. Druhá Dr mi dala mirtazen stym ze mám brať 7,5 mg pred, spaním. Fest zaucinkoval plnil si svoj účel, ale teraz ten prepad nooo. Zhoršil sa spánok úzkosť p.ataky. Ja len dúfam, že sa to upokojí. Niečo som musel robiť zle. Michal kukol som to, zaujímavé co vsetko môže na dobrý spánok pomôcť. No v mojom prípade zaspať bez TV, to som asi nedal. Mňa TV uspí. Teraz by ma zaujímalo na čo ma 7,5mg mirtazenu účinok. Na úzkosť, nespavosť, depresiu? Ked všetko je podľa toho koľko mg berieme tak na konkrétny problém. Inak Michal kamarát je ti uz lepšie???? Pre nedávnom keď tu ešte K. nebola si to skúšal s tym zoloftom. Snáď sa máš uz lepšie. Chlape nemáš to ľahké podľa toho co tu čítam. Ale si borec, dávaš to, dáš to. Ako otec tohto fóra Petre píše, úsmev a všetko bude lepšie. Verim, že bude.

K
1x

Jozef neviem ci vsetko je podla mg kedze mna 50mg neuspi ani nahodou. Tak neviem . Mirzaten by mal ucinkovat celoplosne spanok a depresia v jednom aj ked neviem. Ja ked som ho zacala brat poori rive spanok ok potom 8dni bez riva len mirtz a spanok ovela horsie ale uzkosti neboli. Cize na take preklenutie toho riva na uzkost ktoru som dovtedy nepoznala bol dobry. Vsetko zacalo pri uplnom vysadeni riva. Cize ja mozem cakat kym mi ad zaberie a rivo sa vytrati uplne a s nim aj nocne budenie a attaky a ked budem ok znizim kvent ako kedysi. Drzim palce chlapci.

Michal

Jožko kamaráde můj... je líp, ale bez Zoloftu, neberu ho... nepomáhal. Ono víš, je období, kdy je fakt zle, období kdy je super a někdy na půl...tak se to střídá, ty léky jsou na takové kritické období, ale z dlouhodobého hlediska je to hlavně na člověku...spadneš, musíš zase vstát jit tomu střemhlav a zase se postavit. Takže zvládám a budu, dokud mám práci, bydlení, pár přátel nikdy není tak zle :) !!

Jozef

Michal aj som sa zamyslel teraz ako čítam tvoj príspevok. Momentálne aj ja som v období keď je zle, bolo lepšie, a snáď bude aj super. Všetko je to teraz ako s pocasim. Ale presne ako píšeš, vždy sa treba postaviť a ísť. Kamarát drž sa. Máš nato aby si to dal. K. nedalo mi, overil som to či pri mirtazene platí to čo pri tritticu, a máš pravdu. Mirtazen je jedno či berieš 15 alebo 7,5 ma účinok anxioliticky, a, tiež krije spánok. Tam už záleží na tom komu aká dávka vyhovuje. Údajne pri vyššej dávke človek nieje tak oťapený ako pri nízkej. Pekny vecer, a noc vám prajem

Jozef

Poprosil by som admina aby nezmal tento príspevok s linkom na odkaz..... K. skúsila si niečo takéto? Je to riadená meditácia. https://youtu.be/VZqgRVcDx9I

K

Ano jozko vraj mirzaten cim nizsia davka tym vraj viac uspava a je ta otapenost. Ja som mala 30mg a niekedy 15mg ale nebola som nikdy ako po prezurovanej noci vzdy to bolo tak dost v pohode.

Jozef

Áno K, ani nie ,že viac ústava, ale že človek po menších dávkach je dosť oťapený . Vyššia dávka vraj viac uspí, prehĺbi spánok a oťapenosť menšia. No fakt divné pri každom lieku od psychiatra. K, prajem ti peknú noc. Dúfam, že napíšeš že uz bola lepšia, a ak aj nie, ono to príde, ked ti lieky záberu.

Michal

Jožko to přejde bude líp :) hlavně neustupovat a snažit se zít co nejvice normálně...nejlepší cesta, když se člověk té psychice moc poddá semele ho to jsko hurikán.... K. jinak k tomu Ketileptu je dost možné, že třeba působí jinak...slyšel jsem u mnoho lidí i u sebe, že ne kazdý lék od jine firmy působí stejně... u mne napr. Kdysi Apo-parox 20mg a pak Paroxetin Pharma 20mg uplně stejné složení udajně a ty druhé na mne působily uplně ji ak...Dr. uzavřel smlouvu s jinou firmo nějak tenkrát = byznys a my králici :)

Marta Gašparovičová

Dobrý deň, s hrôzou čítam všetky komentáre a desím sa budúcnosti. Ide o môjho syna, ktorý od narodenia trpí epilepsiou. Od r. 1975 prechádzal rôznou liečbou /Sertan, Antelepsin, Diazepam apod./, absolútne neúčinnou. Lekári nedokázali stanoviť liečbu, ktorá by zabránila opakujúcim sa záchvatom grand mal, až syn dostal status epilepticus, bolo to hrozné desaťročné obdobie. Počas trvania tohto obdobia sa prejavila pre časté opuchy mozgu spojené so záchvatmi aj stredná mentálna retardácia. V desiatich rokoch môjho syna mu predpísali vo Fakultnej nemocnici v Bratislave Rivotril, ktorý uživa dodnes. Ako náhle začala liečba tmto Rivotrilom, záchvat sa už nikdy neobjavil. Syn má teraz 42 rokov, čiže Rivotril užíva vyše 30 rokov. Prosím, ako ďalej....keď som sa dozvedela, že Rivotril končí. Kto bude mať zodpovednosť za toto všetko, čo sa dialo s mojím dieťaťom... Tuším rozhodnutie o ukončení Rivotrilu je nesprávne, veď prinesie nové utrpenie ľuďom, ktorí ho dostali od lekárov a užívali ho, aby mohli prekonať chorobu, ktorá ich postihla. Verte, som zúfalá. Marta

Michal

Ahoj Marto, naprosto chápu, že syn Rivotril uživat musel, přeci jen my jsme ho všichni uživali/užívame na nespavost, psych.problémy apod., kdežto Tvůj syn je užival na epilepsii a když mu jediné pomohly volba byla jasná. Zkus neplašit v České Republice Rivotril stále je a pevně věřím, že pro lidi s epilepsii i bude či bude jiná alternativa s jiným názvem, ale stejnou účinnou látkou. Mimochodem nekonzultovala jsi své obavy s Dr? Přeci jen jsou ke zdroji a informacim blíže a kolik Rivotrilu syn uživá smím-li se zeptat?

K

Michal moze byt. Ako pisem raz mi zmenili na quentiapin a citila som zmenu aj ked tvrdili ze je to to iste a namyslam si ale telo citi. Mozno ten ketilept je silnejsi neviem. V kazdom pripade je dobre ked nieco zabera. Mne sa uz vecerne attaky zmensuju aj knedlik v puse aj zvieranie hrude a hlavne srdca je lepsie. Dnes som 23dni bez riva verim ze uz naozaj najhorsie je za mnou klop klop klop. Teraz spatne spominam stvrty den po vysadeni to zacalo hlavne fyzicky, zachvat ze sa dusim ale to bol naozaj velky strach nemohla som sa nadychnut. Neskutocne strachy co oo mne chodili. Strasna bolest hrude hlavne srdca , zvieranie celeho vnutra to tak bolelo🙁. Zacala som vidiet rozmazanejsie. Psychicky bala som sa vyjst z domu, lezala som 2tyzdne v kuse apaticka a myslenie cele zle. Zhorsil sa rapidne spanok no hlasim ludia kriticke dni su tak 4-5 od vysasenia a trva to asi tak 15dni kedy citite neskutocne fyzicke abstaky s psychickymi. Po takom 20dni ako pisu aj ostatni hrud postupne uvolnuje aj srdce. Este ten spanok ale aj ten cim dlhsie bez riva tym lepsie. Teraz vas chcem motivovat ja som ho vysadila naozaj velmi ale velmi drasticky s najsilnejsou motivaciou aku zena moze mat a to dieta. Kvoli malemu som to dokazala inak by som to nedala. Dakujem panu bohu ze mi to vysadenie pomohol dat tak rychlo a teraz spätne ked si to zoberiem stalo to za to a dalo sa to vydrzat je to o motivacii a zotrvacnosti. Nemala som podlamovanie koncatin ako niektori pisali ale nekludne koncatiny boli stale som sa v posteli prehadzovala nevedela som lezat ani 10s v jednej polohe. Uz aj to sa lepsi. Potreba riva sa znizuje uz ma nejak takmer ani nenapadne klop klop klop. Musim klopat lebo ked som to minule napisala tak v ten den ma zrovna napadol ze ako by sa mi po nom ulavilo tak tersz zasa s odstupom casu je to lepsie. Ludia da sa to len to chce spravne nacasovanie a proste sa zatnut. Mne k tomu pomohol aj ten citalec je slabsi ako citalopram vraj najsetrnejsie ad na trhu ale asi naozaj ucinkuje. Minimalne po rive by som to bez neho nezvladla ta uzkost bola strasna. Velmi dolezita pri rive a hlavne pri jeho vysadzovani je nastavenie spravnej liecby inak to nejde. Pani martuska ja som presne na takychto pacientov myslela ako je vas syn a je mi ich naozaj ale naozaj uprimne zo srdca luto kedze ich odkazali na rivo ktore im pomahalo a zo dna na den pride zrusenie. Je to hrozne ten pocit bezmocnosti je sklucujuci. Ja mam este flasticku ak by vam mala pomoct poslem vam ju. Ja verim a som o tom presvedcena ze namiesto riva pride este vacsi boom nieco co bude este zakernejsie ale ked ma pomahat ako vasemu synovi tak budis hlavne nech je bez zachvatov.

Michal

K. ahoj přesně tak, údajně stejné léky a zabirají jinak zvlástní... jsi aspoň motivace pro ostatní, že to jde! Jak píšeš zatnout zuby ...ano u Rivotrilu ty nepříjemné stavy přijdou později protože je to lek s dlouhým poločasem uvolňování. Nejhorší máš za sebou už by mělo být jen lépe :) já jsem nachlazený, tak se kurýruju v pátek práce zase... tak snad se máte lépe :)

K

Ja som uz druhy mesiac doma na pn. Nastatie v praci som nemusela povedat o skutocnych problemoch cize psychickych ale kedze som tehu tak to beru tak ze mam nevolnosti. Ja mam pracu s ludmi a kazdy den cestujem. Nedokazala som ani soferovat a uz vobec sa bavit s ludmi musela som ostat doma inak by to zvladnut neislo. Dnes je tu skarede pocasie takze taky den doma o nicom ale za par dni zas bude pekne. Michal kuriruj sa nech si co najskor fit. Skore uzdravenie vsetkym ako na tele tak hlavne na dusi.

Jozef

Ahoj Marta. To len teraz, vieš, že rivotril na slovensku nieje, ze distribútor nepožiadal o registráciu lieku? Pochopiteľne. Lexavrin má výpadok, a su toho plné médiá. O rivotrile sme otom vedeli už keď nebol. Marta, jedine kde ho zozenieš, tak v maďarsku česku rakúsku. Hovorilo sa, že v maďarsku sa, tiež ruší, ale bola to dezinformacia kôli tomu, že slováci tam vykupovali rivotril. Tak ak ti mam poradiť, daj si predpísať rivotril na papierový recept, ne na elektronický, a tam kde ti je bližšie, tam si ho choď kúpiť. A, stou zodpovednosťou fakt bol to krok od roche veľmi zlý keď slovákov používa ako laboratórne myši, na to aby zistili aky dopad to bude mať na ľudí.....

Jozef

K. Vďaka za motiváciu. Ja, zajtra idem na kontrolu k psychiatricke a poviem jej, že u mňa nastal rapídny prepad. Neviem ci pridať AD ktoré sa, beru cez deň, nie pred spaním, a mirtazen nechať len na spánok, alebo vysadiť ,a niečo iné čo by krilo spánok. Denné AD preto, lebo fakt mam úzkosť plus náladu pod psa. A to je pre mňa strašne. Je vlastne taká kombinácia AD na deň plus AD na noc? Alebo úplne niečo iné na, spanie. No fakt neviem čo mi ktomu povie, co som tu napísal. Michal skóre uzdravenie

K

Jozef co som citala tak vela ludi bralo na noc tp triticco a k tomu ad na den . Ja som to tiez tak chcela ale dr mi to tritucco nechcela dat a dala radsej ten kvent ten riesi aj uzkost a denne ad. Ja som chcela poriesit hlavne spanok kedze som myslela ze moj problem je ten ale riesia mi uzkost a na spanok ten kvent.

Jozef

K. ja mám doma celé balenie trittica. Mne vôbec nesadlo. Som stoho šablil. Ja sa spýtam za, ten kvent. Veď aj Michal ho berie a nejaké AD ktoré sa berú cez deň. U mna mirtazen úplne stratil účinok. A kukol som aj inde na fórach, tak viacerí toto opisujú, že dobre ,super, a zrazu prepad. Čiže skúsim to prebrať s dr. Ale určite odporučí ešte skúsiť zvýšiť na 15 mg. Brr ktovie co by to urobilo....

Michal

Ahojte a díky :) tak potom napiš Jožko jak jsi pořídil :)

Jozef
1x

Ahojte, tak došiel som domov. Bol som na kontrole, a moja diagnóza znie F 13.3. Krásne. Tak konzultoval som môj stav s Dr, a povedala, že nieje dobré meniť meditáciu, lebo takto sa nezistí s čoho vlastne vznikol ten prepad, a ked mi bude meniť lieky telo vie na to dosť špatne reagovať. Presne povedala to čo Peter tu napísal. Zvýšila mi mirtazen na 15mg, plus ráno mám brať sulpirid ktorému sa branim. Pital som sa za kvetiapin, a potvrdila, že je problémový pri vysadzani ako každý liek ktorý ovplyvňuje nervovú sústavu. Aspoň je úprimná, a neklame. Tym jej dávam palec hore. Co sa týka rivotrilu povedala, je najlepšie ho vysadiť do troch mesiacov bez ohľadu na dĺžku výšku dávky. Inak je to sko by som ho naďalej užíval. Ľudia teraz dam mirtazen na 15 mg, tak zase musím vydržať 2 týždne na zlepšenie???? Na toto som sa, jej zabudol spýtať. Fuuuu ja by som najradšej ostal pri rive..... Ale načo som sa tak dlho trápil ??? A teraz to mám nechať tak???? Ach všetko je to na prd a riadny. Ešte aj počasie.

Michal

Ahoj Jožko tak zkusíš a uvidíš. No zhoršení a než.učinky mohou přijít, ale ne až v takové míře jako z 0 na 7,5mg přeci jen tělo už je trošku zvyklé na tu latku...a kolik Riva teď bereš? S tím souhlasím když už bereš nové léky tak by jsi pak měl dát Rivo na 0 jinak by to celé ztracelo význam....a ano čím déle bereš byť v male davce tim větší je závislost...

Jozef

Ahoj Michal. Ďakujem ti za radu. Rivo som už mal na 0.5 rozdelené do dvoch davok. Ráno 0,3 , večer 0,2. Úplne všetko bolo ok, už som dával namiesto 0,2 riva 5 mg diazepam. Potom sa dostavili závraty, zlý spánok až to prešlo k panickym atakom, uzkostiam. Tak som to skúsil zdvihnúť na 0,7 ,a trošku to ustalo. Ja vlastne ani neviem či mirtazen je na úzkosť ,PP . Aspoň ja, si myslím, že je len na depky, a anorexiu, a nespavosť, ktorá takticky je pri vysadzocani akéhokoľvek benza sprievodným javom. Som stohto celého veľmi smutný kamarát môj. Asi bu bolo ozaj na mieste ma niekde na detoxe nechať pod zámkom a nechať ma vyabstinovať. Však nebral som perníky, alebo heroín, a stavy brrrrr...

K

Ahoj jozef dalo sa ocakat ze zvysi mirtazen. Skusis a uvidis myslim ze ked uz ho uzivas nie je tam preklenovacia doba dva tyzdne kym zacnu ucinkovat. Lekarka ti povedala rivotril vysadit do troch mesiacov a nepovedala ti ake je to tazke? Ak povedala o kvent ze je ho tazke vysadit tak mala upozornit aj na to co cloveka caka po vysadeni riva co je tisic krat tazsie ako kvent. Kazdy liek je tazke vysadit slabsi aj silnejsi ide ale o to kolko su a v akej intenzite su abstinencne. Rivotril je strop vy vysadeni. Mne po vysadeni aj mirtazen uplne stratil silu dovtedy aj ked len dve kvapky ucinkoval po vysadeni riva nic prepad. Este k to.u som po jeho vysadeni niekolko dni mala bolesti a vracala som. Cize o tazkosti vysadenia toho ci onoho lieky tu mozme len polemizovat. Myslim ze nikoho dr tu na vlastnej skusenosti nezazila vysadenie ani jedneho z tychto liekov. Predpisat vedia vselico ale o tom co nasleduje po neupozornuju. Ad antipsychotika ci benzace vsetko je razke vysadit. Z mojej skusenosti viem ze pri antipsych to bolo najlahsie ale kazdy to znasa inak a moze sa mu vysadzovat ine lahsie aj ked tazko je sa tu bavit o vysadzovani ked sme tu v procese aby nam lieky vobec zaucinkovali a nie vysadzivali. Kazdemu tu prajem co mozno najlahsie vysadenie a co najrychlejsi ucinok novej liecby.

K

Jozef murtazen urcite na uzkost je to je vsetko ruka v ruke ja som uzkost dostala prvy krat v zivote po vysadeni riva. Pri mirzatene som ju nemala vobec. Za vsetko moze vysadenie rivotrilu. Ty ked si ho budes pri abstakoch vzdy zvysovat na udrzanie ako takej hladiny nevysadis ho nikdy. Proste vysadit ho znamena utrpenie bude neznesitelna uzkost, panika zhorsenie spanku. To treba pretrpiet ak sa ho chces zbavit. Aj pri 2kvapkach a po ich vysadeni to je riadne citit. Proste je treba sa rozhodnut zbavit sa ho al nie a ked uz pojdes do toho tak na uzkosti a to riadne a aj attaky sa priprav. Ak zasa vyrovnas hladinku riva sa nezbavis. Pod aky zamok? Toto vytrpis nejake 3tyzdne doma velmi dlhe tri tyzdne ale doma v klude a bude to podstatne lepsie.

Michal

Ach jo to jsme dopadli...to je to no Ti specialisté a doktoři to znají z knížek, ale s realitou se to diametrálně rozchází. Ono ty léky jako Rivo jsou horší než některé drogy třeba pervitin, protože u něj nemůže dojít k epi.záchvatům a dalším zivot ohrožujicim potížím...ale Jožko vysadit se dá asi vše jen je třeba se do toho pustit a projít si tím peklem....:(

anonym

Píšu stále dokola, musí se vyčistit tělo od toxinů, vybít mikroparazity, zaléčit CNS, jinak se nedá nic vysadit.

Michal

Dá já jsem vysadil už asi 8 druhů léků v krátkém časovém horizontu... ale Tvou teorii nevyvracím, tak napiš nějaký obsáhlejši komentář, jakým způsobem atd :) nebo na čem je Tvá hypotéza založená.... pak je to jen výkřikem do tmy :)

Lucie
1x

dědku,anonyme, tys i tady přilezl, jinde jsi pod jménem dědek a psal jsi, že vyčistit tělo trvá hóódně dlouho a někomu se to nepodaří, tak nepiš pořád dokola, do 80 ti let si tělo vyčistím a pak stejně zdechnu, tak na co mi to bude hmmm?

anonym

Je to naivní, nemocí Ti bude přibývat a osmdesáti se nedožiješ :-)

Jozef

K., Michal. Na samom začiatku ked som vedel, že rivo nebude, tak dal som to na 0,4 dole, takmer s dvoch miligramov. Bez AD a všetkého možného čo ktomu treba na vysadenie. Vydržal som tak asi mesiac kym som sa doslova nehodil o zem. K.takto mi to Dr povedala ked som si pital kventiapin namiesto mirtazenu....... Jozef ako je vám už len stoho, že znizujete rivo......???? No odpovedal som fest na p..... ona odpovedala tak nechcite aby vám bolo potom keď bez kventiapinu si nebuďte vedieť ľahnúť do postele. Ďalej som to neriešil. K. u mňa máš veľký obdiv a rešpekt, lebo si to dala. A súhlasím s tebov, že asi takto rivo.... nedám. Ale mam tak skurve..ý strach dať na 15 mg mirtazen, že si to fakt nevieš predstaviť. Zase sa k tomu budem musieť dokopat, lebo fakt rivo chcem vysadiť.

Jozef

Ktovie, či tá moja Dr nefrcala na nejakom beňzáku keď mi takto kvetiapin hneď vyhovorila z hlavy a všetky antipsychotiká, neuroleptika. Ale ona sa mi zdá, že je aj primarkov liečebne pre dlhodobo duševne chorých, ktorá je neďaleko od mesta kde žijem. A asi vidí, keď niekomu niečo vysadia a vie čo to robí s človekom. Ake yo je len moja konspiracia

K

Ja pisemz vlastnej skusenosti z vysadenua riva a kvent. Nepisem toto na zaklade diskusiiale ze som zazila vysadenie uz vsetkych troch druhov liekov. Mozno tym ze som o kvent nemala ziadne info vysadila som ho bez problemov. Teraz uz by som sa bala co bude nasledovat ale ked som nevedela islo to ok co sa o rivotrile vobec neda povedat ani sa to neda nijako porovnat. Pre mna rivo bolo peklo, kvent boluplne slaby odvar oproti tomu. Ak sa bojis zvysit mirtz tak rivo nevysadis rivo nejse vysadit s nicim uplne slabym . Rivo je velmi silne na abstaky pri vysadeni. To ze si ho znizilje super ale udrzujes si ho .mirtaz bez neho bude mat slabsie ucinky to urcite pocitis najlepsie co mozes spravit je ho zvysit. Psychiatri si zakladaku na tom ze najkepsia liecba je ad lebo su nenavykove ale o vysadeni uz tak nehovoria bo vysadit ich je tazke je jedno ake mas vysadis a pocitis to tak ako kvent al ine druhy skupin liekov no ked niekto zvladne vysadit rivo uz adi zvladne vsetko moj nazor.

Jozef

K. úplne si to zabila. Máš v tomto príspevku úplnú pradu. Ja od zajtra zvýšim mirtaz....., lebo dnes mám v sebe 0,7 riva.....tak nechcem aby toho bolo moc.... Teda neviem či by to niečo nespôsobilo. Zajtra dam o 0,2. dole rivo, a mirtaz..... Dam na 15 ako mi naordinovala. Ja len dúfam, že nebudem s 15 mg mirtazu celý deň ako po troch prezurovanych nociach.

K

Jozef co presne myslis ze som zabila? To ze ked sa vysadi rivo tak sa da uz vsetko? Al zvysit mirtz? Ja sa nad tym tak zamyslam toho kvent som sa vobec nebala uz sa zacinam bat ale hovorim si dala si ho uz raz von a nevedela som mozno sa mi zhorsil spanok ale naozaj o vysadeni kvent som nic nevedela nebala sa cize som bola dost v pohode. Ale ine som chcela ja ho mam na spanok cize je logicke ak nejaky liek na nieco mas ak ho mat nebudes ze prave to na co ti bol pocitis najviac. Uz len ze v hlave to mas tak nastavene. Zatial to riesit nebudem kedze som rada ze v noci spim ako tak aj ked s budenim ale ked nemam attak s nebudim sa na neho a zaspim dalej som v pohode vlastne preto ho mam na noc nech nemam take attaky. Neviem ako dlho ho budem mat ale ked prestane za par mes nocne budenie a strach z noci znizim ho teda dufam. Zacala som sa strachovat ale nechcem si robit stresy ked este dva tyzfne dozadu som sa bala vyjst z domu dat smetiak von a teraz soferujem, robim vsetko pocas dna co predtym cize momentalne sa nastavujem do normalu tak sa nechcem stresovat extremnymi viziami co bude ked som rada po tom co som zazila ze vobec existujem. Rivo je sakra tazky liek a ked mi nieco ponaha sa ho zbavit a zmensuje mi attaky uzkost a spanok a vracia chut zit budem pri tom.

Jozef

K. Myslel som tym, že keď si rivo...dala, tak potom ozaj ten kventiapin a iné dáš ako nič...... A jedno si uvedom, že keď ozaj si ako tak v pohode od kventiapinu nieje co riešiť. Momentálne to robíš viac ore bábo aby si ho v kľude vynorila, a stresovala sa doredu ako vysadis kvent.... Vysadis ho tsk, že ani nezaregistruješ keď bábo bude na svete. Budú iné starosti, a myšlienky, než sa zaoberať liekmi

K

Jozef ten citalec ma asi dost hodil do pohody cez den aj ked noc neriesi ale den uz zvladam. Kvent mam na noc ten zasa zmiernuje nocne budenie a attaky ktore ma budili este sa budim ale attaky sa zmensuju. Najradsej by som bola len na tom citalecu ale tak este nezaspim len tak a chcem predist nocnemu budeniu a hlavne attakom s nim spojene. Dr hovori ze ked budem v pohode budem aj spat . Ja som si predtym jozko vobec nejako nebrala to ze beriem lieky a bola som v pohode stastna zena zdrava. Teraz si to uvedomujem a dost mi to brani byt tak ozaj stastna lebo na to myslim co predtym nebolo ale dufam ze mas pravdu ked sa malicke narodi ze zabudnem aj na lieky al budem aspon tak v pohode ze aspon ten kvent znizim. Teraz momentalne v noci sa bojim na zobudenie attakom tak si ho davam. Tebe drzim naozaj velmi palce zbavit sa co najskir riva a hlavne ti prajem vela sil.

Michal

Vysadit jde kamarádi vše...ale jakékoliv psychofarmaka se musí vysadit postupně... pak je zle a je třeba vydržet... proto po mých 10let dlouhých zkušenostech řeči typu AD jsou nenávyková je lež i ten ketilept co užívám vim, kdybych vysadil přijde obrovská insomnie... a tady ty "léky" nevyřeší nikdy příčinu je to jen náplast... dobrou noc :)

Jozef

K. Všetko čo momentálne robíš, robíš pre bábo. Pre jeho zdravý, a bezpečný vývin. Dokázala si zahodiť rivo...... vyabstinovať. A spánok je u teba veľmi dôležitý....... Zvlášť v tvojom stave. Všetko bude OK, netráp sa, že musíš riešiť citalec kventiapin. Ja tiež som natom tak, že asi podrzim rivo..... na nejakej rozumnej dávke aby som bol v pohode, ked mi príde termín operácie. Určite nie, ako v minulosti, ale v rozumnej dávke. A presne je to tak, ako píše Michal. Lieky su len náplasť.

K

Jozko aj nieco povzbudive som 29den po vysadeni riva, stav cez den podstatne lepsi omnohooooo, stav noc zlepsuje sa to je citit rozdiel. Uzkosti su tiez uz na ustupe . Pred operaciou sa hod do pohody mirtaz mozes brat kludne 15mg a 4kvapky to nic nie je. Ja som mala 30mg a 4kv. Po operacii budes mat este bolesti cize rivo si asi este budes drzat lebo psychicka bolest pri tej fyzickej to uz by bolo naozaj vela na kazdeho. Ked budes fit zacnes s rivom. Zatial by som sa na tvojom mieste drzala co najviac mozno v pohode a nerobila si hlavu z liekov. Brat ich musis yz len nech si pokial mozno co najlepsie na tom osychicky. Ked budes zasa fit zacnes podla potreby vysadzovat. Ak chces jedno rivo ti mozem poslat. Ideal vysadit rivo ked budes doma na pn nejake tri tyzdne budu naozaj velmi ale velmi tazke. S tym rataj ale potom sa dost polepsi uvidis. Drzim oalce na operacii a prajem vela sil.

Jozef

K. Ďakujem krásne za povzbudenie. Presne teraz si to úplne zabila. Ja som bol ozaj už krôčik pred vysadenim riva..... Ale ako píšeš bolesť fyzická, plus psychická. Potom vešetrenia cetečko, magnetická rezonancia a verdikt prietrž mezistavcovej platničky S5 ,S1 s útlakom na koreňový nerv, a miechu. Proste bolesti také, že to fakt nejdem ani radšej opísať. Plus nefunkčná ľavá noha. Tak teraz čakám na termín operacie. Viem keby som mohol normálne fungovať chodiť ísť do fitka ako som chodieval, rivo mám zabudnuté. Ale to napätie strach s operácie mi pridalo na psychike riadne. To my muži sme veľký strachoputi. Ženy vedia toho zvládnuť oveľa viac. A tym som si na 100% istý. K. momentálne som na PN a dlho ešte budem. A ak ozaj si si istá, že rivo už nepotrebuješ, ja by som ho od teba kúpil. Si veľmi milá žena podobne ako Peťka ktorá tiež zachranovala chalana s tohto fóra rivom..... Ja som bol nedávno v maďarsku ohľadom riva.... no oni tam rivo.....majú len v tabletkovej forme. Plus nejaký tarchomin 2 mg clonazepam. Aj v maďarsku bol chýr, že je na rade, že tam rivo.... končí, ale to je blud. Išlo o cenu. Slovensko sa nechcelo dohodnúť na cene ,a rádovo šlo o necelé euro na balenie s uhradov pre poisťovňu. Aspoň toľko viem od neurológa.

K

Ja nebudem nic predavat, urcite ho nechcem a ak to moze niekomu pomoct tak ho rada darujem nechcem za to nic staci mi dobry pocit ze to niekomu pomoze. Len neviem ako s adresou ci ju budes chciet sem hodit. Ked tak len na chvilku ja si spravim screen spravy ale ide to tu vlastne potom spätne zmazat? Ci ako jozko ?

Michal

Ahojte :) Jožko souhlasím s K. nejdřív vklidu absolvuj operaci a pak začni s Rivo nic nejde hned a vše má svůj čas. Jinak už pár dní beru jen 12,5mg Ketileptu a tkusím vysadit a brát nějakou alternativu tryptofan/melatonin budu zkoušet. Snad si to sedne :) ještě nejsem doléčený, ale dnes do práce, kdyby alespoň bylo tepleji.... :/

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce