Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jozef

Peter. Ďakujem ti. Dáva to logiku keby si mal rivo, určite remeron dáš rýchlejšie...... Je to podľa mňa, prekrivanie jedno z druhým. A vtom vidim tu pascu. Znížim rivo, mirtaz nestíha kryť symptómy z riva....Ale zvyšovať niečo, pre pokrytie niečoho iného je fakt hrozné. Proste Michal to zvládol úplne cistov cestov. Neviem kde su ostatný . Martin, Marián. Strašne som zvedavý ako su na tom... Ci maju vysadené, alebo sa vratili k rivu....... a tym to aj uzavreli a neprispievaju. Uvidím, 11teho idem k doktorke, neviem co jej mam povedať, že mirtazen som nezvýšil, le urobil opak toho, že pri prepade to dať na 15 mg. K. Dr. To co si písala, môže považovať, že nespolupracujes sním na liečbe podobne ako ja momentálne. Ale aj mne sa zdá, že ta dávka qentiaxu je dosť vysoká. A ktomu si tehotná. Neviem o co sa opierajú ked naordinuju pomerne dosť vysokú dávku tehotnej žene. Momentálne ste dvaja. A každý liek ktorý dáš, sa netýka len teba, ale aj miminka. Peknú nedeľu prajem

K
1x

Peter st spanok sa ti upravuje? Co to presne znamena ze zaspis bez liekov? Ci? Kolko po vysadeni riva citis zlepsenie spanku? Ja som presne 23dni po vysadeni ale spanok mam pocit ze sa zhorsuje a nie zlepsuje. Beriem a to aj lieky na uzkost a spanok ale neudrzia ma dlho v spanku vraj mam zvysit ale toho sa bojim ze si zvyknem naviac a uz potom nebude cesty spät a nebudem moct znizit. Bojim sa. Este mesiac dozadu vtedy som brala uz len 4kvapky tak som spala lepsie vsetko nastalo po uplnom vysadeni. Dr mi hovori ze ked zaucinkuju ad mozem potom znizit aj lieky na spanie kventiax ale bojim sa ci to je ozaj tak. Uzkosti zacali tiez tymmze som vysadila rivo. Myslis ze nespim dobre kvoli vyadeniu riva moze to byt pricina? Preto aj tie lieky ktore predtym na spanok ucinkovali mozu ucinkovat menej? Je mozne ze sa to casom od dlhsieho casu vysadenia riva zlepsi? Ako pises ty ze sa to zlepsilo. Ja som aj velky vsugerant preto sa bojim zvysit aby som si nezvykla ma vyssiu davku a potom sa budem bat ze pri mensej nezaspim. Neviem co robit lekar kazal navysit ale ja sa bojim hlavne aj kvoli vsugeracii ako som pisala. Neviem co potom pivedat dr ze nespim dobre a povie ze som neposluchla a nenavysila liek. Moze to naozaj casom po rive odozniet a zacne sa lepsie spat? Michal berie tiez kventiax ale spi velmi dobre z neho a z velmi nizkej davky. Bral rivo menej a liek zacal uzivat az po vysadeni. Ja som brala rivo podstatne dlhsie a potom uz som k nemu zacala brat aj kvent takze telo je uz skor na neho zvyknute preto si myslim ze ma uspi ina davka ako michala. Aj ked este pred tyzdnom ma uspala jedna tableta ale udrzala v spanku velmi kratko teraz uz si davam viac mg . Proste z jednej uz mam obavu ze nezaspim. Zvykla som si velmi rychlo hlavne uz hlava z jednej nie je kludna pred spanim preto sa bojim este navysit. Doktori tu vsugeraciu nerozumeju a lahko sa im povie zvysit mg no co potom dalej....

Petr st.

Ahoj K, bud v klidu, protoze i maly stres ovlivnuje kvalitu spanku. Na kazdeho pusobi stejny lek jinak. Nekdo vysadi bez problemu, jako treba Michal, a nekomu to trva dele. Ja vysadil rivo a hned jsem spal dobre. Pak jsem mel nervy z toho, ze nebyl v CR k dostani Remeron a tak jsem se nervoval, az jsem prestal spat. Vse je o psychice, ale jak ji zvladnout se sam ucim. Ty se soustred a raduj z miminka a abys dobre spala. Nechod na takovato fora, jen se vystresujes a pak nespis. Vysadila jsi rivo vcelku v pohode, vydrz jeste par tydnu a telo se s tim vyrovna a bude dobre. Jak psal Michal, dodrzuj rezim, vydrz a bude lip a spanek se vrati.

Lucie

Ano, Peter má pravdu, nečti diskuse ani rady odborníků, každý to máme jinak, choď na dlouhé procházky, buď co nejvíce venku a dýchej čerstvý vzduch, mysli na miminko a povídej si s ním, jestli je ti zle a máš kočku, kočka je ideální, hlaď ji a mazli se s ní nebo s pejskem, dávej tělu magnézium, pouštěj si klidnící meditační hudbu, cvič jógu, čti pěknou knížku....

Jozef

Lucka, tvoja denná dávka riva.... je aká??? Ak smiem vedieť. Chcem sa vrátiť na čas k rivu.... kým nebudem po operácii. Chcem tým povedať, byť v pohode pred operaciov.... Dočítal som sa, že trvá par dní, niekedy aj týždeň, kým sa ta hladina úpravy ,a tym aj to všetko rozhodné v hlave vysadzovanim .

K

Peter rada citam ze si po vysadeni riva dobre spal ja som sa bala ze zhorsenie spanku mam prave z toho kedze bol na spanok a tym padom mi menej ucinkuje kventiax. Vsade je ze prave po vysadeni riva sa spajnok zhorsi len ja som ho uz raz po par mesiacoch vysadila a spanok bol v pohode ken vtedy som nic necitala a nevedela . Teraz kvoli babu som zacala hladat lebo spanok sa zhorsil a po uplnom vysadeni mam panicke attaky uzkost velku hlavne vecer neviem to ovplyvnit. Vmcez den sa snazim robit vsetko mozne uz chodim aj von vsetko len ten vecer je vzdy taky😐. Luci uz aj trosku banujem ze som zmenila medikaciu na rady doktorov kedze ma viaceri vyplasili ale uz ked som sa na to dala a vydrzala som viac ako tri tyzdne skusim vydrxat este kym ad uplne zaberu snad potom bude aj lepsie aj ten kvent na noc ucinkovat. Dufam ze ad dokazu odburat ten strach z noci. Aj ked neviem ci na to mozu pomoct. Peter ty si po vysadeni riva bol uplne v pohode? Spanok si nal v pohode a uzkosti al nieco take? Dakujem ze ste napisali a trosku ma zasa s luckou upokojili.

Lucie

Jozef, já beru denně 1mg riva. K. spánek se Ti upraví, tak to bývá po vysazení riva, vydržet!!! A piš sem když Ti to pomáhá, ten citalopram jsem nikdy neměla , tak nevím, ale píše se v těhotenství, tak to bude dobrý, prý zabírá za cca měsíc.

Petr st.

K, spanek byl super a zadne jine problemy jsem po vysazeni rivo nemel. K, jsi tehotna, takze se v Tobe take bouri hormony a mozna proto mas uzkosti. Zacni se venovat miminku a jak napsala Lucie, povidej si s nim, zpivej mu, at i ono citi tu pohodu. Dobrou noc vsem.

K
1x

Peter ja mam hlavne uzkosti z toho ze nespim dobre a v noci sa budim napriek tomu ze mam tabletky tak celu noc ma neudrzia len par hod a dontorka kazala navysit ale toho sa bojim ze si zvyknem na viac mg a uz to nebude lahko znizit.

Petr st.

K, znam ten strach z noci, ale bud rada, ze spis alespon nekolik hodin. Cim vic se budes soustredit na to, ze nespis, tim hur budes usinat a spat.

K

Peter st. Pises ze ziadne ine problemy po vysadeni riva si nemal cize ani nejake fyz al psychicke abstaky? Nic? Myslis si aj s luckou ze cim dlhsie budem po vysadeni riva tym sa to bude zlepsovat a teda aj spanok hlavne? Ja zatial cim som dlhsie tak uzkosti ubudaju teda hlavne tie fyzicke zvieranie pri srdci a knedlik v hrdle. Ten strach z noci a budenie stale su ale hovorim si ze to moze byt tym rivom a snad cim dlhsie bez neho tum lepsie. Aj ked predtym ma tolko mg kventiaxu uspali na o dost dlhsie ako teraz ale moze to byt tym ze rivo bol este v krvi a teraz ked uz nie je aj tie tabletky tazsie fungujuaj ked michala napriek vysadeniu uspi na celu noc najnizsie mg. Ja som ho brala dlhsie ako on a viac cize mozno preto ja to mam s tym spankom horsie aj ked zasa ty peto si povysadeni spal dobre. Ja uz si neviem vysvetlit preco mne funguju tie tabletky slabsie ako tym ze musim vydrzat a neskor ked rivo bude minulost aj spanok sa zlepsi len kedy to uz bude. Ty si oeto kolko bral a ako dlho? Dovod vysadenia bol aky? Myslis ze cim dlhsie budem bez neho ze aj spanok sa zlepsi? Aj ked tie tabletky funguju slabsie ako predtym.

Michal

K. ahoj :) já Ti nevím, ale jak jsi psala tu dávku Kventiaxu, pamatuji si, že mi třeba jeden kluk psal, že bere 300-400mg na schizofrenii, pořád to jsou antipsychotika a od vyšších dávek mají jinou účinnost než v nízkých, nějak mi nesedí, když nemáš žádnou takovou diagnozu zda je na místě tolik toho brát kor v těhotenství.... to už bych radši bral nízkou dávku Rivotrilu byl v psych.pohodě a spal. Ber to jako laický názor nemám žádné znalosti ve smyslu těhotenství a psychofarmak. Ale soudím z toho, žr např. LUCIE psala, že užívala a děti jsou zdravé....

K

Michal su rizikove skupiny liekov v 5ehotenst e a rivotril patri do tej tamer najviac rizikovych. Doktori to vedia ale kedze niekomu predpisuju rivotril10rokov tak vedia ze to len tak nevysadia , cize im ho nechaju a risknu to. Bol dokazany teratogenny vplyv riva v tehotenstve. Samozrejme pojde asi o vyssie davky ako 10kvapiek a podobne. Mam to od psych aj klinickej farmakologicky zaoberajucou sa liekmi v teho. Kvent je v skupine menej rizikovej a predpisuju ho najma na spanok pretoze bolo zistene ze na schyzo s podobne diagnozu nezabera a medikacia tymto pacientom bola zmenena. Pripadne im to bolo nechane a to aj v davke 800mg a k tomu ine lieky. Mam to od velmi skusenej a uznavanej lekarky. Ta mi taktiez poradila ze riva cez teho sa pokusit vzdat. Ten kvent namiesto riva mi povedali traja doktori na zaklade toho som sa rozhodla vysadit. Kazdy liek v teho je zly ale su menej a viac zle ale ked to bez nich nejde volim mensie zlo. Este k tomu schyzo neberu kvent raz za den ale aj 3krat a k tomu ine lieky . Doktorka mi to vysvetlovala pretoze som reagovala aki ty ved to je na schyzu a ja som dusevne uppne zdrava akurat mam momentalne uzkosyi a zle spim ale to s dusevnou poruchou nic nema a kvent na diagnozu ako je schyzo je uz pouzivany minimalne kedze ju neliecil ale posobil sedativne. Cize to ze tebe zabera nizka davka je aj preto ze ho uzivas pomerne kratko a zjavne si este nebol tak rozhodeny ako ja. Mna teraz hormony asi dost nicia k tomu vsetko co som predtym nemala tak mi zacalo v teho a po vysadeni riva. Verim tomu cim dlhsie od riva tak bude lepsie. Ako som pisala pri liekoch je vzdy riziko ale to je aj bez nich. Ten hore o vsetkom rozhoduje. Ja som na rady dr zvolila mensie zlo a dala sa na boj. Nikoho neodsudzujem vela pacientom toto v teho ani nepovedia vedia ze po takom case uzivanua je takmet nemozne im ho zobrat a tak ich nechaju radsej v osychickej v pohode. Ja kedze som zacala hned studovat rivo a teho tak som vyzistila tieto info a doktormi sa radila co sa bude dat a co bude mozne spravit.

Michal

K. to bylo myšleno v dobrém ať víš :) ano také jsem si před uživánim zjistil od 3-4 odborníků a vzdy to stejné nenavykový lek, daleko lepši volba než Rivo a nevzniká udajně tolerance=neni třeba navyšovat....ja ho beru už ale 5 měsíců, myslím že mi prostě ta dávka stači a mé tělo takto reaguje...dnes jsem spal 10hodin s jedním kratkým probuzením, takže mohu být vděcný, já mám útkosti a deprese pernamentně jen jsou na takové křivce, že už ty slabší ignoruji a dokážu je zahnat a pak občas ty větší, ale vim, že zmizí... já s tím x let bojoval zbytečně, teď jsem to přijmul a to je asi nejlepší varianta-smířit se s tím...u Tebe to bude asi opravdu Rivotrilem K...zkus vydržet a dopuj se i horčíkem sám užívám 400mg denně a pomáhá na nervovou soustavu, napětí atd...já jsem asi takový propad po vysazení Rivo neměl jelikož hsem užíval nižší dávku a vysazoval jsem velmi postupně...byť i tak celkem rychle na zdejší poměry, zvládla jsi to super, teď už bude jen líp....! A to o tom Kventiaxu jsem netušil, ze neúčinkuje na schizofrenii apod vím, že to lidi na to berou...ono i každý Dr. řiká občas něco jiného. Zkus napsat i zde... www.benzo.cz www.drogovaporadna.cz ....je to anonymní a můžeš to zkonzultovat podáním dotazu spíš tu druhpu stránku reagují tam velmi rychle...

K

Michal dakujem za typ ale ja uz nikde pisat nebudem . Ja.som to uz dost vsade prekonzultovala hlavne slovo mala klinicka farmakologicka studovana doktorka zaoberajuca sa len liekmi a ich rizikom v tehotenstve najlepsia na sk a asi jedina. Dokonca ona mi odporucila mirzaten v teho vysadit a radsej nahradit tym kvent prave kvoli studiam tohoto lieku v teho. Samozrejme ma upozornila s tym ze vyskumy sa robia na mega velkych davkach cize to mam brat vsetko s rezervou. Dokonca davane triticco v teho povedala radsej kvent na ten spanok. Taktiez povedala to uste o tej schyze ako moja psych. Vraj oni beru 800g a viac a 3krat za den a nie 100-200-300mg a podobne. Na ten rivo ma upozornila aj ona ak sa da skusit vysadit. Ja som ho vysadila maximalne drasticky zo dna na den . Vsetko sa potom zhorsilo taktiez mi dali ten citalec co je zname pri ad ze sa stav najskor zhorsi. Mne sa uz cez den polepsilo este tie noci a bude dobre. Chcem byt ako predtym zasa taka stastna a bezstarostna bez attakov. Ty bud naozajrad ze takto spis co ja b6y som dala za 10hod nepretrziteho spanku ale teraz aspon sa mi lahsie vstava rano. Musim vidiet veci aj oozitivne. Zvladla som titalne drasticke vysadenie riva aj mirzatenu zo dna na den 0. Ako pisal peto ze sa mu spanok uz polepsil ja dufam ze budem na tom rovnako budem sa za to aj za male modltit. Drzim palce aj tebe zvladat tu depku a hlavne vela sil.

Michal

Ano máš asi pravdu, nech to tak jak to je musime myslet v lepší zitřky a až tolik to neřešit, těšit se z jara a sluníčka a spanek se Ti zlepší :) děkuji i Tobě držím pěsti! Fičím do práce ahoj :)

Jozef

K. Vieš to najhoršie už máš za sebou. Tym je to, že si vysadila rivotril. Teraz už môžeš očakávať len, že bude lepšie. Proste mozog si to musí dať do rovnováhy a receptory na ktoré sa rivotril viazal prestanú štrajkovať . To, že si vysadila tak mozog to skúša na teba,čím by ta zlomil a dala si rivo...Tvojov nespavosťou, úzkosťou ,a všetkým možným. Buď šťastná, že rivo ... máš vysadené. Síce neviem ako dlho si ho brala, ale dala si to. Už čakať kym sadnú AD, a snáď to bude dobré. Vieš tý odborníci fakt vedia toho nakecať o liekoch a ich bezpečnosti. Až tolko, že človek stoho ešte viac ochorie ako je. Ale drž sa toho ako ti naordinovali, a uvidíš....

Jozef

Ja tiež neviem co chcem. Tak som uz na tom. Bud zvýšiť mirtaz, alebo vysadiť, a užívať rivo.... No jazýček na váhe sa viac nakláňa k vysadzovaniu. Tiez budem konzultovať s Dr či zvýšiť mirtaz, alebo ženiť AD. Je to hrozné.

K

Jozef ja som rivo uzivala 7rokov v kuse. Ty ako dlho ? Mirzaten mas kvoli spanku al na depku ci uzkost? Ak vies spat tak ine ad setrnejsie by ti mozno viac pomohli. Mirzaten je dobry pri vysadeni riva znizuje abstinencne a dava chut do jedla inak toto ad je povazovane za take silnejsie. Ale mas velmi nizku davku a aj 15mg je uplne v pohode. Hlavne nech sa citis ok. Jozko mtslis ze mi ad mozu zmenit na tolko myslenie ze sa nebudem bat noci a ani sa budit?? Ja som na noc mala rivo tym padom som vzdy vedela ze zaspim a bola v pohode nebala sa. Teraz to asi vsemozne skusa fakt tymi uzkostami a zhorsenim spanku. Dufam ze uz nie dlho lebo si toto obdobie chcem zacat uzivat.

Petr st.

K, ja jsem uplne jiny pripad, jak Ty. Cokoliv Ti napisi, nemuzes srovnavat se sebou. Ja bral rivo 26 let. Duvodem ke snizovani byla tolerance. Abst. stavy jsem mel jak fyzicke, tak psychicke, ale jen proto, ze jsem rychle snizil Remeron. Zacal jsem Rem snizovat znovu a pomalu a upravil se spanek. Urcite - cim dele budes bez rivo, tim se bude Tvuj stav zlepsovat.

Jozef
1x

K. Ja som užívam rivo..... od 20tich rokov. Mam už pomaly 41. Tak 20r. berem rivo.... A bral by som normálne bez výčitiek naďalej. Bol mi nasadený na panicku poruchu. K. mne rivo..... spustilo aj depku ktorú som nepoznal smutný som bol v kuse myslel na to aky človek som bol všade to hučalo kde dom sa objavil. Proste úplne zdravý. Ked som začal znižovanie riva.... bez AD ktoré som nikdy nepoznal a, nevedel že také lieky existujú to nešlo. Zlý spánok alebo zaspal som a o dve hodiny som bol hore. To vie naviac sundať človeka. A to každého. Peter by otom vedel najlepšie..... Bývalá dr mi dala trittico ktoré ked, som vzal jednu tretinku tak to som nezaspal, ale úplne ako kóma. Tak som vymenil Dr., a ta mi dala mirtazen hlavne koli spánku. Nieje spánok, rovná sa depka, úzkosť . Ale došlo k prepadu. Citil som sa po mirtazene dobre. A zrazu ako keby stratil účinok. K. ÚPRIMNE TI NAPÍŠEM AK BY ad MALI ZMENIŤ MYSLENIE BOLO BY YO VEĽMI ZLÉ!!!! BOLO BY TO AKO BY TI ZMENILI OSOBNOSŤ. A TO ASI NIKTO NECHCE. AD ti pomôžu k takej tej pohode. To rozhádzané čo momentálne máš ti pomôžu nejak zostúpiť na tu správnu úroveň. Ale myslenie je len na tebe. Ty o všetkom rozhodujes. Ako si rozhodla seknut z rivo....,, tak rozhodneš s pomocou AD, že už to bude iba lepšie. :-) .

Jozef

Oprava rivo.. Mi nespôsobilo depku, ale to že som ho musel začať znižovať :-/

Jozef

Peter ja keby som stál pred tebou, a mal by som klobúk tak ho dam dolu. To isté aj pred Peťkov. Ste tu veľkými borcami. K. Sestra ma syna autistu. Tiež mu musí dávať qettiax. Teda musela v podobných dávkach ako bol aj tebe doporučený brať. Nedávno mu ho museli vysadiť, lebo začal mať naň alergiu. Pár dní bol nespokojný trošku seba poškodzujúci, ale prešlo ho to. Teda tym ti chcem naznačiť, že u teba určite nič také nenastane po vysadení. Niesi autistka. Možno nejaká podráždenosť mierny nepokoj nakolko ide o liek ktorý nemá tak silnú väzbu na receptory v mozgu ako maju BZD. Antipsychotika maju úplne iný mechanizmus účinku nez BZD preto to vysoké dávkovanie je u nich známe. Tak sa upokoj, a buď v kľude.

Michal
1x

No já tak optimistický nejsem opravdu stačí zadat na youtube Seroquel ( =Kventiapin, Ketilept, Kventiax atd) withdrawals a vyskočí xyz videí lidí, kteří to vysazujou a jsou v p****i.... proč to dělám? Protože zkušenosti lidí je vlastně to nejreálnější a nejpravdivější co existuje, já už doktorům po zkušenostech nevěřím :) , kdyby ano nebyly bychom na tomto foru :) a ani další by neexistovaly.... jsme svéprávní lidé ano, nikdo nám léky do pzsy nerve, ale to jak na tom jsme v jakém stavu mohou "lékaři" , kteří nám x let předelisují léky = (legální drogy), které nám negativně ovlivní život na dalších x let neli do konce života, lékařská přísaha je fraška :) protože toto je ničení lidských životů... a přiznejme si objektivně nevím jak váš, ale tento život do plnohodnotného spokojeného života má hodně daleko.... divím se, že už o tom není nějaký pořad myslím, že by to bylo na místě upozornit...

anonym

To je správný názor, jen tak dál :-)

Jozef

Michal kamarát. Ja som mal plnohodnotný život, aj keď s rovom..., ale plnohodnotný. Neriešil som to že vstanem ako mulica. Nemal som depky, PA som mal naposledy v 19 tich. Teraz som ich mal štyri v priebehu dvoch týždňov a s plnou paráradov. A chel, nechcel, musel som hasiť rivačom. Ale máš pravdu. Posrali to ked Nam to dali...... Keby mi vredy uz nebohý psychiater predpísal tabletkovu formu riva, určite to nezobnem. Totiž to ja som sa bal liekov. Ale zo slovami dam ti take kvapky čo miminkam dávajú, daj si ked budes sa báť, že zase budeš v panike na plafone od, strachu ze skapem,tak som skusil. Boli sladke a zafungovali. A zachranka uz nemala pracu. Ale mat tabletkovu formu ,nik to domna nedostane. A PP by pekne sama odysla ako u ludi co osobne poznam a su bez liekov. Peknu noc vam tu prajem.

Michal

Tak nevím kamaráde.... nebo brát Rivo dokud je a netrápit se :) dobrou :)

K

Michal prepac ale ty si uppne pesimisticky clovek. Ja ked som neboka teho a nicim sa nezaoberala zila som stastny plnohodnotny clovek zivot. Mas uplne pidi davocku kvent vies kolko ludi by s tebou menilo? Si v podstate zdravy clovek respektive to co ti je existuju na to lieky aby si mohol viest normalny zivot. Kolko ludi sa dopuje liekmi len aby si predlzili zivot nie ze aby sa vyspali ale aby aspon mohli zit o par mesiacov dlhsie, kolko ludi ma nevyliecitelne choroby beru xy liekov a nie takych slabuckych ako ty. Ver ze hned by s tebou menili. Ja som uz vysadila kventiax zo dna na den a to doslova a absolutne nic mi nebolo 100mg ako nic . Ma to len jednu chybu teraz sa to budem bat lebo som spravila co ty a citala aj ked ja toto forum a tvoj prispevok a to ze vysadenie sposobuje insomniu chyba bola citat viac ako treba!!! Ale mam za sebou skusenost s vysadenim a bolo to v pohode uplne ziadny abstak to sa s rivom neda porovnat vobec. Tí ludia ako som uz pisala betu konske davky. Ty sa tes ze mas co mas a existuju na to lieky. Miliony ludi po svete na svoje choroby liek nemaju. Ja byt na tvojom mieste neprijmem depku ako sucast zivota ale bojim s tym aby mi bolo lepsie aj s tabletkami. Na to su. Ja som rada ze doktori mi dali aj rivo vdaka nemu som prezila tazke obdobie a citila sa 7rokov dobre. Teraz si to idtroujem ale zas bude dobre a zas ten kvent vysadim ked sa hodim do svojho spokojneho rezimu. Uz teraz je mi o dost leosie ako pred troma tyzdnami pred branim ad. Nechodila som von, plakala som, bala som sa teraz uz chodim na nakuoy , na dzus do mesta zacinam zit ako kedysi. Jozef dobre napisal ja som to tiez brala vee kvapecky to bude lepsie ako lieky tak som boka cely cas v klude a spokoj a ze beriem "len" kvapky. Na sebe mam odskusane VTSADENIE ZO DNA NA DEN mirzaten, rivo aj kvent. Ten kvent sa vysadil uplne najjednoduchsie. Zacni mysliet pozitivne a necitat fora je to len a len na skodu. Ja jeby som to citala skor som odcstrachu na rive aj dodnes. Jedine stastie ze som to nasla uz v procese vysadenia. Nepisem sem lebo sa citim ako trosecnik co chce vnasat do ludi strach z liekov a zavislosti ale opak chcem povzbudit ze vsetko vysadit ide a vobec nie tak dlhi ako sa vsade pise ale sa sa to podstatne rychlejsie a clovek to prezije sice s podporou liecby ale budis ked mi je lepsie a nieco mi pomaha som rada ze som ten clovek na ktoreho probkem existuje liek. Mnohi to stastie nemaju.

K

Jozko dakujem za tvoje slova. Dr mi tiez hovorila ze kvent je liek ktory sa berie v ovela vyssich davkach ako mam ja a na ine problemy a ine diagnozy. Tam sa pohybuju uz v davkach nad 800mg a viac cize to ma potesilo. Dokonca som nasla jednu zenu ktora pocas teho brala 1000mg a deticky ma zdrave uz tiez vysadzuje liek. Ja ako ty pri rive som mala uplne ale uplne plnohodnotny zivot. Zena olba zivota a energie a velmi nebojacna to nie vdaka rivu ale povahe ja silno verim ze budem bez strachu ako kedysi a cim dlhsie bez riva tym lepsie budem aj spat a tym padom sa vratim do svojich starych plnohodnotnych kolaji a budem si uzivat tehotenstvo a nasledne malicke.

Michal

K. Dobré ráno :) já nejsem pesimista, ale striktní realista :) ... to je můj názor, může být mylný, ale jak píšu soudím ze zkušeností lidí už lékařům, když Ti xkrát lžou nevěřím. Nicméně ano beru nízkou dávku, ale jelikož mi stačí a já osobně bych se vyšší bál, ale věř, že mi není co závidět a po 10 letech s touto již chronickou poruchou se žije velmi těžko a mi antidepresiva nezabírají...jak jsem psal mám zkušenosti s Eliceou, Paroxetinem, Tritticem a Zoloftem a nic nepomohlo... a zkus si jen na malou chvíli představit, ze by jsi měla úzkosti a deprese 10 let :) x panických atak, buzení v noci, depersonalizace, derealizace, deprese, že nechceš ani vstát z postele bez zjevné příčiny... přesto nebrečím, nefňukám a příjmul jsem to a bojuji jak umím :) ...ale můj pohled na věc neber jako strašení nebo pesimismus, ale jako jiný pohled a varování, víš já takové věci raději zjišťuji už předem než se je dozvědět po x letech. A já bych ani původně nic nehledal, ale když jsem zde psal na forum ( mimochodem jediné kde přispivám) , tak mi tady někdo zkopíroval text a až pak jsem hledal dál :) ....každému jednomu tady přeji ať je co nejlépe jelikož vím, co to je trápit se... ber to spíš jako obezřetnost ne negativitu :) hezký den všem :)

Michal

K. ten příspěvek je na straně 25 ...nebudu ho zde kopírovat nakoukni jen pokud chceš, ale o takových věcech mluví bohužel i ve videích :( proto ten můj názor...když tak pokecáme odpoledne, mám po noční nespal jsem od včerejška a jsem ko...užijte si sluníčka dnes K., Jožko, Petře hezký den..

Jozef

Ahoj K. Vieš Michal ti len chcel cosi naznačiť . Poukázať na riziká spojené s liekmi, že nie je všetko tak ako doktori povedia. Niekedy je cesta k Dr, zvlášť k psychiatrovi, cesta do pekla. Kukol som tie videa na YT, a poviem ti, že ty ľudia tam to boli sfetovany doslova tym qepiltepom. Dobre vedieť. Vieš K aj ja, som spal, a v poslednej dobe spím podobne ako ty, tak viem asi ako ti je. Ktomu si tehotná, čiže nechcem sa porovnávať stebov. Ty vlastne ak dobre chápem bojujes o to abi mimino bolo v čo najmenšom ohrození kym ho máš pod srdcom. A v tom ta úplne chápem. Pozri berem mirtazen ktorý je ozaj kladivo na spanok. Možno tych 7,5 mirtazu sa rovná 800mg qepitepu. Aspon ja si to tak myslím. Pozri sa na to takto : Dr ti zaručila, že meditáciu ktorú momentálne máš, nemôže ublížiť tebe, ani miminku. Preto ti aspoň tak poradím, akoby som ja mojej žene poradil, aby sa, držala toho čo Dr povedal. Si aj hormonálne rozhodena a to ma veľký vplyv na psychiku. Dalej dokazala si za krátku dobu vysadiť rivo..... Úžasné, a na zavidenie. Keby som to ja dokázal..... Ale po tom prepade ktorý nastal, to asi nedám. Neviem ako ďalej. V maďarsku maju iba tabletkovu formu riva.....a to mam do maďarska iba 17km. Ale šušká sa, že aj tam majú tento rok deregistrovat registráciu riva....Čiže citim sa, ako ježko v klietke. K. nezufaj, sadajú ti pomali a, isto AD, a bude to iba lepšie.

Jozef

Michal. Je obrovské množstvo ľudí, ktorím AD vôbec nesadnu. Čo aké im dajú znášajú ich zle. Nechcem tu radiť nejak, ale vraj brintelix je top medzi AD. Ale je stále v štádiu pozorovania.

Zora

Mne sadla z ad Dulsevia, ale až na tretí pokus. Prvý bol citalec, bolela ma hlava, tak sme vysadili. Druhý bol paretin v kombinácii s mirzatenom. Mirzaten som brala kvôli tomu, aby som trochu pribrala a naozaj sa po ňom výborne spalo. Keď som si upravila váhu, mirzaten som zo dňa na deň vysadila a ostal len paretin, vysadenie som ale konzultovala s dr. Ostala som pri paretine asi rok, ale nic moc. Nakoniec som dostala dulseviu a na tetaniu rivotril. Rok bolo dobre, potom sa začal riešiť výpadok rivotrilu, tak som opatrne brala len 0,5 mg raz denne, aj keď som mala odporučenú vyssiu dávku. Teraz beriem 0,5 každý druhý deň, keď skúšam každý tretí už mávam krče. Asi to budem riešiť tak, že dám recept kámoške z Čiech, keď sa mi minie rivo. Ináč, Jozef, ja mám tiež problémy s platničkami, chronická bolesť bola dôvod, že som pristúpila na ad. Operáciu mi zatiaľ nenavrhujú, momentálne chodím na ozón a je tam mierne zlepšenie.

Petr st.
2x

Souhlasim s Michalem, uplne ve vsem a tim padem jsem take pesimista. Doktorum neverim a verit nebudu. A jestli se nekomu podarilo vysadit rivo, nebo AD rychle, mohu jen, v dobrem, zavidet. Kazdemu neni prano. Mirtazapin, Remeron, pusobi stejne na mozek, jako rivo. Na zahr. foru o Rivo, Remeronu, Mirt pisi stovky lidi, co dlouhodobe vysazuji a urcite ne z rozmaru, nebo strachu. Proste to vysadit hned nejde. Krasny den vsem.

Petr st.

Drive jsem sem dal par odkazu, tykajici se rivo. Nyni zkusim, a snad operator nevymaze, odkaz na Remeron/Mirtazapin. http://www.benzobuddies.org/forum/index.php?topic=80102.msg2563122#msg2563122. Preci jen jde o pomoc druhym a k tomu by mely tyto stranky slouzit. Dekuji operatorovi.

Petr st.

Oprava ne operatorovi, ale dekuji administr.

K
1x

Nemyslela som to tak ze pesimista pretoze ma niekto depresie a pozera fora ale preto ze treba sa tesit aj z malickosti ako napr ze mi nieco ucinkuje a este k tomu v nizsej davke. Jozko mirzaten ak mas dobreho doktora vysvetli ti ze ma xy vedlajsich ucinkov oproti kvent a ver tomu ze klinicky farmakolog ktory sa zaobera len liekmi ak on odporuci radsej kvent ako mirzaten nieco na tom bude cize skodlivost a podobne. Ziadne lieky nie su bezpecne v teho ani bez neho a nikto nikdy sa ti nezaruci za nic pretoze zaruky a obzvladt v tehotenstve nie su a nikdy neboli ci beries lieky al nie. Jozko pozri si par diskusii o mirzatene co ti neradim lebo ho vysadis ako som urobila ja ale ked chces porovnavat kvent a mirz . Posledny krat pisem ti ludia co su na tom youtube nie su na 400mg ale daleko daleko viac. Mam skusenost s vysadenim kvent nic mi nebolo z mirzatenu som tyzden vracala a mala taku uzkost a depku ze koniec. Trvalo to nieco cez tyzden ale bolo to otrasne. Z kvent mi nic nebolo. Vratila som sa k nemu len kvoli odporucaniu dr. Spravne si pochopil ze volim liecbu v momentalom stave kedze uzkosti nikdy predtym neboli za to co dr radia ako "bezpecne". Zaruku mi nikto nedal ale to nedaju ako pisem nikdy nechcem sa nad tym ani zamyslat. Keby volim lahsiu cestu je uplne najmenej vysadit kvent a nahradit rivom viem ze abstaky by ziadne neboli ale volim pre mna tazsiu cestu a verim ze ore babo robim momentalne najviac co sa da. Vydrzat toto co mam za sebou nie kazdy by to dal vzhladom na stavy akymi som si presla a vydrzala. Dojtorom neverim ani ja pisem z vlastnej skusenosti kedze tri veci som vysadila viem ktore boli najhorsie stavy cize kvent co sa tohoto tyka najcacsia pohoda ci uz psychicky al fyzicky. Mirzat dal zabrat a rivo to citim doteraz to je strasne nieco co ta flasticka dokaze urobit. Lekarov nezastavam ale zjavne ked sme k nim isli nemali sme sa zrovna najlepsie a teda v danom zivotnom obdobi nam pomohli. Ja som uz raz po par mesiacoch rivivysadila tiez zo dna na den a ako mal peto st. Nic mi vtedy nebolo este aj spanok dobry. Teraz som rozhodena tak beriem lieky ako pomoc verim ze opat sa mi raz podari vysadit a to prajem aj vam.

Jozef

Peter .Prečítal som si pár príspevkov stoho zahraničného fóra.... Však to je hrôza. 😱😱😱 Ja užívam cca 5 mesiacov mirtazen. Teraz som dva, dni bral 3,25 mg, včera som dal 7,5 mg. Dnes dam zase 3,25 ,na tri dni, a potom neviem. To aj mňa čaká???? Aj keď krátku dobu berem mirtazen pomerne v nízkej dávke. Teraz viem prečo mi moja Dr naordinoval len 7,5 mg. Asi vedela, a vie, že mirtazen je ku,,,, va ako aj benzo pri vysadzovani. Radšej si dam predpísať peritol a s mirtazenom čím skôr skončiť. Toto som fakt netušil. Však, že si ten link sem skopiroval.

Jozef

Som chcel napísať vďaka, že si sem ten link skopiroval.

K

Michal neviem preco tebe dali triticco ked toto ad neriesi ani depku ani uzkist riesi spanok a je jedno kolko tretiniek si das. Pozri kludne diskusie asi 99ludi zo 100 pise ze im pomohlo na spanok ale uzkosti ani depku neriesilo. Ja som si ho prave kvoli spanku pytala kedze som stale bola v tom ze moj problem je nespavost a nie uzkost. Dr mi vysvetlila ze v uzkosti mi nijako nepomoze. Potom som pozerala fora a presne to tam tak ludia definovali spanok super uzkost a depka nula bodov. Jozko mirzaten zavodnuje, skusensti ludi s tymto liekom a jeho vysadenim su zalostne ale tiez tu asi nepiseme o davke 7.5mg. Je to antidepresivum na silne depresie a poruchy spanku. Je to jedno z najsilnejsich ad ake su. Niekomu pomozu na spanok niekomu praveze vobec o tom su tiez clanky. Tebe sadlo a to je dobre ale uvidis po vysadeni riva ci ti bude stacit na spanok tych 7.5mg a tiez na depku. Ono je to kladivo na spanok ked popri nom beries pocas dna rivo. Ja ked som bola na 4kvaokach riva a dr aby som to rivo vysadila skusila prave mirzaten ja som spala 12h v kuse. To pri kvent sa mi ani raz nestalo cize usudzujem ze mirzaten bude silnejsi. Pri kvent mi bolo treba aj 8kv a nesoala som tak ako pri mirzatene 15mg. Potom som 8dni nedavala rivo a nastal spankovy prepad budenie o 4h rano a uz neislo zaspat. Bez riva mirtaz stratil silu. Uzkost nebola ale ani spanok. Nasledne som bola poslana kvoli liekom ku klinickemu farmakologovi ktory sa vyjadril k bezoecnosti liekov v teho a ten odporucil zamenit mirtz za kvent cize asi by nesiel do niecoho silnejsieho . Mirtz je dobry liek ale tazko sa vysadza a ma fakt vela vedlajsich. Ja som odisla na dovolenku a nezobrala si ho kedze poradili vysadit. Rivo som mala so sebou a to ma po vysadeni mirtz zachranilo. Ja som 5dni bez murtz vracala, neskutocne attaky som mala, vladtne tak mi vsetko zacalo. Na dovo som si davala na vyrovnanie mirtz kedze nic ine som tam nemala rivo 4kv. Ked som sa vratila hned mi dali citalec a kvent. Ako pisem po vysadeni kvent mi absolutne nic nebolo.

Petr st.

Jak jsem uz psal, kazdy jsme jiny a na kazdeho stejna vec pusobi jinak. Jozko, neboj se mirt. Beres nizkou davku a jestli Ti pomaha s vysazovanim rivo, tak ho ber, protoze je v tomto smeru pry nejlepsi. Ja jsem komplikovanejsi, citlivejsi a moje telo je previt, kdyz si na neco zvykne a pak mu to chci vzit, vzdoruje.

Jozef

K. Stym mirtazenom musím skončiť.... Dúfam, že nebudem mať tak silné stavy ako to ľudia s fóra opisujú.... To fakt radšej ostanem na rive..... než potom zase riešiť mirtazen. Keď uz, tak dobre vraj zaberá na spánok peritol.

K

Jozef pre mna bolo vysadit mirtz narocne hlavne kvoli vracaniu to bolo v kuse pri wc z neho. Leosie na spanok je kvent v nizsej davke to ti naozaj z vlastnej skusenosti pisem 100mg vysadenych zo dna na den a 0000 abstinencnych priznakov vobec nic . Z mirz bolo fakt zle a velky prepad . Rivo a mirtz je mega silna kombinacia zaberie hadam aj na slona ale ked vysadis uplne rivo aj mirtz velmi zoslabne uvidis. Ale na vysadenie prave riva je dobry. Ked mam porovnat vysadenie tak rivo je najtazsi liek uplne zo vsetkych skus sa zbavit hlavne jeho. Mirtz je zly ale zdaleka nie ako rivo ale zazijes si svoje. Peter st. Ja mam doma 2skatulky mirzatenu keby ti chyba mozem ti poslat ak by bol v cr problem.

Jozef

K. A ako dlho si brala mirtazen, a v akej sile??? Teraz som si precital niečo o kventiapine, a fakt sa to podáva aj tehotným ženám. Da sa pri kventiapine aj rivo postupne vysadiť? Akú pomocnú meditáciu si mala pri vysadzovani riva?

K

Ja som brala mirtaz 4tyzdne 2tyzdne som spala pri rivo a potom som rivo 8dni nebrala a mirzaten na spanok ostal uplne o nicom. Po 4tyzdnoch som mirtaz vysadila a odisla prec do egyptu. Tam som z vysadenia mirzatenu dostala uplny prepad uzkost, strach, attaky , vracanie nechut do jedla zly spanok. Davala som si rivo 4kv a ako tak pomohlo. Potom mi dali citalec co je jedno z najslabsich ad a velmi setrnych 20mg na uzkost a kvent na spanok. To som uz rivo nebrala. Kvent zmiernuje tiez abstinencne po rivo ale urcite nie tak ako mirzaten. Uzkosti riesi trosicku , depku vobec. Mne preto dali ten citalec aby ma zbavil uzkosti a potom lahsie vysadim kvent. Ja som uz jeden cas brala kvent ale potom som ho na spanie nepotrebovala a vysadila a bola som v pohode a to som ho brala rok. Mirzaten 4tyzd a fakt tazke vysadenie ale tak dalo sa to oproti rivu je to zvladnutelnejsie teda aspon pre mna. Jozko ak beries stale rivo mirzaten ma preto taku silu. Je to fakt velmi silna kombinacia mna tuez mega uspavalo pokial boli spolu. Jedno vysadis a druhe tiez velmi zoslabne. Ja keby ti viem poradit skus ako sa ti bude dat vysadit rivo mirtaz si zatial nechaj lebo bez obidvoch to bude nezvladnutelne. Ked sa jedneho zbavis ries druhe. Mne vysadili rivo a ihned dali citalec a kvent na spanok bolo to tazke ale zlepsuje sa to uz budem 4tyzd bez riva.

Petr st.

K, dekuji, ale sehnal jsem pred rokem Rem v Rakousku, ale i tam uz neni, jen Mirt a ten na me pusobi uplne naopak jak Rem, i kdyz maji stejnou pusobici latku mirtazapin. Jozko, nemel by jsi stridat leky. Rozhodis si telo a pak nebudes vedet, ktery lek to ma na svedomi. Mirt pusobi obdobne, jak rivo, ale v mensi mire. Vetsinou se z mirt spatne odchazi jen proto, ze jeste nejsou dokonceny procesy z rivo, coz je muj pripad. Take si uvedom, ze na fora pisi lide, kteri maji problem. Ti, co vysadi bez problemu, nikam nepisi.

Petr st.

K, je sporne, zda za Tve problemy mohlo vysazeni rivo, nebo mirt, nebo oboji. Pise se, ze abst. priznaky se objevuji do trech tydnu po vysazeni.

K

Peter dobre pises na fora pisu ludia co maju problem. To iste aj ja pokial som nevysadzala prave rivo tak som nijde nepisala lebo sa to dalo zvladnut. Zvlastne peter ze rovnaka ucinna latka a kazdy zabera inak ja ze to bude to iste tym padom. Teraz ma napadlo michal berie ketilept ja kvent ucinna latka ta ista quentiapin mozno to tiez zabera inak a preto jemu sraci tak malo mg. Este ma napadlo ze raz mi dr dala nie kventiax ale quentiapin nazov na krabicke a ten ma usoavalpodstatne dlhsie povedala mi ze je to to iste ale ja som citila zmenu. Predpisala mi potom naspät kventiax a zasa to bolo ok. Dr hovorila ze to je uplne totozne lebo ide o rovnaku ucinnu latku doslova ma o tom presviedcala no ja som citila zmenu. Mozno tak isto to bude aj s tym ketileptom ze je silnejsi kto vie.

K

Peter bude to tak. Najskor mirz a potom hned rivo naraz. S prapacenim musela som si to doslava vyzrat co mi tieto lieky spravili. Dr povedia vysadit ale oni sami nevedia co bude nasledovat nezazili to nevedia a vlastna skusenost je len vlastna skusenost. Po tychto dvoch hnusnych liekoch uz bolo len treba zvolit liecbu ktora bude ako tak ucinna a zmietni abstinencne. Mirtza mam vysadeny 2mes a rivo bude 4tyzdne. Dufam naozaj dufam a vetim ze najhorsie je za mnou.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce