Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Romman

Takze ho hned vysadut cca tyzden hi berem,a dat diazepam? Len on mi nerobil uz dobre ,,,musel by som dat tak2-3 denne10 mg...

Jozef

Roman neviem ci dobre chápem, ale myslíš tym, že diazepam ti uz ani vo vyššej dávke nezaberie na nepríjemný stav? Ak dobre chápem, tak jedno ti radím. RIVOTRIL vysad, ved ani sa, nedá zohnať na slovensku. Konzultuj s lekárom a nájdite spôsob ako znížiť toleranciu na diazepam. Ale apavrinom RIVOTRILOM to nie je riešenie

Jozef

Ľudia. Na konzultaci s neurochyrurgom ,sme prebrali závislosti na liekoch. Spital som sa ho na AD. Odpoveď znela hrozne. Su typi AD, ktoré ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu, a pri vysadení tiež dochádza k zlým stavom, a o mnoho horším než u benzo....,. Je to fakt pravda???? Berem mirtaz 7,5 mg úplne pidi dávku, a som v strachu, že aky bič si zase na seba pletiem, ak má pravdu pan neurochyrug.

Romman

Uz ho nejdem davat,tyzden staci ,vratim k diazu,bol som so psych.a ktomu tiapridal ako kedysi,,,nestane sa mi nic ked som tan rivotril bral týžden?

Jozef

Nie Roman, nič sa ti po týždni užívaní rivotrilu nestane. Stalo by sa, ked by si ho bral rok ,dva. Niekomu stačí tri mesiace, a má problém ho vysadiť. Buď rád, že niesi v zovretí riva.... Jedna jedono miligramová pilulka riva sa rovná 30mg diazepamu. Tak si predstav ako je to sila.

Romman

Jizef,len ha id zajtra budem musiet aspon3*denne davat10mg a tiapridal... Lebo pred mesiacom som bol na 2 mg denne a bivalo mi zle,neucinkocal,preti ti ona nahr.rivotril om a apaurin mu,ja som ho ibsk nechcel...ale na vyber od nej simmal este xanax a neurol,vies...

Romman

Aj tak nechápem, ze pi takych malych davkach som hi nemohol vysadit tan diaz, a teraz som zas na zaciatku, jizef.

zuzana

dobry dn, citam si celu diskusiu, len som nepochopila, preco ho vysadzujete, beriem ho 40 rokov a nic ine ho v mojom probleme nenahradi. Raz som skusala znizovat davky a nedopadlo to dobre. Zaujimalo by ma, co pise pan hore, odkial ma info, ze bude opat na Slovensku, firma tvrdi, ze nie. Zial, ja ho vysadit nemozem a musim chodit za hranice a kupovat si ho na moj problem. A dost s aj cudujem, naco vsetko ho predpisuju, je to predovsetkym antiepileptikum.

zuzana

dobry dn, citam si celu diskusiu, len som nepochopila, preco ho vysadzujete, beriem ho 40 rokov a nic ine ho v mojom probleme nenahradi. Raz som skusala znizovat davky a nedopadlo to dobre. Zaujimalo by ma, co pise pan hore, odkial ma info, ze bude opat na Slovensku, firma tvrdi, ze nie. Zial, ja ho vysadit nemozem a musim chodit za hranice a kupovat si ho na moj problem. A dost s aj cudujem, naco vsetko ho predpisuju, je to predovsetkym antiepileptikum.

Jozef

Roman ťažko sa mi lúšti tvoj príspevok. Rozumiem tomu asi takto. Diazepam máš na pomoc vysadenia xanaxu, rivotrilu nerolu???? Alebo toto všetko ti naordinovala tvoja lekárka? Trošku sa mi to prieči pretože xanax, a neurol je jedno a to isté, len pod iným obchodným názvom. Skús trošku zrozumiteľne napísať čo všetko berieš, a možno to rozluskneme. Všetko čo si vymenoval sú benzaky a neverím, že psychiater by ti to všetko odporučil užívať.

Romman

len ze zajtra budem musiet aspon3*denne davat10mg a tiapridal... Lebo pred mesiacom som bol na 2 mg denne a bivalo mi zle,neucinkocal,preti to ona nahr.rivotril om a apaurinom ja som ho rivo nechcel...ale na vyber od nej som nemal,ine som nebral len male davky2mg diazu....

Romman

A dnes sim dal len0,5 rivotril,, uz mi he zle dat ten diaz?...

Romman

Rivotril berem tyzden,predtym len Diaz rok....dat spat diaz????

Jozef

Roman to je veľmi zle nastavené co sa týka diazepamu. Ak ti chcela vysadiť diazemam, tak určite nie apavrinom, a rivotrilom. Ak smiem vedieť na aku diagnózu berieš diazepam??? Koli čomu ho berieš? Zajtra si tu kuknem čo si napísal.

Romman

F41 uzkost, panika ,ale mozem ten diaz???

Jozef

Ahoj Roman. No to väčšina tu máme túto diagnózu.... Počuj keď ti diazemap pomôže utíšiť tvoju úzkosť, a nemáš ho v pláne vysadiť, netráp sa stym. Ak máš ho v pláne vysadiť, tak postupne pomaly, tak ako ti telo, duša dovolí, aby si mal miernejšie stavy s vysadzovania. Ako dlho berieš diazepam??? A v akej sile?

Romman

Cca rok2 mg denne, od min .týždna rivotril 0,5o,2+denne,ale oddnes znova diaz,dal som5 mg .davat ho 3 jrat denne? Porad.nebude robit galubu tan tyzden rivotril u?.a kebu bolo blbo zvysit diaz,alebo pohotivist? Dik

Romman

A pridat i ten tiapridal, ten som uzival tirz s diazom.jozef.dik. vidis ,bol som pred mesiacom na1mg diazu,a ako som dipadol,nemohol som ho vyadit...

Jozef
1x

Roman, zrejmé je, že už máš toleranciu na diazepam. To znamená, že pre dosiahnutie účinku diazepamu, musíš zvyšovať dávku. To je už zle...... Rivotril by ti urcite pomohol, je silnejší. Ale čo budeš robiť keď sa ti rivotril minie ????? Však rivotril na slovensku nieje dostupný. Som len lajik, a co by ti pomohlo, tak jedine psychoterapia. Ako zvládnuť panický atak. Mňa by fakt zaujímalo, kde si rivotril zohnal ked na slovensku uz nieje.

Romman

Však si povedal,ze davat diaz tak dávam teda,a rivotril u je v lejarnach dist,uz hinechcem, tak raz pivies vysad hi,a teraz??? Tak ci vlastne... Davam hi teda ten diaz a tiapridal,ok???../a na psyciterapiu sa opýtam psych. Ok???...davam diaz3+denne,jo?...

Romman

Ci mam istat na diaze ci rivosi,raz pivies vysadit,potom....tak co man brat? Tak budem na20-30mg diazu,to je to iste akokeby som bol na rivosi,tak sa vyjadri normálne,,, inak diaz som brsl od riku2008-2012 a prestal,a od 2017 zniva, chapes,???

Jozef

Roman, určite by som rivotril vysadil a dalej by som bol na diazepame. Rivotril sa asi s pomedzi benzakov najťažšie vysadzuje. A odporúčam ti to riešiť s tvojov lekarokov ktorá ta lieči.

Romman

A tie davky,3+denne 5,ci10 mg??? Diazepam uz berem znova

Jozef

A ako ti lekár predpísal užívať????

Domi

Niektorí benzáky zobú ako lentilky, keď to tak je, treba nasadiť lieky, napríklad antidepresíva, ktorá zabráni navyšovanie benzodiazepínov. Takže Roman, keď nebude stačiť 3krát denne 5-10mg diazepamu je to veľký prúser a ponáhľaj k lekárovi, kým nie je neskoro.

Romman

Ni včera sin dak2+5mg bolomi zle ,musel som dat pichnut apaurin na pohotivist, potom ok.Dnea 2+10mg duazu a je mi blbo zke,ist na psyhatruu sa piradit?.

Jozef

Roman viem ako ti je. Panicka porucha je ako by uz človek to mal zrátané. Ale v skutočnosti ide iba o silné prežívanie emócií v podobe busenia srdca, trpnutia, extrémneho sucha v ústach, tlaku v hlave, pocit dusenia. Roman apaurin je diazepan v injekcii. Pomôže na chvíľu. Ja ti chcem len poradiť to, aby si navštívil psychiatra, psychológa. Meditáciu ti nevieme tu nikto nastaviť. A z môjho pohľadu na PP ani neexistuje. Čo je dôležité pri PP, postaviť sa tomu rovno do cesty, a naučiť sa stym pracovať. Ktomu ti najviac pomôže psychoterapia. Ale, 90% je na tebe.... Zrejme sa fakt zle cítiš, lebo tvoje príspevky sa ťažko lúštia. Skús jeden pokus. Nasip do seba magnézium. Môže to byť aj tetania. Mne veľmi pomáha magnézium a veľa B vitamínu. Tiez mám diagnózu panickej poruchy. Len fakt si myslim, že apaurinom odkladas svoj problém ktorý treba riešiť s odborníkom. Chlape dáš to.....

Jozef

Chcel som napísať MEDIKÁCIU. 🙄

jiri
1x

jsem na 2 a pul mg frontinu denne ted kdyz uberu mam tresy poradte kluci beru ho dlouhodobe 18 let ale v malych davkach az ted jsem se dostal na 3 mg diky urazu blbeto snasim dik za kazdou radu jiri

jiri

nebo je to na detox ale bojim se

Petr
2x

Ahojte Petro, Jozefe, Michale a všem, co tu přibyli. Můj spánek, i když zatím jen lehký, který poslední 2 měsíce přichází každou noc, mi dává dostatek síly, abych mohl každý den vyrazit mezi lidi, nebo do přírody. Všichni, co vysazujete BZD, vydržte. Je to pro některé těžká cesta, ale dá se toho zbavit, i když jste užívali BZD 25 let. A pak přijde, za všechno to trápení, odměna - žít bez BZD. Mějte se všichni sluníčkově.

Jozef

Ahoj Peter. Som veľmi rád, ze vidim pozitívny príspevok od teba. Peter chcel by som sa ta spýtať, ako je to s mirtazenom. Berem 7,5 mg, na večer pred spaním. Cca treti mesiac. Bude problém ho vysadiť ked mirtazen je to isté čo remeron? Zatiaľ mi veľmi pomáha ,tlmí túžbu po rivo.... Celkovo chuť do jedla dobra. Spanok noo 6,50 hod. Zatiaľ som stabilizovaný na zníženej dávke riva..., a po operácii to chcem znížiť opäť. Len chcel by som vedieť či mirtazen sa bude tiez tak ťažko vysadzovat ako rivo... Viem, ze paroxetin je psycho vysadiť podľa ľudí co ho brali, alebo vyhadzujú. Teda mám obavy aj s mitazenu, že budem zade len v pasci. Peťo ak odpovies, vopred ti ďakujem. Michal ako sa máš??? Uz si zdravý??? Chrípka udrerala v olnej sile. Len nech ma obíde hahhh. Mam uz dosť .

Petr

Ahoj Jozefe, na zahr. forech pisi, ze mnohym pomohl mirtazapin pri snizovani rivo. Nekdo vysadi mirt bez problemu hned, nekdo vysazuje nekolik mesicu. Ja ho vysazuji podruhe. Poprve jsem snizoval 6 mesicu (z 30 mg) mirt a tvrde jsem narazil, ale na zahr. foru mi napsali, ze jsem mel pockat po vysazeni rivo 2 roky a teprve potom zacit vysazovat mirt. Druhy pokus sem zacal ze 7,5 mg mirt a snizuji velmi pomalu. Ty jsi Jozefe na pomerne male davce 7,5 mg mirt a rivo uzivas kratsi dobu, jako ja, takze bys mohl mit prubeh snizovani jak rivo, tak mirt, hladsi, klidnejsi. Ty to das bez problemu. Michale, jak se dari?

Jozef

Peter veľmi pekne ďakujem. Aspon viem, že po vysadení riva.... ,počkám s mirtazom. LEN NEVIEM AKO HO BUDEM DELIŤ KEĎ UŽÍVAM S 15MG PÓLKU. A 7,5 MG ŤAŽKO ROZDELIM.

Michal

Petře, Josefe ahoj chlapi :) Nejprve Petře moc gratuluji, že jsi se stabilizoval a zvládnul jsi to, Tvé řádky v budoucnu mohou vlít optimismus mnoha lidem, kteří na něj narazí. No chlapi jak se mám, neměl jsem přímo chřipku, neměl jsem ani teploty, ale cítil jsem se celkově slabý, motala se mi hlava apod. tak jsem to přisoudil vyčerpání a byl 14 dní v pracovní neschopnosti a teď už zase v práci. Moje DR. mi řekla, že ty problémy mohou být z Ketileptu, který občas užívám kvůli spánku, 3 psychiatři mi potvrdily, že je nenávykový a že není třeba navyšovat dávku, no není to pravda :) stavy po vysazení nepříjemné a po delším užívání čekání na účinek mnohem delší. Ono víte mi osobně to příjde, že se tady všichni točíme ( byť každý z jiného důvodu) v nějakém bludném kruhu, kdy vybíráme co nejschůdnější cestu, abychom žili co nejkvalitnější život... ostatní lidé si neuvědomují co pro nás třeba znamená kvalitní 7hodinový spánek :) ... jenže čím déle těmito problémy trpím, tímto jsem z toho víc zmatený, nevím už pořádně co brát, co mi do budoucna neuškodí, komu věřit, jak si poradit sám apod... Takže mám se stabilizovaně, netrápím se, ale nežiju podle mých představ a zase bádám a studuju různé věci, které by vedly k tomu vysněnému cíli - cítit se fajn a žít normální běžný život :) Ať se vám daří chlapi a zase napíšem :)

Petr

Kluci ahojte, Jozefe, az budes nekdy, casem, snizovat mirt, prodavaji se laboratorni vahy. Muzes si tabletu, misto puleni, odvazovat na vaze. Nejdriv si zvazis celou tabletu a podle ni pak budes snizovat vahu o kolik budes chtit. Michale, presne a velmi vystizne jsi vse popsal. Jako bys popisovat i moje pocity. Kluci, zase si napiseme. Mejte se, v ramci moznosti, co nejlepe.

Jozef

Michal bingo. To čo povedia doktori, že nenavikove a podobné hovadiny je úplný nezmysel. Všetko typu liekov ktoré majú vplyv na nervovú sústavu su návykové. Preto ja ked neviem ako, mirtaz z 7,5 mg nedám hore ani o stotinu mg. Tiež mám aj sulpirid ktorého som sa ešte ani nedotkol pretože aj ten je navykovi. Kym neprišlo k deregistracii riva.... nic nikdy som okrem riva.... nebral. Teraz by do mňa napchali toľko liekov, že asi by som obedovať nemusel. Hrôza hrôza. Nikdy som AD nemusel, ani som nevedel, že AD existujú. Kde som sa to dopracoval? Vsak na AD človek nemôže ani len čaj s biliniek, lieky proti bolesti. Tsk aké svinstvá su aj AD.

Petr

Ahoj všem, chtěl se nejprve zeptat, zda jste někdo někdy po rivotrilu měli samovolné škubání svalů? Jako vedlejší účinky. Při usínání (ten stav mezi bděním a spánkem) takové cuknutí,škubnutí a podobně. Pak během dne samovolné cukání ve svylech. Lýtka, triceps a podobně. Beru ještě cipralex 10mg. Díky za vaše názory.

Michal
1x

Chlapi ahoj, jsem tady nakoukl až nyní :) Jožko no já nad tím uvažoval a já se možná bez nějakých psychofarmak neobejdu, nějaké vyzkouším zkonzultuju to a pak až mi zaberou a bude dobře přestanu to řešit... budu to brát, tak jak to je a už si nebudu lámat hlavu :) hold už ta NS je asi nějak "narušená" hlavně se stabilizovat a netrápit a užívat si běžný život :) Peťo, přes den nevím, ale ten záškub při přechodu z bdění do spánku nemusí být z Riva, mýval jsem to už dávno a Riva jsem se nedotkl, je to možná u lidí citlivějších při usínání...pokud se třeba hodně soustředíš, chceš spát a mozek Ti hodně pracuje (myšlenkové pochody) ....tohi se neboj mají to i zdraví lidé :)

Jozef
1x

Ahoj Michal. No jasné to my co uz sme si otravili mozog benzkmi, jednoducho už nebudeme bez niečoho . PEŤO, ja som sklbanie svalov mal počas užívania riva..... ,a az také, že som sa toho bál. Nebolo to pravidelné, ale boli. A dosť silné.

Jan

Berete tu někdo Lyricu? Měla by pomoct od benzí. Zkusím si o ní říct doktorovi. mám abs´táky a nemůžu spát, musel jsem skončit v práci a jak to tady čtu, tak je to nějaká epidemie nebo co, nemoc šílených benzáků

Jozef

Ahoj Jan. Lyricu neberem, ale ked, máš problém s vysadzovania benzo....., mal by si ísť po AD ktoré sa užívajú pred spaním. Ktoré kriju spánok. Presne si to trafil. Benzo...... je choroba a šialená, zvlášť keď ho chceš, alebo musíš vysadiť. Veľa šťastia.

Petr st.

Ahojte Jozefe a Michale, jsem zo ja Petr, ale trochu jsem se prejmenoval, abych byl odlisny od vsech Petru. Michale, take si rikam, ze i ja budu muset s nejakym AD zit. Mam asi z BZD a jeho odvykani pocuchanou psychiku a podle meho reagovani na stresove situace se Ad nevyhnu, ale kdyz mi zaberou, pomuzou, budu je uzivat bez vycitek svedomi. Jozefe, jak se Ti dari snizovat rivo? Jsi uz stabilizovany? Michale, jak se Tobe dari? Chlapi, at se nam dari zit, i kdyz s nejakou tou pomocnou pilulkou.

Jozef

Zdravím ťa Petr st. Peter v skratke si napísal, niečo čo napísal doktor Blax v článku keď stiahli rivo s trhu na svk. Po vysadení vzniknú trvalé následky. Možno ma tu osudite keď napíšem, že ak by rivo.... nestiahli na svk, bez výčitiek ho užívam a nepasujem sa stym co teraz. Bolo mi fajn nic ma netrápilo žil som ako zdravý človek nevedel som co je depka, že existujú nejaké AD. Nič okrem riva... som nemusel. Co sa týka môjho vysadzovania, som na 3-3 pocas celého dňa. V celku stabilizovaný. Len rána su hrozne ťažké telo hlava. Plus imbolny, čakám na termín operácie co vo mme vyvoláva napätie, strach. Strach s narkozi. Citim sa v hroznej pasci lebo môžem znížiť rivo.... kym nemám operáciu za sebou. Odporučil mi to aj neurochyrurg, dokonca zvýšiť na 1,5 mg. ,aby sa mi vraj uvoľnilo svalstvo. Ale to som hneď argumentoval stym, že hrozné bolo sa dostať k 3-3 kvapkam na celý den. Čiže neznizujem, nezvyšuje. Mirtaz mi pomohol pribrať ako si aj písal, a teraz sa to drží ako tak. V skratke trvalé následky ostanú po BZD u každého iné, alebo podobné. Peťo drž sa. Dáme to 😀😉

Jozef

Petr st. Ako da máš??? Michal zlepšil sa ti stav??? Martin ty da, máš ako??? Pomohla súkromná psychiatrička?

Petr st.
1x

Ahoj Jozefe, uz mam par mesicu docela, na tu bidu pred tim, fajn spani, ale muze to byt jen okno a pak prijde vlna a bude po spanku. Ted se tim netrapim a uzivam si kazdy den s chuti. Je to bajecny pocit byt po 26 letech bez bzd. Ale i ty dlouhe roky uzivani se podepsaly - mam hodne spatnou kratkodobou pamet, ale to muze ovlivnovat i muj vek, ale myslim si, ze k jejimu zhorseni rivo "pomohl". Jozefe, proc se bojis narkozy? Ja mel po dobu uzivani rivo celkem 5 narkoz. Jedine, ceho jsem se bal bylo to, ze me narkoza uspi na kratkou dobu a nebo budu citit bolest. Jedine minus bylo to, ze jsem se po narkoze brzy probudil. Jozef, ja nemel zadnou soukromou psychiatricku. Snad jsem napsal dobre, ze jsem to ja, ten puvodni, Petr. Jenom jsem si vsimnul, ze tu psal i jiny petr 8.3. ohledne zaskubu svalstva - tak to jsem nebyl ja, proto jsem se prejmenoval na Petr st. Jeste k memu Remeronu, nyni jsem na 5,10 mg a mel bych snizovani dokoncit pristi rok v lednu. Michale, Jozefe, dame to.

Jozef

Ahoj Peťo. Martin raz spomínal, že ide k súkromnej psychoške. Ja sa bojim tej narkozi stoho dôvodu, že nič nebudem vedieť, čo robia somnov.... Ja mam momentálne ťažšie obdobie, ale na to všetko nedam sa hahhh. Veľmi ma teší, že si na tom lepšie, a dúfa, že to bude iba lepšie, a žiadna vlana ťa už nečaká. Ja, sa chystám prechod na diazepam len neviem koľko dia.... bude treba na 0,2 riva... čiže jedna kvapka riva....., a zvyšok dia....

Michal

Ahoj chlapi, taky vás zdravím :) , já už neuvažuju zda něco brát či ne...prostě něco brát budu!!! Nasadil jsem tedy Zoloft 25mg pak mám zvýšit na 50mg, cítím zlepšení - jsem víc vpohodě, já za ty roky hledal cestu, jak z toho všeho ven bez léků-nenašel jsem ji :), tak už se tomu nebudu bránit budu brát nějakou medikaci a uvidím zda zabere, funguju, spím, pracuju, ALE pořád to není ten život co chci.... a myslím, že nikdy ani nebude :) je třeba asi tady ty "psych.nemoci/poruchy/chem.disbalance" nazvěme to jak chceme PŘIJMOUT a snažit se co nejlépe hrát a žít s kartami, které nám život rozdal :) ... držte se Peťo Jožko kamarádi všichni! Hlavně se dostat postupně do bodu, kdy se člověk moc netrápí a má aspoň trochu radost do života!! Ahooj PS: Jožko narkozy se neboj!! :)

Juri

Na slovensku je nový liek s účinnou látkou klonazepam Panezeclox. Je vo všetkých silách ako aj rivotril

Michal

Ahojte, dneska jsem se byl projít a uvažoval jsem a víte, co vám řeknu? ( Zoloft, se teprve teď dostavujou nežádoucí účinky) , že bych se nejraději na vše vykašlal bral si vklidu nějakou rozumnou dávku Rivotrilu, ale to bych musel mít jistotu, že tady bude a nezmizí z trhu :D

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce