Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michal

Jožko musel jsem si dát par piv a jednoho panáka bylo toho na mě moc....Petře děkuju !

Petra

Michale, bude to dobrý s tátou. Určitě je na specializovaném oddělení a dostane stent. Držím palce:

Michal

Děkuju Peťko!

Jozef

Ahoj Michal. Tak ako? Otcovi sa polepšilo???? Aj tebe? Ak budes mat nato náladu napíš.

K

K ma dost stresov aj bez tohto fora kde len citam ako ludi nicia. Momentalne bez liekov neviem byt a po 7rokoch na rive to asi zvladam po vysadeni zo dna na den celkom dobre. Robim to pre male. Necitam kvoli nemu pretoze sa nechcem zbytocne stresovat dost mam toho aj tak. Ja som uz raz kvent vysasila a bolo to v pohode co sa o rive a ad neda povedat. Teraz mam jedinu obavu ak vysadim nebudem spat ineho sa nebojim. Ziadnych trvalych nasledkov a podobne. Ludia maju problemy s tlakom, srdcom, stitnou, cukrovkari, schyzofrenici keby sa oni zamyslali ste ze musia brat denno denne nieco aby prezili hodia si uz davno lano. Ja sa suzujem myslienkami a vycitkami ze v tehu beriem nieco cim skodim malemu. To mi velmi stupnuje uzkost. Nie ze este dalsie veci o vysadeni. Mirzaten som tiez vysasila a prezila abstaky. Jedine po com abstak nebol bol kvent aj ked som dost zle na tom ze ho beriem ale hlavne kvoli malemu. Bojim sa o neho velmi. No nespat a trapit sa asi tiez nie je pre neho dobre. Neverim doktorom ale snazim sa robit tak aby som fungovala a citala co najmenej negativ. Po porode zacnem spanok riesit inak nebudem sa bat skusat. Vsade pisu ze v tehu zaberaju vyssie davky ako mimo teho z dovodu uplne ineho metabolizmu zeny. Cize aj to bude dovod preco michalovi stacilo menej a mne viac a hlavne on nebral rivo 1.2mg 7rokov v kuse cize abstaky trvali kratsie a s mensou intenzitou. Ja som to zacala riesit šoarat sa v tom a robilo to viac zle ako dobre. Majte sa pekne a drzte sa:).

Petr st.

K take se drz a az se Ti narodi babetko, napis, budes-li chtit. Zatim si uzivej tehotenstvi a bud v pohode a netrap se. Drz se.

Michal

Ahojte otec lepší, ale tlak pořád vysoký a nedaří se ho snížit léky...já nic moc, mi čím dal víc trn Ketilept nesedí mluvil jsem o něm s psychiatrem a řekl pokud chci z5 Rivo můžu, ale vždy musím brát par měsíců a pak třeba měsíc vynechat a bude to vpohodě...uvažoval jsem nad tím a asi takto bral jsem Rivotril byl jsem na tom mnohem líp než na Ketileptu a důsledky jsou prakticky stejné...brát něco co mi nepomáhá a je to taky jed nebo brát něco co pomáhá....asi mám jasno byť ho ještě neberu, ale nebaví mne pořád toto řešit. Zkusím jestě jednou AD na měsíc pokud nezqberou do 6týdnů.....welcome back Rivo...nedá se nic dělat...co vy?

Petr st.

Ahojte, Michale, to je fajn, ze se otec zlepsil. Ten vysoky tlak take pujde dolu, chce to cas. Tvoje rozhodnuti, vratit se k rivo, chapu. Ja, kdyby mi zabiral, tak ho nikdy nevysadim a bral bych ho klidne az do smrti. U nas trochu zaprselo, ale je to bida, obzvlast u nas na jizni Morave. Vcera jsem mel ze sve zahradky prvni jahodu, krasne cervenou, ale byla jak z gumy. I kdyz jsem zaleval, neni to ono. Mejte se vsichni.

Jozef

Ahoj Michal. Tesi ma ze otcovi je lepšie ,a ako Peter píše, s tlakom sa mu to upraví. Ja byť na tvojom mieste, rivotril je dostupný na slovensku tak nespekulujem. Nebral si veľkú dávku nemal si toleranciu. A veľa slovákov si rivo... v ČR kupujú a neriešia, ze nie je na svk. Tiež budem asi rozmýšľať podobne pokiaľ mi rivo poskytne, a dávalo duševnú pohodu. U nas tu na juhu slovenska to prší. Ak nie cez deň, tak v noci. A už by aj mohlo trošku prestať. K. Nerieš, ze berieš kvetiapin. Potrebuješ pokoj spánok. Si tehotná a potrebuješ psychickú pohodu.

Petra

Michale, je fajn, že je tatíkovi lépe a jak píšou kluci, tlak se mu upraví a bude dobrej. U nás prší dost a je to dobře, příroda to potřebuje, místy už místo stromů jsou suché třísky. Hezkou neděli všem a bez trápení.

Michal

Petře, Jozko, Peťko, K, ahojte všichni diky moc za podporu. U nás také lije jako z konve, ale mi to nevadi mam třetí noční, no vadí jen pri jizdě na kole :) No tak hlavně jde o to, že jsem bral Rivo a bylo mi 10krat lip nez teď, ten Kvetiapin mi děla hrozně zle když to vezmu kolem a kolem jen zajisti spánek, ale jaký spanek-vypne, není to ono...dělám jak umim a co musím :) drzte se všichni a mějte se hezky PS. Petře jahod ještě bude :) a Jožko doufám, že koukáá na MS v hokeji! :)

Michal

Ahojte, tak po dlouhé době místo Ketileptu Rivotril 0.25mg ....spal jsem 5 hodin a 1krát se vzbudil....na Ketileptu jsem byl schopny spát 9ca více hodin těším se až si to sedne do starých kolejí...lituji, že jsem ty antipsychotika někdy bral!!

Jozef

Ahojte...... Peťka áno viem o ozono......., ale viac škody ako úžitku. Ono to pomôže, ale vyruší platničky a to je na tom zlé. Potom sa stavce zrastu a to uz je potom ozaj kruté. Momentálne mi trošku povolilo chodim bez barlí, tak asi zápal a opuch nervu ustúpil. Michallll jasné dnes hrajú bratia a to si nenechám ujsť.... Hokej milujem ako rivo ....😂 Teší ma že si prišiel ze antipsychotika, neuroleptika su tiež dosť na pi..... Však naša Peťka to tu krásne napísala ako jú dostali doslova na kolená..... A 0,25 riva......??? Michal ked aj 0,5 tsk je to v pohode. Vies vypnúť, a zapnúť po 9hodinách je o ničom. Ale zaspať, a zobudiť sa po piatich, šiestich hodinách je rozdiel....

Michal

Jožko tak tak aspoň nějaká radost taky budu večer fandit bratrům ze Slovenska :) .... přesně tak, to po tom Ketileptu u mě nemělo se spánkem nic společného, už teď vnimam ten rozdíl o polovinu spánku míň, ale stejně "odpočatý" , tento typ léku mi nedělal dobře....nějak bylo nějak bude už jsme si všichni zvykli! Hezký večer všem!

Jozef

Michal toto bola divočina s kanadov. Nič sa nedeje rusaci, kanada to ešte len dostanú :-) . Michal kamarát netráp sa. Keď ti ten ketilept nerobil dobre, zotav sa stoho a uz viac to sním neskusaj. Bude dako, a snáď aj dobre. Peknu noc Vam prajem.

Michal

Ahoj jak se daří? :)

Petr st.

Ahojte vsichni! Petro, uz jsi stabilizovana? Michale, jak to jde s rivo? Jozko, snizujes Mirtaz.? Ja chvili nahore, dyl dole, ale lepsi, jak pred rokem. Preji pekny vecer a vikend.

Michal

Petře to je moc fajn!! :) lepší než před rokem a bude to zase o kousek lepší i ten další :) já nakonec Ketilept vysadit musel... zhoršoval mi srázlivost krve, proto mi po něm bylo i tak děsně asi. Ono u tohoto leků je těch možných než.účinky v letáků tolik, že mne to nenapadlo...takže 0,25mg Rivo a rozhodně lepší! Uvidím co dál...taky všem hezký víkend byť u mne pracovní a hlavně ať je co nejlíp!!!

Petr st.

Michale, je dobre, ze poslouchas sve telo. Kdyz neco nesedi, tak pryc s tim. A s rivo jsi v pohode? Beres rivo kazdy vecer? At mas ten pracovni vikend co nejprijemnejsi.

Michal
1x

Petře s Rivem jsem na tom nejlíp ze všech psychofarmak, které jsem vyzkoušel ...super bez problémů nebudu vzhledem k psych.diagnoze nikdy, ale je to tak, ze clověk vice žije nez se trápí a o to mi jde. Ano čistě kvůli spánku během práce každý "večer" respektive ráno před spaním...ve volnu budu brát 0,125mg ...po domluvě s psychiatrem po pár měsicích vždy vynechám na měsíc/dva a najdem alternativu pak mohubzase Rivo...tak zní nějak domluva, pokud se vymyslí jiná alternativa, která bude fungovat bránit se jí nebufu a děkuji :)

Petr st.

Michale, take bych bral dal rivo, kdybych na nej nemel toleranci. On pri uzivani nezpusobuje zadne pych. ani fyz. problemy (kdyz pominu tezkou zavislost a to, kdyz se ho chce clovek "zbavit"). Jeho nastup je ryhly a bezproblemovy. To AD, aspon u me, okamzite pri zacatcich uzivani, ale i po celou dobu uzivani, hnusne problemy psych. Ja bych take na psychiku potreboval neco brat, ale jak jsem uz tady psal, nic mi nezabira a s AD se mi muj stav rapidne zhorsi, i kdyz jsem je vydrzel brat delsi dobu. Tak at je Michale dobre. Uzij si volna.

Petra

Ahoj kluci, Petře, mám blbé to vnitřní chvění, dost silné což mě týrá nejvíc a nevím co s tím, tak silné ještě nebylo, i v nohách, takže blbý. Snad se zmírní, vím, že úplně nevymizí, ale zmírnit by se mohlo, všechno to nějak zdupala ta lyrica, po jejím vysazení se mi vrátila panická úzkost a je to už přes 50 dní co jsem ji vysadila, ta ataka úzkosti jsou skoro pryč, byly od rána do večera, teď jen slabé záchvěvy občas cítím, to už se dá,ale nemám žádnou sílu v těle a ten třes je fuj fuj fuj trápení. Tak hezký den a ˇ"kdo neskáče, není čech, HOP HOP HOP"":)

Petr st.

Zdraviiim Petro, pres vsechno, co mas za trable, jsi statecna.Petro, takze Lyrika ma na svedomi zhorseni Tvych stavu? To je fakt vopruz. Ja mel take tres cca pul roku a urcite ne v te sile, jak mas Ty, ale je to hodne neprijemne, na nervy. Paniku jsem zazil, v jake mire nevim, ale pro me hodne silne a uz nikdy vice. To je moje prani. Jaka bude skutecnost, je ve hvezdach. Take Ti preji hezky den a at je brzy lip.

Jozef

Ahojte Michal, Peter, Peťka. Peter s mirtazenom som na 3,25 mg. A uz aj tá mi je nejak silná. Mne proste AD nejak nesedia. Ma to spustu vedľajších účinkov. S chrbticov je to uz lepšie nemusím barle mať a prejdem. Michal hrozne stym kvetiapinom. Co ľudia ktorí to berú 300mg a viac? Peťka teda to lirica je horšia potom ako rivo.... keď to vysadis. Ešte že si to vysadila a si 50 dni bez nej. Dolu klobúk pred tebou. U nás uz sa ľudia búria kôli rivotrilu už aj v TV novinách to dávali ze zobrali liek ktorý ľuďom pomáhal kvalitne žiť. Zvlášť ľudia s epilepsiou ktorý na rive mali 0záchvatov tak maju teraz denne 100. Hrôza. Roche len svoje tvrdí. Su modernejšie a bezpečnejšie lieky ako rivotril. A to len teraz zistili??? Vsak je tu od roku 1973 a nepočul som nic negatívne na rivo.... Tak prečo nestiahnu všetko čo je benzo..... neurol xanax oxazepam. Pekný deň vam prajem. A zistil som ze bolesť chrbtice mi zvyšoval mirtazen.

Petra

Jožko, mně bolesti zad vyvolávala lyrica i bolesti kloubů jsem z ní měla a to má být lék proti nervové bolesti. Kluci, furt přemýšlím co dál, Jožko, zvažuješ ten přechod na diazepam? podle Ashton? i když někteří odborníci např. v benzo.cz odpovídají, že převedení na diaz. je jako kdyby alkoholik chtěl vysazovat pivo vínem, myslím, že nemají pravdu, myslím, že právě tím převedením na nejdélepůsobící diazepam se více překryje absťák a není to možná pak takové trápení, jen lékaři jsou jaksi líní do toho jít nebo, že by ta Ashton lhala? Petře, máš hodně nastudováno, je ten rivotril nejtěžší benzo na vysazování, fakt?

Jozef

Peťka si príkladom a tiež aj Michal, že kvetiapin, lyrica a ine čo predpisujú na vysadenie BZD narobia viac škody než úžitku. ASHTON určite neklame vie veľmi dobre že dlhodobo pôsobiaci dia.... prekrije absťák. Tam na tej benzo poradne asi ani nevedia kto je ASHTON. Veľa som si o nej prečítal na yotube pozrel jej metódy a 90%úspešnosť je práve jej manuálom. A po operácii sa do toho chcem pustiť. Peťka lyrica ti veľmi rozcuchala tvoju nervovú sústavu. Až sa čudujem, ze si to dala..... Niečo tu napíšem o com som hovoril j jedným pánom ktorý abstinuje alkohol a užíva lyricu kvetiapin diazepam a haloperitol ak dobre pisem. A mirtazen mi na bolesti pridávala a to velmi. Že co su to za lieky?

Petra

Jožko, jo, přesně tak, Lyrika narušuje psychiku a to brutálně, nejen má zkušenost. FB skupina Lyrica withdrawal a jiné skupiny, kde se sdružují lidé, kteří se trápí jako my s rivem, oni se trápí s lyricou a na absťák z ní někteří berou bzd, no kolotoč s lékama doslova, pasca.

Michal

Ahojte kamarádi Petře, Petko, Jožko....promiňte jsem v práci. Upřímně vám řeknu, že já v těch lécích už mám takový, ale takový bordel, že vlastně nevím už nic - nevím jakou cestu zvolit, nevím, co je pro mé tělo nejlepší, nevím co dál...vím jen jediné a tím jsem si celkem jistý, at je to rivotril, lyrica, kventiapin, paroxetin a nebudu tu vypisovat stovky léků tak evidentně škodí a ničí tělo, psychiku, nervovou soustavu ... pak už člověk jen lepí léky za léky a je v zřejmě doživotním bludném kruhu. Netvrdím, že můj názor je na 100% správný, ale podle toho všeho - tisice lidí na internetu asi mylný nebude... PASCA

anonym

AD nic neléčí, zaléčit nervy trvá roky.

Petr st.

Ahojte spolutrpitelé - Petro, Michale, Jožko, je to fakt "na palicu", jak se u nás říká. Nahradit jeden BZD druhým, je jako vyhánět čerta ďáblem. Petro, ano, dle zahr. fór, je Rivotril na vysazování nejhorší, nejvíce se "drží" svého příjemce. Pro jeho úspěšné vysazování je důležitá 100% přesnost snižovaných dávek a také pozvolné snižování. Nechceš zkusit snižovat podle mého snižování = pomocí roztoku? Mohu Ti poslat tabulku snižování od dávky, na které právě jsi. I když Michal na to šel úplně jinak a je bez problémů. Jožko, jak to myslíš, že je na Tebe mirt. silný? A jak je možné, že je původcem bolestí? Já těm AD přestávám rozumět. Místo, aby pomáhaly, tak jen stavy zhoršují. Michale, souhlasím s Tebou a určitě i ostatní - také máme v hlavě ze všeho bordel a nevíme, jakou cestu zvolit. Mějte všichni pěknou neděli.

Petra

Jožko, k té mudr. Ashton, klobouk dolů, paní, která opravdu ví, ta pravá odbornice, která vše popsala tak jak to je, u nás odborník: Jak vysadit 0,5mg rivo? On Ti poví o 0,25mg týdně, lehce a nejde to? na detoxu si poradí, absťák? ten trvá 14 dní, max. měsíc. Ashton a podobně znalí se zeptají a jak dlouho ho berete, aha 10 let, tak to potrvá měsíce a pokud berete více, tak i roky, prostě u nás nevědí a nevěří a z lidí dělají psychiatři opravdové blázny, jo o 0,25 týdně no tvl to jo, po pár týdnech či měsících braní se to bez zhroucení dá, ale po letech braní je to rovno sebezničení a vemeš to zpět neb nevydržíš ten abst. nápor a nebo odcházíš z detoxu s lyricou, quetiapinem, apod. v megadávkách. Jožko, opravdu Ti upřímně závidím Tvou lékařku, že do toho diáku s Tebou půjde, mě ta moje odpálkovala a decentně odborně se mi vysmála, že tak se to vůbec nedělá a se sestrou kroutily hlavou nenené, to se vysazuje postupněěéé v léčebněěéé, postupněééé o 0,25 týdněééé, Bože pomož mi, byla jsem u jiného a ten mlel to stejný, kolegyně mají pravdů, v léčebněéé postupněéé na nulůů, jak bys Jožko napsal Ty: hahn!! Vůbec nevědí, že u bzd je to jinak.

Petra

Petře díky, mně to v kapkách nevyhovuje, bohužel. Buď rád, že jsi bral celou dobu 0,5, ty vyšší dávky bys vysazoval ještě teď. Ono je to úplně jiné vysazování třeba ze 2 či 1,5 mg denně po letech, nedá se to srovnat ani popsat, jakési načítání absťáku.

Petra

Petře, ono to je sice vyhánění čerta ďáblem, ale vysadíš čerta a postupně ďábla, kterého bereš jen za účelem postupného vysazení. Ale funguje to jen při výměně bzd s krátkým poločasem za bzd s dlouhým, aby se krylo interdózní stažení.

Jozef

Peter mirtazen ako som znížil 7,5.mg na 3,25 mg mi s drieku nohy ustúpila bolesť. Silný je na mňa už len tým že 7,5 mg večer pred spaním ma držalo aj celý nasledujúci deň. Slabý som bol a celkovo fyzicky spomalený. A strácal účinok ten ktorý na začiatku fungoval. U mirtazene je známe ze dochádza k prepadom a vtedy sa ma zvyšovať. No to nie.... Pozrel som si fóra ľudí co bysadzovali mirtazen a horšie ako u BZD. Peťka doktorka ma uz kópiu ASHTONOVEJ manuálu a celkovo sa stým stotožnila. Len musím sa nastaviť na 0,4-0-0,4-0-4 riva... Čo uz aj som.... Ono čerta diablom vyháňať je asi tak, že dia... roky neuzivam a postupne sa vysadí pohodlnejšie než roky uzivane BZD. A inak ASHTONOVÁ hovorí, ze najťažšie sa vyhadzujú BZD s krátkodobým polčasom. A najťažšie xanax, u nas známi stilnox. A ASHTONOVÁ určite vie o čom točí JRD život zasvätila hľadaniu spôsobu vysadzovaniu BZD. BZD to alkohol nieje ten vyabstinuju za týždeň na infúziach a pohoda. No BZD tie to je horor a veľmi hnusný horor.

Petra

Jožko a půjdeš do diáku 10-10-10 ? A pak podle tabulky snižovat nebo nejlépe svým tempem ke konci. Doktorka je frajerka, že má zájem a na nic si nehraje. U vás na Slovensku je v distribuci i diazepam 2 mg, ten pak ke konci vysazování na těch malých dávkách je dobrý. Já vůbec nevím co dál, zvyšovat rivo se mi nechce, když už jsem tam kde jsem.

Jozef

Peťka ešte neviem. Budúci mesiac mám ísť na kontrolu k Dr, a tam sa o všetkom rozhodne. Dr ma manuál u seba, tak už len to skúsiť. Ale myslím že 10-10-10 dia.... nie. Asi 0,4 rivo -0,25rivo plus 5mg dia... A večer 10 mg dia.... Asi tak nejak ak dobre pamätám ked sme to s Dr riešili. Vieš, že 2mg dia... ani neviem ci u nás je??? Raz som sa aj pital v lekárni a povedali mi, ze dlhšiu dobu ho nemajú. Peťka to takt by si neurobila dobre keby si dala hore rivo keď si na 0,2 . Stacilo by asi ozaj len obdeň dia... potom rivo... Až do vysadenia 0,2 riva

Michal

Ahoj :) já když nad tím včera uvažoval na noční... CO DÁL... tak se na to divám hodně reálným pohledem a nechci si nic nalhávat a myslím, že už to dobré nebude. Jako když jedeš autobusem a přejedeš zastávku, na které šlo ještě vystoupit a prosvihneš to. Myslím, ze ty psychofarmaka nenávratně poškodí tělo. Pak je volba PL - odborná pomoc, jenže tam už se člověka vůbec neptají co chceš nechceš dají léky spolkni ukaž prázdné ústa. Nespolupracuješ, tak můzeš taky skončit na uzavřeném oddělení nebo přikurtovaný a budou Ti to píchat injekčně. Vím není to moc pozitivní komentář :) , ale jak dlouho se trápíme my i mnoho dalšich a nic nefunguje... samozřejmě budu zkoušet a hledat dál, ale myslím, ze hledám to, co už najít nelze. Jediné co zbývá je žít zdravě ať to není ještě horší než teď. Všem mnoho sil :) a léky za léky je z bláta do louže.... bohužel :/

Jozef

Ahoj Michal. Tento príspevok je fakt veľmi smutný, ale úplne pravdivý. Človek ako my čo skúša, skúša, a skúša, nakoniec príde nato, ze chodí iba dokola, a vždy sa vráti iba na to isté miesti kde začal. :-(

Tomas

Dobry den. Prosim Vas, nasiel by sa tu niekto, komu sa podarilo uspesne vysadit riv.? A ako to zrealizoval? Beriem 0,5 mg, pripadne az 2mg, nepravidelne podla potreby. Pod pravidelnym dozorom lekara. Ine lieky neberiem ani nepotrebujem a ani nechcem brat. Riv. mi umoznuje fungovat uplne normalne. Niekedy, ked nemusim, tak vydrzim nebrat aj 6-10 dni, ale potom sa dostavia akesi neopisatelne neprijemne priznaky typu pocit horucavy v tele, akesi elektricke vyboje a krce, a hlavne nespavost. S riv. zaspim do 5 minut plus nasledujece 3 dni tiez. Kedze zasoby sa rychlo minaju, pretoze v SR uz sa riv. nepredava, aka je alternativa? Cital som Ashtonovej manual na jej anglickej stranke. Ona navrhuje odstranit riv. prostrednictvom diaz. Lenze diaz. podla mna nema take siroke spektrum ucinku ako riv. Nedavno v tv novinach bol prispevok, kde otec dietata epileptika hovoril, ze mu naordinovali diaz. namiesto riv. Ale diaz. neodstrani svalove a nervove krce, iba utlmi. Riv. je zazracny liek, ale specialne tu plati, ze dobry sluha, ale pekelny pan. Treba velmi opatrne a podla odporucani lekara, lebo sa to zvrhne. A neda sa podla mna nahradit nicim. Co teraz? Ja nemam problem ho brat dozivotne. Ved s nim fungujem uplne normalne. Doslova uplne normalne. Preco ho rusia? Ved su stovky aj inych liekov, ktore ludia beru, vytvaraju urcitu zavislost a nezrusia ich, napr. ostatne BZD. Preco prave riv. Ved je liek prisne na predpis, pod dozorom lekara. Psychiatricky pacient normalne funguje, predpokladam, ze aj epilepticky pacient. Ma minimum vedlajsich ucinkov. Cena? Tak nech ju zvysia aj hoci aj 10nasobne na 17-30 eur, myslim ze kazdy to rad zaplati aj bez spoluucasti poistovne. Nechapem :-(

Michal

Jožko bohužel to tak asi bude :/ Tomáš, proč tomu tak je bohužel nevím, jak dlouho Rivotril bereš? Ty stavy, které popisuješ jsou absťáky-tělo si žádá dávki, Rivotril je lék s dlouhým poločasem uvolňování, takže protobse dostaví až pp 3 dnech např, udržoval si v těle nějakou hladinu a když dochází tělo se ozve. Výhodu máš v tom, že jsi byl schopný ho nebrat i 6-10 dní takže Tvá závislost nebude tak silná jako u každodenních uživatelů, ale je také rozdíl zda jsi bral 0,5mg většinou nebo 2 mg jak píšeš, pokud hledáš jednoduchý návod jak se zbavit Rivotrilu- neexistuje. Musíš zkusit postupně vysazovat .... a najít s Dr. alternativu léku, kvůli kterému jsi Rivotril užíval, špatná správa je, že žádný lék tak dobře a bez než.účinků jako Rivotril není. Čeká Tě asi boj jako nás tady, piš dál jak jsi na tom... není co poradit víš, snižovat dávky, ale velmi pomalu v závislosti na době a množství užívání a nahradit ho něčím jiným....

Jozef

Tomáš záleží ako dlho berieš rivo.... Úspešné vysadenie rivotrilu? Ešte som o takom nečítal ani nepočul. Ako Michal píše. NÁHRADA NIEJE. Ked sa pôjdeš k doktorovi da ti AD s axiolitickym účinkom, ale absťák to nijako neorekrije. To je moja osobná skúsenosť.

Petr st.

Všechny vás moc zdravím! Když pročítám příspěvky, je mi z toho smutno. Je nás hrstka, co si tu píšeme o problémech s vysazováním, nebo o nepříjemných stavech z AD. Mnozí sem ani nepíší a potýkají se také se stejnými problémy jako my tady. Kdo nese za náš stav odpovědnost? Nikdo! A to je na tom to nejsmutnější. Sice částečně věřím tomu, že doktoři v dobré víře nám předepsali rivo a ostatní prášky, aby nám pomohli. Ale že by byli tak neznalí toho, co se s námi za čas stane, když nebudeme chtít, nebo moct rivo užívat? Jsem z toho smutný a zároveň naštvaný, ale to mi nepomůže. Tak se všichni držte, jak to nejlépe jde.

Michal

Petře máš pravdu. Nikdo. Ale může za to zdravotnictví a špatná "léčba" samozřejmě pokud se pacient snaží a spolupracuje a není např.alkoholik či zavislý na drogách. Kdyť člověk např. s poruchami spánku k Dr. měl by být řádně vyšetřen např. u neurologa, poslán do spánkové laboratoře, kde je monitorován průběh spanku apod. na místo toho dostane jen leky a po příčině se nepátrá čili za mne je chyba v naprosto špatné lečbe pacientů, kteři se budou neustále vracet a naduživaním psychofarmak si zhuntují zdraví....

Petr st.

Michale, je to tak, jak pises. Na doporuceni doktora jsme zacali uzivat leky a verili jsme tomu, ze je to pro nas jedina a spravna cesta. Bohuzel se z nas stali zavislaci, aniz bychom toto tusili, vedeli.

Jozef

Michal, úplne zabité. Je to tak. Kamoš mi pred asi týždňom pospal foto do masengeru krabičky stylnoxu ktorý mu predpísal obvodak. V tom momente som mu napísal aby to zahodil čím najďalej ako sa dá. Ešte, že ma poslúchol. A požiadal o odborné vyšetrenie jeho poruchy spánku. Lebo ak to do seba hodil je v pasci akej som ja ľudia tohto fóra. Čiže iné vyšetrenie nez dať niekomu stylnox by sa nedočkal ak by som ho nevaroval do čoho ide.

anonym

Nitrobuněčná infekce

Michal

Jožko super zachránil si kamaráda od případných problémů jako máme my! :) Anonyme, proc máš pořád potřebu takových komentářů? :) A pokud máš pravdu, vysvětli a napiš néjaký racionální komentář a jak tu infekci léčíš :) peace ;)

anonym

Najdeš to na netu, nikde se to neléčí, na všechno se píšou AD.

Michal

A jak se to tedy diagnostikuje? Ať člověk neléčí něco co nemá na základě domněnky? Infekci a záněty lze přeci zjistit pomocí CRP nemýlím-li se...

anonym

Test PCR se nepoužívá, je drahý a není zájem něco zjistit, zadej si to do vyhledávače.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce