Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
K

A potom si ten strach ako odstranil z toho ist si lahnut? Aby si na to nemyslel a preslo to a spanok sa upravil?

K

Jozko dakujem aj ja vam prajem pekne velkonocne sviatky:)

Lucie

Také všem pěkné svátky :)

Michal

Vám také :) ikdyž já oaobně to neprožívám nijak :) K. Už jsem Ti pár tipů dával, ale neuděláš změny=nic se nezmění :/

K

Bola som v kostole pomodlila som sa za vas vsetkych nech slniecko svieti do nasich zivotov:) zistila som jednu pozitivnu vec ad mi emocie nezadusili. Dojalo ma k slzam to co aj predtym aj toto beriem ako nieco pozitivne coho som sa bala ze ad znicili.

Petr st.

Ahojte Jozko, Michale, K, Petro, take ja preji vsem krasne velikonocni svatky, hezky si je uzijte.

Juri

Neuroleptiká Jedné z najsmrteľnejších liekov, neuroleptiká, sú bežne predpisované na stavy ako schizofrénia, bipolárna porucha a vážne depresie, ale tiež na „bez-titulované“ zdravotné stavy, napríklad mierne poruchy nálad či každodenné starosti. Ukázalo sa, že populárne neuroleptiká Seroquel (quetiapine fmarate), Abilify (aripiprazole), Risperdal (risperidone) a Zyprexa (olanzapine) zvyšujú hladinu cukru v krvi, tukov a cholesterolu a podporujú k nadobudnutiu nadváhy. O to viac znepokojujúce je dlhodobé neurologické a mozgové poškodenie, ktoré môže byť dôsledkom brania neuroleptík. K tomu ešte môžeme spomenúť vysoko zvýšené riziko metabolického syndrómu, ktoré môže zahrňovať veľké zdravotné problémy ako srdcovocievne choroby alebo cukrovku. Neuroliptiká sú tak nebezpečné, že štúdium uverejnené v časopise British Medical Journal ich vyhlásilo za viac smrteľné ako terorizmus.

K

Juraj ty si farmakolog?

Michal

Juri a i v dávce 25mg? To co píšeš je celkem dost znepokojující....o tom metabolickém syndromu vím o těch dalších věcech ne nicméně už varovné než.účinky tomu nasvědčují a nedivím se už jen ten kardiovaskulárni systém, cévy apod, že ohrožují :( ach jo... takže podle Tebe je Rivotril "lepší" variantou?

Jozef

Uffff to ma podržte. Michal, K. Ja si myslím,že to sa viac týka tých čo dlhodobo beru 100 ,a na sto mg toho lieku.... Ako sa máte??? Ja dnes trošku horšie.

Michal

Ahoj Jožko, já tomu věřím, to jsou přesně ty věci co lékaři zamlčí a lidé je ostatním predávají přes youtube a fora a ja blb to ignoruju....vysadím to. No já dnes fajn, ale včera mi také nebylo nejlépe....

Jozef

Michal, že by to bol ozaj fakt o tom co tu Juri dal? Áno videl som na YT ľudí po tých liekoch, ale ty museli brať hadam aj 1000 mg. Mne bolo fajn bol u mňa brat zo švagrinov po dlhej dobe, žijú v ČR, tak fakt bolo mi fajn. Dnes už šli späť tak asi tym to je, že ssom taký.... A aj počasie sa poondialo.....

Jozef

Juri ja mám sulpirid. Vôbec ho neberiem aj ked uvazujem ho zacat uzivat jednu ráno. Ale po tvojom prispevku v žiadnom prípade.

Michal

A to chápu Jožko asi splín, že už odjeli. Ale není všem dnům konec :) , tak samozřejmě ty dávky jsou důležité...čím vyšší-tím větší dopad, ale já to pokoušet nebudu, plynule vysadím, což bude ok a nasadím tryptofan či melatonin a uvidím. A ano věřím tomu ano ti lidi si to nevymýšlejí také jaký by měli důvod :/ ....u nás bylo hezky dnes až zítra má byt škaredě....

Juri

Jednoznačne rivotril ( clonazepan) je bezpečnejší. Jeho nebezpečenstvo spočíva v závislosti. Ale nepoškodzuje natoľko zdravie človeka než farmaká ktoré su uvedené v príspevku. Ide o benzodiazepin s dlhým netabolickým polčasom ktorý ma, široko špektrálnym účinkom. Je dobre tolerovaný s minimálnymi v.u.

Jozef

Presne Michal, odišli a nooo..... .Michal ten melatonin je fakt dobrý plus trezalka. Ja tiež vysadim tentokrát mirtazen. Kukol som YT, a tak sjetych ľudí som nevidel po AD, a kvetiapine. Po rivotrile som tam nič nenašiel. Ale fakt začínam veriť, že lieky antipsychotika, neurileotika su veľmi škodlivé. Sestra ma osem ročného syna ktorý je autista :-( Strašne pribral po tých liekoch. Nedavno mu museli vysadiť kvetiapin. Mal nejakú reakciu naň. Takže súhlasím kamarát môj stebov. Doktori nás klamú.

Michal

Juri dík za informace ono já si sám zjišťoval na internetu, ale paradoxně v českém jazyce se o Seroquelu moc člověk nedozví, ale když napiše v AGJ nestací se divit kolik toho na něj vyskočí, mi už nesedí od začátku užívání to, že když jsem ho užil, během pár minut jsem cítil jak "vypinám" tlukot srdce, mozek, celé tělo, dech.... už v tu chvili jsem si říkal, co to je za léky?!... u Rivotrilu jsem toto neznal, ale souhlasím s tím co pišeš... Jožko je to tak od Dr. se pravdu nedozvíme :/

Michal

Dobré ráno, tak jsem včera/dnes na noční prohledal celý internet o Kventiapinu a bohužel je to pravda, články a videa jsou v angličtině, ale takové obrovské množstvú lidí není náhoda :( ještě dnes napíšu na jednu stránku, kde mi právě tyto mé pochyby vyvracela jedna psychiatrička ( je to online poradna) a jsem zvědav čím bude argumentovat...pak to napíšu, ale viceméně jsem již rozhodnutý vysadit...jem musím něčím pokrýt spánek, tak O5 a zase hledání alternativy...bludný kruh. Ahojte :)

anonym

Na léčbu nervů a potom na spaní hledej bylinky i tinktury, např. pupalka dvouletá a pod.

Lucie

no jak jinak Michale bude argumentovat než, že je to nenávykový lék a že se ještě s problémy s ním nesetkala a že lidé co to píší nejsou odborníci a kdoví jaké problémy vlastně mají atd atd, mají našprtáno ze škol a od farma firem , dyť je to živí, mají za to prachy , kdyby každý papkal jen melatonil, třezalku a medunku, čím by se živili?hmm? to by čuměli hle v čekárně nikdo, za měsíc by skončili sami na práškách a bez příjmů tááák jednoduché to je

Jozef
1x

Co potom brať ked všetko má tak hrozne negatívny vplyv na človeka??? Je to hrozné.

Michal

Ahojte :) no asi to tak je... v tomto odvětví asi stejně "dobré " léky neexistujou jen méně škodlivé a více ty patří mezi ty horší. Jak jsem pročital ty články v jednom stálo, že je to 6tá nejhorší a nejzneuživanější pozor ne lék, ale droga v USA. Nevim no zkusim přejít na bylinky, doplnky stravy apod. , ale otazkou je zda po x letech těchto pokusůna mém těle a NS je to vůbec mozné nebo už je má nervovš soustava tak zdevastovaná, ze je pozdě :) uvidime...

Jozef

Michal. Myslíš tym kvetiapin že je v USA zneužívaný?

Petra

Ahoj lidičky. Na každé krabičce léku ovlivňujícího psychiku by měl být nápis: UŽÍVÁNÍ JEN NA VLASTNí NEBEZPEČÍ. Brala bych tisíckrát závislost na cigaretách než závislost na lécích, zničily mi zdraví a nelze se z nich dostat. I ten alkoholik se po týdnu absťáku otřepe a funguje dál, protože i ten alkohol je přirozenější droga pro mozek než psychofarmaka. Stále tvrdím, že otevření dveří psychiatrie bylo pro mě otevřením dveří do pekla.

Michal

Jožko ano psal jsem o Kventiapinu... Lucko na odkaz kouknu.. Peťko ahoj líp bych to nenapsal!!! Já je otevřwl v roce 2009 sice s občasnymi panickými atakami, ale jinak bez fyz. bolestí, depresí a nezničený jako teď....to je výsledek 10ti leté "léčby" ... o těchto drogách by měl být nějaký pořad s těmi "odborníky" myslím, že paní Jílková by se toho dobře ujala....bych i do toho pořadu šel!

Jozef

Vraždiť pod vplyvom AD to už fakt je sila. Co nám to vlastne dávajú???

Michal

A Petro je fajn, že jsi se ozvala :)

Petr st.

Ja jsem za posledni rok poznal, co to je panicka porucha. Vzdycky jsem si rikal, proc maji lidi pri vysazovani psychicke problemy, kdyz maji dobry spanek, protoze ja mel psych. problemy z nevyspani. Az jsem, cca 3 tydny po vysazeni remer, dostal svou prvni panickou poruchu.? Bylo to vazne hrozne. Ten stejny stav jsem mel predevcirem. Teprve nyni, alespon trochu, chapu lidi s PP. Nevim, co s tim a nevim, co delat, az me to znovu chytne. Zpusobuje to remer?

Michal

Petře já ten Remeron neznám a nevim co to ani je, ale jako původní panikář a s panickými atakami za sebou mohu poradit, jde o to připravit se na to , když ae panická ataka spustí, co nejvíce Tě vyděsí zda rychlý tlukot srdce nebo hyperventilace, slabost nohou atd já se panických atak zbavil pravidelným kardiocvičením záměrně jsem své srdce rozbušil na vysoké obratky a tak pravidelně až když to přišlo mi to přišlo "přirozené" a v tu chvíli se musíš uklidnit nacvučit dýchací cvičení co Tě uklidní...ve zkratce dá se s tím pracovat a nenechat tu panickou ataku rpzjet do meze, kdy je to moc nepříjemné a myslí si clověk, že umře ....

Jozef

Peter neviem či je to spôsobené s vysadenia remeronu. PP bolo moje ochorenie na ktoré mi bolo nasadené rivo..... Jediné to mi pomohlo. Len nikto mi nepovedal ,že rivo sa má po mesiaci vysadiť. PP je hrozný strach, so strachu ešte väčší strach, a pridá sa sucho v ústach, trpnutie, búšenie srdca, pulz vybehne aj na 140 tepov za minútu, a prichádza panika. Peter zvládnuť PP, je dosť ťažké. Ale poradiť ako, sám neviem. Dýchanie do vrecúška a podobné, vraj pomáhajú. Ja som to ešte neskúsil. Len viem, že chce to čas kým PP odíde, ako prišla.

Jozef

Reneron je ak sa nemýlim, mirtazapin.

Petr st.

Michale, Jozko, moc dekuji za rady. Ja jsem z toho vzdy hrozne vydeseny a vycerpany. Prijde to najednou, bez varovani. Tlukot srdce, pocit, ze nemuzu dychat, cely se trepu a to i na pohled, cely jsem jako v kreci, pak prijde pocit, ze mi srdce bije pomalu a dycham pomalu, pak prijde opet rychle buseni, politi horka od hlavy, tech stavu je hrozne moc od strachu az po zoufalstvi a jsou cim dal horsi, ale nejhorsi je, ze me tento stav dohani k tomu, abych to ukoncil a to navzdy, toho se obavam nejvic. Zkousel jsem to rozdychat, ale zatim to nezvladam. Michale, kdyz to na me prijde, vzpomenu si na Tve rady a snad mi toto hodne pomuze. Dekuji

Michal

To chápu Petře je to moc nepříjemné.... a vzdy to překvapí něčím jiným a chodí to bez varování. Je hodně důlezité si v tu chvili i uvědomit, že člověk neumře, ze to přejde...já si v tu chvili i říkal snad pochopiš... "pojď do mě ty potvoro, vic neumíš" to je vše... mě nezlomíš, je to takový stav mysli-nastavení, ať to zkouší, ale že na Tebe nemá, ale je třeba se k tomu dopracovat, nicméně takové myšlenky mam někdy také.... jelikož je to přeživání=neustály boj a komu se chce porád bojovat....a jde na to brát sily...

Petr st.

Kdyz me chytla panika poprve, myslel jsem, ze umiram a chtel si zavolat pohotovost. Pak jsem ale nabalil veci do tasky s tim, ze pojedu do nemocnice taxikem. Jenomze jsem si rikal, ze kdyz prijede pohotovost, odvezou me na psychiatrii a kdyz se dostanu do rukou doktoru, urcite me nadopuji nejakyma praskama a tak jsem nakonec nikam nejel. Musel jsem ale zavolat nekomu a sverit se.

Jozef

Peter to je úplne typické pre PP. Je to pre teba niečo nové. Hrozne sa človek vtom záchvate cíti. Proste si myslíme, že už je koniec. Len pri tom rýchlo nedýchal, ani pri otvorenom okne. Tym si to zhoršíš . Ide o to, že príliš sa ti sa ti prekrvi mozog kyslíkom, a ten iba pridá na intenzite PP. Ona keď dosiahne svoj vrchol, tak postupne klesne na intenzite. A presne ako Michal píše ,radí tak postupuj. Po PP keď odoznie príde únava. Vtedy je dobre si ľahnúť a nasledovať si pulz a podobné. Všetko su to spustace PP. KEĎ SA POZORUJES A SLEDUJEŠ SEBA SAMÉHO. Peter zvládneš to

Petra

PP bušení srdce, třes a slabost. Mně pomáhají jen dechová cvičení, nadechnu se, zadržím co nejdýl dech a potom pomalu ústy vydechnu a stále dokola, zmírní to puls, někdy ta panika trvá dýl a pak jsem z toho vyčerpaná. Petře ta PP při vysazování psycho léků je normální, jsou narušené hladiny neurotransmitterů a mozek se snaží tu nerovnováhu opravit, ale rychle to neumí. To jen doktoři lžou, že absťák trvá týden, dva, copak oni nám vidí do mozku, že můžou toto říct?Brala jsem od srpna Lyricu 75 a když jsem přišla na to, že mi víc ubližuje než pomáhá, snažila jsem se jí zbavit a až teď jsem bez ní třetí týden a panické ataky stále denně, vařím směs čaje z kozlíku, chmele, heřmánku, meduňky, levandule a tymiánu, prolívám se tím celé dopoledne a mírné zklidnění pociťuji, jinak mi zbývá než se modlit. A hospitalizace? Co by mi tak asi v blázinci dali? Čím by mi tam zase "pomohli"? Jsem zavřená doma a modlím se a věřím, že budu alespoň v takovém stavu jako jsem byla před Lyricou.

Petr st.

Ahoj Petro, zdraviiiim Te. Jsem v tomto smeru "novackem", takze kazda rada je nad zlato, DEKUJI VSEM ZA NE. Doktorum neverim, proto jsem to tomu svemu ani nerekl. Petro, takze si myslis, ze mam PP z vysazovani? Ze mozek tim protestuje?

Jozef

Peter. Po akom čase, alebo po koľkých dňoch od vysadenia remeronu sa dostavili panicke ataky?

Michal

Petře nemusíš se bát eventuelně zavolat rychlou, jspu na to zvyklí panicke ataky mají velmi bězně, jen Tě uklidni, stabilizujou dají kspacku s magnezkem a jdeš domů PL se nemusíš bát... Petro říkám si to samé, klidně bych šel do PL na půl roku! Vše nechal a šel! Ale co by tam se mnou dělali jen by hýbali s léky nic víc nic míň, ano věřím, že umí stabilizovat a nějaké psychoterapie mohou být efektivní, ale nemohu se zbavit dojmu, že už to bez medikace nepůjde...kéž by člověk viděl do té hlavy a věděl co jíst co brát aby se to tam pohlo tím spravným směrem a fungovalo.... Ale mam trošku optimistickou zprávu duben je opravdu udajně pro psychiatrické onemocnění nejhorší měsíc! Léto bude lepší hlavu nahoru všichni!

Petr st.

Poprve jsem ji mel cca 3 tydny po vysazeni remer. Vydesilo me to natolik, ze jsem se k remer vratil.

Petra

Petře, určitě z vysazování. Protože Mirtazapin je lék všestranný, tzn. někomu ho píší na spaní, někomu na deprese a úzkosti, je silný bych řekla když pomáhá na více diagnóz a tak při vysazování se mohou projevit i poruchy, které člověk předtím ani neměl. Já např. teď z Lyricy mám nejen PP, ale i soc. fóbii a nemůžu ani do Kauflandu vkročit, nikdy jsem tento problém neměla a jsem paf z toho, zatím jezdí chlap a já se fakt modlím, aby mě to přešlo, protože to se fakt nedá takhle nefungovat.

Petr st.

Michale, ja se obaval, ze me doktori nadopuji nejakym BZD a udelaji ze me vetsi trosku, nez jsem. Je to strasne, kam jsme to dopracovali. Ale jak pises, bude lip.

Petr st.

Petro, diky za vysvetleni. Je mi lito, a soucitim s Tebou, ze mas takove stavy, je to opravdu na hlavu. Ale vsichni tady jste mladi a mate jeste dost sily s tim bojovat, ja uz jsem fakt unaveny, vycerpany.

Petra

A ještě ona Lyrica je i na neuropatii a mně se po těle stěhují zmrzlé jehličky po svalech v celém těle a pálí to a bolí, nikdy jsem tím netrpěla a během braní lyricy mně tuhly svaly a bolely klouby, ty klouby už nebolí, ona se mi v kloubech zadržovala voda a proto bolely a u psychiatry jsem byla v únoru a to už jsem měla z Lyricy chůzi ode zdi ke zdi a sestra mě napadla, že jsem sjetá, i s doktorkou se shodly, že sjetá jsem , já z čehóóó??? Ona z rivotrilu, jíte ho po hrstích, já, která denně odvažuje své 0,2mg riva a ani zrnko navíc, čuměla jsem, nezmohla jsem se na nic, vůbec nic, odešla jsem a ani mi nenapsali léky.

Jozef

Peter záchranka keby došla, tak yi pichnu apaurin. Ten by ťa úplne ukludnil. Magnézium možno ak by si mal tlak zvýšený. Iné nič by ti nedali len benzo....

Petr st.

Jozko, dekuji za info. Budu radeji, kdybych to nepotreboval, kdyby uz nikdy nebyla PP. Dobrou noc vsem.

Jozef

Michal keby si mal pravdu že apríl je taký na psychiku...... A bude lepšie keď po apríli. Tiež prajem peknú noc všetkým.

Michal

Jak se máte? Já první den bez Ketileptu....

Petr st.

Michale, Ty se pozvolna zbavujes prasku? Na co jsi ho bral? Co jeste jineho beres a na co? Jestli to muzes napsat.?

Michal

Ano zbavuji :) po 10 letech jsem zjistil, ze jsou k nicemu...moje puvodni diagnoza od 19let byla panicka porucha pote emocne nestabilno porucha + agorafobie, nyni mam diagnozu uzkostne-depresivni porucha a jednodusse za 10 let a xy druhu prasku mne nevylecilo nic :) ba naopak leky mi jen uskodily uz v tom nebudu pokracovat :) a zkusim bylinne prostredky a jine moznosti bez psychofarmak.... po me zkusenosti vic berou nez davaji.... a chci si zachovat "zdravy" rozum....dokud ho jeste mam...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce