Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
K

Michal ja kym som nevysadila rivo citila som sa skvelo. Mne vela veci spustilo aj samotne tehotenstvo strachy okolo toho a podobne plus vysadenie na taky kratky cas je toho naozaj dost a davam to dokopy. No bola som uplne teda hlavne posledne dva roky stastny clovek s plnohodnotnym zivotom. Dufam ze to tak opat bude ze sa hlava nastavi tak ako ma a ako fungovala pred cekym tymto co sa mi v nej udialo teraz.

Petr st.

Michale, take si nedovedu predstavit brat neco ve vysokych davkach. Ja byl 25 let na rivo pri davce 0,5 mg. Na doporuceni lekare jsem navysil na 1 mg, pry budu spat, ale nespal a tak jsem sam snizil zpet, po dvou mesicich, na svou davku. Jinak, ja nemam jinou zavislost - nepiji alkohol, nekourim a nekafuji. Vse mi nedelalo dobre, ale to az od doby uzivani rivo. Ale v mladi jsem vse vyzkousel a nekdy i vic. Takova spravna "opicka" pekne uvolni mysl - to bych nekdy potreboval.

Michal

K. jasně u Tebe je to vše dohromady vysazení, hormony, těhotenství, přirozené obavy.... musíš být trpělivá zkratka bohužel není...ale za chvíli bude pěkné počasí, tak snad nám slunce dá trošku pozitivní emergie... Petře, také právě jsem vždy držel u léků to nízké dávkování, mám z toho respekt. Já právě na kávě lpím a kouřím (což nechci neprospívá mi to, ale jsem opravdu závislý) a alkohol jednou za čas a to právě za účelem vypustit a na chvíli nemyslet, bavit se a neřešit problémy a opravdu po alkoholu uvolnění příjde a velké ALE kocovina je pak dost nepříjemná proto jednou za čas takový restart...snad se mi podaří toho břemene-cigaret jednou zbavit....

Petr st.

Michale, z Tvych prispevku je jasne, ze jdes za vsim s rozvahou, proto verim, ze dokazes seknout i s kourenim. On prijde ten "spravny" cas a pujde to samo.

Jozef

Michal, Peter, K. Ja nepijem kofeín, nepijem alkohol. U mna je jedina závislosť na, rive...., a cigaretách, aj veľa nefajčím, ale ako som na tom tak ako som, tiež by som s fajčením najradšej skoncoval. Žil som po celých 20r úplne spojne, nič som neriešil bolo mi fajjn. No fajn je slabé slovo. Ale az teraz si uvedomujem, že ja som vlastne bol na rive. Ale asi som ho uz ani nepotreboval, len vznikla závislosť. Keď sa ma spýtal niekto prečo to beriem, moja odpoveď znela, že to uz na celý život mám. Ale vôbec som si neuvedomil, že som závislý. A to je moja súčasná diagnóza. Psychické problémy s vysadzovania rivotrilu. Tiež ako aj ty Michal držím sa ostatných liekov ktoré mi dali k vysadzovaniu a tym je mirtazen najnižšej dávky ,a tou je 7.5 mg. Čo úvodná je 15 mg. Nechcem sa, už dostať do tej pasci, ze ked budem musieť mirtaz dať preč, tak budem stoho v pi.... Už neverím doktorom. Čosi mi moja Dr povedala ked som si pýtal kven..., a to mi stačilo. K. nemáš to jednoduché však si tehotná tvoje hormóny sú brutálne v búrke, plus rivo.... plus ataky, plus obavy s toho co tvoja priateľka ti písala ktorá sa, odmlčala.... K. sustred sa na, seba, a bábo . Teš sa na to že ked sa narodí budeš taaaakkk šťastná, a úplne s myšlienkami inde, než riešiť ,to čo sa rieši tu. Bude to dobre K. Len sa už nemuč tým ci berieš 25 ,alebo 100 mg kven.... Vysadila si fakt golema . Tym je rivo.... Tak sa netráp tym. Neprospieva to tebe, ani malému, alebo malej :-)

Michal

Petře díky moc, věřím, že to přijde jen si to musím dobře načasovat a hlavně nastavit v hlavě, že ten proces odvykání neni trestem, ale darem v lepší zítřky. Jožko, ono to je pochopitelné víš, člověk něco bere xy let a cítí se dobře=nemá potřebu to řešit, vždyť mu je fajn, tak jako ostatní lidé konzumují spíše u nás nadužívají alkohol, cigarety, drogy, léky = neřesti a přináší jim spokojenost az když se objeví problém a je zle uvědomí si to zpětně, že se ničili....tak to vnímám i já u nás s Rivotrilem, dobře nám sloužil a dělal nás šťastnými, ale ve skutečnosti nás ničil, což jsme si neuvědomovali, protože nám bylo fajn.... tak dlouho ae chodí se džbánem pro vodu než se ucho utrhne...což se u nás stalo a Rivotril si přišel vybrat svou daň. Teď už je na každém z nás co s tím... já už vím, že ten rozbitý pomyslný džbán už nebude nikdy jako dřív..co zbývá? Slepit ho tak, aby sloužil co nejlépe...metafora neuškodí :) ale tuto realitu je třeba přijmout. Už to hold jako dřív nebude, ale to neznamená, že nemůze být aspoň trošku dobře! :)

Michal

A ve zkratce k tomu kofeinu, já kofein potřebuji, snažím se s mirou, ale mám 15 12tek v měsíci a někdy ta únava je třeba přebít. Ono pro mne s mou diagnózou je dvojnásob těžší pracovat než pro zdravé lidi, tak si to také bere mnohi sil. Ale dělám jak umím, protože z mého okolí co proživám nikdo nerozumí...nebo rozumět nechtějí :) nicméně kofein=zvýšená úzkost, neklid apod tak teď budu zkoušet a koupím si maté mám načteno a zní velmi zajímavě :) dobrou noc

Petr st.

Michale, jsi CHLAPAK, jdes na to dobre, drzim pesti. Take nam svym pristupem davas silu, nadeji a to vsichni tady potrebujeme, diky. Pekny den vsem preji.

K

Ahojte ja nepijem nefajcim nekavickujem nie ze teraz lebo som teho ale vobec ani predtym. Max raz za cas poharik sampusu to je moj najtvrdsi alkohol ale inak vobec nic.

K

Je super ak cloveku ucinkuju minimalne davky a netrena zvysovat ale po vysadeni prave riva je asi potrebne davku zvysit teda aj u mna to tak bolo. Jozef mirraz mas na 7.5mgale popri rive mne rivo pri nom tiez ucinkovalo na 12h spanku vsetko nastalo po uplnom vysadeni riva liek akoby stratil efekt prepad ako si mal ty. Mne sa to najviac odzrkadluje na mojej slabosti a to je spanok ten sa hned rapidne zhorsil aj pri mirztaz ale asoon uzkosti neboli teda nie take ani zdaleko ako bez riva. Vsetko zacalo ked som ostala bez kvapky. Vtedy bolo narocne najst spravnu liecbu aby po tych rokoch na rive idstraniki uzkost a tu strasnu paniku z noci a vobec ma uspali. Teraz neviem preco ale kazdu noc sa budim aj pri kvent mozno je to hormonmy mozno rivovymi dozvukmi neviem. Misko bral rivo dost kratucko preto asi sa aj ten spanok tak neodzrkadlil. Necitim sa ako nejaky zavislak betiem to tak ze sa liecim po fakt dost silnom lieku. Verim tomu cim dlhsie bez riva aj lieky budu lepsie posobit. Mne to pride tak ze popri rive vsetko ucinkuje ovela silnejsie ako keby stupnoval silu lieku aj ked len dve kvapky. Ja som na 2kvaojach riva nemala ani nejaku uzkost este aj svadbu som zvladla v pohode prepad a to obrovsky nastal po nom. Dr mi tvrdi ze ked budem v pohode tak aj ad co mam na den budem moct spat aj v noci lebo ma to popravi a odstrani ten strach z noci. Myslite ze to moze tak byt? Ze ad mozu zlepsit kvalitu spanku ak hodia cloveka do uplnej pohody? Citala som niektori davali ten citalec orave na vecer vraj sa dobre spalo lebo su v pohode. No ja neviem som mesiac bez riva a 4tyzd na ad cize uz ak je leosie som vdacna ale po takomto case bez riva asi este co sa tyka spanku zazraky nemusim cakat ci?

K

Je super ak cloveku ucinkuju minimalne davky a netrena zvysovat ale po vysadeni prave riva je asi potrebne davku zvysit teda aj u mna to tak bolo. Jozef mirraz mas na 7.5mgale popri rive mne rivo pri nom tiez ucinkovalo na 12h spanku vsetko nastalo po uplnom vysadeni riva liek akoby stratil efekt prepad ako si mal ty. Mne sa to najviac odzrkadluje na mojej slabosti a to je spanok ten sa hned rapidne zhorsil aj pri mirztaz ale asoon uzkosti neboli teda nie take ani zdaleko ako bez riva. Vsetko zacalo ked som ostala bez kvapky. Vtedy bolo narocne najst spravnu liecbu aby po tych rokoch na rive idstraniki uzkost a tu strasnu paniku z noci a vobec ma uspali. Teraz neviem preco ale kazdu noc sa budim aj pri kvent mozno je to hormonmy mozno rivovymi dozvukmi neviem. Misko bral rivo dost kratucko preto asi sa aj ten spanok tak neodzrkadlil. Necitim sa ako nejaky zavislak betiem to tak ze sa liecim po fakt dost silnom lieku. Verim tomu cim dlhsie bez riva aj lieky budu lepsie posobit. Mne to pride tak ze popri rive vsetko ucinkuje ovela silnejsie ako keby stupnoval silu lieku aj ked len dve kvapky. Ja som na 2kvaojach riva nemala ani nejaku uzkost este aj svadbu som zvladla v pohode prepad a to obrovsky nastal po nom. Dr mi tvrdi ze ked budem v pohode tak aj ad co mam na den budem moct spat aj v noci lebo ma to popravi a odstrani ten strach z noci. Myslite ze to moze tak byt? Ze ad mozu zlepsit kvalitu spanku ak hodia cloveka do uplnej pohody? Citala som niektori davali ten citalec orave na vecer vraj sa dobre spalo lebo su v pohode. No ja neviem som mesiac bez riva a 4tyzd na ad cize uz ak je leosie som vdacna ale po takomto case bez riva asi este co sa tyka spanku zazraky nemusim cakat ci?

Michal

K. ahoj ano AD by měly mít vliv i na lepší spánek :) dokonce ja třeba bral kdysi jen paroxetin a spal po něm i 13 hodin, takže vliv určitě mají :) ...no já bral Rivo cca 2016 - podzim 2018, takže nějakých minimálně 18 měsíců, předtím Trittico ... já si od Dr. nevyžádal žádné léky na deprese ani úzkosti můj problém byl hlavně spánek já tyto léky bral primárně jen ať spím. A na mé tělo Kvetiapin je asi kdybych to měl přirovnat v účinnosti 12,5mg =0,5mg Rivotrilu a 25mg=1mg Rivktrilu takovou silu a účinek na mne mají co se týče spánku...s jediným rozdílem, že někdy na úzkost jsem vzal např. 0,25mg Riva ale kdybych jsem vzal Kvetiapin tak můžu jít tak leda spát :D

Jozef

Ahoj K. Úplne stebou súhlasím. Ten prepad nastal aj u mna keď už ani mirtazen nestíhal kriť spánok. A to som bol na 0,2 rivo....., a udrelo to hneď panickymi atakmi budenim sa, a potom som bol rozhodný, že som nespal.... Je v tom ten háčik, že keď na niečom znížiš, na druhom musíš fest zvýšiť. To máš úplnú pravdu. A keď už zase sa dostanem na 0,4 ,v tom momente mirtaz pojde hore. K. máš dojazdy od riva ktore postupne budu slabnuť. Ale v jednom nesuhlasim ani s doktormi ,ze zalezi na dlzke ,sile uzivaneho benzaku ,a od toho je aj dĺžka dojazdov . To je taká p..... To som videl chalana ktorý vysadil xanax,a uzival ho len rok ,a poviem vam my sme slaby cajiječek. Ale kratko dobo posobiace benzaky sa horsie vysadzujú,nez dlhodobo posobiacie.Aspon profesorka a expertka ASHTON na vysadzovanie benžošov sa otom vyjadrila.

K

Michal a paroxetin nie je urceny na spanok? Ja sa v ad az tak nevyznam. Ci to je normal ad len proste si sa po nich citil lepsie a tym spal? A k tomu este vtedy nerobilo rivo taku sarapatu ako teeraz kedze si ho nebral. Vazne ketileot ma na teba taky vplyv? Na mna teda nie rivo bolo pre mna uplne silnejsie. Ja ked som dala 10kv riva hotova spala som. Dam 100mg kvent a hore aj hodinu a pol a este k tomu sa za noc zobudim aj 3krat. Pri rive ty brdo to vobec na mna malo teda o dost silnejsi ucinok. Vazne rovnake lieky asi na kazdeho inak ucinkuju. Ja 25mg kvent ani necitim ale 5kv riva som teda citila mna uz potom usoali aj 4kvapky. Ja som rivo na uzkost nebrala nevedela som co to je kym som ostala bez neho. Cize misko cim dlhsie budem brat ad tym mozem viac cakat zlepsenie spanku? Aj ked su neni urcene na spanok? Jozef mne doktori netvrdia ani jeden ze cim dlhsie beries rivo tym dlhsie dojazdy to som vycitala tu v tejto skupine tiez si myslim ze to tak nie je. Ale urcite ked znizis rivo nieco musis zvysit lebo clovek by sa po rive aj zblaznil tie tri prve tyzdne urcite. Ja som tiez vzdy riesila len spanok a prave to mi rivo zobralo tie attaky v noci po jeho vyradeni boli strasne. Mega strach zo zobudenia neda sa to ani opisat. Naozaj som sa bala vyjst z domu von to som nikdy predtym nezazila. Rozmyslala som tiez len ostat na kvent nech mi pokryje spanok bo noc je pre mna najhorsia ale bez ad po rive by to asi neislo. Neviem teraz ci som mala vydrzat po rive bez ad len na kvent ale neviem ako dlho by to trvalo a tie stresy nikomu neprospievali al brat ad a teraz aj na noc kvent a po case ked ad zaberu uplne a rivo bude minulost ci budem schopna spat ozaj len tak. Neviem co cakat ci ad mozu v tomto pomoct a mam len brat a cakat .

Jozef

K. Môže byť, že tie AD ti nesadli. Ako dlho ich berieš??? Lebo ak po dvoch týždňoch nepocitiš zlepšenie, a po štyroch týždňoch by malo byť lepšie, tak je zbytočné ich brať. Som na tom ako ty tiez som nikdy v živote AD nebral, len teraz ako vysadzujem rivo..... Ale ľudia tu co mi radili, tak väčšina mi písali vyyyyydrrrrzzzzz a po dvoch týždňoch bude lepšie, ak nie treba vymeniť AD. Pri AD, je to dosť na dlho kým sa, trafí to presné ktoré sadne. Môže byť, že práve AD ktoré berieš môžu mať vplyv na zlý spanok. A parox hmmm do toho by som sa nepustil. Viac by ti otom vedel Michal napísať. Upozornil ma na parox, a som mu za to vďačný.

K

Jozef mne je podstatne lepsie ako som pisala bala som sa dat von kos ale uz normalne chodim von, soferujem, uz sa aj smejem, fungujem len ten spanok nie je este taky hlboky a v celosti proste celu noc ale den je podstatne lepsi. Ja skor neviem ci za to mozu ad al to ze som mesiac bez riva co mi navodilu ako tak tu pohodu pocas dna. Ale asi bez ad by som to rivo nedala. Ja by som velmi chcela nech aj normalne spim proste byt len na jednom druhu lieku. Ale asi po mesiaci po rive a po mesiaci brania ad by som chcela vela ze? Mozmo ozaj casom to ad pomoze k lepsiemu spanku ako pisal michal. Ja som pisala tej pani co brala 1000mg kvent ci z toho nonstop nespala ale ze ju vobec neuspaval. Tak ja uz neviem. Michala uspi 25mg ju 1000mg nie. Mozno ten ketilept bude ozaj nieco silnejsie fakt neviem .

Lucie

No já bych šla do nějakých ad, ale nesnesu je, ségra měla paroxetin asi dva roky po porodu a moc jí pomohl, byla na tom dost špatně a normálně ho vysadila, neznáte někdo cipralex?

Jozef

K. Tak to je super. AD ti zabrali. A to len tak, že sa cítiš lepšie po ních. To znamená, že ešte trošku treba vydržať, aby úplne zabrali. A určite sa spánok upraví. A raz som to tu spomenul,ze ja budem brať frontin, ty neurol. Vymeníme si ich, a tebe frontin nezaberie, mbe zase neurol. A pritom maju tu istú účinnú látku. Ale rozdiel je v pomocných látkach ktoré su uplne iné vo frontine, tiež aj v neurole. Skús sa tvojej Dr spýtať, ci by ti nevymenila kvetiapin za ten ktorý berie. Michal. Aleee pri vysadení vysadzovani riva..... sa u každého, a to na 100% zhorší spánok. V niektorých prípadoch aj nespavosť príde. Je to jeden z, najčastejších sprievodných problémov pri vysadzani ,vysadení. Preto si myslím, že su to dojazdy. K. Aj ked som teraz načas o trošičku zvýšil rivo... koli tomu aby som bol v pohode a siel na operáciu ako tak v pohode, že spím ak nemám mirtazen? Fuuuu nedovolím si to napísať, ze áno. Uz tak je rivo u mňa dole pod hranicou bežného užívania, že bez mirtazu by som to tiež nedal. U teba sa to uz bude iba zlepšovať. Si von stoho najhoršieho. Mysli na to,že bude už iba lepšie. A bude ver tomu, že bude. To všetko robí rivo...... jeho dojazdy

K

Jozko dufam ze mas pravdu a su to dojazdy. Vies dr presne nevedia co to je kedze abstaky nezazili skor mi povedia zvysit lieky aby bol vacsi ich ucinok. Toto je moja tretia dr pocas teho. Prva mi povedala nebrat nic zo dna na den. Vies si predstavit vysadit rivo 12kv zo dna na den. 7rokov mi predpisovala rivo nic ma neupozornila a ked som jej povedala ze chceme babo tak mi povedala nebrat nic cize o vysadeni riva nemala potuchu. Hladala som rychlo na nete niekoho noveho narazila som na dr ktora mi povedala spolu to zvladneme nebojte sa tak som sa potesila ale ked mi dala mirtz ktory mi az tak neucinkoval uplne som na nej videla ze na nervy. Zacala mi rozpravat take veci (ona sama ma dve deti a ani jedno zdrave) ze ma dostavala do uplnych depiek. Vplyv liekov a podobne nie pri narodeni ale vo vyvine. Ja som odtial chodila v horsom stave ako tam. Na vsetkych forach som hladala kto kde mal lieky a kam chodili. Natrafila som na tu pani co berie tiez kvent tych 1000mg a zacala som sa jej vypytovat a ona mi odporucila dr v ba. Bola som u nej raz teraz tam idem presne o tyzden ale ta dr ma utesila , neplasila ma, pocuvala ma . Sedeli sme spolu pri stole nie ona pri pc a ja sama pri stole ako vsade ale spolu. Chcela som tym povedat ze moja dr je len kratko a oni tak ako aj tebe neradi menia lieky hlavne ak im povies ze si si to niekde pisal a ten berie to a ten to dr to nemaju radi oni hned zacnu obhajovat tu svoju liecbu to su moje skusenosti. Jozko a ked si zvysil rivo depky sa to zmensili? Vcera som u nas nestihla postu dnes ti tu jamtarovu tekutinku pojdem odoslat.

Lucie

K. neměla jsi po vysazení rivo třes v celém těle? Já když snížím jen o 0,25, tak v tom třesu jakoby zamrznu, pohyb s třesem špatný, tak musím zpět na 1mg.

Lucie

myslite si, že doktoři i psychiatři benza nezobou?

K

Ahoj lucka nie nemala som . Ja som isla z 12kv hned na 4kv to som nijako nepocitila ale mala som pri tom mirtz aj ked od prveho dna asi mirtz hned nemohol ucinkovat nic som pri znizeni necitila. Ja ked som zistila ze som tehu isla som hned na 8kv a potom za nejake dalsie 4dni na 4kv a potom mi dali mirtz to som stale nic necitila. Potom prislo vysadenie mirtz vtedy prisli prve uzkosti, vracanie a az po uplnom vysadeni riva mi zacalo strasne ale naozaj velmi stahovat vnutro tak bolestivo , pri srdci ma zacalo vekmi tahat a pichat, zacali attaky , dusenie, uplne ma to oaralizovalo zacala som sa bat vsetkeho. Mala som aj nekludne koncatiny ale to vsetko pri uplnom vysadeni. Este ked som si dala aj len 2kvapky bola uzkost trosku ale nic hrozne dalo sa s tym v pohode fungovat a to som Uz bola bez mirzatenu.

K

Luci ja som si ista ze moja byvala dr ta ktora mi povedala vysadit rivo zo dna na den 100% na niecom fici. M8nimalne lexac al xanax si supne a aj ostatni podla mna si to sem tam daju.

Michal

Ahojte narychlo jsem to pročetl, tak AD určité typy by měly pozitivně ovlivňovat i spánek. Paroxetin je normální AD, bral jsem ho spal po něm hodně, bylo na začátku velmi silné, že jsem nebyl schopný opustit byt asi 2 měsíce, pak už ano ale přibral jsem 24kg, byl jsem jak autopilot, totálně oploštělé emoce, nezájem o sex a velmo velmi těžké vysazování.... pak se mohu podívat na složení Ketileptu, ale jak píšu na mne má minimálně dvojnásobnou tlumící efekt než Rivotril. Na Rivotrilu bych si mohl vzít 0,5 a jít běhat na Ketileptu spát. Dokonce mi na foru psala psychiatrička, že je protiúzkostný a když jsem vysadil Rivo, že si mohi dát i dvakrát denně Ketilept 25mg na úzkost pro mme nepředaravitelné. Snad jsem napsal vše co jsem chtěl, protože vnímám po těch lécích minimálně o 20% zhoršenou paměť už. U nás krásně jsem zrovna s pejskem venku tak mazejte taky!!! Ikdyby na lavičku před dům na slunce :)

K

To citam pri ad o tych oplostilich emociach a dost mi to nahana strach. Neviem presne co to znamena ale tiez mi klesla chut na sex, ja neviem co je z liekov a co je z tehotenstva. Ale co som citala(uz som si povedala ze na ziadne fora nebudem chodit radsej) lebo vsade co precitam vsade nieco najdem a ozaj mam pocit ze mi to je. Ja som nikdy pribalove letaky necitala a bola som fit. Teraz kade tade snorim a je mi horsie. Jedna o citalecu pisala ze prave jej zvysil emocie , dalsi zasa ze chut na sex 0. Ale to vsetko bude asi individualne . Ako raz pisala lucka tí co su ok tak nechodia na taketo fora nehladaju ziju ako mi predtym. Zabera im liecba tak neriesia skor toto riesia ludia co maju strach a nepohodu. Ja som kym neprislo rivo na vysadenie neriesila nikde nic vobec. Michal mne tiez dr predpisaka 25mg kvent na uzkost ked ma to vecer chyti ale neberiem to len na noc si davam ale viac ja 25mg kvent necitim uz vobec tak ze uspavat. Ja nechapem ako ta pani brala 1000mg a nesoala z toho. Mozno ten kvent je ozaj nieco slabsi. Napr quetiapin mi dala dr na spanok vraj uplne to iste ako kvent ale mna to uz tak beuspalo povedala ze si to vsugerovavam ale ja som citila ozaj slabsi efekt. Z toho citalecu nam trosku strach nechcem byt emocne otupena ale ani prezivat to co nasledovalo po rive. Rivo nesposobuje ziadnu emocnu otupenost? Musi asi aj na toto nejak vplyvat nie? Len clovek kym bolo na sk neriesil tak som nic o nom necitala az tu.

Jozef

K. Ja som tiež vymenil Dr, lebo vôbec nemala záujem konzultovať vysadenie riva.... Len povedala vysadiť neberiete 4 mg tak nebudete mať stým problém a predpisala oxazepam a to bolo všetko. V tom momente som si pýtal výpis zo záznamu, a šiel za druhov. Tá hneď vedela a sama mi potvrdila, že náhle prerušenie bezodiazepinu by bolo veľmi zlé, bez ohľadu dĺžky, a výšky dávky užívania. Proste otom somnou kecala, a keca a hľadá možnosti ako ho vysadiť. K. Ja som momentálne zdvihol rivo na 0,7 , na jeden miligeam nechcem ísť. Som v depke ale stoho, že som nemožný, čiastočne imobilny. Dnes som aj aj mal zlý spánok budil som sa..... No nic príjemné, vsak pozná to tu väčšina z nás. Co sa týka doktorov, tiež si myslím, že ficčia poniektorí na niečom. No zďaleka na niečom inom než je benzo.... A vieš čo ti poviem???? Toľko dievčat vynosili deti na gandže, alkohole pervitíne heroine a deti majú zdravé. Nepíšem to preto, aby si začala brať rivo...., ale preto, aby si sa, nedala vystrašiť doktorom. Ty toho nakecaju..... :-). Bud bez obáv. Bábo bude v poriadku.

Jozef

Nechcem si zakriknut, u mňa je sexuálny apetít zatiaľ v pohode, zvlášť na spánok mi vždy pomohol..... A to fakt. Od trittica som mal tiež tupé emócie radosť kdesi..... Nechcem sa vyjadriť. Tiez idem von venčiť mačku. Je krásne, tak guľa tu na mňa očami tak beriem barle, a idem ,nech sa prebehne

K

Vazne jozef? Prave pri mirtz je zname znizene libido pri nom to je aj pisane. Triticco je vraj lacna viagra🤣😂. Ja sa to dr musim spytat ci moze mat citalec na mna taky vplyv lebo toto ad sa povazuje za dost slabe a setrne malo by byt malo vedlajsich ucinkov. Ked ti doktori si to ad tak zastavaju ze neviem comu verit. Niekedy si myslim ze to rivo bolo ozaj lepsie. Napr aj ori kvent hovoria ze zvysuje chut do jedla a pribera tak ako aj pri mirtz na ten mi dr povedala ze zavodnuje a pribera sa a potom riesi s pacientami zasa depky z vahy. Pri kvent som sa docitala uz neviem kde vraj sa tiez pribera ale ja nic skor som schudla asi som nejaka opacna😀 no pri nom som necitila ziadne vedlajsie ucinky a uz vobec nie emocnu otupelost. Cize ja uz fakt neviem co komu co sposobuje a co cakat. Ideal nevediet nic. Ja idem teraz k babke na palacinky a tebe jozko poslat to rivo😉

Michal

Já paroxetin 2 roky bral, sexuálni libido kleslo, pak se to zlepšilo, erekce normální, ale problem a orgasmem, ale naštěsti pak už problém nebyl. Ale ze začátku, když 2 hodiny a nemůžeš se udělat no žádná sranda :D já te oploštělosti říkal "autopilot" prostě nevnímáš pocit radosti ani smutku nebo jsou sníženy ze 100% na 10% to z čeho by jsi normálně plakala, tak ani slza a apatie. Rivotril jsem nezaznamenal vůbec takový vliv žádné negativa vlastně. Až po vysazení paroxetinu se emoce vrátily... a vlastně jsem prozřel a řikal jsem si co jsem vlastně ty 2 roky prozil a dělal no za mne hrozná sračka. Nevím zda Kventiax či Ketilept se liší stačí vygooglovat účinnou látku a ta by měla být Kvetiapin. Ale léky v různých dávkování dělají zcela něco jiného psala to xyz lidí...

K

Ty brdo to takto narabaju ad s mozgom? Paroxetin je nejake silnejsie ad? Ako dlho si ho vysadzoval? Nechapem ako to moze tak ovplyvnit emocie. Neplakat ani sa neradovat to sa da? S tym kvent neviem lebo teba uspi 25mg mna ani neomraci a teda podla toho co pises nizka davka by mala uspavat no mna ani 50mg vobec. Ledva 100mg citim ze ma uspava aj to dlhom case od kedy si ju dam tak neviem . Jozko rivo mas poslane.

Michal

Jak říkám AD dělají zlé věci s tělem jak fyzickým tak psychickým... já mám např. asi v důsledku paroxetinu vysoký nitrooční tlak a to dost, když mi to psala tehdy jedna paní, že má z AD zelený zákal nevěřil jsem o 4 roky později jsem skončil v glaukomové poradně-příčina neznáma ;) ... já bych to vyzkoušel a předal Ti zkušenost co mi udělá navýšení jednorazové, ale nechce se mi do toho promiň...od zítra do práce, ted jsem donatíral radiátlr a chci fungovat :) a v mém případě bych se mohl vzbudit v pátek ráno :D si hoď na youtube daný lék a videa lidí ono je to poučné....

Zora

S tým zeleným zákalom to bude asi pravda. Keď som brala citalec, hrozne ma bolela hlava, tak ma poslali na očné a bol potvrdený glaukom, predtým som ho nemala. Dr. Povedala,nževto nie je zcad. Potom som brala paretin, išla po roku na kontrlu s glaukomom a bol opäť zhoršený. Tak som si prečítala príb. Leták, kde sa píše, žecadcsa na glaukom nepredpisujú. Dr.mmi povedala, že sa musím rozhodnúť, keď ad potrebujem, tak aj za cenu glaukomu. Ad beriem ďalej,s očami chodím raz ročne na kontrolu, stále sanglaukom po trochu zhoršuje. Ináč benzo a glaukom to isté, nemala by som brať ani frontin.

K

Michal na mna skutocne zle vplyva cim viac patram tym horsie proste menej je viac. Nechcem sa plasit v rehotenstve nerobila som to mimo neho pocas som s tym zacala ale zatial nic pozitivne mi to neprinieslo. Cerpam info tu a potom zo svojich skusenosti. Mne uzkosti naozaj ustupuju len neviem ci je to tym ze telo si zvyklo bez riva a dalo sa do normalu al to urobili ad. Ten stav co som mala po vysadeni uz nechcem zazit a hlavne nie take attaky pocas tehotenstva. Ale chcem prezivat normalne radost aj smutok nechcem byt autopilot. Kamoska betie ad tiez take setrne a v pohode. Zo zaciatku tiez libido nula bodov ale aj to vymizlo. Ja sa spytam dr co mi na tie emocie povie aj ked psych proste kazdy z nich preferuje ad. Ja keby viem ze som po rive ok a ze uzkosti boli sposobene len vysadenim tie ad nechcem prestanem to brat minimalne znizim. Ale som po rive pomerne kratko 5tyzd a na ad tiez tak cize neviem ci mam nieco uz teraz riesit a ci vlastne uz mi plne ucinkuju.

Jozef

Tak čítam, a fuuuu. Jednoznačne na mňa Trittico úplne zle zafungovalo. Libido si nedovolím hodnotiť po tritticu, ale emócie fuuu to riadne meravá tvár. Nič žiadna radosť, len dáko emočne meraví. Mirtazen fuuuu K to nestraš byť inavalidom aj po sexuálnej stránke, tak to sa mi ešte v mojom veku nechce. :-) To ak by som pocítil, hneď letia do koša. Pribrať som nepribral, skôr schudol. Čo mi naháňa depku. Pre mňa je každý gram dráhy. Môj metabolizmus pracuje veľmi rýchlo. A som tomu aj rád. Keď tak kuknem na rovesníkov a tie bruchá, tak to nie.... Jednoducho nevidieť si na pepa keď čurám tak to by som fuuuu..... K. myslím si, že keď ti ustúpia úplne úzkosti môžeš ad vysadiť. Lebo všetko čo momentálne prezivas je rivom..... Ale 5 týždňov užívania ad je krátka doba hodnotiť ích účinok. Je to hrozná chémia. Ani netušíme čo všetko je v ad, keď to ma toľko vedľajších účinkov až poskodzujucich zdravie ako je zelený zákal. Uffff to fakt rivo je lepšie v tomto prípade než ad. Ale už nech je ako je, rivo skončilo na sk, a musíme riešiť ako vieme aby nám bolo lepšie. K. nebudem ďakovať za rivo....; -)

K

Jozef mirtz je tym znamy s tym libidom aj priberanim ale vidis ty si nepribral cize to sa fakt neda hadzat do jedneho kosa na kazdeho inak posobia lieky. Si zober 99%priberie ale vzdy sa clovek moze najst v tom jednom percente. Myslis ze tie uzkosti boli rivom? To doktori nevedia povedat co nastane po jeho vysadeni a ze mozno staci vydrzat tie 3tyzdne a prejde to🤔. Mne dr stale ze som uzkostna a ja ze nikdy predtym mi toto nebolo mala som len problemy zaspat. To som uzkostna? Proste som mala strach z noci ze bez riva nezaspim a oni ze nemam problemy so spankom ale ze som uzkostna a preto potrebujem ad na den ale nie na spanok. Tie su vraj menej bezpecne hlavne pocas teho. Na noc mi to pokryli tym kvent s tym ze v teho je lepsi ako mirtz al tritico. Ja rozmyslam nad tymi liekmi ked sa uzkosti zmensuju uz vymyslam hned a rozmyslam ten kvent znizit ale som na liecbe fakt kratko neviem ci je to dobry napad. Bojim sa ze sa v nici zobudim a hned si pomyslim dala som si menej a uz som hore potom pride panika a uz je to... proste toto je aj ta psychicka vsugeracia to zobudenie v noci ak viem ze som si dala kolko treba zaspim zas ak nie rozhodi ma to a uz som hore. Proste toto je o hlave a neviem to zatial odstranit. Prejde to casom? Este som asi kratko v liecbe a bez riva na nejake znizovacky ze? 5tyzdnov to je. Stale davam menej ako mi hovorila dr. Asi keby sa spytam na znizenie po tak kratkej dobe pozerala by dost cudne adi teda.

Přemek

Když je absťák z benzodiazepínů tak není chuť k jídlu a člověk hubne, proto se zdá, že léky které normálně zvyšují chuť k jídlu, tak to v absťáku nedělají, až se tělo zbaví abst. příznaků v podobě anorexie, tak pak na mirtazapinu lze přibrat i 20 a více kilo, proto se spíš doporučuje trittico. A snížení libida je pro všechna SSRI typické, tady je řešením opět trittico. Na vysazení dlouhodobě užív. benzí je potřeba velkých dávek antidepresív a mnohdy v kombinaci s antipsychotiky na spánek, bohužel když je pak nutné z antidpersiv odejít, musí se pomaličku i roky vysazovat, nelze pak zase na jejich vysazení použít benzo, benzo zase naopak nemají tu sílu pokrýt absťáky po antidepresivech ani ve vyšších dávkách,bludný kruh.

K

Doteraz som prosila nech lieky zacnu ucinkovat a ked uz sa citim lepsie hned mi chodi po rozume znizovanie a to este len fakt zacali asi zaberat a rivove dojazdy su uz asi tiez slabsie. Je blbost este asi rozmyslat hned takto zaciatkom nad znizovanim? Zacinam mat fakt blby stav z toho ze beriem lieky prilis nad tym rozmyslam. Naozaj cloveku ked sa polepsi hned ma dalsi dovod co ho stve a trapi. Doteraz moj stav, potom prosenie nech je lepsie a zacne to zaberat teraz ma trapi ze to beriem🙈. Kym som brala rivo vobec ma nestvalo ze nieco beriem ale vobec som na to ani nemyslela ved to bola "len" jantarova tekutinka. Teraz blbe pocity pritom sa prakticky nic nezmenilo ked tak som si mohla poleosit ze som sa ho zbavila ci....

K

Ja po vysadeni riva nemam velku davku ad dokonca mam pomerne nizku a patri to medzi setrne lahsie ad . Prenek myslis ze po 5tyzd vysadenia riva mohli uzkosti pominut ale to ze mi je lepsie maju na svedomi ad? Pri ad plati cim dlhsie sa beru tym dlhsie sa vysadzuju? Ja to nechcem brat ak po nich nespim a musim brat tak ci tak ten kvent a noc ale zasa nechcem aby prisli uzkosti ako boli pri vysadeni riva. Ja neviem ci som uzkostna kedze som to nikdy nemala. Dr tvrdi ze to moze zacat aj v 50tke ale ja som stale tvrdila ze ked sa v noci vyspim a nebudim sa na attaky tak ja uzkost normalne nemam teda nemala som.

Přemek

citalek si nechej a sniž kvetiapin 25 mg dolů a uvidíš, hlavně neplašit JO?

K

Myslis ze po tak kratkej dobe mam znizit ten kvent? Toho sa viac bojim ako keby mam dat von cely citalec kedze mi pokryva noc. Ja som uz raz skusila znizit zobudika som sa v noci a nemohla zaspat tak som si dala este aj tu stvrtku tabketky nech som v klude. To som sa zobudila o 4h rano a rozhodilo ma to na cely dalsi den a musela som nad tym stale rozmyslat ze som sa zobudila a musela si dat tu stvrtku. Bala som sa ze sa to budenie bude zasa opakovat a ja si zasa budem v noci tu stvrtku davat. Proste je to v hlave. Dost ma toto stresuje uz ken myslienka na taku noc. Neviem ci uz je cas znizovat tak rychlo. A poznas citalec? Aj to znizuje libido? Jedny pisu tak ini zasa opak. Tritico si teraz nesmiem davat.

Přemek

jestli bereš citalek 20mg a kvetiapin 200mg, tak to je dobrá medikace a zůstal bych na ní určitě aspoň 2-3 měsíce, citalek je slaboučký, toho se neboj

Přemek

po 3 měsích zkus brát kvetiapin 150 mg, když to nepůjde, je ještě brzy na nějaké snižování , hlavně neplašit!!!

Přemek

nejdůležitější je být na medikaci která vyhovuje po vysazení benzodiazepínů

Jozef

K. Fuuuu no je to veľmi skoro, a čerstvé ako si vysadila rivo..... Proste to k tomu patrí úzkosť, problém zo spaním, panickymi atakmi, zhoršenie zraku, nechuť k jedlu, kadejaké fóbie, je to tym, že si vasadzovala, a vysadila..... K. drž sa liekov tak, ako ti vyhovujú ,a pri dávke pri ktorej ti s časti pokrýva úzkosť, nespavosť. Libido? To môže byť aj tehotenstvom. Niektoré ženy doslova ostanú chladné v sexe. Aspoň som tak počul. Si podobný prípad ako ja. Ked mi je už lepšie, idem doslova na nulu zo všetkým, a potom jajajajjj. Pád na družku taky že...... Ja ked som bral rivo...... normálne podľa potreby, tak nic som neriešil olo mi super psychicky silná osobnosť. A teraz???? Ach škoda reči. Keď sa mi stane že o jednu kvapku tej krasnej jantarovej broskinovej chuti, kvapne naviac pľujem ako opica do servítky, a vyplachujem ústa aj polhodinu. No to je psycho.... K. To skoro je aby si znižovala ešte sa, poraď s Dr. Budddd staastnaaa, že si bez riva..... A prešla si tym peklom. Máš to za sebou. Toto su uz len dojazdy. Ktoré ti rozcuchali tvoju psychiku ale pomaly a isto sa to všetko zregeneruje a GABA receptory začnú makať na tvojej pohode ty, že samé si budú tvoriť trankvilizer ktorý mierni úzkosti. My sme ich roky dávali, a tym aj nase GABA receptory su lenivé a potrvá kym sa zobudia. Asi tak nejak.... noooooo. Ja neviem nejak tak odborne vysvetliť. 🤣😂🤣😂

Jozef

Pŕemek ASHTONOVEJ MANUÁL SI POZREL? Páči sa mi to. Dáva to logiku vysadiť benzo s benzo. Teda diazepamom. Leto co píšeš AD potom antipsychotika a podobné, tak fakt je to bludný kruh. Ja už teraz sa, deptam mirtazenon, a to beriem iba 7,5 mg co nieje ani úvodná dávka k liečbe.

K

Premek dakujem a jozko taktiez. Myslis premek ze teda medikaciu mam dobre nastavenu? Mne uz je ovela lepsie uzkosti slabnu uz mi tak nestahuje vnutro ani netaha pri srdci aj zrak super ziadne rozmazanie. Ked si pisal o tom vysadeni ad tak som sa zlakla uplne zatial ich beriem kratko keby sa mam do toho mega zamotat ja to radsej teraz brat aj prestsnem. Cize tak tri mes zostat pri tom co mam? Nemam sa trapit ze to beriem? Ja som rada ze zasa zacinam normalne fungovat len zasa ma prepadaju tie stavy ze beriem lieky a myslim a to pocas dna co ma stresuje. Predtym som velmi chcela nech velmi zaucinkuju a zacnem normalne zit. Jozko ty to mas inak nastudovane ti poviem gaba receptory to prvy krat pocujem. Ja som ozaj ohladom toho nejak nestudovala. Ja uz pocas dna tie uzkosti vlastne ani nemam ked ano robim si ich sama tum ze myslim na lieky inak nie. Jedine vecer mi je tsk horsie ale uz aj v noci ked sa zobudim viem ze som si dala potrebne mg a som v pohode nemam attak. Raz som znizila zobudila sa a uz to islo strach ze budem hore a ze ma nieco nahodou este chyti. Odvtedy som zasa radsej neskusala ked fakt mam to oiaty mesiac a teraz vidim zmenu. Jozko rivo poslane este mam.nacatu jednu flasticku ale padla mi v satniku za stenu a neisla mi vybrat ked budes potrebovat posnazim sa a potom ti ju poslem. Zatial som rada ze nemam na nu dosah. A premek este vysadit benzo je asi ta spravna volba ze? Aj ked potom po ad uz neucinkuju?

Jozef

K. Neuzivas toľko liekov aby si sa tym zatazovala . Mas len AD ,a kvetiapin. Ja mám mirtazen, a sulpirid ktorý neberiem. Tiež sa do toho nechcem zamotať príliš. Jednoducho tiež stresujem stoho že to hento kôli jednému ktoré treba vysadiť, a ostanem v pasci troch druhov liekov. Preto tvrdo čakám kým mi príde termín operácie ktorý tiež vo mne vyvoláva napätie. A po operácii uvidím, nic nechcem plánovať, ale ak by bolo fajn, tak ashtonovej manuál. Je to 90% úspech vysadania. Ale radšej nic nejden plánovať. A to rivo.... co si mi poslala, nebudem ďakovať :-)

Přemek

Ano, Jozef, jedna z možností vysazení rivotrilu je převedení na délepůsobící diazepam a poté vysadit ten, když někdo užíval 0,5-0,5-0,5 rivotrilu, bude užívat 10-10-10mg diazepamu po ustálení stavu týden či dva, sníží na 5-10-10, pak 5-5-10, 5-5-5, 2,5-5-5, 2,5-2,5-2,5,,,0-2,5-2,5,,, je to individuální , lze vždy na nějakém snížení vyčkat až se tělo navykne, nic neuspěchat, nevyplácí se to. K. máš dobrou medikaci a zůstaň na ní, nehýbej s ní, buď ráda, že se zlepšuješ, všechna SSRI i jiná antidepresíva se vysazují daleko snadněji než rivotril to beze sporu..

Jozef

Pŕemek úplne presne tak ako si to sem hodil, ľudia vysadili, a z miernejšími abstakmi. Podľa mňa, a tak ľudovo povedané, klina klinom vybiť treba

K

Premek to si hovorim ze mam stastie ze mi vobec nieco ucinkuje a zlepsilo sa to. Rivo som vysadila velmi drasticky ale keby tak neurobim ja to ani nedam hlavne moja motivacia bola tak silna ze sa mi nedalo inak. Dufam ze ad sa ozaj vysadzuju lahsie . Ja som vysadila mirtaz po 4tyzdnoch zo dna na den bolo mi zle ale dalo sa to vydrzat. Kvent som uz tiez raz vysadila zo dna na den a nic som nejako nepocitila no opakujem sa vtedy som nemala o tom ako vysadit ani sajnu. Povedali vysadit tak som vysadila cim viac viem tym viac sa bojim ale dufam ze budem zasa v pohode ako cez den tak aj v noci ze tie lieky mi v tom pomozu ci uz po rive al celkovo ked uz nebudu ani dozvuky po nom. Ja dufam ze zasa zacnem raz normalne spat to by som si velmi zelala. Dakujem premek ze si napisal. Jozko to rivo rado sa stalo a som rada ze nedakujes :)))

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce