Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr st.

Michale, Ty se jich zbavis. Mas muj obdiv. Plne souhlasim, ze prasky vic berou, nez davaji. S nimi clovek pada do propasti, ze ktere se velmi tezko dostava a nekdy, asi casto, ani nedostane. A jak se ted citis, kdyz jsi vysadil Ketilept? Ja jen lituji, ze za mych mladych let nebyl internet, vse mohlo byt jinak. Kazdou noc, kterou se nevyspim, proklinam den a doktora, ktery mi napsal BZD na bolest zad, nemel jsem zadne psychicke problemy a spanek mel jako miminko. Je to zoufala situace. Misto, abych si uzival v klidu posledni roky, mozna jen mesice, zivota, tak prezivam.

Petra

Petře, jaké poslední roky?? Opovaž se, já počítám s tím,že se spolu všemu zasmějeme, já svých 0,2 riva budu vysazovat taky ještě pěkně dlouhu, po vysazení té lyricy mám tak rozklepané tělo i nohy jak ani u snižování riva ne. O psychi lécích se jen lže, lže a lže a mělo by se o tom hóóódně mluvit jak tyto léky dokážou udělat z lidí uzlíčky narušených nervů, třeba kotelnice Jílková by mohla tohle téma rozjet jak už se zmínil Michal. Poslední lež, se kterou jsem se v tomto směru setkala byla taková, že jsem na otázku Jak se vysazuje lyrica dostala dvě odpovědi od dvou psychiatrů. Ta první mi řekla Úplně bez poblémů vysadíte. Ten druhý Těžce se vysazuje. Tak jsem si ověřila, že ten druhý mi nelhal. Napsala bych sem i zkušenosti s SSRI, jaké jsem s nimi měla trápení a způsobovaly mi vážné zdr. problémy, které jsou uvedené i v příbal. letáku, ale psychi mé problémy odmítali, sice jeden psychi se kterým jsem problém konzultovala se rozčílil , že snad ten můj pychi umí číst, ne? že SSRI to dělají, ale už bylo pozdě, zvlášť když to nasazené ssri nešlo vysadit tak rychle jak jsem potřebovala a řešilo se to rivotrilem. Past.

Jozef

Peter prečo tak píšeš??? :-( Ešte nás, teba čakajú pekne dni roky. Len ako píše Peťka, sme v pasci. Preto som sa rozhodol mirtazen vysadiť tak beriem 3,25 mg. Aby potom nebolo to co je pri rive....

Michal

Petře no vysazování probihá tak, že spánek horší o 300% z toho unava, ale narozdil od Riva nepocituji ty dalši věci jsko úzkost, motáni hlavy, slabé nohy apod.... musím stejně najít nějakou prírodní alternaci na spaní, ale už ty léky s prominutim seru nefungují stejně tak, abych normalně fungoval a jak píšeme vic berou nez dávají. Petro přesně tak toto tema by se mělo kvapem řešit, protože když na forech čtu, že AD, benzáky apod berou už děti okolo 15ti let vznikne totálně zničená generace plne PL a zničené životy, protože se neuvědomují to, co teď víme my, těch lží o SSRI a celkově psychofarmak za ty roky vím tolik, že dokrorům se opravdu věřit nedá.... ale pokud mi nic nezabere na spánek jsem rozhodnutý nebrat žádné AD stejně na mne nefungují a brát rivotril jen jako berličku nějakou směšnou dávku 0,125mg pro pocit, že v sobě něco mám a už to nikdy nebudu řešit a nechám to být tak jak to je.... budu dodržovat striktní režim, spankovou hygienu-takže změna práce a nechám to tak, nejdřive ale vyzkoušim silu bylinek a věřím, ze něco pomůže...drzte se kamarádi!

Petr st.

Omlouvam se, ze pisi pesimisticky, ale to je vse z tech prokletych prasku. Nespavost me vycerpava. Par tydnu bylo hej a ja si myslel, ze to tak zustane, znovu nespavost a je to porad dokola. Nekdy pred rokem jsem nahodne nasel forum rivo a miminka, kde si maminky stezuji, ze je mimino nenecha v noci vyspat a hned jim doktori, tem miminum, davaji rivo. Michale, ja si myslel, ze mas dobry spanek. Jasne, ze se ted asi zhorsi, i kdyz ne kazdy timto problemem trpi. Spankovou hygienu drzim uz 27 let a nijak se to na mne pozitivne neprojevuje. Take na me nepusobi zadne prasky-jen mi stav zhorsuji. Cim to je? Ja, bohuzel nemuzu ani umele vitaminy-zhorsuji mi spanek-divne,ale je to tak. Takze jako Ty, caje, ale jen ty, ktere chutnaji memu zaludku, protoze je mi i z bylinnych caju na zvraceni. Ja se opravdu picnu, vzdyt ja jsem samy problem! Petro, snad se nekdy tomu zasmejeme. Vazne by to bylo dobre zkusit to s Jilkovou, mozna by se na toto tema chytla. Mas to taky komplikovane. Ja myslel, ze uz Tvuj stav nemuze byt horsi a ejhle, Lyrika Te jeste vic rozhodila. Stejne to nechapu. Jsme tady vsichni asi "alergicti" na dalsi prasky na "hlavu", vsem nam stavy jenom zhorsuji. Jozko, zvladnes snizovat rivo bez pomoci AD?

Alenka

Zdravím Petře, vím, že jste Rivotril vysadil asi už pred 2 roky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste si nechával dělat po vysazení nějaké kontrolní odbery na játra, ledviny, vitamíny, ionty atd.? Rivotril celkem hodně rozhodi organismus, především metabolismus. Mě třeba ponicil játra. A tělo nevstrebava vitaminy rozpustne v tucich tzn. vít D, K, A, E...stejně tak problémy se železem. Stejně jako vy nemůžu umele vitaminy, nikdy před rivo jsem s nimi problémy neměla. Je to prostě velké svinstvo.

Michal

Petře za to se neonlouvej, piš jak to citiš a vím, ze jspu i dny, kdy clověk nema silu a nejraději by si koupil lano a ukončil ten věčný boj-trápení, ale po kazdé bouři vyjde slunce byť na pár dnů, týdnů a kvůli nim stojí za to bojovat, v porovnání s Tebou asi ano, nicméně pointa je ta, že já asi od roku 2014-2016/7 nebral leky žádné a pak v únoru přišla nespavost .... tak jsem to začal řešit Rivem a spal, po informacích zde vysadil a nasadil Ketilept diky kterému jsem spal jak dřevo, nyní vysazen a ono byť nízké davky ac Riva tak Ketileptu dlouhou dobu něco před spaním zobnu už je to i psychická zavislost.... takže budu řešit co dál.... spánek se zhorsil když nic neuživám, ale neni to kritické jen o poznáni horší...

Petr st.
1x

Michale, tolik roku bez niceho. Jenomze kdyz jsi nemel dobry spanek a chodil jsi do prace, chapu, ze jsi sahl po prasku Je dobre, ze chces zrusit nocni a spat pravidelne. To by Ti mohlo pomoct. Tvuj mozek se bude, vlastne uz se uzdravuje, protoze jsi "cisty". Ja stale snizuji remer, takze muj mozek se neuzdravuje. Docela mam strach, jake to bude, az uplne vysadim. Zkusenost, prvni, uz mam a proto se toho tak bojim a obavy, ze je muj mozek trvale poskozeny, mam take. Jak jedno nerozvazne rozhodnuti doktora, predepsat na bolest zad BZD, ovlivnilo-doslova znicilo skoro 1/2 meho zivota. Ja bych ho nejradeji .....

Michal

Ano o to šlo práce-nelze fungovat, pracovat a dělat každodenní povinnosti bez spánku to je sebedestruktivní....to chápu, také mám pocit, že spousta "doktorů" by měla jít za katr za tolik zničených životů, nejraději bych je někde zavřel cpal do nich půl roku rivo a psk jim řekl a teď ukažte jak to za týden 2 vysadire podle těch vašich slavných brozurek a bezvyznamných studií....musim do práce, zatím Peťo

Petr st.

Tak ahoj a at se v praci dari.

Jozef

Peter mne mirtazenen na začiatku pomáhal, ale došlo k prepadu. Ako keby prestal účinkovať. Skôr mi škodil ako pomáhal. Mal som to zvýšiť na 15 mg., no nezvýšil som. Bojím sa liekov typu AD. Tak som tych 7,5 mg znížil na 3,5 mg, a vysadim. Mám strach, že mirtazen by bol pre mňa veľkou pascov. Beriem ho zhruba 5 mesiacov, a radšej ho sa ho zbavím skôr ako po rokoch užívania. Nikdy som AD a podobné lieky nepoznal ktoré sa tu opisujú. Iba rivo....

Petra

Petře, hlavně se těch stavů vyvolaných léky nebát. Já si také musím říkat, to nejsem já, to jsou léky. Např. při vysazování SSRI je typické v absťáku agresivní chování, jakási zloba a odnášejí to ti nejbližší, vzniká stav kdy si myslím, že za všechny mé trable můžou ti kolem, člověk je za to napadá slovně a pak ho to strašně mrzí. Já to nevěděla, že to vyvolává vysazování léků, doktor mi vždy řekl, že je to má choroba, no potěš koště, já taková nebyla nikdy, až jednou v čekárně jsem se rozmluvila s jednou paní, která zrovna vysazovala cipralex a ta mi to potvrdila, že to má taky a tu na to upozornila psycholožka, že to dělají všechna ssri při vysazování a speciálně u žen, kterým rozhodí vysazování hormony, prostě z člověka ty léky , které měl na zklidnění původně jen proti úzkosti, udělají úplého blázna. A Petře, věř tomu, že všechno, co se děje, má nějaký důvod a Tebe ještě čekají dobré věci, ty totiž pocházejí z těžkých zkušeností.

Michal

Už jsem dojel nenínad to se projet pul hodinky na kole prirodou... co K? Jsi ok?

Michal

Já tu agresivitu u vysazováni lélů zažil...neni to člověk jdou to léky, ale paradoxně Paroxetin jsem vysadil vpohodě vše jsem vysadil vpohodě cgce to jen se zakpusnout a vydržet. Peťko teď je otázka zda nám ty léky tu NS opravdu nevratně nepoškodily :( protože já si myslím, že v nějaké míře určitě ano :(

Jozef

Michal Peter, Peťka. Raz, som tu skopiroval článok od Dr Blaxa. Vysadenie rivotrilu, a AD, údajne zanechajú trvalé následky. Zvlášť, u psychiatrických pacientov. Že by kecal???? Ja si to nemyslím. Každý tu bojujeme s niečím, s cim si vlastne ani poradiť nievieme. Asi to sú tie trvalé následky. U každého nejaké. Ked sa tak zamyslíte . Ked je krásne vonku, radšej aj ked na barlach skackam vonku, a nejak sa snažím tym ukľudniť. Alebo sadnem do auta , a len tak jazdím, zastavím niekde kde je príroda a super stav.

Petr st.

Petro, Jozko, Michale, ja se z toho picnu! Jako, vztek a ostatni negativni vlastnosti, ktere jsem nikdy nemel, maji na svedomi prasky? Ja byl vzdy pohodar, vesela kopa a nyni? Protivnej, vzteklej, naladovej a k tomu hrozne sprostej, coz jsem nikdy nebyl. Kdyz na nekoho vyjedu, tak se pak omlouvam, ale vim, ze se tomu nemuzu ubranit a zase se vzteknu a je jedno, jestli na lidi, nebo treba jen na kladivko 😆. Jozko, radil jsi se ohledne mirt s doktorkou? I kdyz proc, stejne dobre neporadi. Mne remer take uz 3 roky nezabira, ale musim ho brat a vysazovat pomalu. Petro, ja se vsech stavu strasne obavam. To je take nova vlastnost-jsem ze vseho silene vystresovanej. Petro, kez bys mela pravdu, ze me cekaji dobre veci. Cim dele snizuji, tim mam mensi chut verit v pozitivno. A jestli ma Michal pravdu v tom, ze NS je nenavratne poskozeny, tak to mam malou nadeji, ze budou dobre veci. Michale, Ty jsi jel na kole do prace? Ja bych take rad jezdil, ale nemam energii. Kdyz jsem minuly tyden jel cca 12 km 😊, myslel jsem, ze padnu a v noci jsem neusnul ani na vterinu. Dnes jsem na zahradce a sekal jsem travu. Podle psychiatra bych po takove praci mel spat dobre, ale ja to mam vsechno nejak naopak-zkratka divnous obecny 😊. A co nase mamina K? Nejak se nam odmlcela. Ze by poslechla moudre hlavy a nechodila na fora, ktera ji zneklidnuji? Mejte se vsichni moc fajn.

Michal

Já to samozřejmě nevím zda to tak je, ale myslím, že amo, že to dlouhodobé užívání leků tělo prostě poškodí, částečně zregeneruje, když je člověk čistý, ale uplně už nikdy...ano na kole jezdím pravidelně od března do listopadu měsičně cca 300-400km. Nevím proč K přestala psát asi se pravda o Kventiapinu špatně čte, ale já z toho radost take nemám :( taky všem fajn večer...

Jozef

Peter, radil som sa s Dr, ale povedala aby som šiel na 15 mg. Mne mirtazen bral energiu a nejak úzkosť, závrate mel som sneho na 7,5 mg. Plus slabosť v celom tele. Teraz, ako som na 3,25 mg, tak rano vstanem normalnejsie. Po 7,5 mg som sa musel vrátiť do postele. Úplne zle. Mirtazen prestal plniť svoj účel. OK, zdvyhol by som to na 15 mg, a zase mesiac, dva mediace super, a potom zase prepad??? Tak casom by som skončil niekde na 45 mg. A to nechcem. Tak týždeň dva budem dávať 3,25 ,a potom obden. Bojím sa toho lieku, zvlášť stoho co ty prezivaš po ňom. Je dobre, že si to tu zverejnil. Pomôže to veľa ľuďom co vlastne je aj mirtazen, mirtazapin. A asi aj PP mi po xxxx rokoch spustil mirtazapin.

Petr st.

Jožko, jasně, když Ti nedělá dobře, zbav se ho. Já jsem reme dostal jako výpomoc při snižování rivo. Ale jsou lidé, kterým asi pomáhá a kterým nečiní problém jej vysadit velmi rychle.

anonym

Bylinky na nervy - tinktury, místo AD frontin

Michal

Aninyme Frontin to jako vážně? :D

Petra

Kluci, já myslím, že tělo je schopno se regenerovat do původního zdravého stavu. Všechny buňky mají svůj cyklus obnovy a vždycky to nějakou dobu trvá. Anonyme, víš ty vůbec co je frontin? Stejnej humus jako rivotril, vzniká na něj velice silná fyzická závislost, omluvte mě všichni, ale musím to napsat, anonyme chceš radit, ale tvé rady stojí za ho.no.

anonym

Mám to vyzkoušené, ale je potřeba vyléčit právě buňky od bakterií, zatím jsem tady nic nečetl , imunitní systém na to nestačí :-)

Michal

Však proto se divím, sám fičí na benzo a moralizuje a radí výsměch :D už ho aspoň nemusíme brát zcela vážně :)

Petr st.

Já vám říkal, že ten anonym bude stejný, kterého jsem kdysi, cca před rokem, požádal, aby si své rady nechal pro sebe. Je to přesně stejný typ, stejně blbé rady, jak píše správně a výstižně Petra, na h...o. A máte se všichni?

Petr st.

Ještě nenapsal, že máme zaléčit chlamydie a další jeho blbosti. Ale tím by se "expert" prozradil. Jestli to není ten stejný anonym, tak jsou všichni anonymové stejně potrhlí.

Jozef

Myslim si, že ignorácia na príspevky ktoré nemajú hlavu ani pätu a neprinesú skúsenosť, a zdravú radu ako si pomôcť netreba ani reagovať. Ak reagujeme iba tym toho človeka zabávam. A o to mu asi aj ide. Peter. Chcel by som ta poprosiť o radu. Mám mirtazen na 3,25 znížený užívam ho cca 5 mesiacov. Ako dlho by som ho mal vyhadzovať. Pani K ho vysadila s 30 na nulu po mesiaci, a dosť maka stoho zlé stavy ako je zvracanie a ine.... Ak môžeš poraď prosim ťa....

Petr st.

Jozko, tezko radit, kazde telo reaguje jinak, ale jsi docela na nizke davce. Na zahr. foru radi snizovat o 10% za mesic. Jsou tam ohlasy, ze to je moc rychle. Ja snizuji o 5%.

Jozef

Peter ďakujem. Len som trošku rozčúlený. Dr hovoria, že AD nie su návykové. V letáku o lieku píšu, vysadiť postupne aby sa predišlo syndrómu s vyradenia. Vsak je to mohli rovno napísať aby sa predišlo absťáku. Strašne klamú, a som stoho smutný....

Petr st.

Jozko, nesmutni! Doktori nam nerikaji pravdu o lecich. Proste rychle predepisi prasky, aby meli od pacienta pokoj. Jestli se pak bude pacient tezko prasku zbavovat, to uz je nezajima. Jozko, preji Ti dobrou noc.

Jozef

Peter určite je to tak. Už po skúsenostiach od septembra,ako to začalo s rivoltrilom,je to tak. Recept na zbavenie sa lieku ten nepoznajú. Peknú noc Peter a všetci.

Zora

Pýtala som sa dr. Čo mi bude predpisovať ak skončí rivo, tak mi povedala, že buď frontin, neurol, ktorý som mala predtým, alebo skúsime Timonyl, tu ešte o ňom zmienka nebola. Má s nim niekto skúsenosti?

PJ

Dobrý den, od března beru AD Sertralin Actavis. Bohužel občas trpím nespavosti. Dr. mi predepsala Diazepam. Dnes na kontrole na psychiatrii mi bylo řečeno, že Diazepam bych k tomu brát neměla a predepsala mi Rivotril. Že v případě potřeby si mám vzít půlku a kdyby nezabral, tak celou tabletu večer. Sertralin beru ráno 50mg. Máte s tímto někdo zkušenost? Pomůže rivotril na spaní? Navíc se bojím vedlejších účinků, po nasazení AD mi bylo cca měsíc dost zle. Děkuji

Michal

Ahoj vedlejsich ucinku se bat nemusis nema temer zadne max ospalost z pocatku a a no na nespavost pomuze ikdyz primarne na nespavost neni, ale jak ctes je velke riziko ve vzniku zavislosti, takze doporucuji uzivat jen kratkodobe, z rozjeteho vlaku se pak tezko vyseda....

PJ

Díky. Mně ho právě dala na nespavost..... Ale jsem rozhodnuta brát ho fakt jen v krajním případě

Michal

Tady tyto léky jsou zrádné víš v tom, že 1) učinkují dobře 2) nemají vedlejší učinky jako např. již zmiňované AD 3) Doktpr Ti je pohodlně bude psát ať má klid jenže, roste na nich tolerance, vzniká fyz. i psych. závislost a pak když je člověk chce vysadit-nejde to, pak teprve zjistí co je to za "drogu"... takže vyjímečně nevadí/pravidelně krátkodobě v nízkých davkách nevadí.... ale dlouhodobě i v nízké davce=problém velký problém...

PJ

Je mi to jasné. Mně na začátku k těm AD predepsali Neurol a i ten jsem brala jen když to bylo fakt nutné. Tak s tím Rivotrilem to bude asi podobné

PJ

U Neurolu mi říkal, že závislost vzniká cca po půl roce pravidelného užívání. Ale asi je to individuální u každého

Michal

Ono benzodiazepanu je plno xanax, neurol, frontin atd i rivotril coz je klonazepam, lisi se jen casovym polocasem vylucovani na kratkodobe strednedobe a s dlouhodobym polocasem uvolnovani=rivotril, ale zavislostni potencial je na vsech ... pul roku je uz dlouho, ale odviji se to take na mnozstvi mg , ktere clovek uziva... zda 0,25mg nebo 2mg ....kolem kolem ber to s rozumem obcas a pokud to lze temto "lekum" se v dlouhodobem horizontu vyhni a jedna dulezita vec lekarum moc never :) my co jsme tady jsme dukaz :)

PJ

Neurol jsem brala 0,25. Ten Rivotril by měl být stejná dávka. Já se doktorum vyhýbám, co to jde. No ale byla jsem ve stavu, že už to nešlo. Ale jakékoliv léky beru jen v krajní nouzi ☺️

Jozef

Ahojte. Ako sa máte??? Michal ako si na tom bez kvetiapinu???? Ja ôsmi deň na 3,25 mg mirtazu.... Dnes pociťujem bolenie hlavy. Dúfam keď to dam obden, že to nebude nejak...... Inak na stu na slovensku to vrie za rivo..... Ludom podochadzali zásoby tak záchranky nestíhajú aspoň toľko som sa dočítal na slovenskom fóre..... Ľudia to chcú dať zmedializovat podobne ako s lexaurinom ,keď ho prestsli pred dvoma mesiacmi na Slovensko voziť. Ako sa toho chytila TV, lexaurin a xanax bol do dvoch týždňov späť v lekárňach

PJ

A můžu se zeptat, proč na Slovensku tyhle léky zakázali?

Michal

Ahoj na pi*u s prominutím, otec infarkt, takže naopak sypu léky na nervy...

Jozef

Michal to ma strašne mrzí. Dúfam sa tvoj otec stoho dostane, a bude v poriadku. :-(

anonym

Však proto se divím, sám fičí na benzo a moralizuje a radí výsměch :D už ho aspoň nemusíme brát zcela vážně :)

Jozef

PJ. Podľa vyjadrenia Roche je to vraj liek ktorý má spústu vedľajších účinkov, a preto ho stiahli. Ale to nieje pravda. V balení kde mali byť 2mg tablety boli 0,5 mg. Tym distribútor vážne ohrozil bezpečnosť lieku a štátna kontrola liečiv na slovensku dala Roche pokutu. Roche následne nepodpísala registráciu rivotrilu ba slovensku. Proste Slovensko .........

anonym

Pokud zavčas nedojde k léčbě, mohu se šířit dál: především do NERVOVÝCH TK ÁNÍ A MOZKU. Stejně tak mnohdy napadají imunitní systém.

Michal

Jožko děkuji kamaráde něco jsem vypil snad bude zítra líp... děkuju!

Jozef

Michal zvládneš to. Bude lepšie...... Otec sa ti uzdraví aj ked viem ake to je hrozné ked ten najbližšiemu sa zrazu a nečakane prihodí niečo vážne. Ale bude to OK. Len Michal ak sa milim prepáč, ale s alkoholom mierne. Radšej ten rivač si daj na upokojenie.

Petr st.

Michale, pridavam se k Jozkovym slovum. Drz se.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce