Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
K

Wau super michal. Ja uz tiez premyslam ze znizit ale bojim sa kedze este len sa davam ako tak dokopy ze lieky zacinaju zaberat. Raz som tiez znizila ale zobudila som sa v noci a zlakla sa tak radsej som sa rozhodla nespekulovat. Ja mam kvent teraz aktualne nejakych 6tyzdnov a citalec 4tyzdne. Doktorka mi kazala navysit aj jedno aj druhe kvoli mega uzkostia attakom po rive ale nenavysila som nic skusila som vydrzat. Teraz som ako uz lepsie ale ten kvent ma sere aj ked na druhej strabe som rada ze mi nieco zabera tie noci boli strasne a potom aj ceke dni strach. Teraz uz lepsie . Bojim sa znizit ze ma este v noci nieco prepadne a na druhej strane sa ho chcem trosku zbavit. Raz som skusila asi 3dni dozadu a o 5h rano hore a panika. Este asi mam vydrzat ze ked tuto liecbu spolu mam nasadenu pomerne kratko a som aj dost kratko po vysadeni riva. Este asi pockat ze?

Michal

Ano ještě počkej než aby Tě to mělo rozhodit...až se budeš cítit fajn a budeš si vice jistější a úzkosti pominou a spánek se zlepší, pak můžeš vyzkoušet, teď to nechej, když citíš nějakou úlevu a zlepšení :) ... já vzdy vycházim z daného období, Rivotril mam pryč už dlouho, úzkosti deprese zvladám, ale alfou a omegou všeho je spánek, ale spím teď dobře delši dobu a vždy se snažím pokud to jde leky nebrat, vím, že zase asi příjde období, kdy se zhorším a sáhnu po nich, ale pokud to lze na nějakou dobu vysadit zkusím :)

K

Michal po kvent nebudes mat ziadne fyzicke abstaky ani nejak sa uzkosti nezvacsia ked ho nebudes brat kde to mozes trosku pocitit je spanok ale nebude to ani zdaleka ako rivo to bud v klude. Ja este teda pockam . Ja sa nebojim tak liekov ako samej seba ako som pisala som vsugerant a bojim sa ze si nahovorim len tolko mg ma uspi respektive v noci ked sa zobudim zaspim dalej le tak no proste ze toto na mna ucinkuje. Tazko sa toto vysvetluje. Aj ked min tyzden by som bola vdacna ze konecne ustupuje ten strach z noci moin vik som mala uplnu paniku teraz je to lepsie a uz vymyslam strasna som🙈🙈🙈. Ja som taky pacient hned by som znizovala vysadzala a podobne. Nemam problem zo dna na den ale este pockam nech liecba zaberie a ako pises michal radsej vydrzat a brat nez sa rozhodit. Ty mas 4mes od riva co ho neberies?

Michal

Jo já to chápu, někdy si také vsugeruji věci, ale už si je snažím racionálně odůvodnit a uklidnit se. Ty myšlenky, co se nám rodí v hlavě jsou moc důležité...já vždy ulehnul a zacal přemýslet o tolika věcech až jsem si sám přivolal úzkost a strach a tím špatný spanek, už to nedělám... byl jsem už i delší dobu bez medikace uplně cca 2014-2016 a šlo to, i ten tryptofan jednu dobu moc pomohl, pak přišla nespavost jaro 2017 a sáhl jsem po Rivotrilu no :/... nevím přesně, ale během listopadu na 100% od 1.12 bez Riva.... ano vyčkej...s těmi léky se dá vzdy něco dělsz vysadit/nasadit jen by měl člověk vysazovat ve správnou dobu, kdy je na tom dobře a cítí se silný....ja moc co riskovat nemám, zkusím půjde půjde nepůjde nasadím z5 :) zádne drama :)

K

Ja si este ako tak vecer viem trosicku ovplyvnit myslenie horsie je ked sa v noci zobudim a zlaknem sa. Tak ty si uz dlho ber riva to uz ozaj nema ziadny ucinok ani na ten spanok. Ja dufam ze tiez dlhsie a dlhsie bez neho spanok sa bude zlepsovat. Michal a teba rovnako uspi 12.5mg ako 25mg? Nie je tak ze si si zvykol na 25mg a 12.5mg ma ovela slabsi efekt? Udrzi ta v spanku aj menej mg? Mne to nedalo pisala som jednej co braka poxas teho 1000mg kvent ano dobre citas 1000mg pisala som s nou a preve vtedy ked sme pisali skusila ho vysadzat vcera som jej napisala ako sa jej to dari. Uvidim co odpise . Ak sa niekomu dari vysadzat taka konska davka tak my sa potom nemame coho bat. Dam urcite vediet aj sem ak mi da info.

Michal

Uspí, ale spím kratší dobu nebo se jednpu probudím třeba, já to volím vždy podle toho, jak se cítim např. Když mám volno a cítím se zdravě unavený, tak si dám 12,5mg ... ale když jsem rozhozený mebo musim do práce a být vyspaný nebo mne čeká něco důlezitého dám raději 25mg.... u mne je i problém i ta psych.závislost, že jsem teď zvyklý dlouhodobě něco užít před spaním proto musím i nasadit třeba melatonin ať mám pocit, že jsem si něco na spaní vzal...je to podle mne psych.závislost. No já si fakt nedokážu představit ani 400mg natož 1000, ale pamatuji si, že jsem četl od někoho zkušenost, že menší dávka uspávala a vyšsí měla jiný účinek asi je to opravdu clovék od člověka...

Jozef

Michal, K. To čo som tu čítal, tak je ako keď klinec klepnem po hlavičke. Tento problém mam aj ja vsugeracia. Proste je to určitá psychická porucha. To si len ja myslím . Ale má to niečo do seba, a potom sa aj tak cítime. Kurnik nikdy som iné nebral než rivo..... Teraz mirtazen , sulpirid, ale toho som sa ešte nedotkol. Žiadne informácie o tom lieku som nenašiel, tak radšej sa ho nedotknem. Setra keď vysadila synovi kventiapin, tak pár dní uňho sledovali nervozitu, a sebapoškodzovanie ,ale ide o autystu. A má len 8r. Včera mi sestra vravela, že už je v poriadku, a v kľude. Takže si myslím, že u vás by k nejakým stavom nedošlo keď ho vysadite. Presne Michal, pred tym než pôjdem na operáciu vysadzovanie nechám tak, vyskúšam nejakú ozaj rozumnú dávku, aby som tam nešiel v panike a uzkostiach. To fakt nechcem. Teraz mi je prioritov byť v pohode, a nie byť v napätí. A ďalšia zlatá rada nebyť psychicky rozbitý a pritom zbavovať sa niečo takého akým je rivo..... K. Adresu sem nedavaj to fuuuu to by sa už zmazať nedalo. Ale dám tu môj e-mail. Na ktorý mi môžeš napísať, že si to ty s fóra, a ja ti tam napíšem adresu. [email protected].

K

Michal presne to co pises to je ta moja vsugeracia. Ja to mam tiez tak mne mozno keby povedali ze toto je tolko a tolko mg a realne neviem ze ma klamu tak ja to uvetim a som v pohode. Aj dr stale hovorim ja som velky vsugerant ak by mi povedali ze aj citalec ma uspi ja verim tomu ze by to tak aj mozno bolo. Myslim ze to nie je ziadna psychicka porucha ale proste taki sme. Kazdy sme nejaki ako si dokaze niekto nahovorit vsetky choroby sveta tak mi toto je to tzv placebo efekt co je vsade zname ze to funguje cize nieco na tej vsugeracii asi bude a asi to tak ma vela ludi. Niekedy starym ludom dali liek proti bolesti al na spanok a uverili ze to zabralo a bolesti zmizli. Hlava robi 90%uspechu. Ja po tehotenstve jednoznacne nasadzujem melatonin ci sa moze s ad al nie nejdem studovat dam ho a hotovo. Teraz ho nemozem. Ked budem po zacnem skusat co sa bude dat. Ako pises michal mne tiez dost pomaha pocit ze som si nieco dala:). Jozko napisem ti na mail.

Michal

Myslím si, že to má mnoho lidí a neni to nic neobvyklého nebo vyjímečného :) ... ale určitě se dá mnoho věcí ovlivnit praci na sobě, meditací, návyky apod.. a chce to čas :) já vyzkouším melatonin a tryptofan a uvidím :)

Lucie

Asi se mi budete smát, mně jednu dobu pomáhal na spánek Kinedryl, dala jsem si vpodvečer jednu tabletku a pak u telky na tvrdo usla až do rána a taky pomáhá Dithiaden, mám ho doma na alergii a vedl. účinek u mě teda do půl hoďky spím jak zabitá :)

Zora

Nad tým kinedrylom som tiež rozmýšľala, dlhú cestu v aute zvládam tak, že ju prespím. Tak skúsim ten kinedril na noc, dobrý nápad

Jozef

Možno sa zasmejete, ale mne Dr povedala, že mam mocebo efekt ak dobre píšem. Proste prečítam pribalovy leták lieku a som v p.... A to nie len teraz, ale vždy som bol taký. A uz keď som sa dokopal vziať liek, v kŕči som ležal, a čakal co sa somnou bude diať. Raz mi prepísali antibiotiká, a vedľajší účinok male zvýšená telesná teplota. Ja som ju do polhodky mal zvýšenú.... A to som nebral AT na nejakú vyrorozu, ale nasrobovali mi implantáty do vrchnej čeľusti ,a preventívne mi dali AT. A čo sa týka melatoninu, tak vrelo odporúčam. To taký super sladký spánok a tiez aj to zaspavanie. Žiadne, že človek vypne, ale krásne zaspí. Tiež aj dithiaden je top. Ten som bral aj injekčne, aj v tabletkách. Povieme vám, že zaspite od neho ako bábo keď sa napapá. A nieje stoho človek ako kladivom udrety po hlave keď vstane. K. dnes idem dať tých 15 mg mirtazu, fuuuu už teraz som stoho ...... ty si po tridsiatich nebola mimo rano??? Ale vraj ,cim vysia davka mirtazenu tym nizsi sedativny účinok rano.

Michal

Příbalové letáky se hold číst musí....koho by např.napadlo, že s určitymi psychofarmaky se nesmí pít grapfruitový džus a můžr ho ohrozit na životě....

K

Na vas na ten spanok ucinkuju veci, mne farmakologicka skusila dat dithiaden na spanok a so mnou nic. Pripisovala som to vsetko rivotrilu ze po nom asi nema na mna silu nic ale ked vy ho beriete tiez a uspi vas to tak naozaj nechapem asi som zvlastna🙈. Ja by som brala keby ma uspi aj taky dithiaden. Po porode urcite ale vyskusam ten melatonin a ak ma bude uspavat ten tak som vylieceny stastny clovek. Jozef ja som zasadne nikdy pribalove letaky necitala ale ozaj nikdy ani celkovo lieky az vtedy ked mi teraz zacalo byt mega mega zle zacala som hladat taketo fora a skusenosti. Pisem to stale som rada ze som to objavila az po vysadeni lebo by som to od strachu nedala. Ani s kvent som nemala problem teraz uz viem dopredu ze sa bat budem🙈. Jozef vobec som nebola z toho mirzatenu otapena ale vobec. Ked som tych par dni bez riva len na mirzatene dokonca sa mi velmi tazko zaspavalo, otapenost za ten mesiac nebola ani raz. Idem ti jozko napisat ten mail.

Jozef

K. Inak ľubovník v kombinácii s melatoninom je fakt na spánok dobrý. Len berieš teraz AD, a to by určite dobré nič neprinieslo. To sa mi na ad nepáči, že nič sa nesmie kombinovať. Ešte aj istý druh syrov.

K

Jozef ked ti to zaberalo na spanok tak preco vlastne beries mirtz? Ja ked mi bude nieco ucinkovat tak povysadzam veci. Len na mna co sa tohto tyka len tak nieco neplati.

Jozef

Ahoj K. Ono to bolo takto. Koncom septembra keď mi moja bývalá Dr povedala, že rivo už nemajú, že sa dopredavaju , tak som hneď rupol dole na 4 kvapky. A kupil som si ľubovník, melatonin. Kým som nenašiel novú Dr. A to zatiaľ držalo. Ale úzkosti depka a všetko čo patrí k vysadzaniu riva, tak to nepotlacilo. Možno ten zmiernilo. To všetko som ako tak dokázal prekonať a uvoľniť, tým že som to chodil vybiť do fitka a cely deň frčat. Po návšteve novej Dr som všetko povedal čo je somnou následkom zníženia riva.... Tak mi dala mirtazen, lebo som aj schudol. A upozornila ma, že nesmiem to kombinovať s mirtazenon. Ale ja si len teraz uvedomujem, že tie 4 kvapky som mal jednoducho vysadiť, a vydržať. Ale to bolo asi mesiac. A mesiac na vysadenie takého akým je rivo..... by možno urobilo viac škody ako úžitku. Fakt neviem. Či som neurobil chybu. Potom do toho prišiel ďalší problém s chrbticou, a už sa to valilo. 😓 . Ako by mi niekto polená hádzal pod nohy pri vysadzani riva. Lebo fakt rivo by už bolo preč.....

Michal

Ahojte :) tak já 4tý den beru Ketilept 12,5mg...aje to fajn, spím meně asi 7 hodin, ale za to kvalitněji a cítím se odpočatý.... jen se mne drží ta nemoc :/ Jožko proč vůbec nasazuješ a zvyšuješ ten Mirz. nebo k tomu další lék, když to Rivo do operace nechaváš ( což chápu) proč nenasadíš tu medikaci a vše az když dáá Rivo pryč po operaci? Není to lepší?

Jozef
1x

Michal to fakt???? Fuuuu si borec..... To kľudne by som ns tvojom mieste cacom prešiel na melatonin plus nieco. Mirtazen som nezvýšil jasné že nie som na 7,5. mirtazenu. Michal 7 hodin 6,50 stačí???U mna to teraz tak je. Okolo 23:30 ,až 00:00 uz spím, a okolo siedmej som hore. Michal kamarát nemáš akergiu???? Ja som si tiez myslel, ze som chorý, že nejak nachladnuty a je to alergia......

Jozef

A chcel by som skusit Ashtonovej manuál k vysadeniu riva.... MA TO ČOSI FO SEBA

Michal
1x

No stači 7 hodin :) akorát :) oki nasadíš až po operaci :) ... alergii mívám, ale teď jsem asi podchlazený vzhledem k počasí :/ .... chodíte vlastně do práce Jožko, Petře, Petro?

K
1x

Jozef uz chapem ten tvoj dovod preco mas mirtz. Mne ho vlastne tiez dali aby som sa zbavila riva vtedy ale ani pri 4kv uzkosti neboli. Prve prisli po zmene medikacie ked povedali zamenit mirtz za kvent . Po vysadeni mirtz zo dna na den prisli prve uzkosti ale dali sa vydrzat . Najvacsie boli po uplnom vysadeni riva pretoze som bola bez ad len na kvent na noc potom mi k nemu dali ten citalec na den. Chcela som byt na niecom len nech to pokryje noc ale po rive to hned tak neislo tie stavy boli hrozne cize mirtz sa drz 4kv riva neprekryju to ze ti rivo chyba. Dobre je drzat si ho podla mna co mozno najnizsie co sa da a naozaj zvysit mirtz 15mg nie je vela pomoze ti viac prekryt deoky a uzkosti po rive aspon mne na toto pomahal najviac. Michal 👌👌👌👍👍👍👍👏👏👏👏 12mg parada to je spis 7hod je v pohode telo si oddychne . Nemusis spat hlavne ked hlava nerozmysla. Ten kvent inak ide celkom v pohode znizit ze? Necitis ziadne abstaky nic ze ako po rive? Myslim ze tento liek na vysadenie riva a prekrytie tych noci co po rive nasleduju tak prave na toto je ten liek naozaj dobry a on zmiernuje aj uzkosti. Mna teda dokaze vecer pred spanim uvolnit. Mne tie mg vysvetlovali tak ze cim vyssia davka nemeni sa ucel ale je to ze predlzuje ucinok lieku . To ze spis pri takej uplne pidi davocke je super. To par dni al tyzdnov a si bez neho a nebudes mat ziadne abstaky ani uzkosti sa nezvysia nic uvidis to. Na vysadenie je tento liek ovela menej narocny ako ad al postrah rivo. Ja premyslam nad tym ako pisala lucka aj jozef ze ich uspal melatonin al dithiaden ze mna vobec preco? Ze by som tomu tak neverila ze ma to uspi a hned odsudila ? Al som nejaky tazsi level? Ja som inak co sa tyka liekov dost odolna podla toho co tu citam ako jozef 7.5mg a spi to ja nie , ty 12.5mg spis... ja si vsugerujem ze ma to neuspi al to nepomoze a ono je to izaj tak. Asi sa vyhecujem pred spanim taky strach z noci pride ze neuspalo by ma ani neviem co. Ten strach z noci sa ucim teraz nejak odburavat.

Jozef

K. Ja fakt nechcem kecať, že melatonin je super na spanie, ale mam sním skúsenosť. Kupil som ten ozaj lacny doktor max., a dve som vzal a krasne tak prirodzene uspi. Nie ako mirtazen, že prehltnem a riadne zobudim SS vtej polohe v ktorej zaspím. Je to asi citlivou centralnov nerovov sústavou. Ale tebe sa ani nečudujem. Moja žena, pri dcére tiež nevedela spať. Ešte, že po narodení, buvala dcéra. Čiže niesom odborník, len sa opieram o to, že tiež moja žena ťažko spala . Asi budeš mať dcérku 🤔 Michal jasné pracujem kym som mohol do práce, tak aj s rivom to slo lepšie. Takmer k nule. No som na PN od novembra. A vraj po operácii este polrok. Lebo, nebudem môcť sedieť len stáť ,alebo ležať, chodiť na rehabilitácie, a potom kúpele. Toto mam v v poučení napísané. Tak ja fakt neviem ako to bude aj v práci, ked už nebudem môcť pracovať s bremenami. No v autosevise to nehrozí nepracovať s bremenami. Neviem ako to všetko bude,ale nechcem sa stym sundaváť, keď uz dosť som sundaný.

Michal
1x

K. ze snížení necítím vůbec nic, žadné než.účinky ze snižení, žádné neregistruju.... no já zkoušel jednu dobu čaje, všechny možné doplňky Dormian, Persen a nevím co vše a na mě nic ale nic nepůsobilo, takže tak :/.... Jožko jasné jen mne to napadlo, že tady nikdo krom mne nezmiňuje práci, tím se netrap soustřeď se na sebe hlavně práci kašli!

Petr st.

Ahojte vsem, zavidim vam, ze vam pomaha melatonin a jine na spani. / Nastesti nechodim do prace. S mym nespanim bych to nedal. Preji vsem dobrou noc.

Michal

Petře to chápu, já si zas nedokážu představit do práce nechodit....tak jsem aspoň unavený a možná i proto mi pak stačí menší dávky a slabší léky na spaní. Ahoj :)

K
1x

Michal vidis to hovorila som ti pri kvent ziadne take abstaky necakaju. Uz ked znizis pri inych liekoch to clovek hned pociti. Si na velmi ale velmi dobrej ceste snad najlepsej . Drzim velmi palce. Inak na mna tiez ziadne caje nic neucikovali. Jozef presne ako pise michal na pracu teraz kasli. Nejako bolo nejako bude. Mozno budes za pol roka uplne fit nikdy nevies.

Jozef

K. Prosím už Boha aby som mal za, sebov toto týranie....... Nič viac si neželám, než byť taký ako pred septembrom. Tym normálnym veselým človekom ktorý ráno vstal, a frčal. Bez nejakých týchto stavov čo mám ako som začal súperiť s rivom..... Zatiaľ je to 0-1 pre rivo :-/

Jozef

Michal to máš úplnú pravdu. Byt prirodzene unavený prácou, plus ešte nejakov aktivitov, je niečo krásne tešiť sa, že sa človek prevalí do postele s úmyslom, že si pozrie ešte film na ktorý sa teší ,a oči začnú klipkať, zaspím. Peter nemáš to tým, že znižuješ remeron?

Petr st.

Ahojte moji mili, ja jsem fakt divnej na rozdil od vas. Muj deficit spanku je tak velky, ze kdybych pul roku spal v kuse, tak to bude malo. Michale, mas to dobry, ze po fyzicke praci lepe usinas. Jelikoz ja spim jen par hodin, nekdy ani to ne, nemam energii na fyz. praci. Jsem nekdy tak unaveny, ze mam vycerpane cele telo a mam problem se postavit. Ale i kdyz delam fyz. praci, tak stejne mi to k lepsimu spanku nepomaha. Nemam pocit te slastne unavy, kdy padnes do postele a prijde sladky spanek. Kdybych mohl, nechodil bych "spat" vubec, necitim ospalost, jen vycerpani, muj spanek neprichazi a ani nevim, kdy a jestli usnu. Jak rikam, jsem divnej, ale to bude tim dlouhodobym uzivanim rivo. Pred nim jsem spaval jak miminko - kdykoliv a vsude. Jeste si, zatim, pamatuji slastne usinani.

anonym

Je to špatná Dg. a nesprávná léčba !

K

Peter tak toto ma mrzi:((( je to velmi zle nespat. Na mna tiez neplati fyzicka unava niekedy sa mi normalne po nej este tazsie zaspava ako ked som cely den oddychovala. Stale hovorim tym co zaberaju lieky vlastne su stastni ludia ze na nich nieco plati. To rivo ked sa vysadi robi snad sarapatu na vsetkych frontoch. Cim dlhsie je brane tym to da viac pocitit strasny liek ale verte ze ludia maju ovela vacsie starosti a utrapy. Pokial ma clovek nieco co je liecitelne a je nadej ze to casom prejde sme stastni ludia.

Petr st.

Ano K, jsou mnohem horsi a zavaznejsi problemy, jsem si toho vedom. Jenomze nedostatek spanku take zpusobuje, je pricinou, mnoha onemocneni ;-( .

Jozef

Aj ja s Vami súhlasím. Su daleko horšie ochorenia než co my tu riešime, ale dovolím si tvrdiť, že po rakovine psychické poruchy sú ďalšou ťažkou chorobou. Len je to tabu. Keď dusa bolí, boli celý človek. Dalej k rivotrilu. Istý neurológ Dr Blax sa vyjadril k rivotrilu, že po vysadení zanechá trvalé následky. A to u každého je asi individuálne, že aké trvalé následky :-(

Jozef

MOŽNO SA NIEKTO NAJDE A PODÁ TRESTNÉ OZNÁMENIE NA ROCHE, ŽE MU SPÔSOBILI UJMU NA ZDRAVÝ.ALE NIE SME V AMERIKE AK SME REALISTI.

Lucie

to jako fakt a jaké trvalé náásledky, to je rivo nebo i ostatní benzoše, možná lepší je neurol, všechny léky na hlavu jsou shit

Lucie

Petře, máš kromě nespaní ještě i jiné abstt. příz. při vysazování mirtaza?

Petr st.

Lucko, vecer, kdyz si vezmu Rem a jdu si lehnout, mam vnitrni tres, je to divna reakce. Krome toho me najednou, a to i ve dne, prepadne neklid, kdy mam pocit, ze se zblaznim a musim rychle neco, udelat, treba se napit, nebo se jit divat z okna. Prichazi toto necekane, kdy jsem v klidu a depka prijde. Docela mi to nahani strach.

Lucie

Petře, to je divné, takové reakce na lék a musí to být nepříjemné, to věřím, já jsem měla ten třes na Zoloftu, vzala jsem ráno a do hodiny jsem se rozklepala, trvalo to tak 10dní, dýl jsem to nevydržela brát.

Lucie

a ještě mi po užití dělal třes na spaní Lerivon , tak ten taky letěl do koše....

Lucie

Z benzo poradny pomocné léky k vysazování rivotrilu: Pomocné léky se podávají podle toho, jaké konkrétní potíže při snižování máte. U benzodiazepinů je to často zhoršený spánek, zvýšená nervozita, může být třes, panické ataky, špatná nálada, při vysokých dávkách je riziko epileptických záchvatů či deliria. 1,25mg není vysoká dávka, život ohrožující příznaky nehrozí, ale vysazování může být nepříjemné. Bylo by vhodné, aby vysazování bylo postupné, ne ze dne na den. Při nespavosti se používají nenávykové léky z jiných skupin než benzodiazepiny, například nízké dávky antipsychotik (Quetiapin, Tisercin, Buronil), nebo antihistaminika jako Dithiaden či Prothazin, často se předepisují antidepresiva s tlumivým efektem (Trittico, Mirtazapin). Při úzkosti lze opět použít nízké dávky antipsychotik (Quetiapin, Buronil, Tiapridal), nebo antihistaminika jako Atarax, Dithiaden. Déletrvající poruchy nálady lze řešit předepsaním antidepresiv.

Michal

Ahojte já už na 3ti noční únava je znát :/ Petře to mě moc mrzí s tím spánkem a vyčerpaním :(((( jsi silný, ze se tak držíš! Bohužel si myslím, že psychofarmaka kor Rivotril opravdu poškodí nějaké funkce těla nenávratně, trošku se možná NS vzpamatuje, ale ne nikdy tak, jak by byla původně.... ach jo lidi, ty léky to je jedna obrovská past! Mimochodem také jsem zažil třes na Zoloftu přecházející až do zimnice.... máte i jiné závislosti? Alkohol/kofein/tabák....já kofeinuju a kouřim poměrně dost...

K

Peter skor som to stastie myslela na lucku, jozka a miska ze mame nieco co nam ucinkuje nasla sa liecba ktora ako tak pomaha. Vcera som sa spojila s kamoskou ktora sa uplne odmlcala na 3roky byva odo mna 70km. Narodil sa im syncek pred tromi rokmi s tazkym postihnutim. Manzel to neprijal a je na to viac menej sama. Robila v parlamente mala postavenie, plat a krasny zivot. V sekunde o vsetko prisla a tri roky bojuje so synkom aby vedel kracat . Rozpravat nerozprava doteraz nepocula slovicko mama. Myslim ze toto je naozaj tazky udel . Ja ako buduca mamina velmi ma to dostalo som z toho dost rozhodena a velmi sa bojim. Peter nesoat je strasne ide to na psychiku a velmi sama to poznam ved ja mam prave paniku z noci a z toho ze sa zobudim a uz nezaspim napriek kvent. Lucka tiez si myslim ze trvale nasledky mozu byt fakt ori velkych davkach a to 1mg nie je. Ja beriem ad 4tyzden ale stake mam este uzkosti su mensie o dost ale stale su aj ten spanok zobudim sa ale snazim sa vzdy este zaspat. Je to normalne ze za 4tyzd nie som uplne ok? Dr mi kazala davat ad rano aj vecer a na spanok kvent. Ja ad davam len rano nechcem zvysovat. Este sa moze dostavit ich uplne plny ucinok ze? To rivo a jeho vysadenie robi s ludmi strasne veci ja som mesiac bez neho cize este zlepsenie aj spanku mozem cakat? Petko keby nebolo kvent ja tiez nespim vobec ad pomahaju na uzkost ale spanok vobec ja len dufam ze cim dlhsie bez riva tym bude lepsie hlavne v noci.

Jozef

K. rivo..... je také, že ma dojazdy. Znamená to, že keď už sa bude zlepšovať ešte to bode mať nejaký dojazd. Trvá to u niekoho pár týždňov, u druhého niekoľko mesiacov. Ty si pomerne rýchlo až brutálne bez ohľadu co bude, rivo vysadila. V com ťa obdivujem. Nechcem ťa nahovárať aby si kukla manuál profesorky Ashton, ale opisuje tam, že kým receptory začnú po benzakoch pracovať, tak to potrvá. No ale ty to máš za sebou. Co veľa ľudí vrátane mňa ti môžu ticho závidieť. Co je paródiou, na slovenku sa len tento mesiac spamätali, že rivo už nieje.... Tak možno tu na fóre budeme mať rušno.....

Lucie

K. taky Tě obdivuju, že tak naráz si vyskočila z riva, někdo to dá, ale musí mít adekvátní náhradu a ty ju máš, někomu to na detoxe zeberou a on se pak vrátí k ještě větším dávkám, já bych snižovala postupně , ale nemám tu adekvátní náhradu, po ad je mi zle. Jozef, to fakt až teď lidem u vás asi došly zásoby a zjistili, že rivo není? No blbý to je teda, průser, tak snad my pro něho jednou nebudeme muset až do Ameriky.

Petr st.

K, budes v poradku. Kdyby Tvemu telu chybel rivo, bylo by to asi citelneji znat. Kdyz se Tvuj stav nezhorsil po trech tydnech, jsi "za vodou", bud v klidu.

Lucie

ano, Petr má pravdu, první 3 týdny od vysazení jsou nejtěžší a ty jsou pryč u Tebe, teď už bude čím dál lépe..

Jozef

Lucie aj ja sa čudujem, že až teraz ľudia na sk zistili, že rivo už od októbra nieje. Asi mali zásobu ktorá im došla. Ja verim, že taký scenár nečaká ČR. To by bola bomba.....

K

Asi mate pravdu moze mat dojazdy lebo niektory vecer mi je lepsie a niekedy ako dnes mi zasa stahuje to vnutro ale teraz to moze byt aj trosicku spojene s tym co mi povedala ta kamoska o jej malom cize strach presiel aj na mna. Michal odpisala mi ta pani co berie kvent 1000mg uz klesla na 400.g a vraj uplne v pohode bez problemov bez abstakov a neziaducich ucinkov. Ako som pisala aj ja tento liek je dobry na prekrytie stavov z riva mne vecer tlmi uzkost a hlavne clovek ako tak spi z coho ja mam paniku. Ale potesilo ma ze vysadzuje bez problemov nemam potom taky strach ked zasa pride cas vysadit to aby som uz viac nezazila to co po rive. Ak to to dokazu z 1000mg potom nie je o com.

Michal

Já to raději zjišťovat nebudu a pro mě je nepředstavitelné brát např. 150mg natož 1000mg, což myslím je i nad hranicí všude jsem četl, že vice než 800mg se ani užívat nemá. Ono snižovat asi lze otázka je pak co se stane až dá člověk na 0. Já viděl plno videí nevím kolik užívali, ale jsou na tom jako my po vysazení Riva.... asi i záleží jak dlouho, takže množství mg po jakou dobu. Já to K. riskovat ani nechci ani nemám důvod... těším se až budu beze všeho a byť mi nebude třeba nejlíp aspoň vím, že noc horšiho mne nečeká... mi prostě příjde, že lidé jako my (je jich) straaaašně mnoho :( sice každý berem něco jiného, ale nikdo nenapíše "cítím se skvěle" ba naopak.... :/ ....

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce